Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Hope89 είπε:

Το βλέπω κ σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ!!! :wub: Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο γιατρός που μου έκανε το ντοπλερ είχε τόσο διαφορετική αντιμετώπιση από τον γιατρό μου! Δλδ ο πρώτος το ανέφερε σαν πρόβλημα ενώ ο δεύτερος χαλαρός! Σήμερα θα δεις τον ζουζουνακο σου;;; Τι καλά!!! Θα περιμένουμε όλες τις λεπτομέρειες!!! 

Αχ σε νιώθω... Κ εμείς ξεκινήσαμε τώρα προνήπια (το αγοράκι μου είναι 28 Δεκεμβρίου οπότε αν κ μικρούλης Παρί προνήπια) κ ενώ του άρεσε πολύ, θα πρέπει να σταματήσουμε πολύ σύντομα... Εσύ ποτέ σκέφτεσαι να επιστρέψετε μετά αληθεια;; Όσο για τον ιό, πραγματικά είναι μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα... Προσέχουμε όσο περισσότερο μπορούμε κ ελπίζουμε για το καλύτερο!

Τα ταλαιπωρουμε λίγο τα αγορινια μας! Λέω πάλι από Μάρτη ή Απρίλη ανάλογα τις συνθήκες! Να περάσει ο χειμώνας, να έχει κάνει κ κάνα εμβόλιο η μπεμπα!  Εσύ τι λες?

Κι εμένα Νοέμβρη έχει γεννηθεί κ του χρόνου θα πάει προνηπιο, μικρούλης θα είναι,ούτε 4.


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Όχι δεν έχω άγχος! Πιστεύω στο επόμενο ραντεβού θα με εξετάσει κ κολπικά για διαστολή. Πρόκληση ε; Σε ποια εβδομάδα; Εμένα μου είπε για 39 δλδ αρχές Οκτωβρίου αλλά αρνήθηκα γιατί θέλω να είναι έκπληξη!

Δεν έχουμε πει εβδομάδα από τώρα!! Βλέποντας κ κάνοντας!:)

Δεν είναι δική μου απόφαση μόνο, γιατί υπάρχουν κι άλλοι λόγοι που δεν μπορούμε να το αφήσουμε όσο θέλουμε !

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τα ταλαιπωρουμε λίγο τα αγορινια μας! Λέω πάλι από Μάρτη ή Απρίλη ανάλογα τις συνθήκες! Να περάσει ο χειμώνας, να έχει κάνει κ κάνα εμβόλιο η μπεμπα!  Εσύ τι λες?

Κι εμένα Νοέμβρη έχει γεννηθεί κ του χρόνου θα πάει προνηπιο, μικρούλης θα είναι,ούτε 4.

Α κ εσεις από τα μικρακια θα είστε! Αχ... Δεν ξέρω τι θα κάνω να σου πω την αλήθεια... Με δύο μωρά μόνη μου στο σπίτι κ ένα νηπιο δεν το βλέπω να αντέχω μέχρι την άνοιξη.. πιο πολύ για τον ίδιο, τι θα τον κάνω κλεισμένο μέσα τόσους μήνες;; Θα δω κ πως θα πάνε τα πράγματα με τον κορονοιο.. εν τω μεταξύ τα καημενακια στα νήπια είναι με μάσκα συνέχεια.. κ μου κάνει τόση εντύπωση το πόσο καλά το έχουν δεχτεί όλα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Α κ εσεις από τα μικρακια θα είστε! Αχ... Δεν ξέρω τι θα κάνω να σου πω την αλήθεια... Με δύο μωρά μόνη μου στο σπίτι κ ένα νηπιο δεν το βλέπω να αντέχω μέχρι την άνοιξη.. πιο πολύ για τον ίδιο, τι θα τον κάνω κλεισμένο μέσα τόσους μήνες;; Θα δω κ πως θα πάνε τα πράγματα με τον κορονοιο.. εν τω μεταξύ τα καημενακια στα νήπια είναι με μάσκα συνέχεια.. κ μου κάνει τόση εντύπωση το πόσο καλά το έχουν δεχτεί όλα!

