Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, marillia είπε:

Και μεις τα ιδια!!κοιμαται 10 μεχρι 8 το πρωι μετα θελει λίγο μιση ωρα να γελασει ξαπλωνουμε μαζι κ μετα παλι υπνο ως τις 10!!ζοριζομαι μονο λιγο που μες στην μερα δν ξερω πως να την περασουμε!!ολη μερα του μιλαω τραγουδαμε παιζουμε δν καθεται μονος του ωρα γκρινιαζει!!

Δινεις καθόλου ξένο γάλα?εγω δινω ενα γευμα το βραδυ απο μωρο μου το έκανε το βραδυ δν ηθελε στηθος κ ηθελε μπουκαλι το τελευταίο γευμα!!δινω στις 9,30 περιπου τρωεει 150μλ (μου ειπε ο παιδιατρος οτι τα θηλαζωντα μωρα τρωνε λιγοτερο ξενο γαλα) κ μετα ξυπναει για γαλα στις 3 ωρες!!κ αλλες μαμαδες λενε με ξενο στις 5 ωρες ξυπνανε

Ναι, δίνω. Όχι κάθε μέρα. Όταν δίνω είναι στο βραδινό γεύμα και τρώει περίπου 130. Τον βραδινό ύπνο δεν τον έχει σταθεροποιήσει ακόμα. Μπορεί να σηκωθεί στις 5 ώρες είτε έχει φάει στήθος είτε ξένο. Μπορεί να σηκωθεί όμως και πιο νωρίς. Στο διάστημα 12-5 ξυπνάει μία φορά.

Αυτό με την μέρα το έχουμε και εμείς. Δεν ξέρω πώς να γεμίσω τη μέρα του. Το πρωί τον αφήνω στο παρκοκρέββατο όσο αντέξει. Μετά λίγο αγκαλιά, λίγο ρηλάξ, λίγο στην αλλαξιέρα, λίγο στο κρεββάτι μας. Λίγο τραγουδάμε, μιλάμε, παίζουμε με ένα παιχνίδι (κάθε μέρα του εμφανίζω ένα διαφορετικό), τάισμα και άλλαγμα και φτάνει μεσημέρι. Το απόγευμα τώρα ξεκινήσαμε και πηγαίνουμε στη μαμά μου  για να συνηθίσει, αλλά δυστυχώς δεν τα πάμε πολύ καλά. Με το αυτοκίνητο έχουμε ένα θέμα και μετά έχει συνηθίσει να βλέπει μόνο εμάς με αποτέλεσμα ναι μεν να κάθεται να τον παίρνουν αγκαλιά,τους γελάει, αλλά τον πιάνει και το παράπονο αν με χάσει από το οπτικό του πεδίο. Και εκεί αρχίζει το δράμα...:(. Μετά γυρνάμε, κάνουμε μπάνιο, τρώμε και ύπνο. Τα απογεύματά του είναι πιο γεμάτα και ίσως τον κουράζουν; Δεν ξέρω...

  • Λυπημένη/-ος 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ναι, δίνω. Όχι κάθε μέρα. Όταν δίνω είναι στο βραδινό γεύμα και τρώει περίπου 130. Τον βραδινό ύπνο δεν τον έχει σταθεροποιήσει ακόμα. Μπορεί να σηκωθεί στις 5 ώρες είτε έχει φάει στήθος είτε ξένο. Μπορεί να σηκωθεί όμως και πιο νωρίς. Στο διάστημα 12-5 ξυπνάει μία φορά.

Αυτό με την μέρα το έχουμε και εμείς. Δεν ξέρω πώς να γεμίσω τη μέρα του. Το πρωί τον αφήνω στο παρκοκρέββατο όσο αντέξει. Μετά λίγο αγκαλιά, λίγο ρηλάξ, λίγο στην αλλαξιέρα, λίγο στο κρεββάτι μας. Λίγο τραγουδάμε, μιλάμε, παίζουμε με ένα παιχνίδι (κάθε μέρα του εμφανίζω ένα διαφορετικό), τάισμα και άλλαγμα και φτάνει μεσημέρι. Το απόγευμα τώρα ξεκινήσαμε και πηγαίνουμε στη μαμά μου  για να συνηθίσει, αλλά δυστυχώς δεν τα πάμε πολύ καλά. Με το αυτοκίνητο έχουμε ένα θέμα και μετά έχει συνηθίσει να βλέπει μόνο εμάς με αποτέλεσμα ναι μεν να κάθεται να τον παίρνουν αγκαλιά,τους γελάει, αλλά τον πιάνει και το παράπονο αν με χάσει από το οπτικό του πεδίο. Και εκεί αρχίζει το δράμα...:(. Μετά γυρνάμε, κάνουμε μπάνιο, τρώμε και ύπνο. Τα απογεύματά του είναι πιο γεμάτα και ίσως τον κουράζουν; Δεν ξέρω...

