Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, LadyP είπε:

Είμαστε ακόμα εδώ εγκυουλες! Εγώ σήμερα είχα τρελό πονοκέφαλο! Πήρα και την πίεση μην μου έχει ανέβει όλα οκ αλλά αναγκάστηκα να πάρω Ντεπον! Κατά τα άλλα τώρα παίζουμε games στο playstation με τον άντρα μου σαν βλαμενα 20 χρόνα μέχρι να περάσουν οι μέρες να έρθει η κόρη!:x

Α δικοί μας εσείς!! Κι εμείς γκεϊμερς στο ps! Το 5 δεν θα το πάρουμε με το που θα βγει όπως οοοολα τα προηγούμενα,αλλά εντάξει θα αντέξουμε:lol: 

Εχω κάψει playstation:P :mrgreen:

Κι εγώ ακόμη φουσκωκοιλιτσα αλλά σήκωσα τον μεγάλο πριν λίγο κ τα χρειαστηκα.. τελοσπαντων ελπίζω να μη ζορισα πολύ το νινακι στη κοιλιτσα-_-

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, LadyP είπε:

Πέρασε ευτυχώς δεν άντεχα ήμουν χάλια! Εμ λογικό να περιμένει το γιο να παίζουν! Εμείς μάλλον θα τον κοιτάμε και θα του κάνουμε παρέα όταν θα παίζει αυτος! Βέβαια μπορεί να βγει η κόρη gamer οπότε μια χαρά!

Ουυυ εύκολα! Αν βλέπει κ εσένα να παίζεις σιγά μη μαζεύεται εκείνη!!

Αχχχ ρε σεις Μ αρέσει που θα έχουμε χειμερινά μωράκια..γιατί μπορεί να φάγαμε έγκυες το καλοκαίρι αλλά σκεφτείτε όσο θα είναι πολύ μωρά που ούτως ή άλλως δε θα τα βγάζαμε πολύ έξω θα έχει κρύο κ θα χουχουλιαζουμε σπίτι όλοι μαζί με Φλις κουβερτουλες κ αγάπες κ μόλις θα έχουν ξεπεταχτεί θα ανοίγει κ ο καιρός κ βουυυρ καροτσαδες:x νομίζω πετύχαμε τη καλύτερη εποχή..

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Α δικοί μας εσείς!! Κι εμείς γκεϊμερς στο ps! Το 5 δεν θα το πάρουμε με το που θα βγει όπως οοοολα τα προηγούμενα,αλλά εντάξει θα αντέξουμε:lol: 

Εχω κάψει playstation:P :mrgreen:

Κι εγώ ακόμη φουσκωκοιλιτσα αλλά σήκωσα τον μεγάλο πριν λίγο κ τα χρειαστηκα.. τελοσπαντων ελπίζω να μη ζορισα πολύ το νινακι στη κοιλιτσα-_-

Για τον αδερφό του δε παθαίνει τίποτα:x

Άσε με μωρέ με το 5!! Λες κ κατάλαβα διαφορά από το 3 στο 4 κτλ...πφφφφ ίσα ισα αλλάζουν λίγο τα γραφικά κ τρελαίνονται τα αντράκια μας..τι να πω?! Χαλάλι!!

Εν τω μεταξύ εμένα κάνει κανονικά σαν παιδάκι με αυτά..όταν παίρνουμε καινούργιο play ή έστω παιχνίδι πορωνεται με τις ωωωρες για κάνα μήνα κ μετά το παρατάει ένα 3 μηνο..κ όταν του λέω να το μαζέψω ρε μωρό μου αφού δε παίζεις? Να δώσω το παιχνίδι στον αδερφό μου?

Τότε θυμάται πόσο του είχε λείψει :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ουυυ εύκολα! Αν βλέπει κ εσένα να παίζεις σιγά μη μαζεύεται εκείνη!!

Αχχχ ρε σεις Μ αρέσει που θα έχουμε χειμερινά μωράκια..γιατί μπορεί να φάγαμε έγκυες το καλοκαίρι αλλά σκεφτείτε όσο θα είναι πολύ μωρά που ούτως ή άλλως δε θα τα βγάζαμε πολύ έξω θα έχει κρύο κ θα χουχουλιαζουμε σπίτι όλοι μαζί με Φλις κουβερτουλες κ αγάπες κ μόλις θα έχουν ξεπεταχτεί θα ανοίγει κ ο καιρός κ βουυυρ καροτσαδες:x νομίζω πετύχαμε τη καλύτερη εποχή..

