Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα! 

@Eva137 Πωπω βρε κοριτσάκι μου! Σε διαβάζω και κουράζομαι. Μπράβο που βρίσκεις τόσο κουράγιο να τα κάνεις όλα αυτά! Τουλάχιστον φτάνετε στο τέλος πλέον!!! Έχετε καθόλου βοήθεια εκεί; Φίλους ή τίποτα συγγενείς; 

@Hope89 Μακάρι να πάρουν κ τις δύο εβδομάδες οι μικρούλες. Αλλά ακόμα κ έτσι να μην γίνει ξέρουν αυτές ποτέ είναι έτοιμες να βγουν. Κουράγιο! Τον φάγαμε τον γάιδαρο! Δεν θα καταλάβεις πότε θα φτάσει η ώρα ;)

Εγώ ξύπνησα με κάτι λιγούρες για γλυκό άλλο πράγμα. Τώρα κάθομαι και κάνω ροξάκια. 

Επίσης έχω ερώτηση για καρότσι! Είναι να μου το πάρει η μαμά μου κ κοιτάω ποιο θα της πω :tongue: Στην αρχή είχα σκοπό για 3 σε 1. Αλλά τελικά μας πήραν μεγάλο καθισματάκι (όχι αβγό) κ έχω κ μια καλαθουνα. Όποτε πλέον κοιτάω απλό. Αλλά τα περισσότερα απλά που μ'αρεσουν δεν είναι αναστρέψιμα (κοιτάνε μόνο μπροστά) λέτε να μην βολεύει όσο είναι μικρό το μωρό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρα! 

@Eva137 Πωπω βρε κοριτσάκι μου! Σε διαβάζω και κουράζομαι. Μπράβο που βρίσκεις τόσο κουράγιο να τα κάνεις όλα αυτά! Τουλάχιστον φτάνετε στο τέλος πλέον!!! Έχετε καθόλου βοήθεια εκεί; Φίλους ή τίποτα συγγενείς; 

@Hope89 Μακάρι να πάρουν κ τις δύο εβδομάδες οι μικρούλες. Αλλά ακόμα κ έτσι να μην γίνει ξέρουν αυτές ποτέ είναι έτοιμες να βγουν. Κουράγιο! Τον φάγαμε τον γάιδαρο! Δεν θα καταλάβεις πότε θα φτάσει η ώρα ;)

Εγώ ξύπνησα με κάτι λιγούρες για γλυκό άλλο πράγμα. Τώρα κάθομαι και κάνω ροξάκια. 

Επίσης έχω ερώτηση για καρότσι! Είναι να μου το πάρει η μαμά μου κ κοιτάω ποιο θα της πω :tongue: Στην αρχή είχα σκοπό για 3 σε 1. Αλλά τελικά μας πήραν μεγάλο καθισματάκι (όχι αβγό) κ έχω κ μια καλαθουνα. Όποτε πλέον κοιτάω απλό. Αλλά τα περισσότερα απλά που μ'αρεσουν δεν είναι αναστρέψιμα (κοιτάνε μόνο μπροστά) λέτε να μην βολεύει όσο είναι μικρό το μωρό; 

Καλό είναι να είναι ανατρεψιμα αν όμως είναι το μόνο μειονεκτημα,πιστεύω ξεπερνιέται!!

Κοίτα αν έχει παραθυράκι τουλάχιστον,να μπορείς να το βλέπεις το μωρό,θα θες να το κοιτάς συνέχεια στις πρώτες βολτες! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva137 κοριτσάρα μου χαρά στο κουράγιο σου..εγώ δύο εβδομάδες τώρα έχω παραδοθεί στον καναπέ μου:mrgreen: κατάλαβαινω όμως το συναίσθημα του να θες όλα να είναι τέλεια κ λειτουργικά μέχρι να έρθει το μωράκι σας και εγώ πιθανόν το ίδιο θα έκανα..όμως είπαμε φίλη,με προσοχή!! 3 γεννητουρια έχουμε ήδη και έχω βάλει στοίχημα για Ηλιόλουστη κ Ειρήνη,δε θα μου το χαλάσεις εσύ κυρία μου:D

@elenioz μικρουλι μας σου βρήκα τουλάχιστον 4 -5 καροτσια απλά κ αναστρέψιμα..στα έχω στείλει σε μήνυμα..ελπίζω να βοήθησα κάπως!!(ειδικά το stokke δεν είναι γλύκα??) 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μπράβο η κοριτσάρα σου!!!

Κι εγώ έχω πολύ αμνιακό άλλα μου είπε να κάτσω στα αυγά μου επειδή είναι μεγάλο το μωρό!

Αφού σου έδωσε οκ να περπατάς,εγώ στη θέση σου θα περπατούσα λίγο κάθε μέρα,χωρίς καθόλου ζόρι κ κουραση!

Σκορπίνες οι καλύτερες τι να λέμε:lol:

Αχ κ τα δικά σου τα κορίτσια μεγάλωσαν!! Κουράγιο κι εύχομαι κι εγώ να μείνουν λιγάκι ακόμη μέσα! Υπομονή κ στις 3 σας!!:wub:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Υπομονή σε όλες μας, δεν έμεινε πολύ!! Κ εσύ καλά κάνεις κ ξεκουράζεσαι όσο μπορείς να πάρουμε όσο γίνεται!