Έχεις δίκιο...Δεν κρατιούνται μέσα στο σπίτι πρέπει να εκτονωθούν! Και που να πας χειμωνιάτικα με 3 παιδιά?Εγώ θα τα κρατώ το πρωί κ το μεσημέρι γιαγιά μαζί με νταντά μάλλον. Ίσως ο μεγάλος πηγαίνει κ στο σπίτι των γιαγιάδων σιγά σιγά ή καμμία βολτίτσα όταν επιτρέπει ο καιρός! Ζόρι θα είναι! Μην τα σκέφτεσαι, στη πράξη θα δούμε τι μπορεί να γίνει! Όλα θα γίνουν στο τέλος θα δεις, είμαι αισιόδοξη!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Έχεις δίκιο...Δεν κρατιούνται μέσα στο σπίτι πρέπει να εκτονωθούν! Και που να πας χειμωνιάτικα με 3 παιδιά?Εγώ θα τα κρατώ το πρωί κ το μεσημέρι γιαγιά μαζί με νταντά μάλλον. Ίσως ο μεγάλος πηγαίνει κ στο σπίτι των γιαγιάδων σιγά σιγά ή καμμία βολτίτσα όταν επιτρέπει ο καιρός! Ζόρι θα είναι! Μην τα σκέφτεσαι, στη πράξη θα δούμε τι μπορεί να γίνει! Όλα θα γίνουν στο τέλος θα δεις, είμαι αισιόδοξη!

Κι εγώ είμαι αισιόδοξη! Θα ζοριστουμε λιγάκι, η Hope λίγο παραπάνω, αλλά θα βγει! Το μεγάλο ζόρι θα είναι μέχρι να ξεπεταχτεί κ το μικρό ,εκεί γύρω στην άνοιξη πιστεύω!:)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 hours ago, Anastasia05 said:

θα βρει τη μανούλα του κι αυτό είναι που του αρκεί! Θα το δεις!!:wub:

Ελπίζω να προλάβεις λιγακι να ξεκουραστεις μεχρι τη γέννα. Τα πολλά πολλά πότε τελειωνουν?

 

Μακάρι! Το μεγαλύτερο πρότζεκτ που είναι η κουζίνα πιστεύω θα είναι έτοιμο σε 3 εβδομάδες περίπου που θα έρθουν οι πάγκοι (πάνω κάτω όταν έρθει και ο μικρός μας).:) Μετά θα έχει μείνει μόνο το master bathroom αλλά αυτό μπορούμε να το τελειώσουμε αργότερα σιγά σιγά.

 

9 hours ago, Aurora S said:

@Hope89 κουράγιο!! Φαντάζομαι πόσο ζορικα θα είναι... Αλλά είμαι σίγουρη ότι μόλις γεννήσεις θα τα ξεχάσεις όλα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να περάσουν οι επόμενες δύο εβδομάδες.

@Eva137 πες μας τί μπαταρίες βάζεις! Όση κούραση και να έχεις μαζέψει φαντάζομαι θα είναι μεγάλη η ικανοποίηση που τα καταφέρατε λίγο πριν έρθει ο μπέμπης σας!! Γιατί από ότι κατάλαβα μικροπραγματα σας έχουν απομείνει..

Ναι, πραγματικά ανυπομονώ να έρθει η μέρα που θα ξυπνήσω το πρωί στο κρεβάτι μου στο σπίτι μου κ δε θα πρέπει να αλλάξω και να αρχίσω να κάνω δουλειές. 

 

8 hours ago, elenioz said:

Καλημέρα! 

@Eva137 Πωπω βρε κοριτσάκι μου! Σε διαβάζω και κουράζομαι. Μπράβο που βρίσκεις τόσο κουράγιο να τα κάνεις όλα αυτά! Τουλάχιστον φτάνετε στο τέλος πλέον!!! Έχετε καθόλου βοήθεια εκεί; Φίλους ή τίποτα συγγενείς; 

@Hope89 Μακάρι να πάρουν κ τις δύο εβδομάδες οι μικρούλες. Αλλά ακόμα κ έτσι να μην γίνει ξέρουν αυτές ποτέ είναι έτοιμες να βγουν. Κουράγιο! Τον φάγαμε τον γάιδαρο! Δεν θα καταλάβεις πότε θα φτάσει η ώρα ;)

Εγώ ξύπνησα με κάτι λιγούρες για γλυκό άλλο πράγμα. Τώρα κάθομαι και κάνω ροξάκια. 