 

Για τον αδερφό του δε παθαίνει τίποτα:x

Άσε με μωρέ με το 5!! Λες κ κατάλαβα διαφορά από το 3 στο 4 κτλ...πφφφφ ίσα ισα αλλάζουν λίγο τα γραφικά κ τρελαίνονται τα αντράκια μας..τι να πω?! Χαλάλι!!

Εν τω μεταξύ εμένα κάνει κανονικά σαν παιδάκι με αυτά..όταν παίρνουμε καινούργιο play ή έστω παιχνίδι πορωνεται με τις ωωωρες για κάνα μήνα κ μετά το παρατάει ένα 3 μηνο..κ όταν του λέω να το μαζέψω ρε μωρό μου αφού δε παίζεις? Να δώσω το παιχνίδι στον αδερφό μου?

Τότε θυμάται πόσο του είχε λείψει :mrgreen:

Εμείς έχουμε κ το vr...να παίζει κ να νομίζεις ότι έχεις εξωγήινο στο σπίτι Μ αυτό το πραγμα με τα φωτάκια στο κεφάλι κ τα μαρτζαφλαρια στα χερια:lol:

Είναι φοβερό βέβαια ,ειδικά κάτι θρίλερ!!!

 

Όντως είναι πολύ καλή εποχή! Κ το καλοκαίρι ,όταν θα έχει ζεστανει,είναι τέλεια για τα πρώτα τους μπανάκια!!! Κ το φθινόπωρο ξεκινάνε περπάτημα κι εμείς κυνήγι:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμείς έχουμε κ το vr...να παίζει κ να νομίζεις ότι έχεις εξωγήινο στο σπίτι Μ αυτό το πραγμα με τα φωτάκια στο κεφάλι κ τα μαρτζαφλαρια στα χερια:lol:

Είναι φοβερό βέβαια ,ειδικά κάτι θρίλερ!!!

 

Όντως είναι πολύ καλή εποχή! Κ το καλοκαίρι ,όταν θα έχει ζεστανει,είναι τέλεια για τα πρώτα τους μπανάκια!!! Κ το φθινόπωρο ξεκινάνε περπάτημα κι εμείς κυνήγι:mrgreen:

Ρεεε vr έχουν τα αδέρφια μου κ μου είχαν βάλει ένα light βιντεάκι με βυθό κτλ κ με τραβούσαν βίντεο τα χαζά όσο το έβλεπα!! Ε,έκανα σαν ζαβο χαχχαχα γυρναγα γύρω γύρω το κεφάλι,απλωνα ασυναίσθητα χέρια ένας χαμουλης:mrgreen:

Πόσο μ αρέσει όμως αυτό..να μένουμε πάντα παιδιά (εκεί που πρέπει;)) κ με τον άντρα μου το έχουμε αυτό..μη σου πω πως πολλές φορές κάνω κ τη μάνα του εγώ για να μαζευτεί:P φόβου με τον γιο τι κόμμα θα κάνουν!!!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμείς έχουμε κ το vr...να παίζει κ να νομίζεις ότι έχεις εξωγήινο στο σπίτι Μ αυτό το πραγμα με τα φωτάκια στο κεφάλι κ τα μαρτζαφλαρια στα χερια:lol:

Είναι φοβερό βέβαια ,ειδικά κάτι θρίλερ!!!

 

Όντως είναι πολύ καλή εποχή! Κ το καλοκαίρι ,όταν θα έχει ζεστανει,είναι τέλεια για τα πρώτα τους μπανάκια!!! Κ το φθινόπωρο ξεκινάνε περπάτημα κι εμείς κυνήγι:mrgreen:

Έτσι από φθινόπωρο περπαρημα κ κυνήγι μη λιώνουμε μες το καλοκαίρι χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα να δηλώσω παρουσία για να μην αγχώνεται η @Christinα:D

Ελπίζω να είστε καλά και εσείς κ τα μωράκια στις κοιλιτσες!

