Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Ο γιατρός μου ειπε να κλείσω 38 κ μετά να ξεκινήσω περπάτημα και βόλτες.. έχω αρκετές ενοχλήσεις κ ειπε να προσέχω πολυ να μην ξεκινήσει κάτι πριν τις 38..

Ο μεγάλος πάει παιδική με την μαμά μου κ βόλτα με τον μπαμπά του!! Λογικό να αισθάνεσαι τόσο κουρασμένη..

Λίγες μέρες πριν πάω γιατρό κ μου πει να κρατηθώ λιγάκι,είχα πάει για δουλειές με συνολικο περπατημα 40' κ όταν γύρισα ήμουν κουρέλι!!!

Πολύ βαρος από κάτω.... όλη μερα

Να περπατάς χωρίς όμως να κουράζεσαι! Επειδή τα μεγάλα μας παιδακια έχουν πολυυυυυ τρέξιμο τωρα, καλά κάνεις και πας με παρέα κ όχι μόνο με το παιδί

 

 Ναι εσύ επειδή είσαι κ 36+ να προσέχεις λιγάκι ακόμα.  1,5  εβδομάδα υπομονή.  Κ εγώ είχα ενοχλήσεις σαν κ εσένα κ δεν έβγαινα ούτε μέχρι το σούπερ τις περισσότερες μέρες γτ ήήθ έλα να φτάσω 38η!! ένιωθα ένα βάρος από κάτω όταν περπατούσα λες κ θα γεννήσω. Τώρα που θέλω , βολεύτηκε η μπέμπα !! Χαχαχα αλλά πιστεύω ότι θα με πάει σαν το πρώτο που δεν είχα συσπάσεις ούτε διαστολή κ γέννησα 40+1! Τώρα νιώθω κάτι πόνους στην μέση οπότε λέω ότι πλησιάζει. 

Όσο για τους γιους μας , είναι πολύ ζωηρόι για να τους βγάλουμε μόνες μας βόλτα.. αυτή η ηλικία των 2 έχει πολύ ενέργεια βρε παιδί μου.  Εμένα ο δικός μου κοιμάται κ αργά 12-1 το βράδυ οπότε καταλαβαίνεις..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, ada32 είπε:

 Η γιατρός μου είπε ότι έχει κατέβει το μωρό αλλά δεν έχει εμπεδωθεί αλλά δεν μας πειραζει γτ τα δεύτερα ξέρουν τον δρόμο!!Επίσης θέλει να με πάει με πρόκληση στις 40 εβδ ! Κάτι που δεν θα κάνω γτ δεν έχω κάποιο πρόβλημα (πέρα ότι δεν αντέχω εγώ λόγω ζέστης, Εμετών. Κτλ)

Κ εσύ 37η βλέπω ότι είσαι οπότε μια χαρά! Έχεις κάποιο θέμα με την εγκυμοσύνη σου? Πας φυσιολογικά?

Ααα κ εμένα τα ίδια θέλει να με πάει με πρόκληση στις 39 κ αρνήθηκα. Το πρώτο μου παιδί το γέννησα 39 εβδ φυσιολογικά μετά από σπάσιμο νερών κ αρκετά εύκολα! Και τώρα θέλει να μην περάσω τις 39 γιατί τα δεύτερα παιδιά βγαίνουν πιο εύκολα, ξέρουν το δρόμο και φοβάται μην γεννησω στο δρομο. Είμαι 2 ώρες μακριά από την κλινική! 

Παρ όλα αυτά επειδή δεν έχω κάποιο προβλημα για να βιάζομαι... Σαν την @Anastasia05 δεν θέλω ακόμα να ξεκινησω περπάτημα, ίσως το κάνω προς τα μέσα της εβδομάδας. Πάω κ εγώ κούνιες κάθε απόγευμα με την κόρη κ με την μαμά μου αλλά αράζω παγκάκι, δεν είναι σε ηλικία που τρέχω από πίσω.

 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@ada32 με το καλό!!

Βλέπω πολλές είμαστε ξυπνιες τέτοια ώρα..

