Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Μια χαρά το αντράκι σου!!! Πότε θα σε δει πάλι ο γιατρός?

Κι εγώ έχω φοβερή αγωνία για το επόμενο ραντεβού καθώς θα καθορίσει πολλά!!!

Που θα κάνετε το τεστ κορονοιου όσες πάτε προγραμματισμενα? Αν εγώ όντως πάω προγραμματισμενα,θα το κάνω εκτός μαιευτήριου, σε άλλη ιδιωτική κλινική 

Μάλλον στο νοσοκομείο αλλιως στον μικροβιολογο που πάω!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Athina_ είπε:

Μπράβο ο μπεμπακος μια χαρά είναι! Ετοιμάζεται να δει την μανουλα! 

Να σε ρωτήσω. Σε ποιον υπέρηχο κανεις και βλέπει και την αιματωση? Και είχε δει αν έχει και περιτυλιξη? Εγώ που κάνω στον κλασικό στον 1ο όροφο αριστερά απο τα σκαλιά μου εχουν πει ότι δεν μπορουν να τα δουν αυτά και θέλω να του πω Παρασκευή που θα παω να τα δουμε. 

Κοιταξε να δεις εγώ κάνω μαζί του κάποια ραντεβού στο Ρέα κ εκεί ο υπερηχος είναι έγχρωμος σαν του εμβρυολογου κ από εκεί τα βλέπει..

Θα το είδαν όμως στο ντοπλερ σίγουρα !! Πάντως αν δεν έχει καλή αιμάτωση ή έχει περιτύλιξη το καταλαβαίνουν κ από τους παλμούς της καρδιάς γιατί πέφτουν κ είναι ασταθής!!

Just now, Christinα είπε:

Αλήθεια δεν μπορώ να το πιστεψω ποσο φτασαμε!!!

Μην τα σκέφτεσαι τα κιλά! Το παιδί είναι μια χαρά κ θα πάρει όσο πρέπει!άσε που αν φτάσεις 39 Καλώς να είναι μέχρι 3500 για να είναι πιο εύκολα τα πράγματα! Κι εμένα κάπου εκεί στα 3200-300 την περιμένει! Μια χαρά παιδάκια είναι! Και ναι !το μυαλό μας δεν ησυχάζει ποτέ...μικρά, μεγάλα, όλο κάτι βρίσκουμε κι εγώ τα ίδια κάνω!:mrgreen:

Νομίζω στον υπέρηχο που έχει το ντοπλερ τα βλέπουν αυτά!

Έτσι λένε οι υπέρηχοι έχουν απόκλιση 400 γρ. 

Πραγματικά ούτε εγώ..κάθε μέρα που περνάει πλέον είμαστε ένα βήμα πιο κοντά..ποτέ έχεις εσύ ξανά ραντεβού?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοιταξε να δεις εγώ κάνω μαζί του κάποια ραντεβού στο Ρέα κ εκεί ο υπερηχος είναι έγχρωμος σαν του εμβρυολογου κ από εκεί τα βλέπει..

Θα το είδαν όμως στο ντοπλερ σίγουρα !! Πάντως αν δεν έχει καλή αιμάτωση ή έχει περιτύλιξη το καταλαβαίνουν κ από τους παλμούς της καρδιάς γιατί πέφτουν κ είναι ασταθής!!

Νόμιζα ότι το κάνεις στο Έλενα. Το είχαν δει στο ντομπλερ απλά ήθελα να το ξαναδούν γιατί το έκανα νωρίς σχετικά. Σ ευχαριστώ πολυ! Δεν ξέρω αν με πιανει μόνο εμένα αλλά όσο πλησιαζει ο καιρός αγχώνομαι ακόμα πιο πολυ να είναι όλα καλά! Είναι ανυπομονησία με άγχος μαζί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Χαχα, αυτό είναι αλήθεια, όλες μας μια τρέλα την έχουμε... εγώ ας πούμε ανησυχώ για το αντίθετο!:P Σήμερα είμαι καλύτερα γιατί με πήρε ο κλασικός γλυκός ύπνος το πρωί (δεν πονούσα όπως χθες, οπότε κοιμήθηκα κ το ευχαριστήθηκα)! Κάναμε και ένα διάλειμμα από τις δουλειές του σπιτιού γιατί πήγαμε στο Austin πάλι για ψώνια, οπότε είναι πιο χαλαρό το πρόγραμμά μας. Τώρα λίγο ακόμα καθάρισμα στο σπίτι το απόγευμα, θα μαζέψω λίγες κούτες να φεύγουν από τη μέση και φτάνει για σήμερα. Εσύ πώς πάει το μαγείρεμα? Έχεις κάνει ήδη καλή καβάτζα στην κατάψυξη? Έχεις και τον άντρα σου καλομαθημένο μέσα σ'όλα... εμένα ευτυχώς ο δικός μου είναι τουλάχιστον εύκολος στο φαγητό!:)

Τι να τον κάνω τον άτιμο?? Ελπίζω ο γιος να είναι πιο καλοβολος κ παμφάγος σαν τη μανούλα!!