@Aurora S έχεις ελπίδες ακόμα αλλά και να μη γυρίσει δεν πειράζει! Μπορείς ομως να ψάξεις κ από το φόρουμ μήπως βρεις κοπέλες που έχουν περάσει το ίδιο και έχουν γράψει κάνα κόλπο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Ρεεε vr έχουν τα αδέρφια μου κ μου είχαν βάλει ένα light βιντεάκι με βυθό κτλ κ με τραβούσαν βίντεο τα χαζά όσο το έβλεπα!! Ε,έκανα σαν ζαβο χαχχαχα γυρναγα γύρω γύρω το κεφάλι,απλωνα ασυναίσθητα χέρια ένας χαμουλης:mrgreen:

Πόσο μ αρέσει όμως αυτό..να μένουμε πάντα παιδιά (εκεί που πρέπει;)) κ με τον άντρα μου το έχουμε αυτό..μη σου πω πως πολλές φορές κάνω κ τη μάνα του εγώ για να μαζευτεί:P φόβου με τον γιο τι κόμμα θα κάνουν!!!!

Με το παιδί θα μπαίνει χρονικό οριο! Και θα είναι όλοι χαρούμενοι!:mrgreen:

Κι εγώ θα παίζω με τα παιδιά μου όποτε προλαβαίνω! Είμαι πολύ δυνατή:lol:

Κατάλαβα πιο λες με βυθό!!!  που κατεβαίνεις Μ ένα κλουβί στο βυθό!!! Υπεεεεροχο!! Είχα παίξει ένα που είναι τρενάκι του τρόμου κ πραγματικά ήταν λες κ ήμουν σε τρενάκι!! 

Ο δικός μου δεν μπορεί συχνά να παιζει με το παιδί,αλλά τον αφήνω να πηγαίνει με τους φίλους του να παίζει που κ που:P

 

Παράθεση

 

 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Με το παιδί θα μπαίνει χρονικό οριο! Και θα είναι όλοι χαρούμενοι!:mrgreen:

Κι εγώ θα παίζω με τα παιδιά μου όποτε προλαβαίνω! Είμαι πολύ δυνατή:lol:

Κατάλαβα πιο λες με βυθό!!!  που κατεβαίνεις Μ ένα κλουβί στο βυθό!!! Υπεεεεροχο!! Είχα παίξει ένα που είναι τρενάκι του τρόμου κ πραγματικά ήταν λες κ ήμουν σε τρενάκι!! 

Ο δικός μου δεν μπορεί συχνά να παιζει με το παιδί,αλλά τον αφήνω να πηγαίνει με τους φίλους του να παίζει που κ που:P

 

 

Ναιιι με το κλουβί!!! Χαχαχα 

Όντως?? Θα ναι θεϊκό κ με το τρενάκι!! Πρέπει την επόμενη φορά να τους ζητήσω κανένα άλλο!! Εν τω μεταξύ με βλέπουν τώρα με τη κοιλιά κ μου λένε "πω θα γίνεις μάνα,πάει γεράσεις κ εσύ:blink:"

Για τα χρόνια όρια εννοείται!!

Καλά μέχρι να μεγαλώσουν οι μπόμπιρες μας κ να είναι σε φάση για ηλεκτρονικά ποιος ξέρει τι θα έχουν βγάλει!!!

Γτ βρυκολακιαζεις εσύ πάλι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναιιι με το κλουβί!!! Χαχαχα 

Όντως?? Θα ναι θεϊκό κ με το τρενάκι!! Πρέπει την επόμενη φορά να τους ζητήσω κανένα άλλο!! Εν τω μεταξύ με βλέπουν τώρα με τη κοιλιά κ μου λένε "πω θα γίνεις μάνα,πάει γεράσεις κ εσύ:blink:"

Για τα χρόνια όρια εννοείται!!

Καλά μέχρι να μεγαλώσουν οι μπόμπιρες μας κ να είναι σε φάση για ηλεκτρονικά ποιος ξέρει τι θα έχουν βγάλει!!!

Γτ βρυκολακιαζεις εσύ πάλι?

Γιατί όχι?? Έχει δροσουλα κ νετφλιξ:lol:

Θα κάτσω λίγο ακόμη να δω τι θα γίνει με τον καιρό κ θα πάω να ξαπλώσω.

