Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

@dinaki23 μπήκα λίγο στα Λητώ να δω της avent τα μπιμπερό αν τα έχει ακόμα με έκπτωση αλλά όχι....Εγώ από πέρυσι τα έχω,  τα είχα πάρει νομίζω 5,5 ευρώ το μικρό Και 8 το μεγάλο,  τα είχε 30% έκπτωση στο ήρα και στα Λητώ...πάντως όποιο σ'αρέσει σταμπαρε το και μετά Σκρουτζ...επειδή είχαν καλή τιμή είχα πάρει δύο μικρά και 3 μεγάλα....

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

@dinaki23 μπήκα λίγο στα Λητώ να δω της avent τα μπιμπερό αν τα έχει ακόμα με έκπτωση αλλά όχι....Εγώ από πέρυσι τα έχω,  τα είχα πάρει νομίζω 5,5 ευρώ το μικρό Και 8 το μεγάλο,  τα είχε 30% έκπτωση στο ήρα και στα Λητώ...πάντως όποιο σ'αρέσει σταμπαρε το και μετά Σκρουτζ...επειδή είχαν καλή τιμή είχα πάρει δύο μικρά και 3 μεγάλα....

Σημερα ολη μερα ψαχνω μπιμπερο κ πιπιλες :blink::blink: Μπορει να υπερβαλλω λιγο χαχαχα...

Ειμαι κ χαλια απ την καουρα κ καπου πρεπει να ξεσπασω!!

Ναι πανε οι εκπτωσεις στα Λητω...το χασαμε το κορμι...ευτυχως προλαβα κ πηρα το καροτσι χαχαχαχ

  • Χαχα 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;

Να ρωτήσω για καθισματακι αυτοκινήτου τι λέτε να πάρετε/πηρατε; το αυγο και μετά να το αλλαξετε η απευθείας αυτά που είναι από 0 έως 18-25 κιλά; Εγώ σκέφτομαι μάλλον κάτι τέτοιο.. νομιζω συμφέρει..καμία καλή ιδέα για καλό καθισματακι; Επίσης ερώτηση με 2 καθισματακια πίσω θα χωράω εγώ πουθενά να κάτσω στη μέση να είμαι δίπλα τους στην αρχή;; αλλιώς πως;Εγώ μπροστά και αυτά πίσω;και πως θα τα βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 said:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;

Να ρωτήσω για καθισματακι αυτοκινήτου τι λέτε να πάρετε/πηρατε; το αυγο και μετά να το αλλαξετε η απευθείας αυτά που είναι από 0 έως 18-25 κιλά; Εγώ σκέφτομαι μάλλον κάτι τέτοιο.. νομιζω συμφέρει..καμία καλή ιδέα για καλό καθισματακι; Επίσης ερώτηση με 2 καθισματακια πίσω θα χωράω εγώ πουθενά να κάτσω στη μέση να είμαι δίπλα τους στην αρχή;; αλλιώς πως;Εγώ μπροστά και αυτά πίσω;και πως θα τα βλέπω;

Για την τελευταία ερώτηση, επειδη τα μωράκια πλεον κάθονται με το καθισμα προς τα πισω για λογους ασφαλείας, μπαίνει ενα καθρεφτακι στο κεφαλαρι και βλεπεις απο το μπροστινό κάθισμα τα μωράκια μεσω καθρεφτων. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;

Να ρωτήσω για καθισματακι αυτοκινήτου τι λέτε να πάρετε/πηρατε; το αυγο και μετά να το αλλαξετε η απευθείας αυτά που είναι από 0 έως 18-25 κιλά; Εγώ σκέφτομαι μάλλον κάτι τέτοιο.. νομιζω συμφέρει..καμία καλή ιδέα για καλό καθισματακι; Επίσης ερώτηση με 2 καθισματακια πίσω θα χωράω εγώ πουθενά να κάτσω στη μέση να είμαι δίπλα τους στην αρχή;; αλλιώς πως;Εγώ μπροστά και αυτά πίσω;και πως θα τα βλέπω;

Χώρας στην μέση νανσυ.