10 ώρες πρίν, Annou είπε:

Ax glukoula mou!Min agxwnesai!Thetikes skepseis kai ola kala!Mia xara einai oi mikroules sou sta kilakia tous.Den les pali kala?Ola super tha einai!!Na sai power!!:)

E nai!!!Top top!!

Αχχχχ σε ευχαριστώ!! Εμένα μου φαίνονται πολύ μικρούλες μωρέ αλλά σημασία έχει να είναι γερές!! Κ η δική σου πολύ καλή, φτου σκόρδα η μπουμπουκα!!!

10 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Μια χαρά τα κορίτσια σου μεγάλωσαν καλέ! Οπότε σε 2 εβδομάδες θα είναι έτοιμες!!! Κάτσε κι εσύ στα αυγουλακια σου κι όλα θα πάνε καλά!

Λες ε;; Μωρέ θυμάμαι τον γιο μου που δεν ήταν κ κανένας μεγάλος, 3250 γεννήθηκε κ πάλι φαινόταν τόσο μικρακι! Φαντάσου τα κορίτσια μου τώρα! Μπιμπελό!! Πώς πάτε με το σχολείο;;; Διάβασα ότι κάνατε πολύ καλή αρχή!! Έτοιμο ήταν το αντράκι σου!!

10 ώρες πρίν, Renez είπε:

Πω πω πω μια κοπελαρα καλεεε!!! Κοριτσαρος!! 

Αχχχ κ εγω έχω αύριο υπέρηχο..πριν δύο εβδομάδες ήταν 2600 λέτε να έχουμε φτάσει τα 3??? :x

Εκτός από καλλιέργεια σου έγραψε κ αίματος ούρων κτλ?

Σκορπίνα?? Όχι Ζυγός..? Πότε είναι αλλαγή? Δεν έχω ιδέα..

Κοριτσάκι μου ξέρεις πολύ καλά το παράδειγμα από το Ισμηνακι μας..έβγαλε δυο υγιέστατα μπουμπουκακια!!

Κατάλαβαινω το άγχος σου κ είναι απολύτως φυσιολογικο όμως να πιστέψεις σε εσένα κ τα κορίτσια σου κ όλα θα πάνε υπέροχα ασχέτως την εβδομάδα που θα γεννήσεις!! 

Εύχομαι να φτάσετε βέβαια την 37η αλλά ο,τι κ αν γίνει είμαι βέβαιη πως θα τα πάτε υπέροχα:x

Επίσης κ εμένα ο πλακούντας μου ήταν grade 2 την 32η &2 που είχα το ντοπλερ αλλά είχε άριστη αιμάτωση κ μου είπε πως έχει τη "φυσιολογικη γήρανση " κ δεν είναι ανησυχιτικο,οπότε ακου κ εσύ τον γιατρουδακο σου κ μείνε όσο πιο ήρεμη μπορείς ,εμείς είμαστε εδώ!!

Αχχχχ δεν ξέρεις πόσο εμψυχωτικα είναι τα λόγια σου!! Δλδ σου είπε ότι είναι νορμάλ να είναι grade 2 ο πλακούντας σε αυτή τη φάση;; Κ αν κρίνω από τον δικό σου που είναι μπεμπαρος μεγαλώνει κ με το παραπάνω! Όσο για το Ισμινακι μας, αυτήν έχω στο μυαλό μου κ πόσο καλά πήγαν όλα δόξα τω Θεώ κ παίρνω κουράγιο!!!

8 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

@Mariamaraki να σου ζήσει η μπέμπα σου! Περιμένουμε να μας πεις την εμπειρία σου!:wub:

@Jasmine@ ακούγεσαι πανευτυχής! Να τις χαίρεσαι και να τις καμαρώνεις!

@Hope89 υπομονή λίγες μέρες ακόμα αν έχεις κουραστεί! Λες να είσαι η επόμενη; Μπααα κάτι μου λέει πως όχι! 

@Renez πως ξέρεις ποια έχει γεννήσει πριν μας το πει; Τι φάση; 

 

Όχι λες;;; Για να πέφτουν τα στοιχήματα!!!

4 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Είχα ημιμόνιμο χέρια και πόδια, αλλά όλα έγιναν τόσο γρήγορα που δεν μπορούσα να κάνω κ κάτι, ούτε στο μαιευτήριο να μου το βγάλουν! Απλά έμεινε έτσι κ το αφαίρεσα μόνη μου τώρα που επέστρεψα σπίτι!!

@Hope89 υπομονή κ θετική σκέψη κορίτσι μου, όλα καλά θα πάνε, χαλάρωσε και θα περάσουν οι δυο βδομάδες κ θα γεννηθούν τα κοριτσουδια σου μια χαρά μπεμπακια!!! Δες κ την άλλη διδυμομανουλα τι τέλεια που τα κατάφερε κ εκείνη κ οι μπουμπουδες της :x

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου!! Μακάρι να τις πάρουμε τις ημέρες.. τα κορίτσια είναι βιαστικουλικα τα άτιμα όπως αποδεικνύεται!!! Τα αγόρια πιο τεμπελακια, βολεύονται στην κοιλίτσα κ δεν θέλουν να βγουν! Με το καλό να πάρεις τη μπουμπουκα σου στο σπίτι εύχομαι κ να κάνετε πολλές πολλές αγκαλίτσες!!! Βλέπω ότι τα πας σούπερ με την άντληση κ πιθανοτατα θα χρειαστώ τα φώτα σου!! 