Επίσης έχω ερώτηση για καρότσι! Είναι να μου το πάρει η μαμά μου κ κοιτάω ποιο θα της πω :tongue: Στην αρχή είχα σκοπό για 3 σε 1. Αλλά τελικά μας πήραν μεγάλο καθισματάκι (όχι αβγό) κ έχω κ μια καλαθουνα. Όποτε πλέον κοιτάω απλό. Αλλά τα περισσότερα απλά που μ'αρεσουν δεν είναι αναστρέψιμα (κοιτάνε μόνο μπροστά) λέτε να μην βολεύει όσο είναι μικρό το μωρό; 

Έτσι είναι, όταν η ζωή μας ρίχνει στα βαθιά βρίσκουμε τη δύναμη και κολυμπάμε. Συγγενείς δεν έχουμε καθόλου εδώ αλλά έχουμε λίγους φίλους τουλάχιστον. Δε πειράζει όμως, κάνουμε από τώρα προπόνηση για την κούραση που θα ακολουθήσει όταν έρθει ο μπέμπης και μετά το/τα επόμενο/α!:P

Πω πω, μου τρέχουν τα σάλια με τα ροξάκια! Δεν έχω φτιάξει ποτέ όμως... είναι δύσκολο? Όταν βρω κουζίνα και χρόνο θα το κοιτάξω να φτιάξω κι εγώ. Αν έχεις καμιά καλή συνταγή πες μας!:wink:

 

7 hours ago, Renez said:

@Eva137 κοριτσάρα μου χαρά στο κουράγιο σου..εγώ δύο εβδομάδες τώρα έχω παραδοθεί στον καναπέ μου:mrgreen: κατάλαβαινω όμως το συναίσθημα του να θες όλα να είναι τέλεια κ λειτουργικά μέχρι να έρθει το μωράκι σας και εγώ πιθανόν το ίδιο θα έκανα..όμως είπαμε φίλη,με προσοχή!! 3 γεννητουρια έχουμε ήδη και έχω βάλει στοίχημα για Ηλιόλουστη κ Ειρήνη,δε θα μου το χαλάσεις εσύ κυρία μου:D

@elenioz μικρουλι μας σου βρήκα τουλάχιστον 4 -5 καροτσια απλά κ αναστρέψιμα..στα έχω στείλει σε μήνυμα..ελπίζω να βοήθησα κάπως!!(ειδικά το stokke δεν είναι γλύκα??) 

Χαχα, μπα δε νομίζω να στο χαλάσω... ο δικός μου έχει βολευτεί ο κύριος. Τελευταίο τον βλέπω να βγαίνει!:P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσινια μου πως είστε??

Λοιπόν εγώ γύρισα από τον γιατρό,καρδουλα&ομφάλιος λώρος σούπερ, πλακούντας έχει μείνει εκεί στο grade2 με καλή αιμάτωση οπότε κομπλέ,αμνιακό σταθερά χαμηλό βέβαια αλλά δεν έχει πέσει άλλο οπότε δεν ανησυχούμε κ ο μπέμπης πλέον 2900 με 432γραμ. +- λέει..

Κοινώς πήρε 400γρ σε 2 εβδομαδες..μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλά απροτι εμένα με έπιασε λίγο η καρδούλα μου γτ είχα συνηθίσει που έπαιρνε φουλ 7ο και 8ο αλλά μου είπε όπως είχαμε ξανά συζητήσει εδω ότι 1ον τον 9ο μειώνετε ο Ρυθμός ανάπτυξης και 2ον είναι πλέον τόσο μεγάλα τα μωρά που δεν μπορούν να γίνουν καλές μετρήσεις στα κιλά κ το μέγεθος..

