Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, RoulaS είπε:

Αχ ωραια ευχαριστώ πολύ! Πόσα περίπου χρειάζονται για αρχή...? Κ μένα αυτές τις μάρκες μου έχουν πει.

Εγώ προσωπικά έχω 6 γιατί τρώει καθε τέσσερις ώρες και γιατί δουλεύω οπότε θέλω να έχω αποστειρωμένα μπιμπερό ετοιμα ανα πασα στιγμή. Στην αρχή που θηλαζα είχα 3. Οπότε έχει να κάνεις και αν θα θηλάσεις.

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια!ελπίζω να είστε όλες καλα!ας ρωτήσω κι εδώ μηπως ξέρει καμία.το βρεφικο καθισματακι της mother baby genious Μήπως το έχει καμία; ξέρετε αν είναι καλό αξιόπιστο; 

Επίσης για στρώμα για κουνια καποια πρόταση;

Καλημέρα.Κάθισμα αυτοκινήτου εννοείς; 

Εγώ κούνια έχω πάρει πολυμορφική που γίνεται κρεββάτι μέχρι 14 ετών και το κομμάτι που είναι η κούνια γίνεται γραφείο και η αλαξιερα κομοδίνο. Επίσης το κομμάτι που γίνεται γραφείο μπορεις αν έχεις δυο παιδιά να παραμείνει σαν κούνια ανςξαρτητη από το υπόλοιπο κρεββάτι. Εμείς σκοπεύουμε να κάνουμε κι αλλο μωρό μολις ξεπεταχτει ο μικρός οπότε τα έπιπλα τα πηρα με γνώμονα αυτό. Στρωμα εχω πάρει με κοκοφοινικα απο τη μια μερια είναι σκληρο και απο την αλλη πιο μαλακό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Εγώ προσωπικά έχω 6 γιατί τρώει καθε τέσσερις ώρες και γιατί δουλεύω οπότε θέλω να έχω αποστειρωμένα μπιμπερό ετοιμα ανα πασα στιγμή. Στην αρχή που θηλαζα είχα 3. Οπότε έχει να κάνεις και αν θα θηλάσεις.

Καλημέρα.Κάθισμα αυτοκινήτου εννοείς; 

Εγώ κούνια έχω πάρει πολυμορφική που γίνεται κρεββάτι μέχρι 14 ετών και το κομμάτι που είναι η κούνια γίνεται γραφείο και η αλαξιερα κομοδίνο. Επίσης το κομμάτι που γίνεται γραφείο μπορεις αν έχεις δυο παιδιά να παραμείνει σαν κούνια ανςξαρτητη από το υπόλοιπο κρεββάτι. Εμείς σκοπεύουμε να κάνουμε κι αλλο μωρό μολις ξεπεταχτει ο μικρός οπότε τα έπιπλα τα πηρα με γνώμονα αυτό. Στρωμα εχω πάρει με κοκοφοινικα απο τη μια μερια είναι σκληρο και απο την αλλη πιο μαλακό. 

Σε ευχαριστω! ναι καθισματακι αυτοκινητου εννοω.ειναι απο 0 εως 13 κιλα..αποφασισαμε να παρουμε αυτα για αρχη γιατι πιστευουμε με τα διδυμα θα μας βολεψουν καλυτερα..απλα ψαχνουμε να ειναι ασφαλη..αλλα δεν μπορω να βρω για αυτο το μοντελο καποια κριτικη..Κουνιες εχουμε μας εδωσαν οποτε μονο για στρωματακια ψαχνουμε..Αν αγοραζα κουνιες πιστευω θα επαιρνα κι εγω πολυμορφικες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Σε ευχαριστω! ναι καθισματακι αυτοκινητου εννοω.ειναι απο 0 εως 13 κιλα..αποφασισαμε να παρουμε αυτα για αρχη γιατι πιστευουμε με τα διδυμα θα μας βολεψουν καλυτερα..απλα ψαχνουμε να ειναι ασφαλη..αλλα δεν μπορω να βρω για αυτο το μοντελο καποια κριτικη..Κουνιες εχουμε μας εδωσαν οποτε μονο για στρωματακια ψαχνουμε..Αν αγοραζα κουνιες πιστευω θα επαιρνα κι εγω πολυμορφικες...