1 ώρα πρίν, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα φουσκοκοιλιτσες μου!!!!! Μόλις βρήκα λίγο χρόνο Επιτέλους!! Πέρα από το ότι κοιμήθηκα μετά από 50 ώρες ..

Μου φαίνεται σαν ψέμα!! Γέννησα με καισαρικη τελικά το κορίτσι μας 14/9.. 3160 το βάρος της..

Ο πόνος της καισαρικής αντέχεται γιατί δίνουν και παυσίπονα ...τώρα σηκώνομαι κανονικά από χθες την αλλάζω την ταΐζω κλπ.

Κάθε μέρα και καλύτερα!!!!! 

Με τον θηλασμό δεν μπορώ να πω ότι τα καταφέρνουμε αλλά δίνουμε και συμπλήρωμα!! 

Σας σκέφτομαι συνεχώς...

Να είστε όλες καλά και με το Καλό τα μωράκια σας!!!

Σε ευχαριστούμε τόσο πολύ!!!!!

Να μην στεναχωριέσαι!!!! Και εγώ γι αυτό μπήκα έτσι ξαφνικά... γερασμένος πλακούντας!!!! Και μπήκα να γεννήσω από την μια μέρα στην άλλη...

Όλα μια χαρά μην σε αγχώνει τίποτα απολύτως!!

Πολύ καλή γεννήθηκε η μπουμπουκα σου!! Φτου φτου!! Να σου ζήσει!! Καλή ανάρρωση κ σε εσένα μανούλα!! Δλδ ήταν τόσο γερασμένος ο πλακούντας που έπρεπε να μπείτε εσπευσμένα;; Ξαφνικά το είδατε;; Θυμάσαι τι grade ήταν;

πρίν από 50 λεπτά , Eva137 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Πόσο μου αρέσει να μπαίνω και να διαβάζω ευχάριστα νέα!

Εγώ σήμερα χάθηκα πάλι, λίγο με τις δουλειές στο καινούργιο σπίτι λίγο με τον γιατρό... Ξύπνησα και με έντονους πόνους περιόδου στη μέση το πρωί, και δε μου περνούσανε παρά μόνο μετά από κάνα 2-3ωρο που πήρα παυσίπονο. Λοιπόν στο ραντεβού σήμερα μου είπε ότι το μωρό δεν πρέπει να είναι υπερβολικά μεγάλο όπως φοβάμαι (βέβαια η κοιλιά μου είναι τεράστια αλλά μου λέει είναι φυσιολογικό για την εβδομάδα που βρίσκομαι). Το καλύτερο θα ήτανε να γεννηθεί μια εβδομάδα νωρίτερα, αλλά φυσικά δεν μπορούμε να το καθορίσουμε αυτό. Απλά μου είπε ότι αν περάσουν οι 40 εβδομάδες και ο τράχηλος φαίνεται έτοιμος θα κάνουμε πρόκληση. Για να δούμε... Πάντως σήμερα που με τσέκαρε, το μωρό είναι σε καλή ανάποδη θέση, αλλά ακόμα δεν έχει κατεβει να εμπεδωθεί στη λεκάνη. Κατά τα άλλα, μου έκανε έναν γρήγορο υπέρηχο και μου είπε ότι ο μπέμπης φαίνεται πολύ καλά και συνεχίζει σταθερά τις αναπνευστικές κινήσεις, λόξυγχα, να κουνιέται όοολη μέρα (με έχει ταράξει πραγματικά) και όλα αυτά είναι καλά σημάδια. Επίσης είναι ενδιαφέρον το ότι συνεχίζω να μένω σταθερή στα κιλά μου παρόλο που εκείνος μεγαλώνει τόσο πολύ... λέει ότι σ'αυτόν τον τομέα είμαι ιδανική περίπτωση γιατί ό,τι τρώω πάει στο μωρό, οπότε μόλις γεννήσω θα ξεφουσκώσω κ κανείς δε θα καταλάβει ότι ήμουν έγκυος!:P Τώρα το πώς θα είναι η κοιλιά μου η καημένη που έχει φουσκώσει σαν μπαλόνι το έχω μια περιέργεια! Α, μου πήρε και δείγμα για το Group B strep test.

 

Καλά το μαλλί δεν είναι τίποτα. Τις τελευταίες 3 μέρες τις περνάω να καθαρίζω το καινούργιο σπίτι, με διαλείμματα βέβαια (πολύυυυυ σκόνη κορίτσια)... γυαλίζω όλα τα έπιπλα που ήτανε στα κοντέινερ και στο γκαράζ εδώ και τρεις μήνες, έχω πλύνει όλα τα καλύματα, μαξιλάρια, κουρτίνες κτλ., καθαρίζω τα στόρια που θέλουν πολύ τρίψιμο για να φύγει η βρωμιά, σκούπισμα-σφουγγάρισμα εννοείται συνέχεια, τουαλέτες, όοολα τα ντουλάπια (που είναι και πολλά)... τί να σας λέω! Όπως κατάλαβες, οι ανταύγειες θα είναι ένα ευχάριστο διάλειμμα!:P Απλά πρέπει να βρω την κούτα με τις βαφές και όλα τα απαραίτητα εργαλεία. Τουλάχιστον, μπορώ να πω πια με χαρά ότι, εκτός από το παιδικό δωμάτιο, πλέον έχουμε έτοιμο και το σαλόνι, το υπνοδωμάτιό μας και μια τουαλέτα! 