Καλησπερα κοριτσι!!εμενα ξυπναει 2 φορες μεσ στη νυχτα!!η κουραση που λες παιζει ρολο ναι!!εμεις οταν τον βγαλουμε εξω ξερενετε μετα!!ξεκιναει μεσως το κλαμα στο αμαξι?μηπως τον ξεγελουσες με κανενα παιχνιδι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ναι, δίνω. Όχι κάθε μέρα. Όταν δίνω είναι στο βραδινό γεύμα και τρώει περίπου 130. Τον βραδινό ύπνο δεν τον έχει σταθεροποιήσει ακόμα. Μπορεί να σηκωθεί στις 5 ώρες είτε έχει φάει στήθος είτε ξένο. Μπορεί να σηκωθεί όμως και πιο νωρίς. Στο διάστημα 12-5 ξυπνάει μία φορά.

Αυτό με την μέρα το έχουμε και εμείς. Δεν ξέρω πώς να γεμίσω τη μέρα του. Το πρωί τον αφήνω στο παρκοκρέββατο όσο αντέξει. Μετά λίγο αγκαλιά, λίγο ρηλάξ, λίγο στην αλλαξιέρα, λίγο στο κρεββάτι μας. Λίγο τραγουδάμε, μιλάμε, παίζουμε με ένα παιχνίδι (κάθε μέρα του εμφανίζω ένα διαφορετικό), τάισμα και άλλαγμα και φτάνει μεσημέρι. Το απόγευμα τώρα ξεκινήσαμε και πηγαίνουμε στη μαμά μου  για να συνηθίσει, αλλά δυστυχώς δεν τα πάμε πολύ καλά. Με το αυτοκίνητο έχουμε ένα θέμα και μετά έχει συνηθίσει να βλέπει μόνο εμάς με αποτέλεσμα ναι μεν να κάθεται να τον παίρνουν αγκαλιά,τους γελάει, αλλά τον πιάνει και το παράπονο αν με χάσει από το οπτικό του πεδίο. Και εκεί αρχίζει το δράμα...:(. Μετά γυρνάμε, κάνουμε μπάνιο, τρώμε και ύπνο. Τα απογεύματά του είναι πιο γεμάτα και ίσως τον κουράζουν; Δεν ξέρω...

Προσπαθησε να καταλάβεις τι το ενοχλεί το παιδι.. στο αυτοκίνητο μπορεις να του δωσεις ενα κίνητρο όπως παιχνιδακι με ηχους η απόλυτη ησυχία. Καμια φορα οι γονεις και οι παππούδες πέφτουμε πανω στα παιδια και τα πνιγούμε τα κουραζουμε και δε μιλάω προσωπικά για εσενα. Εγω ειμαι της αποψης να κοινωνικοποιουνται απο τη μητρα να πηγαινουν παιδικο σταθμό να παιρνουν ερεθίσματα αλλα αν ζορίζεται ενα παιδι πρέπει να καταλαβεις τι φταιει.

  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marillia είπε:

Καλησπερα κοριτσι!!εμενα ξυπναει 2 φορες μεσ στη νυχτα!!η κουραση που λες παιζει ρολο ναι!!εμεις οταν τον βγαλουμε εξω ξερενετε μετα!!ξεκιναει μεσως το κλαμα στο αμαξι?μηπως τον ξεγελουσες με κανενα παιχνιδι 

Όχι πάντα. Π.χ. σήμερα πήγαμε μια χαρά...όταν όμως γυρνούσαμε, μόλις τον έβαλα μέσα, πριν καν τον δέσω με την ζώνη του αυτοκινήτου ξεκίνησε. Σταμάτησα λίγο παρακάτω αλλά δεν σταματούσε με τίποτα...ε, μόλις πάρκαρα και έβγαλα το αυγό από το αυτοκίνητο σταμάτησε...

 

7 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Προσπαθησε να καταλάβεις τι το ενοχλεί το παιδι.. στο αυτοκίνητο μπορεις να του δωσεις ενα κίνητρο όπως παιχνιδακι με ηχους η απόλυτη ησυχία. Καμια φορα οι γονεις και οι παππούδες πέφτουμε πανω στα παιδια και τα πνιγούμε τα κουραζουμε και δε μιλάω προσωπικά για εσενα. Εγω ειμαι της αποψης να κοινωνικοποιουνται απο τη μητρα να πηγαινουν παιδικο σταθμό να παιρνουν ερεθίσματα αλλα αν ζορίζεται ενα παιδι πρέπει να καταλαβεις τι φταιει.

