Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Ναι το άτιμο αρνάκι ολόκληρο θα βγει..κ ο δικός σου φίλη! Θα κάνουμε γερά αντράκια μπαμπατσικα κ πανέμορφα:x

Χαχαχα είναι κ αυτοί τρελαμενοι!! Εγώ οπότε τον παίρνω εδώ κ μια εβδομάδα περιμένει έντρομος να δει τι τον θέλω:mrgreen:

Δε σε παρεξηγεί βρε η @Anastasia05 απλά όντως πρέπει να το έχει πει 5-6 φορές παλιότερα ήδη..

Πάντως κοριτσουδια προς το παρόν η κάθε μία για το λόγο της αλλά είμαστε 4/4 καισαρικές..για αν δούμε..όχι τίποτε άλλο θέλω κ τις εμπειρίες από φτ να προετοιμάζομαι αν όλα πάνε καλά κ γεννήσω όπως θέλω..

Οπότε αιτουμαι παρακαλώ η επόμενη φτ:D

Να δω πόσο θα έχει φτάσει την Κυριακή το θηριακι μου!

Πολυ καλά είσαι κ με την εγκυμοσύνη σου κ με το πείσμα για φτ, πιστεύω θα γεννήσεις όπως το θέλεις! Όπως κ σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να γεννήσουν όπως το σκέφτονται κ επιθυμούν! Με γερα μωρα κ μαμαδες!

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζήσει κοριτσάρα μου!!! Πριν λίγο σε μελέτησα, θα παίξω κάνα τζοκερ:wub:

Καλή λοχεία!!! Περιμένουμε τα νέα σου! Καλή ξεκούραση!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Αααααα να σου ζήσει!!!! Τι ωραία γρήγορα και αναπάντεχα νέα ήταν αυτά!!!! Μπράβο!!! Καλή ανάρρωση! Κορίτσια μου εγώ χτες έκανα τη καλλιέργεια κολπικού. Το μεσημέρι είχα ένα πόνο σε όλη τη κοιλιά για λίγο (μάλλον σύσπαση) και μετά σηκώθηκα και τσουπ ήταν πιο χαμηλά η κοιλιά! Χτες το απόγευμα είχα πόνους περιόδου αλλά χαλαρούς! Το βράδυ μόνο με έπιασε η μέση και τα ισχία! Τώρα σηκώθηκα και είμαι μια χαρά! Μόνο τη μπέμπα νιώθω να με σκαλίζει χαμηλά!!! Αύριο nst και λογικά θα με εξετάσει από κάτω! 37 εβδομάδες σήμερα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Να δω πόσο θα έχει φτάσει την Κυριακή το θηριακι μου!

Πολυ καλά είσαι κ με την εγκυμοσύνη σου κ με το πείσμα για φτ, πιστεύω θα γεννήσεις όπως το θέλεις! Όπως κ σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να γεννήσουν όπως το σκέφτονται κ επιθυμούν! Με γερα μωρα κ μαμαδες!

Ε ναι ρε γαμωτο το θέλω τόσο πολύ!! Φυσικά κ θα δεχτώ οτιδήποτε αν προκύψει κάτι,δε θα διακυνδυνευα ποτέ τίποτε, τα έχουμε πει αυτά ΑΛΛΑΑΑΑ προς το παρόν έχω δει κ αυτό το όμορφο όνειρο που σας έλεγα κ έδειχναν όλα τόσο όμορφα κ φυσικά κ ευελπιστω να μου γίνει κ πραγματικότητα..

Κ εσύ φίλη επειδή ξέρω πως το έχεις ζήσει με νιώθεις..

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Ουαααααουυυυ ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ Άντα μου!!

Να σας ζήσει η κοριτσάρα σας γερή κ ευτυχισμενγ!! Κ ο,τι σε μελεταγαμε για φτ!!

Περιμένουμε λεπτομέρειες ΈΝΝΟΕΙΤΑΙ!!

Καλή ξεκούραση:x

Just now, LadyP είπε:

Αααααα να σου ζήσει!!!! Τι ωραία γρήγορα και αναπάντεχα νέα ήταν αυτά!!!! Μπράβο!!! Καλή ανάρρωση! Κορίτσια μου εγώ χτες έκανα τη καλλιέργεια κολπικού. Το μεσημέρι είχα ένα πόνο σε όλη τη κοιλιά για λίγο (μάλλον σύσπαση) και μετά σηκώθηκα και τσουπ ήταν πιο χαμηλά η κοιλιά! Χτες το απόγευμα είχα πόνους περιόδου αλλά χαλαρούς! Το βράδυ μόνο με έπιασε η μέση και τα ισχία! Τώρα σηκώθηκα και είμαι μια χαρά! Μόνο τη μπέμπα νιώθω να με σκαλίζει χαμηλά!!! Αύριο nst και λογικά θα με εξετάσει από κάτω! 37 εβδομάδες σήμερα!!!