Είχαμε κ δράματα μέχρι πριν από λίγο,οπότε ήθελα κ τον χρόνο μου να χαλαρώσω λιγάκι!

Εσυ ?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Γιατί όχι?? Έχει δροσουλα κ νετφλιξ:lol:

Θα κάτσω λίγο ακόμη να δω τι θα γίνει με τον καιρό κ θα πάω να ξαπλώσω.

Είχαμε κ δράματα μέχρι πριν από λίγο,οπότε ήθελα κ τον χρόνο μου να χαλαρώσω λιγάκι!

Εσυ ?

Ακριβώς το ίδιο!! Ξάπλα/δροσιά/ νετφλιξ.. άρχισα μια καινούργια σειρά εδώ κ 3 μέρες..

Ωχ με τον μεγαλο ε? Κουράγιο μάνα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Anastasia05 said:

Τελεια!! Μπορείτε να γυρίσετε κ περπατώντας για βόλτα !:mrgreen:

Ναι είναι ταξίδακι, γι αυτό έχω το άγχος μη γεννάω κ δεν το καταλαβω κ δεν προλάβω! :tongue:

Είναι κ τι δεύτερο που υποτίθεται βγαίνει κ πιο γρήγορα και λέω βρε λες να γεννησω στο αυτοκίνητο???.:shock:

Θα δούμε καλύτερα στις 26 που έχω ραντεβού τι θα κάνουμε τελικά..:) 

Εντάξει, είναι λογικό να έχεις ένα μικρό άγχος, αλλά για να γεννήσεις στο αυτοκίνητο δύσκολο... ειδικά εφόσον καθυστέρησες τόσο την πρώτη φορά, τώρα όσο και λιγότερο χρόνο να σου πάρει (που είναι λογικό σαν 2η γέννα) πάλι δε νομίζω να σου βγει και αμέσως!;) Απλά θα έχεις το νου σου μόλις νιώσεις τα πρώτα συμπτώματα τοκετού, τηλέφωνο στον γιατρό ή μαία και αν χρειαστεί βουρ για νοσοκομείο. Θα τα συζητήσετε και με τον γιατρό σου στο επόμενο ραντεβού που θα σε εξετάσει κιόλας και θα είσαι πιο ήσυχη και σίγουρη. 

 

13 hours ago, Marti said:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Eva137 @Renez Μπράβο στα αγορια σας! Και σε σας βεβαίως βεβαίως!

Χθες είχα και γω γιατρό. Έκανα το πρώτο καρδιοτοκογραφημα και πήγε πολύ καλα! Θα κανουμε λεει καθε εβδμ. Τωρα nst και ραντεβού.. Ολα ηταν φυσιολογικα για την εβδ. Που διανύω το βάρος του μωρόυ ειναι 2450 (34&4) λογικά η καμπύλη δείχνει ότι το βάρος θα είναι φυσιολογικό! Μου είπε να κανω οτι θέλω από δραστήριοτητες.. Μήκος τραχήλου, αιμάτωση πλακουντα κλπ ολα super! Την άλλη εβδ. Πάλι! Φωτο γιοκ.. Μονο χειλια και μύτη.. (υπάρχει κάποια βελτίωση) 

Όλα σούπερ λοιπόν, τέλεια! Καλά την μυτούλα ειδικά μην την ψάχνεις... θα γεννηθούν και μετά από κάνα-δυο μήνες θα φανεί καλύτερα, και η τελική τους μύτη θα φανεί στην εφηβεία και μετά, έχουμε ακόμα 16 χρόνια μπροστά μας, χαχα!:D

 

12 hours ago, Renez said:

Μια χαρα το μωράκι σου κ εσένα Μαρτακι μου!! Κ εμένα 34&6 που είχα υπέρηχο ήταν 2500!!

Μεγαλώνουν τα μωράκια μας:x

Αχχχ κάθε εβδομάδα κ εσύ πλέον ε?? Κυριολεκτικά τελική ευθεία!!

Αχ φίλη φίλη φίλη!!

Κ εγώ το πρωί πολλές φορές ειλικρινά σχεδόν σε μπορώ να τα κλείσω καν τα δάχτυλα μου σε μπουνιά!! Απίστευτο..

