Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Unborn91 είπε:

Παιζει ρολο το υλικο για τωρα που.ειναι καλοκαιρι.το συζηταμε. Γ αυτο αν ειναι να παρεις θα παρεις μαρκας με ποιοτικα υλικα. Αυτοι που φτιαχνουν μονοι τους το κανουν για να το.φτιαξουν σε ομορφια οπως θελουν αλλα τα υλικα δεν αναπνεουν σωστα δεν αεριζονται. Το οικονομικο ειναι θεμα δεν ειναι.για.ολους... στην ελλαδα καλη φωλια θα.παρεις μονο sleepyhead αλλα ειναι πολυ μικρη αλλιως θα πρεπει να παρεις την  deluxe τους που παει 200+ η της la millou.   Και ο λογος που εγω επιλεξα να την παρω ειναι για να το εχω μαζι μου παντου στον καναπε η στο πατωμα η στο τραπεζι.στο.μπαλκονι η αν πας καπου σε ενα σπιτι, στο πατρικο καπου να εχει το μωρακι σου τον χωρο του. Εγω προσωπικα απο ανασφαλεια δεν θα το χρησινοποιησω για να κοιμαται νυχτα αλλα μονο με την επιβλεψη μου.την ημερα. Αλλα σαν.φωλια βοηθαει το νινι να κοιμηθει βαθια μετα το πας στο κουνακι του η στο πορτ κ δεν ξυπναει!

Εισαι τυχερη που την πηρες.με.προσφορα. εγω εψαχνα μηνες κ δεν κατεβηκε η τιμη ΚΑΘΟΛΟΥ.σε ΚΑΜΙΑ!!!

Εγω την sleepyhead αγόρασα deluxe + νομίζω αρχικη ειχε 189 kαι τελικη μου βγηκε εκει γύρω στα 115. Για της la millou δεν είδα καθολου μιας κ εγω περιμένω το τριτο παιδι και ειδα οτι εχει μεγάλο ογκο. Αν γεννας προς αυγουστο πιστεύω θα βρεις καποια προσφορά. Οσο για τη ζεστη. Εχω κ εγω καποιους ενδοιασμούς γιατι γενναω τελος Αύγουστου που λογικα θα εχει ζεστές και μια φίλη μ που γέννησε ιουλιο μου ειχε πει πως στο πορτ μπεμπε πχ δεν καθισε καθολου το παιδι είχε ανησυχία απο τη ζεστη παρόλο τον κλιματισμο. Για να καταλήξω με τις σκεψεις μου , εγω σε μια κατάσταση handmade ( Instagram facebook ) δεν θα έδινα ουτε μισο ευρώ γιατι ειναι ομορφα αισθητικα αυτα που κανουν και πολλες φορες μη ασφαλη. Και για το οικονομικό οντως κ εγω εδωσα 115 ευρώ για 2 3 μηνες μετα θα παει αποθηκη. Αλλος σου λεει θα παρω 3 βασικα πραγματα η θα μου δώσουν για να βάλω πχ κλιματισμο στο σπιτι ολα ειναι δεκτα. Ειναι κατι που διευκολυνει η φωλια ναι αλλα οχι και απαραίτητη.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Unborn91 said:

Παιζει ρολο το υλικο για τωρα που.ειναι καλοκαιρι.το συζηταμε. Γ αυτο αν ειναι να παρεις θα παρεις μαρκας με ποιοτικα υλικα. Αυτοι που φτιαχνουν μονοι τους το κανουν για να το.φτιαξουν σε ομορφια οπως θελουν αλλα τα υλικα δεν αναπνεουν σωστα δεν αεριζονται. Το οικονομικο ειναι θεμα δεν ειναι.για.ολους... στην ελλαδα καλη φωλια θα.παρεις μονο sleepyhead αλλα ειναι πολυ μικρη αλλιως θα πρεπει να παρεις την  deluxe τους που παει 200+ η της la millou.   Και ο λογος που εγω επιλεξα να την παρω ειναι για να το εχω μαζι μου παντου στον καναπε η στο πατωμα η στο τραπεζι.στο.μπαλκονι η αν πας καπου σε ενα σπιτι, στο πατρικο καπου να εχει το μωρακι σου τον χωρο του. Εγω προσωπικα απο ανασφαλεια δεν θα το χρησινοποιησω για να κοιμαται νυχτα αλλα μονο με την επιβλεψη μου.την ημερα. Αλλα σαν.φωλια βοηθαει το νινι να κοιμηθει βαθια μετα το πας στο κουνακι του η στο πορτ κ δεν ξυπναει!

