Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Anastasia_Met είπε:

Το θεμα Ριλαξ νομιζω χωρις βέβαιανα έχω "προϋπηρεσία" στο ζήτημαότι έχει να κάνει κυρίως με το παιδί. Έχω ακούσει για παιδιά που δεν ξεκολλανε αλλά έχω ακούσει και για παιδιά που δεν έκατσαν λεπτό. 

Τώρα όσον αφορά τον ύπνο εγώ θα προτιμήσω προς το παρόν την καλαθουνα μιας και μας την έδωσαν και αν δεν με βολέψει θα πάρω ένα λίκνο με ανάκληση (Για να αποφεύγεις την παλινδρόμηση) και που πέφτει το μπροστινό μέρος έτσι ώστε να έχεις άμεση επαφή με το παιδί. 80ε το έχω βρει οπότε θα το έχω στα υπόψιν και ίδωμεν. 

Με το καλό τα διδυμακια σου ❤

Χαχαχαχα @Frogie μου κι εγώ τώρα τα έψαξα και έμαθα τι σημαίνουν. Μου ήρθαν σπίτι και έψαχνα να βρω που μπαίνει το καθένα. Έχει πλάκα! Ένας ολόκληρος νέος κόσμος που δεν έρχεται και με οδηγίες χρήσης :D ο,τι θες αν μπορώ σε κάτι να βοηθήσω,  στείλε μου. 

Παρεμπιπτόντως κορίτσια αναρωτιέμαι για την αναγκαιότητα του θερμαντηρα.

Η άποψη σας ? Εχω αποστειρωτη, βραστηρα, και 2 γυάλινα μπιμπερό για αρχή και μια απίστευτα μεγάλη επιθυμία για αποκλειστικό θηλασμό (μακάρι να τα καταφέρουμε!).

Πιστεύετε ότι πρέπει να αγοράσω και θερμαντηρα ? 

κ εγω θελω να θηλασω αλλα κ μπιμπερο να δωσω δεν θα παρω θερμαντηρα!!Μια χαρα γινεται κ στο κατσαρολακι κ στο βραστηρα!!περιττο το θεωρω...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!με το καλό σε ολες!περιμένω κι εγώ τα διδυμακια μου Μάιο Ιούνιο(πρώτα ο Θεος).Και έχω άρχισει κι εγώ να κοιτάζω μέσω ίντερνετ..

Ήθελα να ρωτήσω για τον ύπνο τους πρώτους μήνες τι θα προτιμησετε; την κουνια απευθείας, λικνο,καλαθουνα,πορτ μπεμπε; 1 λικνο μάλλον θα μας το δώσουν φίλοι μας αλλά δεν ξέρω αν παρω και αλλο 1 αν χωράνε στο δωμάτιο μας γιατί ο χωρος είναι παρα πολύ περιορισμένος..

Επίσης ριλαξ θα πάρετε από νεογέννητα;;νομίζω θα βολεύει..

Και τέλος όσες είστε ήδη διδυμομανουλες η περιμένετε δίδυμα για καροτσι τι λέτε;; δίπλα δίπλα,μπρος πίσω;; Ο άντρας μου έριξε την ιδεα για 2 μονα αλλά αυτό νομίζω δεν θα βολέψει καθόλου...

Nancy δες το Britax Romer.  Είναι δίπλα δίπλα τα αλλά εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν. Σίγουρα ένα μόνο χρειάζεται για αργότερα. Δεν ξέρω αν σκοπεύετε να κάνετε βολτούλα αλλά δύσκολο στην αρχή ειδικά. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

κ εγω θελω να θηλασω αλλα κ μπιμπερο να δωσω δεν θα παρω θερμαντηρα!!Μια χαρα γινεται κ στο κατσαρολακι κ στο βραστηρα!!περιττο το θεωρω...

Ντίνα μου στο κατσαρολάκι ζεσταίνουμε νερό και βάζουμε μέσα το μπουκάλι, σωστά? Χαζή ερώτηση το ξέρω, το βάζουμε μέσα το μπουκάλι άδειο και βάζουμε το γάλα αφού πρώτα ζεσταθεί το μπουκάλι? Συγγνώμη αλλά δεν έχω ιδέα!!  