Έχω ήδη 4 φαγητά(από 2 μερίδες το κάθε ένα) κ αυριο θα μου φέρει κιμά να κάνω το μισό κεφτεδάκια κ το άλλο μπιφτέκια να έχω κατάψυξη..για πες καμία ακόμη ιδέα που να μένει κατάψυξη ρε φίλη..

Just now, Athina_ είπε:

Νόμιζα ότι το κάνεις στο Έλενα. Το είχαν δει στο ντομπλερ απλά ήθελα να το ξαναδούν γιατί το έκανα νωρίς σχετικά. Σ ευχαριστώ πολυ! Δεν ξέρω αν με πιανει μόνο εμένα αλλά όσο πλησιαζει ο καιρός αγχώνομαι ακόμα πιο πολυ να είναι όλα καλά! Είναι ανυπομονησία με άγχος μαζί. 

Εγώ να δεις κ οι περισσότερες νομίζω!!

Να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου κ μη κοιτάς τι κάνουν άλλοι ή τι διαβάζεις στο ίντερνετ..

Πχ εμάς ο γιατρός μας (λέω εμάς γτ όπως σας είπα έχω τον ίδιο με άλλα δύο κορίτσια από εδώ..) μας έκανε τελευταίες αιματολογικές &ούρων τον Αύγουστο(όπως κάθε μήνα)..κ είχαμε φαγωθεί γιατί δε μας έχει πει για τον Σεπτέμβρη κτλ ενώ στο ίντερνετ λέει κάποιοι κάνουν κ τον τελευταίο μηνα..

Εν τέλη μετά είδαμε κ από την ομάδα μας κορίτσια κ από του Σεπτεμβρίου που κ σε αυτές ο γιατρός τους τους είπε ότι θα ξανά κάνουν εξετάσεις την ημέρα του τοκετού πλέον..

Οπότε τσάμπα τρωγομασταν..

Για αυτό σου λέω,εμπιστευσου ότι σου λέει,κ εκείνοι το καλύτερο θέλουν!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μάλλον στο νοσοκομείο αλλιως στον μικροβιολογο που πάω!

Την κάνει ο μικροβιολόγος σου??? Εδώ στο κωριο δεν κάνουν τέτοια πράγματα:P

Έχω μια τελευταία ελπίδα για ένα μικροβιολογικό ,θα καλέσω αύριο..αλλιώς Αθήνα.

Αν δεν πάμε προγραμματισμένα, θα τη κάνουμε κι εμείς στο μαιευτήριο.. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Κοιταξε να δεις εγώ κάνω μαζί του κάποια ραντεβού στο Ρέα κ εκεί ο υπερηχος είναι έγχρωμος σαν του εμβρυολογου κ από εκεί τα βλέπει..

Θα το είδαν όμως στο ντοπλερ σίγουρα !! Πάντως αν δεν έχει καλή αιμάτωση ή έχει περιτύλιξη το καταλαβαίνουν κ από τους παλμούς της καρδιάς γιατί πέφτουν κ είναι ασταθής!!

Πραγματικά ούτε εγώ..κάθε μέρα που περνάει πλέον είμαστε ένα βήμα πιο κοντά..ποτέ έχεις εσύ ξανά ραντεβού?

Τη Παρασκευή θα σας έχω νέα!

Σάλτσα κιμά για μακαρόνια αν τρώτε βάλε στη κατάψυξη! Ακόμα κ όσπρια βάζουν κι είναι οκ μου έχουν πει! Δεν έχω δοκιμάσει εγώ!

Just now, Anastasia05 είπε:

Την κάνει ο μικροβιολόγος σου??? Εδώ στο κωριο δεν κάνουν τέτοια πράγματα:P

Έχω μια τελευταία ελπίδα για ένα μικροβιολογικό ,θα καλέσω αύριο..αλλιώς Αθήνα.

Αν δεν πάμε προγραμματισμένα, θα τη κάνουμε κι εμείς στο μαιευτήριο.. 