Εισαι τυχερη που την πηρες.με.προσφορα. εγω εψαχνα μηνες κ δεν κατεβηκε η τιμη ΚΑΘΟΛΟΥ.σε ΚΑΜΙΑ!!!

Από ότι εχω δει απο φιλες μου, εβαζαν τα μωράκια τους στα πορτ μπεμπε των καροτσιων και τα ειχαν μαζι σε σαλονι, επισκεψεις κλπ. Το λεω σαν εναλλακτική ιδεα. Προφανώς καθε μανουλα επιλέγει τελικα με το τι προτιμαει. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Εγω την sleepyhead αγόρασα deluxe + νομίζω αρχικη ειχε 189 kαι τελικη μου βγηκε εκει γύρω στα 115. Για της la millou δεν είδα καθολου μιας κ εγω περιμένω το τριτο παιδι και ειδα οτι εχει μεγάλο ογκο. Αν γεννας προς αυγουστο πιστεύω θα βρεις καποια προσφορά. Οσο για τη ζεστη. Εχω κ εγω καποιους ενδοιασμούς γιατι γενναω τελος Αύγουστου που λογικα θα εχει ζεστές και μια φίλη μ που γέννησε ιουλιο μου ειχε πει πως στο πορτ μπεμπε πχ δεν καθισε καθολου το παιδι είχε ανησυχία απο τη ζεστη παρόλο τον κλιματισμο. Για να καταλήξω με τις σκεψεις μου , εγω σε μια κατάσταση handmade ( Instagram facebook ) δεν θα έδινα ουτε μισο ευρώ γιατι ειναι ομορφα αισθητικα αυτα που κανουν και πολλες φορες μη ασφαλη. Και για το οικονομικό οντως κ εγω εδωσα 115 ευρώ για 2 3 μηνες μετα θα παει αποθηκη. Αλλος σου λεει θα παρω 3 βασικα πραγματα η θα μου δώσουν για να βάλω πχ κλιματισμο στο σπιτι ολα ειναι δεκτα. Ειναι κατι που διευκολυνει η φωλια ναι αλλα οχι και απαραίτητη.

Στο νοσοκομείο της Γαλλίας που νοσηλευόταν η κόρη μου ανα τακτά διαστήματα λόγω πολλαπλών χειρουργείων είχαν φυσικά χειροποίητες. Τις έφτιαχνες οι νοσηλεύτριες. Και είχα το μωρό στο κουνάκι του μέσα στην φωλίτσα.

Τεσπα όλα είναι υποκειμενικά . 

Just now, Unborn91 είπε:

Παιζει ρολο το υλικο για τωρα που.ειναι καλοκαιρι.το συζηταμε. Γ αυτο αν ειναι να παρεις θα παρεις μαρκας με ποιοτικα υλικα. Αυτοι που φτιαχνουν μονοι τους το κανουν για να το.φτιαξουν σε ομορφια οπως θελουν αλλα τα υλικα δεν αναπνεουν σωστα δεν αεριζονται. Το οικονομικο ειναι θεμα δεν ειναι.για.ολους... στην ελλαδα καλη φωλια θα.παρεις μονο sleepyhead αλλα ειναι πολυ μικρη αλλιως θα πρεπει να παρεις την  deluxe τους που παει 200+ η της la millou.   Και ο λογος που εγω επιλεξα να την παρω ειναι για να το εχω μαζι μου παντου στον καναπε η στο πατωμα η στο τραπεζι.στο.μπαλκονι η αν πας καπου σε ενα σπιτι, στο πατρικο καπου να εχει το μωρακι σου τον χωρο του. Εγω προσωπικα απο ανασφαλεια δεν θα το χρησινοποιησω για να κοιμαται νυχτα αλλα μονο με την επιβλεψη μου.την ημερα. Αλλα σαν.φωλια βοηθαει το νινι να κοιμηθει βαθια μετα το πας στο κουνακι του η στο πορτ κ δεν ξυπναει!

