Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Melie είπε:

      Συγνώμη που πετάγομαι, αλλά το λίκνο για μένα ήταν εντελώς άχρηστη αγορά. Με το που το έβαζα εκεί, ξυπνούσε στο δευτερόλεπτο. Οπότε κάναμε συγκοιμηση μέχρι 8 μηνών, μετά κούνια στο δωμάτιό μας και στο χρόνο κούνια στο δωμάτιό του. 

      Εκ των υστέρων, πιστεύω ότι το δεύτερο στάδιο θα μπορούσα να το έχω παρακάμψει. Πιστεύω ότι το μωρό ήταν έτοιμο. Μάλλον εγώ δεν ήμουν...

      Καλημέρα! Εμένα που ναι τριών μηνών ο μπέμπης τον έχουμε στο λίκνο... τη συγκοιμηση την έτρεμαν κι αφού δεν έκανα αποκλειστικό θηλασμό με βόλεψε τό λίκνο.. στην κούνια πότε μεταφέρονται τα μωρά? στο χρόνο?

      @Angot το γυμναστήριο τώρα το ξεκίνησα στον τρίτο μήνα. Μάρσιπο πήρα αλλά ακόμα δεν αξιώθηκα να τον μάθω. Η κούνια μας είναι προς το παρόν διακοσμητικη. Εσύ που γεννάς καλοκαίρι θα είσαι καλύτερα από άποψη ρούχων καθώς δεν θα θέλει πολλά.. καλή κουνουπιέρα ηλιοπροστασία κτλ πάρε για το καρότσι!

      πρίν από 41 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

      Καλή επιτυχία!!! 

      Εγώ της homet.. έκανα έδειξε την όγδοη ημέρα

       

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Blossombaby είπε:

Αχ ναι και εμείς θα κανουμε αγκαλιτσες ολη την ώρα και ο μπαμπάς της θα την κακομάθει στα φιλιά ειμαι σίγουρη. Κάτι τέτοια σκέφτομαι και δακρύζω όλη την ώρα..

αχ κ εγω κλαιωωωω οταν τα σκέφτομαι αυτά!!!!! κ εχω και τους γυρω γυρω που λενε να μην μαθει αγκαλια το παιδι.... αυτό να προσέξω.... αν δεν το παρω τωρα αγκαλια πότε????????θελω να τον χορτάσω και να τον εχω αγκαλια όποτε θελω.... και να τον ρουφηξω στα φιλιά!!!! να τωρα του δωσα ενα παγωτακι για να τον ευχαριστήσω!!!!!

Just now, Hliolousti είπε:

Κοριτσαρες,

Γύρισα μόλις από τη γιατρό!

Η κοπελαρα μου έφτασε 3200,το καρδιοτοκογραφημα βγήκε νορμάλ ,μου πήρε δείγμα για καλλιέργεια και όλα γενικά μέχρι στιγμής νορμάλ!!!!

Την άλλη βδομάδα πάλι έχουμε ραντεβουδακι και γενικά κοντευουμε!!!:-P

@Jasmine@ πόσο υπέροχα νέα!!!Καλή προσαρμογή εύχομαι και να χαίρεσαι τις κουκλάρες σου!!!:wub:

Υγ: κορίτσια αυτό που λέγαμε για την τουαλέτα το ρώτησα και είναι νορμάλ για το μήνα μας!

ωωω τελειαααα!!!!αντε κ εγω αυριο εχω ραντεβουδακι!!!! να παω να τον δω!!!!ανυπομονω και πάλι!!!!πόσα ραντεβού μας εμειναν ακόμα!λίγααααα και φτασανε τα μπεμπακια μας.......

εγω απο τουαλέτα λίγα πράγματα και σήμερα!!!:D8)

Just now, EugenJen είπε:

@Mariamaraki να σου ζήσει η μπεμπουλα, πάντα τυχερή και γερή να είναι!καλή ανάρρωση σε εσένα!!περιμένουμε να μας πεις κ εσύ την δική σου εμπειρία:x

@Annou και πολύ καλά κάνεις!!εγώ που δεν πρόλαβα τρέχω τώρα να κάνω ότι μπορώ κ προλαβαίνω μέχρι να έρθει η κόρη!!!και πάνω απ' όλα όπως το είπες χαλάρωση! Θα σας τρέχουν τα μπεμπακια σας μετά!!

