Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει ξυρίσω βραδάκι… για να μην πω αν θέλω ακι λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, tzeni82 είπε:

Εγω που μεχρι πριν την εγκυμοσυνη ημουν στο medium με 63 κιλα κ υψοσ 167..

Στην εγκυμοσυνη εφτασα τα 85 κ το large τουσ μου ηταν μια χαρα..

Κ πολυ οικονομικο με ρομπα μαζι..τα θηλασμου ειναι πανακριβα..δεν τα εκλαψα καθολου τα λεφτα..τωρα εχει κ πιο φθηνα..

Με το που μου εφερναν το μωρο κατεβαζα το ραντακι κ μια χαρα..γινοταν στραπλεσ..χαχα..κ δεν επεφτε

Ναι τα άτιμα ακόμα και τα σουτιέν θηλασμού πανάκριβα είναι γενικά!! Έχω τη θεία μου μοδίστρα μια χαρά θα μου τα κάνει όλα θηλασμού χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Blonde είπε:

Ναι τα άτιμα ακόμα και τα σουτιέν θηλασμού πανάκριβα είναι γενικά!! Έχω τη θεία μου μοδίστρα μια χαρά θα μου τα κάνει όλα θηλασμού χαχαχχα

Για σουτιέν θηλασμού κοιτάξτε στα hm. Αυτά φορούσα από την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι τώρα... έχει σετάκια των δύο περίπου στα 20 ευρώ...απλά τώρα με τις παραγγελίες υπομονή γιατί εξαντλούνται συνεχώς...

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Για σουτιέν θηλασμού κοιτάξτε στα hm. Αυτά φορούσα από την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι τώρα... έχει σετάκια των δύο περίπου στα 20 ευρώ...απλά τώρα με τις παραγγελίες υπομονή γιατί εξαντλούνται συνεχώς...

Εμενα με βολεψαν κ καποια μαλακα σουτιεν απο intimissimi..δεν ειναι θηλασμου..αλλα ειναι τοσο μαλακο που  μπιρεισ να το κατεβασεισ..γυρω στα 20 ευρω..

Γενικα κοριτσια μην ψωνιζεται πολλα απο τωρα..το στηθοσ οταν κατεβει το γαλα μπορει να μεγαλωσει κ αλλο...με μετρο αυτεσ οι αγορεσ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Εμενα με βολεψαν κ καποια μαλακα σουτιεν απο intimissimi..δεν ειναι θηλασμου..αλλα ειναι τοσο μαλακο που  μπιρεισ να το κατεβασεισ..γυρω στα 20 ευρω..

Γενικα κοριτσια μην ψωνιζεται πολλα απο τωρα..το στηθοσ οταν κατεβει το γαλα μπορει να μεγαλωσει κ αλλο...με μετρο αυτεσ οι αγορεσ..

Εννοείς αυτά που είναι σταθερά αλλά χωρίς μπανελα;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου βρήκα αυτά και μπορεί κάποια να την ενδιαφέρει,είναι εταιρείες που στέλνουν δωρεάν δείγματα!! 

Tena: Συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και επιλέγεις το δωρεάν δείγμα σου.

Babyspace: Είναι το γνωστό βαλιτσάκι της caredirect. Κάνεις εγγραφή και αφού βρίσκεσαι στον 7ο-9ο μήνα εγκυμοσύνης, κάνεις παραγγελία για να λάβεις το goodie bag

Pampers: Κάνεις εγγραφή και έχεις αυτόματα κουπόνι 3€ για πάνες.

Nutricia: Κάνεις εγγραφή και επιλέγεις τα δείγματα που θέλεις να σου στείλουν. 

Nestle: Κάνεις εγγραφή και αίτηση για δείγμα. Στέλνουν 1 βρεφικό γάλα σε σκόνη 400gr και μια σαλιάρα φαγητού.

Milupa: Καλείς χωρίς χρέωση στο τηλέφωνο 800-11-68500. Στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια για γάλατα. 

Νουνου: Καλείς στο τηλέφωνο 80011668668 και στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια και δείγματα.

Δέλταmoms: Κάνεις εγγραφή και μπορείς να εκτυπώσεις εκπτωτικά κουπόνια. 