Εισαι τυχερη που την πηρες.με.προσφορα. εγω εψαχνα μηνες κ δεν κατεβηκε η τιμη ΚΑΘΟΛΟΥ.σε ΚΑΜΙΑ!!!

Δηλαδή χωρίς την φωλιά δεν κοιμάται το μωρό βαθιά;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Στο νοσοκομείο της Γαλλίας που νοσηλευόταν η κόρη μου ανα τακτά διαστήματα λόγω πολλαπλών χειρουργείων είχαν φυσικά χειροποίητες. Τις έφτιαχνες οι νοσηλεύτριες. Και είχα το μωρό στο κουνάκι του μέσα στην φωλίτσα.

Τεσπα όλα είναι υποκειμενικά . 

Δηλαδή χωρίς την φωλιά δεν κοιμάται το μωρό βαθιά;

Πολλα μωρα δεν μπορουν να κοιμηθουν στο πορτ μπεμπε. Ουτε στην κουνια ακομα κ με φασκιωμα κ τους βοηθαει.η μαλακη φωλιτσα.να νιωθουν προστασια. Εγω προσωπικα οπου ναναι γενναω. Κουνια δεν εχω παρει ακομα κ θα εχω μονο το πορτ. Γενικα ο καθενας συμφωνα με την ζωη.που εχει επιλεγει κ τι θα αγορασει δλδ εγω πιστευα απο την αρχη οτι επειδη γενικα μετακινουμαι θα μου χρειαστει. Γενικα πήρα απαραίτητα πραγματα για εμενα ψαχνοντας πολυ. Δλδ πηρα την φωλια που θα ειναι.μια ανεση, πολυ καλο καροτσι 3 σε 1, πηρα πολυ καλες πανες κ μωρομαντηλα τα πιο αγνα pampers pure για αρχη για τους πρωτους 2 μηνες κ βλεπουμε. Κ αυτα σε πολυ καλες προσφορες που αξιζαν. Πχ 2 πακετα μωρομαντηλα pure με 1,80 δεν βρισκεις ευκολα... το μονο πραγμα που δυστυχως δεν μπορεσα να.βρω εκπτωση σε 5 μηνες ειναι φωλια! Δεν πειραζει θα ειναι και για τα επομενα παιδακια! Δεν πηρα αποστειρωτες, μπουκαλια κλπ κλπ θελω να θηλασω. ΑΝ χρειαστω θα παρω τοτε...

@alexia92φαντασου εγω την deluxe την εβρισκα καπου 220 η 230 ευρω! Τσιμπησες καλη προσφορα.

 

  Παντως οταν με το.καλο.γεννηθει το μικρουλακι.μου οπου ναναι θα σας πω εντυπωσεις για την φωλιτσα πως μου φανηκε! Το ιδιο κ εσεις κοριτσια που αγορασατε!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι γενικα καταναλωτικη. Και πιστεύω οτι δεν εχει νοημα να το κρύψω.γιατι πηρα τοσα πραγματα, πολλα αχρείαστα τα οποια τα έδωσα αφιλοκερδώς το 90% αυτων (ειχα κ εγω συνεχης μετακομίσεις) και μετακινησεις. Όμως απεκτησα καποια εμπειρια και δεν μετανιώνω ετσι κι αλλιως ειχα την ανεση. Πολλες μου ειπαν ε θα εκανες κατι αλλο τοσα χρηματα ( ουτε καν με άγγιξε) να κάνετε οτι σας κανει να νιώθετε ομορφα. Πχ τα παιδια μου ειχαν και τα 2 βαρια αλεργια στο γαλα γεννηθηκαν χειμώνα δε θυμαμαι αληθεια ποσα σεντονια αγορασα ποσα σεντονια πεταξα απο εμετούς ποσα μπουκαλια αγορασα να δω ποιο ταιριαζει. Οντως στο τελος ολα μένουν και καλύτερο είναι να υπάρχει μέτρο. Αυτη τη φορα πηρα καρότσι με εξτρα αξεσουαρ που το κανει πορτ μπεμπε (joolz hub) ,  καθισμα 0-25 νομίζω isofix κουνια και αλλαξιερα ειχα φυσικα , και πηρα το chicco hug 4 σε1  λικνο ρηλαξ καρεκλα φαγητού λογω χώρου με τη λογικη να εχω ενα πραγμα για 3 χρησεις.  Και το sleepyhead..Λευκα ειδη είχα δεν παιρνω. Μονο κατι μουσελινες πηρα απο το the angels. Και για τα ρούχα ειπα θα εχω μονο τα πληρως απαραίτητα ανα ηλικια τι χρειάζεται και τελος. Στην ελλαδα γενικα υπαρχει η λογική 100 ρούχα που τα 40 δεν θα τα φορεσει ποτέ το παιδι. Αυτή τη φορα ειπα οχι. Απαραίτητα μονο να ξερω τι γινεται. :)

