Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Vivi8 είπε:

Με 2 διαστολή δεν πλησιάζει ο τοκετός ρε παιδιά;

@ada32 κορίτσι μου δε θέλω να σε τρομάξω απλά από ασχετοσύνη ρωτάω μήπως ξέρουν τα κορίτσια. Νόμιζα πως η οποιαδήποτε τιμή διαστολής σημαίνει μαιευτήριο..

Δεν με τρομάζεις βρε! Δευτερη εγκυμοσύνη εδώ.. διαστολή 2 μπορεί να έχεις κ από 36η εβδ. Αν δεν συνοδεύεται από συσπάσεις κ πόνο δεν πλησιάζει. Εγώ βέβαια επειδή είμαι στις μέρες μου διαστολή 2 κ κάτι συσπασουλες που νιώθω, ειμαι σε καλό δρόμο..Κ σαν 2η εγκυμοσύνη, Μπορεί κ μακάρι μέχρι σκ να γεννήσω 

Just now, Anastasia05 είπε:

Πώς ήταν η σύσπαση?!!

Εσύ νιώθεις διαφορά που σου είπε ότι έχεις διαστολή? 

Πόνος δυνατος  περιόδου κάτω από την κοιλιά , Πώς να το εξηγήσω, πολύ χαμηλά στο πιπι!!! Κ μετά στην μέση. Όχι για την διαστολή δεν νιώθω ,το 2 δεν σημαίνει κατι Αφού μπορεί να άνοιξα από την Κυριακή που πονούσα..Κ στην πρώτη είχα διαστολή 2 κ δν το κατάλαβα κ μου είχε πει ότι θα γεννήσω σε 3-4 μέρες αλλά γέννησα το επόμενο πρωί! 

Ελπίζω να πλησιάζει κ να μην χαίρομαι τζάμπα!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, ada32 είπε:

Δεν με τρομάζεις βρε! Δευτερη εγκυμοσύνη εδώ.. διαστολή 2 μπορεί να έχεις κ από 36η εβδ. Αν δεν συνοδεύεται από συσπάσεις κ πόνο δεν πλησιάζει. Εγώ βέβαια επειδή είμαι στις μέρες μου διαστολή 2 κ κάτι συσπασουλες που νιώθω, ειμαι σε καλό δρόμο..Κ σαν 2η εγκυμοσύνη, Μπορεί κ μακάρι μέχρι σκ να γεννήσω 

Πόνος δυνατος  περιόδου κάτω από την κοιλιά , Πώς να το εξηγήσω, πολύ χαμηλά στο πιπι!!! Κ μετά στην μέση. Όχι για την διαστολή δεν νιώθω ,το 2 δεν σημαίνει κατι Αφού μπορεί να άνοιξα από την Κυριακή που πονούσα..Κ στην πρώτη είχα διαστολή 2 κ δν το κατάλαβα κ μου είχε πει ότι θα γεννήσω σε 3-4 μέρες αλλά γέννησα το επόμενο πρωί! 

Ελπίζω να πλησιάζει κ να μην χαίρομαι τζάμπα!

Σίγουρα πλησιαζει!! Αφού έχετε δώσει ραντεβού το Σούκου!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Σίγουρα πλησιαζει!! Αφού έχετε δώσει ραντεβού το Σούκου!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!:)

 Ευχαριστώ!!! Μακάρι... άντε κ εσύ Κυριακή θα ξέρεις! Σε 1 βδομάδα σου είπε?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

 Ευχαριστώ!!! Μακάρι... άντε κ εσύ Κυριακή θα ξέρεις! Σε 1 βδομάδα σου είπε?

Δεν έχουμε πει ακριβώς!! Θα με δει κ θα τα πούμε τη Κυριακή! Θα κάνω κ υπέρηχο κ καρδιοτοκογραφο!:mrgreen:

Λογικά θα πούμε μια ημερομηνία μέχρι την οποία θα περιμένουμε!:) Περιμένω πως κ πως να πάω!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 εντάξει μιλάει η εμπειρία... εγώ με το ζόρι καταλαβαίνω τι γίνεται στο σώμα μου! 