Εγώ έλεγα δρόσισε σήμερα κ θα κοιμηθώ χωρίς κλιματισμό..αμ δε.. στριφογυρίζω μιάμιση ώρα κ μόλις έβαλα το a/c... πότε θα δροσίσει...:?:

 Α εγώ κάθε μέρα κοιμάμαι 1.3-2-3!! Είναι το πρόγραμμα μου ! Κ ξυπνάω μετά 4 φορές για τουαλέτα.. άσε.  Σήμερα όμως κοιμήθηκα κ μεσημέρι 2 ώρες κ νιώθω καλά.  Κάθομαι στο  μπαλκόνι κ έχει δροσιά.. Να δω μέσα πωςθ α είναι.. το βαρέθηκα κ το κλιματιστικό , όλη μέρα με αυτό είμαι . Τους έχω ξεπαγιασει τους καημένους. Να φανταστείς βλέπω κάθε τον καιρό της εβδομάδας κ λέω να δροσίσει για να γεννήσω!! χαχα γτ μετά έχεις κ εξαψεις από τον θηλασμό πάλι κ νιώθεις ζέστη. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλά.βαμπιρακια μαζεύτηκαμε σήμερα..

Κ εγώ ενώ είδα τη σειρά μου δε κλείνει το μάτι αλλά κουράστηκα κ να βλέπω..

Όσο για τη ζέστη τι να πω?! Περίμενα μήπως με τον Ιανό δροσίσει αλλά που να φανταστώ την υγρασία που έφερε κ αυτός?!

Εγώ από αύριο θα προσπαθήσω να περπατάω περισσότερο κ να ανεβοκατεβαίνω με τις σκάλες αντί του ανσασερ μπας και βοηθήσω τον μπέμπη(κ τον εαυτό μου:P) το θέμα είναι δε ξέρω πόση αντοχή θα έχω στο περπάτημα γτ στο τέταρτο που βγάζω τα σκυλιά κάθε μέρα ήδη νιώθω πτώμα μετά..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Ααα κ εμένα τα ίδια θέλει να με πάει με πρόκληση στις 39 κ αρνήθηκα. Το πρώτο μου παιδί το γέννησα 39 εβδ φυσιολογικά μετά από σπάσιμο νερών κ αρκετά εύκολα! Και τώρα θέλει να μην περάσω τις 39 γιατί τα δεύτερα παιδιά βγαίνουν πιο εύκολα, ξέρουν το δρόμο και φοβάται μην γεννησω στο δρομο. Είμαι 2 ώρες μακριά από την κλινική! 

Παρ όλα αυτά επειδή δεν έχω κάποιο προβλημα για να βιάζομαι... Σαν την @Anastasia05 δεν θέλω ακόμα να ξεκινησω περπάτημα, ίσως το κάνω προς τα μέσα της εβδομάδας. Πάω κ εγώ κούνιες κάθε απόγευμα με την κόρη κ με την μαμά μου αλλά αράζω παγκάκι, δεν είναι σε ηλικία που τρέχω από πίσω.

 

 Ακριβώς σαν κ εμένα! Κ εγώ το γέννησα φυσιολογικά κ εύκολα αλλά είπαμε δεν θα γεννησουμε κ σε 2 ώρες!!! Τι είμαστε.?? απλά μάλλον τους κάποια ημερομηνία κ θέλουν  να μας κανονίσουν προκληση! Έμενα να φ ασ νταστεις με ρώτησες αν θέλω  την Τετάρτη πρωί να μπω κ τν απάντησα ευθέως ότι φυσικά κ Όχι , Θα περιμένω σίγουρα μέχρι Παρασκευή κ μετά θα μιλήσουμε(σίγουρα θα περιμένω έως τη άλλη  Κυριακή που θα είμαι 40+4) . Κ δεν της άρεσε ..κ τν είπα γτ Παρασκευή πχ δεν μπορεις ? Κ το σκεφτόταν !! Κ τι μου απάντησε? Ε το λέω για να μην μπαίνεις στην ταλαιπωρία να κάνεις κάθε μέρα nst κ να φοράς την μάσκα κ να κάθεσαι μισή ώρα εκεί . Άκου να δεις!

Τι τυχερή που είσαι με την κόρη σου! Έμενα είναι 2 χρονών κ όταν είμαστε μαζί έξω , θέλει μόνο εμένα η τον μπαμπά του , κανέναν άλλον..κ με θέλει όρθια δίπλα του..

Just now, Renez είπε:

Πολλά.βαμπιρακια μαζεύτηκαμε σήμερα..

Κ εγώ ενώ είδα τη σειρά μου δε κλείνει το μάτι αλλά κουράστηκα κ να βλέπω..

