Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Sousamaki είπε:

@Unborn91

Αν επιτρέπεται ποιας εταιρείας την φωλίτσα προτιμησες;γιατί είμαι λίγο μπερδεμένη;βέβαια έχω άπλετο χρόνο ακόμη αλλά τα χαζεύω..

 

Μετα απο πολυ σκεψη πολλων μηνων κ πολυ ψαξιμο κατεληξα στο la millou λογω ποιοτητας.  105 ευρω αλλα με την 1η αγορα αν γραφτεις μεσα με το εμαιλ σου δινει 10%. Υπαρχουν κ πιο φτηνες με 75 80 ευρω αλλα σαν ποιοτητα ειναι καλη κ μιλαμε για πολυ μεγαλη εταιρεια ,βαμβακερα που αναπνεει περναει ο αερας κ δεν εγκλωβιζεται το μωρο να σκαει.  Ενω τα αλλα δεν ξερεις ποσο ασφαλεια εχουν τα υλικα τους οτι κ να γραφουν. 

Γνωμη μου να περιμενεις κ αλλο  μηπως πεσουν οι τιμες μεχρι τελευταια στιγμη που θα γεννησεις. Ισως στις εκπτωσεις του καλοκαιριου να πεσουν. Παντως σε αυτες του φεβρουαριου δεν επεσαν κ γενικα καμια.εκπτωση σε μπεμπε ειδη. Ενω απο το καλοκαιρι πιστευω θα αλλαξουν τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Unborn91 είπε:

Μετα απο πολυ σκεψη πολλων μηνων κ πολυ ψαξιμο κατεληξα στο la millou λογω ποιοτητας.  105 ευρω αλλα με την 1η αγορα αν γραφτεις μεσα με το εμαιλ σου δινει 10%. Υπαρχουν κ πιο φτηνες με 75 80 ευρω αλλα σαν ποιοτητα ειναι καλη κ μιλαμε για πολυ μεγαλη εταιρεια ,βαμβακερα που αναπνεει περναει ο αερας κ δεν εγκλωβιζεται το μωρο να σκαει.  Ενω τα αλλα δεν ξερεις ποσο ασφαλεια εχουν τα υλικα τους οτι κ να γραφουν. 

Γνωμη μου να περιμενεις κ αλλο  μηπως πεσουν οι τιμες μεχρι τελευταια στιγμη που θα γεννησεις. Ισως στις εκπτωσεις του καλοκαιριου να πεσουν. Παντως σε αυτες του φεβρουαριου δεν επεσαν κ γενικα καμια.εκπτωση σε μπεμπε ειδη. Ενω απο το καλοκαιρι πιστευω θα αλλαξουν τα πραγματα

Ευχαριστώ παρά πολύ!!θα το κοιτάξω..

εγω είχα δει τη sleepyhead αλλά μου φαίνεται πολύ ακριβη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

@Sousamaki  ναι μπηκα σε.πειρασμο πολλες φορες. Ειναι πιο στενουλι κ θυμιζει την μητρα. Αλλα ειναι για πολυ λιγο καιρο δλδ αναλογα το βαρος του μωρου σου μπορει να το.χρησιμοποιησεις μονο 2 μηνες.. ενω το la.millou ανοιγει κ σαν αλλαξιερα μεγαλωνει κ μπορει ναναι κ σαν μαξιλαρι γενικοτερα. Ειχα διαβασει καπου οτι βοηθαει κ σαν μαξιλαρι θηλασμου

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sousamaki είπε:

@Unborn91

Αν επιτρέπεται ποιας εταιρείας την φωλίτσα προτιμησες;γιατί είμαι λίγο μπερδεμένη;βέβαια έχω άπλετο χρόνο ακόμη αλλά τα χαζεύω..

