Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Ninamc είπε:

4 εμπειριες οχι μια χαχαχα

Αρκει να δεις τα σχολια στο σκρουτζ.

Στο προτεινω 100 τα 100. Μιλαμε για την ζωη των παιδιων μας και μιλαω πολυ σοβαρα.

Καλες αγορες κοριτσι!

Με το καλο!

Ναι ναι τις είχα δει, αλλά αν στο λέει και κάποιος αλλος είναι σίγουρα ένα +. Ευχαριστώ πολύ!!! Να είσαι καλά!!! Εύχομαι τα καλύτερα και για την οικογένειά σου!!


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@V_baby και εγώ ψάχνοντας πολύ και από την ομάδα οδική ασφάλεια και παιδί και ρωτώντας πολλούς, είδα ότι είναι καλύτερο και ασφαλές για τα μωρά τα αυγά.. Οπότε κι εγώ θα πάρω αυγο για αρχη της joie i-gemm(έχει πολλή καλή βαθμολογία) και θα το συνδυάσω μάλλον με το καρότσι και μετά θα πάρω πιο μεγάλο κάθισμα..

Έλεγα κι εγώ να πάρω ξεχωριστό κάθισμα και για πιο μεγάλες ηλικίες αλλά προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω για την ασφάλεια του μωρού.. Και να κοιτάξω οικονομικά αλλά πράγματα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

@V_baby και εγώ ψάχνοντας πολύ και από την ομάδα οδική ασφάλεια και παιδί και ρωτώντας πολλούς, είδα ότι είναι καλύτερο και ασφαλές για τα μωρά τα αυγά.. Οπότε κι εγώ θα πάρω αυγο για αρχη της joie i-gemm(έχει πολλή καλή βαθμολογία) και θα το συνδυάσω μάλλον με το καρότσι και μετά θα πάρω πιο μεγάλο κάθισμα..

Έλεγα κι εγώ να πάρω ξεχωριστό κάθισμα και για πιο μεγάλες ηλικίες αλλά προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω για την ασφάλεια του μωρού.. Και να κοιτάξω οικονομικά αλλά πράγματα.. 

Ναι και εγώ αυτο ακριβώς σκέφτομαι. Να πάρω για αρχή το i-gemm και μετά να "επενδυσουμε" στο joie stages pavement. Ελπίζω να μου βγει το πλάνο και να μη γίνει καμιά στραβή με το μπεμπακο που βιάζεται και δεν τα βρούμε.


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το 0-13 σε καροτσι αβολο είναι κυρίως για το παιδι. Γενικα θεωρώ οτι τα καροτσια 3 σε 1 είναι κατι καθαρα marketing και αχρείαστα. Όπως επισης στην ελλαδα έχουμε τα μωρα να κοιτάζουν τη μαμα μεχρι μεγάλη ηλικια 12 15 μηνών. Ενω στο εξωτερικό μετα τον 7ο μήνα προτείνουν τα παιδια να κοιταζουν προς τον δρομο να παιρνουν ερεθισματα.

  • Μου αρέσει 3

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Αντζελίνα 30 είπε:

@V_baby και εγώ ψάχνοντας πολύ και από την ομάδα οδική ασφάλεια και παιδί και ρωτώντας πολλούς, είδα ότι είναι καλύτερο και ασφαλές για τα μωρά τα αυγά.. Οπότε κι εγώ θα πάρω αυγο για αρχη της joie i-gemm(έχει πολλή καλή βαθμολογία) και θα το συνδυάσω μάλλον με το καρότσι και μετά θα πάρω πιο μεγάλο κάθισμα..

Έλεγα κι εγώ να πάρω ξεχωριστό κάθισμα και για πιο μεγάλες ηλικίες αλλά προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω για την ασφάλεια του μωρού.. Και να κοιτάξω οικονομικά αλλά πράγματα.. 