Όσο για τη ζέστη τι να πω?! Περίμενα μήπως με τον Ιανό δροσίσει αλλά που να φανταστώ την υγρασία που έφερε κ αυτός?!

Εγώ από αύριο θα προσπαθήσω να περπατάω περισσότερο κ να ανεβοκατεβαίνω με τις σκάλες αντί του ανσασερ μπας και βοηθήσω τον μπέμπη(κ τον εαυτό μου:P) το θέμα είναι δε ξέρω πόση αντοχή θα έχω στο περπάτημα γτ στο τέταρτο που βγάζω τα σκυλιά κάθε μέρα ήδη νιώθω πτώμα μετά..

 Όσο μπορείς να περπατησεις! Έγω πάντως σκάλες δεν μπόρεσα κ δεν θα προσπαθήσω να ανέβω!!! ειμαι  κ λίγο τεμπέλα . Μόνο ασανσέρ ! Χαχαχα βέβαια ότι κάνουμε για καλό μας είναι αλλά με την ζέστη δεν μπορώ να κάνω κ πολλά. 

Έβλεπα τα βαθιά καθίσματα , Εγώ έτσι σκύβω για να μαζέψω τα παιχνίδια που σκορπάει παντού ο γιος μου!! οπότε κάτι κάνω!!!!

Σας καληνυχτίζω! Πάω για νάνι  γτ κλείνουν τα μάτια μου επιτέλους

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ada32 είπε:

 Ακριβώς σαν κ εμένα! Κ εγώ το γέννησα φυσιολογικά κ εύκολα αλλά είπαμε δεν θα γεννησουμε κ σε 2 ώρες!!! Τι είμαστε.?? απλά μάλλον τους κάποια ημερομηνία κ θέλουν  να μας κανονίσουν προκληση! Έμενα να φ ασ νταστεις με ρώτησες αν θέλω  την Τετάρτη πρωί να μπω κ τν απάντησα ευθέως ότι φυσικά κ Όχι , Θα περιμένω σίγουρα μέχρι Παρασκευή κ μετά θα μιλήσουμε(σίγουρα θα περιμένω έως τη άλλη  Κυριακή που θα είμαι 40+4) . Κ δεν της άρεσε ..κ τν είπα γτ Παρασκευή πχ δεν μπορεις ? Κ το σκεφτόταν !! Κ τι μου απάντησε? Ε το λέω για να μην μπαίνεις στην ταλαιπωρία να κάνεις κάθε μέρα nst κ να φοράς την μάσκα κ να κάθεσαι μισή ώρα εκεί . Άκου να δεις!

Τι τυχερή που είσαι με την κόρη σου! Έμενα είναι 2 χρονών κ όταν είμαστε μαζί έξω , θέλει μόνο εμένα η τον μπαμπά του , κανέναν άλλον..κ με θέλει όρθια δίπλα του..

Εδώ φάγαμε τόσες ταλαιπωρίες με το καλοκαίρι και τη ζεστη το καθημερινό nst και η μάσκα θα μας πειράξουν; Τι να πω! Δεν νομίζω πάντως να έχει δόλο η δικιά σου! Αλλιώς κ στην πρώτη εγκυμοσύνη θα σε είχε πάει νωρίτερα! Ίσως φοβούνται κάτι που εμείς δεν ξέρουμε; Εμένα δέχτηκε να περιμένουμε κ φοβάμαι μην κάνω καμία πατατα. Στο ραντεβού την επόμενη Παρασκευή θα κριθούν πολλά...

Όσο για το παιδάκι σου υπομονή! Μετά τα 2.5-3 χρ όλα είναι πολύ καλύτερα!!! 


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

 Ακριβώς σαν κ εμένα! Κ εγώ το γέννησα φυσιολογικά κ εύκολα αλλά είπαμε δεν θα γεννησουμε κ σε 2 ώρες!!! Τι είμαστε.?? απλά μάλλον τους κάποια ημερομηνία κ θέλουν  να μας κανονίσουν προκληση! Έμενα να φ ασ νταστεις με ρώτησες αν θέλω  την Τετάρτη πρωί να μπω κ τν απάντησα ευθέως ότι φυσικά κ Όχι , Θα περιμένω σίγουρα μέχρι Παρασκευή κ μετά θα μιλήσουμε(σίγουρα θα περιμένω έως τη άλλη  Κυριακή που θα είμαι 40+4) . Κ δεν της άρεσε ..κ τν είπα γτ Παρασκευή πχ δεν μπορεις ? Κ το σκεφτόταν !! Κ τι μου απάντησε? Ε το λέω για να μην μπαίνεις στην ταλαιπωρία να κάνεις κάθε μέρα nst κ να φοράς την μάσκα κ να κάθεσαι μισή ώρα εκεί . Άκου να δεις!