είχες κάτι στα νύχια σου αγαπη όταν πήγες να γεννήσεις?

πως στο έβγαλαν?

 

Just now, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Θα θελα πολύ να μπαινω συχνότερα αλλά πραγματικά δεν προλαβαίνω! Ήρθαμε σπίτι μας από χθες κ προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στη νέα πραγματικότητα!!!! Οι μικρές μου είναι κούκλες κ παλεύουν πολύ για θηλασμό, τον οποίο θεωρώ μοναδική εμπειρία για μια γυναίκα!!χαιρομαι που αξιώθηκα να τα ζήσω όλα....

να ευχαριστηθείς τα μπουμπουκάκια σου κορίτσι μου και να μας αφήσεις εμάς!!!!!δεν παρεξηγουμε......!!!!!να τις χαρεις όσο περισσότερο μπορείς!!!!!και αναμένουμε φωτο απο πατουσινια!!!!όποτε βρείς χρόνο!!!!

Just now, Annou είπε:

Hello koritsia mou!!!Sugxaritiria kai ola ta kala sta koritsia pou gennisane!!!Na exoun mia kali loxeia!!

Olo koritsia k ap’oti vlepw nwritera ap tis pit tous.

Opote borw bainw k sas diavazw!!Emena i mikri mou kounietai polu kai i alitheia einai otan skeftomai oti den kounietai einai les k me niwthei i atimi k arxizei ta xoreutika tis.:P

Simera exoume giatro to vradaki!!Epitelous!!

Egw oson afora ta beaute kai antavgeies ekana prin 1 evdomada k nuxia kai tis maskes mou kathe evdomada.Eipa prin erthei i glukia mou na asxolithw ME EMENA kai mono.Kai sto grafeio den polupaw,eipa na xalarwsw full.Kai to idio na pw k s’esas koritsia mou.Kathiste xalarwste giati se ligo kairo tha trexoume k den tha ftanoume...:D

αναμενουμε νεακια απ τον γιατρούλη σας!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Irinoula86 είπε:

αχ κ εγω κλαιωωωω οταν τα σκέφτομαι αυτά!!!!! κ εχω και τους γυρω γυρω που λενε να μην μαθει αγκαλια το παιδι.... αυτό να προσέξω.... αν δεν το παρω τωρα αγκαλια πότε????????θελω να τον χορτάσω και να τον εχω αγκαλια όποτε θελω.... και να τον ρουφηξω στα φιλιά!!!! να τωρα του δωσα ενα παγωτακι για να τον ευχαριστήσω!!!!!

ωωω τελειαααα!!!!αντε κ εγω αυριο εχω ραντεβουδακι!!!! να παω να τον δω!!!!ανυπομονω και πάλι!!!!πόσα ραντεβού μας εμειναν ακόμα!λίγααααα και φτασανε τα μπεμπακια μας.......

εγω απο τουαλέτα λίγα πράγματα και σήμερα!!!:D8)

είχες κάτι στα νύχια σου αγαπη όταν πήγες να γεννήσεις?

πως στο έβγαλαν?

 

Κι εγώ σήμερα λίγα πράγματα:mrgreen:

Αχ έρχεται η σειρά μας!εγώ έχω κλεισμένα αλλά 3 ραντεβού αλλά ποιος ξέρει;;;ο καιρός θα δειξει αν θα μας προλάβουν τα αγγελούδια μας!

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Μόνο κοριτσομανες βλέπω εγω!!:P 

Περιμένουμε πως κ πως να μάθουμε λεπτομέρειες από τις νεες μαμάδες!!

Κ εγώ βλέπω τα κορίτσια γεννιούνται πρώτα!και σε μια άλλη ομαδούλα που είμαι τα κορίτσια έχουν αρχίσει και γεννιούνται!

