Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πράγματα που θα χρειαστούμε για το Μωρο μας ❤️


Blonde

Recommended Posts

26 minutes ago, Pagotoula said:

Ρε κορίτσια να πω την αλήθεια..κι μένα μου λέγαν για σατέν σετ. αλλά εγώ δεν θα νιώθω πολύ ανέτα με τα σατέν και τις σατέν τις ρόμπες...:-P ειδικά κι αν έρθει κανάς συνάδελφος-προιστάμενος από δουλειά...χαχαχα ούτε να το φανταστώ! Γενικά όμως δεν φοράω την σατενιά ούτε σπίτι μου, οπότε δεν είμαι συνηθισμένη. Αποφάσισα να πάρω απλές μπιτζάμες βαμβακερές που να μοιαζουν με φόρμα. Ένα παντελόνι και 2 μπλουζάκια ή με τιράντα ή με κουμπιά κι ένα βαμβακερό κοντομάνικο νυχτικό...κι από πάνω δυο απλές βαμβακερές ζακετούλες από φόρμες. Νόμιζω μόνο.έτσι θα μαι άνετη κι ο εαυτός μου...

Συμφωνω για τα σατεν, μου φαινεται πααααρα πολυ αβολο. Διαβασα ομως καπου ενα υπερ οτι το σατεν νυχτικο μετα την καισαρικη βοηθαει λεει να γλιστρας πιο ευκολα απο το κρεβατι. Βεβαια μπορουμε να το παμε ενα επιπεδο πανω και να σκασουμε μυτη με βαμβακερες πυτζαμες λαικης και σατεν σεντονια! χαχαχα :mrgreen:

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 787
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Τώρα μπήκα τα είδα,  είναι ωραία!!!Αλλά δυστυχώς έχω από πέρυσι,  όχι τίποτα άλλο είχα πάρει και πολλά (5)..ξέρεις ποια αλλα  μου άρεσαν σε ομορφιά οι πιπιλες του περισσότερο,  τα suavinex..

Έχουν κάτι ωραίες αλυσίδες για πιπιλες ασορτί με την πιπίλα....

Από πιτζάμες τι κάνουμε???Αρχές Απριλίου εγώ,  τέλος Μαρτίου εσύ,  η μάνα μου μου πήρε 2 μακρυμανικες αλλά εγώ πιστεύω θα έχει ζέστη,  ένα νυχτικο θέλω και μάλλον κοντομάνικο αφού θα έχω και ρόμπα αν κρυώνω...Εσύ τα έχεις ετοιμάσει τα δικά σου?

Καλημεεεεεραααα....γιατι οοοοολαψτα νυχτικα εγκυμοσυνης ειναι "για την γιαγια μου";;;;Δεν μπορω να βρω τπτ!!Μονο στα h&m ειδα καποια ωραια!!!Αυτο με την λαικη δεν το ειχα σκεφτει!!Ειναι κ κατω απ το σπιτι μου χαχα...θα παω αυριο που εχει!!Καλυτερα οντως να παρεις κοντομανικσ λ ρομπα για ενδεχομενο κρυου ...

  • Χαχα 3

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημεεεεεραααα....γιατι οοοοολαψτα νυχτικα εγκυμοσυνης ειναι "για την γιαγια μου";;;;Δεν μπορω να βρω τπτ!!Μονο στα h&m ειδα καποια ωραια!!!Αυτο με την λαικη δεν το ειχα σκεφτει!!Ειναι κ κατω απ το σπιτι μου χαχα...θα παω αυριο που εχει!!Καλυτερα οντως να παρεις κοντομανικσ λ ρομπα για ενδεχομενο κρυου ...

Δες και στο celestino εχει κάτι ωραία!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημεεεεεραααα....γιατι οοοοολαψτα νυχτικα εγκυμοσυνης ειναι "για την γιαγια μου";;;;Δεν μπορω να βρω τπτ!!Μονο στα h&m ειδα καποια ωραια!!!Αυτο με την λαικη δεν το ειχα σκεφτει!!Ειναι κ κατω απ το σπιτι μου χαχα...θα παω αυριο που εχει!!Καλυτερα οντως να παρεις κοντομανικσ λ ρομπα για ενδεχομενο κρυου ...

Καλημέρα.....χαχαχα...νυχτικο άσε και εμένα δεν είναι του στυλ μου, πάντα πιτζάμες φοράω και πρώτη φορά που πήγα με την μάνα μου να πάρω κοιτούσε με δαντέλες και είχα μείνει....χαχαχα 

Ότι βρω σε μονόχρωμο και κοντό μανίκι θα πάρω εγώ και σαγιονάρες....που να μπεις να κάνεις μπάνιο ξυπόλητη...