Bio-bebe: Κάνεις εγγραφή και επιλέγεις να σου στείλουν δείγματα. Στέλνουν 1 κουτί φαρίν λακτέ, 1 κουτί ρυζάλευρο και 1 βαζάκι έτοιμο γεύμα.

Sudocrem: Μπαίνεις στην σελίδα της sudocrem και στην φόρμα επικοινωνίας ζητάς να σου στείλουν δείγματα. Στέλνουν 1 δείγμα κρέμας 15ml και 1 βρεφικό γάλα σε σκόνη Novalac (για μωρά από 12 μηνών και άνω).

Greekbios: Μπαίνεις στην σελίδα της Greekbios και στην φόρμα επικοινωνίας ζητάς να σου στείλουν δείγματα. Στέλνουν 2 δείγματα μικρής ποσότητας από βιολογικό βρεφικό σαμπουάν και γαλάκτωμα σώματος.

Εταιρείες που σταμάτησαν να στέλνουν δείγματα ή εκπτωτικά κουπόνια είναι: Babylino, Nanis, Libero, Nuk, Mam, Chicco, Medela, Mustela, Proderm, Johnson, Weleda, Septona, Frezyderm, Sanilady, Avene, Humana, Planet baby.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila said:

Κορίτσια η sudocrem μόλις με ενημέρωσε πως λόγω κορονοϊου έχει σταματήσει την αποστολή δειγμάτων :unsure:

Η sudocrem είναι για πολύ έντονο συγκαμα και δεν τη συνιστούν οι μαιες για κορίτσια ειδικά. Είναι πολύ παχιά κρέμα κ "τρέχει" στα γεννητικά τους.

Από καλλυντικά μας έδωσαν άπειρα πέρισυ στο μαιευτήριο αλλά κατέληξα στα aderma. Ειδικά το σαπούνι κάνει όσο αφρό πρέπει για να καθαριζει χωρίς να ξεπλύνεις 3 ώρες.

Η συμβουλή της παιδίατρου μου που ήρθε σπίτι μόλις γυρίσαμε από το μαιευτήριο και έλεγξε τα πάντα ήταν μια μάρκα σε όλα. Πχ αν βάζεις φρεζυντερμ κρέμα πάνας, βάλε κ σαπούνι κ ενυδατική. Αν πειράζει το μωρό έστω ένα προϊόν ξεχνάμε τη μάρκα τελείως.

Επιθέματα κορίτσια πήρα ένα κουτί κ δεν ξόδεψα ούτε το 1/3. Στην αρχή σπίτι μόνο κοχύλια και έξω επιθέματα αλλά πόσο βγήκαμε τον πρώτο μηνα; Στο 2ο μήνα που ξεκίνησαν οι βόλτες είχε ρυθμιστεί η παραγωγή και τα φόρεσα προληπτικά αλλά μου περίσσεψαν άπειρα!

Το λάθος που είχα κάνει είναι ότι δεν είχα πάρει καθόλου newborn αλλά μόνο 0 έως 3. Γέννησα μόλις μπήκα στον 9ο και ο μπέμπης έπλεε σε βαθμό που χωραγαν 2 πόδια σε ένα πατζακι από το φορμακι κ έκλαιγε ξαφνικα χωρίς να ξέρω τι του φταίει και χωρίς να παίρνει στήθος. Το 2ο βράδυ σπίτι κατέληξα λοιπόν να τον κοιμησω φασκιωμενο και να τρέχω για φορμακια την επόμενη μέρα να πλυθούν κ να στεγνώσουν ενώ είχα άπειρα στο συρτάρι. Τα newborn όντως τα φοράει 2 εβδομάδες μαξ αλλά έχετε και κανένα καβατζα ή ακόμα καλύτερα τα τύπου φουστανακι που κλείνουν με σουρα σαν του μαιευτηρίου. Τωρα αν στον υπέρηχο το μωράκι ξεπερνα τα 3400 δεν θα σας χρειαστούν.

Πάρτε καμμία 15αρια μικρά πετσετακια για στεγνωμα στο πωπουδακι στην αρχή ήταν σχεδόν άλλαγμα κ πλύσιμο.