Αχχχ άντε άντε!!

Εγώ σε αντίθεση με κοπέλα που έλεγε πως την αγχωνουν τα συμπτώματα τοκετου κ δε θέλει να τα διαβάζει,σε κάθε σύμπτωμα ρε κορίτσια νιώθω τέτοια χαρά!! Τέτοια προσμονή !! Ότι με φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο μωρό μου κ ανυπομονώ για το επόμενο σύμπτωμα κάθε φορά.. τρεληηηηη:x

Πολύ καλό ότι χαμήλωσε η κοιλίτσα άρα κατεβαίνει η μπέμπα σιγα σιγά μανούλα!!

Ρε σεις σε όλες κάνουν κολπική εξέταση?? Εμένα ακόμη δε μου έχει αναφέρει κάτι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Ε ναι ρε γαμωτο το θέλω τόσο πολύ!! Φυσικά κ θα δεχτώ οτιδήποτε αν προκύψει κάτι,δε θα διακυνδυνευα ποτέ τίποτε, τα έχουμε πει αυτά ΑΛΛΑΑΑΑ προς το παρόν έχω δει κ αυτό το όμορφο όνειρο που σας έλεγα κ έδειχναν όλα τόσο όμορφα κ φυσικά κ ευελπιστω να μου γίνει κ πραγματικότητα..

Κ εσύ φίλη επειδή ξέρω πως το έχεις ζήσει με νιώθεις..

Ουαααααουυυυ ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ Άντα μου!!

Να σας ζήσει η κοριτσάρα σας γερή κ ευτυχισμενγ!! Κ ο,τι σε μελεταγαμε για φτ!!

Περιμένουμε λεπτομέρειες ΈΝΝΟΕΙΤΑΙ!!

Καλή ξεκούραση:x

Αχχχ άντε άντε!!

Εγώ σε αντίθεση με κοπέλα που έλεγε πως την αγχωνουν τα συμπτώματα τοκετου κ δε θέλει να τα διαβάζει,σε κάθε σύμπτωμα ρε κορίτσια νιώθω τέτοια χαρά!! Τέτοια προσμονή !! Ότι με φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο μωρό μου κ ανυπομονώ για το επόμενο σύμπτωμα κάθε φορά.. τρεληηηηη:x

Πολύ καλό ότι χαμήλωσε η κοιλίτσα άρα κατεβαίνει η μπέμπα σιγα σιγά μανούλα!!

Ρε σεις σε όλες κάνουν κολπική εξέταση?? Εμένα ακόμη δε μου έχει αναφέρει κάτι..

Ναι και εγώ η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πολύ κουλ με τα συμπτώματα αυτά! Χτες σηκώθηκα κύρια λέω άντε να κλείσω τη βαλίτσα έβαλα και κάτι τελευταία για πλύσιμο... Ποτέ δεν ξέρεις! Τα νιώθω τόσο φυσιολογικά όλα αυτά και με χαλαρώνει απίστευτα ότι φαίνεται ότι προχωράει νορμάλ η κατάσταση προς τον τοκετό! Βέβαια μπορεί να κρατήσει και 3 εβδομάδες όλο αυτό αλλά οκ! Νομίζω δεν κάνουν σε όλες κολπική εξέταση εξαρτάται από το γιατρό και από την κατάσταση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε ναι ρε γαμωτο το θέλω τόσο πολύ!! Φυσικά κ θα δεχτώ οτιδήποτε αν προκύψει κάτι,δε θα διακυνδυνευα ποτέ τίποτε, τα έχουμε πει αυτά ΑΛΛΑΑΑΑ προς το παρόν έχω δει κ αυτό το όμορφο όνειρο που σας έλεγα κ έδειχναν όλα τόσο όμορφα κ φυσικά κ ευελπιστω να μου γίνει κ πραγματικότητα..

Κ εσύ φίλη επειδή ξέρω πως το έχεις ζήσει με νιώθεις..

Ουαααααουυυυ ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ Άντα μου!!

Να σας ζήσει η κοριτσάρα σας γερή κ ευτυχισμενγ!! Κ ο,τι σε μελεταγαμε για φτ!!

Περιμένουμε λεπτομέρειες ΈΝΝΟΕΙΤΑΙ!!

Καλή ξεκούραση:x

Αχχχ άντε άντε!!

Εγώ σε αντίθεση με κοπέλα που έλεγε πως την αγχωνουν τα συμπτώματα τοκετου κ δε θέλει να τα διαβάζει,σε κάθε σύμπτωμα ρε κορίτσια νιώθω τέτοια χαρά!! Τέτοια προσμονή !! Ότι με φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο μωρό μου κ ανυπομονώ για το επόμενο σύμπτωμα κάθε φορά.. τρεληηηηη:x

Πολύ καλό ότι χαμήλωσε η κοιλίτσα άρα κατεβαίνει η μπέμπα σιγα σιγά μανούλα!!