Just now, dinaki23 είπε:

Στο "πυρεξ" που βαζουν τα μωρα οταν γεννιουνται στην κλινικη ..τι στρωνουμε;;πανα;;;εμεις τα δινουμε αυτα;;;

Ρώτα στο νοσοκομείο γιατί απ ότι θυμάμαι από τα ανίψια μου όλα τα ρουχαλακια του μωρού ήταν δικά του, το νοσοκομείο δεν δίνει τίποτα,  μόνο στα ιδιωτικά τα έχουν ντυμένα με δικά τους...αν δεν κάνω λάθος ακόμα και  τα μπιμπερό πήγαιναν οι νύφες μου και πάνες και όλα. Μπορεί εκεί να λειτουργούν διαφορετικά,  ρώτα μια μαία...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα.....χαχαχα...νυχτικο άσε και εμένα δεν είναι του στυλ μου, πάντα πιτζάμες φοράω και πρώτη φορά που πήγα με την μάνα μου να πάρω κοιτούσε με δαντέλες και είχα μείνει....χαχαχα 

Ότι βρω σε μονόχρωμο και κοντό μανίκι θα πάρω εγώ και σαγιονάρες....που να μπεις να κάνεις μπάνιο ξυπόλητη...

Ρώτα στο νοσοκομείο γιατί απ ότι θυμάμαι από τα ανίψια μου όλα τα ρουχαλακια του μωρού ήταν δικά του, το νοσοκομείο δεν δίνει τίποτα,  μόνο στα ιδιωτικά τα έχουν ντυμένα με δικά τους...αν δεν κάνω λάθος ακόμα και  τα μπιμπερό πήγαιναν οι νύφες μου και πάνες και όλα. Μπορεί εκεί να λειτουργούν διαφορετικά,  ρώτα μια μαία...

Σε ιδιωτικο θα γεννησω κ εγω...αλλα επαρχια...ομως τσ ρουχαλακια εμεις τα παμε...μονο γι αυτα που στρωνουμε σ αυτο το κρεβατακι δεν γνωριζω...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Σε ιδιωτικο θα γεννησω κ εγω...αλλα επαρχια...ομως τσ ρουχαλακια εμεις τα παμε...μονο γι αυτα που στρωνουμε σ αυτο το κρεβατακι δεν γνωριζω...

Καλημέρα κορίτσια.

αν θες πας και δικά σου σεντονάκια. Οι κλινικές δίνουν λίστες με αυτά που πρέπει να έχουμε . Μπορείς να ρωτήσεις .

εννοειται ότι έχουν και δικά τους σεντονακια όμως 

Τόσα λεφτά παίρνουν άλλωστε 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Σε ιδιωτικο θα γεννησω κ εγω...αλλα επαρχια...ομως τσ ρουχαλακια εμεις τα παμε...μονο γι αυτα που στρωνουμε σ αυτο το κρεβατακι δεν γνωριζω...

Πιστεύω θα σου δώσουν λίστα,  τι χρειάζεται να έχεις για το μωρό και τι για σένα,  ακόμα και για τα έγγραφα δίνουν για να δηλωθεί το παιδί, τι χρειάζεται...

  • Ευχαριστώ 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πιστεύω θα σου δώσουν λίστα,  τι χρειάζεται να έχεις για το μωρό και τι για σένα,  ακόμα και για τα έγγραφα δίνουν για να δηλωθεί το παιδί, τι χρειάζεται...

Τι λίστα πώς την παίρνεις; Πας και λες γεια σας, θέλω να γεννήσω εδώ, δώστε μου τις λίστες; Για πες... Γιατί εμένα ο γιατρός μου, μου είπε ότι απλά όταν έρθει η στιγμή πρώτα ο Θεός (γιατί θα κάνουμε καισαρική), θα μου κλείσει εκείνος ραντεβού για τις εξετάσεις μου πριν τον τοκετό και για το χειρουργείο και θα μου πει τι ώρα να πάω... Κι απλά θα εμφανιστώ ως επίτοκος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, Ξένη said:

Ρόμπα είχα πάρει μια λεπτή, άσε που νομίζω δεν χρειάζεται καθόλου...Εγώ δεν την είχα χρησιμοποιήσει..Απ ότι θυμάμαι με καισαρική θα γεννήσεις,  οπωσδήποτε νυχτικο χρειάζεται για την πρώτη μέρα γιατί θα είσαι με τον καθετήρα οπότε σου φοράνε αυτοί το νυχτικο και τις άλλες μέρες πιτζάμες...τι ωραία που φτιάχνεται το δωμάτιο της....πω πω φαντάζομαι τι θα έχεις φτιάξει...δωμάτιο μες το ροζ!!!!