τα αγόρια μας θα μείνουν μέχρι τέλους!!!!

πρίν από 53 λεπτά , Renez είπε:

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) 

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός)

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

 

Γεννησες κ του Σταυρου Μαράκι μου..τώρα το συνδιασα..ευλογημένες να ειστε:x

@Mariamarakiνα σου ζήσει κορίτσι μου!!!! να ειναι γερη και ευλογημενη!!!! όποτε προλάβεις γράψε μας την εμπειρία σου!!!!!

Just now, Hliolousti είπε:

Κι εγώ σήμερα λίγα πράγματα:mrgreen:

Αχ έρχεται η σειρά μας!εγώ έχω κλεισμένα αλλά 3 ραντεβού αλλά ποιος ξέρει;;;ο καιρός θα δειξει αν θα μας προλάβουν τα αγγελούδια μας!

αντε να δούμε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Κ εγώ βλέπω τα κορίτσια γεννιούνται πρώτα!και σε μια άλλη ομαδούλα που είμαι τα κορίτσια έχουν αρχίσει και γεννιούνται!

τα αγόρια μας θα μείνουν μέχρι τέλους!!!!

@Mariamarakiνα σου ζήσει κορίτσι μου!!!! να ειναι γερη και ευλογημενη!!!! όποτε προλάβεις γράψε μας την εμπειρία σου!!!!!

Εμείς δεν θα το αφήσουμε μέχρι τελευταία μέρα!!

Γενικά λένε όμως ότι τα αγόρια παίρνουν οοοολο το μήνα!!:wub:

Δεν αργει κ η πρώτη αγορομανα της παρέας:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμείς δεν θα το αφήσουμε μέχρι τελευταία μέρα!!

Γενικά λένε όμως ότι τα αγόρια παίρνουν οοοολο το μήνα!!:wub:

Δεν αργει κ η πρώτη αγορομανα της παρέας:)

:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Jasmine@ είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Θα θελα πολύ να μπαινω συχνότερα αλλά πραγματικά δεν προλαβαίνω! Ήρθαμε σπίτι μας από χθες κ προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στη νέα πραγματικότητα!!!! Οι μικρές μου είναι κούκλες κ παλεύουν πολύ για θηλασμό, τον οποίο θεωρώ μοναδική εμπειρία για μια γυναίκα!!χαιρομαι που αξιώθηκα να τα ζήσω όλα....

Άντε καλέ μην μας σκέφτεσαι καθόλου εμάς! Με δύο ζουζούνες που μυαλό για τίποτα άλλο! Να τις χαίρεσαι :x 

@Hliolousti Αχου μεγάλωσε κ αυτό το κοριτσάκι μας! Mε το καλό να υποδεχτούμε όλες τα παιδάκια μας σιγά σιγά! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω!!!

@Mariamaraki να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! Καλή λοχεία κ προσαρμογή στο σπίτι!

@Jasmine@ απόλαυσε κάθε στιγμή! Μην χάνεις λεπτό με την οικογένεια σου! 

Ποια έχει σειρά? Ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι γενναμε...αχ δεν θέλω έκπληξη!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Άντε καλέ μην μας σκέφτεσαι καθόλου εμάς! Με δύο ζουζούνες που μυαλό για τίποτα άλλο! Να τις χαίρεσαι :x 

@Hliolousti Αχου μεγάλωσε κ αυτό το κοριτσάκι μας! Mε το καλό να υποδεχτούμε όλες τα παιδάκια μας σιγά σιγά! 

 

 

Ναι η ζουζούνα μου!!!

Με το καλό όλες μας κορίτσι μου!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμείς δεν θα το αφήσουμε μέχρι τελευταία μέρα!!

