Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

      Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο,ίσως ελάχιστα πιο πρησμένο.Η κοιλιά μου πονούσε το βράδυ,ήθελα να πάρω παναντολ,αλλά έκανα υπομονή.Σημερα έχω πονακια στην κοιλιά,στους συνδέσμους της μήτρας κ λίγο στη μέση.Λογικο να αγχώνεσαι,απλά να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και να είσαι έγκυος. Σήμερα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά,εσύ σε ποια μερα είσαι?

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@Irinoula86 δεν έχουμε όλοι οι άνθρωποι την ίδια προσωπικότητα με τους γονείς μας! Σίγουρα θα πάρει ερεθίσματα από εσένα αλλά θα έχει τον δικο του χαρακτήρα! Οπότε χαλάρωσε:) Κι εγώ ζεσταίνομαι κυρίως όταν ξαπλώσω τη νύχτα... Με πιάνει δυσφορία κ συνήθως δεν αντέχω χωρίς κλιματισμό αν κ στην Αθήνα έχει δροσίσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου.. Καλότυχο και Γερο!!! Πως είσαι? Το μπεμπάκι? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Να σας ζήσει!!!!! Να είναι γέρος, υγιής κ ευτυχισμένος για παντα..... Να τη η γεννά της Πέμπτης!!!!!! Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia said:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Συγχαρητήρια!!!! Να σας ζήσει! Καλή ανατροφή!! Καλή ανάρρωση και να πάτε γρήγορα σπίτι σας:)

@Renez το πινακακι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Irinoula86 Μην σκέφτεσαι έτσι Ειρήνη μου! Κανένας μας δεν είναι έτοιμος να είναι ο τέλειος γονιός. Και λάθη θα κάνουμε στην διαπαιδαγώγηση τους κ πολλά σωστά όμως. Ο καθένας έχει την δική του προσωπικότητα. Αν έχει δίπλα του μια ευτυχισμένη και υγιή μαμά να είσαι σίγουρη ότι θα γίνει ένα πολύ ισορροπημένο και δυναμικό παιδάκι!

@kristalenia Μπραβοο κορίτσι μου! Να το χαίρεστε το αντράκι σας! Να που ήρθε μωράκι την Πέμπτη και αγοράκι μάλιστα!!! Πως νιώθεις τώρα μετά την καισαρική; 

@Renez Σίγουρα από την αιμάτωση είναι, σε ζοριζει τώρα πλέον και ο κύριος πάρα πάνω εκεί κάτω. Εγώ έχω πρήξιμο από πίσω λίγο των αιμορροΐδων (ευτυχώς ούτε εγώ βλέπω τίποτα oποτε λέω yolo ^_^ θα περάσουν όλα) Αχχχ έτσι! Δεν έμεινε πολύ θα τα πάρουμε κ εμείς αγκαλίτσα και θα ξεχάσουμε τα πάντα! Η μεγαλύτερη ευτυχία! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Πανετοιμη για να το υποδεχθώ το αντράκι μου..... Έλεγα στον άντρα μου σήμερα δεν ξέρω αν ειμαι έτοιμη για να τον μεγαλωσω και να τον κάνω σωστό άνθρωπο και δυνατο..... Κορίτσια εγώ δεν είμαι καθόλου δυνατή σαν χαρακτήρας...... Πως θα τον κάνω να είναι ο αντράκος Μ δυνατός???? Να αντιμετωπίσει όλα αυτά που του έρχονται...???? Αυτό το άγχος με έχει πιασει τώρα.... Αλλά θα Μ περασει κ αυτό..... Αααα και ζεσταινομαι πολυυυυ!!!!! Δεν αντέχω...... Είμαι σαν να έχω κλιμακτήριο.... Κ από την μια στιγμή στην άλλη φουντωνω και είμαι μουσκεμα.... Τι πραγμα και αυτό???? 

Τωρα που θα σαι μάνα θα γίνεις δυνατή για όλα .. Δεν θα πιστευεις τι δυνάμεις κρυβουμε.. Όλα θα του τα μάθετε σωστά και τακτοποιημένα... Όλα θα πανε καλα. Μην αγχώνεσαι από τώρα γι αυτά.. Ζήσε κάθε στιγμή μαζί του από την πρωτη μερα και κράτα γερά μάνα.. Θα ρθει εφηβεία.. Θα ρθουν ζόρια και γκομενο δουλειες χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Καλή λοχεία κ καλή ανατροφή! Τον πρώτο αγοράκι της ομάδας!!!!!

