Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

1 hour ago, marianna1986 είπε:

Εγώ 7+1! Μόνο στήθος που πονάει κ υπνηλία... Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πονακια στην κοιλιά αλλά δεν είχα στήθος που πονάει. Εσύ έχεις πονακια;

 Οχι καθολου πονακια!ελπιζω να συνεχισει ετσι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Κ

8 ώρες πρίν, Ευαγγελία1985 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... μπήκα κ εγώ στην 7 εβδομάδα.περιμενω αύριο να το ακούσουμε.

Καλώς μας ήρθες και εσυ!! με το καλό! Να σου πάνε όλα πολύ καλά!

Πως είσαι γενικά από συμπτώματα?

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ευαγγελία1985 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... μπήκα κ εγώ στην 7 εβδομάδα.περιμενω αύριο να το ακούσουμε.

καλώς την!!Με το καλό κ εσύ να ακούσεις την γλυκιά καρδούλα!!Το πρώτο σου είναι??


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ευαγγελία1985 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... μπήκα κ εγώ στην 7 εβδομάδα.περιμενω αύριο να το ακούσουμε.

Συγχαρητήρια!! Περιμένουμε να μας πεις πως ήταν ο πρώτος σου υπέρηχος :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Σίγουρα η κάθε φορά είναι διαφορετική!!!

Κορίτσια εσείς σε ποια εβδομάδα είστε κ τι συμπτώματα έχετε;

Εγώ είμαι στην 9η εβδομάδα , σήμερα θα πάω ξανά στο γιατρό !!

Η ναυτία έχει σχεδόν σταματήσει τελείως! Τις προηγούμενες εβδομάδες είχα υποφέρει αρκετά κυρίως κάθε φορά που το στομάχι έμενε για λίγο άδειο! 

Επίσης έχουν ελαφρύνει τα πονακια αρκετά στην μυτρα κ αυτο μου δίνει την δυνατότητα να κάνω τις βόλτες μου με προσοχή πάντα, γιατί όπως σας είπα είχα αποκόλληση! Βέβαια αν κουραστω παρά πολύ θα αρχίσω να νιώθω πλέον ένα μικρό σφηξιμο στη κοιλιά ή "κάψιμο".. 

Το στήθος συνεχίζει να πονάει με τις ώρες του , δεν έχω δει τεράστια διαφορά από πριν αλλά είναι και νωρίς ακόμη!!! 

Χαίρομαι που όλες είστε καλά και που έχουν μπει κι άλλες μέλλουσες μανουλες στο γκρουπακι μας !!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Eval είπε:

Εγώ είμαι στην 9η εβδομάδα , σήμερα θα πάω ξανά στο γιατρό !!

Η ναυτία έχει σχεδόν σταματήσει τελείως! Τις προηγούμενες εβδομάδες είχα υποφέρει αρκετά κυρίως κάθε φορά που το στομάχι έμενε για λίγο άδειο! 

Επίσης έχουν ελαφρύνει τα πονακια αρκετά στην μυτρα κ αυτο μου δίνει την δυνατότητα να κάνω τις βόλτες μου με προσοχή πάντα, γιατί όπως σας είπα είχα αποκόλληση! Βέβαια αν κουραστω παρά πολύ θα αρχίσω να νιώθω πλέον ένα μικρό σφηξιμο στη κοιλιά ή "κάψιμο".. 

Το στήθος συνεχίζει να πονάει με τις ώρες του , δεν έχω δει τεράστια διαφορά από πριν αλλά είναι και νωρίς ακόμη!!! 

Χαίρομαι που όλες είστε καλά και που έχουν μπει κι άλλες μέλλουσες μανουλες στο γκρουπακι μας !!!

Ax κορίτσι μου δεν ξέρεις ποσο κουράγιο μου δίνεις που λες οτι σου περνάνε οι ναυτίες, εχω αρχίσει πραγματικά να απελπίζομαι, οι εμετοί είναι πλεον καθημερινοί!:sad:

  • Λυπημένη/-ος 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, EugenJen είπε:

Ax κορίτσι μου δεν ξέρεις ποσο κουράγιο μου δίνεις που λες οτι σου περνάνε οι ναυτίες, εχω αρχίσει πραγματικά να απελπίζομαι, οι εμετοί είναι πλεον καθημερινοί!:sad:

 Θα περάσουν κοριτσάκι μου,έχεις δοκιμάσει τζίντζερ ή μαστίχα Χίου σε μορφή Καράμελας..? Έχω ακούσει ότι βοηθάνε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Ax κορίτσι μου δεν ξέρεις ποσο κουράγιο μου δίνεις που λες οτι σου περνάνε οι ναυτίες, εχω αρχίσει πραγματικά να απελπίζομαι, οι εμετοί είναι πλεον καθημερινοί!:sad:

Να τρως συχνά από λίγο κάθε φορά και ελαφριά!!! Βοηθάει πολύ! Επίσης η καλή ψυχολογία ! Κοίτα να περνάς ωραίες στιγμές αυτές τις μέρες με ανθρώπους που θα σε κάνουν να ξεχνιεσαι λίγο!!! Επίσης να προτιμάς τις φριγανιες ως σνακ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

 Θα περάσουν κοριτσάκι μου,έχεις δοκιμάσει τζίντζερ ή μαστίχα Χίου σε μορφή Καράμελας..? Έχω ακούσει ότι βοηθάνε..