Ευελπιστώ να περάσει αμέσως μετά τη γέννα γτ σκέφτομαι κ το πώς θα πιάνω τον μπέμπη σταθερά στο μπάνιο πχ!!

Πονοκεφάλους έιχω κ εγώ 2 φορές μες τη βδομάδα κ ο ένα διήρκεσε 2 ώρες σχεδόν:|

Όσο για δύσπνοια εμένα με πιάνει τα βράδυα τελευταία αλλά δε νομίζω ότι είναι τόσο από το φαι..είναι σίγουρα κάποια από τον μπέμπη όταν τεντώνεται γτ νιώθω πόδια στο διάφραγμα αλλά είναι πιστεύω κ από το άγχος..σκέφτομαι τη γέννα,το αν θα τα καταφέρω μετά όλα..

Κοριτσάκι μου άρα σήμερα είσαι 36&6 δε νομίζω πως χρειάζονται λοιπόν οι ενέσεις από όταν κλείσεις την 37η..δηλ.απκ όταν θα είσαι 37+ κάτι..γτ πλέον δεν θεωρείται πρόωρο..

Για αυτό ρώτησα σε ποια εβδομαδα είσαι..

Το μωράκι σου έχει αναπτύξει πλήρως τους πνεύμονες του πλέον.. ουσιαστικά τώρα όσο είναι μέσα μας απλά τελειοποιείται ο εγκέφαλος τους απ' όσο έχω διαβάσει κ ενημερωθεί από τον γιατρό..

Ρώτησε τον κ εσύ..

Α μπράβο, ακριβώς αυτό έχω κι εγώ... ξυπνάω το πρωί με πρησμένα χέρια, τα δάχτυλα μου στις αρθρώσεις πονάνε και δε μπορώ ούτε να τα κλείσω σε μπουνιά ούτε να ανοίξω καλά καλά το μπουκάλι νερό που έχω στο κομοδίνο μου! Στην αρχή τρόμαξα, μετά σκέφτηκα το κλασικό "της εγκυμοσύνης θα ναι", μετά το είπα στον άντρα μου και μου είπε ότι και αυτόν του πονάνε τα χέρια του από τις δουλειές στο σπίτι, οπότε μπορεί να είναι λίγο όλα μαζί. Τί να πω, ελπίζω μόλις γεννήσουμε να μας περάσει. Α, και αυτό που λέτε για τις φτέρνες κι εγώ το έχω παρατηρήσει, μάλλον επειδή το δέρμα είναι γενικά πιο ξηρό στην εγκυμοσύνη. Το βράδυ θα κάνω πάλι ράσπα, θα βάλω κρεμούλα (μμμ, λανολίνη τώρα που το σκέφτομαι) και υπομονή. Πόσο σαραβάλιασμα ακόμα... ευτυχώς φτάνουμε στο τέλος! Μετά θα έχουμε άλλα, χαχα!:P

 

Just now, Christinα said:

Που είστε καλέ? Χουχουλιαζετε με τη δροσιά του ιανου???:tongue: Μην χάνεστε για ώρες όλες καλέ.. φοβία μου έμεινε! Λες να γεννάνε όλες οι μανούλες Οκτωβρίου εν μέσω κυκλώνα? Αχαχαχαχα...ξουξουξου έχουμε μερούλες ακόμα!!!Εδώ άρχισε ο πολυς αέρας κι αύριο δεν δουλεύω!!!Yes!:mrgreen:

Εδώ, παρούσα!:) Εγώ αν χάνομαι μη φοβάσαι, είναι από τις δουλειές που δε μ'αφήνουν να μπω πολύ ίντερνετ, χώρια η διαφορά ώρας... πάντως για γέννα κάτι μου λέει ότι έχω ακόμα μέλλον! 