 

Ναι, έτσι και μένα επειδή είναι πιο πλούσια τώρα και στρώνουν ωραία δεν ήθελα να τα πειράξω. Έχω να τα κόψω όμως από τον Ιανουάριο, οπότε σίγουρα αφού γεννήσω θα κάνω ένα κουρεματάκι... ίσως μακρύ καρέ που μου πάει και μπορώ και να τα πιάνω!

 

Μπράβο γιασεμάκι μας, και σε σένα και στα κοριτσάκια σου τα όμορφα!:wub: Χαίρομαι που είστε σπιτάκι σας πλέον, που θηλάζετε και που είσαι τόσο χαρούμενη! Έτσι, να το χαρείς όοοσο μπορείς, και όποτε βρίσκεις λιγάκι χρόνο στέλνε να μας λες τα νέα σας!

 

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ σήμερα... μου έδωσε η γραμματέας το χαρτί με τα επόμενα 3 κλεισμένα ραντεβού, και σκέφτηκα "αυτό είναι", μετά γεννάμε!:shock::D

 

Συμφωνώ μαζί σου... δεν την αντέχω άλλο την κοιλιά, έχω βαρύνει απίστευτα, με ταράζει και στις κλωτσιές ο μικρός και τα χω παίξει. Ανυπομονώ να ξαλαφρώσω λίγο και να τον δω και από κοντά φυσικά! 

Φτου φτου πάντως, μια χαρά φαίνεται σε βάρος το μωράκι σου. Εγώ έχω την εντύπωση ότι ο δικός μου θα πάρει όλο το χρόνο του, και παραπάνω, και θα βγει τουλάχιστον 4 κιλά, αλλά θα το δούμε σύντομα. Την επόμενη εβδομάδα πάντως θα αρχίσω να περπατάω όσο μπορώ και να κάνω ό,τι κόλπα έχω διαβάσει ότι βοηθάνε στο να επισπεύσουν τον τοκετό.

 

Τα διδυμάκια όσο να ναι πιέζονται περισσότερο εκεί μέσα, και ζορίζουν και σένα την μανούλα τους βέβαια. Μην ανησυχείς όμως, έχετε φτάσει στην τελική ευθεία πια. Απλά κάνε λιγάκι ακόμα υπομονή και ξεκούραση όσο μπορείς. Σύντομα θα τις έχεις αγκαλίτσα! :wink:

 

Συγχαρητήρια Μαράκι! Τί ωραία να διαβάζουμε τέτοια νέα κάθε λίγες μέρες! Καλή ανάρρωση, έτσι κάθε μέρα να είσαι και καλύτερα, και φυσικά να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! :wub:

Εύα μου κ μόνο που διαβάζω όλα αυτά που κάνεις με πιάνει ένα σφίξιμο!!! Πώς τα καταφέρνεις βρε θηρίο;;; Να προσέχεις όσο μπορείς! Ελπίζω να τελειωσρτε πολύ σύντομα κ να καταφέρεις να χαλαρώσεις έστω κ λίγο πριν έρθει ο μπεμπακος σου! Όσο για τα δίδυμα κ το ζόρι, άστο... Είναι κ σχετικά μικρή η κοιλιά μου για δίδυμα οπότε είναι όλα μέσα κ πιέζουν!! Αλλά όπως λες, δεν έμεινε πολύ! Υπομονή σε όλες μας!!

Just now, Aurora S είπε:

@Hope89 κουράγιο!! Φαντάζομαι πόσο ζορικα θα είναι... Αλλά είμαι σίγουρη ότι μόλις γεννήσεις θα τα ξεχάσεις όλα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να περάσουν οι επόμενες δύο εβδομάδες.

@Eva137 πες μας τί μπαταρίες βάζεις! Όση κούραση και να έχεις μαζέψει φαντάζομαι θα είναι μεγάλη η ικανοποίηση που τα καταφέρατε λίγο πριν έρθει ο μπέμπης σας!! Γιατί από ότι κατάλαβα μικροπραγματα σας έχουν απομείνει..

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Με το καλό όλες μας!!

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρα! 

@Eva137 Πωπω βρε κοριτσάκι μου! Σε διαβάζω και κουράζομαι. Μπράβο που βρίσκεις τόσο κουράγιο να τα κάνεις όλα αυτά! Τουλάχιστον φτάνετε στο τέλος πλέον!!! Έχετε καθόλου βοήθεια εκεί; Φίλους ή τίποτα συγγενείς; 

@Hope89 Μακάρι να πάρουν κ τις δύο εβδομάδες οι μικρούλες. Αλλά ακόμα κ έτσι να μην γίνει ξέρουν αυτές ποτέ είναι έτοιμες να βγουν. Κουράγιο! Τον φάγαμε τον γάιδαρο! Δεν θα καταλάβεις πότε θα φτάσει η ώρα ;)

Εγώ ξύπνησα με κάτι λιγούρες για γλυκό άλλο πράγμα. Τώρα κάθομαι και κάνω ροξάκια. 