Όποτε μπορέσεις ,περιμένουμε λεπτομέρειες!!:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Να σου ζήσει το παλικαρακι σου κορίτσι μου!!!!Καλή λοχεία και εύκολη ανάρρωση εύχομαι!:wub:


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Να σου ζήσει! Γερό κ καλότυχο να είναι! Πώς νιώθεις; Περιμένουμε λεπτομέρειες!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Να ζήσει και να ευτυχήσει!!!!! Καλή λοχεία σε σένα και συγχαρητήρια σε όλη την οικογένεια!!! :)


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LadyP είπε:

Η θηλυκιά μου είναι καθαρόαιμο μαλτεζακι και ο άλλο ένας κοπριτακος μικρός και αυτός Γκρίφον κανίς Μαλτέζ απ' όλα! Εμ δεν γίνεται πρέπει όλη η οικογένεια να είναι έτοιμη για το νέο μέλος καθαροί και κοντοκουρεμένοι μην έχουμε και τις τρίχες για τους πρώτους μήνες!

Αχχχ φίλη δε θα της γλυτώσουμε τελείως αλλά έχω πάρει όσα μέτρα μπορώ..

Πριν τα είχα σε όλο τον καναπέ να σουλατσαρουν,τώρα τα αφήνω μόνο σε ένα μεγάλο σκαμπό του καναπέ κ τους τοενχω μάθει "ο καναπές σας" κ επίσης ενώ κοιμόντουσαν μαζί μας πλέον τους έχω πάρει περίφραξη με το κρεβάτι τους κτλ κ έχουν μάθει εκεί "το κρεβάτι σας"..

Με αυτά μόνο έχω δει ΤΡΕΛΗ διάφορα..πρώτη φορά φοράω πιτζάμες κ δεν έχουν τρίχα!!

+Βέβαια ότι τα έχω στουμπωσει σε μουρουνέλαιο κ χτένισμα (άγνωστο αν κάνουν δουλειά!!)

πρίν από 41 λεπτά , OctoberMom είπε:

Αααα, συγνώμη αν ήταν βλάσφημο, αλλά εμείς σ'αυτό το σπίτι μιλάμε με παραβολές (ήταν ιερέας ο πεθερός!).

Ναι για το Μυστικό Δείπνο έλεγα, η Μαγδαληνή πλέον δεν παίζει σαν κόνσεπτ γιατί ήθελα να βγάλουμε τη μπέμπα αλλά ο σύζυγος όχι!

Με σιγόνταρε άθελά του κι ο Παπα-Φώτης (που θα τη βαφτίσει) για το "Μαγδαληνή" γιατί η εκκλησία του χωριού του συζύγου είναι Παναγία και πρότεινε το "Mαρία Μαγδαληνή" ανένδοτος!! 

Ας στο σκάσω λοιπόν το παραμύθι, την ίδια μέρα θα χετε γιορτή, του Φιλαρέτου του Ελεήμονος ;);)

Ε ναι όχι και "Μαρία Μαγδαληνή" το κοριτσακι σας μωρεε!!

Μη ζητάς συγγνώμη παιδάκι μου,απλά είπα τη γνώμη μου καθώς είναι θέματα λεπτά που ο καθένας τα παίρνει αλλιώς,δε σε παρεξήγησα εννοείται,έχω τον άντρα μου να παρεξηγώ για τέτοια καθημερινά:twisted:

Φιλαρέτη λοιπόν? Υπέροχο κ διαφορετικό!!

Που θα τη κάνετε τη βάφτιση με το καλό? Αθήνα?

 

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Ωωωωω να σου ζήσει Κρισταλενια μου ο πρώτος άντρας της παρέας μας!!!

