Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@kristalenia να σου ζήσει ο μπεμπακος σου!!! Γεροί να γυρίσετε σπίτι σας αγκαλίτσα! Όταν ηρεμήσεις περιμένουμε λεπτομέρειες! Καλή ανάρρωση!:wub:

Κορίτσια ανατριχιάζω κάθε φορά που διαβάζω γεννητούρια!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω!!! Οι Πέμπτη μας πάει καλά Ε?

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Αχχχ φίλη δε θα της γλυτώσουμε τελείως αλλά έχω πάρει όσα μέτρα μπορώ..

Πριν τα είχα σε όλο τον καναπέ να σουλατσαρουν,τώρα τα αφήνω μόνο σε ένα μεγάλο σκαμπό του καναπέ κ τους τοενχω μάθει "ο καναπές σας" κ επίσης ενώ κοιμόντουσαν μαζί μας πλέον τους έχω πάρει περίφραξη με το κρεβάτι τους κτλ κ έχουν μάθει εκεί "το κρεβάτι σας"..

Με αυτά μόνο έχω δει ΤΡΕΛΗ διάφορα..πρώτη φορά φοράω πιτζάμες κ δεν έχουν τρίχα!!

+Βέβαια ότι τα έχω στουμπωσει σε μουρουνέλαιο κ χτένισμα (άγνωστο αν κάνουν δουλειά!!)

Ε ναι όχι και "Μαρία Μαγδαληνή" το κοριτσακι σας μωρεε!!

Μη ζητάς συγγνώμη παιδάκι μου,απλά είπα τη γνώμη μου καθώς είναι θέματα λεπτά που ο καθένας τα παίρνει αλλιώς,δε σε παρεξήγησα εννοείται,έχω τον άντρα μου να παρεξηγώ για τέτοια καθημερινά:twisted:

Φιλαρέτη λοιπόν? Υπέροχο κ διαφορετικό!!

Που θα τη κάνετε τη βάφτιση με το καλό? Αθήνα?

 

Ωωωωω να σου ζήσει Κρισταλενια μου ο πρώτος άντρας της παρέας μας!!!

Καλότυχος κ ευτυχισμένος να είναι σε όλη του τη ζωή!!:x

Υγ: και σας τα έλεγα ότι δεν τελείωσε η εβδομάδααα!! Τώρα θα έχουμε στάνταρ κάθε εβδομάδα πιστεύω από μια κ σιγά σιγά κ 2-3 την εβδομάδα...:D

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) 

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 25 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 5!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

είμαι η επόμενη τωρα? εκλεισα να παω να κανω το τεστ την επόμενη Παρασκευή για να είμαι έτοιμη! ακούω στοιχήματα αν θα το προλάβω ή όχι.....χιχιιχ

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Eva137 μήπως αυτό που νοιώθεις πολύ χαμηλά στην κοιλιά είναι χεράκια; Και από την άλλη αν έχει γυρίσει κ είναι ισχιακό δε θα έπρεπε να έχεις καταλάβει το κεφαλάκι του ψηλά στην κοιλιά σου που είναι μεγάλο κ θα φαινόταν σαν εξόγκωμα; 

Πάντως είναι σπάνιο να αλλάξει τη σωστή του θέση στο τέλος της κύησης κ να γυρίσει με τα πόδια κάτω ή ξαπλωτο στην κοιλιά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S said:

@Eva137 μήπως αυτό που νοιώθεις πολύ χαμηλά στην κοιλιά είναι χεράκια; Και από την άλλη αν έχει γυρίσει κ είναι ισχιακό δε θα έπρεπε να έχεις καταλάβει το κεφαλάκι του ψηλά στην κοιλιά σου που είναι μεγάλο κ θα φαινόταν σαν εξόγκωμα; 

Πάντως είναι σπάνιο να αλλάξει τη σωστή του θέση στο τέλος της κύησης κ να γυρίσει με τα πόδια κάτω ή ξαπλωτο στην κοιλιά. 

Ίσως είναι αυτό που λες, μακάρι να έχεις δίκιο... η αλήθεια είναι ότι από χθες το βράδυ που παρατηρώ με αγωνία την κοιλιά μου έχει αλλάξει τόσο πολλά σχήματα που δε μπορώ να καταλάβω πού είναι τί! Θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι και ανησυχώ περισσότερο, έτσι κι αλλιώς δε μπορώ να κάνω τίποτα γι'αυτό τώρα. Υπομονή μόνο μέχρι την Τρίτη που έχω ραντεβού στον γιατρό πάλι. 