 

Just now, Anastasia05 said:

Α δικοί μας εσείς!! Κι εμείς γκεϊμερς στο ps! Το 5 δεν θα το πάρουμε με το που θα βγει όπως οοοολα τα προηγούμενα,αλλά εντάξει θα αντέξουμε:lol: 

Εχω κάψει playstation:P :mrgreen:

Κι εγώ ακόμη φουσκωκοιλιτσα αλλά σήκωσα τον μεγάλο πριν λίγο κ τα χρειαστηκα.. τελοσπαντων ελπίζω να μη ζορισα πολύ το νινακι στη κοιλιτσα-_-

Πρόσεχε καλέ, εμένα λες μετά!:roll: Πάντως κι εγώ κάνα-δυο φορές που ξεχάστηκα και σήκωσα κάτι βαρύ ένιωσα μετά πολύ πίεση στη μέση και χαμηλά στην κοιλιά... λέω ωχ, δεν είμαστε τώρα για τέτοια! Λογικό βέβαια, είμαστε πια στο μήνα μας και έχουμε αρχίσει να ζοριζόμαστε πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Εντάξει, είναι λογικό να έχεις ένα μικρό άγχος, αλλά για να γεννήσεις στο αυτοκίνητο δύσκολο... ειδικά εφόσον καθυστέρησες τόσο την πρώτη φορά, τώρα όσο και λιγότερο χρόνο να σου πάρει (που είναι λογικό σαν 2η γέννα) πάλι δε νομίζω να σου βγει και αμέσως!;) Απλά θα έχεις το νου σου μόλις νιώσεις τα πρώτα συμπτώματα τοκετού, τηλέφωνο στον γιατρό ή μαία και αν χρειαστεί βουρ για νοσοκομείο. Θα τα συζητήσετε και με τον γιατρό σου στο επόμενο ραντεβού που θα σε εξετάσει κιόλας και θα είσαι πιο ήσυχη και σίγουρη. 

 

Όλα σούπερ λοιπόν, τέλεια! Καλά την μυτούλα ειδικά μην την ψάχνεις... θα γεννηθούν και μετά από κάνα-δυο μήνες θα φανεί καλύτερα, και η τελική τους μύτη θα φανεί στην εφηβεία και μετά, έχουμε ακόμα 16 χρόνια μπροστά μας, χαχα!:D

 

Α μπράβο, ακριβώς αυτό έχω κι εγώ... ξυπνάω το πρωί με πρησμένα χέρια, τα δάχτυλα μου στις αρθρώσεις πονάνε και δε μπορώ ούτε να τα κλείσω σε μπουνιά ούτε να ανοίξω καλά καλά το μπουκάλι νερό που έχω στο κομοδίνο μου! Στην αρχή τρόμαξα, μετά σκέφτηκα το κλασικό "της εγκυμοσύνης θα ναι", μετά το είπα στον άντρα μου και μου είπε ότι και αυτόν του πονάνε τα χέρια του από τις δουλειές στο σπίτι, οπότε μπορεί να είναι λίγο όλα μαζί. Τί να πω, ελπίζω μόλις γεννήσουμε να μας περάσει. Α, και αυτό που λέτε για τις φτέρνες κι εγώ το έχω παρατηρήσει, μάλλον επειδή το δέρμα είναι γενικά πιο ξηρό στην εγκυμοσύνη. Το βράδυ θα κάνω πάλι ράσπα, θα βάλω κρεμούλα (μμμ, λανολίνη τώρα που το σκέφτομαι) και υπομονή. Πόσο σαραβάλιασμα ακόμα... ευτυχώς φτάνουμε στο τέλος! Μετά θα έχουμε άλλα, χαχα!:P

 

Εδώ, παρούσα!:) Εγώ αν χάνομαι μη φοβάσαι, είναι από τις δουλειές που δε μ'αφήνουν να μπω πολύ ίντερνετ, χώρια η διαφορά ώρας... πάντως για γέννα κάτι μου λέει ότι έχω ακόμα μέλλον! 

 

Πρόσεχε καλέ, εμένα λες μετά!:roll: Πάντως κι εγώ κάνα-δυο φορές που ξεχάστηκα και σήκωσα κάτι βαρύ ένιωσα μετά πολύ πίεση στη μέση και χαμηλά στην κοιλιά... λέω ωχ, δεν είμαστε τώρα για τέτοια! Λογικό βέβαια, είμαστε πια στο μήνα μας και έχουμε αρχίσει να ζοριζόμαστε πολύ. 

Μα το παιδί μου σήκωσα,τι να έκανα η μάνα??

