Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Λένε, αλλά δ εχω προσωπική εμπειρία, ότι ίσως ένα πολύ μικρό μωρακι να μην είναι ιδανικά δεμένο σε 0-36,παρολα αυτά ο μικρος μου στο 0-25ηταν μια χαρα

Φαντάζομαι στο μαιευτήριο μπορούν να έρθουν να δουν το αμαξι ότι έχει εγκατεστημένο καρεκλακι κ θα φύγει ασφαλές το βρεφος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 6/3/2020 at 10:23 ΜΜ, Nansy29 είπε:

Οκ θα τα κοιτάξω αυτά που μου γράφετε κορίτσια..Ευχαριστώ..Για καρότσι εγώ για δίδυμα σε ένα της peg perego μάλλον που είναι από νεογέννητα αλλά δεν ξέρω αν θα πάρω και τα πορτ μπεμπε η αν είναι και αυτό περιττο...

Δηλαδή το πήρες το δεύτερο καρότσι για 5-6 μήνες και μετά θα χρησιμοποιείς το άλλο αν κατάλαβα καλα;

Λόγω μετακινήσεων εχω δεύτερο καρότσι το inglesina aptica. Αλλά σκέτο καρότσι. Και θα το αφήσω επαρχία όταν πηγαίνω εκεί να μη κουβαλάω. Άρα για Εδώ που μένω μόνιμα είδα αυτό. :)

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ!!! Μια χαρά είναι. Βέβαια μόνο βαμβάκερα, τα βελουτέ δεν τα βρίσκω καλής ποιότητας. 

Ωραία!! Επειδή ιδέα δεν έχω από νούμερα τα 0-3 είναι εντάξει η είναι στενά ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Χαχαχ α ωραία :roll: για αρχή τι νουμερακια πρέπει να πάρουμε? Τα 0-3 δεν είναι πολύ μικρουλικα ? Και τα 6 μηνών μετά πολύ μεγάλα? Χαχαχ

Εξαρτάται τι εποχή γεννάς. Όπως μου είχαν πει εμένα τα κορίτσια και είχαν δίκιο, στην αρχή θέλεις έστω και λίγα για νεογέννητα για να ακουμπουν στο δέρμα τους και να νιώθουν ζεστά. Μετά τον μήνα μπορείς να τους βάλεις και λίγο μεγαλύτερα. Εξαρτάται και από το ύψος του μωρού. Εμένα γεννήθηκε 53 εκατοστά οπότε του είχα πάρει από την αρχή το 3 από τα orchstra που έχουν στενή φόρμα και με καλτσάκια από μέσα του ήταν μια χαρά. Τώρα στον μήνα τον στενεύουν.

Just now, Blonde είπε:

Ωραία!! Επειδή ιδέα δεν έχω από νούμερα τα 0-3 είναι εντάξει η είναι στενά ?

Του τζάμπο είναι χαλαρή η φόρμα. Εγώ τώρα του φοράω στον μήνα το 3μηνών γιατί δεν θέλω να τον στενεύουν. Αν πας πάρε ένα 0 και ένα 3 και σύγκρινέ τα ...θα δεις ότι δεν είναι μεγάλη η διαφορά. 

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εξαρτάται τι εποχή γεννάς. Όπως μου είχαν πει εμένα τα κορίτσια και είχαν δίκιο, στην αρχή θέλεις έστω και λίγα για νεογέννητα για να ακουμπουν στο δέρμα τους και να νιώθουν ζεστά. Μετά τον μήνα μπορείς να τους βάλεις και λίγο μεγαλύτερα. Εξαρτάται και από το ύψος του μωρού. Εμένα γεννήθηκε 53 εκατοστά οπότε του είχα πάρει από την αρχή το 3 από τα orchstra που έχουν στενή φόρμα και με καλτσάκια από μέσα του ήταν μια χαρά. Τώρα στον μήνα τον στενεύουν.

Του τζάμπο είναι χαλαρή η φόρμα. Εγώ τώρα του φοράω στον μήνα το 3μηνών γιατί δεν θέλω να τον στενεύουν. Αν πας πάρε ένα 0 και ένα 3 και σύγκρινέ τα ...θα δεις ότι δεν είναι μεγάλη η διαφορά. 

Ιούνιο γενναω πρώτα ο Θεός!! Θα πάω από βδομάδα οπότε θα τα τσεκαρω όλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω εχω από τζαμπο, απλα κοίτα μόνο βαμβακερα, καλα ηταν. Ειδικα φανελακια που θες αρκετα

Αναλογα τις μάρκες θα δεις κ τα νούμερα. Σιγουρα θες 1-2κ από τα πιο μικρά. Ανάλογα κ την ανάπτυξη που φαίνεται να έχει το έμβρυο. Πχ ορτσεστρα είναι στενά 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vikib είπε:

Κ εγω εχω από τζαμπο, απλα κοίτα μόνο βαμβακερα, καλα ηταν. Ειδικα φανελακια που θες αρκετα

Αναλογα τις μάρκες θα δεις κ τα νούμερα. Σιγουρα θες 1-2κ από τα πιο μικρά. Ανάλογα κ την ανάπτυξη που φαίνεται να έχει το έμβρυο. Πχ ορτσεστρα είναι στενά 

Θα πάω και στα orhestra όταν πάω τζάμπο να βγάλω και την κάρτα οπότε θα δω κι εκεί τα νουμερακια τους και παίρνω λίγο μεγαλύτερα από κει φαντάζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Θα πάω και στα orhestra όταν πάω τζάμπο να βγάλω και την κάρτα οπότε θα δω κι εκεί τα νουμερακια τους και παίρνω λίγο μεγαλύτερα από κει φαντάζομαι!