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Renez είπε:

Αχχχ φίλη δε θα της γλυτώσουμε τελείως αλλά έχω πάρει όσα μέτρα μπορώ..

Πριν τα είχα σε όλο τον καναπέ να σουλατσαρουν,τώρα τα αφήνω μόνο σε ένα μεγάλο σκαμπό του καναπέ κ τους τοενχω μάθει "ο καναπές σας" κ επίσης ενώ κοιμόντουσαν μαζί μας πλέον τους έχω πάρει περίφραξη με το κρεβάτι τους κτλ κ έχουν μάθει εκεί "το κρεβάτι σας"..

Με αυτά μόνο έχω δει ΤΡΕΛΗ διάφορα..πρώτη φορά φοράω πιτζάμες κ δεν έχουν τρίχα!!

+Βέβαια ότι τα έχω στουμπωσει σε μουρουνέλαιο κ χτένισμα (άγνωστο αν κάνουν δουλειά!!)

Ε ναι όχι και "Μαρία Μαγδαληνή" το κοριτσακι σας μωρεε!!

Μη ζητάς συγγνώμη παιδάκι μου,απλά είπα τη γνώμη μου καθώς είναι θέματα λεπτά που ο καθένας τα παίρνει αλλιώς,δε σε παρεξήγησα εννοείται,έχω τον άντρα μου να παρεξηγώ για τέτοια καθημερινά:twisted:

Φιλαρέτη λοιπόν? Υπέροχο κ διαφορετικό!!

Που θα τη κάνετε τη βάφτιση με το καλό? Αθήνα?

 

Ωωωωω να σου ζήσει Κρισταλενια μου ο πρώτος άντρας της παρέας μας!!!

Καλότυχος κ ευτυχισμένος να είναι σε όλη του τη ζωή!!:x

Υγ: και σας τα έλεγα ότι δεν τελείωσε η εβδομάδααα!! Τώρα θα έχουμε στάνταρ κάθε εβδομάδα πιστεύω από μια κ σιγά σιγά κ 2-3 την εβδομάδα...:D

Το νέο,αγαπημένο και εξελιγμένο πινακακι μας λοιποοοον!!

 @Eval αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 26/9 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) (μπήκε λαθραία στην ομάδα μας..χεχεχε)

 @Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) 

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος)

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος)

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα)

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..)

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος)

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός)

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα)

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι 3η ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα)

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinα κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών)

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος)

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης)

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 25 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 5!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

Πωωωωπω, κιτρινίζει το πινακάκι ζγα ζγα :O

Που λες, εμένα πολύ μ'άρεσε το Marie-Madeleine στα γαλλικά, φτιάχνουν κι ωραία κεικάκια εκεί, τις madeleines που βούταγε ο Προυστ στο ρόφημά του... Τις οποίες άμα φας πάνω απο 3 παθαίνεις χοληστερίνη απ τ αυγά και το βούτυρο!

Αλλα ναι, Αρήτη (σύζυγος Αλκίνοου/μητέρα Ναυσικάς) βασικά τη λέμε ήδη και θα τη γιορτάζουμε ως Αρετή που είναι το πιο κοντινό χριστιανικό και βρήκαμε και μια προγιαγιά του συζύγου η οποία μας έκατσε κουτί (όχι απ'αυτό, απ'το άλλο!).

Πολλλύυυ ωραίο το Φιλαρέτη αλλά παντρεύτηκα ξινό άνθρωπο στα ονόματα και δεν του αρέσει τίποτα, χωρίς όμως να αντιπροτείνει κάποια λύση... Τεσπα, τον αγάπησα, too late!

  • Χαχα 3

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva137 είπε:

Ίσως είναι αυτό που λες, μακάρι να έχεις δίκιο... η αλήθεια είναι ότι από χθες το βράδυ που παρατηρώ με αγωνία την κοιλιά μου έχει αλλάξει τόσο πολλά σχήματα που δε μπορώ να καταλάβω πού είναι τί! Θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι και ανησυχώ περισσότερο, έτσι κι αλλιώς δε μπορώ να κάνω τίποτα γι'αυτό τώρα. Υπομονή μόνο μέχρι την Τρίτη που έχω ραντεβού στον γιατρό πάλι. 