Γενικά λένε όμως ότι τα αγόρια παίρνουν οοοολο το μήνα!!:wub:

Δεν αργει κ η πρώτη αγορομανα της παρέας:)

Ποια θα είναι άραγε???? Είμαστε όλες κοντά!!!! Συμφωνα με πινακακι είναι πρωτα η @Eval μετά η @kristalenia κ μετά εγώ???????? Που είναι αλήθεια τα 2 κορίτσια???? Ελπίζω να είναι καλά με τα αγόρια τους και μόλις γεννήσουν να εμφανιστουν να μας το πουν....... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Blossombaby είπε:

@Mariamaraki μπράβο να σας ζήσει το όμορφο μωράκι σας  :x @Jasmine@ τί ωραία, ακουγεσαι τόσο ευτυχισμένη :x 

Κορίτσια εγώ ακόμα δεν είμαι έτοιμη να αποχωριστώ το μωράκι μας. Αλήθεια θα μου λείψει η κοιλίτσα μου, το έχω ξαναπεί.. και μάλλον έχω αρχήσει και αγχώνομαι λιγάκι παραπάνω απ'ότι θα 'πρεπε.. ειχαμε τη πρωτη συνεδρία με τη μαία τη προηγούμενη εβδομάδα και μεσα στο ΣΚ τα δάκρυα ετρεχαν ποτάμι. Εχω γίνει απίστευτα ευσυγκίνητη και προσπαθεί μάταια και ο άντρας μου να με συνεφερει..τί να κάνει κι αυτός..

Axxx emena auti i koilia me exei kourasei apisteuta!!egw thelw polu na tin apoxwristw k na dw to mwraki mou...Kai gurisa k apo giatro koritsia mou!!Ola kala!!Exw kanei polu megali koilia.Exw polu amniako ugro mou eipe.Gi’auto k i megali koilitsa.

To mwro mia xara,stis 35 evdomades pou dianuw einai 2.500 kl k mou eipe o giatros na kanw o,ti niwthw.An thelw na perpataw na to kanw,an kourazomai na katsw st’avga mou.

Upologizei to mwro na gennithei gurw sta 3.300.

Skorpina mallon tha vgei i mikri mou!Tha tous kanei olous na trexoun pisw tis :D

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου!!! 

@Mariamaraki να σου ζήσει το μωράκι σου κοπέλα μου!!!! Να είναι πάντα γερο κ καλότυχο κ εσύ μια ευτυχισμένη μανούλα που θα το καμαρώνεις!!! Καλή λοχεία τώρα κ κοίτα να ρουφήξεις την κάθε στιγμή...περνάνε τόσο γρήγορα!!!

Ας πω κ εγώ τα νέα μου λοιπόν... Την περασμένη Τετάρτη κάναμε ντοπλερ όπου φάνηκε ότι υπάρχει πολύ καλή αιμάτωση κ φυσιολογικό αμνιακό υγρό, αλλά είδε ότι οι πλακούντες έχουν γίνει grade 2 με ασβεστωσεις (έχουν αρχίσει να γερνάνε με λίγα λόγια) Για αυτό, σε συνδιασμό με το ότι έμειναν πίσω σε βάρος (ήταν γύρω στα 1950 στις 33+5 ) κ έπεσαν στην 12η εκατοστιαία θέση οι μικρούλες μου, μου είπε να κάνω ενέσεις για τα πνευμονακια κ πρότεινε τοκετο στις 36 εβδομάδες.... Στενοχωρήθηκα δεν σας κρύβω.. επίσης, είναι πολυυυυ πιεσμενες οι καημενουλης εκεί μέσα κ πιέζουν κ τη μαμά παρά πολύ , δεν μπορούμε καλά καλά να τις μετρήσουμε.. ο πόνος στα πλευρά είναι ανυπόφορος πια κ η πίεση κάτω χαμηλα δεν σας περιγράφω... Σήμερα πήγα στον γιατρό μου να με δει κ ήταν πιο χαλαρός.. μου είπε ότι ναι μεν έχει ασβεστωσεις ο πλακούντας αλλά όχι τόοοοσο πολλές κ θα προσπαθήσουμε να το πάμε μέχρι 37 εβδομάδες... Εννοείται εκτός απροόπτου! Σήμερα τις βγαλαμε περίπου 2150 τη μία κ 2000 την άλλη, αλλά κ πάλι είναι πολύ σχετικό μου είπε.. Οπότε τώρα μετράμε μέρες κ ελπίζουμε να φάμε δύο εβδομάδες ακόμη να βγουν δυνατές οι μικρούλες μας! Τώρα είμαι 34+4.. Δεν σας κρύβω βέβαια ότι είμαι τόσο ζορισμενη πλέον που δυσκολεύομαι στο οτιδήποτε! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Axxx emena auti i koilia me exei kourasei apisteuta!!egw thelw polu na tin apoxwristw k na dw to mwraki mou...Kai gurisa k apo giatro koritsia mou!!Ola kala!!Exw kanei polu megali koilia.Exw polu amniako ugro mou eipe.Gi’auto k i megali koilitsa.

