Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Hliolousti είπε:

Σίγουρα στην επιδείνωση της δύσπνοιας παίζει ρόλο και το άγχος!

Εμείς είχαμε από προχθές κάτι απρόοπτο (θέμα υγείας) με κοντινό οικογενειακό πρόσωπο και ενώ θεωρούσα ότι το ορίζω,τελικά με επηρέασε γιατί τέτοια δύσπνοια και φούσκωμα έτσι στο άκυρο δεν έχω ξαναπάθει!

Εσύ μην αγχώνεσαι κυρά μου γιατί αυτό που έχουμε στα χέρια μας μόλις θα γεννήσουν Ε θα φύγει!Άσε που σου εγγυωμαι ότι ακόμα κι αν δε φύγει αμέσως,από την ευτυχία μας θα το ξεχάσουμε κιόλας και όλα μια χαρά θα τα κάνουμε!και τα μπανάκια στο νινι μας και όλα!

Επίσης με τη μαία συμφωνώ κι εγώ!Αύριο έχω μαζί της το τελευταίο μάθημα πριν τον τοκετό και ήδη νιώθω πολύ μεγάλη αυτοπεποίθηση και σιγουριά!ότι ξέρω τί με περιμένει ακριβώς!τα υπεραναλυσαμε όλα!πχ κάναμε πρόβες μέχρι και το πώς θα μου κάνουν επισκληριδιο!αύριο το θέμα είναι "θηλασμός" και ανυπομονώ!

@Anastasia05 εγώ κι εσύ είμαστε με τα ψιλοπεσμενα αιμοπετάλια!(καλά δε θυμαμαις:blink:)

Αφού όμως η γιατρός μου είπε ότι εξετάσεις αίματος θα ξανακάνω τώρα με την εισαγωγή πρώτα ο Θεός,δεν πρέπει να ξέρουμε από πριν αν έπεσαν κι άλλο;;μπας και το προλάβουμε;

Ρώτησα τη μαία και μου είπε σε περιπτώσεις 80-90 χιλιάδες υπάρχει πρόβλημα και ότι αποκλείεται να μου έπεσε τόσο!Εγώ λέω να ζητήσω την τρίτη που θα πάω να μου γράψει μια απλη γ.αιματος!εσύ τι θα κάνεις με αυτό;

Εγώ θα πάω το Σάββατο για εξετάσεις αιματος,ούρων κ κάποιες άλλες που μου διαφεύγουν κ θα ξερουμε!!:) Επίσης θα μου κάνει καλλιέργεια ο γιατρός μου στο επόμενο ραντεβού

Γιατί μιλήσατε για τόσο χαμηλά αιμοπετάλια εφόσον δεν έχεις φτάσει τοσο? Εγώ αποφεύγω όλες αυτές τις υποθετικές συζητήσεις για να μην τα σκέφτομαι κ αγχώνομαι. 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ θα πάω το Σάββατο για εξετάσεις αιματος,ούρων κ κάποιες άλλες που μου διαφεύγουν κ θα ξερουμε!!:) Επίσης θα μου κάνει καλλιέργεια ο γιατρός μου στο επόμενο ραντεβού

Γιατί μιλήσατε για τόσο χαμηλά αιμοπετάλια εφόσον δεν έχεις φτάσει τοσο? Εγώ αποφεύγω όλες αυτές τις υποθετικές συζητήσεις για να μην τα σκέφτομαι κ αγχώνομαι. 

 

Μου το είπε γιατί έχω φτάσει στα 145 και η απόκλιση με τα 80-90 είναι πολύ μεγάλη!για να καταλάβω ότι σε πολύ χαμηλά επίπεδα υπάρχει θέμα!εγώ δεν ήξερα ότι σε αυτές τις τιμές είναι το προβλημα πχ και αγχωνομουν τζάμπα!οπότε καλό μου έκανε που το είπε..

Απλά θα ήθελα ακόμα μια φορά να κάνω μια αιματολογικη...να δω έτσι μπας και ανεβηκε..γιατί δε μου άρεσε στη τελευταία εξέταση που βγήκε bold η τιμή τους:rolleyes:

Εμένα κολπικό μου πήρε και σήμερα θα μάθω το αποτέλεσμα!άρα εσύ κάνεις τώρα αιματολογικές...λογικά θα μου γράψει κι εμένα τη τρίτη άμα της το ζητησω!