εχουν μεγαλώσει τα παιδακια μας κορίτσι μου και οι κινήσεις που κάνουν είναι μεγάλες πλέοννν... γι αυτο και η κοιλίτσα μας παίρνει διαφορα σχήματα.

ετσι ανησύχησα και εγω την προηγουμενη εβδομαδα και πήγα γιατρο και ηταν στην ίδια θέση.....

μην ανησυχείς όλα καλα θα είναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Πωωωωπω, κιτρινίζει το πινακάκι ζγα ζγα :O

Που λες, εμένα πολύ μ'άρεσε το Marie-Madeleine στα γαλλικά, φτιάχνουν κι ωραία κεικάκια εκεί, τις madeleines που βούταγε ο Προυστ στο ρόφημά του... Τις οποίες άμα φας πάνω απο 3 παθαίνεις χοληστερίνη απ τ αυγά και το βούτυρο!

Αλλα ναι, Αρήτη (σύζυγος Αλκίνοου/μητέρα Ναυσικάς) βασικά τη λέμε ήδη και θα τη γιορτάζουμε ως Αρετή που είναι το πιο κοντινό χριστιανικό και βρήκαμε και μια προγιαγιά του συζύγου η οποία μας έκατσε κουτί (όχι απ'αυτό, απ'το άλλο!).

Πολλλύυυ ωραίο το Φιλαρέτη αλλά παντρεύτηκα ξινό άνθρωπο στα ονόματα και δεν του αρέσει τίποτα, χωρίς όμως να αντιπροτείνει κάποια λύση... Τεσπα, τον αγάπησα, too late!

 

Αρήτη ε? Πολύ πρότυπο κ αυτό κ ωραίο που φύγατε από τα τετριμμένα κ βγάλατε κάποιο που αρέσει σε εσάς!!

Κ ως αρχαίο ελληνικό να το κρατούσατε μια χαρά είναι (εννοώ χωρίς γιορτή) απλά θα της περνάτε διπλό δώρο στα γενέθλια,έτσι για το καλό:D 

Τι να κάνουμε..ο έρως ως γνωστόν είναι παραπληγικός (γτ το τυφλός δεν αρκεί!!):mrgreen: ομωωως χαλάλι τους γτ μας χάρισαν τα μωράκια μας..:wub:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

Πωωωωπω, κιτρινίζει το πινακάκι ζγα ζγα :O

Που λες, εμένα πολύ μ'άρεσε το Marie-Madeleine στα γαλλικά, φτιάχνουν κι ωραία κεικάκια εκεί, τις madeleines που βούταγε ο Προυστ στο ρόφημά του... Τις οποίες άμα φας πάνω απο 3 παθαίνεις χοληστερίνη απ τ αυγά και το βούτυρο!

Αλλα ναι, Αρήτη (σύζυγος Αλκίνοου/μητέρα Ναυσικάς) βασικά τη λέμε ήδη και θα τη γιορτάζουμε ως Αρετή που είναι το πιο κοντινό χριστιανικό και βρήκαμε και μια προγιαγιά του συζύγου η οποία μας έκατσε κουτί (όχι απ'αυτό, απ'το άλλο!).

Πολλλύυυ ωραίο το Φιλαρέτη αλλά παντρεύτηκα ξινό άνθρωπο στα ονόματα και δεν του αρέσει τίποτα, χωρίς όμως να αντιπροτείνει κάποια λύση... Τεσπα, τον αγάπησα, too late!

 

Eισαι φοβερή!!!

Λοιπόν! Δικά μου αγαπημένα εβερ είναι το Αλκυόνη και το Αντιόπη! Αν έκανα κόρη βέβαια,μάλλον θα εβγαζα το όνομα της  μανούλας μου!!:wub:

Από ανδρικα αγαπώ το Σωκράτης! Αλλά και οι δύο γιοι από παππούδες έχουν ονόματα, με μεγάλη μου χαρα!!!

Καμία πίεση από πουθενά, μου αρέσουν πολύ κ τα δυο ονοματα!:wub:

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Ίσως είναι αυτό που λες, μακάρι να έχεις δίκιο... η αλήθεια είναι ότι από χθες το βράδυ που παρατηρώ με αγωνία την κοιλιά μου έχει αλλάξει τόσο πολλά σχήματα που δε μπορώ να καταλάβω πού είναι τί! Θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι και ανησυχώ περισσότερο, έτσι κι αλλιώς δε μπορώ να κάνω τίποτα γι'αυτό τώρα. Υπομονή μόνο μέχρι την Τρίτη που έχω ραντεβού στον γιατρό πάλι. 