Η κουβέρτα σε τόσο μικρό μωρί κάνει δουλειά αλλά ένας ανοιξιάτικος υπνοσακος θα σας βοηθήσει να κοιμάστε πιο ήσυχη (Όταν κοιμάστε). Αν δεν έχει ζεστάνει όπως πέρισυ το Μάιο προσθέτετε κουβερτακι από πάνω.

Σαλιερες στην αρχή θα σας χρειαστούν μόνο αν εμφανίσει ΓΟΠ. 

Παντες μετά το χρόνο κανονικά εμείς τώρα βάλαμε Γτ στιφογυρναει κ κουτουλαει!

Το καλύτερο δώρο που μου έφεραν ήταν ο καδος για πάνες από τις πολυτελειες που αξίζουν όταν ειδικά μπαίνει στις στερεές τροφές.

Το καλύτερο σημείο για την αλλαξιερα αν σας χωραει είναι στο μπάνιο πάνω στο πλυντήριο Γτ πλένεις το μωρό άμεσα και εύκολα.

Όρους γάζες κ οινόπνευμα 75 βαθμών μην ξεχάσετε είναι στα απολύτως απαραίτητα των 1ων ημερών.

Το ψαλιδάκι είναι πιο εύκολο και πιο ασφαλές από το νυχοκοπτη.

Τα μεγάλα σελτεδακια του jumbo ήταν τα καλύτερα που αγόρασα και πολύ οικονομικά.

Για τη βόλτα ζητήστε από το φαρμακείο σας δείγματα από κρέμες αλλαγής πάνας.

Ο οργανωτής καροτσιού είναι απαραίτητος αν το χερούλι του καροτσιού σας είναι ενιαίο. Αυτός που έχει το τρίκυκλο χωράει 2 φρέντο :) Στην υγειά σας κ ετοιμαστείτε για την απόλυτη αγάπη!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kpp83 said:

οργανωτής καροτσιού είναι απαραίτητος αν το χερούλι του καροτσιού σας είναι ενιαίο. Αυτός που έχει το τρίκυκλο χωράει 2 φρέντο

Πολύ χρήσιμο το ποστ σου! Ευχαριστούμε!! :wub:

Μηπως θυμάσαι την μαρκα του οργανωτή καροτσιου που λες? Κοιταξα στο τρίκυκλο κι εχει διαφορα αλλα δεν μου φαίνεται οτι χωρανε 2 φρεντο.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Πολύ χρήσιμο το ποστ σου! Ευχαριστούμε!! :wub:

Μηπως θυμάσαι την μαρκα του οργανωτή καροτσιου που λες? Κοιταξα στο τρίκυκλο κι εχει διαφορα αλλα δεν μου φαίνεται οτι χωρανε 2 φρεντο.  

Εγω πήρα απο λητω. Νομιζω μαρκα choopie

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, playbunny said:

Πολύ χρήσιμο το ποστ σου! Ευχαριστούμε!! :wub:

Μηπως θυμάσαι την μαρκα του οργανωτή καροτσιου που λες? Κοιταξα στο τρίκυκλο κι εχει διαφορα αλλα δεν μου φαίνεται οτι χωρανε 2 φρεντο.  

Πηραμε τον "3 sprouts organiser για το καρότσι"

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κορίτσια η sudocrem μόλις με ενημέρωσε πως λόγω κορονοϊου έχει σταματήσει την αποστολή δειγμάτων :unsure:

Έστειλες σε όλες; Εγώ έστειλα σε αυτές που έγραφαν ότι στέλνουν πράγματα και όχι κουπόνια και μόνο η tena μου απάντησε και μάλλον θα στείλει και η nutricia. Στις άλλες έστειλα e-mail και περιμένω απάντηση. 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, V_baby είπε:

Έστειλες σε όλες; Εγώ έστειλα σε αυτές που έγραφαν ότι στέλνουν πράγματα και όχι κουπόνια και μόνο η tena μου απάντησε και μάλλον θα στείλει και η nutricia. Στις άλλες έστειλα e-mail και περιμένω απάντηση. 

Όχι σε όλες, στη sudocrem και στην tena έστειλα κι εγώ! Και μια εγγραφή στα παμπερς έκανα αλλά δεν ήταν διαθέσιμο το κουπόνι! Αν πάρεις καμία θετική απάντηση πες μου να στείλω και αλλού! :)


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...