To mwro mia xara,stis 35 evdomades pou dianuw einai 2.500 kl k mou eipe o giatros na kanw o,ti niwthw.An thelw na perpataw na to kanw,an kourazomai na katsw st’avga mou.

Upologizei to mwro na gennithei gurw sta 3.300.

Skorpina mallon tha vgei i mikri mou!Tha tous kanei olous na trexoun pisw tis :D

Μπράβο η κοριτσάρα σου!!!

Κι εγώ έχω πολύ αμνιακό άλλα μου είπε να κάτσω στα αυγά μου επειδή είναι μεγάλο το μωρό!

Αφού σου έδωσε οκ να περπατάς,εγώ στη θέση σου θα περπατούσα λίγο κάθε μέρα,χωρίς καθόλου ζόρι κ κουραση!

Σκορπίνες οι καλύτερες τι να λέμε:lol:

Just now, Hope89 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

@Mariamaraki να σου ζήσει το μωράκι σου κοπέλα μου!!!! Να είναι πάντα γερο κ καλότυχο κ εσύ μια ευτυχισμένη μανούλα που θα το καμαρώνεις!!! Καλή λοχεία τώρα κ κοίτα να ρουφήξεις την κάθε στιγμή...περνάνε τόσο γρήγορα!!!

Ας πω κ εγώ τα νέα μου λοιπόν... Την περασμένη Τετάρτη κάναμε ντοπλερ όπου φάνηκε ότι υπάρχει πολύ καλή αιμάτωση κ φυσιολογικό αμνιακό υγρό, αλλά είδε ότι οι πλακούντες έχουν γίνει grade 2 με ασβεστωσεις (έχουν αρχίσει να γερνάνε με λίγα λόγια) Για αυτό, σε συνδιασμό με το ότι έμειναν πίσω σε βάρος (ήταν γύρω στα 1950 στις 33+5 ) κ έπεσαν στην 12η εκατοστιαία θέση οι μικρούλες μου, μου είπε να κάνω ενέσεις για τα πνευμονακια κ πρότεινε τοκετο στις 36 εβδομάδες.... Στενοχωρήθηκα δεν σας κρύβω.. επίσης, είναι πολυυυυ πιεσμενες οι καημενουλης εκεί μέσα κ πιέζουν κ τη μαμά παρά πολύ , δεν μπορούμε καλά καλά να τις μετρήσουμε.. ο πόνος στα πλευρά είναι ανυπόφορος πια κ η πίεση κάτω χαμηλα δεν σας περιγράφω... Σήμερα πήγα στον γιατρό μου να με δει κ ήταν πιο χαλαρός.. μου είπε ότι ναι μεν έχει ασβεστωσεις ο πλακούντας αλλά όχι τόοοοσο πολλές κ θα προσπαθήσουμε να το πάμε μέχρι 37 εβδομάδες... Εννοείται εκτός απροόπτου! Σήμερα τις βγαλαμε περίπου 2150 τη μία κ 2000 την άλλη, αλλά κ πάλι είναι πολύ σχετικό μου είπε.. Οπότε τώρα μετράμε μέρες κ ελπίζουμε να φάμε δύο εβδομάδες ακόμη να βγουν δυνατές οι μικρούλες μας! Τώρα είμαι 34+4.. Δεν σας κρύβω βέβαια ότι είμαι τόσο ζορισμενη πλέον που δυσκολεύομαι στο οτιδήποτε! 

