Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

Just now, Blonde είπε:

Χρησιμοποιούμε πόσιμο νερό για την αποστειρωση, ιδανικά φιλτραρισμένο! (το απιονισμένο νερό του σούπερ μάρκετ δεν είναι καθαρό νερό) τι να πω κορίτσια δεν ξέρω αλλά οκ η κάθε μία έχει τον δικό της γιατρό κ φυσικά αυτόν συμβουλεύεται αφού αυτός είναι ο υπεύθυνος για το κάθε παιδάκι!!! 

 

11 ώρες πρίν, Athinaa είπε:

εγώ δεν ρώτησα κανεναν... και ένα μικρό πανικό τον έπαθα όταν διάβασα ότι παιδίατρος είπε ότι απαγορεύεται... αλλά η δική σου το γνωρίζει και δεν είχε πρόβλημα;;; 

Ναι, ο κάθε γιατρός όπως και οι γυναικολόγοι συμβουλεύουν διαφορετικά. Ναι, το γνωρίζει. Ο μικρός είναι ήδη 5 μηνών. Προχθές τελειώσαμε με την αποστείρωση. Μεγάλη ανακούφιση...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Σε 1,5 μήνα θα γίνουμε 6 μηνών. Τί χρειάζεται να προμηθευτώ για αυτή την ηλικία; Σκέφτομαι να πάρω πάρκο και καρέκλα φαγητού; Τί άλλο μου διαφεύγει που είναι απαραίτητο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σε 1,5 μήνα θα γίνουμε 6 μηνών. Τί χρειάζεται να προμηθευτώ για αυτή την ηλικία; Σκέφτομαι να πάρω πάρκο και καρέκλα φαγητού; Τί άλλο μου διαφεύγει που είναι απαραίτητο; 

Γενικα ο, τι σχετίζεται με το φαγητο

Πιατάκια, κουταλάκια, ποτηρακι εκπαιδευτικό, καρεκλακι(προτείνω αυτά που δένουν σε δικές μας καρεκλες γτ το παίρναμε πολύ κ εξω μαζί μας για φαγητό) 

Κάπου στο εξάμηνο εμεις σταματήσαμε να χρησιμοποιούμε το μπανιερακι, ο μικρος δ εκατσε ποτέ κ η μεγάλη ήταν μεγάλο μωρο κ αρχισε να πετάει νερά εξω

Αρχίσαμε να χρησιμοποιούμε το καλοκαιρινό καροτσι, με κλείσιμο σαν μπαστούνι πιο ελαφρύ, κ απο 10μ τρικυκλο(έχω δει να υπάρχουν πλέον από 6μ τέτοια, απλα ξαπλωνει πολύ η πλάτη) 

Κάποια παιχνίδια με μουσική, κ κινηση

Οσο για το πάρκο είχαμε παρκοκρεβατο, η μεγάλη δ εκατσε σχεδόν καθόλου, ο μικρος λιγο

Καλύτερα να δεις πως μπορείς να κάνεις το σπίτι ασφαλές, ώστε να μπορεί το επόμενο διμηνο να πιάνεται να σηκώνεται, να μπουσουλα. Να δεις προστατευτικα, κάποιο μαλακο πατάκι, να έχεις κάποιον χώρο που θα μπορεί να εξερευνά κ να παίζει ασφαλες(μπορεί να μην καθεται περιορισμένο σε πάρκο) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας , ειδα οτι πολλες κοπελες επελεξαν καθισμα της joie .εγω πηρα συγκεκριμένα το 0-13 για το δεύτερο αυτοκίνητο ώστε να μπαινοβγαινει εύκολα γιατι με καποιους ανταπτορες μπαίνει και στο καροτσι. Ειδα οτι εχει περασει adac.  Το εχει παρει ηδη κάποια κοπελα ?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2020 at 3:21 ΠΜ, alexia92 είπε:

Γεια σας , ειδα οτι πολλες κοπελες επελεξαν καθισμα της joie .εγω πηρα συγκεκριμένα το 0-13 για το δεύτερο αυτοκίνητο ώστε να μπαινοβγαινει εύκολα γιατι με καποιους ανταπτορες μπαίνει και στο καροτσι. Ειδα οτι εχει περασει adac.  Το εχει παρει ηδη κάποια κοπελα ?

Η joie είναι αξιόπιστη εταιρεία, αλλά δεν θα σε βόλευε να έχεις κάθισμα για περισσότερο διάστημα; εκτός αν ο μεγάλος σου αλλάξει σύντομα και το πάρει το μικρό σου...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Η joie είναι αξιόπιστη εταιρεία, αλλά δεν θα σε βόλευε να έχεις κάθισμα για περισσότερο διάστημα; εκτός αν ο μεγάλος σου αλλάξει σύντομα και το πάρει το μικρό σου...

Ηθελα επι τουτου 0 13 εχω για πιο μεγαλο 0-25 το ηθελα για το δικο μ αμαξι.

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια κάτι άσχετο με αγορές!!! Είδατε ότι τα περισσότερα καρότσια έχουν διάφορες θέσεις ανάκλησης...! Όταν είναι νεογέννητο οκ το έχουμε στο τελείως ξάπλα....ποτε αρχίζουμε να ανεβάζουμε την θέση παραπάνω; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο με αγορές!!! Είδατε ότι τα περισσότερα καρότσια έχουν διάφορες θέσεις ανάκλησης...! Όταν είναι νεογέννητο οκ το έχουμε στο τελείως ξάπλα....ποτε αρχίζουμε να ανεβάζουμε την θέση παραπάνω; 

Όταν αρχίζει να στηρίζει την πλάτη του. Δηλαδή περίπου τον τέταρτο μήνα.

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...