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Ντίνα μου στο κατσαρολάκι ζεσταίνουμε νερό και βάζουμε μέσα το μπουκάλι, σωστά? Χαζή ερώτηση το ξέρω, το βάζουμε μέσα το μπουκάλι άδειο και βάζουμε το γάλα αφού πρώτα ζεσταθεί το μπουκάλι? Συγγνώμη αλλά δεν έχω ιδέα!!  

Νομίζω ότι αυτό με το κατσαρολάκι είναι για αποστείρωση ο θερμαντηρας ζεσταίνει το μπιμπερο μαζί με το γάλα μέσα η όχι? Και εγώ ιδεα δεν έχω χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Άρα κι αυτά που ξέρω λάθος τα έχω καταλάβει :mrgreen: εγώ δηλαδή που έχω αποστειρωτη, έστω ότι είναι αποστειρωμένο το μπουκάλι και φυλαγμένο στο ξεχωριστό του συρταρακι στο ψυγείο. Μετά? Πώς το ζεσταίνω για να φτιάξω τελικά το γάλα? 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το κατσαρολακι εννοω πως ζεσταινουμε το γαλα που εχουμε φτιαξει στο μπιμπερο (και εχει κρυωσει )εως εκει π θελουμε...τωρα για να φτιαξω γαλα θα βρασω νερο κ θα το φτιαξω κατευθειαν...χωρις θερμαντηρα...εχω ακουσει οτι οι θερμαντηρες δεν σταματανε στην ιδανικη ωρα κ μετα χρειαζεται κρυωμα...δενξερω αν ισχυει βεβαια αυτο,απλα για μενα φαινεται περιττος οπως κ να χει...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Τέλεια. Άρα κι αυτά που ξέρω λάθος τα έχω καταλάβει :mrgreen: εγώ δηλαδή που έχω αποστειρωτη, έστω ότι είναι αποστειρωμένο το μπουκάλι και φυλαγμένο στο ξεχωριστό του συρταρακι στο ψυγείο. Μετά? Πώς το ζεσταίνω για να φτιάξω τελικά το γάλα? 

Χαχαχαχχαχα ααα τώρα διάβασα τις λεπτομέρειες σε έναν θερμαντήρα και ναι το ζεσταίνει με το γάλα μεσα!! 

Όχι καλά τα έχεις καταλάβει εσύ που έχεις αποστειρωτη δεν χρειάζεται να κάνεις την διαδικασία με το κατσαρολάκι!!νομίζω πως η αποστείρωση δεν κρατάει αρκετά αλλά θα μας πει μια ήδη μανούλα που τα ξέρει καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Χαχαχαχχαχα ααα τώρα διάβασα τις λεπτομέρειες σε έναν θερμαντήρα και ναι το ζεσταίνει με το γάλα μεσα!! 

Όχι καλά τα έχεις καταλάβει εσύ που έχεις αποστειρωτη δεν χρειάζεται να κάνεις την διαδικασία με το κατσαρολάκι!!νομίζω πως η αποστείρωση δεν κρατάει αρκετά αλλά θα μας πει μια ήδη μανούλα που τα ξέρει καλά 

καλε δεν εννοω κατσαρολακι αντι για αποστειρωτη...εννοω κατσαρολακι σαν μπεν μαρι για ζεσταμα μπιμπερο!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

καλε δεν εννοω κατσαρολακι αντι για αποστειρωτη...εννοω κατσαρολακι σαν μπεν μαρι για ζεσταμα μπιμπερο!

Χαχαχαχ ναι το διαβάσα τώρα που το έγραψες γιατί ας πούμε η ξαδέρφη μου τα αποστειρωνε σε κατσαρολάκι δεν είχε αγοράσει αποστειρωτη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blonde είπε:

Χαχαχαχ ναι το διαβάσα τώρα που το έγραψες γιατί ας πούμε η ξαδέρφη μου τα αποστειρωνε σε κατσαρολάκι δεν είχε αγοράσει αποστειρωτη!! 