εγω είχα πάρει το κανονικό από 0 μηνών και καλά και το μωρό το οποίο ήταν κ 2 κιλά έπεφτε και μάζευε. Δεν με βόλεψε καθόλου όποτε δανείστηκα από μια φίλη ένα αυγό και έκατσε ο μικρός μου μέχρι ενός έτους περίπου ίσως και 10 μηνών δεν θυμάμαι.

ξαναλεω ήταν μικρός τα μεγαλύτερα δεν θα έχουν πρόβλημα.

καθρεφτακι είχα βάλει κι εγω. Χρειάζεται είναι και φτηνό άλλωστε.

 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;

Να ρωτήσω για καθισματακι αυτοκινήτου τι λέτε να πάρετε/πηρατε; το αυγο και μετά να το αλλαξετε η απευθείας αυτά που είναι από 0 έως 18-25 κιλά; Εγώ σκέφτομαι μάλλον κάτι τέτοιο.. νομιζω συμφέρει..καμία καλή ιδέα για καλό καθισματακι; Επίσης ερώτηση με 2 καθισματακια πίσω θα χωράω εγώ πουθενά να κάτσω στη μέση να είμαι δίπλα τους στην αρχή;; αλλιώς πως;Εγώ μπροστά και αυτά πίσω;και πως θα τα βλέπω;

Καλησπέρα....εμένα το αυγό μου φάνηκε λίγο πεταμένα λεφτά..πήραμε ένα κάθισμα αυτοκινήτου από 0-18 κιλά που πέφτει τελείως κάτω,  πρέπει να τα δεις από κοντά,  κάποια δεν έπεφταν τόσο ξαπλωτα..είχε μέσα μαξιλαράκια που ανάλογα την ηλικία αφαιρουσες όσο μεγαλωνε..Έτσι και αλλιώς όταν θα είναι νεογέννητο πόσες βόλτες να το πας...Εγώ θα γεννήσω σε ένα μήνα και έχω σκοπό από τέλος Μαΐου να το βγάλω έξω, να έχουν περάσει οι ιώσεις και οι κορωναιοι...φοβόμαστε και αυτό τώρα....

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα....εμένα το αυγό μου φάνηκε λίγο πεταμένα λεφτά..πήραμε ένα κάθισμα αυτοκινήτου από 0-18 κιλά που πέφτει τελείως κάτω,  πρέπει να τα δεις από κοντά,  κάποια δεν έπεφταν τόσο ξαπλωτα..είχε μέσα μαξιλαράκια που ανάλογα την ηλικία αφαιρουσες όσο μεγαλωνε..Έτσι και αλλιώς όταν θα είναι νεογέννητο πόσες βόλτες να το πας...Εγώ θα γεννήσω σε ένα μήνα και έχω σκοπό από τέλος Μαΐου να το βγάλω έξω, να έχουν περάσει οι ιώσεις και οι κορωναιοι...φοβόμαστε και αυτό τώρα....

Ποιο πήρατε εσείς;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;

Να ρωτήσω για καθισματακι αυτοκινήτου τι λέτε να πάρετε/πηρατε; το αυγο και μετά να το αλλαξετε η απευθείας αυτά που είναι από 0 έως 18-25 κιλά; Εγώ σκέφτομαι μάλλον κάτι τέτοιο.. νομιζω συμφέρει..καμία καλή ιδέα για καλό καθισματακι; Επίσης ερώτηση με 2 καθισματακια πίσω θα χωράω εγώ πουθενά να κάτσω στη μέση να είμαι δίπλα τους στην αρχή;; αλλιώς πως;Εγώ μπροστά και αυτά πίσω;και πως θα τα βλέπω;

Εμενα αυγο θα μου δωσουν αλλα δεν ειχα σκοπο να παρω!!Το θεωρω περιττο,καλυτερα να παρεις 0-18 ή 0-36 ...Το αυγο ολες μου οι φιλες κ γνωστες το χρησιμοποιησαν μεχρι 4 μηνων το πολυ!!!Ενα της bebestars κοιταζω,μαλλον αυτο θα παρω...145€ κανει...

