Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!Ξυπνησα με την εξης απορια...μπιμπερο πρεπει να οαρω απο τωρα ή να περιμενω να δω πως θα παει ο θηλασμος και μετα;;;κι αν παρω ,ποιας εταιρειας ειναι καλα;;;

Καλημερααα!! Κι εγώ θα πάρω νωρίτερα να βρίσκονται να τα έχω και στο μαιευτήριο μαζί μου γιατί θα γεννήσω κάνα μια ώρα μακριά από το σπίτι μου!! Εγώ μάλλον θα πάρω της avent 

Just now, Pagotoula είπε:

@playbunny @Mum to be τουλάχιστον γνωρίζετε περιπτώσεις που τα κατάφεραν εξαρχής σε ξεχωριστά δωμάτια... Μου δίνει κουράγιο αυτό! Τα δωμάτια είναι ακριβώς δίπλα (μιλάμε για ένα σπίτι συνολικά 68τμ εξάλλου). Κορίτσια μου θα κάνω αναγκαστικά την απόπειρα να το δοκιμάσω, ξέρω ότι θα είναι δύσκολο, αλλά ίσως τα καταφέρουμε. Ειδάλλως θα βρεθώ στο σαλόνι με καμιά καλαθούνα παραμάσχαλα...

Η ξαδέρφη μου από επιλογή της έβαλε τα παιδιά της κατευθείαν στο δωμάτιο τους στην κούνια και απλά σηκωνόταν όταν χρειαζόταν δεν είχε καν ενδοεπικοινωνια σκέψου απλά είχε το νου της να τις ακούει!! Και για αυτήν ήταν πάρα πολύ εύκολο αυτό το σύστημα και έτσι το ακολούθησε και στην δεύτερη κόρη της μετά!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!Ξυπνησα με την εξης απορια...μπιμπερο πρεπει να οαρω απο τωρα ή να περιμενω να δω πως θα παει ο θηλασμος και μετα;;;κι αν παρω ,ποιας εταιρειας ειναι καλα;;;

Καλημέρα Ντινακι!!!! (3 πήγε μεσημεριασε αλλά όλο το βράδυ δεν με άφησε να κοιμηθώ το Ζουζούνι οπότε μόλις ξύπνησα :tongue:

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ το είχα απορία. Τελικά κατέληξα με 2 γυάλινα μεγάλα μπιμπερό (Wee με θηλη σιλικόνης) 0-6μ για να υπάρχουν και βλέπουμε. Μακάρι να καταφέρουμε αποκλειστικό θηλασμό και να κάνω καιρό να τα χρειαστώ. 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!Ξυπνησα με την εξης απορια...μπιμπερο πρεπει να οαρω απο τωρα ή να περιμενω να δω πως θα παει ο θηλασμος και μετα;;;κι αν παρω ,ποιας εταιρειας ειναι καλα;;;

Καλησπέρα,  πάρε κάνα δυο να έχεις και μετά βλέπεις πως θα πας και με το θηλασμό και στο μωρό αν αρέσουν οι θηλές του μπιμπερό... εμένα από γνωστές μου που έβλεπα μαρεσαν πιο πολύ τα avent, αυτά πήρα και τα chicco μαρεσαν όμως...Αυτά που δεν μαρεσαν καθόλου και διάβασα πολύ αρνητικά σχόλια ήταν τα dr brown αν τα γράφω σωστά,  που έχουν ένα καλαμάκι πράσινο μέσα,  που είναι για τους κολικούς...εσταζε το γάλα από παντού και ειδικά σε μεγαλύτερη ηλικία που δεν χρειαζόταν το καλαμάκι...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα,  πάρε κάνα δυο να έχεις και μετά βλέπεις πως θα πας και με το θηλασμό και στο μωρό αν αρέσουν οι θηλές του μπιμπερό... εμένα από γνωστές μου που έβλεπα μαρεσαν πιο πολύ τα avent, αυτά πήρα και τα chicco μαρεσαν όμως...Αυτά που δεν μαρεσαν καθόλου και διάβασα πολύ αρνητικά σχόλια ήταν τα dr brown αν τα γράφω σωστά,  που έχουν ένα καλαμάκι πράσινο μέσα,  που είναι για τους κολικούς...εσταζε το γάλα από παντού και ειδικά σε μεγαλύτερη ηλικία που δεν χρειαζόταν το καλαμάκι...