Ναι, είναι καλό. Έχει μαξιλάρι μειωτήρα για τα βρεφάκια και τα μαξιλαράκια βγαίνουν όσο μεγαλώνει το μωρό. Κολλάει και πάνω στο καρότσι literax. Είναι λίγο ογκώδες το ένα πάνω στο άλλο, αλλά είναι καλό. 

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alexia92 είπε:

Συμφωνώ για το 0-13 σε καροτσι αβολο είναι κυρίως για το παιδι. Γενικα θεωρώ οτι τα καροτσια 3 σε 1 είναι κατι καθαρα marketing και αχρείαστα. Όπως επισης στην ελλαδα έχουμε τα μωρα να κοιτάζουν τη μαμα μεχρι μεγάλη ηλικια 12 15 μηνών. Ενω στο εξωτερικό μετα τον 7ο μήνα προτείνουν τα παιδια να κοιταζουν προς τον δρομο να παιρνουν ερεθισματα.

Ναι είναι για λίγο. Και εγώ δεν θα πάρω 3 σε 1. Απλά επειδη κοίταξα για καρότσι μου άρεσε αυτό και εφόσον κοίταξα μετά και για καθησματακι και τα συγκεκριμένα είναι καλά, λέω δεν παίρνω την ίδια μάρκα μήπως και το βάζω και στο καρότσι καμιά φορά αν χρειαστεί; Το port bebe εγώ προσωπικά θεωρώ ότι δεν θα το χρειαστώ. Και θα μου δώσουν κιόλας ένα αν σε περίπτωση θελήσω. Οπότε έτσι το σκέφτηκα. Ελπίζω να βγουν καλά. 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι μπορείτε να το δανειστείτε, δανειστείτε το. Τα περισσότερα είναι αναλώσιμα. και έχει να κάνει και με την εποχή που θα γεννηθούν τα μπεμπάκια. Εμείς που είμαστε παιδιά του χειμώνα, αν και εγώ γενικά είμαι της βόλτας, δεν τον έβγαλα έξω. Και εμένα μου έλεγαν να πάρω 3 σε 1, αφού θα χρειαστώ αυγό για να φύγω από το μαιευτήριο, καρότσι για τις βόλτες και πόρτ μπεμπέ για το σπίτι. Το αυγό θα μπορούσα να το αποφύγω αν έπαιρνα κάθισμα από 0. Της joie stages είναι πολύ ασφαλές σε αυτή την κατηγορία. Αλλά το βρεφάκι είναι τόσο μικρό που χάνεται εκεί μέσα. Πήραμε αυγό της joie i gemm. Είμαστε 3 μηνών και το έχουμε χρησιμοποιήσει 6 φορές. 

  • Μου αρέσει 4

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ninamc είπε:

Εμεις ειχαμε το αυγο της ινγκλεσινα. Μα τωρα πηραμε το joie pavement

Και ειναι τελειο. Το πηραμε με isofix.

Το stages θα σου φανει πολυ ογκωδες (χωρις isofix). Και με λιγοτερα χαρακτηριστικα απ το αλλο.

Το pavement εχει περασει μεγαλα κρασ τεστ. Οποτε ψαξε λιγο καλυτερα.. ειναι απο νεογεννητο, εχει εξτρα μαξιλαρακια που αφαιρουνται οσο μεγαλωνει το παιδι. Εγω το προτεινω καθως 5 οικογενειες εχουμε το ιδιο. Κ οι 5 ευχαριστημενοι.

Ειναι ογκωδες μα εχει πολυ καλα ratings σε ασφαλεια! Εμεις τα δοκιμασαμε σε μικρο αυτοκινητο και καταληξαμε στο pavement.