  • Μου αρέσει 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;

Να ρωτήσω για καθισματακι αυτοκινήτου τι λέτε να πάρετε/πηρατε; το αυγο και μετά να το αλλαξετε η απευθείας αυτά που είναι από 0 έως 18-25 κιλά; Εγώ σκέφτομαι μάλλον κάτι τέτοιο.. νομιζω συμφέρει..καμία καλή ιδέα για καλό καθισματακι; Επίσης ερώτηση με 2 καθισματακια πίσω θα χωράω εγώ πουθενά να κάτσω στη μέση να είμαι δίπλα τους στην αρχή;; αλλιώς πως;Εγώ μπροστά και αυτά πίσω;και πως θα τα βλέπω;

Σε αυτό που λέει η νίκη-αντωνια έχει δίκιο, αν είναι πολύ μικρό το μωρακι ισως να θελει αυγο

Αλλα ένα καθισματακι 0-18 η 0-25 είναι πολύ καλή επένδυση. Έχουμε ένα της joei κ έμπαινε ο μικρος από 2,600

Υπαρχουν αρκετές καλές μαρκες. Μπορείτε να ψάξετε βαθμολογία σε crash test

Για το αν θα χώρας πίσω εξαρτάται κ απο το αυτοκίνητο. Σε ένα μικρό πόλης μπορεί όχι, σε ένα φαρδύ σεντάν ναι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;

Να ρωτήσω για καθισματακι αυτοκινήτου τι λέτε να πάρετε/πηρατε; το αυγο και μετά να το αλλαξετε η απευθείας αυτά που είναι από 0 έως 18-25 κιλά; Εγώ σκέφτομαι μάλλον κάτι τέτοιο.. νομιζω συμφέρει..καμία καλή ιδέα για καλό καθισματακι; Επίσης ερώτηση με 2 καθισματακια πίσω θα χωράω εγώ πουθενά να κάτσω στη μέση να είμαι δίπλα τους στην αρχή;; αλλιώς πως;Εγώ μπροστά και αυτά πίσω;και πως θα τα βλέπω;

Καλησπέρα!Εμεις καθισματάκια κοιτάξαμε αυγό.Κ αυτό γιατί είναι τα μόνα που με ειδικούς ανταπτορες κουμπώνουν επάνω στο καρότσι.Ναι είναι αρκετά χρήματα αλλά θεωρήσαμε ότι θα μας βολέψει ειδικά με δυο μωρά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;

Να ρωτήσω για καθισματακι αυτοκινήτου τι λέτε να πάρετε/πηρατε; το αυγο και μετά να το αλλαξετε η απευθείας αυτά που είναι από 0 έως 18-25 κιλά; Εγώ σκέφτομαι μάλλον κάτι τέτοιο.. νομιζω συμφέρει..καμία καλή ιδέα για καλό καθισματακι; Επίσης ερώτηση με 2 καθισματακια πίσω θα χωράω εγώ πουθενά να κάτσω στη μέση να είμαι δίπλα τους στην αρχή;; αλλιώς πως;Εγώ μπροστά και αυτά πίσω;και πως θα τα βλέπω;

Καλησπερα κοριτσι μ! Εγω σου συνιστω να παρεις αυτα τα καθισματακια που ειναι απο 0-36 κιλα (3 χρονων δηλ περιπου) δεν υπαρχει λογος να δινεις εξτρα λεφτα στο αυγο που ειναι μονο για τους πρωτους μηνες. Επισης θεωρω οτι το πρωτο καιρο θα καθεσαι στη μεση ( εννοειται πως θ χωρας καλε αχαχ) κ μετα μετα απο καποιο καιρο θα καθεσαι κανονικα μπροστα . :)

