Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 28 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μακάρι ❤️

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2011


peny

Recommended Posts

Βλέπω το καφέ γέμισε με εγκυουλες!!! Με το καλό κορίτσια τα μωράκια σας!!!Να έχουμε όλες μια εγκυμοσύνη γλυκιά όσο και τα μπεμπακια μας!!

Εγώ χτες πηγα στον γιατρό και άκουσα την καρδούλα του.Το είδα κιολας το μπιζελακι μας!! Είναι μόλις 0,8 εκ!!Απίστευτο συνάισθημα και τώρα στο δευτερο η συγκίνηση είναι διπλή!!Τελικά δεν έιμαι μανουλα Δεκεμβρίου όπως μου έβγαλε το τικεράκι μου αλλά μανουλα Νοεμβριου μιας και ο γιατρός μου εδωσε ΠΗΤ 29/11 ενώ το τικεράκι μου το έβγαζε αρχές Δεκεμβρη!!!

Από αναγούλες πως τα πάτε? Εγώ είμαι χαλια...


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω εχω "λιγα" συμπτωματα:φαγουρα στο στηθος,πρησμενο στηθος,συχνουρια,λαιμαργια,πονος στην μεση κ στο εντερο,ολιγον ακρατεια!!!αλλα ειμαι πολυ ευτυχισμενη!!!!!πηρα κ ενα βιβλιο εγκυμοσυνης κ ολο για δυσκολιες λεει κ εχω αγχωθει!!!!!


line_line_typew3_beg_d_typew11_time_1208577600_text_e5e9ece1f3f4e520e1f1f1e1e2f9ede9e1f3ece5edefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι από τώρα με τα βιβλία.Εμένα μου έφεραν ένα δωρο και δεν το διαβασα ποτε!!Θα δεις ότι στην πράξη είναι πολύ πιο ευκολα τα πράγματα.Στην αρχή θα είναι λίγο αγχωτικό γιατί θα συναντας καινούργια πράγματα και καταστάσεις αλλά μέσα σε ένα μήνα θα χεις βρει τη σειρά σου και θα το απολαμβάνεις.Είναι που δεν ξέρεις τι σε περιμένει και στο πρώτο φοβάσαι τις ευθύνες που έχει ένα ανθρωπάκι.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι από τώρα με τα βιβλία.Εμένα μου έφεραν ένα δωρο και δεν το διαβασα ποτε!!Θα δεις ότι στην πράξη είναι πολύ πιο ευκολα τα πράγματα.Στην αρχή θα είναι λίγο αγχωτικό γιατί θα συναντας καινούργια πράγματα και καταστάσεις αλλά μέσα σε ένα μήνα θα χεις βρει τη σειρά σου και θα το απολαμβάνεις.Είναι που δεν ξέρεις τι σε περιμένει και στο πρώτο φοβάσαι τις ευθύνες που έχει ένα ανθρωπάκι.

σε ευχαριστω πολυ πενυ μου!!!ειμαι λιγο αγχωμενη αλλα ειμαι πολυ καλα ψυχολογικα!!!!την παρασκευη θα παω στο γιατρο να βαλω τελος στην αγωνια μου!!!!:P:p:p:p


line_line_typew3_beg_d_typew11_time_1208577600_text_e5e9ece1f3f4e520e1f1f1e1e2f9ede9e1f3ece5edefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

ντουκου ντουκου ντουκου ντουκου.ο δευτερος πιο γλυκος ηχος που ακουσα ποτε.ο πρωτος ηταν της κοπρης μου.πεμπτη πηγα γιατρο,ολα καλα πανε,δοξα τον θεο,την μ.πεμπτη τωρα.εσεις τι κανετε??πως ειστε?ολα καλα?


an1cEY00g410000MTA3NzdkfDU2NjU2NmhkYXxteSBhbmdlbCBpcw.gif

as1cJYi0aTD0000Nzc3MTEzZHwzMjg5NzhkbHxteSAybmQgYW5nZWwgaXM.gif

7760p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειασας και απο μενα...εκανα πριν λιγο τεστ ειμαι γυρω στις 3βδομαδες και συμφωνα με τον υπολογισμο μου εχω πητ στις 29/12..κραταω βεβαια μια επυφυλαξη γιατι εχω 2αποβολες στο ιστορικο μου,αυριο θα παω για χοριακη και στον γυναικολογο μου να κανονισω για την αγωγη λογο οτι η τιμες απο τις εξετασεις θρομβοφιλιας ειναι στα ορια


:-D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα! Είμαι η Άννα κ πρώτα ο Θεός μέχρι τις 9/12 θα έχω γίνει για δεύτερη φορά μανούλα! :D Την Τετάρτη ακούσαμε τη καρδούλα του μπεμπέ κ θα ξαναπάμε σε 2 εβδομάδες να δούμε αν όλα πηγαίνουν καλά...είχαμε μια δοαφορά μιας εβδομάδας στον υπέρυχο γιατί κανονικά βαση τελευταίας περιόδου έπρεπε να είμαι 7 εβδομάδων κ το μωράκι φαινόταν 6!

Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτούμε γερά μωράκια! :D:D:D


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ουρανια και αννα και καλως ηρθατε με το καλο τα μωρακια σας....εγω εκανα ξανα χτες χοριακη και ειναι 743,ολοι μου λενε οτι παω για διδυμα:shock::tongue:...κοριτσια εχουν ξεκινησει εσας τα συπτωματα??εγω εδω και μια βδομαδα εχω ανακατοσουρες και χτες ξεκινησα τους εμετους!:?...πηγα στον γιατρο αλλα ειδαμε μονο σακο,ξεκινησα και ενεσεις innohep 0.35 και σε 2βδομαδες θα ξαναπαω για να ακουσουμε καρδουλα:D


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια. Εγώ πήγα στο γιατρό γιατί είχα λίγο αίμα. ευτυχώς δεν ήταν τίποτα αλλά με έβαλε σε ελαφρά ξάπλα. Σε 2 μέρες θα ξαναπάω και λογικά θα δούμε σάκο κ ίσως ακούσουμε και καρδούλα. Αντε να δούμε τι θα δούμε...

Φιλια και καλό φούσκωμα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ,ΒΕΒΑΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 1,5ΚΙΛΟ....ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΥ ΔΙΑΟΛΙΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΕΓΩ ΣΕ 2ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΩ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΑΚΟΥΘΣΟΥΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ....ΟΥΡΑΝΙΑ ΞΑΠΛΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια! Με υγεία κ με το καλό τα μπεμπάκια μας! Εγώ έχω μια μόνιμη αναγούλα αλλά ευτυχώς όχι εξαγωγές! Την επόμενη Τετάρτη θα ξαναπάμε στο γιατρό,θα κάνω κ μερικές εξετασούλες ιδιωτικά γιατί τις περισσότερες θα τις κάνω μέσω ίκα κ αργούν κ ελπίζω να είναι όλα καλά!

Ουρανία είχα κ εγώ μια μικρή αποκόλληση όταν ήμουν έγκυος στη κόρη μου...προσοχή κ ξεκούραση θέλει κ όλα καλά θα πάνε! Σου έδωσε τίποτα από φάρμακα???


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα,

εγω ειχα παει στο γιατρο κ το ειδαμε ηταν 6 χιλιοστα την 5η εβδομαδα!καλα μια κουκιδα ηταν!εδω κ τρεις μερες εχουν αρχισει οι αναγουλες κ οι πρωινοι εμετοι!!!στις 4 μαιου θα παμε να ακουσουμε καρδια!αντε να πανε ολα καλα ευχομαι!!!!!!!


line_line_typew3_beg_d_typew11_time_1208577600_text_e5e9ece1f3f4e520e1f1f1e1e2f9ede9e1f3ece5edefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια Χρόνια πολλά!!Χριστός Ανεστη!!Με το καλο τα μπουμπουκια μας.Βλέπω έχω συμπαράσταση στις αναγούλες μου.Κρίμα αλλά νιώθω μια παρηγοριά σε αυτό που περνάω.

Καλωσήρθαν οι νέες έγκυουλες στην παρεα!!Αν και μανούλα Νοεμβρίου εγώ οριακα με ΠΗΤ 29/11 άνοιξα αυτό το τόπικ νομίζοντας ότι θα ήμουν Δεκεμβρίου. Ετσι θα περνάω που και που να σας λέω και τα δικά μου νέα.Το χω δίπορτο!!!χαχα

Εμείς το έιδαμε το μπεμπάκι μας και στις 16/5 θα πάμε για την αυχενική διαφάνεια που θα το χορτάσω!!! Ως ώρας είμαι -2,5 κιλάκια μετά από δύο γαστρεντερίτιδες που πέρασα σε 15 μέρες γκρρρρρ,των αναγούλων που έχω όλη μέρα και της πασχαλινής νηστείας.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικά δεν μας πήγε καλά. Αλλά μάθαμε πολλά. Εκεί που ξέραμε πως θα ήταν δύσκολο να κάνουμε φυσιολογικά μωρό, αποδείχτηκε ότι τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά έχω αντιδραστικές σάλπιγγες, οι οποίες κλείνουν τις μέρες της ωορηξίας (η σαλπιγγογραφία έδειξε αριστερή σάλπιγγα κλειστή και τελικά η σύλληψη έγινε εκεί). Αλλά δεν πειράζει. κάθε έμπόδιο για καλό. Μυοχαλαρωτικά και ελπίζουμε μέσα στο 2012 να έχουμε ενα σποράκι να μας ξενυχτάει. Καλή συνέχεια σε όλες και θα περνάω να σας λέω ένα γειά.... :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...