Μην αγχώνεσαι νομίζω ότι τον τελευταίο μήνα συνήθως δεν πέφτουν άλλο...κάπου είχα διαβάσει ότι κάπως τονώνεται ο οργανισμός εν όψει της γέννας!Θα μάθουμε σύντομα:wink:


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Μου το είπε γιατί έχω φτάσει στα 145 και η απόκλιση με τα 80-90 είναι πολύ μεγάλη!για να καταλάβω ότι σε πολύ χαμηλά επίπεδα υπάρχει θέμα!εγώ δεν ήξερα ότι σε αυτές τις τιμές είναι το προβλημα πχ και αγχωνομουν τζάμπα!οπότε καλό μου έκανε που το είπε..

Απλά θα ήθελα ακόμα μια φορά να κάνω μια αιματολογικη...να δω έτσι μπας και ανεβηκε..γιατί δε μου άρεσε στη τελευταία εξέταση που βγήκε bold η τιμή τους:rolleyes:

Εμένα κολπικό μου πήρε και σήμερα θα μάθω το αποτέλεσμα!άρα εσύ κάνεις τώρα αιματολογικές...λογικά θα μου γράψει κι εμένα τη τρίτη άμα της το ζητησω!

Μην αγχώνεσαι νομίζω ότι τον τελευταίο μήνα συνήθως δεν πέφτουν άλλο...κάπου είχα διαβάσει ότι κάπως τονώνεται ο οργανισμός εν όψει της γέννας!Θα μάθουμε σύντομα:wink:

Δεν αγχώνομαι για τα αιμοπεταλια! Την πρώτη φορά ανέβηκαν λίγο στις τελευταίες εξετάσεις,έτσι πιστεύω θα γινει κ τώρα!

Να ζητήσεις να σου γράψει για να έχετε μια εικόνα μέχρι τη γεννα! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας! 

είχα ραντεβού με το γιατρό, δεν έχει γυρίσει ακόμα ο μπέμπης.. αλλά κατά τα άλλα είναι όλα καλά, σχεδόν 3 κιλά. 

Είναι κάποια άλλη κοπέλα που ακόμα περιμένει να γυρίσει το παιδί; Παρόλο που όλα τα άλλα είναι καλά, ομολογω ότι απογοητεύτηκα γιατί δε θέλω να πάω με καισαρική..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

είχα ραντεβού με το γιατρό, δεν έχει γυρίσει ακόμα ο μπέμπης.. αλλά κατά τα άλλα είναι όλα καλά, σχεδόν 3 κιλά. 

Είναι κάποια άλλη κοπέλα που ακόμα περιμένει να γυρίσει το παιδί; Παρόλο που όλα τα άλλα είναι καλά, ομολόγων ότι απογοητεύτηκα γιατί δε θέλω να πάω με καισαρική..

Πωπω μεγάλωσε και αυτό το αγοράκι μας!

Εμένα δεν έχει γυρίσει! Και έτσι όπως την βλέπω χαλαρουίτα με σφηνωμένο κεφάλι στα πλευρά μου δεν το κόβω......  

Θετικές σκέψεις όμως! Υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν γυρίσει κ στις 39 εβδομάδες. Ποτέ δεν ξέρεις ;-) Πόσο είσαι εσύ; Εμένα μου είπαν ότι θα δοκιμάσουν να το γυρίσουν αν συμφωνώ αλλά να ξέρω πως πάντα υπάρχει ένα ζόρι σε αυτήν την διαδικασία για το μωράκι καλύτερα να περιμένουμε μπας κ το κάνει μόνη της. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι να γυρίσουν τα μωράκια σας! Κι αν δε γυρίσουν,δεν πειράζει βρε κορίτσια μου, καλά να είμαστε κι εμείς κ τα μωράκια μας κι ότι είναι καλύτερο στη κάθε περίπτωση να γίνει!:)

Υπάρχει ακόμη περιθώριο παντως!!! Εγώ ξέρω περιπτώσεις που γύρισε με το κεφάλι κάτω κ τελευταία στιγμή ξαναγύρισε,το αντίθετο δηλαδή! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz said:

Πωπω μεγάλωσε και αυτό το αγοράκι μας!

Εμένα δεν έχει γυρίσει! Και έτσι όπως την βλέπω χαλαρουίτα με σφηνωμένο κεφάλι στα πλευρά μου δεν το κόβω......  

Θετικές σκέψεις όμως! Υπάρχουν περιπτώσεις που έχουν γυρίσει κ στις 39 εβδομάδες. Ποτέ δεν ξέρεις ;-) Πόσο είσαι εσύ; Εμένα μου είπαν ότι θα δοκιμάσουν να το γυρίσουν αν συμφωνώ αλλά να ξέρω πως πάντα υπάρχει ένα ζόρι σε αυτήν την διαδικασία για το μωράκι καλύτερα να περιμένουμε μπας κ το κάνει μόνη της. 