 

Έψαξα λιγάκι τα μοντέλα της joie και απ' ότι καταλαβαίνω το pavement που λες είναι αυτό που κοιταμε και θέλουμε να αγοράσουμε κι εμείς! Joie stages isofox λέγεται το μοντέλο και το pavement είναι το χρώμα του.  Σε τι αυτοκίνητο το έχετε βάλει? Καταλαβαίνω σωστά πως πιάνει τον πιο πολύ χώρο όσο το μωράκι είναι μικρό και πρέπει να το έχεις ξαπλωμένο? Βέβαια σκέφτομαι πως έτσι κι αλλιώς στην αρχή που θα είναι τέρμα ξαπλωμένο θα κάθομαι κι εγώ πίσω μαζί του οπότε δεν μας πειράζει να λείψει χώρος από τη θέση του συνοδηγού, αλλά αργότερα που θα καθήσω εγώ μπροστά θα μπορεί να χωράει πίσω μου το καθισματακι? Αχ αν δεν πάμε να το δουμε από κοντά και να το δοκιμάσουμε στο αυτοκίνητο μας μάλλον δεν θα βγάλω άκρη χαχαχαχα!!

9 ώρες πρίν, V_baby είπε:

@Vila αν έχεις fb μπες στη σελίδα η' ομάδα "παιδί και οδική ασφάλεια".  Ίσως σε βοηθήσει, ίσως να σε μπερδέψει και περισσότερο. Ωστόσο, είναι πολύ προσεκτικοί για το τι ταιριάζει στο παιδί. Εγώ απ'οτι συμπέρανα το παιδί πρέπει να μπαίνει σε αυγό για τους πρώτους μήνες και μετά να επιλέγεται ένα καθισματακι 0-18 η' 0-25 που να κοιτάει προς τα πίσω. Είναι πιο ασφαλές το κάθισμα να είναι ανάποδα μέχρι τα 3 ετη. Ναι και εγώ σοκαριστικά όταν το διαβασα. Εγώ επειδή κλινω να πάρω το joie καρότσι ήθελα να πάρω και το αυγο για να μπαίνει πάνω. Και προς τα εκεί κλινω και για το πιο μεγάλο κάθισμα αλλά θα το πάρω ίσως αργότερα.

Αχ αυτή η ομάδα στο φβ μου έχει μάθει τόσα πολλά!!! Εκεί είδα και το καθισματακι που λέω πως μας άρεσε και διάβασα και αρκετά καλά σχόλια! Μακάρι να μας βγεί συνεργάσιμος ο μικρούλης μας και να δεχτεί να καθήσει προς τα πίσω όσο περισσότερο γίνεται!

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

@V_baby και εγώ ψάχνοντας πολύ και από την ομάδα οδική ασφάλεια και παιδί και ρωτώντας πολλούς, είδα ότι είναι καλύτερο και ασφαλές για τα μωρά τα αυγά.. Οπότε κι εγώ θα πάρω αυγο για αρχη της joie i-gemm(έχει πολλή καλή βαθμολογία) και θα το συνδυάσω μάλλον με το καρότσι και μετά θα πάρω πιο μεγάλο κάθισμα..

Έλεγα κι εγώ να πάρω ξεχωριστό κάθισμα και για πιο μεγάλες ηλικίες αλλά προτιμώ να πληρώσω κάτι παραπάνω για την ασφάλεια του μωρού.. Και να κοιτάξω οικονομικά αλλά πράγματα.. 

Έχουν και ειδικό μαξιλάρι-μειωτηρα και το μωρό είναι πολύ άνετο γιατί στηρίζεται πολύ καλά και ο αυχένας και η σπονδυλική του στήλη εγω εχω το τριπλό της joie και τκ αυγό του είναι πολύ ωραίο και ευρύχωρο

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ό,τι μπορείτε να το δανειστείτε, δανειστείτε το. Τα περισσότερα είναι αναλώσιμα. και έχει να κάνει και με την εποχή που θα γεννηθούν τα μπεμπάκια. Εμείς που είμαστε παιδιά του χειμώνα, αν και εγώ γενικά είμαι της βόλτας, δεν τον έβγαλα έξω. Και εμένα μου έλεγαν να πάρω 3 σε 1, αφού θα χρειαστώ αυγό για να φύγω από το μαιευτήριο, καρότσι για τις βόλτες και πόρτ μπεμπέ για το σπίτι. Το αυγό θα μπορούσα να το αποφύγω αν έπαιρνα κάθισμα από 0. Της joie stages είναι πολύ ασφαλές σε αυτή την κατηγορία. Αλλά το βρεφάκι είναι τόσο μικρό που χάνεται εκεί μέσα. Πήραμε αυγό της joie i gemm. Είμαστε 3 μηνών και το έχουμε χρησιμοποιήσει 6 φορές. 