@Anastasia05 γιατί τόσο νωρίς να πείτε για ημερομηνία; Αποκλείεται απλά να έρθει;; Έχουμε μέρες ακόμα για την Τρίτη και 13!!


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vivi8 είπε:

@ada32 εντάξει μιλάει η εμπειρία... εγώ με το ζόρι καταλαβαίνω τι γίνεται στο σώμα μου! 

@Anastasia05 γιατί τόσο νωρίς να πείτε για ημερομηνία; Αποκλείεται απλά να έρθει;; Έχουμε μέρες ακόμα για την Τρίτη και 13!!

 Καλά μην νομίζεις !! Έγω να φανταστείς σήμερα κατάλαβα ποτέ νιώθεις την σύσπαση.. χαχαχα . Επειδή η κοιλιά μου είναι πολύ τεντωμένή  , δεν καταλαβαίνω το πέτρωμα που λένε οι περισσότερες.. αλλά το κατέγραψε ο καρδιοτοκογραφος κ εκείνη τη στιγμή ένιωθα πόνο περιόδου κάτω από την κοιλιά . Οπότε κάτι  έμαθα!! Κ στην περίοδο πεθαίνω από τον πόνο, οπότε είμαι  λίγο ανεκτικη..

Πόσο εβδ είσαι? Κάλήμέρά να καταλαβαίνεις κ πολλά , Θα είσαι πιο χαλαρή.  Όμως ήμουν κ εγώ στον πρώτο τοκετό!!!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν έχουμε πει ακριβώς!! Θα με δει κ θα τα πούμε τη Κυριακή! Θα κάνω κ υπέρηχο κ καρδιοτοκογραφο!:mrgreen:

Λογικά θα πούμε μια ημερομηνία μέχρι την οποία θα περιμένουμε!:) Περιμένω πως κ πως να πάω!!

  Το φαντάζομαι  πως ανυπομονεί ς κ εσύ.  Θα δεις κ το μωράκι σου! 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.  Το  απόγευμα έκανα καρδιοτογραφημα σε εφημερεύον, Όλα καλά κ έκανα 2 συσπάσεις στο 40 οπότε κατάλαβα τι είναι σύσπαση επιτέλους! Τέτοιες έχω από την Κυριακή! Με εξέτασε κ κολπικα κ μου είπε ότι έπιασε το κεφάλι ,  Εχω διαστολή 2 κ ψηλά ο τράχηλος..να ρωτήσω τι σημαίνει ότι είναι ψηλά ?? ξέχασα να ρωτήσω. 

Επίσης άπορω γτ κάποιες πονάνε με την κολπική εξέταση? Δεν ένιωσα τίποτα... απλά όταν στο κάνουν , ενώνει φτέρνα κ χαμηλώνεις  - ανοίγεις  τα ποδια .

ΌΜΩΣ με μπέρδεψαν , Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο έχω ΠΗΤ 26.9 όποτε είμαι 39 + 5 σήμερα ενώ σύμφωνα με την Αυχενική 40+ 1 . Επειδή δεν έχει μεγάλη διαφορά η Αυχενική με Τελ. Περίοδο στο νοσοκομείο κρατάνε ΠΗΤ 26.9 όποτε έχω ακόμα μέχρι την επόμενη Πέμπτη- Παρασκευή. Όπως σκεφτόμουν κ εγώ .. λέτε να γίνω μανουλα Οκτωβρίου τελικά!! ????

Το ποσό με έχει εκνευρίσει η γιατρός μου δεν λέγεται.. Όλα για τα χρήματα βρε παιδί μου..??? Ήθελε από χθες με πρόκληση που στην ουσία θα ήμουν 39+ 4 απλά γτ την βόλευε. Τεσπα αύριο θα την πάρω κ απλά θα την ενημερώσω ποσό θα περιμένω. Αν κ νιώθω ότι σκ θα γεννήσω γτ κάθε μέρα έχω συσπάσεις.

@Eva137 είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει πλέον πάνω, μήπως εμπεδωθηκε?? Γτ κ εγώ νόμιζα ότι γύρισε αλλά τελικά είναι με το κεφάλακι κάτω..