Τα χάπια που μου έχει δώσει η γιατρός μου έχουν μέσα τζίντζερ κ μαστίχα , δυστυχώς κ τα χάπια δεν κάνουν τίποτα...θα δοκιμάσω κ αυτό που λες!

Just now, Eval είπε:

Να τρως συχνά από λίγο κάθε φορά και ελαφριά!!! Βοηθάει πολύ! Επίσης η καλή ψυχολογία ! Κοίτα να περνάς ωραίες στιγμές αυτές τις μέρες με ανθρώπους που θα σε κάνουν να ξεχνιεσαι λίγο!!! Επίσης να προτιμάς τις φριγανιες ως σνακ!!!!

Αυτό κάνω φρυγανιές, μακαρόνια, πατάτες δεν τρώω τίποτα άλλο...μπουκιτσες συνέχεια...είναι αφόρητες οι ώρες στην δουλειά που ακόμα δεν έχω πει κ τίποτα τουλάχιστον σπίτι είμαι ξάπλα ,στην δουλειά πράγματικα υποφέρω!!

  • Λυπημένη/-ος 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσιααα !! Μόλις επέστρεψα από τον γιατρό! 

Πιθανός τοκετός στις 2/10 πρώτα ο Θεός. Είδε μια μικρή βελτίωση με την αποκόλληση και μια κυστουλα που πρέπει να προσέχω. Για αυχενική μου είπε να κλείσω μετά τις 18 Μαρτίου και πριν τις 25 !! 

Στην αρχή τρόμαξα τόσο πολύ. Δεν έβλεπα το μωρό ούτε άκουγα καρδούλα κι ήθελα να βάλω τα κλάματα. Αλλά Δόξα τω Θεώ τ ακούσαμε εν τέλει και το είδαμε! 2,5 εκ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααα !! Μόλις επέστρεψα από τον γιατρό! 

Πιθανός τοκετός στις 2/10 πρώτα ο Θεός. Είδε μια μικρή βελτίωση με την αποκόλληση και μια κυστουλα που πρέπει να προσέχω. Για αυχενική μου είπε να κλείσω μετά τις 18 Μαρτίου και πριν τις 25 !! 

Στην αρχή τρόμαξα τόσο πολύ. Δεν έβλεπα το μωρό ούτε άκουγα καρδούλα κι ήθελα να βάλω τα κλάματα. Αλλά Δόξα τω Θεώ τ ακούσαμε εν τέλει και το είδαμε! 2,5 εκ

Τέλειαααααα!! Μπράβο μπράβο, όλα θα πάνε υπέροχα!

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eval είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααα !! Μόλις επέστρεψα από τον γιατρό! 

Πιθανός τοκετός στις 2/10 πρώτα ο Θεός. Είδε μια μικρή βελτίωση με την αποκόλληση και μια κυστουλα που πρέπει να προσέχω. Για αυχενική μου είπε να κλείσω μετά τις 18 Μαρτίου και πριν τις 25 !! 

Στην αρχή τρόμαξα τόσο πολύ. Δεν έβλεπα το μωρό ούτε άκουγα καρδούλα κι ήθελα να βάλω τα κλάματα. Αλλά Δόξα τω Θεώ τ ακούσαμε εν τέλει και το είδαμε! 2,5 εκ.

Μπράβο κορίτσι μου!Να σου πάνε όλα καλά!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Μιας κ είδα τη συζήτηση για το λέιζερ... η αποτριχωτικη κρέμα επιτρέπεται? Αν ξέρετε καμία φαρμακείου που να βγάζει τις τρίχες ομως, να μην μένουν όλες πάνω!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μιας κ είδα τη συζήτηση για το λέιζερ... η αποτριχωτικη κρέμα επιτρέπεται? Αν ξέρετε καμία φαρμακείου που να βγάζει τις τρίχες ομως, να μην μένουν όλες πάνω!

Δεν το ξέρω καθόλου αυτό , καλό είναι να ρωτήσεις τον γιατρό γιατί εμένα πχ αλοιφή που ρώτησα για το πιάσιμο στο αυχένα μου είπε όχι!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...