Αυτί είναι αλήθεια τα χρησιμοποιούν ορισμένα πράγματα ελάχιστες φορές. Το πορτ μπεμπέ βολευει πολυ αν χρειάζεται να εισαι αρκετά έξω, εμείς που έπρεπε να κάνουμε πολλές εξετάσεις στο μωρό και ήμασταν το πρώτο δίμηνο που γεννήθηκε όλο σε γιατρούς μας βόλεψε γιατί κοιμόταν εκεί το μικρούλι μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2020 at 3:29 ΠΜ, Vila είπε:

Οριακά μας χωράει ένα κρεβατάκι 120x60 και σκέφτομαι πως θα το βάλω κολλητά στο κρεβάτι μας χωρίς κάγκελο όπως θα έβαζα το λίκνο πχ , και ο σύζυγος επιμένει να πάρουμε λίκνο για να εφάπτεται με το στρώμα μας εντελώς και να έχουμε και άνεση χώρου. Απλά εγώ σκέφτομαι μήπως θα είναι μια λύση μόνο για 4-5 μήνες και μετά αναγκαστικά βάλουμε έτσι κι αλλιώς το κρεβατάκι. Επίσης η άλλη σκέψη μου είναι το στρώμα, τα λικνα που πήρατε είχαν καλό στρωματακι μέσα? Χρειάζεται έξτρα στρώμα να αγοράσω?

@Jerina  @Αντζελίνα 30 @Ele@n μπορείτε να μου πείτε ή να μου στείλετε σε μήνυμα ποίο λίκνο διαλέξατε?

Δεσ λιγο στα ικεα οταν ανοιξουν..τα κρεβατακια τουσ ειναι συμμαζεμενα κ ελαφρυα αλλα σταθερα κ αρκετα στιβαρο..νομιζω καπου τοσο ειναι το δικο μασ..θα μετρησω αμα θεσ..το συγκεκριμενο που εχουμε αφαιρειται κ το καγκελο κ γινεται καναπεδακι αργοτερα..αλλα δεν σκεφτηκα ποτε να το βγαλω απο τωρα κ να το κολλησω στο κρεβατι..

Στην 1η μου κορη μου χε δωσει η.κουνιαδα μου το δικο τησ λικνο..για 3 μηνεσ μασ χωρουσε κ ηταν βολικο..τωρα που εκανα κ 2ο σκεφτηκα μηπωσ αγορασω αλλα τα περισσοτερα δεν ειναι σταθερα..φοβομουν πωσ η μεγαλη θα σκαρφαλωνε για να δει το μωρο κ θα το γκρεμιζε..κ η αληθεια ειναι πωσ σκαρφαλωνει στην κουνια..αποκλειεται να γλιτωνε το λικνο..κ ετσι ευτυχωσ που δεν πηρα..

Πωπω βρε κοριτσια..αν κ εχω καθισματακια για τισ κορεσ μου ανησυχω γιατι δεν ξερω αν πληρουν τα κριτηρια..τα ειχε αγορασει μονοσ του ο αντρασ μου..κ το ενα ειναι δανεικο . 

