Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει καμία εμπειρία με το καρότσι το cangaroo luxor μου έχει αρέσει πολύ και είναι πολύ οικονομικό αλλά θα βοηθούσε και μια γνώμη δική σας :)


VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μια λίγο άσχετη ερώτηση αλλά αν κάποια κοπέλα είναι στην ίδια περίπτωση και γνωρίζει κάτι ας μου πει... είμαι ασφαλισμένη στον σύζυγο μου που έχει ΤΕΒΕ, μήπως γνωρίζετε αν δικαιούμαστε κάτι από την ασφάλεια του για τη γέννα?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κοριτσια μια λίγο άσχετη ερώτηση αλλά αν κάποια κοπέλα είναι στην ίδια περίπτωση και γνωρίζει κάτι ας μου πει... είμαι ασφαλισμένη στον σύζυγο μου που έχει ΤΕΒΕ, μήπως γνωρίζετε αν δικαιούμαστε κάτι από την ασφάλεια του για τη γέννα?

Καλημέρα κορίτσι μου!

κατι λίγα δυστυχώς το ΤΕΒΕ δεν αποζημιώνει όπως το ΙΚΑ .

Γενικά οι έμμεσα ασφαλισμένοι παίρνουν πολύ λίγα χρήματα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Vila είπε:

Κοριτσια μια λίγο άσχετη ερώτηση αλλά αν κάποια κοπέλα είναι στην ίδια περίπτωση και γνωρίζει κάτι ας μου πει... είμαι ασφαλισμένη στον σύζυγο μου που έχει ΤΕΒΕ, μήπως γνωρίζετε αν δικαιούμαστε κάτι από την ασφάλεια του για τη γέννα?

Δυστυχώς οχι! 100% γεννησε η κουμπαρα  μου με τεβε πριν 1 μηνα. Τπτ..

  • Λυπημένη/-ος 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρίαφi είπε:

Καλό μήνα! Μήπως γνωρίζετε σάιτ με φθηνές πάνες; Επίσης για μπανάκι τι προτιμησατε και σας βόλεψε;

Superpanes .gr βγαζει ανα καιρούς καλές προσφορές 

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2020 at 4:51 ΠΜ, Vila είπε:

Κοριτσια μια λίγο άσχετη ερώτηση αλλά αν κάποια κοπέλα είναι στην ίδια περίπτωση και γνωρίζει κάτι ας μου πει... είμαι ασφαλισμένη στον σύζυγο μου που έχει ΤΕΒΕ, μήπως γνωρίζετε αν δικαιούμαστε κάτι από την ασφάλεια του για τη γέννα?

Το ΤΕΒΕ δεν είναι πια ενταγμένο στον ΕΟΠΠΥ ή ΕΦΚΑ;;; αν είναι έτσι έχετε και στα ιδιωτικά τις τιμές ΕΟΠΠΥ... για επιδόματα τώρα δεν ξέρω, αν πχ δικαιούται ο σύζυγος κάτι... πάρε τηλ ή γκούγκλαρε... συνήθως βρίσκεις όλες τις απαντήσεις...

  • Ευχαριστώ 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2020 at 5:51 ΠΜ, Ele@n είπε:

Η πάντα είναι στην αρχή για να τη βλέπει η μαμά και να την καμαρώνει. Άσε που για τον πρώτο χρόνο δεν ενδείκνυται μήπως κολλήσει το μουτράκι του μωρού στο ύφασμα και δεν αναπνέει. Για τα πάμπερς όντως κάπου θα βρίσκεις προσφορά κάθε μήνα. Έγω πήρα στοκ πριν γεννήσω (γέννησα Φλεβάρη) και ακόμα δεν έχουν τελειώσει. Βέβαια το μωρό μεγάλωσε γρήγορα και θα μου ταίριαζε καλύτερα το μεγαλύτερο νούμερο, αλλά περιμένω να τελειώσουν αυτά που είχα πάρει και να πάρω το επόμενο. Για τη μάρκα έχει να κάνει με το δέρμα του μωρού. Είναι και υποκειμένικό. Αν και έχω πάρει babylino η γραμμή των  Pampers premium είναι πιο λεπτή. Έχει και γραμμή που δείχνει πότε θέλει άλλαγμα. Εμένα δεν έχει κάποιο ερεθισμό οπότε θα παίρνω όποια βρίσκω σε προσφορά.