Δε φαντάζομαι να γύρισε αγάπη ξανά..

Πιστεύω αυτό που είπε η φίλη @Aurora S

Μη ξεχνάς τα αγοράκια μας δε θέλουν να στεναγχωρουν τις μανουλες τούς;)

Τρίτη ε?? Ααα το κάψατε εκεί στο Αμέρικα πλέον,βλέπω συχνότητα τελευταία:P

Just now, Anastasia05 είπε:

Eισαι φοβερή!!!

Λοιπόν! Δικά μου αγαπημένα εβερ είναι το Αλκυόνη και το Αντιόπη! Αν έκανα κόρη βέβαια,μάλλον θα εβγαζα το όνομα της  μανούλας μου!!:wub:

Από ανδρικα αγαπώ το Σωκράτης! Αλλά και οι δύο γιοι από παππούδες έχουν ονόματα, με μεγάλη μου χαρα!!!

Καμία πίεση από πουθενά, μου αρέσουν πολύ κ τα δυο ονοματα!:wub:

Σωκράτης μ αρέσει πολύ κ εμένα!! 

Ομολογώ ευτυχώς κ το Χρήστος του πεθερού μου είναι από τα αγαπημένα μου,ειδικά η μέρα της γιορτής του που είναι ούτως ή άλλως οικογενιακη/χουχουλιαρικη κ γιορταστική..

Αλλά αγαπώ τα αρχαία ελληνικά..γενικά τα πρότυπα..

Πως λένε τους δικούς σου??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δε φαντάζομαι να γύρισε αγάπη ξανά..

Πιστεύω αυτό που είπε η φίλη @Aurora S

Μη ξεχνάς τα αγοράκια μας δε θέλουν να στεναγχωρουν τις μανουλες τούς;)

Τρίτη ε?? Ααα το κάψατε εκεί στο Αμέρικα πλέον,βλέπω συχνότητα τελευταία:P

Σωκράτης μ αρέσει πολύ κ εμένα!! 

Ομολογώ ευτυχώς κ το Χρήστος του πεθερού μου είναι από τα αγαπημένα μου,ειδικά η μέρα της γιορτής του που είναι ούτως ή άλλως οικογενιακη/χουχουλιαρικη κ γιορταστική..

Αλλά αγαπώ τα αρχαία ελληνικά..γενικά τα πρότυπα..

Πως λένε τους δικούς σου??

Χρήστο λένε τον αδερφό μου! Οπότε καταλαβαίνεις,έχω αδυναμία στο όνομα!:wub: 

Κατερίνα και Γιώργο! Αν εκανα κόρη θα την έλεγα κ Κάτια (τρομάρα μου:P) θα έχω όμως τον Γιώργο μου!:wub: 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Χρήστο λένε τον αδερφό μου! Οπότε καταλαβαίνεις,έχω αδυναμία στο όνομα!:wub: 

Κατερίνα και Γιώργο! Αν εκανα κόρη θα την έλεγα κ Κάτια (τρομάρα μου:P) θα έχω όμως τον Γιώργο μου!:wub: 

Απίστευτο!! Γιώργο λένε τον αδερφό Μου:D οπότε καταλαβαίνεις...:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Χρήστο λένε τον αδερφό μου! Οπότε καταλαβαίνεις,έχω αδυναμία στο όνομα!:wub: 

Κατερίνα και Γιώργο! Αν εκανα κόρη θα την έλεγα κ Κάτια (τρομάρα μου:P) θα έχω όμως τον Γιώργο μου!:wub: 

Σπίτι δίχως Γιώργο δεν έχει νοστιμιά.. Εγώ αυτό ξέρω :-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.  Το  απόγευμα έκανα καρδιοτογραφημα σε εφημερεύον, Όλα καλά κ έκανα 2 συσπάσεις στο 40 οπότε κατάλαβα τι είναι σύσπαση επιτέλους! Τέτοιες έχω από την Κυριακή! Με εξέτασε κ κολπικα κ μου είπε ότι έπιασε το κεφάλι ,  Εχω διαστολή 2 κ ψηλά ο τράχηλος..να ρωτήσω τι σημαίνει ότι είναι ψηλά ?? ξέχασα να ρωτήσω. 