Τι κανει αυτος ο καθετηρας και που μπαινει (με το συμπαθειο)? συγγνωμη, αλλα ειμαι πρωταρα, φοβιτσιαρα με ολα αυτα τα ιατρικα και τελειως ασχετη!! :oops:

Κι αλλη μια ερωτηση.. στον φυσιολογικο τοκετο εχω ακουσει οτι κανουν κλύσμα πριν. αυτο ισχυει και στην καισαρικη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Τι κανει αυτος ο καθετηρας και που μπαινει (με το συμπαθειο)? συγγνωμη, αλλα ειμαι πρωταρα, φοβιτσιαρα με ολα αυτα τα ιατρικα και τελειως ασχετη!! :oops:

Κι αλλη μια ερωτηση.. στον φυσιολογικο τοκετο εχω ακουσει οτι κανουν κλύσμα πριν. αυτο ισχυει και στην καισαρικη?

Καλημέρα λαγε μας....νονιζω κλίμα καμια δεν το γλιτώνει. Ο καθετήρας μπαίνει σρην καισαρική για να κάνουμε τα τσισα μας.απο λατω μπαίνει δεν πονάει δεννκαταλαβαινεις το Χριστό σ....μετά βγαίνει ανάλογα τον γιατρό απ οτι καταλαβα...κάποιες τον κρατάνε μια μερα κάποιες τον βγάζουν αμέσως μετά την γέννα...αν κάνω λάθος θα μας πουν άλλες κοπέλες γοατι κ εγώ άσχετη ειμαι...χαχαχαχχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Τι κανει αυτος ο καθετηρας και που μπαινει (με το συμπαθειο)? συγγνωμη, αλλα ειμαι πρωταρα, φοβιτσιαρα με ολα αυτα τα ιατρικα και τελειως ασχετη!! :oops:

Στην ουρήθρα, σαν σωληνάκι και συλλέγει τα ούρα σε σακουλίτσα.

Ρώτα τον γιατρό σου, γιατί κάποιοι δεν βάζουν καν στις καισαρικές κι άλλοι τον βγάζουν αμέσως μετά το χειρουργείο. Κάποιοι σου τον αφήνουν 24ώρες. Ο δικός μου γιατρός πχ δεν βάζει καθόλου. Κι άλλων δύο φίλων, που επισκέφτηκα τον τελευταίο χρόνο, δεν τους είχαν βάλει. Αλλά ξέρω κι άλλες που είχαν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Τι λίστα πώς την παίρνεις; Πας και λες γεια σας, θέλω να γεννήσω εδώ, δώστε μου τις λίστες; Για πες... Γιατί εμένα ο γιατρός μου, μου είπε ότι απλά όταν έρθει η στιγμή πρώτα ο Θεός (γιατί θα κάνουμε καισαρική), θα μου κλείσει εκείνος ραντεβού για τις εξετάσεις μου πριν τον τοκετό και για το χειρουργείο και θα μου πει τι ώρα να πάω... Κι απλά θα εμφανιστώ ως επίτοκος...

Να σου πω για το Ιασώ που ήμουν πέρυσι,  ήθελα να μάθω τιμές για το κάθε δωμάτιο,  ζήτησα από το γιατρό να μου πει και πήγε σε ένα γραφείο στο ισόγειο και μου έφερε μια λίστα με τις τιμές,  τώρα για τα πράγματα που θα χρειαζόμουν εγώ και το μωρό μου είχε πει ότι τον τελευταίο μήνα που θα με έβαζε στον καρδιοτοκογραφο θα γνώριζα και την μαία του η οποία θα μου έλεγε τι θα χρειαστούμε και για τα έγγραφα έχει ληξιαρχείο μέσα στο νοσοκομείο που μόλις γέννησα ζήτησαν από τον άντρα μου κάποια πιστοποιητικά...

  • Ευχαριστώ 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ απλές πιτζαμες έλεγα να παρω απλά το πανω μέρος θελω να έχει κουμπιά για να θηλαζω πιο ευκολα. Θυμάμαι μια φίλη είχε παρει σατέν νυχτικό, δεν βολευτηκε καθόλου. Όπως και να το κάνουμε άλλο να είσαι στο σπίτι σου άνετη και άλλο στο νοσοκομείο 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...