 

Καλημέρα.και ο παιδίατρος μας είπε όχι πάντα μπορει να ειναι επικινδυνη.εχουμε παρει βεβαια αλλα τελικα μαλλον δεν θα χρησιμευσουν..Αλλά τι κάνουμε για να μην χτυπάνε στα κάγκελα της κουνιας;;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Μαρίαφi είπε:

Καλό μήνα! Μήπως γνωρίζετε σάιτ με φθηνές πάνες; Επίσης για μπανάκι τι προτιμησατε και σας βόλεψε;

Superpanes. gr 

Readyforbaby

Panes. gr

Makeupworld αλλά βάζουν κ πολλά φαρμακεία προσφορές.... oneforcare, thinkpharmasy

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα.και ο παιδίατρος μας είπε όχι πάντα μπορει να ειναι επικινδυνη.εχουμε παρει βεβαια αλλα τελικα μαλλον δεν θα χρησιμευσουν..Αλλά τι κάνουμε για να μην χτυπάνε στα κάγκελα της κουνιας;;

Καλησπέρα σας!!!! Διάβασα για την πάντα της κούνιες, και γω είχα διαβάσει διάφορα και δεν έβαλα στην κόρη μου ποτέ. Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Όταν είναι μικρά δεν κουνιούνται και πολύ να πεις ότι θα χτυπήσουν και αργότερα μπορείς να βάλεις ένα μαξιλάρι σαν αυτα τα εγκυμοσύνης τα μακρόστενα. Υπάρχουν και κάτι προστατευτικά για τα κάγκελα, σαν αυτα που έχουν τα καρότσια στα λουριά για να μην πονάει το μωρό. ( αν γκουγκλάρεις προστατευτικό για κάγκελα κούνιας θα σου βγάλει πολλά).Αν κάνεις ένα γκουγκλάρισμα θα δεις για τους κινδύνους. 

*Με το καλό τα μωράκια σας!!!

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Μαρίαφi είπε:

Καλό μήνα! Μήπως γνωρίζετε σάιτ με φθηνές πάνες; Επίσης για μπανάκι τι προτιμησατε και σας βόλεψε;

ψάξε στο skroutz.gr εκεί θα βλεπεις συνέχεια ποιος πουλάει τις πιο φθηνές...

εγώ θα πάρω για αρχή τις pampers pure... όσο για μπανάκι είμαι μεταξύ του Shnuggle και ενός άλλου της fisher price...

  • Ευχαριστώ 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Καλημέρα.και ο παιδίατρος μας είπε όχι πάντα μπορει να ειναι επικινδυνη.εχουμε παρει βεβαια αλλα τελικα μαλλον δεν θα χρησιμευσουν..Αλλά τι κάνουμε για να μην χτυπάνε στα κάγκελα της κουνιας;;

Υπάρχουν κάτι προστατευτικά πάνινα που πιάνουν δύο δυο τα κάγκελα. Έτσι και να κολλήσουν το πρόσωπο στα κάγκελα, θα τα έχεις βάλει πιο ψηλά και θα μπορούν να αναπνέουν.

19 ώρες πρίν, Μαρίαφi είπε:

Καλό μήνα! Μήπως γνωρίζετε σάιτ με φθηνές πάνες; Επίσης για μπανάκι τι προτιμησατε και σας βόλεψε;

Ψάχνεις στο Σκρουτζ ποιος τα έχει προσφορά. Επίσης τα βγάζουν και στο σούπερ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου θέλω την γνώμη σας για το πιο λίκνο να διαλέξουμε..δεν είχαμε σκοπό να πάρουμε αλλά θέλουν να μας το κάνουν δώρο όποτε κανένα πρόβλημα :)) εχει καμιά καλή εμπειρία από κανένα??στην φίλη μου άρεσε το kikkaboo nanna..είμαι τελείως άσχετη και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να προσέξω σε ένα λίκνο..


VAmap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Frogie είπε:

Κορίτσια μου θέλω την γνώμη σας για το πιο λίκνο να διαλέξουμε..δεν είχαμε σκοπό να πάρουμε αλλά θέλουν να μας το κάνουν δώρο όποτε κανένα πρόβλημα :)) εχει καμιά καλή εμπειρία από κανένα??στην φίλη μου άρεσε το kikkaboo nanna..είμαι τελείως άσχετη και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να προσέξω σε ένα λίκνο..

το βασικό είναι να ανεβοκατεβαίνει ώστε να μπορείς να το προσαρμόζεις στο στρώμα σου και επίσης να κατεβαίνει η μία πλευρά για να είναι ανοιχτό... καλό θα ήταν να μπορεί να χαμηλώνει κιόλας από τη μία στενή πλευρά μήπως έχετε θεματάκια με γουλιές ώστε να είναι πιο ανασηκωμένο το μωρο... αν δεν έχει στρωματάκι θα σου πρότεινα να πάρεις γιατί εκείνο το μικρό που έχει μέσα το δικό μου δεν μου γέμισε το μάτι... ένα καλό για λίκνο κοστίζει 30-40 ευρώ... εγώ θα πάρω από την grecostrom 4 ή 5 εκατοστών... εγώ βασικά έψαχνα και με ροδάκια για να το μετακινώ μέσα στο σπίτι και να το τραβάω μαζί μου, αλλά δεν βρήκα εύκολα... είναι και λίγο πιο μεγάλα από την καλαθούνα που είχα στην κόρη μου και μάλλον θα πέρναγε δύσκολα από τις πόρτες... ωστόσο να φροντίσεις να έχει ροδάκια τουλάχιστον στη μία πλευρά για να το κάνεις μπροστά πίσω εύκολα με ένα απλό σπρωξιματάκι... επίσης καλό θα ήταν στη μια πλευρά να έχει δίχτυ ώστε να αναπνέει ευκολότερα... αυτά θυμάμαι τώρα... 


cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...