Επίσης έχω ερώτηση για καρότσι! Είναι να μου το πάρει η μαμά μου κ κοιτάω ποιο θα της πω :tongue: Στην αρχή είχα σκοπό για 3 σε 1. Αλλά τελικά μας πήραν μεγάλο καθισματάκι (όχι αβγό) κ έχω κ μια καλαθουνα. Όποτε πλέον κοιτάω απλό. Αλλά τα περισσότερα απλά που μ'αρεσουν δεν είναι αναστρέψιμα (κοιτάνε μόνο μπροστά) λέτε να μην βολεύει όσο είναι μικρό το μωρό; 

Να είσαι καλά γλυκιά μου!! Μας άνοιξες την όρεξη με τα ροξακια!! Τους έχω κ αδυναμία! Όσο για το καρότσι, σίγουρα στην αρχή θέλεις να το βλέπεις αλλά αν έχει έστω ένα παραθυράκι νομίζω δεν θα έχεις θέμα.. κ το δικό μας που πήραμε τώρα για τα δίδυμα κοιτάει μόνο μπροστά κ στην αρχή κολλούσα σε αυτό αλλά στην πράξη νομίζω δεν θα είναι τόσο θέμα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Ποια 3 ραντεβού??? Εγώ ένα έχω ακόμη κ πιστεύω πως το δεύτερο θα είναι για να γεννησω!!:P

Χαχα κ εγώ τα ίδια! Έχω ραντεβού την άλλη Παρασκευή στις 38 εβδ και πιστεύω πως θα είναι κ το τελευταίο!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Υπομονή σε όλες μας, δεν έμεινε πολύ!! Κ εσύ καλά κάνεις κ ξεκουράζεσαι όσο μπορείς να πάρουμε όσο γίνεται!

Αχχχχ σε ευχαριστώ!! Εμένα μου φαίνονται πολύ μικρούλες μωρέ αλλά σημασία έχει να είναι γερές!! Κ η δική σου πολύ καλή, φτου σκόρδα η μπουμπουκα!!!

Λες ε;; Μωρέ θυμάμαι τον γιο μου που δεν ήταν κ κανένας μεγάλος, 3250 γεννήθηκε κ πάλι φαινόταν τόσο μικρακι! Φαντάσου τα κορίτσια μου τώρα! Μπιμπελό!! Πώς πάτε με το σχολείο;;; Διάβασα ότι κάνατε πολύ καλή αρχή!! Έτοιμο ήταν το αντράκι σου!!

Αχχχχ δεν ξέρεις πόσο εμψυχωτικα είναι τα λόγια σου!! Δλδ σου είπε ότι είναι νορμάλ να είναι grade 2 ο πλακούντας σε αυτή τη φάση;; Κ αν κρίνω από τον δικό σου που είναι μπεμπαρος μεγαλώνει κ με το παραπάνω! Όσο για το Ισμινακι μας, αυτήν έχω στο μυαλό μου κ πόσο καλά πήγαν όλα δόξα τω Θεώ κ παίρνω κουράγιο!!!

Όχι λες;;; Για να πέφτουν τα στοιχήματα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου!! Μακάρι να τις πάρουμε τις ημέρες.. τα κορίτσια είναι βιαστικουλικα τα άτιμα όπως αποδεικνύεται!!! Τα αγόρια πιο τεμπελακια, βολεύονται στην κοιλίτσα κ δεν θέλουν να βγουν! Με το καλό να πάρεις τη μπουμπουκα σου στο σπίτι εύχομαι κ να κάνετε πολλές πολλές αγκαλίτσες!!! Βλέπω ότι τα πας σούπερ με την άντληση κ πιθανοτατα θα χρειαστώ τα φώτα σου!! 

Πολύ καλή γεννήθηκε η μπουμπουκα σου!! Φτου φτου!! Να σου ζήσει!! Καλή ανάρρωση κ σε εσένα μανούλα!! Δλδ ήταν τόσο γερασμένος ο πλακούντας που έπρεπε να μπείτε εσπευσμένα;; Ξαφνικά το είδατε;; Θυμάσαι τι grade ήταν;

Εύα μου κ μόνο που διαβάζω όλα αυτά που κάνεις με πιάνει ένα σφίξιμο!!! Πώς τα καταφέρνεις βρε θηρίο;;; Να προσέχεις όσο μπορείς! Ελπίζω να τελειωσρτε πολύ σύντομα κ να καταφέρεις να χαλαρώσεις έστω κ λίγο πριν έρθει ο μπεμπακος σου! Όσο για τα δίδυμα κ το ζόρι, άστο... Είναι κ σχετικά μικρή η κοιλιά μου για δίδυμα οπότε είναι όλα μέσα κ πιέζουν!! Αλλά όπως λες, δεν έμεινε πολύ! Υπομονή σε όλες μας!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Με το καλό όλες μας!!

Να είσαι καλά γλυκιά μου!! Μας άνοιξες την όρεξη με τα ροξακια!! Τους έχω κ αδυναμία! Όσο για το καρότσι, σίγουρα στην αρχή θέλεις να το βλέπεις αλλά αν έχει έστω ένα παραθυράκι νομίζω δεν θα έχεις θέμα.. κ το δικό μας που πήραμε τώρα για τα δίδυμα κοιτάει μόνο μπροστά κ στην αρχή κολλούσα σε αυτό αλλά στην πράξη νομίζω δεν θα είναι τόσο θέμα!