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Για μένα είναι περιττά λεφτά.

Ο γιος μου μια χαρά κοιμόταν στην κούνια του ήταν και καλοκαίρι φυσικά όποτε μια φωλιά θα τον ζέσταινε κιόλας. 

Στο καναπέ το νεογέννητο δεν το έβαλα ποτέ:

Αν επέλεγα φωλιά παρόλα αυτά θα έφτιαχνα μόνη μου. 

Η κάθε μανούλα κάνει ότι θέλει φυσικά .

ενοειτε όπως βολευει την καθεμια!!εγω γεννησα Ιανουαριο οπότε κ ήθελε ο μπεμπης χουχουλιάσμα κ ζεστη!!ισως είναι στο παιδί!!εγω για τις πρώτες 15 μέρεσ τον έβαζα για ύπνο στο λίκνο κ ξυπνουσε όλη την νυχτα!!μετα ον έβαλα στο πορτ μπεμπε που ήταν πιο στενά κ κοιμόταν ξυπνούσε μόνο να φάει!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Εγω ειμαι γενικα καταναλωτικη. Και πιστεύω οτι δεν εχει νοημα να το κρύψω.γιατι πηρα τοσα πραγματα, πολλα αχρείαστα τα οποια τα έδωσα αφιλοκερδώς το 90% αυτων (ειχα κ εγω συνεχης μετακομίσεις) και μετακινησεις. Όμως απεκτησα καποια εμπειρια και δεν μετανιώνω ετσι κι αλλιως ειχα την ανεση. Πολλες μου ειπαν ε θα εκανες κατι αλλο τοσα χρηματα ( ουτε καν με άγγιξε) να κάνετε οτι σας κανει να νιώθετε ομορφα. Πχ τα παιδια μου ειχαν και τα 2 βαρια αλεργια στο γαλα γεννηθηκαν χειμώνα δε θυμαμαι αληθεια ποσα σεντονια αγορασα ποσα σεντονια πεταξα απο εμετούς ποσα μπουκαλια αγορασα να δω ποιο ταιριαζει. Οντως στο τελος ολα μένουν και καλύτερο είναι να υπάρχει μέτρο. Αυτη τη φορα πηρα καρότσι με εξτρα αξεσουαρ που το κανει πορτ μπεμπε (joolz hub) ,  καθισμα 0-25 νομίζω isofix κουνια και αλλαξιερα ειχα φυσικα , και πηρα το chicco hug 4 σε1  λικνο ρηλαξ καρεκλα φαγητού λογω χώρου με τη λογικη να εχω ενα πραγμα για 3 χρησεις.  Και το sleepyhead..Λευκα ειδη είχα δεν παιρνω. Μονο κατι μουσελινες πηρα απο το the angels. Και για τα ρούχα ειπα θα εχω μονο τα πληρως απαραίτητα ανα ηλικια τι χρειάζεται και τελος. Στην ελλαδα γενικα υπαρχει η λογική 100 ρούχα που τα 40 δεν θα τα φορεσει ποτέ το παιδι. Αυτή τη φορα ειπα οχι. Απαραίτητα μονο να ξερω τι γινεται. :)