ναι γινεται κ αυτο...η μαμα μου το εκανε και τωρα μου λεει οτι εμεις "οι μοντερνες" ολο συσκευες ειμαστε  χαχαχ

  • Μου αρέσει 3

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Νομίζω ότι αυτό με το κατσαρολάκι είναι για αποστείρωση ο θερμαντηρας ζεσταίνει το μπιμπερο μαζί με το γάλα μέσα η όχι? Και εγώ ιδεα δεν έχω χαχαχα

Τα μπουκάλια όταν τα αποστειρωνεις δεν τα βγάζεις από τον αποστειρωτη,  τα αφήνεις μέσα μέχρι να τα χρησιμοποιήσεις, μέσα σε κάποιες ώρες,  αν δεν τα χρησιμοποιήσεις θέλουν ξανά,  για να φτιάξεις γάλα μπορείς να έχεις νερό σε θερμό έτοιμο βρασμένο και απλά να το βάλεις στο μπουκάλι και να το φτιάξεις και αν θέλει κρύωμα το βάζεις λίγο κάτω από την βρύση και το κρυώνεις...Κορίτσια η ανιψιά μου είχε διάρροια όταν ήταν νεογέννητο και ο λόγος ήταν ότι η νύφη μου ήθελε να του δίνει κρύο το γάλα για να μάθει στο κρύο γάλα...Δεν διαλυόταν καλά το γάλα και δημιούργησε διάρροια στο μωρό....

  • Μου αρέσει 3
  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia_Met είπε:

Τέλεια. Άρα κι αυτά που ξέρω λάθος τα έχω καταλάβει :mrgreen: εγώ δηλαδή που έχω αποστειρωτη, έστω ότι είναι αποστειρωμένο το μπουκάλι και φυλαγμένο στο ξεχωριστό του συρταρακι στο ψυγείο. Μετά? Πώς το ζεσταίνω για να φτιάξω τελικά το γάλα? 

Χαχαχα και εγώ τα ίδια είμαι, νομίζω ότι στο κατσαρολακι τα βράζεις για να τα αποστειρωσεις, για να ζεστανειςτο γάλα είτε παιρνεις τον θερμαντηρα, βάζεις μέσα το μπουκάλι και το ζεσταινει είτε βράζεις το νερό φτιάχνεις το γάλα του παιδιου και περιμένεις να κρυώσει. Γενικά απ'οτι έχω καταλαβει το έτοιμο γάλα έχει πολλη βαβούρα και ταλαιπωρία 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Τα μπουκάλια όταν τα αποστειρωνεις δεν τα βγάζεις από τον αποστειρωτη,  τα αφήνεις μέσα μέχρι να τα χρησιμοποιήσεις, μέσα σε κάποιες ώρες,  αν δεν τα χρησιμοποιήσεις θέλουν ξανά,  για να φτιάξεις γάλα μπορείς να έχεις νερό σε θερμό έτοιμο βρασμένο και απλά να το βάλεις στο μπουκάλι και να το φτιάξεις και αν θέλει κρύωμα το βάζεις λίγο κάτω από την βρύση και το κρυώνεις...Κορίτσια η ανιψιά μου είχε διάρροια όταν ήταν νεογέννητο και ο λόγος ήταν ότι η νύφη μου ήθελε να του δίνει κρύο το γάλα για να μάθει στο κρύο γάλα...Δεν διαλυόταν καλά το γάλα και δημιούργησε διάρροια στο μωρό....

γιατι ηθελε να του το δινει κρυο;;;;:blink:

Just now, Mum to be είπε:

Χαχαχα και εγώ τα ίδια είμαι, νομίζω ότι στο κατσαρολακι τα βράζεις για να τα αποστειρωσεις, για να ζεστανειςτο γάλα είτε παιρνεις τον θερμαντηρα, βάζεις μέσα το μπουκάλι και το ζεσταινει είτε βράζεις το νερό φτιάχνεις το γάλα του παιδιου και περιμένεις να κρυώσει. Γενικά απ'οτι έχω καταλαβει το έτοιμο γάλα έχει πολλη βαβούρα και ταλαιπωρία 

φαντασου να πρεπει να εισαι εξω κ να θες μπιμπερο,γαλα,θερμο...ααααν εχει κρυωσει απ τον θερμο να πρεπει να βρεις ζεστο νερο κ παει λεγοντας χαχαχα...παει ο ξεγνοιαστος καφες που επαιρνες μαζι σου κινητο κ κλειδια :P

  • Χαχα 3

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

γιατι ηθελε να του το δινει κρυο;;;;:blink:

φαντασου να πρεπει να εισαι εξω κ να θες μπιμπερο,γαλα,θερμο...ααααν εχει κρυωσει απ τον θερμο να πρεπει να βρεις ζεστο νερο κ παει λεγοντας χαχαχα...παει ο ξεγνοιαστος καφες που επαιρνες μαζι σου κινητο κ κλειδια :P

Γιατί είναι βαρεμενη.....χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...