Ναι κοριτσάκι μου μου είπε ότι είναι φυσιολογικοτατο!! Γτ είναι φυσιολογικό του γήρας κ όχι πχ από ποτό,τσιγάρο κτλ(γτ γερνάει κ από αυτά....αλλά όχι φυσιολογικά...) Κ από τότε έχω κάνει ξανά υπερηχο όλα καλά. Κ σήμερα έχω το απόγευμα,θα τον ξανά ρωτήσω από μόνη μου κ θα σου στείλω οπωσδήποτε!!

Είδες όμως πως για κάθε σου άγχος/σκεψη/ όλα είμαστε όλες εδώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Χαχα κ εγώ τα ίδια! Έχω ραντεβού την άλλη Παρασκευή στις 38 εβδ και πιστεύω πως θα είναι κ το τελευταίο!

Κι εγώ θα είμαι στη μέση της 38ης εβδομάδας κ βλέπω να κλείνουμε ραντεβού για πρόκληση, λόγω μεγέθους του μωρού κ δικού μου ιστορικού.

Να δούμε κ συσπάσεις. Εγώ μαζί θα την έχω τη βαλίτσα μου, ποτέ δεν ξέρεις! :)

Έχεις άγχος??

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenioz με το καρότσι κι εγώ έχω το ίδιο ζήτημα! Ακόμα δεν έχουμε αγοράσει:lol:

Αλλά είμαι ανάμεσα σε δύο κλασικά, τα έχουμε δει κ από κοντά. Το ένα αναστρέψιμο αλλά έχει το μειονέκτημα ότι δεν έχει ποδοσακο κ όταν είναι στραμμένο σε εσένα δεν είναι εύκολο στην οδήγηση.

Το άλλο μη αναστρέψιμο με ποδοσακο.. κ έχει καλές κριτικές. 

Και τα δύο γνωστές μάρκες κ οικονομικά, αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου γράψω σε προσωπικό μήνυμα μοντέλα γιατί νομίζω εδώ δεν επιτρέπεται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Υπομονή σε όλες μας, δεν έμεινε πολύ!! Κ εσύ καλά κάνεις κ ξεκουράζεσαι όσο μπορείς να πάρουμε όσο γίνεται!

Αχχχχ σε ευχαριστώ!! Εμένα μου φαίνονται πολύ μικρούλες μωρέ αλλά σημασία έχει να είναι γερές!! Κ η δική σου πολύ καλή, φτου σκόρδα η μπουμπουκα!!!

Λες ε;; Μωρέ θυμάμαι τον γιο μου που δεν ήταν κ κανένας μεγάλος, 3250 γεννήθηκε κ πάλι φαινόταν τόσο μικρακι! Φαντάσου τα κορίτσια μου τώρα! Μπιμπελό!! Πώς πάτε με το σχολείο;;; Διάβασα ότι κάνατε πολύ καλή αρχή!! Έτοιμο ήταν το αντράκι σου!!

Αχχχχ δεν ξέρεις πόσο εμψυχωτικα είναι τα λόγια σου!! Δλδ σου είπε ότι είναι νορμάλ να είναι grade 2 ο πλακούντας σε αυτή τη φάση;; Κ αν κρίνω από τον δικό σου που είναι μπεμπαρος μεγαλώνει κ με το παραπάνω! Όσο για το Ισμινακι μας, αυτήν έχω στο μυαλό μου κ πόσο καλά πήγαν όλα δόξα τω Θεώ κ παίρνω κουράγιο!!!

Όχι λες;;; Για να πέφτουν τα στοιχήματα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου!! Μακάρι να τις πάρουμε τις ημέρες.. τα κορίτσια είναι βιαστικουλικα τα άτιμα όπως αποδεικνύεται!!! Τα αγόρια πιο τεμπελακια, βολεύονται στην κοιλίτσα κ δεν θέλουν να βγουν! Με το καλό να πάρεις τη μπουμπουκα σου στο σπίτι εύχομαι κ να κάνετε πολλές πολλές αγκαλίτσες!!! Βλέπω ότι τα πας σούπερ με την άντληση κ πιθανοτατα θα χρειαστώ τα φώτα σου!! 

Πολύ καλή γεννήθηκε η μπουμπουκα σου!! Φτου φτου!! Να σου ζήσει!! Καλή ανάρρωση κ σε εσένα μανούλα!! Δλδ ήταν τόσο γερασμένος ο πλακούντας που έπρεπε να μπείτε εσπευσμένα;; Ξαφνικά το είδατε;; Θυμάσαι τι grade ήταν;

Εύα μου κ μόνο που διαβάζω όλα αυτά που κάνεις με πιάνει ένα σφίξιμο!!! Πώς τα καταφέρνεις βρε θηρίο;;; Να προσέχεις όσο μπορείς! Ελπίζω να τελειωσρτε πολύ σύντομα κ να καταφέρεις να χαλαρώσεις έστω κ λίγο πριν έρθει ο μπεμπακος σου! Όσο για τα δίδυμα κ το ζόρι, άστο... Είναι κ σχετικά μικρή η κοιλιά μου για δίδυμα οπότε είναι όλα μέσα κ πιέζουν!! Αλλά όπως λες, δεν έμεινε πολύ! Υπομονή σε όλες μας!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Με το καλό όλες μας!!