Τεσπα ,36&5 είμαι δόξα το Θεό οπότε όλα καλά..

Εύχομαι κ σε εσάς ότι καλύτερο!!

Υγ: νομίζω είχε άλλη μια μανούλα σήμερα γιατρουδακο????

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσινια μου πως είστε??

Λοιπόν εγώ γύρισα από τον γιατρό,καρδουλα&ομφάλιος λώρος σούπερ, πλακούντας έχει μείνει εκεί στο grade2 με καλή αιμάτωση οπότε κομπλέ,αμνιακό σταθερά χαμηλό βέβαια αλλά δεν έχει πέσει άλλο οπότε δεν ανησυχούμε κ ο μπέμπης πλέον 2900 με 432γραμ. +- λέει..

Κοινώς πήρε 400γρ σε 2 εβδομαδες..μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλά απροτι εμένα με έπιασε λίγο η καρδούλα μου γτ είχα συνηθίσει που έπαιρνε φουλ 7ο και 8ο αλλά μου είπε όπως είχαμε ξανά συζητήσει εδω ότι 1ον τον 9ο μειώνετε ο Ρυθμός ανάπτυξης και 2ον είναι πλέον τόσο μεγάλα τα μωρά που δεν μπορούν να γίνουν καλές μετρήσεις στα κιλά κ το μέγεθος..

Τεσπα ,36&5 είμαι δόξα το Θεό οπότε όλα καλά..

Εύχομαι κ σε εσάς ότι καλύτερο!!

Υγ: νομίζω είχε άλλη μια μανούλα σήμερα γιατρουδακο????

Μια χαρά αντρακος Αρετη μου!!! Όλα καλά μανούλα! 

Όλες εν αναμονή για τη μεγάλη μέρα!!!:wub:

Δλδ τώρα είσαι 37 εβδομάδες??? Δεν τα έχω καλά μ αυτά!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσινια μου πως είστε??

Λοιπόν εγώ γύρισα από τον γιατρό,καρδουλα&ομφάλιος λώρος σούπερ, πλακούντας έχει μείνει εκεί στο grade2 με καλή αιμάτωση οπότε κομπλέ,αμνιακό σταθερά χαμηλό βέβαια αλλά δεν έχει πέσει άλλο οπότε δεν ανησυχούμε κ ο μπέμπης πλέον 2900 με 432γραμ. +- λέει..

Κοινώς πήρε 400γρ σε 2 εβδομαδες..μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλά απροτι εμένα με έπιασε λίγο η καρδούλα μου γτ είχα συνηθίσει που έπαιρνε φουλ 7ο και 8ο αλλά μου είπε όπως είχαμε ξανά συζητήσει εδω ότι 1ον τον 9ο μειώνετε ο Ρυθμός ανάπτυξης και 2ον είναι πλέον τόσο μεγάλα τα μωρά που δεν μπορούν να γίνουν καλές μετρήσεις στα κιλά κ το μέγεθος..

Τεσπα ,36&5 είμαι δόξα το Θεό οπότε όλα καλά..

Εύχομαι κ σε εσάς ότι καλύτερο!!

Υγ: νομίζω είχε άλλη μια μανούλα σήμερα γιατρουδακο????

Μπράβο ο γιοκας μια χαρά είναι! Πω πω μπαίνεις 37 εβδομάδες ε? Συν πλην 400 γραμμάρια σου είπε? Τόσο πολύ? Άντε μια χαρά παίδαρος θα βγει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Κοριτσινια μου πως είστε??

Λοιπόν εγώ γύρισα από τον γιατρό,καρδουλα&ομφάλιος λώρος σούπερ, πλακούντας έχει μείνει εκεί στο grade2 με καλή αιμάτωση οπότε κομπλέ,αμνιακό σταθερά χαμηλό βέβαια αλλά δεν έχει πέσει άλλο οπότε δεν ανησυχούμε κ ο μπέμπης πλέον 2900 με 432γραμ. +- λέει..