@kristalenia να σας ζήσει ! Να είναι γερό κ κσλοτυχο. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση 

Άντε άντε έρχεται σιγά σιγά κ το δικό σου μωράκι Άντα μου,μέρες μετράς πλέον!!

 

Just now, Vivi8 είπε:

Με 2 διαστολή δεν πλησιάζει ο τοκετός ρε παιδιά;

@ada32 κορίτσι μου δε θέλω να σε τρομάξω απλά από ασχετοσύνη ρωτάω μήπως ξέρουν τα κορίτσια. Νόμιζα πως η οποιαδήποτε τιμή διαστολής σημαίνει μαιευτήριο..

Σκέψου για τη γέννα θέλουμε διαστολή 10!! Οπότε έχει ακόμη..

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό όλες να κρατήσετε υγιέστατα μωράκια στην αγκαλίτσα σας!

ξυπνησα το πρωί και δεν σηκώθηκα αμέσως γιατί χουζουρευα. Κατουριόμουν πολύ λίγο αλλά ένιωσα σαν να εφυγαν υγρά. Πήγα στο μπάνιο, ούρησα και όταν σηκώθηκα άρχισαν να τρέχουν νερά. Λέω ιδέα μου... σκουπίστηκα,  ξανα υγρα... πήρα τον άντρα μου και το γιατρό. Έβαλα σερβιέτα γιατί τα νερά όλο και αυξανόταν αλλά τι να κρατήσει.... είδα και λιγο ροζ. έκανα το αυτοκίνητο χάλια και μόλις έφτασα κλινική τρέχανε στα πόδια μου και δεν μπορούσα να περπατήσω γιατί φορούσα παντόφλα και γλιστρούσα! Μου έκαναν το τεστ κορονοϊού και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα έφτασα διαστολή 5. Μου έκαναν ραχιαία, δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο, μόνο αγγίγματα. Δεν είχαν περάσει 5 λεπτά και άκουσα κλάμα, μου Το έβαλαν πάνω μου όπως βγήκε με το λώρο και μόλις το εξέτασε η παιδίατρος μέχρι να με ράψουν μου το φέρανε να το δω πάλι.
 

Οι στιγμές μαγικές. Δεν μπορούσα να κρατήσω τα δάκρυα μου! Γεννήθηκε 3.150 και 50 πόντους. Θηλάζουμε αλλά δίνουμε και ξένο. Τον κοιτάζω και δεν πιστεύω ότι αυτό το πλασματάκι είναι δικό μου... δεν πιστεύω ότι δημιουργήθηκε αυτο το ανθρωπάκι μέσα μου. 

Φτου σου κοριτσάρα μου,τέλειος τοκετός!!

Αυτό ξανά πες το!! Πως να συνειδητοποιήσουμε τι έχουμε μέσα μας?!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

@ada32 εντάξει μιλάει η εμπειρία... εγώ με το ζόρι καταλαβαίνω τι γίνεται στο σώμα μου! 

@Anastasia05 γιατί τόσο νωρίς να πείτε για ημερομηνία; Αποκλείεται απλά να έρθει;; Έχουμε μέρες ακόμα για την Τρίτη και 13!!

Δεν αποκλείεται απλά να έρθει, υπάρχουν όμως πολλοί λόγοι που πρέπει να ορίσουμε ημερομηνία. Έχω αναφερθεί στο παρελθόν κ δεν θα ήθελα παλι! Πάντως δεν είναι επειδή είμαι ανυπόμονη!:mrgreen:

Μακάρι όλες να γεννησουμε φυσικά χωρίς κανένα προβλημα!

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό όλες να κρατήσετε υγιέστατα μωράκια στην αγκαλίτσα σας!