Σίγουρα κάτι τον ενοχλεί συμφωνώ. αυτό ψάχνω να βρω γιατί δεν το κάνει συνέχεια, ούτε πάντα την ίδια χρονική στιγμή για να το συνδυάσω. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Sousamaki είπε:

@alexia92 δεν έχω πάρει ρουχαλάκια κ ψάχνομαι ..για πες μας!!τι πήρες;

εγω θέλω κολάν σίγουρα κ εσώρουχα..

Online τα αγορασα ( με το γνωστο ρισκο του μεγεθους). 3 φορέματα. Ειναι καταπληκτικά σε ποιοτητα , ( βεβαια ενταξει για την εποχη που ζούμε υπερεκτιμημενα) 45 ευρω και 59 νομιζω. Δεν θα μπορουσα να τα παρω με έκπτωση γιατι τωρα τα εχω αναγκη και στις έκπτωσεις εχει μονο small. Πηρα και ενα νυχτικο θηλασμού. Το καλο ειναι με τα φορέματα οτι ειναι θηλασμου και εγκυμοσύνης και σιγουρα δεν θα τα δέσμευσω μονο για το χρονικό διάστημα αυτο θα τα φόρεσω σίγουρα ξανα. Επελεξα τη mothercare γιατι πηρα πριν 4 χρόνια μια βερμουδα εγκυος στον δεύτερο γιο η οποια σε αντιθεση με hm και ζαρα δεν έπαθε απολύτως τιποτα και την έλιωσα..


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Η πάντα για την κούνια είναι απαραίτητη το πρώτο καιρό;θα γεννήσω Ιούλιο  και σκέφτομαι μήπως τη ζεσταίνει.επισης από πάνες προτιμησατε παμπερς ή μπειμπιλινο και γιατί;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η πάντα για την κούνια είναι απαραίτητη το πρώτο καιρό;θα γεννήσω Ιούλιο  και σκέφτομαι μήπως τη ζεσταίνει.επισης από πάνες προτιμησατε παμπερς ή μπειμπιλινο και γιατί;;

Η παντα στην αρχη ειναι μονο για ομορφιά μετά τον 3ο -4ο μηνα που γυρνανε τα μωρακια σιγουρα ειναι χρήσιμη..babylino η pampers αναλογα τι θα βολεψει το δερμα του δικου σου μωρου. Ειναι γενικα ανουσιο στην αρχη να παιρνεις στοκ απο πανες ενω εχει μονιμα προσφορές , να μη ξερεις αν θα κανουν στο μωρο.. γενικα η babylino και η pampers δεν προκαλούν ερεθισμούς και δεν εχουν διάρροες επισης η pampers εβγαλες την σειρα pure πιο friendly στο δερματακι του μωρου. Εγω θα μιλησω παλι εκ πειρας περιμένοντας το τριτο παιδι αν δεν συντεχει λόγος οπως μια δερματιτιδα που ειναι συχνη σε βρεφη , βλεπεις τι βολεύει το παιδι και προχωρας.

  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η πάντα για την κούνια είναι απαραίτητη το πρώτο καιρό;θα γεννήσω Ιούλιο  και σκέφτομαι μήπως τη ζεσταίνει.επισης από πάνες προτιμησατε παμπερς ή μπειμπιλινο και γιατί;;

Η πάντα είναι στην αρχή για να τη βλέπει η μαμά και να την καμαρώνει. Άσε που για τον πρώτο χρόνο δεν ενδείκνυται μήπως κολλήσει το μουτράκι του μωρού στο ύφασμα και δεν αναπνέει. Για τα πάμπερς όντως κάπου θα βρίσκεις προσφορά κάθε μήνα. Έγω πήρα στοκ πριν γεννήσω (γέννησα Φλεβάρη) και ακόμα δεν έχουν τελειώσει. Βέβαια το μωρό μεγάλωσε γρήγορα και θα μου ταίριαζε καλύτερα το μεγαλύτερο νούμερο, αλλά περιμένω να τελειώσουν αυτά που είχα πάρει και να πάρω το επόμενο. Για τη μάρκα έχει να κάνει με το δέρμα του μωρού. Είναι και υποκειμένικό. Αν και έχω πάρει babylino η γραμμή των  Pampers premium είναι πιο λεπτή. Έχει και γραμμή που δείχνει πότε θέλει άλλαγμα. Εμένα δεν έχει κάποιο ερεθισμό οπότε θα παίρνω όποια βρίσκω σε προσφορά.