ξένη κοίτα τις νουκ τα καινούργια τα μπιμπερό τα κοντά που ναι για κολικούς. το στόμιο μ ειναι ετσι για κολικούς κ φυσικά χωρίς καλαμάκι μέσα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ξένη κοίτα τις νουκ τα καινούργια τα μπιμπερό τα κοντά που ναι για κολικούς. το στόμιο μ ειναι ετσι για κολικούς κ φυσικά χωρίς καλαμάκι μέσα...

Τώρα μπήκα τα είδα,  είναι ωραία!!!Αλλά δυστυχώς έχω από πέρυσι,  όχι τίποτα άλλο είχα πάρει και πολλά (5)..ξέρεις ποια αλλα  μου άρεσαν σε ομορφιά οι πιπιλες του περισσότερο,  τα suavinex..

Έχουν κάτι ωραίες αλυσίδες για πιπιλες ασορτί με την πιπίλα....

Από πιτζάμες τι κάνουμε???Αρχές Απριλίου εγώ,  τέλος Μαρτίου εσύ,  η μάνα μου μου πήρε 2 μακρυμανικες αλλά εγώ πιστεύω θα έχει ζέστη,  ένα νυχτικο θέλω και μάλλον κοντομάνικο αφού θα έχω και ρόμπα αν κρυώνω...Εσύ τα έχεις ετοιμάσει τα δικά σου?

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Τώρα μπήκα τα είδα,  είναι ωραία!!!Αλλά δυστυχώς έχω από πέρυσι,  όχι τίποτα άλλο είχα πάρει και πολλά (5)..ξέρεις ποια αλλα  μου άρεσαν σε ομορφιά οι πιπιλες του περισσότερο,  τα suavinex..

Έχουν κάτι ωραίες αλυσίδες για πιπιλες ασορτί με την πιπίλα....

Από πιτζάμες τι κάνουμε???Αρχές Απριλίου εγώ,  τέλος Μαρτίου εσύ,  η μάνα μου μου πήρε 2 μακρυμανικες αλλά εγώ πιστεύω θα έχει ζέστη,  ένα νυχτικο θέλω και μάλλον κοντομάνικο αφού θα έχω και ρόμπα αν κρυώνω...Εσύ τα έχεις ετοιμάσει τα δικά σου?

θα δω κ αυτά που λες.κ γω 2 πήρα να δω πως θα πάει. από πυτζάμες κ μενα η μάνα μ μ πήρε μακρύμανικες ....δεν ξέρω αν βολέψουν.. εγω σκέφτηκα να πάρουμε σατέν σετ πυτζάμες κ το πάνε μέρος με κουμπιά κοντομάνικο...ρομπες εχω μια χοντρή κ λεω να πάρω μια λεπτή μόνο μαζί μ...αλλα τι ρόμπα??? βαμβακερη λεπτή η σε στυλ σατέν πιο λεπτή. βρακιά κ παντόφλες πήρα επίσης. 

Όχι δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμα ...Συναρμολογούμε ακόμα πραματα ..μόλις τελείωσε το βαψινο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

θα δω κ αυτά που λες.κ γω 2 πήρα να δω πως θα πάει. από πυτζάμες κ μενα η μάνα μ μ πήρε μακρύμανικες ....δεν ξέρω αν βολέψουν.. εγω σκέφτηκα να πάρουμε σατέν σετ πυτζάμες κ το πάνε μέρος με κουμπιά κοντομάνικο...ρομπες εχω μια χοντρή κ λεω να πάρω μια λεπτή μόνο μαζί μ...αλλα τι ρόμπα??? βαμβακερη λεπτή η σε στυλ σατέν πιο λεπτή. βρακιά κ παντόφλες πήρα επίσης. 