Ναι τον ρώτησα κ είπε ότι κάνει αλλά μου είπαν ότι μπορώ κ στο νοσοκομείο για να μην πληρώσω όμως μέχρι τότε δεν ξέρουν αν θα έχουν αντιδραστήρες? Κάτι τέτοιο δεν ξέρω από αυτά τα πράγματα...θα ενημερωθώ εκ των έσω κ βλέπουμε!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τη Παρασκευή θα σας έχω νέα!

Σάλτσα κιμά για μακαρόνια αν τρώτε βάλε στη κατάψυξη! Ακόμα κ όσπρια βάζουν κι είναι οκ μου έχουν πει! Δεν έχω δοκιμάσει εγώ!

Ναι κιμά έχω βάλει!! Κ κοκκινιστό και γυρο που κάνω (του Άκη;)) χμμμ όσπρια!! Υπέροχη ιδέα!!

Κ εγώ βάζω γίγαντες που τους βαριέμαι κ κάνω πάντα ένα πακέτο να μείνουν χεχεχε κ μια χαρά είναι σαν φρέσκοι!!

θα δοκιμάσω κ φακές.. ωραία ιδέα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Τη Παρασκευή θα σας έχω νέα!

Σάλτσα κιμά για μακαρόνια αν τρώτε βάλε στη κατάψυξη! Ακόμα κ όσπρια βάζουν κι είναι οκ μου έχουν πει! Δεν έχω δοκιμάσει εγώ!

Ναι τον ρώτησα κ είπε ότι κάνει αλλά μου είπαν ότι μπορώ κ στο νοσοκομείο για να μην πληρώσω όμως μέχρι τότε δεν ξέρουν αν θα έχουν αντιδραστήρες? Κάτι τέτοιο δεν ξέρω από αυτά τα πράγματα...θα ενημερωθώ εκ των έσω κ βλέπουμε!

Σε δημοσιο νοσοκομείο??δεν κατάλαβα..

Εμάς είναι 200€ και για τους δύο στο μαιευτήριο κ στην ιδιωτική κλινική 90€ κ οι δύο.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι κιμά έχω βάλει!! Κ κοκκινιστό και γυρο που κάνω (του Άκη;)) χμμμ όσπρια!! Υπέροχη ιδέα!!

Κ εγώ βάζω γίγαντες που τους βαριέμαι κ κάνω πάντα ένα πακέτο να μείνουν χεχεχε κ μια χαρά είναι σαν φρέσκοι!!

θα δοκιμάσω κ φακές.. ωραία ιδέα!!

Κ κάνα ψαράκι αν σου χωράει! Ώμο βέβαια! Η μαμά μου τα βάζει αλευρωμενα τα μικρά που περισσεύουν αλλά απλωτα σε τάπερ κ είναι μια χαρά έτοιμα για τηγάνι. Καροτακι σε ροδέλες κ σελερι για τις σούπες σου! Έχει σίδηρο, εγώ έχω πάντα κ για το παιδί!

Just now, Anastasia05 είπε:

Σε δημοσιο νοσοκομείο??δεν κατάλαβα..

Εμάς είναι 200€ και για τους δύο στο μαιευτήριο κ στην ιδιωτική κλινική 90€ κ οι δύο.

Ναι στο δημόσιο! Εμένα 130 το 1 ο μικροβιολόγος!!! Μέχρι τώρα για τον συνοδό μου είπαν όχι τεστ για το μαιευτήριο! 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσινια μου πως είστε??

Λοιπόν εγώ γύρισα από τον γιατρό,καρδουλα&ομφάλιος λώρος σούπερ, πλακούντας έχει μείνει εκεί στο grade2 με καλή αιμάτωση οπότε κομπλέ,αμνιακό σταθερά χαμηλό βέβαια αλλά δεν έχει πέσει άλλο οπότε δεν ανησυχούμε κ ο μπέμπης πλέον 2900 με 432γραμ. +- λέει..

Κοινώς πήρε 400γρ σε 2 εβδομαδες..μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλά απροτι εμένα με έπιασε λίγο η καρδούλα μου γτ είχα συνηθίσει που έπαιρνε φουλ 7ο και 8ο αλλά μου είπε όπως είχαμε ξανά συζητήσει εδω ότι 1ον τον 9ο μειώνετε ο Ρυθμός ανάπτυξης και 2ον είναι πλέον τόσο μεγάλα τα μωρά που δεν μπορούν να γίνουν καλές μετρήσεις στα κιλά κ το μέγεθος..

Τεσπα ,36&5 είμαι δόξα το Θεό οπότε όλα καλά..