ξυπνησα το πρωί και δεν σηκώθηκα αμέσως γιατί χουζουρευα. Κατουριόμουν πολύ λίγο αλλά ένιωσα σαν να εφυγαν υγρά. Πήγα στο μπάνιο, ούρησα και όταν σηκώθηκα άρχισαν να τρέχουν νερά. Λέω ιδέα μου... σκουπίστηκα,  ξανα υγρα... πήρα τον άντρα μου και το γιατρό. Έβαλα σερβιέτα γιατί τα νερά όλο και αυξανόταν αλλά τι να κρατήσει.... είδα και λιγο ροζ. έκανα το αυτοκίνητο χάλια και μόλις έφτασα κλινική τρέχανε στα πόδια μου και δεν μπορούσα να περπατήσω γιατί φορούσα παντόφλα και γλιστρούσα! Μου έκαναν το τεστ κορονοϊού και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα έφτασα διαστολή 5. Μου έκαναν ραχιαία, δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο, μόνο αγγίγματα. Δεν είχαν περάσει 5 λεπτά και άκουσα κλάμα, μου Το έβαλαν πάνω μου όπως βγήκε με το λώρο και μόλις το εξέτασε η παιδίατρος μέχρι να με ράψουν μου το φέρανε να το δω πάλι.
 

Οι στιγμές μαγικές. Δεν μπορούσα να κρατήσω τα δάκρυα μου! Γεννήθηκε 3.150 και 50 πόντους. Θηλάζουμε αλλά δίνουμε και ξένο. Τον κοιτάζω και δεν πιστεύω ότι αυτό το πλασματάκι είναι δικό μου... δεν πιστεύω ότι δημιουργήθηκε αυτο το ανθρωπάκι μέσα μου. 

Πολύ βιαστικος ο κύριος!!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Τι όμορφες στιγμές!:wub:

 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@kristalenia τι όμορφη εμπειρία η γέννα σου! Έζησες κ τις κωμικές στιγμές σου με τα νερά και τις παντόφλες! Κ ευτυχώς που ξεκίνησαν όλα το πρωί, έριξες κ τον ύπνο σου και δεν έτρεχες μέσα στις νυχτες... 

Εμένα το απόγευμα μεχρι βράδυ με έπιασαν κάτι πόνοι στη μέση μαζί με συσπάσεις είπα πάει αυτό ήταν! Αλλα ξαφνικά όλα σταμάτησαν κ πήγε η καρδιά στη θεση της!

Άσχετο, αλλά Γιώργο λένε και τον μπαμπά μου κ περιμένει να ακούσει το όνομα αλλά λογαριάζει χωρίς τα πεθερικά!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν αποκλείεται απλά να έρθει, υπάρχουν όμως πολλοί λόγοι που πρέπει να ορίσουμε ημερομηνία. Έχω αναφερθεί στο παρελθόν κ δεν θα ήθελα παλι! Πάντως δεν είναι επειδή είμαι ανυπόμονη!:mrgreen:

Μακάρι όλες να γεννησουμε φυσικά χωρίς κανένα προβλημα!

Πολύ βιαστικος ο κύριος!!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Τι όμορφες στιγμές!:wub:

 

 

Εντάξει καλέ 38&3 εβδομαδων ήταν καλά δεν είναι? Πρέπει να πάνε όλα 40+,ούτε καν!! Στην ώρα του, κύριος!!

Μάλλον τα λέω γτ ελπίζω κ στον δικό μου τώρα που μπήκα 38η:mrgreen:

Just now, marianna1986 είπε:

@kristalenia τι όμορφη εμπειρία η γέννα σου! Έζησες κ τις κωμικές στιγμές σου με τα νερά και τις παντόφλες! Κ ευτυχώς που ξεκίνησαν όλα το πρωί, έριξες κ τον ύπνο σου και δεν έτρεχες μέσα στις νυχτες... 

Εμένα το απόγευμα μεχρι βράδυ με έπιασαν κάτι πόνοι στη μέση μαζί με συσπάσεις είπα πάει αυτό ήταν! Αλλα ξαφνικά όλα σταμάτησαν κ πήγε η καρδιά στη θεση της!

Άσχετο, αλλά Γιώργο λένε και τον μπαμπά μου κ περιμένει να ακούσει το όνομα αλλά λογαριάζει χωρίς τα πεθερικά!