Ειναι κ περασμενη η ωρα κ μου φαινονται ακαταλαβιστικα αυτ πογ λετε..θα δω μηοωσ μπω στην ομαδα που αναφερατε μηοωσ κ βγαλω ακρη..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Δεσ λιγο στα ικεα οταν ανοιξουν..τα κρεβατακια τουσ ειναι συμμαζεμενα κ ελαφρυα αλλα σταθερα κ αρκετα στιβαρο..νομιζω καπου τοσο ειναι το δικο μασ..θα μετρησω αμα θεσ..το συγκεκριμενο που εχουμε αφαιρειται κ το καγκελο κ γινεται καναπεδακι αργοτερα..αλλα δεν σκεφτηκα ποτε να το βγαλω απο τωρα κ να το κολλησω στο κρεβατι..

Στην 1η μου κορη μου χε δωσει η.κουνιαδα μου το δικο τησ λικνο..για 3 μηνεσ μασ χωρουσε κ ηταν βολικο..τωρα που εκανα κ 2ο σκεφτηκα μηπωσ αγορασω αλλα τα περισσοτερα δεν ειναι σταθερα..φοβομουν πωσ η μεγαλη θα σκαρφαλωνε για να δει το μωρο κ θα το γκρεμιζε..κ η αληθεια ειναι πωσ σκαρφαλωνει στην κουνια..αποκλειεται να γλιτωνε το λικνο..κ ετσι ευτυχωσ που δεν πηρα..

Πωπω βρε κοριτσια..αν κ εχω καθισματακια για τισ κορεσ μου ανησυχω γιατι δεν ξερω αν πληρουν τα κριτηρια..τα ειχε αγορασει μονοσ του ο αντρασ μου..κ το ενα ειναι δανεικο . 

Ειναι κ περασμενη η ωρα κ μου φαινονται ακαταλαβιστικα αυτ πογ λετε..θα δω μηοωσ μπω στην ομαδα που αναφερατε μηοωσ κ βγαλω ακρη..

Μην αγχωνεσαι. Απλά ενημερωσου!! Μπες και εκεί και κοίτα! Αλλά όσον αφορά για το δανεικό είχα διαβάσει πως καλό είναι να μην χρησιμοποιείς μετάχειρισμενο γιατί δεν ξέρεις τι χρήση έχει κάνει ο προηγούμενος κάτοχος και επίσης, είχα διαβάσει ότι έχουν ημερομηνία λήξης. Καλυτερα να ενημερωθείς πάνω στο θέμα, γιατί και εγώ είχα άγνοια και εντάξει είναι κάτι σημαντικό για τα παιδιά μας γιατί αφορά άμεσα την ασφάλεια τους.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2020 at 3:48 ΠΜ, Vila είπε:

Έψαξα λιγάκι τα μοντέλα της joie και απ' ότι καταλαβαίνω το pavement που λες είναι αυτό που κοιταμε και θέλουμε να αγοράσουμε κι εμείς! Joie stages isofox λέγεται το μοντέλο και το pavement είναι το χρώμα του.  Σε τι αυτοκίνητο το έχετε βάλει? Καταλαβαίνω σωστά πως πιάνει τον πιο πολύ χώρο όσο το μωράκι είναι μικρό και πρέπει να το έχεις ξαπλωμένο? Βέβαια σκέφτομαι πως έτσι κι αλλιώς στην αρχή που θα είναι τέρμα ξαπλωμένο θα κάθομαι κι εγώ πίσω μαζί του οπότε δεν μας πειράζει να λείψει χώρος από τη θέση του συνοδηγού, αλλά αργότερα που θα καθήσω εγώ μπροστά θα μπορεί να χωράει πίσω μου το καθισματακι? Αχ αν δεν πάμε να το δουμε από κοντά και να το δοκιμάσουμε στο αυτοκίνητο μας μάλλον δεν θα βγάλω άκρη χαχαχαχα!!

Αχ αυτή η ομάδα στο φβ μου έχει μάθει τόσα πολλά!!! Εκεί είδα και το καθισματακι που λέω πως μας άρεσε και διάβασα και αρκετά καλά σχόλια! Μακάρι να μας βγεί συνεργάσιμος ο μικρούλης μας και να δεχτεί να καθήσει προς τα πίσω όσο περισσότερο γίνεται!