Εύχομαι κ σε εσάς ότι καλύτερο!!

Υγ: νομίζω είχε άλλη μια μανούλα σήμερα γιατρουδακο????

Μπράβο μια χαρά!!! Το ιδανικό βάρος έχει! Εγώ πήγα εχθές και τον μέτρησε (εκτίμηση δηλαδή..) 3320. Ήθελε να μου κανει τις ενέσεις κορτιζόνης αλλά δεν γίνεται γιατί το ζάχαρο μου παρα του ότι έχω ανεβάσει πολύ την ινσουλίνη, το πρωί ανεβαίνει πλέον στον Θεο. Λέει με το καλό όταν γεννηθεί θα μου τον κρατήσουν προληπτικά ένα 24ωρο για εξετάσεις στη ΜΕΘ. Ουφ άντε να γεννηθεί γιατί θα με τρώει το αγχος όσο είναι εκεί μέσα και το ζάχαρο μου θα είναι αρυθμιστο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Κ κάνα ψαράκι αν σου χωράει! Ώμο βέβαια! Η μαμά μου τα βάζει αλευρωμενα τα μικρά που περισσεύουν αλλά απλωτα σε τάπερ κ είναι μια χαρά έτοιμα για τηγάνι. Καροτακι σε ροδέλες κ σελερι για τις σούπες σου! Έχει σίδηρο, εγώ έχω πάντα κ για το παιδί!

Ναι στο δημόσιο! Εμένα 130 το 1 ο μικροβιολόγος!!! Μέχρι τώρα για τον συνοδό μου είπαν όχι τεστ για το μαιευτήριο! 

Καλά εδώ στο δημόσιο ποτέ δεν θα κατάφερνα να κάνω!!! Κάνουν μόνο σε υποπτα κρούσματα κ σε όσους εργαζόμενους γυρίζουν από άδεια..

Αν σκεφτείς ότι έκανε κ 300 το ένα στις αρχες:shock: πάλι καλά να λέμε

Just now, P.L.L. είπε:

Μπράβο μια χαρά!!! Το ιδανικό βάρος έχει! Εγώ πήγα εχθές και τον μέτρησε (εκτίμηση δηλαδή..) 3320. Ήθελε να μου κανει τις ενέσεις κορτιζόνης αλλά δεν γίνεται γιατί το ζάχαρο μου παρα του ότι έχω ανεβάσει πολύ την ινσουλίνη, το πρωί ανεβαίνει πλέον στον Θεο. Λέει με το καλό όταν γεννηθεί θα μου τον κρατήσουν προληπτικά ένα 24ωρο για εξετάσεις στη ΜΕΘ. Ουφ άντε να γεννηθεί γιατί θα με τρώει το αγχος όσο είναι εκεί μέσα και το ζάχαρο μου θα είναι αρυθμιστο! 

Αχ βρε κορίτσι άλλο άγχος κι εσύ:|... Όλα καλά να πάνε εύχομαι :)

Νομίζω θα κάνεις καισαρική? Καλά θυμάμαι?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλά εδώ στο δημόσιο ποτέ δεν θα κατάφερνα να κάνω!!! Κάνουν μόνο σε υποπτα κρούσματα κ σε όσους εργαζόμενους γυρίζουν από άδεια..

Αν σκεφτείς ότι έκανε κ 300 το ένα στις αρχες:shock: πάλι καλά να λέμε

Καλέ 15 τους κοστίζει κ ζητάνε ότι θέλουν! Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει ένα πλαφόν!

Just now, P.L.L. είπε:

Μπράβο μια χαρά!!! Το ιδανικό βάρος έχει! Εγώ πήγα εχθές και τον μέτρησε (εκτίμηση δηλαδή..) 3320. Ήθελε να μου κανει τις ενέσεις κορτιζόνης αλλά δεν γίνεται γιατί το ζάχαρο μου παρα του ότι έχω ανεβάσει πολύ την ινσουλίνη, το πρωί ανεβαίνει πλέον στον Θεο. Λέει με το καλό όταν γεννηθεί θα μου τον κρατήσουν προληπτικά ένα 24ωρο για εξετάσεις στη ΜΕΘ. Ουφ άντε να γεννηθεί γιατί θα με τρώει το αγχος όσο είναι εκεί μέσα και το ζάχαρο μου θα είναι αρυθμιστο! 

Λίγο ακόμα υπομονή μανούλα! Αχ αυτό το ζάχαρο! Καλά ο μπεμπαρος μια χαρά θα είναι,μην σε ανησυχεί και μετά θα ρυθμιστούν όλα ως δια μαγείας! Είναι της εγκυμοσύνης βλέπεις...