 

εγώ θα πάρω χειροποίητη από το hippopo... νομίζω γύρω στα 70 κάνει... το βρήκα στο instagram (_hipppopo_) αλλά έχουν και site... στην φτιάχνουν ακριβώς όπως την θέλεις, με ότι χρώματα, με φρου φρου αν πρόκειται για κοριτσάκι, βάζουν διακοσμητικά αστεράκια-μαξιλαράκια μικρά στο δέσιμο.διαλέγεις από τα υφάσματα τους που είναι άπειρα, και τα βλέπεις και στο προφίλ τους, και επειδή το ιδανικό είναι 2 υφάσματα, 1 μέσα και 1 απέξω, μπορείς να το γυρίσεις και ανάποδα... και όλα βαμβακερά και υποαλλεργικά με τέλειες ραφές... βλέπεις και κριτικές εκεί... αυτή την εποχή έχουν παράδοση σε 15 μέρες γιατί γίνεται χαμός... και έχουν και άλλα εκπληκτικά όπως χειροποίητες βαμβακερες κουνουπιέρες που ξεκινούν από το ταβάνι, πρωτότυπες πάντες, χαλάκια δραστηριότητες κλπ... προσωπικά έχω ξετρελαθεί αλλά ψωνίζω λίγα λίγα γιατί το δωμάτιο του μπέμπη θα το φτιάξουμε προς τα Χριστούγεννα...


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alexia92 είπε:

Εγω sleepy head πηρα οτι καλυτερο μακραν

 

Τη χρησιμοποίησες από την αρχή;κ μέχρι ποια ηλικία καλύπτει ;

επισης όντως κοιμάται πιο ήρεμα εκεί;

κ μήπως (αν το παρακολουθούσες!) υπάρχουν εκπτώσεις σε αυτή την εταιρεία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sousamaki είπε:

Τη χρησιμοποίησες από την αρχή;κ μέχρι ποια ηλικία καλύπτει ;

επισης όντως κοιμάται πιο ήρεμα εκεί;

κ μήπως (αν το παρακολουθούσες!) υπάρχουν εκπτώσεις σε αυτή την εταιρεία;

Την χρησιμοποιήσαν 2 φιλες μου. Ειναι εξαιρετική μαζεμενη και στο κρεβατι ανετα τη βαζεις και στον καναπε. Ειναι η πιο ακριβή της αγορας. Αλλα και η καλυτερη. Εγω την πηρα απο τα prenatal. 115 ευρω με έκπτωση. Υπάρχουν φωλιες και με 30 ευρώ αλλα δεν ειναι ποιοτικες. Επισης η κουμπάρα μου ειχε παρει μια τεραστια και το μετανιωσε.. 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου η φωλιά δεν είναι απαραίτητη. Για να νιώθει το μωρο φωλιασμενο ειδικά τέτοια εποχή αρκεί ένας ανοιξιάτικος υπνοσακος και να τοποθετηθεί το μωρό στην άκρη του κρεβατιού ώστε να νιώθει αντίσταση στα ποδαράκια όπως στην κοιλιά.


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Κορίτσια μου η φωλιά δεν είναι απαραίτητη. Για να νιώθει το μωρο φωλιασμενο ειδικά τέτοια εποχή αρκεί ένας ανοιξιάτικος υπνοσακος και να τοποθετηθεί το μωρό στην άκρη του κρεβατιού ώστε να νιώθει αντίσταση στα ποδαράκια όπως στην κοιλιά.

Εγω προσωπικά δεν την αγορασα γι αυτο που αναφερεις. Αλλα γιατι βολεύει και στον θηλασμό και για να εχεις το μωρο διπλα σου ανα πασα στιγμή αλλα σε δικο του χωρο.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 said:

Εγω προσωπικά δεν την αγορασα γι αυτο που αναφερεις. Αλλα γιατι βολεύει και στον θηλασμό και για να εχεις το μωρο διπλα σου ανα πασα στιγμή αλλα σε δικο του χωρο.

Με τις σωστές οδηγίες για συγκοιμιση δεν είναι απαραίτητη ούτε για το θηλασμό!


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ σκέφτομαι να την αγοράσω, για να βάζω το μωρό μαζί μου δίπλα μου στο κρεβάτι ή στον καναπέ, η πχ αν πάμε κάπου ένα ΣΚ ..συν ότι αν έχεις μικρό σπίτι όπως εμείς κ δεν μπορείς να έχεις χίλια δυο πράγματα μπορείς να την έχεις κ για αλλαξιερα..την συγκοιμιση την φοβάμαι πολύ..νομίζω θα προτιμήσω εξαρχής να κοιμάται στην κούνια..θα νιώθω πιο ασφαλης

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θεωρω την συγκοιμιση ασφαλη. Δεν το εκανα σε 2 παιδια δεν θα το κανω και τωρα. Και οι 2 φιλες μου βολευτηκαν πολυ τη συγκεκριμένη φωλια και ετσι την πηρα κ εγω νομιζω γενικα βολεύει.