Συμφωνώ απολύτως!!αποκτάς εμπειρία εννοείτε κ επειδη ίσως είναι κ στο παιδάκι σου μένουν για επόμενα!!πχ ο μπεμπής μου δν κάθεται στο ριλάξ!!δ μετάνιωσα που το αγόρασα γτ 1)δν ήξερα απο πριν αν θα του αρέσει 2)μπορει δευτερό παιδάκι να κάθεται!!διαβάζω γενικά σε φόρουμ μην αγόραζετε ριλάξ κανένα δν κάθεται αλλά δν το ξέρεις αυτό!!

εγω είχα θεμτάκι πολύ με τον μπέμπη ως 2 μηνων δν καθόταν πουθενά για ώρα!!10 λεπτά στην κούνια του 10 λεπτά ξαπλώμενο σε σελταδάκι στον καναπέ ριλάξ καθόλου!!πορτ μμπεμπε μόνο για ύπνο!!κ τωρα μου ψιλοβαριέται αλλα καθεται περισσότερο σε όλα!!τωρα αρχίζει τον πορτ μπεμπε δν το χωρά καλά κ σκέφτομαι να δοκιμάσω παρκοκρέββατο!!γτ πόσο να κάτσουν κ σε κούνια!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα παιδιού αλλα απο εμπειρία και παλι θα πω πως οι αντιδράσεις ενος παιδιού κρινονται απο πολλους παράγοντες. Παιζει ρολο και η φυση παιζουν και οι συνθήκες ομως. Πχ οι θηλαζουσες μαμαδες μου λενε μιλαμε για αποκλειστικά θηλαζοντα βρέφη το παιδι μου δεν καθισε ποτε σε ρηλαξ η παρκο φυσικο ειναι γιατι ενα παιδι να χασει το προνόμιο της μυρωδιάς της αγλαλιας σου και να μεινει σε ενα κλειστο μέρος κλπ ? Δεύτερο είναι υπάρχουν αλλα αδελφάκια στο σπιτι ? Ποσο χρονο εχεις ως μαμα. Προχθες ακουσα για ενα παιδάκι είναι κακομαθημένο δεν καθισε ποτε στο ρηλαξ η στο παρκο τα πεταξα. Και απαντησα εσυ το επλασες το παιδι γιατί τωρα το χαρακτηρίζεις. Τεσπα παντως καποια πραγματα όπως καδοι απόρριψης πανας με ανταλλακτικα και ιστοριες , ενδοεπικοινωνιες 250 ευρω , καρεκλες φαγητου 200 ευρω τα θεωρώ τραγικα. Κ εγω για το chicco hug το σκέφτηκα χιλιες φορες και ενεκα του χωρου και των 3 παιδιων αποφασισα να το παρω. 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, alexia92 είπε:

Ειναι θεμα παιδιού αλλα απο εμπειρία και παλι θα πω πως οι αντιδράσεις ενος παιδιού κρινονται απο πολλους παράγοντες. Παιζει ρολο και η φυση παιζουν και οι συνθήκες ομως. Πχ οι θηλαζουσες μαμαδες μου λενε μιλαμε για αποκλειστικά θηλαζοντα βρέφη το παιδι μου δεν καθισε ποτε σε ρηλαξ η παρκο φυσικο ειναι γιατι ενα παιδι να χασει το προνόμιο της μυρωδιάς της αγλαλιας σου και να μεινει σε ενα κλειστο μέρος κλπ ? Δεύτερο είναι υπάρχουν αλλα αδελφάκια στο σπιτι ? Ποσο χρονο εχεις ως μαμα. Προχθες ακουσα για ενα παιδάκι είναι κακομαθημένο δεν καθισε ποτε στο ρηλαξ η στο παρκο τα πεταξα. Και απαντησα εσυ το επλασες το παιδι γιατί τωρα το χαρακτηρίζεις. Τεσπα παντως καποια πραγματα όπως καδοι απόρριψης πανας με ανταλλακτικα και ιστοριες , ενδοεπικοινωνιες 250 ευρω , καρεκλες φαγητου 200 ευρω τα θεωρώ τραγικα. Κ εγω για το chicco hug το σκέφτηκα χιλιες φορες και ενεκα του χωρου και των 3 παιδιων αποφασισα να το παρω. 