Όχι δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμα ...Συναρμολογούμε ακόμα πραματα ..μόλις τελείωσε το βαψινο 

Ρόμπα είχα πάρει μια λεπτή, άσε που νομίζω δεν χρειάζεται καθόλου...Εγώ δεν την είχα χρησιμοποιήσει..Απ ότι θυμάμαι με καισαρική θα γεννήσεις,  οπωσδήποτε νυχτικο χρειάζεται για την πρώτη μέρα γιατί θα είσαι με τον καθετήρα οπότε σου φοράνε αυτοί το νυχτικο και τις άλλες μέρες πιτζάμες...τι ωραία που φτιάχνεται το δωμάτιο της....πω πω φαντάζομαι τι θα έχεις φτιάξει...δωμάτιο μες το ροζ!!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

θα δω κ αυτά που λες.κ γω 2 πήρα να δω πως θα πάει. από πυτζάμες κ μενα η μάνα μ μ πήρε μακρύμανικες ....δεν ξέρω αν βολέψουν.. εγω σκέφτηκα να πάρουμε σατέν σετ πυτζάμες κ το πάνε μέρος με κουμπιά κοντομάνικο...ρομπες εχω μια χοντρή κ λεω να πάρω μια λεπτή μόνο μαζί μ...αλλα τι ρόμπα??? βαμβακερη λεπτή η σε στυλ σατέν πιο λεπτή. βρακιά κ παντόφλες πήρα επίσης. 

Όχι δεν έχω ετοιμάσει τίποτα ακόμα ...Συναρμολογούμε ακόμα πραματα ..μόλις τελείωσε το βαψινο 

Ρε κορίτσια να πω την αλήθεια..κι μένα μου λέγαν για σατέν σετ. αλλά εγώ δεν θα νιώθω πολύ ανέτα με τα σατέν και τις σατέν τις ρόμπες...:-P ειδικά κι αν έρθει κανάς συνάδελφος-προιστάμενος από δουλειά...χαχαχα ούτε να το φανταστώ! Γενικά όμως δεν φοράω την σατενιά ούτε σπίτι μου, οπότε δεν είμαι συνηθισμένη. Αποφάσισα να πάρω απλές μπιτζάμες βαμβακερές που να μοιαζουν με φόρμα. Ένα παντελόνι και 2 μπλουζάκια ή με τιράντα ή με κουμπιά κι ένα βαμβακερό κοντομάνικο νυχτικό...κι από πάνω δυο απλές βαμβακερές ζακετούλες από φόρμες. Νόμιζω μόνο.έτσι θα μαι άνετη κι ο εαυτός μου...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε ένα υπνοδωμάτιο οπότε θα την έχουμε μαζί μας για όσο μείνουμε σε αυτό το σπίτι...

Just now, Pagotoula είπε:

Ρε κορίτσια να πω την αλήθεια..κι μένα μου λέγαν για σατέν σετ. αλλά εγώ δεν θα νιώθω πολύ ανέτα με τα σατέν και τις σατέν τις ρόμπες...:-P ειδικά κι αν έρθει κανάς συνάδελφος-προιστάμενος από δουλειά...χαχαχα ούτε να το φανταστώ! Γενικά όμως δεν φοράω την σατενιά ούτε σπίτι μου, οπότε δεν είμαι συνηθισμένη. Αποφάσισα να πάρω απλές μπιτζάμες βαμβακερές που να μοιαζουν με φόρμα. Ένα παντελόνι και 2 μπλουζάκια ή με τιράντα ή με κουμπιά κι ένα βαμβακερό κοντομάνικο νυχτικό...κι από πάνω δυο απλές βαμβακερές ζακετούλες από φόρμες. Νόμιζω μόνο.έτσι θα μαι άνετη κι ο εαυτός μου...