Τι τυχερή που είσαι με την κόρη σου! Έμενα είναι 2 χρονών κ όταν είμαστε μαζί έξω , θέλει μόνο εμένα η τον μπαμπά του , κανέναν άλλον..κ με θέλει όρθια δίπλα του..

 Όσο μπορείς να περπατησεις! Έγω πάντως σκάλες δεν μπόρεσα κ δεν θα προσπαθήσω να ανέβω!!! ειμαι  κ λίγο τεμπέλα . Μόνο ασανσέρ ! Χαχαχα βέβαια ότι κάνουμε για καλό μας είναι αλλά με την ζέστη δεν μπορώ να κάνω κ πολλά. 

Έβλεπα τα βαθιά καθίσματα , Εγώ έτσι σκύβω για να μαζέψω τα παιχνίδια που σκορπάει παντού ο γιος μου!! οπότε κάτι κάνω!!!!

Σας καληνυχτίζω! Πάω για νάνι  γτ κλείνουν τα μάτια μου επιτέλους

Καλά δεν βρήκε έναν πιο πειστικό λόγο να πει???:P

Κι εγώ με βαθυ κάθισμα μαζεύω πράγματα από το πάτωμα,οπότε ίσως είναι το μοναδικό που κάνω!!!

Ειδικά σκάλες μου είπε ο γιατρος για μια τουλάχιστον εβδομάδα να αποφύγω..

Πόσα κιλά έχει φτάσει η μπουμπού σου? Εμένα είναι μεγάλο ρε συ κ δε παίζει να μείνω μέχρι 40+ θα τα περάσει τα 4 κιλα.. εντάξει εκτός αυτού έχω κι άλλα θέματα κ καλύτερα να μη με αφήσει τόσο.

Εσύ αν δεν έχεις κάποιο θέμα,γιατί τόση βιασύνη??? Θέλει τον χρόνο της η μπουμπού σου:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αντίστροφη μέτρηση όλες!

@ada32 με το καλό κορίτσι, πλησιάζει η μέρα σίγουρα! Λιγακι υπομονή!

@marianna1986 k @Anastasia05 k @Renezπερπάτημα κ προσμονή! Αν μείνετε μέχρι 40 σκέφτεστε τι θα κάνετε, η πρόκληση κι εμένα με τρομάζει,δεν την ηθελα! Η Αναστασία έχει πλάνο οκ! Βρε κορίτσια εγώ στο 1ο παιδι nst ευθεια γραμμή με σκάλες κ περπάτημα όσο άντεχα και τώρα με 10πλασια ταλαιπωρία τπτ πάλι. Μόνο τώρα που γύρισε έχω κάτι τραβηγματακια χαμηλά όταν κουράζομαι! Κ Ο καρδιολόγος μ είπε ότι όλα λειτουργούν σαν να μην είμαι έγκυος! Χαλαρά όλα κουλ...τι να πω τόση αναισθησία έχω? Εν τω μεταξύ εγώ νοιώθω μέσα στο άγχος κ τα νευρα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα! Αντίστροφη μέτρηση όλες!

@ada32 με το καλό κορίτσι, πλησιάζει η μέρα σίγουρα! Λιγακι υπομονή!

@marianna1986 k @Anastasia05 k @Renezπερπάτημα κ προσμονή! Αν μείνετε μέχρι 40 σκέφτεστε τι θα κάνετε, η πρόκληση κι εμένα με τρομάζει,δεν την ηθελα! Η Αναστασία έχει πλάνο οκ! Βρε κορίτσια εγώ στο 1ο παιδι nst ευθεια γραμμή με σκάλες κ περπάτημα όσο άντεχα και τώρα με 10πλασια ταλαιπωρία τπτ πάλι. Μόνο τώρα που γύρισε έχω κάτι τραβηγματακια χαμηλά όταν κουράζομαι! Κ Ο καρδιολόγος μ είπε ότι όλα λειτουργούν σαν να μην είμαι έγκυος! Χαλαρά όλα κουλ...τι να πω τόση αναισθησία έχω? Εν τω μεταξύ εγώ νοιώθω μέσα στο άγχος κ τα νευρα!