Εγω να σου οω την αλήθεια είναι demi με την orchestra

Δ ειναι οτι τρελαινομαι για τα σχέδια τους ή ότι έχουν την καλύτερη ποιοτητα

Κάρτα έβγαλα πριν ένα χρόνο, αυτήν που ειναι για δυο χρόνια γτ είχαμε κάποια χρήματα για τα παιδια κ ήθελα πολλά "αναλώσιμα" ρουχα τώρα με τα σχολεία 

Για παράδειγμα φανελακια από ζάρα κ Mother care τα βρίσκω τελεια. Άντεξαν πολλα

Η μεγάλη μου είναι 5, 5 χρ είναι ψηλή, κ φοραει για 8χρ από ορτσεστρα. Αντίθετα ο μικρος που ειναι πολυ αδυνατουλης με βόλεψαν πολύ τα παντελονια του

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Εγω να σου οω την αλήθεια είναι demi με την orchestra

Δ ειναι οτι τρελαινομαι για τα σχέδια τους ή ότι έχουν την καλύτερη ποιοτητα

Κάρτα έβγαλα πριν ένα χρόνο, αυτήν που ειναι για δυο χρόνια γτ είχαμε κάποια χρήματα για τα παιδια κ ήθελα πολλά "αναλώσιμα" ρουχα τώρα με τα σχολεία 

Για παράδειγμα φανελακια από ζάρα κ Mother care τα βρίσκω τελεια. Άντεξαν πολλα

Η μεγάλη μου είναι 5, 5 χρ είναι ψηλή, κ φοραει για 8χρ από ορτσεστρα. Αντίθετα ο μικρος που ειναι πολυ αδυνατουλης με βόλεψαν πολύ τα παντελονια του

Τα mother care μόνο από ίντερνετ μπορώ να τα βρω!! Θα πάω και στα ζαρα!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ γεννάω τέλη Ιουνίου και έχω πάρει 3 φορμακια 0-3 και ένα μου φέρανε 0! Αυτό θα το φορέσει πιστεύω μια εβδομάδα χαχαχαχα! Και πήρα άλλα τρία 3-6. Ξεμυαλιζομαι όταν βλέπω αυτά τα τοσοδουλικα ρουχαλακια και βρίσκω και πανέμορφα σχεδιακια αλλά είπα στοπ δεν παίρνω αλλα για την ώρα και όταν σαραντισουμε έτσι κι αλλιώς θα βγούμε και θα πάρουμε ότι χρειάζεται και αναλόγως τι νούμερο θα φοράει. Πάντως από ορχεστρα ξέρω από φίλες ότι έχουν μικρή φόρμα γενικά. Επίσης από τζάμπο πήρα ένα 3-6 γιατί σκέφτηκα πως μπορεί και να μαζέψει στο πλύσιμο. Η ποιότητα του είναι 100% βαμβάκι και μια χαρά μου φαίνεται απαλό προς το παρόν, αλλά ακόμα δεν τα έχω πλύνει..

Όσο για μαδερκερ είδα κάποια πολύ όμορφα πράγματα (σεντονακια, λευκά ήδη) και καλές τιμές γενικά και σκέφτομαι κάποια στιγμή να πάω Θεσσαλονίκη να τα δω από κοντά.


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα mothercare, τόσο κορμάκια όσο και φορμάκια, ήταν τα μόνα που χρησιμοποίησα στην κόρη μου, πριν πολλά πολλά χρόνια βέβαια... είναι εξαιρετική η ποιότητα τους... εγγλέζικα υφάσματα, ούτε ξεχείλωναν, ούτε ξεθώριαζε το χρώμα και ήταν πλύνε βάλε... και το κυριότερο οι κόπιτσες άθικτες... ούτε θυμάμαι μέχρι πότε της τα φορούσε... ωστόσο αυτή τη φορά θέλω να δοκιμάσω και από τα jumbo μια και έχουν και ποιότητα και τιμή και ίσως πάρω και από τα orchestra...

μια συμβουλή κορίτσια... ψάχνω καλό καρότσι με αναρτήσεις και στους 4 τροχούς ώστε να αντέχουν... όσα κοιτάζω είναι ή 2 σε 1 ή 3 σε 1 αλλά όχι στον συνδυασμό που χρειάζομαι... π.χ. θέλω καρότσι από νεογέννητο και αυγό αλλά όχι πορτ μπεμπε... δεν μου αρέσουν... έχετε να προτείνετε κάτι, γιατί δεν βρίσκω τον συνδυασμό που θέλω... ή έστω ένα καλό καρότσι κι ένα καλό αυγό που να μπορεί να κουμπώσει πάνω του... δυστυχώς είμαι ακόμα κλινήρης και δεν μπορώ να πάω βόλτα στα μαγαζιά να ψάξω...

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...