Με έδειχνε κ έκλαιγε μεσα στον ύπνο με μισάνοιχτα ματια , κ ηρέμησε με αγκαλιτσα μαμας:wub:

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου ξάπλωσα με τον μικρό γιατί πεταγοταν από τη φασαρία έξω κ ψευτοκοιμομουν όλο το βράδυ κ αυτός στριφογυριζε σαν τον αέρα έξω! Τώρα έχουμε σηκωθεί με τον άντρα μ ,αυτός περιμένει να δει αν θα πάει στη δουλειά κι εγώ το θα κάνω το παιδί για να πάω στον γιατρό! Ωραία φάση...

Έκλαψα με τα ps:lol: Ο δικός μου είναι του PC κ gamer, κ VR και όλες τις μουρλιες αλλά κάπως του έχουν κοπεί φέτος,δεν προλαβαίνει ο καημένος! Από τις πρώτες φωτο με τον γιο ημερων τον είχε βάλει με πληκτρολόγιο κ ποντίκι... Εγώ δεν το έχω κ με τα γυαλιά ζαλίζομαι!:D

Έτσι να στέλνετε τπτ για αλήθεια σκέφτομαι μη γεννήσω κι εγώ πριν το προγραμματισμένο κι έχω κ δρόμο κι αν είμαι στη δουλειά κ πονάω κ ο άντρας μ μακριά...αφήστε με πιάνει μια φρίκη!

Πλάκα πλάκα όταν πήγαινα να γεννήσω το αγοράκι μου τέτοιο καιρό είχε το πρωί που φύγαμε αέρα κ βροχή...εφιάλτης ήταν...Απαπαπαπα 

Just now, Anastasia05 είπε:

Μα το παιδί μου σήκωσα,τι να έκανα η μάνα??

Με έδειχνε κ έκλαιγε μεσα στον ύπνο με μισάνοιχτα ματια , κ ηρέμησε με αγκαλιτσα μαμας:wub:

 

Αχ Αναστασία μου το ξέρω! Κι εμένα το κάνει...και λέει αγκαλίτσα θέλει...κ κλαίει μέσα στον ύπνο του...γίνεται να μην το πάρεις??? Δύναμη μανουλα:wub:


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Κοριτσάκια μου ξάπλωσα με τον μικρό γιατί πεταγοταν από τη φασαρία έξω κ ψευτοκοιμομουν όλο το βράδυ κ αυτός στριφογυριζε σαν τον αέρα έξω! Τώρα έχουμε σηκωθεί με τον άντρα μ ,αυτός περιμένει να δει αν θα πάει στη δουλειά κι εγώ το θα κάνω το παιδί για να πάω στον γιατρό! Ωραία φάση...

Έκλαψα με τα ps:lol: Ο δικός μου είναι του PC κ gamer, κ VR και όλες τις μουρλιες αλλά κάπως του έχουν κοπεί φέτος,δεν προλαβαίνει ο καημένος! Από τις πρώτες φωτο με τον γιο ημερων τον είχε βάλει με πληκτρολόγιο κ ποντίκι... Εγώ δεν το έχω κ με τα γυαλιά ζαλίζομαι!:D

Έτσι να στέλνετε τπτ για αλήθεια σκέφτομαι μη γεννήσω κι εγώ πριν το προγραμματισμένο κι έχω κ δρόμο κι αν είμαι στη δουλειά κ πονάω κ ο άντρας μ μακριά...αφήστε με πιάνει μια φρίκη!

Πλάκα πλάκα όταν πήγαινα να γεννήσω το αγοράκι μου τέτοιο καιρό είχε το πρωί που φύγαμε αέρα κ βροχή...εφιάλτης ήταν...Απαπαπαπα 

Αχ Αναστασία μου το ξέρω! Κι εμένα το κάνει...και λέει αγκαλίτσα θέλει...κ κλαίει μέσα στον ύπνο του...γίνεται να μην το πάρεις??? Δύναμη μανουλα:wub:

Ψυχουλες μου ,τι να τα κάνουμε??:wub:

Τα γυαλιά κι εμένα με ζαλιζουν μετά από λίγο, λόγω μυωπίας!!

Εδώ μόνο βροχή,ούτε που την καταλαβαμε. Ελπίζω να μη γίνουν πουθενά ζημιές.