Καλότυχος κ ευτυχισμένος να είναι σε όλη του τη ζωή!!:x

Υγ: και σας τα έλεγα ότι δεν τελείωσε η εβδομάδααα!! Τώρα θα έχουμε στάνταρ κάθε εβδομάδα πιστεύω από μια κ σιγά σιγά κ 2-3 την εβδομάδα...:D

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) 

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 25 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 5!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Να σου ζήσει κορίτσι! Καλή ανάρρωση!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kristalenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Μπράβο κορίτσι μ! Συγχαρητήρια! Να χαίρεστε το μωράκι σας! Γρήγορη ανάρρωση και με το καλο να γυρίσετε σπιτι σας! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Έτσι να είμαστε όλες καλά και να ακούμε κάθε εβδομάδα για γεννητούρια! :wink:

Εγώ βρε κορίτσια αγχώθηκα λίγο χθες γιατί το απόγευμα ένιωσα μια πολύ μεγάλη κίνηση στην κοιλιά μου (αφού τρόμαξα εκείνη την ώρα) και από το βράδυ και μετά δε νιώθω απότομες κινήσεις και κλωτσιές ψηλά στο στομάχι και στα πλευρά όπως ένιωθα τελευταία, αλλά τις νιώθω πολύ χαμηλά στη κοιλιά. Δεν είμαι σίγουρη βέβαια, αλλά φοβάμαι μήπως γύρισε κανονικά ο μπέμπης και από εκεί που ήταν έτοιμος με το κεφάλι κάτω μας τα χαλάσει τώρα τελευταία στιγμή... όχι τίποτα άλλο, αλλά γενάμε υποτίθεται σε 2 εβδομάδες! Το έχει πάθει καμία άλλη από εσάς αυτό?

 

5 hours ago, Renez said:

Ααααα για αρχή είχε κάνει μια εξαίσια ζωγραφιά ο άντρας μου με εμένα στο νοσοκομείο (ένα τετράγωνο με ένα σταυρό από πάνω) χοντρή με κοντό μαλλί κ χωρίς χερια(έτσι με βλέπει μάλλον...) Το μωρό δίπλα μου χωρίς χέρια ούτε πόδια (τουλάχιστον είχε κεφάλι κ κοιλιά!) Κ εκείνον στο αμάξι να τρέχει να έρθει κ καλά..(δε ξέρω αν πιστεύει ότι θα έχω πάει μόνη ,θα έχω γεννήσει κ θα έρθει μετά ως επισκέπτης:P

Κ ήθελε λοιπόν να βάλει αυτό το αριστούργημα στη πόρτα..αφού γέλασα κ τον έβρισα,το εσκισα:mrgreen:

Χαχα, δεν παίζεστε! Τουλάχιστον ο άντρας σου έχει χιούμορ!:P

 

1 hour ago, Aurora S said:

@Irinoula86 δεν έχουμε όλοι οι άνθρωποι την ίδια προσωπικότητα με τους γονείς μας! Σίγουρα θα πάρει ερεθίσματα από εσένα αλλά θα έχει τον δικο του χαρακτήρα! Οπότε χαλάρωσε:) Κι εγώ ζεσταίνομαι κυρίως όταν ξαπλώσω τη νύχτα... Με πιάνει δυσφορία κ συνήθως δεν αντέχω χωρίς κλιματισμό αν κ στην Αθήνα έχει δροσίσει

Σε καταλαβαίνω, κι εγώ ζεσταίνομαι όταν ξαπλώνω το βράδυ και εκνευρίζομαι γιατί ξέρω ότι έχουμε καλή θερμοκρασία στο σπίτι (ο καημένος ο άντρας μου κουκουλώνεται με το πάπλωμα μέχρι και τα αυτιά του)... εγώ μια σκεπάζομαι και ιδρώνω, μία ξεσκεπάζομαι και κρυώνω... αυτό γίνεται όλο το βράδυ! :unsure:

 

1 hour ago, kristalenia said:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γέννησα σήμερα το πρωί το αγοράκι μου! Έσπασαν τα νερά αλλά έκανα καισαρική!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!! 

Νομίζω όλοι περιμέναμε να ακούσουμε κάτι σήμερα... και μάλιστα για το πρώτο αγοράκι της παρέας!:wink: Να σας ζήσει, να είναι πάντα γερό και καλότυχο κι εσείς υγιείς και δυνατοί να τον φροντίζετε!!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...