Επίσης άπορω γτ κάποιες πονάνε με την κολπική εξέταση? Δεν ένιωσα τίποτα... απλά όταν στο κάνουν , ενώνει φτέρνα κ χαμηλώνεις  - ανοίγεις  τα ποδια .

ΌΜΩΣ με μπέρδεψαν , Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο έχω ΠΗΤ 26.9 όποτε είμαι 39 + 5 σήμερα ενώ σύμφωνα με την Αυχενική 40+ 1 . Επειδή δεν έχει μεγάλη διαφορά η Αυχενική με Τελ. Περίοδο στο νοσοκομείο κρατάνε ΠΗΤ 26.9 όποτε έχω ακόμα μέχρι την επόμενη Πέμπτη- Παρασκευή. Όπως σκεφτόμουν κ εγώ .. λέτε να γίνω μανουλα Οκτωβρίου τελικά!! ????

Το ποσό με έχει εκνευρίσει η γιατρός μου δεν λέγεται.. Όλα για τα χρήματα βρε παιδί μου..??? Ήθελε από χθες με πρόκληση που στην ουσία θα ήμουν 39+ 4 απλά γτ την βόλευε. Τεσπα αύριο θα την πάρω κ απλά θα την ενημερώσω ποσό θα περιμένω. Αν κ νιώθω ότι σκ θα γεννήσω γτ κάθε μέρα έχω συσπάσεις.

@Eva137 είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει πλέον πάνω, μήπως εμπεδωθηκε?? Γτ κ εγώ νόμιζα ότι γύρισε αλλά τελικά είναι με το κεφάλακι κάτω..

@kristalenia να σας ζήσει ! Να είναι γερό κ κσλοτυχο. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση 

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Το  απόγευμα έκανα καρδιοτογραφημα σε εφημερεύον, Όλα καλά κ έκανα 2 συσπάσεις στο 40 οπότε κατάλαβα τι είναι σύσπαση επιτέλους! Τέτοιες έχω από την Κυριακή! Με εξέτασε κ κολπικα κ μου είπε ότι έπιασε το κεφάλι ,  Εχω διαστολή 2 κ ψηλά ο τράχηλος..να ρωτήσω τι σημαίνει ότι είναι ψηλά ?? ξέχασα να ρωτήσω. 

Επίσης άπορω γτ κάποιες πονάνε με την κολπική εξέταση? Δεν ένιωσα τίποτα... απλά όταν στο κάνουν , ενώνει φτέρνα κ χαμηλώνεις  - ανοίγεις  τα ποδια .

ΌΜΩΣ με μπέρδεψαν , Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο έχω ΠΗΤ 26.9 όποτε είμαι 39 + 5 σήμερα ενώ σύμφωνα με την Αυχενική 40+ 1 . Επειδή δεν έχει μεγάλη διαφορά η Αυχενική με Τελ. Περίοδο στο νοσοκομείο κρατάνε ΠΗΤ 26.9 όποτε έχω ακόμα μέχρι την επόμενη Πέμπτη- Παρασκευή. Όπως σκεφτόμουν κ εγώ .. λέτε να γίνω μανουλα Οκτωβρίου τελικά!! ????

Το ποσό με έχει εκνευρίσει η γιατρός μου δεν λέγεται.. Όλα για τα χρήματα βρε παιδί μου..??? Ήθελε από χθες με πρόκληση που στην ουσία θα ήμουν 39+ 4 απλά γτ την βόλευε. Τεσπα αύριο θα την πάρω κ απλά θα την ενημερώσω ποσό θα περιμένω. Αν κ νιώθω ότι σκ θα γεννήσω γτ κάθε μέρα έχω συσπάσεις.

@Eva137 είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει πλέον πάνω, μήπως εμπεδωθηκε?? Γτ κ εγώ νόμιζα ότι γύρισε αλλά τελικά είναι με το κεφάλακι κάτω..

@kristalenia να σας ζήσει ! Να είναι γερό κ κσλοτυχο. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση 

Πώς ήταν η σύσπαση?!!

Εσύ νιώθεις διαφορά που σου είπε ότι έχεις διαστολή? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με 2 διαστολή δεν πλησιάζει ο τοκετός ρε παιδιά;

@ada32 κορίτσι μου δε θέλω να σε τρομάξω απλά από ασχετοσύνη ρωτάω μήπως ξέρουν τα κορίτσια. Νόμιζα πως η οποιαδήποτε τιμή διαστολής σημαίνει μαιευτήριο..

  • Μου αρέσει 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...