Και εμένα το σατέν  δεν μου αρέσει γιατί θεωρώ ότι δεν είναι και άνετο σαν ύφασμα,  βαμβακερες πιτζάμες αλλά πολύ λεπτές μου πήρε η μάνα μου και μην γελάσετε,  τις πήρε από την λαϊκή με 10 ευρώ την μια,  όχι όπως πέρυσι είχαμε δώσει σε γνωστή αλυσίδα ένα σωρό λεφτά για πιτζάμες....σιγα....

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εμείς έχουμε ένα υπνοδωμάτιο οπότε θα την έχουμε μαζί μας για όσο μείνουμε σε αυτό το σπίτι...

Και εμένα το σατέν  δεν μου αρέσει γιατί θεωρώ ότι δεν είναι και άνετο σαν ύφασμα,  βαμβακερες πιτζάμες αλλά πολύ λεπτές μου πήρε η μάνα μου και μην γελάσετε,  τις πήρε από την λαϊκή με 10 ευρώ την μια,  όχι όπως πέρυσι είχαμε δώσει σε γνωστή αλυσίδα ένα σωρό λεφτά για πιτζάμες....σιγα....

Και πολύ καλά έκανε..κι εγώ μη νομίζεις από τις ήδη υπάρχουσες θα βολευτώ.. Σιγά μην τα σκάσω να πάρω συνολάκια για 4 μέρες στο μαιευτήριο, που ούτε ξέρω αν θα με βολέψουν.. Ότι φοράω και τώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Ρόμπα είχα πάρει μια λεπτή, άσε που νομίζω δεν χρειάζεται καθόλου...Εγώ δεν την είχα χρησιμοποιήσει..Απ ότι θυμάμαι με καισαρική θα γεννήσεις,  οπωσδήποτε νυχτικο χρειάζεται για την πρώτη μέρα γιατί θα είσαι με τον καθετήρα οπότε σου φοράνε αυτοί το νυχτικο και τις άλλες μέρες πιτζάμες...τι ωραία που φτιάχνεται το δωμάτιο της....πω πω φαντάζομαι τι θα έχεις φτιάξει...δωμάτιο μες το ροζ!!!!

νια με καισαρική..εχω ρωτήσει για καθετήρα ια μ τον βγάλει αμέσως μ ειπε...

το δωμάτιο το έκανα σάπιο μήλο με ρίγες...άσπρα έπιπλα γκρι μοκέτα ανοιχτή κ λεπτομέριες χρυσές 

Just now, Pagotoula είπε:

Ρε κορίτσια να πω την αλήθεια..κι μένα μου λέγαν για σατέν σετ. αλλά εγώ δεν θα νιώθω πολύ ανέτα με τα σατέν και τις σατέν τις ρόμπες...:-P ειδικά κι αν έρθει κανάς συνάδελφος-προιστάμενος από δουλειά...χαχαχα ούτε να το φανταστώ! Γενικά όμως δεν φοράω την σατενιά ούτε σπίτι μου, οπότε δεν είμαι συνηθισμένη. Αποφάσισα να πάρω απλές μπιτζάμες βαμβακερές που να μοιαζουν με φόρμα. Ένα παντελόνι και 2 μπλουζάκια ή με τιράντα ή με κουμπιά κι ένα βαμβακερό κοντομάνικο νυχτικό...κι από πάνω δυο απλές βαμβακερές ζακετούλες από φόρμες. Νόμιζω μόνο.έτσι θα μαι άνετη κι ο εαυτός μου...

Κ τα δικά σ μ αρέσουν πολύ...γοατι κ γω απλή ειμαι...αλλα εχω την μανα μ που μ λέει όχι θα πάρεις σετ καλο...αχαχαχαχαχα ακόμα βέβαια δεν εχω παρει ιδέα είπα...αλλα η δικιά σ μ.αρεσει κ αυτη

Just now, Ξένη είπε:

Εμείς έχουμε ένα υπνοδωμάτιο οπότε θα την έχουμε μαζί μας για όσο μείνουμε σε αυτό το σπίτι...