Ουπςςςς του πεθερού πως είναι το όνομα? Η μικρή ποιανού είχε πάρει?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εντάξει καλέ 38&3 εβδομαδων ήταν καλά δεν είναι? Πρέπει να πάνε όλα 40+,ούτε καν!! Στην ώρα του, κύριος!!

Μάλλον τα λέω γτ ελπίζω κ στον δικό μου τώρα που μπήκα 38η:mrgreen:

Ουπςςςς του πεθερού πως είναι το όνομα? Η μικρή ποιανού είχε πάρει?

Βασίλη τον λένε κ η μικρή έχει πάρει το όνομα της πεθερας:lol: αλλά είπαμε στα πελοποννησιακά εδάφη δεν περνάνε αυτά που γίνονται στην Αθήνα που είναι χαλαροί με τέτοια θεματα

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Βασίλη τον λένε κ η μικρή έχει πάρει το όνομα της πεθερας:lol: αλλά είπαμε στα πελοποννησιακά εδάφη δεν περνάνε αυτά που γίνονται στην Αθήνα που είναι χαλαροί με τέτοια θεματα

Σε μένα το λες που τα πεθερικά είναι Κρήτη κ οι δικοί μου Πελοποννησο????

Πάντως κ στην Αθήνα δε νομίζω πως είναι πιο χαλαροί οι παππούδες,τα ζευγάρια είναι πιο "open mind" κ σου λέει τι για να το αγαπάς πρέπει να έχει κ το όνομα σου? 

Βέβαια εμένα ομολογώ μ αρέσει η παράδοση σε αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, kristalenia είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό όλες να κρατήσετε υγιέστατα μωράκια στην αγκαλίτσα σας!

ξυπνησα το πρωί και δεν σηκώθηκα αμέσως γιατί χουζουρευα. Κατουριόμουν πολύ λίγο αλλά ένιωσα σαν να εφυγαν υγρά. Πήγα στο μπάνιο, ούρησα και όταν σηκώθηκα άρχισαν να τρέχουν νερά. Λέω ιδέα μου... σκουπίστηκα,  ξανα υγρα... πήρα τον άντρα μου και το γιατρό. Έβαλα σερβιέτα γιατί τα νερά όλο και αυξανόταν αλλά τι να κρατήσει.... είδα και λιγο ροζ. έκανα το αυτοκίνητο χάλια και μόλις έφτασα κλινική τρέχανε στα πόδια μου και δεν μπορούσα να περπατήσω γιατί φορούσα παντόφλα και γλιστρούσα! Μου έκαναν το τεστ κορονοϊού και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα έφτασα διαστολή 5. Μου έκαναν ραχιαία, δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο, μόνο αγγίγματα. Δεν είχαν περάσει 5 λεπτά και άκουσα κλάμα, μου Το έβαλαν πάνω μου όπως βγήκε με το λώρο και μόλις το εξέτασε η παιδίατρος μέχρι να με ράψουν μου το φέρανε να το δω πάλι.
 

Οι στιγμές μαγικές. Δεν μπορούσα να κρατήσω τα δάκρυα μου! Γεννήθηκε 3.150 και 50 πόντους. Θηλάζουμε αλλά δίνουμε και ξένο. Τον κοιτάζω και δεν πιστεύω ότι αυτό το πλασματάκι είναι δικό μου... δεν πιστεύω ότι δημιουργήθηκε αυτο το ανθρωπάκι μέσα μου. 

Μπράβο κορίτσι μου! Τι τέλεια εμπειρία!!! 

Just now, marianna1986 είπε:

@kristalenia τι όμορφη εμπειρία η γέννα σου! Έζησες κ τις κωμικές στιγμές σου με τα νερά και τις παντόφλες! Κ ευτυχώς που ξεκίνησαν όλα το πρωί, έριξες κ τον ύπνο σου και δεν έτρεχες μέσα στις νυχτες... 

Εμένα το απόγευμα μεχρι βράδυ με έπιασαν κάτι πόνοι στη μέση μαζί με συσπάσεις είπα πάει αυτό ήταν! Αλλα ξαφνικά όλα σταμάτησαν κ πήγε η καρδιά στη θεση της!