Καλημέρα!!! Πάτα στο google καθίσματα που έχουν περάσει κρας τεστ, θα σου βγάλει μια λίστα κάποια που έχουν βγει ακυρα, πια πέρασαν και πια είναι μέτρια!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Καλημέρα!!! Αυτά θα τα έχεις μόνιμα στο αυτοκίνητο? Δεν βγαίνουν ώστε να μπουν στο καρότσι ας πούμε? Αν τα έχεις μόνιμα στο αυτοκίνητο γιατί δεν παίρνεις εξ αρχής 0-18? Ώστε να μην αλλάζεις σε λίγο χρονικό διάστημα? Η τιμή τους είναι αυτή που είδα γύρω στα 125? Δες και για πιο αξιόπιστες μάρκες carello, joie 

Θελουμε να βγαινουν απο το αυτοκινητο για τη μεταφορα των μωρων..ναι η τιμη αυτη ειναι..αν παμε σε κατι πιο ακριβο θα παρουμε του καροτσιου που ειναι peg perego..Αλλα επειδη ειναι ακριβουτσικα και βαρια οπως μου ειπε μια κοπελα εδω για αυτο κοιταω κατι πιο οικονομικο..θα  κοιταξω ομως κι αλλα!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Θελουμε να βγαινουν απο το αυτοκινητο για τη μεταφορα των μωρων..ναι η τιμη αυτη ειναι..αν παμε σε κατι πιο ακριβο θα παρουμε του καροτσιου που ειναι peg perego..Αλλα επειδη ειναι ακριβουτσικα και βαρια οπως μου ειπε μια κοπελα εδω για αυτο κοιταω κατι πιο οικονομικο..θα  κοιταξω ομως κι αλλα!ευχαριστω!

αυτές οι μάρκες που σου είπα είναι στην τιμή που κοιτάς εκεί 120 κ ίσως κ πιο φθηνά! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/3/2020 at 3:27 ΜΜ, Vila είπε:

Σκέφτομαι να πάρω σεντονακια με λάστιχο για την κούνια και πάνες μουσελίνας. 

Επίσης για αδιάβροχο προστατευτικό στρώματος κουνιας τι προτείνετε?

Συμφωνώ σε όλα. Και το αδιάβροχο χρειάζεται Γιατί οι διαρροές και οι εμετοί είναι συχνά σε ένα νεογέννητο.

2 ώρες πρίν, RoulaS είπε:

Αχ ωραια ευχαριστώ πολύ! Πόσα περίπου χρειάζονται για αρχή...? Κ μένα αυτές τις μάρκες μου έχουν πει.

Γυάλινα μπουκάλια. Στην αρχή βολεύουν για το πρώτο διάστημα 1-2 μήνες τα μικρά μπουκάλια. Πάρε πχ 2. Και από μεγάλα πάρε 4. 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jerina είπε:

Και αποστειρωμενες γαζουλες επίσης ε; Λογικά των 95 βαθμών οινόπνευμα....

Ναι και γαζουλες....! Δεν έχω πάρει ακόμη πολλά πραγματακια και τα βλέπω τώρα που τα έχω γραμμένα σε ένα χαρτί και απελπιστηκα :-P 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, playbunny είπε:

Σωστο! Γαζες, οινοπνευμα και τα διαφορα βρεφικα καλλυντικα πχ αφρολουτρο/σαμπουαν κτλ. Τα είχα ξεχασει αυτά τελείως.. :roll:

Αχ άστα αυτά κοιτάω τωρα...τι μάρκα να παρουμε άραγε :D κοίτα στα φαρμακεία thinkpharmasy, oneforcare εχουν βγάλει κάποιες προσφορές σε σαμπουάν αφρολουτρο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Αχ άστα αυτά κοιτάω τωρα...τι μάρκα να παρουμε άραγε :D κοίτα στα φαρμακεία thinkpharmasy, oneforcare εχουν βγάλει κάποιες προσφορές σε σαμπουάν αφρολουτρο κλπ

Καλύτερα οινόπνευμα με πολλούς βαθμους

Στην μεγάλη δ έβαλα τπτ στον αφαλό κ έπεσε σε 7-10μερες.στον μικρό δ τον έδεσαν καλά οποτε χρειάστηκε. Κ ενα τύπου αντισηπτικό, νομιζω το cetavlon ειχα

Μάρκες πολλές, τωρα δυσκολο να δοκιμάσετε με δειγματακια. Απλα μην πάρετε τεράστιες ποσοτητες

Freezyderm, babyderm, pharmasept, proderm, weleda, mustela. Για απλή ενυδάτωση αμυγδαλελαιο κ για ερεθισμούς κεραλοιφη

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Θέλω να σας ρωτήσω πόσες κουβερτουλες πιστεύετε χρειαζόμαστε για αρχή? Έχω πάρει μια βαμβακερή σαν πλεκτή, μια φλις και μια από αυτές τις ανάγλυφες που έχουν σαν καρουμπαλακια. Φτάνουν τρεις? Αρχές Ιουλίου γεννάω


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια! Θέλω να σας ρωτήσω πόσες κουβερτουλες πιστεύετε χρειαζόμαστε για αρχή? Έχω πάρει μια βαμβακερή σαν πλεκτή, μια φλις και μια από αυτές τις ανάγλυφες που έχουν σαν καρουμπαλακια. Φτάνουν τρεις? Αρχές Ιουλίου γεννάω

Καλε κ πολλες ειvαι αρχες ιουλιου μαλλοv μοvο σεvτοvακι θα χρειαστεις. Αvτε κ αυτη με τα καρουμπαλακια πικε τηv λεvε αv εισαι σε καvεvα χωριο κ εχει ψυχρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...