 

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Online τα αγορασα ( με το γνωστο ρισκο του μεγεθους). 3 φορέματα. Ειναι καταπληκτικά σε ποιοτητα , ( βεβαια ενταξει για την εποχη που ζούμε υπερεκτιμημενα) 45 ευρω και 59 νομιζω. Δεν θα μπορουσα να τα παρω με έκπτωση γιατι τωρα τα εχω αναγκη και στις έκπτωσεις εχει μονο small. Πηρα και ενα νυχτικο θηλασμού. Το καλο ειναι με τα φορέματα οτι ειναι θηλασμου και εγκυμοσύνης και σιγουρα δεν θα τα δέσμευσω μονο για το χρονικό διάστημα αυτο θα τα φόρεσω σίγουρα ξανα. Επελεξα τη mothercare γιατι πηρα πριν 4 χρόνια μια βερμουδα εγκυος στον δεύτερο γιο η οποια σε αντιθεση με hm και ζαρα δεν έπαθε απολύτως τιποτα και την έλιωσα..

Τι χάλι κι αυτό να έχουν σε εκπτώσεις μοοονο τα small....κααατσε ρε φίλε δεν χωραμε όλοι εκεί μέσα κι εμείς ψυχή έχουμε :D:mrgreen:

3 ώρες πρίν, Μαρίαφi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η πάντα για την κούνια είναι απαραίτητη το πρώτο καιρό;θα γεννήσω Ιούλιο  και σκέφτομαι μήπως τη ζεσταίνει.επισης από πάνες προτιμησατε παμπερς ή μπειμπιλινο και γιατί;;

Εγώ έχω πάρει ένα πακέτο παμπερς και ένα πακέτο μπειμπιλινο για να δω πιο θα κάτσει καλύτερα στο δικό μου Μωρακι!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Μαρίαφi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η πάντα για την κούνια είναι απαραίτητη το πρώτο καιρό;θα γεννήσω Ιούλιο  και σκέφτομαι μήπως τη ζεσταίνει.επισης από πάνες προτιμησατε παμπερς ή μπειμπιλινο και γιατί;;

Οπως είπαν κ τα κοριτσια η πάντα δ ειναι απαραίτητη γενικώς. Ισα ισα μπορεί να θεωρηθεί κ επικινδυνη

Για αρχή μην πάρεις τεράστιες ποσότητες από πανες γτ μπορει κάποια να μην σας βολεψει. Πάρε απλα να τις δοκιμάσεις. Για νεογεννητο προτιμουσα παμπερς κ λιμπερο με την γραμμή. Αλλα μετα κ babylino, puffies κ lupilo από λιντλ, μια χαρα ειναι αν δ εχει πολυ ευαίσθητο δέρμα. Κ συνηθως βρίσκεις καλές τιμές, δ χρειαζεται στοκ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Και η chicco εχει υπεροχες πανες απαλες. Αλλα δυστυχώς ειναι δυσκολο να βρεις.

 

Ηθελα να ρωτήσω πηρατε κατι απο the angeles?το γνωστό απο το instagram. Ηθελα να παρω κατι ξανα αλλα στα μπουρνούζια πχ λενε μόνο σετ, στα σεντονια μονο σετ, στις μουσελινες μονο σετ. Δλδ κατσε θα παρω αναγκαστικά ολο το σετ πανάκριβο?  Μου αρέσουν οι μικρές επιχειρήσεις και θελω να βοηθήσω αλλα εντάξει μου τη δίνει οταν παιρνουν ψηλά τον αμανε.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Και η chicco εχει υπεροχες πανες απαλες. Αλλα δυστυχώς ειναι δυσκολο να βρεις.

 

Ηθελα να ρωτήσω πηρατε κατι απο the angeles?το γνωστό απο το instagram. Ηθελα να παρω κατι ξανα αλλα στα μπουρνούζια πχ λενε μόνο σετ, στα σεντονια μονο σετ, στις μουσελινες μονο σετ. Δλδ κατσε θα παρω αναγκαστικά ολο το σετ πανάκριβο?  Μου αρέσουν οι μικρές επιχειρήσεις και θελω να βοηθήσω αλλα εντάξει μου τη δίνει οταν παιρνουν ψηλά τον αμανε.

κι εγώ θέλησα να πάρω κάτι από το the angel... είναι όντως ακριβά αλλά είναι χειροποίητα και φτιάχνονται κατόπιν παραγγελίας... οπότε δικαιολογείται το κόστος... ωστόσο αν κοιτάξεις στο σάιτ τους δεν έχει μόνο σετάκια αλλά και μεμονωμένα κομμάτια... 


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...