Δεν το ήξερα ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο...Θηλάζω τον μικρό μου και όντως το παρκοκρέβατο ούτε να το φτύσει και στο ρηλάξ το πολύ μισάωρο να κάτσει και εννοείται με εμένα δίπλα να τον απασχολώ. Μήπως ξέρεις πώς μπορώ να το δουλέψω ώστε να κάθεται λίγο και στο ένα και στο άλλο για να μπορώ να κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ele@n είπε:

Δεν το ήξερα ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο...Θηλάζω τον μικρό μου και όντως το παρκοκρέβατο ούτε να το φτύσει και στο ρηλάξ το πολύ μισάωρο να κάτσει και εννοείται με εμένα δίπλα να τον απασχολώ. Μήπως ξέρεις πώς μπορώ να το δουλέψω ώστε να κάθεται λίγο και στο ένα και στο άλλο για να μπορώ να κάνω καμιά δουλειά στο σπίτι;

Αν ειναι κάτω των 4 μηνών με ενα παρκο δραστηριοτήτων με χρωματα με ηχους ισως κατσει μεσα στο παρκο.  Αν ειναι πανω απο 4 μηνών υπάρχουν κάποια παιδικα γυμναστήρια που ειναι σταθερα και καθεται μεσα εκει το μωρο και παιζει. Ειναι μια λυση απασχολησης. Βεβαια κι αυτα οταν τα μαζευεις και τα βλεπεις ειτε παταρι ειτε αποθηκη λες τι λεφτα εδωσα αλλα ειναι μια λυση.. :) ψαξε στο google κεντρο δραστηριοτήτων για μωρα , βρεφικο γυμναστηριο

  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Ειναι θεμα παιδιού αλλα απο εμπειρία και παλι θα πω πως οι αντιδράσεις ενος παιδιού κρινονται απο πολλους παράγοντες. Παιζει ρολο και η φυση παιζουν και οι συνθήκες ομως. Πχ οι θηλαζουσες μαμαδες μου λενε μιλαμε για αποκλειστικά θηλαζοντα βρέφη το παιδι μου δεν καθισε ποτε σε ρηλαξ η παρκο φυσικο ειναι γιατι ενα παιδι να χασει το προνόμιο της μυρωδιάς της αγλαλιας σου και να μεινει σε ενα κλειστο μέρος κλπ ? Δεύτερο είναι υπάρχουν αλλα αδελφάκια στο σπιτι ? Ποσο χρονο εχεις ως μαμα. Προχθες ακουσα για ενα παιδάκι είναι κακομαθημένο δεν καθισε ποτε στο ρηλαξ η στο παρκο τα πεταξα. Και απαντησα εσυ το επλασες το παιδι γιατί τωρα το χαρακτηρίζεις. Τεσπα παντως καποια πραγματα όπως καδοι απόρριψης πανας με ανταλλακτικα και ιστοριες , ενδοεπικοινωνιες 250 ευρω , καρεκλες φαγητου 200 ευρω τα θεωρώ τραγικα. Κ εγω για το chicco hug το σκέφτηκα χιλιες φορες και ενεκα του χωρου και των 3 παιδιων αποφασισα να το παρω. 

Το περιεργο ειναι οτι σχεδον όλες οι μαμαδες δν λενε οτι πχ το μωρακι μου δν καθόταν πουθενά για ώρα κ σε όλες ήταν απίστευτα βολικά μωρά!!!ειναι πολύ παρηγορητικό αυτό που διαβάζω πχ απ την 

@Ele@n

κ γω δν το ήξερα αυτό για τα θηλάζοντα μωρά!!εγω πέτυχα κ κακή παιδίατρο κ μου έλεγε ότι κακοέμαθα τον μπέμπη ημερων ήταν τότε στην αγκαλιά κ να τον αφήνω στην καλαθούνα να κλαιει!!ευτυχώς άλλαξα παιδίατρο κ ο επόμενος μου είπε θα το έχεις αγκαλιά όσο σε έχει αναγκή!!