Και εμένα το σατέν  δεν μου αρέσει γιατί θεωρώ ότι δεν είναι και άνετο σαν ύφασμα,  βαμβακερες πιτζάμες αλλά πολύ λεπτές μου πήρε η μάνα μου και μην γελάσετε,  τις πήρε από την λαϊκή με 10 ευρώ την μια,  όχι όπως πέρυσι είχαμε δώσει σε γνωστή αλυσίδα ένα σωρό λεφτά για πιτζάμες....σιγα....

σιγά μην έδινα λεφτά για πυτζάμες...ολες μ από λαϊκή κ παζάρια είναι κ οι δικες μ...κ μάλιστα αθάνατες...εγω μια ρόμπα μακριά κόκκινη με πουα μαύρα κ αυτιά..εγω έλεγα να πάρω κ αυτή μαζί μ..αχχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

νια με καισαρική..εχω ρωτήσει για καθετήρα ια μ τον βγάλει αμέσως μ ειπε...

το δωμάτιο το έκανα σάπιο μήλο με ρίγες...άσπρα έπιπλα γκρι μοκέτα ανοιχτή κ λεπτομέριες χρυσές 

Κ τα δικά σ μ αρέσουν πολύ...γοατι κ γω απλή ειμαι...αλλα εχω την μανα μ που μ λέει όχι θα πάρεις σετ καλο...αχαχαχαχαχα ακόμα βέβαια δεν εχω παρει ιδέα είπα...αλλα η δικιά σ μ.αρεσει κ αυτη

σιγά μην έδινα λεφτά για πυτζάμες...ολες μ από λαϊκή κ παζάρια είναι κ οι δικες μ...κ μάλιστα αθάνατες...εγω μια ρόμπα μακριά κόκκινη με πουα μαύρα κ αυτιά..εγω έλεγα να πάρω κ αυτή μαζί μ..αχχαχαχαχαχα 

Τέλειο το δωμάτιο της μικρής πριγκίπισσας!!!πάρε ένα σετ πιτζάμες καλό για την δεύτερη μέρα που θα πλακώσει ο κόσμος και τις άλλες μέρες λαϊκής....χαχαχαχ!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Τέλειο το δωμάτιο της μικρής πριγκίπισσας!!!πάρε ένα σετ πιτζάμες καλό για την δεύτερη μέρα που θα πλακώσει ο κόσμος και τις άλλες μέρες λαϊκής....χαχαχαχ!!!

σωστό κ αυτό....αχαχχαχαχαχα κάπως έτσι θα κάνω αν κ δεν το κόβω...πυτζάμες αθάνατες είπαμε ΛΑΪΚΉΣ κ έχετε κ πολλές εκεί Αθήνα..εδώ επαρχία τίποτα πάμε αλλού.κ θα Είμαι κουρια...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Ρε κορίτσια να πω την αλήθεια..κι μένα μου λέγαν για σατέν σετ. αλλά εγώ δεν θα νιώθω πολύ ανέτα με τα σατέν και τις σατέν τις ρόμπες...:-P ειδικά κι αν έρθει κανάς συνάδελφος-προιστάμενος από δουλειά...χαχαχα ούτε να το φανταστώ! Γενικά όμως δεν φοράω την σατενιά ούτε σπίτι μου, οπότε δεν είμαι συνηθισμένη. Αποφάσισα να πάρω απλές μπιτζάμες βαμβακερές που να μοιαζουν με φόρμα. Ένα παντελόνι και 2 μπλουζάκια ή με τιράντα ή με κουμπιά κι ένα βαμβακερό κοντομάνικο νυχτικό...κι από πάνω δυο απλές βαμβακερές ζακετούλες από φόρμες. Νόμιζω μόνο.έτσι θα μαι άνετη κι ο εαυτός μου...

Το ίδιο ακριβώς και γω χαχαχα... Ταυτίζομαι απόλυτα όμως

  • Μου αρέσει 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαε το καλό τα μπεμπακια σας.. Εγώ εχω μια μικρή 8.5 μηνών και θέλω να σας πω ότι φτιάχνω υφασμάτινες θήκες βιβλιαριων σε πολύ οικονομικές τιμές.. Ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...