Κοινώς πήρε 400γρ σε 2 εβδομαδες..μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλά απροτι εμένα με έπιασε λίγο η καρδούλα μου γτ είχα συνηθίσει που έπαιρνε φουλ 7ο και 8ο αλλά μου είπε όπως είχαμε ξανά συζητήσει εδω ότι 1ον τον 9ο μειώνετε ο Ρυθμός ανάπτυξης και 2ον είναι πλέον τόσο μεγάλα τα μωρά που δεν μπορούν να γίνουν καλές μετρήσεις στα κιλά κ το μέγεθος..

Τεσπα ,36&5 είμαι δόξα το Θεό οπότε όλα καλά..

Εύχομαι κ σε εσάς ότι καλύτερο!!

Υγ: νομίζω είχε άλλη μια μανούλα σήμερα γιατρουδακο????

Μπράβο, όλα τέλεια πάνε λοιπόν!:wink: Μην απογοητεύεσαι βρε, τί θα προτιμούσες να σου βγει ο παίδαρος με μακροσωμία κ να έχετε άλλα προβλήματα? Ήδη είναι αρκετά μπαμπάτσικος και σε 3 βδομαδούλες που θα έρθει με το καλό θα είναι ακόμα πιο μπουλούκος... έτοιμος για ζουπήγματα κ δαγκώματα!:wub:

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Μια χαρά αντρακος Αρετη μου!!! Όλα καλά μανούλα! 

Όλες εν αναμονή για τη μεγάλη μέρα!!!:wub:

Δλδ τώρα είσαι 37 εβδομάδες??? Δεν τα έχω καλά μ αυτά!

Ξέρω κ γω πως τα λένε..είμαι 36&5 και διανύω την 37η..

Σε 2 μέρες θα είμαι 37&1 και θα διανύω την 38η..

Εσύ είσαι 35&3 και διανύεις την 36η..

Καπώς ετσι:P

Just now, LadyP είπε:

Μπράβο ο γιοκας μια χαρά είναι! Πω πω μπαίνεις 37 εβδομάδες ε? Συν πλην 400 γραμμάρια σου είπε? Τόσο πολύ? Άντε μια χαρά παίδαρος θα βγει!

Ναι το γράφει κ ο υπέρηχος +-432 παρακαλώ!!

Μακάρι το αντράκι μου..

Αχ φίλη ναιιι σε 2 μέρες θα έχω κλείσει τις 37 (36&6 δλδ)και θα προχωράω για 38η..ούτε εγώ δε το πιστεύω..

Βέβαια μου είπε ο γιατρός πως ο τράχηλος είναι κλειστός κ με κόβει να φτάνω 39η...κ ότι κατά μέσο όρο θα βγει μέχρι 3200 ο μπέμπης..να δούμε..

Just now, Eva137 είπε:

Μπράβο, όλα τέλεια πάνε λοιπόν!:wink: Μην απογοητεύεσαι βρε, τί θα προτιμούσες να σου βγει ο παίδαρος με μακροσωμία κ να έχετε άλλα προβλήματα? Ήδη είναι αρκετά μπαμπάτσικος και σε 3 βδομαδούλες που θα έρθει με το καλό θα είναι ακόμα πιο μπουλούκος... έτοιμος για ζουπήγματα κ δαγκώματα!:wub:

Αφού είμαστε τρελές γαμωτο!! Είναι μεγάλα φοβόμαστε,είναι πιο μικρά αγχωνόμαστε ο,τι να ναι ,έτσι να χουμε να ανησυχούμε..

Πως είσαι σήμερα εσύ κοριτσάκι μου??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσινια μου πως είστε??

Λοιπόν εγώ γύρισα από τον γιατρό,καρδουλα&ομφάλιος λώρος σούπερ, πλακούντας έχει μείνει εκεί στο grade2 με καλή αιμάτωση οπότε κομπλέ,αμνιακό σταθερά χαμηλό βέβαια αλλά δεν έχει πέσει άλλο οπότε δεν ανησυχούμε κ ο μπέμπης πλέον 2900 με 432γραμ. +- λέει..