Να πατε να το δειτε απο κοντα, να το τοποθετησετε μεσα στο αυτοκινητο να δειτε τα παντα αναλυτικα. Εμεις εχουμε 2 αυτοκινητα, στο 2ο το μικρο που εχω εγω κ εκει ειναι τις πιο πολλες φορες, ειναι πλ ανετα να κατσει συνοδηγος μπροστα. Δν σε περιοριζει σε κατι. Απλα πισω δν θα χεις πλ χωρο, ειναι 5θυρο τ δικο μας, κ πιανει την μια θεση πισω.

Σκεψου εγω τωρα θα βλω κ αυγο ινγκλεσινα για το 2ο, στην αλλη πισω θεση, κ εγω θα καθομαι στην μεση και παλι θα μαι ανετα.

Μια συμβουλη,πριν τα 5 ετη μη πας μπροστα. Εχουν δει πολλα τα ματια μ. 

Εγω δν σκοπευω να τα αφησω μονα τους πισω αν δν ειναι τουλαχιστν 5 ετων. Δν ξερω νιωθω ανασφαλεια.

Η επιλογη δικη σου!

Εμεις ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι παντως και το παιδι μας ασφαλες!

  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Ninamc είπε:

Μια συμβουλη,πριν τα 5 ετη μη πας μπροστα. Εχουν δει πολλα τα ματια μ. 

Εγω δν σκοπευω να τα αφησω μονα τους πισω αν δν ειναι τουλαχιστν 5 ετων. Δν ξερω νιωθω ανασφαλεια.

Εννοείς να κάθονται πίσω μόνα τους; Θεωρείς ότι είναι επικίνδυνο να οδηγώ μόνη μου με το μωρό πίσω; Είμαι επαρχία βέβαια και οι αποστάσεις μικρές...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εννοείς να κάθονται πίσω μόνα τους; Θεωρείς ότι είναι επικίνδυνο να οδηγώ μόνη μου με το μωρό πίσω; Είμαι επαρχία βέβαια και οι αποστάσεις μικρές...

Εγω το θεωρω ακρως επικινδυνο, καθως γειτονακι μας επαθε το συνδρομο αιφνιδιου θανατου μεσα στο καθισμα αυτοκινητου.

Μα ειναι αποψη μ, και επιλογη μου να καθομαι παντα πισω μαζι του.

Τωρα η καθε μαμα ξερει τι θα κανει. Μην ακουτε τη Νινα κ τη καθε Νινα. Εγω ξερω τι κανω με τα παιδια μ. Ο καθενας απο μας θελει κ κανει το καλυτερο.

  • Λυπημένη/-ος 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα παιδια μου ειχαν βαρια αλεργια στο γαλα με επεισόδια πνιγμονης σε 22 μηνες ειχα 2 μωρα πως θα οδηγουσα ? Τα εχω ξεπερασει αυτά και ειλικρινά δεν το λεω για να θιξω καποιον. Το Σ.Α.Θ του βρέφους δεν θα ειχε αποφευχθεί αν η μαμα καθόταν πισω. Θα του εκανε καρπα αντε και του εκανε θα ζούσε το παιδάκι? Μήπως το ζοριζε το κάθισμα? Και για εμενα ναι μεν παντα μα παντα τα παιδια πρεπει να είναι δεμενα σε καθισμα ακομη και για 1 μετρο αποσταση αλλα το ακριβο καθισμα δεν σημαινει πάντα οτι θα σωσει το παιδι. Υπάρχουν γονείς που δεν εχουν την οικονομική δυνατότητα και αγοραζουν απο τα jumbo αλλα τα παιδια τους παντα ειναι δεμενα αυτα τα παιδια ειναι πιο ασφαλη απο καποιον που εχει πανάκριβο καθισμα και δεν δενει το παιδι.

  • Μου αρέσει 3

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...