Να ρωτήσω απο εμπειρίεσ τι βολεύει καλύτερα πάρκο ή παρκοκρέββατο?σκεφτόμουν παρκοκρέββατο μήπως αν κ δν το πιστεύω κοιμάται κ λίγο

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Το περιεργο ειναι οτι σχεδον όλες οι μαμαδες δν λενε οτι πχ το μωρακι μου δν καθόταν πουθενά για ώρα κ σε όλες ήταν απίστευτα βολικά μωρά!!!ειναι πολύ παρηγορητικό αυτό που διαβάζω πχ απ την 

@Ele@n

κ γω δν το ήξερα αυτό για τα θηλάζοντα μωρά!!εγω πέτυχα κ κακή παιδίατρο κ μου έλεγε ότι κακοέμαθα τον μπέμπη ημερων ήταν τότε στην αγκαλιά κ να τον αφήνω στην καλαθούνα να κλαιει!!ευτυχώς άλλαξα παιδίατρο κ ο επόμενος μου είπε θα το έχεις αγκαλιά όσο σε έχει αναγκή!!

Να ρωτήσω απο εμπειρίεσ τι βολεύει καλύτερα πάρκο ή παρκοκρέββατο?σκεφτόμουν παρκοκρέββατο μήπως αν κ δν το πιστεύω κοιμάται κ λίγο

γειααα σου κοριτσι!!! μαλλοv παρκοκρεβατο θα ελεγα γιατι αv πας καπου το περvεις μαζι κ κοιματε εστω εvα μεσημερι ακομα κ πιο μεγαλος στο παρκο δεv πολυχωραvε!!!! φιλακια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

γειααα σου κοριτσι!!! μαλλοv παρκοκρεβατο θα ελεγα γιατι αv πας καπου το περvεις μαζι κ κοιματε εστω εvα μεσημερι ακομα κ πιο μεγαλος στο παρκο δεv πολυχωραvε!!!! φιλακια!!

Πως είσαι γλυκιά μου??πως περνα΄τε?ευχαριστώ πολύ!!να βάλω κ στρώμα επιπλέον στο παρκοκρέββατο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Πως είσαι γλυκιά μου??πως περνα΄τε?ευχαριστώ πολύ!!να βάλω κ στρώμα επιπλέον στο παρκοκρέββατο?

εδω στο τρεξιμο κλασικα!! ο μικρος μια επαvασταση συvεχεια χα χα χα!!! vαι πρεπει vα παρεις εvα στρωματακι δεv εχει το παρκοκρεβατο μαζι  βεβαια περvεις εvα σαv αφρολεξ δεv χρειαζετε καvοvικο στρωμα ειvαι φτηvο!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Το περιεργο ειναι οτι σχεδον όλες οι μαμαδες δν λενε οτι πχ το μωρακι μου δν καθόταν πουθενά για ώρα κ σε όλες ήταν απίστευτα βολικά μωρά!!!ειναι πολύ παρηγορητικό αυτό που διαβάζω πχ απ την 

@Ele@n

κ γω δν το ήξερα αυτό για τα θηλάζοντα μωρά!!εγω πέτυχα κ κακή παιδίατρο κ μου έλεγε ότι κακοέμαθα τον μπέμπη ημερων ήταν τότε στην αγκαλιά κ να τον αφήνω στην καλαθούνα να κλαιει!!ευτυχώς άλλαξα παιδίατρο κ ο επόμενος μου είπε θα το έχεις αγκαλιά όσο σε έχει αναγκή!!

Να ρωτήσω απο εμπειρίεσ τι βολεύει καλύτερα πάρκο ή παρκοκρέββατο?σκεφτόμουν παρκοκρέββατο μήπως αν κ δν το πιστεύω κοιμάται κ λίγο

Ποσο είναι το μωρακι σου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...