Κοινώς πήρε 400γρ σε 2 εβδομαδες..μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλά απροτι εμένα με έπιασε λίγο η καρδούλα μου γτ είχα συνηθίσει που έπαιρνε φουλ 7ο και 8ο αλλά μου είπε όπως είχαμε ξανά συζητήσει εδω ότι 1ον τον 9ο μειώνετε ο Ρυθμός ανάπτυξης και 2ον είναι πλέον τόσο μεγάλα τα μωρά που δεν μπορούν να γίνουν καλές μετρήσεις στα κιλά κ το μέγεθος..

Τεσπα ,36&5 είμαι δόξα το Θεό οπότε όλα καλά..

Εύχομαι κ σε εσάς ότι καλύτερο!!

Υγ: νομίζω είχε άλλη μια μανούλα σήμερα γιατρουδακο????

Μπράβο ο μπεμπακος μια χαρά είναι! Ετοιμάζεται να δει την μανουλα! 

Να σε ρωτήσω. Σε ποιον υπέρηχο κανεις και βλέπει και την αιματωση? Και είχε δει αν έχει και περιτυλιξη? Εγώ που κάνω στον κλασικό στον 1ο όροφο αριστερά απο τα σκαλιά μου εχουν πει ότι δεν μπορουν να τα δουν αυτά και θέλω να του πω Παρασκευή που θα παω να τα δουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ξέρω κ γω πως τα λένε..είμαι 36&5 και διανύω την 37η..

Σε 2 μέρες θα είμαι 37&1 και θα διανύω την 38η..

Εσύ είσαι 35&3 και διανύεις την 36η..

Καλώς ετσι:P

Ναι το γράφει κ ο υπέρηχος +-432 παρακαλώ!!

Μακάρι το αντράκι μου..

Αχ φίλη ναιιι σε 2 μέρες θα έχω κλείσει τις 37 (36&6 δλδ)και θα προχωράω για 38η..ούτε εγώ δε το πιστεύω..

Βέβαια μου είπε ο γιατρός πως ο τράχηλος είναι κλειστός κ με κόβει να φτάνω 39η...κ ότι κατά μέσο όρο θα βγει μέχρι 3200 ο μπέμπης..να δούμε..

Αφού είμαστε τρελές γαμωτο!! Είναι μεγάλα φοβόμαστε,είναι πιο μικρά αγχωνόμαστε ο,τι να ναι ,έτσι να χουμε να ανησυχούμε..

Πως είσαι σήμερα εσύ κοριτσάκι μου??

Αλήθεια δεν μπορώ να το πιστεψω ποσο φτασαμε!!!

Μην τα σκέφτεσαι τα κιλά! Το παιδί είναι μια χαρά κ θα πάρει όσο πρέπει!άσε που αν φτάσεις 39 Καλώς να είναι μέχρι 3500 για να είναι πιο εύκολα τα πράγματα! Κι εμένα κάπου εκεί στα 3200-300 την περιμένει! Μια χαρά παιδάκια είναι! Και ναι !το μυαλό μας δεν ησυχάζει ποτέ...μικρά, μεγάλα, όλο κάτι βρίσκουμε κι εγώ τα ίδια κάνω!:mrgreen:

Just now, Athina_ είπε:

Μπράβο ο μπεμπακος μια χαρά είναι! Ετοιμάζεται να δει την μανουλα! 

Να σε ρωτήσω. Σε ποιον υπέρηχο κανεις και βλέπει και την αιματωση? Και είχε δει αν έχει και περιτυλιξη? Εγώ που κάνω στον κλασικό στον 1ο όροφο αριστερά απο τα σκαλιά μου εχουν πει ότι δεν μπορουν να τα δουν αυτά και θέλω να του πω Παρασκευή που θα παω να τα δουμε. 

Νομίζω στον υπέρηχο που έχει το ντοπλερ τα βλέπουν αυτά!

Just now, LadyP είπε:

Μπράβο ο γιοκας μια χαρά είναι! Πω πω μπαίνεις 37 εβδομάδες ε? Συν πλην 400 γραμμάρια σου είπε? Τόσο πολύ? Άντε μια χαρά παίδαρος θα βγει!