Να είσαι καλά γλυκιά μου!! Μας άνοιξες την όρεξη με τα ροξακια!! Τους έχω κ αδυναμία! Όσο για το καρότσι, σίγουρα στην αρχή θέλεις να το βλέπεις αλλά αν έχει έστω ένα παραθυράκι νομίζω δεν θα έχεις θέμα.. κ το δικό μας που πήραμε τώρα για τα δίδυμα κοιτάει μόνο μπροστά κ στην αρχή κολλούσα σε αυτό αλλά στην πράξη νομίζω δεν θα είναι τόσο θέμα!

Εννοειται ότι θες με ρωτάς κ μακάρι να μπορέσω να σε βοηθησω :x

Μέχρι να έρθει εκείνη η ώρα όμως είπαμε!! Θετικές σκέψεις κ χαλαααααρωση!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ θα είμαι στη μέση της 38ης εβδομάδας κ βλέπω να κλείνουμε ραντεβού για πρόκληση, λόγω μεγέθους του μωρού κ δικού μου ιστορικού.

Να δούμε κ συσπάσεις. Εγώ μαζί θα την έχω τη βαλίτσα μου, ποτέ δεν ξέρεις! :)

Έχεις άγχος??

Όχι δεν έχω άγχος! Πιστεύω στο επόμενο ραντεβού θα με εξετάσει κ κολπικά για διαστολή. Πρόκληση ε; Σε ποια εβδομάδα; Εμένα μου είπε για 39 δλδ αρχές Οκτωβρίου αλλά αρνήθηκα γιατί θέλω να είναι έκπληξη!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ! Σήμερα είχα μάθημα πρωί κ μετά έτρεχα σε δουλειές...Αλλά τώρα σπιτάκι μου επιτέλους!!!

@elenioz μην σε προβληματίζει το αναστρέψιμο! Εμένα δεν ήταν κ ούτε παραθυράκι είχε! Το παιδι θελει να κοιτάει έξω τον κόσμο, εσένα θα σε βλέπει όλη μέρα!:tongue:

@Anastasia05 κ @marianna1986 είστε έτοιμες βλέπω Ε? Άντε να παίρνουμε σειρά!

@Hliolousti μια χαρά η μπέμπα σου!!! Με το καλό!

@Hope89 μην ανησυχείς όλα θα γίνουν όπως πρέπει! Μια χαρά είναι αφού πέρασαν τα 2 κιλά! Φίλη γέννησε δυδιμακια 2100 κ 2300 κ τώρα 6 σχεδόν μηνών έχουν γίνει θηριακια! Δεν είχαν κανένα θέμα! Ο μικρός μου πάει σούπερ στο σχολείο κ νοιώθω τύψεις που θα τον σταματήσω αλλά πιστεύω θα είναι συγκαταβατικος!

Κορίτσια έχω μια φοβία εδώ με τον ιό αρχίσαμε τα όργανα...Κ όσο κ να προσέχεις αν δεν είσαι κλεισμένος σε κλουβί δν γλιτώνεις! Φυσικά δεν θέλω να κλειστουμε αλλά απ τη μια φοβάμαι απ την άλλη λέω έλεος πια...δεν ξέρω...οι φρικες της μάνας!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Renez είπε:

Ναι κοριτσάκι μου μου είπε ότι είναι φυσιολογικοτατο!! Γτ είναι φυσιολογικό του γήρας κ όχι πχ από ποτό,τσιγάρο κτλ(γτ γερνάει κ από αυτά....αλλά όχι φυσιολογικά...) Κ από τότε έχω κάνει ξανά υπερηχο όλα καλά. Κ σήμερα έχω το απόγευμα,θα τον ξανά ρωτήσω από μόνη μου κ θα σου στείλω οπωσδήποτε!!

Είδες όμως πως για κάθε σου άγχος/σκεψη/ όλα είμαστε όλες εδώ!!

Το βλέπω κ σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ!!! :wub: Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο γιατρός που μου έκανε το ντοπλερ είχε τόσο διαφορετική αντιμετώπιση από τον γιατρό μου! Δλδ ο πρώτος το ανέφερε σαν πρόβλημα ενώ ο δεύτερος χαλαρός! Σήμερα θα δεις τον ζουζουνακο σου;;; Τι καλά!!! Θα περιμένουμε όλες τις λεπτομέρειες!!! 

Just now, Christinα είπε:

Να μαι κι εγώ! Σήμερα είχα μάθημα πρωί κ μετά έτρεχα σε δουλειές...Αλλά τώρα σπιτάκι μου επιτέλους!!!

@elenioz μην σε προβληματίζει το αναστρέψιμο! Εμένα δεν ήταν κ ούτε παραθυράκι είχε! Το παιδι θελει να κοιτάει έξω τον κόσμο, εσένα θα σε βλέπει όλη μέρα!:tongue:

@Anastasia05 κ @marianna1986 είστε έτοιμες βλέπω Ε? Άντε να παίρνουμε σειρά!

@Hliolousti μια χαρά η μπέμπα σου!!! Με το καλό!

@Hope89 μην ανησυχείς όλα θα γίνουν όπως πρέπει! Μια χαρά είναι αφού πέρασαν τα 2 κιλά! Φίλη γέννησε δυδιμακια 2100 κ 2300 κ τώρα 6 σχεδόν μηνών έχουν γίνει θηριακια! Δεν είχαν κανένα θέμα! Ο μικρός μου πάει σούπερ στο σχολείο κ νοιώθω τύψεις που θα τον σταματήσω αλλά πιστεύω θα είναι συγκαταβατικος!