Αχ κ τα δικά σου τα κορίτσια μεγάλωσαν!! Κουράγιο κι εύχομαι κι εγώ να μείνουν λιγάκι ακόμη μέσα! Υπομονή κ στις 3 σας!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

@Mariamaraki να σου ζήσει το μωράκι σου κοπέλα μου!!!! Να είναι πάντα γερο κ καλότυχο κ εσύ μια ευτυχισμένη μανούλα που θα το καμαρώνεις!!! Καλή λοχεία τώρα κ κοίτα να ρουφήξεις την κάθε στιγμή...περνάνε τόσο γρήγορα!!!

Ας πω κ εγώ τα νέα μου λοιπόν... Την περασμένη Τετάρτη κάναμε ντοπλερ όπου φάνηκε ότι υπάρχει πολύ καλή αιμάτωση κ φυσιολογικό αμνιακό υγρό, αλλά είδε ότι οι πλακούντες έχουν γίνει grade 2 με ασβεστωσεις (έχουν αρχίσει να γερνάνε με λίγα λόγια) Για αυτό, σε συνδιασμό με το ότι έμειναν πίσω σε βάρος (ήταν γύρω στα 1950 στις 33+5 ) κ έπεσαν στην 12η εκατοστιαία θέση οι μικρούλες μου, μου είπε να κάνω ενέσεις για τα πνευμονακια κ πρότεινε τοκετο στις 36 εβδομάδες.... Στενοχωρήθηκα δεν σας κρύβω.. επίσης, είναι πολυυυυ πιεσμενες οι καημενουλης εκεί μέσα κ πιέζουν κ τη μαμά παρά πολύ , δεν μπορούμε καλά καλά να τις μετρήσουμε.. ο πόνος στα πλευρά είναι ανυπόφορος πια κ η πίεση κάτω χαμηλα δεν σας περιγράφω... Σήμερα πήγα στον γιατρό μου να με δει κ ήταν πιο χαλαρός.. μου είπε ότι ναι μεν έχει ασβεστωσεις ο πλακούντας αλλά όχι τόοοοσο πολλές κ θα προσπαθήσουμε να το πάμε μέχρι 37 εβδομάδες... Εννοείται εκτός απροόπτου! Σήμερα τις βγαλαμε περίπου 2150 τη μία κ 2000 την άλλη, αλλά κ πάλι είναι πολύ σχετικό μου είπε.. Οπότε τώρα μετράμε μέρες κ ελπίζουμε να φάμε δύο εβδομάδες ακόμη να βγουν δυνατές οι μικρούλες μας! Τώρα είμαι 34+4.. Δεν σας κρύβω βέβαια ότι είμαι τόσο ζορισμενη πλέον που δυσκολεύομαι στο οτιδήποτε! 

Ax glukoula mou!Min agxwnesai!Thetikes skepseis kai ola kala!Mia xara einai oi mikroules sou sta kilakia tous.Den les pali kala?Ola super tha einai!!Na sai power!!:)

Just now, Anastasia05 είπε:

Μπράβο η κοριτσάρα σου!!!

Κι εγώ έχω πολύ αμνιακό άλλα μου είπε να κάτσω στα αυγά μου επειδή είναι μεγάλο το μωρό!

Αφού σου έδωσε οκ να περπατάς,εγώ στη θέση σου θα περπατούσα λίγο κάθε μέρα,χωρίς καθόλου ζόρι κ κουραση!

Σκορπίνες οι καλύτερες τι να λέμε:lol:

E nai!!!Top top!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

@Mariamaraki να σου ζήσει το μωράκι σου κοπέλα μου!!!! Να είναι πάντα γερο κ καλότυχο κ εσύ μια ευτυχισμένη μανούλα που θα το καμαρώνεις!!! Καλή λοχεία τώρα κ κοίτα να ρουφήξεις την κάθε στιγμή...περνάνε τόσο γρήγορα!!!