Δεν γέννας σήμερα,μην ανησυχείς!!είπαμε ν αλλάξει ο μηνας ,δεν έμεινε πολύ!! :) Έχετε προγραμματίσει ή περιμένετε να περάσεις με το καλό 38 39? Περιμένουμε νέα από τον γιατρό !!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ψυχουλες μου ,τι να τα κάνουμε??:wub:

Τα γυαλιά κι εμένα με ζαλιζουν μετά από λίγο, λόγω μυωπίας!!

Εδώ μόνο βροχή,ούτε που την καταλαβαμε. Ελπίζω να μη γίνουν πουθενά ζημιές.

Δεν γέννας σήμερα,μην ανησυχείς!!είπαμε ν αλλάξει ο μηνας ,δεν έμεινε πολύ!! :) Έχετε προγραμματίσει ή περιμένετε να περάσεις με το καλό 38 39? Περιμένουμε νέα από τον γιατρό !!

Κι εμένα από τη μυωπία με πιάνει...

Εδώ όλο το βράδυ χαμός,κ τώρα τα ξημερώματα χειρότερα...Για ζημιές δεν ξέρω...ελπίζω να κοπάσει!

Έχουμε προγραμματισμένο σχεδόν 39εβδ., για να δούμε κ σήμερα τι κάνει η μπουμπού κ βλεπουμε! Ελπίζω να καταφέρω να παω!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια τί γίνεται με την κακοκαιρία παντού? Κι εδώ χαμός γίνεται σε διαφορετική περιοχή κάθε λίγες μέρες... τυφώνες, πλημμύρες... πανικός!

 

Just now, Anastasia05 said:

Μα το παιδί μου σήκωσα,τι να έκανα η μάνα??

Με έδειχνε κ έκλαιγε μεσα στον ύπνο με μισάνοιχτα ματια , κ ηρέμησε με αγκαλιτσα μαμας:wub:

 

Άχου μωρέ, ο καημενούλης... εντάξει πάω πάσο!:P Αφού ηρέμησε με την αγκαλίτσα της μαμάς! Τουλάχιστον μην σκύβεις να σηκώνεις με την μέση, ξέρεις, κάνε το κλασικό κόλπο βατραχάκι!

 

Just now, Christinα said:

Κοριτσάκια μου ξάπλωσα με τον μικρό γιατί πεταγοταν από τη φασαρία έξω κ ψευτοκοιμομουν όλο το βράδυ κ αυτός στριφογυριζε σαν τον αέρα έξω! Τώρα έχουμε σηκωθεί με τον άντρα μ ,αυτός περιμένει να δει αν θα πάει στη δουλειά κι εγώ το θα κάνω το παιδί για να πάω στον γιατρό! Ωραία φάση...

Έκλαψα με τα ps:lol: Ο δικός μου είναι του PC κ gamer, κ VR και όλες τις μουρλιες αλλά κάπως του έχουν κοπεί φέτος,δεν προλαβαίνει ο καημένος! Από τις πρώτες φωτο με τον γιο ημερων τον είχε βάλει με πληκτρολόγιο κ ποντίκι... Εγώ δεν το έχω κ με τα γυαλιά ζαλίζομαι!:D

Έτσι να στέλνετε τπτ για αλήθεια σκέφτομαι μη γεννήσω κι εγώ πριν το προγραμματισμένο κι έχω κ δρόμο κι αν είμαι στη δουλειά κ πονάω κ ο άντρας μ μακριά...αφήστε με πιάνει μια φρίκη!

Πλάκα πλάκα όταν πήγαινα να γεννήσω το αγοράκι μου τέτοιο καιρό είχε το πρωί που φύγαμε αέρα κ βροχή...εφιάλτης ήταν...Απαπαπαπα 

Αχ Αναστασία μου το ξέρω! Κι εμένα το κάνει...και λέει αγκαλίτσα θέλει...κ κλαίει μέσα στον ύπνο του...γίνεται να μην το πάρεις??? Δύναμη μανουλα:wub:

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου από τώρα. Θα σε εξετάσει και ο γιατρός να πάρετε μια ιδέα πού βρίσκεσαι και θα κάνετε το πλάνο σας. Με οργάνωση και αισιοδοξία, όλα καλά θα πάνε!:wink:

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...