Αύριο θα μπω στην 36η! Ναι ναι την έχω ακούσει τη διαδικασία αλλά δεν είναι σίγουρο ότι έχει επιτυχία κ έχει κ κάποια ρίσκα! 

@Anastasia05 κι εγώ έχω ακούσει πολλές περίεργες περιπτώσεις, ειδικά από τη στιγμή που άρχισε να με απασχολεί! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Αύριο θα μπω στην 36η! Ναι ναι την έχω ακούσει τη διαδικασία αλλά δεν είναι σίγουρο ότι έχει επιτυχία κ έχει κ κάποια ρίσκα! 

@Anastasia05 κι εγώ έχω ακούσει πολλές περίεργες περιπτώσεις, ειδικά από τη στιγμή που άρχισε να με απασχολεί! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά,όπως κ να έρθουν τα μωράκια μας!! Πολλές από εμάς δεν ξέρουμε πως θα γεννησουμε,τελικά!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Aurora S είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

είχα ραντεβού με το γιατρό, δεν έχει γυρίσει ακόμα ο μπέμπης.. αλλά κατά τα άλλα είναι όλα καλά, σχεδόν 3 κιλά. 

Είναι κάποια άλλη κοπέλα που ακόμα περιμένει να γυρίσει το παιδί; Παρόλο που όλα τα άλλα είναι καλά, ομολογω ότι απογοητεύτηκα γιατί δε θέλω να πάω με καισαρική..

Ούτε η μπέμπα μ έχει γυρίσει! Να είναι καλά τα μωράκια μας κι ας βγουν όπως θέλουν! Με το καλό κορίτσι!!!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marti είπε:

Τελική δε λες τιποτα.. Ποτε πέρασε ο καιρός? Οεοεο! 

Ε ε ε βαρος ΤΟΥ!:P @Renez πάρε θεση! Χαχαχα

Βλέπεις τι ζούμε? 

Δε φτάνει που τα ψάχνουμε πλέον τα αγοράκια μας τα ακυρώνουν κιόλας!!:P

1 ώρα πρίν, Aurora S είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

είχα ραντεβού με το γιατρό, δεν έχει γυρίσει ακόμα ο μπέμπης.. αλλά κατά τα άλλα είναι όλα καλά, σχεδόν 3 κιλά. 

Είναι κάποια άλλη κοπέλα που ακόμα περιμένει να γυρίσει το παιδί; Παρόλο που όλα τα άλλα είναι καλά, ομολογω ότι απογοητεύτηκα γιατί δε θέλω να πάω με καισαρική..

Πόσων εβδομαδων εισαι? Σόρρυ αν ξανά ρωτάω αλλά χωρίς τα στικερακια που τα βλέπω ξεχνιέμαι...

Ααααα τώρα είδα λες 36..δεν είχα διαβάσει πάρα κάτω!! 

Θα κάνει ότι νιώθει το μωράκι σου,εκείνο ξέρει καλύτερα μανούλα..μπορεί να είναι λίγο τεμπέλικο κ να μη θέλει να παλέψει στον τοκετό οπότε σου λέει καισαρική μάνα!!:P

Ας ελπίσουμε ότι θα γυρισει πάντως,think positive:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Που είστε καλέ? Χουχουλιαζετε με τη δροσιά του ιανου???:tongue: Μην χάνεστε για ώρες όλες καλέ.. φοβία μου έμεινε! Λες να γεννάνε όλες οι μανούλες Οκτωβρίου εν μέσω κυκλώνα? Αχαχαχαχα...ξουξουξου έχουμε μερούλες ακόμα!!!Εδώ άρχισε ο πολυς αέρας κι αύριο δεν δουλεύω!!!Yes!:mrgreen:

  • Χαχα 5

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ακόμα εδώ εγκυουλες! Εγώ σήμερα είχα τρελό πονοκέφαλο! Πήρα και την πίεση μην μου έχει ανέβει όλα οκ αλλά αναγκάστηκα να πάρω Ντεπον! Κατά τα άλλα τώρα παίζουμε games στο playstation με τον άντρα μου σαν βλαμενα 20 χρόνα μέχρι να περάσουν οι μέρες να έρθει η κόρη!:x

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Είμαστε ακόμα εδώ εγκυουλες! Εγώ σήμερα είχα τρελό πονοκέφαλο! Πήρα και την πίεση μην μου έχει ανέβει όλα οκ αλλά αναγκάστηκα να πάρω Ντεπον! Κατά τα άλλα τώρα παίζουμε games στο playstation με τον άντρα μου σαν βλαμενα 20 χρόνα μέχρι να περάσουν οι μέρες να έρθει η κόρη!:x

Θεουλιδες:mrgreen:

Παίξτε να το χαρείτε!! Εμένα από τώρα ονειρεύεται τη στιγμή που θα πάρει το τότε καινούργιο play να παίζει με τον γιοκα του:P

Πέρασε το κεφάλι?