Τα παιδάκια σου βολεύονται στη κοιλίτσα σου μάλλον!!:P

Ενταξει κάποια νινακια είναι έτσι! Θέλουν οοοολο το μήνα κ λιγάκι ακόμη! Εγώ περιμένω πως κ πως να κάνω το Σάββατο nst να δω τι συμβαίνει. Θα έχω κ τη βαλιτσουλα μαζί καλού κακού!:)

Nιωθω διάφορα πάντως,που δεν τα είχα την πρώτη φορα


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τα παιδάκια σου βολεύονται στη κοιλίτσα σου μάλλον!!:P

Ενταξει κάποια νινακια είναι έτσι! Θέλουν οοοολο το μήνα κ λιγάκι ακόμη! Εγώ περιμένω πως κ πως να κάνω το Σάββατο nst να δω τι συμβαίνει. Θα έχω κ τη βαλιτσουλα μαζί καλού κακού!:)

Nιωθω διάφορα πάντως,που δεν τα είχα την πρώτη φορα

Είναι και τα παιδάκια μ τεμπέλικα σαν τη μανούλα!:tongue:

Είσαι σε ετοιμότητα! Νωρίς δεν είναι ακόμα? Μια βδομαδουλα δώστου ακόμα! Είναι κ παιδαρος που να κρατηθεί αυτός! θέλει να αρχίσει τις ζαβολιές με τον αδερφακο του!χιχιχι 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

Είναι και τα παιδάκια μ τεμπέλικα σαν τη μανούλα!:tongue:

Είσαι σε ετοιμότητα! Νωρίς δεν είναι ακόμα? Μια βδομαδουλα δώστου ακόμα! Είναι κ παιδαρος που να κρατηθεί αυτός! θέλει να αρχίσει τις ζαβολιές με τον αδερφακο του!χιχιχι 

Ξέρω κι εγώ τι θα γίνει??? Χοροπηδάει συνεχεια εκεί μέσα !! Κ με κλωτσαει πολύ χαμηλά ρε συ...δεν ξέρω!

Είναι κ μια ώρα από το μαιευτήριο,δεν πειράζει να την έχω μαζί! Κι ας τη γυρίσω πίσω!!! Σε μια εβδομάδα έχω nst! 

Δεν είναι τεμπελικα μωρέ,απλά είναι ωραία βολεμενα εκει:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Jasmine@ Έλα τα διδυμάκια μας!!! Πως είναι ο μπαμπάς στο σπίτι με τρεις κόρες τώρα ; 

@ada32 Υπομονή κορίτσι μου! Έρχεται η ώρα που θα πάει! Καλά έκανες κ είπες τα θέλω σου κ ας στράβωσε. Πιστεύω το κάνουν αυτό περισσότερο γτ νιώθουν κ οι ίδιοι ασφάλεια. 

Εγώ έκανα nst χθες όλα καλά. Επίσης δεν ξέρω τι φάση με τα μηχανήματα..... Την προηγούμενη εβδομάδα στο Ρέα μου το έβγαλαν 2150 και χθες στο Έλενα 2900 μέσα σε μια εβδομάδα ;! :o Επίσης από την αυχενική πάντα βγαίνει μια δύο εβδομάδες μικρότερο ενώ στο νοσοκομείο πάντα βγαίνει ακριβώς με την περίοδο μου. Τι να πεις.... 

Έχω ένα ακόμα ραντεβού κ μετά μάλλον πάμε για καισαρική λόγο θέσης. Δεν θα σας κρύψω ότι μου φάνηκε λίγο νωρίς... Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να περιμένουν μέχρι τις 40 εβδομάδες μπας και αποφασίσει να γυρίσει αλλά μου το έχουν πει τρεις διαφορετικοί γιατροί οποτε κάτι βλέπουν κ ξέρουν... Ειδικά από το νοσοκομείο δεν είναι πιστεύω ότι περιμένουν κ κάτι. Μου έδειξε και μία μαία κάτι ασχησουλες κ μου είπε λίγο περπάτημα όχι έντονο μήπως το βοηθήσουμε να γυρίσει. 