Άσχετο, αλλά Γιώργο λένε και τον μπαμπά μου κ περιμένει να ακούσει το όνομα αλλά λογαριάζει χωρίς τα πεθερικά!

Ανα πόσα λεπτά  ήταν οι πόνοι? Μάλλον ήταν προπαρασκευαστικές συσπάσεις..

Just now, Renez είπε:

Σε μένα το λες που τα πεθερικά είναι Κρήτη κ οι δικοί μου Πελοποννησο????

Πάντως κ στην Αθήνα δε νομίζω πως είναι πιο χαλαροί οι παππούδες,τα ζευγάρια είναι πιο "open mind" κ σου λέει τι για να το αγαπάς πρέπει να έχει κ το όνομα σου? 

Βέβαια εμένα ομολογώ μ αρέσει η παράδοση σε αυτά..

Εγ ω πάλι δεν συμφωνώ να επιμένουν οι γονείς.  Θεωρώ ότι πρεπ ει να αποφασίζει το ζευγάρι.. τώρα για τη μπέμπα κάτι πέταξε η πεθερά να βάλουμε το όνομα του πεθερου κ λέω ας βάλουμε τότε το όνομα του μπαμπά μου!! Κ το άφησε μετά!!! χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Renez said:

Δε φαντάζομαι να γύρισε αγάπη ξανά..

Πιστεύω αυτό που είπε η φίλη @Aurora S

Μη ξεχνάς τα αγοράκια μας δε θέλουν να στεναγχωρουν τις μανουλες τούς;)

Τρίτη ε?? Ααα το κάψατε εκεί στο Αμέρικα πλέον,βλέπω συχνότητα τελευταία:P

Σωκράτης μ αρέσει πολύ κ εμένα!! 

Ομολογώ ευτυχώς κ το Χρήστος του πεθερού μου είναι από τα αγαπημένα μου,ειδικά η μέρα της γιορτής του που είναι ούτως ή άλλως οικογενιακη/χουχουλιαρικη κ γιορταστική..

Αλλά αγαπώ τα αρχαία ελληνικά..γενικά τα πρότυπα..

Πως λένε τους δικούς σου??

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέτε κι εσύ και η @Aurora S και η @Irinoula86 και η @ada32... θα το μάθω σε λίγες μέρες.

Χαχα, είδες συχνότητα? Τώρα με βλέπει κάθε εβδομάδα... υποτίθεται ότι μου έχουν μείνει ακόμα 2 ραντεβού μόνο!!!!

 

Just now, ada32 said:

Καλησπέρα κορίτσια.  Το  απόγευμα έκανα καρδιοτογραφημα σε εφημερεύον, Όλα καλά κ έκανα 2 συσπάσεις στο 40 οπότε κατάλαβα τι είναι σύσπαση επιτέλους! Τέτοιες έχω από την Κυριακή! Με εξέτασε κ κολπικα κ μου είπε ότι έπιασε το κεφάλι ,  Εχω διαστολή 2 κ ψηλά ο τράχηλος..να ρωτήσω τι σημαίνει ότι είναι ψηλά ?? ξέχασα να ρωτήσω. 

Επίσης άπορω γτ κάποιες πονάνε με την κολπική εξέταση? Δεν ένιωσα τίποτα... απλά όταν στο κάνουν , ενώνει φτέρνα κ χαμηλώνεις  - ανοίγεις  τα ποδια .

ΌΜΩΣ με μπέρδεψαν , Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο έχω ΠΗΤ 26.9 όποτε είμαι 39 + 5 σήμερα ενώ σύμφωνα με την Αυχενική 40+ 1 . Επειδή δεν έχει μεγάλη διαφορά η Αυχενική με Τελ. Περίοδο στο νοσοκομείο κρατάνε ΠΗΤ 26.9 όποτε έχω ακόμα μέχρι την επόμενη Πέμπτη- Παρασκευή. Όπως σκεφτόμουν κ εγώ .. λέτε να γίνω μανουλα Οκτωβρίου τελικά!! ????