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλέ 15 τους κοστίζει κ ζητάνε ότι θέλουν! Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει ένα πλαφόν!

Λίγο ακόμα υπομονή μανούλα! Αχ αυτό το ζάχαρο! Καλά ο μπεμπαρος μια χαρά θα είναι,μην σε ανησυχεί και μετά θα ρυθμιστούν όλα ως δια μαγείας! Είναι της εγκυμοσύνης βλέπεις...

15 ε??? Έλεος !!!

Ειδικά σε εμας που είναι υποχρεωτικό θα επρεπε να είναι δωρεάν με ένα απλο παραπεμπτικό, αλλά τελοσπαντων!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Μπράβο μια χαρά!!! Το ιδανικό βάρος έχει! Εγώ πήγα εχθές και τον μέτρησε (εκτίμηση δηλαδή..) 3320. Ήθελε να μου κανει τις ενέσεις κορτιζόνης αλλά δεν γίνεται γιατί το ζάχαρο μου παρα του ότι έχω ανεβάσει πολύ την ινσουλίνη, το πρωί ανεβαίνει πλέον στον Θεο. Λέει με το καλό όταν γεννηθεί θα μου τον κρατήσουν προληπτικά ένα 24ωρο για εξετάσεις στη ΜΕΘ. Ουφ άντε να γεννηθεί γιατί θα με τρώει το αγχος όσο είναι εκεί μέσα και το ζάχαρο μου θα είναι αρυθμιστο! 

Πόσων εβδομαδων είσαι εσύ PLL μου? Γτ ήθελε να σου κάνει ενέσεις φοβάται για πρόωρη γέννα?

Just now, Anastasia05 είπε:

15 ε??? Έλεος !!!

Ειδικά σε εμας που είναι υποχρεωτικό θα επρεπε να είναι δωρεάν με ένα απλο παραπεμπτικό, αλλά τελοσπαντων!

Αυτό ακριβώς!!! Ειδικά στα δημόσια που πάνε κ γυναίκες οι οποίες πραγματικά δεν έχουν αλλά χρηματα τι να κάνουμε δηλαδή?? Πως θα πληρώσουν εκείνες?? Η θα πρέπει να γεννήσουν σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez said:

Τι να τον κάνω τον άτιμο?? Ελπίζω ο γιος να είναι πιο καλοβολος κ παμφάγος σαν τη μανούλα!!

Έχω ήδη 4 φαγητά(από 2 μερίδες το κάθε ένα) κ αυριο θα μου φέρει κιμά να κάνω το μισό κεφτεδάκια κ το άλλο μπιφτέκια να έχω κατάψυξη..για πες καμία ακόμη ιδέα που να μένει κατάψυξη ρε φίλη..

Εγώ να δεις κ οι περισσότερες νομίζω!!

Να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου κ μη κοιτάς τι κάνουν άλλοι ή τι διαβάζεις στο ίντερνετ..

Πχ εμάς ο γιατρός μας (λέω εμάς γτ όπως σας είπα έχω τον ίδιο με άλλα δύο κορίτσια από εδώ..) μας έκανε τελευταίες αιματολογικές &ούρων τον Αύγουστο(όπως κάθε μήνα)..κ είχαμε φαγωθεί γιατί δε μας έχει πει για τον Σεπτέμβρη κτλ ενώ στο ίντερνετ λέει κάποιοι κάνουν κ τον τελευταίο μηνα..

Εν τέλη μετά είδαμε κ από την ομάδα μας κορίτσια κ από του Σεπτεμβρίου που κ σε αυτές ο γιατρός τους τους είπε ότι θα ξανά κάνουν εξετάσεις την ημέρα του τοκετού πλέον..

Οπότε τσάμπα τρωγομασταν..

Για αυτό σου λέω,εμπιστευσου ότι σου λέει,κ εκείνοι το καλύτερο θέλουν!!

 

Τα όσπρια που είπε και η Χριστίνα είναι πολύ καλή ιδέα. Επίσης, εκτός από σούπες, οτιδήποτε σε μορφή στιφάδο διατηρείται πολύ καλά στην κατάψυξη. Έβλεπα μια συνταγή για γίδα βραστή με κρεμμύδι, καρότα κ πατάτες στην εκπομπή του Άκη χθες κ μου έτρεχαν τα σάλια... αυτήν θέλω να κάνω όταν μπορέσω κ έχουμε την κουζίνα μας!:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...