  • Μου αρέσει 2

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια για την φωλια εγω δν αγόρασα κ το μετανιώσα!!τόσο μικρούλια που είναι νιώθουν ασφάλεια να είναι κάπου χωμένα κ χουχουλιασμένα!!θα την έχετε στον καναπέ σας να κάθεστε κ σεις δίπλα!!εγω εβαζα τον μπεμπη μου ημερων στον καναπε χωρίς κατι κ δν καθόταν με τίποτα έκλαιγε!!2 μηνων άρχισε κάπως να ξαπλωνει χωρίς να κλαίει!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, marillia είπε:

Κοριτσια για την φωλια εγω δν αγόρασα κ το μετανιώσα!!τόσο μικρούλια που είναι νιώθουν ασφάλεια να είναι κάπου χωμένα κ χουχουλιασμένα!!θα την έχετε στον καναπέ σας να κάθεστε κ σεις δίπλα!!εγω εβαζα τον μπεμπη μου ημερων στον καναπε χωρίς κατι κ δν καθόταν με τίποτα έκλαιγε!!2 μηνων άρχισε κάπως να ξαπλωνει χωρίς να κλαίει!!

Για μένα είναι περιττά λεφτά.

Ο γιος μου μια χαρά κοιμόταν στην κούνια του ήταν και καλοκαίρι φυσικά όποτε μια φωλιά θα τον ζέσταινε κιόλας. 

Στο καναπέ το νεογέννητο δεν το έβαλα ποτέ:

Αν επέλεγα φωλιά παρόλα αυτά θα έφτιαχνα μόνη μου. 

Η κάθε μανούλα κάνει ότι θέλει φυσικά .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Για μένα είναι περιττά λεφτά.

Ο γιος μου μια χαρά κοιμόταν στην κούνια του ήταν και καλοκαίρι φυσικά όποτε μια φωλιά θα τον ζέσταινε κιόλας. 

 

Παιζει ρολο το υλικο για τωρα που.ειναι καλοκαιρι.το συζηταμε. Γ αυτο αν ειναι να παρεις θα παρεις μαρκας με ποιοτικα υλικα. Αυτοι που φτιαχνουν μονοι τους το κανουν για να το.φτιαξουν σε ομορφια οπως θελουν αλλα τα υλικα δεν αναπνεουν σωστα δεν αεριζονται. Το οικονομικο ειναι θεμα δεν ειναι.για.ολους... στην ελλαδα καλη φωλια θα.παρεις μονο sleepyhead αλλα ειναι πολυ μικρη αλλιως θα πρεπει να παρεις την  deluxe τους που παει 200+ η της la millou.   Και ο λογος που εγω επιλεξα να την παρω ειναι για να το εχω μαζι μου παντου στον καναπε η στο πατωμα η στο τραπεζι.στο.μπαλκονι η αν πας καπου σε ενα σπιτι, στο πατρικο καπου να εχει το μωρακι σου τον χωρο του. Εγω προσωπικα απο ανασφαλεια δεν θα το χρησινοποιησω για να κοιμαται νυχτα αλλα μονο με την επιβλεψη μου.την ημερα. Αλλα σαν.φωλια βοηθαει το νινι να κοιμηθει βαθια μετα το πας στο κουνακι του η στο πορτ κ δεν ξυπναει!

On 11/5/2020 at 4:00 ΠΜ, alexia92 είπε:

Εγω δεν θεωρω την συγκοιμιση ασφαλη. Δεν το εκανα σε 2 παιδια δεν θα το κανω και τωρα. Και οι 2 φιλες μου βολευτηκαν πολυ τη συγκεκριμένη φωλια και ετσι την πηρα κ εγω νομιζω γενικα βολεύει.

Εισαι τυχερη που την πηρες.με.προσφορα. εγω εψαχνα μηνες κ δεν κατεβηκε η τιμη ΚΑΘΟΛΟΥ.σε ΚΑΜΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...