Just now, Christinα είπε:

Που είστε καλέ? Χουχουλιαζετε με τη δροσιά του ιανου???:tongue: Μην χάνεστε για ώρες όλες καλέ.. φοβία μου έμεινε! Λες να γεννάνε όλες οι μανούλες Οκτωβρίου εν μέσω κυκλώνα? Αχαχαχαχα...ξουξουξου έχουμε μερούλες ακόμα!!!Εδώ άρχισε ο πολυς αέρας κι αύριο δεν δουλεύω!!!Yes!:mrgreen:

Οχιιι Χριστινάκι μην αγχώνεσαι όλες εδώ ακόμη φουσκωκοιλιτσες!!

Καλεεε μη το απευχεσαι τόσο για όλες κυουρια μου..από αύριο είμαστε 3-4 που μπαίνουμε 37+ οπότε δε θα μας χαλάνε σιγά σιγά:P

Όσο για τη δροσουλα φίλη δε το συζητάω!! Είμαι τόσο χαρούμενη!!! Αρκεί να μη κάνει καταστροφές..

Πως πέρασες σήμερα?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

είχα ραντεβού με το γιατρό, δεν έχει γυρίσει ακόμα ο μπέμπης.. αλλά κατά τα άλλα είναι όλα καλά, σχεδόν 3 κιλά. 

Είναι κάποια άλλη κοπέλα που ακόμα περιμένει να γυρίσει το παιδί; Παρόλο που όλα τα άλλα είναι καλά, ομολογω ότι απογοητεύτηκα γιατί δε θέλω να πάω με καισαρική..

Λοιπον η μαία με την οποία έκανα σεμινάρια μας είπε να βάζουμε το χέρι μας κάτω από την κοιλιά μας για να δείχνουμε στο μωρό μας τη σωστή διαδρομή.....και να χαϊδεύουμε εκεί την κοιλιτσα μας για να του δείχνουμε πορεια.... Επίσης μπορουμε να το κάνουμε μαζί με τον άντρα μας...... Να καθόμαστε ανάμεσα στα ποδια του και να χαϊδεύουμε κοιλιτσα εκεί κάτω για να του δείξουμε πορεια.... Το ξερω ακουγεται πολυ ρομαντικό αλλά το προτεινε ως μια προσπαθεια για να γυρίσουν τα μωράκια..... Θα δω και τις σημειώσεις να σ πω τι άλλο μας είπε.....εμενα έχει γυρίσει όποτε δεν χρειάστηκε να κάνω εξάσκηση προς το παρον..... Το μωράκι σου ξέρει και ότι είναι να γίνει θα γίνει..... Είναι υγιές και αυτό μόνο έχει, σημασία...... Τπτ αλλο....... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Θεουλιδες:mrgreen:

Παίξτε να το χαρείτε!! Εμένα από τώρα ονειρεύεται τη στιγμή που θα πάρει το τότε καινούργιο play να παίζει με τον γιοκα του:P

Πέρασε το κεφάλι?

Οχιιι Χριστινάκι μην αγχώνεσαι όλες εδώ ακόμη φουσκωκοιλιτσες!!

Καλεεε μη το απευχεσαι τόσο για όλες κυουρια μου..από αύριο είμαστε 3-4 που μπαίνουμε 37+ οπότε δε θα μας χαλάνε σιγά σιγά:P

Όσο για τη δροσουλα φίλη δε το συζητάω!! Είμαι τόσο χαρούμενη!!! Αρκεί να μη κάνει καταστροφές..

Πως πέρασες σήμερα?

Πέρασε ευτυχώς δεν άντεχα ήμουν χάλια! Εμ λογικό να περιμένει το γιο να παίζουν! Εμείς μάλλον θα τον κοιτάμε και θα του κάνουμε παρέα όταν θα παίζει αυτος! Βέβαια μπορεί να βγει η κόρη gamer οπότε μια χαρά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...