Έτσι λένε οι υπέρηχοι έχουν απόκλιση 400 γρ. 

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Ξέρω κ γω πως τα λένε..είμαι 36&5 και διανύω την 37η..

Σε 2 μέρες θα είμαι 37&1 και θα διανύω την 38η..

Εσύ είσαι 35&3 και διανύεις την 36η..

Καλώς ετσι:P

Ναι το γράφει κ ο υπέρηχος +-432 παρακαλώ!!

Μακάρι το αντράκι μου..

Αχ φίλη ναιιι σε 2 μέρες θα έχω κλείσει τις 37 (36&6 δλδ)και θα προχωράω για 38η..ούτε εγώ δε το πιστεύω..

Βέβαια μου είπε ο γιατρός πως ο τράχηλος είναι κλειστός κ με κόβει να φτάνω 39η...κ ότι κατά μέσο όρο θα βγει μέχρι 3200 ο μπέμπης..να δούμε..

Αφού είμαστε τρελές γαμωτο!! Είναι μεγάλα φοβόμαστε,είναι πιο μικρά αγχωνόμαστε ο,τι να ναι ,έτσι να χουμε να ανησυχούμε..

Πως είσαι σήμερα εσύ κοριτσάκι μου??

Χαχα, αυτό είναι αλήθεια, όλες μας μια τρέλα την έχουμε... εγώ ας πούμε ανησυχώ για το αντίθετο!:P Σήμερα είμαι καλύτερα γιατί με πήρε ο κλασικός γλυκός ύπνος το πρωί (δεν πονούσα όπως χθες, οπότε κοιμήθηκα κ το ευχαριστήθηκα)! Κάναμε και ένα διάλειμμα από τις δουλειές του σπιτιού γιατί πήγαμε στο Austin πάλι για ψώνια, οπότε είναι πιο χαλαρό το πρόγραμμά μας. Τώρα λίγο ακόμα καθάρισμα στο σπίτι το απόγευμα, θα μαζέψω λίγες κούτες να φεύγουν από τη μέση και φτάνει για σήμερα. Εσύ πώς πάει το μαγείρεμα? Έχεις κάνει ήδη καλή καβάτζα στην κατάψυξη? Έχεις και τον άντρα σου καλομαθημένο μέσα σ'όλα... εμένα ευτυχώς ο δικός μου είναι τουλάχιστον εύκολος στο φαγητό!:)


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ξέρω κ γω πως τα λένε..είμαι 36&5 και διανύω την 37η..

Σε 2 μέρες θα είμαι 37&1 και θα διανύω την 38η..

Εσύ είσαι 35&3 και διανύεις την 36η..

Καλώς ετσι:P

Ναι το γράφει κ ο υπέρηχος +-432 παρακαλώ!!

Μακάρι το αντράκι μου..

Αχ φίλη ναιιι σε 2 μέρες θα έχω κλείσει τις 37 (36&6 δλδ)και θα προχωράω για 38η..ούτε εγώ δε το πιστεύω..

Βέβαια μου είπε ο γιατρός πως ο τράχηλος είναι κλειστός κ με κόβει να φτάνω 39η...κ ότι κατά μέσο όρο θα βγει μέχρι 3200 ο μπέμπης..να δούμε..

Αφού είμαστε τρελές γαμωτο!! Είναι μεγάλα φοβόμαστε,είναι πιο μικρά αγχωνόμαστε ο,τι να ναι ,έτσι να χουμε να ανησυχούμε..

Πως είσαι σήμερα εσύ κοριτσάκι μου??

Μια χαρά το αντράκι σου!!! Πότε θα σε δει πάλι ο γιατρός?

Κι εγώ έχω φοβερή αγωνία για το επόμενο ραντεβού καθώς θα καθορίσει πολλά!!!

Που θα κάνετε το τεστ κορονοιου όσες πάτε προγραμματισμενα? Αν εγώ όντως πάω προγραμματισμενα,θα το κάνω εκτός μαιευτήριου, σε άλλη ιδιωτική κλινική 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...