Αχχ πλησιάζει ο καιρός για όλες μας! Σε λίγο θα συζητάμε πόσο καλά τρώνε γαλατάκι τα μωράκια μας :mrgreen: 

Καλημέρααα κιόλας! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Jasmine@ Έλα τα διδυμάκια μας!!! Πως είναι ο μπαμπάς στο σπίτι με τρεις κόρες τώρα ; 

@ada32 Υπομονή κορίτσι μου! Έρχεται η ώρα που θα πάει! Καλά έκανες κ είπες τα θέλω σου κ ας στράβωσε. Πιστεύω το κάνουν αυτό περισσότερο γτ νιώθουν κ οι ίδιοι ασφάλεια. 

Εγώ έκανα nst χθες όλα καλά. Επίσης δεν ξέρω τι φάση με τα μηχανήματα..... Την προηγούμενη εβδομάδα στο Ρέα μου το έβγαλαν 2150 και χθες στο Έλενα 2900 μέσα σε μια εβδομάδα ;! :o Επίσης από την αυχενική πάντα βγαίνει μια δύο εβδομάδες μικρότερο ενώ στο νοσοκομείο πάντα βγαίνει ακριβώς με την περίοδο μου. Τι να πεις.... 

Έχω ένα ακόμα ραντεβού κ μετά μάλλον πάμε για καισαρική λόγο θέσης. Δεν θα σας κρύψω ότι μου φάνηκε λίγο νωρίς... Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να περιμένουν μέχρι τις 40 εβδομάδες μπας και αποφασίσει να γυρίσει αλλά μου το έχουν πει τρεις διαφορετικοί γιατροί οποτε κάτι βλέπουν κ ξέρουν... Ειδικά από το νοσοκομείο δεν είναι πιστεύω ότι περιμένουν κ κάτι. Μου έδειξε και μία μαία κάτι ασχησουλες κ μου είπε λίγο περπάτημα όχι έντονο μήπως το βοηθήσουμε να γυρίσει. 

Αχχ πλησιάζει ο καιρός για όλες μας! Σε λίγο θα συζητάμε πόσο καλά τρώνε γαλατάκι τα μωράκια μας :mrgreen: 

Καλημέρααα κιόλας! 

Με το καλό κορίτσι μου!! Πότε περίπου δηλαδή γέννας??? Σε ποια εβδομάδα ?

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@eleniozκαλημερα!!! Τα μηχανήματα έχουν απόκλιση οπότε υπολόγισε κάπου στο ενδιάμεσο το βάρος! Είναι κατά προσέγγιση!

Καισαρική σε ποια εβδομάδα θα κάνεις, αν γεννήσεις έτσι; Κι εμένα μου έδειξαν ασκήσεις, η μία με μπουσουλημα... Κ κάνω κ λίγο χαλαρό περπάτημα μπας και γυρίσει ο τεμπελακος μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, εσείς που κάνετε nst έχετε κάποιες ενδείξεις/ανησυχίες και σας το κάνει ο γιατρός σας, ή είναι προληπτική εξέταση ρουτίνας σε αυτή τη φάση?

 

4 hours ago, ada32 said:

 Η γιατρός μου είπε ότι έχει κατέβει το μωρό αλλά δεν έχει εμπεδωθεί αλλά δεν μας πειραζει γτ τα δεύτερα ξέρουν τον δρόμο!!Επίσης θέλει να με πάει με πρόκληση στις 40 εβδ ! Κάτι που δεν θα κάνω γτ δεν έχω κάποιο πρόβλημα (πέρα ότι δεν αντέχω εγώ λόγω ζέστης, Εμετών. Κτλ)

Κ εσύ 37η βλέπω ότι είσαι οπότε μια χαρά! Έχεις κάποιο θέμα με την εγκυμοσύνη σου? Πας φυσιολογικά?

Ναι, την πρόκληση κι εγώ θα ήθελα να την αποφύγω αν γίνεται, ειδικά εφόσον είναι και το πρώτο μου μωρό και δε θέλω να πιέσω ούτε εκείνο ούτε τον εαυτό μου αν δεν είμαστε έτοιμοι. Το πρόβλημα είναι ότι είναι ήδη μεγάλος, στην 37η εβδομάδα, (και η κοιλιά μου επίσης νομίζω ότι θα εκραγεί ανα πάσα στιγμή) και ο γιατρός μου είπε ότι αν περάσουμε τις 40 εβδομάδες και ο τράχηλος μου φαίνεται έτοιμος θα κάνουμε πρόκληση. Προς το παρόν βέβαια ο δικός μου είναι ακόμα ψηλά και φυσικά δεν έχει εμπεδωθεί, οπότε δε ξέρω τί θα κάνουμε πραγματικά. Τώρα από αύριο που θα μπω 38η εβδομάδα θα αρχίσω να περπατάω όσο μπορώ μήπως και βοηθήσω λίγο την κατάσταση.