Το ποσό με έχει εκνευρίσει η γιατρός μου δεν λέγεται.. Όλα για τα χρήματα βρε παιδί μου..??? Ήθελε από χθες με πρόκληση που στην ουσία θα ήμουν 39+ 4 απλά γτ την βόλευε. Τεσπα αύριο θα την πάρω κ απλά θα την ενημερώσω ποσό θα περιμένω. Αν κ νιώθω ότι σκ θα γεννήσω γτ κάθε μέρα έχω συσπάσεις.

@Eva137 είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει πλέον πάνω, μήπως εμπεδωθηκε?? Γτ κ εγώ νόμιζα ότι γύρισε αλλά τελικά είναι με το κεφάλακι κάτω..

@kristalenia να σας ζήσει ! Να είναι γερό κ κσλοτυχο. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση 

Λες να είμαι τόσο τυχερή και να εμπεδώθηκε? Πάντως τώρα δε νιώθω κάτι διαφορετικό από πριν. Εσείς που έχουν εμπεδωθεί τα μωράκια σας νιώθετε κάτι διαφορετικό, ας πούμε παραπάνω πίεση χαμηλά ή να ανοίγει/πιέζει η λεκάνη ή κάτι τέτοιο? 

Στην κολπική εξέταση ίσως να μην πόνεσες επειδή έχεις ήδη μια μικρή διαστολή. Πιστεύω ότι αν ήσουν πιο κλειστή θα πονούσες λίγο. Λογικά το ότι είναι ψηλά ο τράχηλος θα σημαίνει ότι το μωρό δεν έχει κατέβει ακόμα πολύ χαμηλά (φαντάζομαι δηλαδή, δεν είμαι και ειδικός:P), αλλά όπως φαίνεται από όλες τις ενδείξεις πλησιάζει ο τοκετός... λίγες μερούλες σου έχουν μείνει!

 

Just now, kristalenia said:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό όλες να κρατήσετε υγιέστατα μωράκια στην αγκαλίτσα σας!

ξυπνησα το πρωί και δεν σηκώθηκα αμέσως γιατί χουζουρευα. Κατουριόμουν πολύ λίγο αλλά ένιωσα σαν να εφυγαν υγρά. Πήγα στο μπάνιο, ούρησα και όταν σηκώθηκα άρχισαν να τρέχουν νερά. Λέω ιδέα μου... σκουπίστηκα,  ξανα υγρα... πήρα τον άντρα μου και το γιατρό. Έβαλα σερβιέτα γιατί τα νερά όλο και αυξανόταν αλλά τι να κρατήσει.... είδα και λιγο ροζ. έκανα το αυτοκίνητο χάλια και μόλις έφτασα κλινική τρέχανε στα πόδια μου και δεν μπορούσα να περπατήσω γιατί φορούσα παντόφλα και γλιστρούσα! Μου έκαναν το τεστ κορονοϊού και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα έφτασα διαστολή 5. Μου έκαναν ραχιαία, δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο, μόνο αγγίγματα. Δεν είχαν περάσει 5 λεπτά και άκουσα κλάμα, μου Το έβαλαν πάνω μου όπως βγήκε με το λώρο και μόλις το εξέτασε η παιδίατρος μέχρι να με ράψουν μου το φέρανε να το δω πάλι.
 

Οι στιγμές μαγικές. Δεν μπορούσα να κρατήσω τα δάκρυα μου! Γεννήθηκε 3.150 και 50 πόντους. Θηλάζουμε αλλά δίνουμε και ξένο. Τον κοιτάζω και δεν πιστεύω ότι αυτό το πλασματάκι είναι δικό μου... δεν πιστεύω ότι δημιουργήθηκε αυτο το ανθρωπάκι μέσα μου. 

Τί ωραία που έγιναν όλα τόσο ανώδυνα και γρήγορα... απίστευτο το πόσο γρήγορη εξέλιξη είχε ο τοκετός στην περίπτωσή σου! Αυτό που λες νομίζω όλες μας θα το νιώθουμε στην αρχή: πού να πιστέψουμε ότι δημιουργήσαμε ολόκληρα ανθρωπάκια στις κοιλίτσες μας!!!!!

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...