Ας πω κ εγώ τα νέα μου λοιπόν... Την περασμένη Τετάρτη κάναμε ντοπλερ όπου φάνηκε ότι υπάρχει πολύ καλή αιμάτωση κ φυσιολογικό αμνιακό υγρό, αλλά είδε ότι οι πλακούντες έχουν γίνει grade 2 με ασβεστωσεις (έχουν αρχίσει να γερνάνε με λίγα λόγια) Για αυτό, σε συνδιασμό με το ότι έμειναν πίσω σε βάρος (ήταν γύρω στα 1950 στις 33+5 ) κ έπεσαν στην 12η εκατοστιαία θέση οι μικρούλες μου, μου είπε να κάνω ενέσεις για τα πνευμονακια κ πρότεινε τοκετο στις 36 εβδομάδες.... Στενοχωρήθηκα δεν σας κρύβω.. επίσης, είναι πολυυυυ πιεσμενες οι καημενουλης εκεί μέσα κ πιέζουν κ τη μαμά παρά πολύ , δεν μπορούμε καλά καλά να τις μετρήσουμε.. ο πόνος στα πλευρά είναι ανυπόφορος πια κ η πίεση κάτω χαμηλα δεν σας περιγράφω... Σήμερα πήγα στον γιατρό μου να με δει κ ήταν πιο χαλαρός.. μου είπε ότι ναι μεν έχει ασβεστωσεις ο πλακούντας αλλά όχι τόοοοσο πολλές κ θα προσπαθήσουμε να το πάμε μέχρι 37 εβδομάδες... Εννοείται εκτός απροόπτου! Σήμερα τις βγαλαμε περίπου 2150 τη μία κ 2000 την άλλη, αλλά κ πάλι είναι πολύ σχετικό μου είπε.. Οπότε τώρα μετράμε μέρες κ ελπίζουμε να φάμε δύο εβδομάδες ακόμη να βγουν δυνατές οι μικρούλες μας! Τώρα είμαι 34+4.. Δεν σας κρύβω βέβαια ότι είμαι τόσο ζορισμενη πλέον που δυσκολεύομαι στο οτιδήποτε! 

Μια χαρά τα κορίτσια σου μεγάλωσαν καλέ! Οπότε σε 2 εβδομάδες θα είναι έτοιμες!!! Κάτσε κι εσύ στα αυγουλακια σου κι όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Κοριτσαρες,

Γύρισα μόλις από τη γιατρό!

Η κοπελαρα μου έφτασε 3200,το καρδιοτοκογραφημα βγήκε νορμάλ ,μου πήρε δείγμα για καλλιέργεια και όλα γενικά μέχρι στιγμής νορμάλ!!!!

Την άλλη βδομάδα πάλι έχουμε ραντεβουδακι και γενικά κοντευουμε!!!:-P

@Jasmine@ πόσο υπέροχα νέα!!!Καλή προσαρμογή εύχομαι και να χαίρεσαι τις κουκλάρες σου!!!:wub:

Υγ: κορίτσια αυτό που λέγαμε για την τουαλέτα το ρώτησα και είναι νορμάλ για το μήνα μας!

Πω πω πω μια κοπελαρα καλεεε!!! Κοριτσαρος!! 

Αχχχ κ εγω έχω αύριο υπέρηχο..πριν δύο εβδομάδες ήταν 2600 λέτε να έχουμε φτάσει τα 3??? :x

Εκτός από καλλιέργεια σου έγραψε κ αίματος ούρων κτλ?

Just now, Annou είπε:

Axxx emena auti i koilia me exei kourasei apisteuta!!egw thelw polu na tin apoxwristw k na dw to mwraki mou...Kai gurisa k apo giatro koritsia mou!!Ola kala!!Exw kanei polu megali koilia.Exw polu amniako ugro mou eipe.Gi’auto k i megali koilitsa.

To mwro mia xara,stis 35 evdomades pou dianuw einai 2.500 kl k mou eipe o giatros na kanw o,ti niwthw.An thelw na perpataw na to kanw,an kourazomai na katsw st’avga mou.