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά πεταμένα χρήματα το αυγό 0-13 κιλά. Τα δικά μου παιδιά μετα τον 5ο μήνα δεν χωρούσαν ούτε για αστείο.. στο τρίτο παιδί τώρα αγόρασα 0-25 της kikaboo με 154 ευρώ και δώρο μάρσιπο ( αν και έχω μάρσιπο της stokke δεν είναι άσχημα ). Υπάρχει κάθισμα 0-18 κιλά της inglesina το όποιο είναι με δική του βάση isofix  και κατάλληλο από 40 εκατοστά και για πρόωρο μωρό δλδ. Αλλά ακριβό γύρο στα 320 ευρώ. Από καρότσι σε τι καταλήξατε ? Εγώ έχω ένα inglesina aptica μόνο καρότσι. Και για πορτ μπεμπε καρότσι διάλεξα της la milu σουηδικό είναι βέβαια τεράστιο και δεν είναι για μετακινήσεις παρολο που κλείνει εξαιρετικά εύκολα έχει ογκο. Το διάλεξα για τις βόλτες μας μου άρεσε πολύ.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Είναι πραγματικά πεταμένα χρήματα το αυγό 0-13 κιλά. Τα δικά μου παιδιά μετα τον 5ο μήνα δεν χωρούσαν ούτε για αστείο.. στο τρίτο παιδί τώρα αγόρασα 0-25 της kikaboo με 154 ευρώ και δώρο μάρσιπο ( αν και έχω μάρσιπο της stokke δεν είναι άσχημα ). Υπάρχει κάθισμα 0-18 κιλά της inglesina το όποιο είναι με δική του βάση isofix  και κατάλληλο από 40 εκατοστά και για πρόωρο μωρό δλδ. Αλλά ακριβό γύρο στα 320 ευρώ. Από καρότσι σε τι καταλήξατε ? Εγώ έχω ένα inglesina aptica μόνο καρότσι. Και για πορτ μπεμπε καρότσι διάλεξα της la milu σουηδικό είναι βέβαια τεράστιο και δεν είναι για μετακινήσεις παρολο που κλείνει εξαιρετικά εύκολα έχει ογκο. Το διάλεξα για τις βόλτες μας μου άρεσε πολύ.

Οκ θα τα κοιτάξω αυτά που μου γράφετε κορίτσια..Ευχαριστώ..Για καρότσι εγώ για δίδυμα σε ένα της peg perego μάλλον που είναι από νεογέννητα αλλά δεν ξέρω αν θα πάρω και τα πορτ μπεμπε η αν είναι και αυτό περιττο...

Δηλαδή το πήρες το δεύτερο καρότσι για 5-6 μήνες και μετά θα χρησιμοποιείς το άλλο αν κατάλαβα καλα;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Οκ θα τα κοιτάξω αυτά που μου γράφετε κορίτσια..Ευχαριστώ..Για καρότσι εγώ για δίδυμα σε ένα της peg perego μάλλον που είναι από νεογέννητα αλλά δεν ξέρω αν θα πάρω και τα πορτ μπεμπε η αν είναι και αυτό περιττο...

Δηλαδή το πήρες το δεύτερο καρότσι για 5-6 μήνες και μετά θα χρησιμοποιείς το άλλο αν κατάλαβα καλα;

Τα πορτ μπεμπε αν το καρότσι ξαπλώνει τελείως για τον πρώτο ενάμιση μήνα, είναι περιττά. 

Για κάθισμα να κοιτάξεις μέχρι 36. δεν υπάρχει λόγος να αλλάζεις ξανά μετά κάθισμα. Αν έχεις κάποιον να σου δανείσει αυγό να το πάρεις. Είναι περιττό έξοδο γιατί τον πρώτο καιρό δεν πολυβγαίνεις με τα μωρά, μία κοιμούνται, μία κλαίνει, μία νυστάζουν. Βέβαια στα μαιευτήρια θέλουν να τους πας κάτι για να μεταφέρεις τα μωρά, αλλιώς δεν σε αφήνουν να φύγεις. Εγώ δεν ήθελα να παρω, αλλά η οδηγία από το μαιευτήριο ήταν "να μας δείξετε πώς θα φύγετε για το σπίτι". Οπότε πήρα στις εκπτώσεις ένα αυγό και ένα κάθισμα 9-36. Πολύ καλό και οικονομικό είναι της foppa pedreti και της joie. Δεν χρειάζεται να κάθεσαι εσύ πίσω. Άλλωστε και να κλαίνε απαγορεύεται να τα ξεδέσεις. Για να τα ελέγχεις βάζεις καθρέφτες. 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...