Κορίτσια έχω μια φοβία εδώ με τον ιό αρχίσαμε τα όργανα...Κ όσο κ να προσέχεις αν δεν είσαι κλεισμένος σε κλουβί δν γλιτώνεις! Φυσικά δεν θέλω να κλειστουμε αλλά απ τη μια φοβάμαι απ την άλλη λέω έλεος πια...δεν ξέρω...οι φρικες της μάνας!

Αχ σε νιώθω... Κ εμείς ξεκινήσαμε τώρα προνήπια (το αγοράκι μου είναι 28 Δεκεμβρίου οπότε αν κ μικρούλης Παρί προνήπια) κ ενώ του άρεσε πολύ, θα πρέπει να σταματήσουμε πολύ σύντομα... Εσύ ποτέ σκέφτεσαι να επιστρέψετε μετά αληθεια;; Όσο για τον ιό, πραγματικά είναι μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα... Προσέχουμε όσο περισσότερο μπορούμε κ ελπίζουμε για το καλύτερο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Υπομονή σε όλες μας, δεν έμεινε πολύ!! Κ εσύ καλά κάνεις κ ξεκουράζεσαι όσο μπορείς να πάρουμε όσο γίνεται!

Αχχχχ σε ευχαριστώ!! Εμένα μου φαίνονται πολύ μικρούλες μωρέ αλλά σημασία έχει να είναι γερές!! Κ η δική σου πολύ καλή, φτου σκόρδα η μπουμπουκα!!!

Λες ε;; Μωρέ θυμάμαι τον γιο μου που δεν ήταν κ κανένας μεγάλος, 3250 γεννήθηκε κ πάλι φαινόταν τόσο μικρακι! Φαντάσου τα κορίτσια μου τώρα! Μπιμπελό!! Πώς πάτε με το σχολείο;;; Διάβασα ότι κάνατε πολύ καλή αρχή!! Έτοιμο ήταν το αντράκι σου!!

Αχχχχ δεν ξέρεις πόσο εμψυχωτικα είναι τα λόγια σου!! Δλδ σου είπε ότι είναι νορμάλ να είναι grade 2 ο πλακούντας σε αυτή τη φάση;; Κ αν κρίνω από τον δικό σου που είναι μπεμπαρος μεγαλώνει κ με το παραπάνω! Όσο για το Ισμινακι μας, αυτήν έχω στο μυαλό μου κ πόσο καλά πήγαν όλα δόξα τω Θεώ κ παίρνω κουράγιο!!!

Όχι λες;;; Για να πέφτουν τα στοιχήματα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου!! Μακάρι να τις πάρουμε τις ημέρες.. τα κορίτσια είναι βιαστικουλικα τα άτιμα όπως αποδεικνύεται!!! Τα αγόρια πιο τεμπελακια, βολεύονται στην κοιλίτσα κ δεν θέλουν να βγουν! Με το καλό να πάρεις τη μπουμπουκα σου στο σπίτι εύχομαι κ να κάνετε πολλές πολλές αγκαλίτσες!!! Βλέπω ότι τα πας σούπερ με την άντληση κ πιθανοτατα θα χρειαστώ τα φώτα σου!! 

Πολύ καλή γεννήθηκε η μπουμπουκα σου!! Φτου φτου!! Να σου ζήσει!! Καλή ανάρρωση κ σε εσένα μανούλα!! Δλδ ήταν τόσο γερασμένος ο πλακούντας που έπρεπε να μπείτε εσπευσμένα;; Ξαφνικά το είδατε;; Θυμάσαι τι grade ήταν;

Εύα μου κ μόνο που διαβάζω όλα αυτά που κάνεις με πιάνει ένα σφίξιμο!!! Πώς τα καταφέρνεις βρε θηρίο;;; Να προσέχεις όσο μπορείς! Ελπίζω να τελειωσρτε πολύ σύντομα κ να καταφέρεις να χαλαρώσεις έστω κ λίγο πριν έρθει ο μπεμπακος σου! Όσο για τα δίδυμα κ το ζόρι, άστο... Είναι κ σχετικά μικρή η κοιλιά μου για δίδυμα οπότε είναι όλα μέσα κ πιέζουν!! Αλλά όπως λες, δεν έμεινε πολύ! Υπομονή σε όλες μας!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Με το καλό όλες μας!!

Να είσαι καλά γλυκιά μου!! Μας άνοιξες την όρεξη με τα ροξακια!! Τους έχω κ αδυναμία! Όσο για το καρότσι, σίγουρα στην αρχή θέλεις να το βλέπεις αλλά αν έχει έστω ένα παραθυράκι νομίζω δεν θα έχεις θέμα.. κ το δικό μας που πήραμε τώρα για τα δίδυμα κοιτάει μόνο μπροστά κ στην αρχή κολλούσα σε αυτό αλλά στην πράξη νομίζω δεν θα είναι τόσο θέμα!

Σε ευχαριστούμε πολύ πολύ!!!! Και με το Καλό τα νινακια σας!!!

Δεν νομίζω να είπαμε πόσα grade είναι η δεν το θυμάμαι... αλλά είχα και θέμα με το αμνιακό και φοβόταν ο γιατρός να το διακινδυνευσουμε και Όλα πήγαν καλά!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...