Upologizei to mwro na gennithei gurw sta 3.300.

Skorpina mallon tha vgei i mikri mou!Tha tous kanei olous na trexoun pisw tis :D

Σκορπίνα?? Όχι Ζυγός..? Πότε είναι αλλαγή? Δεν έχω ιδέα..

Just now, Hope89 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

@Mariamaraki να σου ζήσει το μωράκι σου κοπέλα μου!!!! Να είναι πάντα γερο κ καλότυχο κ εσύ μια ευτυχισμένη μανούλα που θα το καμαρώνεις!!! Καλή λοχεία τώρα κ κοίτα να ρουφήξεις την κάθε στιγμή...περνάνε τόσο γρήγορα!!!

Ας πω κ εγώ τα νέα μου λοιπόν... Την περασμένη Τετάρτη κάναμε ντοπλερ όπου φάνηκε ότι υπάρχει πολύ καλή αιμάτωση κ φυσιολογικό αμνιακό υγρό, αλλά είδε ότι οι πλακούντες έχουν γίνει grade 2 με ασβεστωσεις (έχουν αρχίσει να γερνάνε με λίγα λόγια) Για αυτό, σε συνδιασμό με το ότι έμειναν πίσω σε βάρος (ήταν γύρω στα 1950 στις 33+5 ) κ έπεσαν στην 12η εκατοστιαία θέση οι μικρούλες μου, μου είπε να κάνω ενέσεις για τα πνευμονακια κ πρότεινε τοκετο στις 36 εβδομάδες.... Στενοχωρήθηκα δεν σας κρύβω.. επίσης, είναι πολυυυυ πιεσμενες οι καημενουλης εκεί μέσα κ πιέζουν κ τη μαμά παρά πολύ , δεν μπορούμε καλά καλά να τις μετρήσουμε.. ο πόνος στα πλευρά είναι ανυπόφορος πια κ η πίεση κάτω χαμηλα δεν σας περιγράφω... Σήμερα πήγα στον γιατρό μου να με δει κ ήταν πιο χαλαρός.. μου είπε ότι ναι μεν έχει ασβεστωσεις ο πλακούντας αλλά όχι τόοοοσο πολλές κ θα προσπαθήσουμε να το πάμε μέχρι 37 εβδομάδες... Εννοείται εκτός απροόπτου! Σήμερα τις βγαλαμε περίπου 2150 τη μία κ 2000 την άλλη, αλλά κ πάλι είναι πολύ σχετικό μου είπε.. Οπότε τώρα μετράμε μέρες κ ελπίζουμε να φάμε δύο εβδομάδες ακόμη να βγουν δυνατές οι μικρούλες μας! Τώρα είμαι 34+4.. Δεν σας κρύβω βέβαια ότι είμαι τόσο ζορισμενη πλέον που δυσκολεύομαι στο οτιδήποτε! 

Κοριτσάκι μου ξέρεις πολύ καλά το παράδειγμα από το Ισμηνακι μας..έβγαλε δυο υγιέστατα μπουμπουκακια!!

Κατάλαβαινω το άγχος σου κ είναι απολύτως φυσιολογικο όμως να πιστέψεις σε εσένα κ τα κορίτσια σου κ όλα θα πάνε υπέροχα ασχέτως την εβδομάδα που θα γεννήσεις!! 

Εύχομαι να φτάσετε βέβαια την 37η αλλά ο,τι κ αν γίνει είμαι βέβαιη πως θα τα πάτε υπέροχα:x

Επίσης κ εμένα ο πλακούντας μου ήταν grade 2 την 32η &2 που είχα το ντοπλερ αλλά είχε άριστη αιμάτωση κ μου είπε πως έχει τη "φυσιολογικη γήρανση " κ δεν είναι ανησυχιτικο,οπότε ακου κ εσύ τον γιατρουδακο σου κ μείνε όσο πιο ήρεμη μπορείς ,εμείς είμαστε εδώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...