Εσύ λογικά εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να κάνεις πρόκληση. Σε βοηθάει βέβαια που έχεις ήδη μια γέννα στο ιστορικό σου. Στην πρώτη σου γέννα που ξεπέρασες τις 40 εβδομάδες και είχες και αγοράκι κάνατε πρόκληση ή ήρθε φυσιολογικά από μόνος του? Είχε εμπεδωθεί από πρίν? Σε μέγεθος ήταν καλός? Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά προσπαθώ να δω τί γίνεται σε παρόμοιες περιπτώσεις μήπως βγάλω άκρη, γιατί όλες οι φίλες μου που έχουνε γεννήσει μέχρι στιγμής είχανε μικρές κοιλίτσες, μικρά μωρά και γεννήσανε νωρίτερα από τις 40 εβδομάδες. Μόνο η δίδυμη αδερφή μου είχε μεγάλα μωρά (αγόρια και τα δυο) ξεπέρασε την πητ της, της έκαναν πρόκληση αλλά το μωρό δεν κατέβαινε, δεν είχε διαστολή και τελικά αναγκάστηκε να κάνει καισαρική. Όπως καταλαβαίνεις φοβάμαι ότι με περιμένει η ίδια διαδικασία.

 

Just now, elenioz said:

@Jasmine@ Έλα τα διδυμάκια μας!!! Πως είναι ο μπαμπάς στο σπίτι με τρεις κόρες τώρα ; 

@ada32 Υπομονή κορίτσι μου! Έρχεται η ώρα που θα πάει! Καλά έκανες κ είπες τα θέλω σου κ ας στράβωσε. Πιστεύω το κάνουν αυτό περισσότερο γτ νιώθουν κ οι ίδιοι ασφάλεια. 

Εγώ έκανα nst χθες όλα καλά. Επίσης δεν ξέρω τι φάση με τα μηχανήματα..... Την προηγούμενη εβδομάδα στο Ρέα μου το έβγαλαν 2150 και χθες στο Έλενα 2900 μέσα σε μια εβδομάδα ;! :o Επίσης από την αυχενική πάντα βγαίνει μια δύο εβδομάδες μικρότερο ενώ στο νοσοκομείο πάντα βγαίνει ακριβώς με την περίοδο μου. Τι να πεις.... 

Έχω ένα ακόμα ραντεβού κ μετά μάλλον πάμε για καισαρική λόγο θέσης. Δεν θα σας κρύψω ότι μου φάνηκε λίγο νωρίς... Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να περιμένουν μέχρι τις 40 εβδομάδες μπας και αποφασίσει να γυρίσει αλλά μου το έχουν πει τρεις διαφορετικοί γιατροί οποτε κάτι βλέπουν κ ξέρουν... Ειδικά από το νοσοκομείο δεν είναι πιστεύω ότι περιμένουν κ κάτι. Μου έδειξε και μία μαία κάτι ασχησουλες κ μου είπε λίγο περπάτημα όχι έντονο μήπως το βοηθήσουμε να γυρίσει. 

Αχχ πλησιάζει ο καιρός για όλες μας! Σε λίγο θα συζητάμε πόσο καλά τρώνε γαλατάκι τα μωράκια μας :mrgreen: 

Καλημέρααα κιόλας! 

Καλημέρααα! Ναι, με τα μηχανήματα πράγματι οι υπολογισμοί βάρους έχουν πολλές αποκλίσεις. Αφού όμως φαίνονται όλα καλά αυτό έχει σημασία. Καισαρική δηλαδή για ποιά εβδομάδα σου την προγραμματίζουνε? Από όσο ξέρω και έχω ακούσει από άλλους συνήθως την κάνουν στις 39 εβδομάδες, δηλαδή μια εβδομάδα νωρίτερα από την πητ. Για να σου το είπανε οι γιατροί βέβαια κάτι θα ξέρουν. Έχεις όμως λιγάκι περιθώριο ακόμα μέχρι τότε!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...