Ρε σεις σε όλες κάνουν κολπική εξέταση?? Εμένα ακόμη δε μου έχει αναφέρει κάτι..

Ούτε εμένα μου έχει κάνει κ δεν νομίζω να μου κάνει κιόλας!!!! Ρώτησε τον την επόμενη φορά

Just now, LadyP είπε:

Ναι και εγώ η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πολύ κουλ με τα συμπτώματα αυτά! Χτες σηκώθηκα κύρια λέω άντε να κλείσω τη βαλίτσα έβαλα και κάτι τελευταία για πλύσιμο... Ποτέ δεν ξέρεις! Τα νιώθω τόσο φυσιολογικά όλα αυτά και με χαλαρώνει απίστευτα ότι φαίνεται ότι προχωράει νορμάλ η κατάσταση προς τον τοκετό! Βέβαια μπορεί να κρατήσει και 3 εβδομάδες όλο αυτό αλλά οκ! Νομίζω δεν κάνουν σε όλες κολπική εξέταση εξαρτάται από το γιατρό και από την κατάσταση.

Έτσι είναι όπως τα λες! Τα θέλουμε τα συμπτώματα,ετοιμάζουν το σώμα μας για τον τοκετό! Κ μας φέρνουν πιο κοντά στο μωρό μας:wub:

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Ναι και εγώ η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι πολύ κουλ με τα συμπτώματα αυτά! Χτες σηκώθηκα κύρια λέω άντε να κλείσω τη βαλίτσα έβαλα και κάτι τελευταία για πλύσιμο... Ποτέ δεν ξέρεις! Τα νιώθω τόσο φυσιολογικά όλα αυτά και με χαλαρώνει απίστευτα ότι φαίνεται ότι προχωράει νορμάλ η κατάσταση προς τον τοκετό! Βέβαια μπορεί να κρατήσει και 3 εβδομάδες όλο αυτό αλλά οκ! Νομίζω δεν κάνουν σε όλες κολπική εξέταση εξαρτάται από το γιατρό και από την κατάσταση.

Μωρέ ας κρατήσει όσο χρειαστει..

Εγώ παιδί μου δε σας έλεγα ότι από 36+ εβδομάδων κάθε μέρα φροντιζω ότι θα ηθελα να είναι έτοιμο στο σπίτι κ σε εμένα σε περίπτωση που γεννήσω (τύπου καθαριότητα/φαγητά/μπικίνι/νύχια όλα:P) κ νιώθω καλά με αυτό..

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια ποτέ πέρασε κ ο Σεπτέμβρης????? Καλέ ήθελα να πληρώσω έναν λογαριασμό κ συνειδητοποιησα ότι έχουμε ήδη 25 του μηνός!! Ε,τους πλήρωσα όλους εν τελη,στένεψε το περιθώριο:mrgreen: 

Just now, Anastasia05 είπε:

Ούτε εμένα μου έχει κάνει κ δεν νομίζω να μου κάνει κιόλας!!!! Ρώτησε τον την επόμενη φορά

Έτσι είναι όπως τα λες! Τα θέλουμε τα συμπτώματα,ετοιμάζουν το σώμα μας για τον τοκετό! Κ μας φέρνουν πιο κοντά στο μωρό μας:wub:

Μπααα άσε μη του δώσω ιδεα:mrgreen:

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μωρέ ας κρατήσει όσο χρειαστει..

Εγώ παιδί μου δε σας έλεγα ότι από 36+ εβδομάδων κάθε μέρα φροντιζω ότι θα ηθελα να είναι έτοιμο στο σπίτι κ σε εμένα σε περίπτωση που γεννήσω (τύπου καθαριότητα/φαγητά/μπικίνι/νύχια όλα:P) κ νιώθω καλά με αυτό..

Εν τω μεταξύ ρε κορίτσια ποτέ πέρασε κ ο Σεπτέμβρης????? Καλέ ήθελα να πληρώσω έναν λογαριασμό κ συνειδητοποιησα ότι έχουμε ήδη 25 του μηνός!! Ε,τους πλήρωσα όλους εν τελη,στένεψε το περιθώριο:mrgreen: 

Μπααα άσε μη του δώσω ιδεα:mrgreen:

Άσε γιατί εγώ έχω κλείσει τρίτη νύχια και την άλλη παρασκευή μαλλιά... Από τη μια θέλω να τα προλάβω από την άλλη όχι :-P

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Άσε γιατί εγώ έχω κλείσει τρίτη νύχια και την άλλη παρασκευή μαλλιά... Από τη μια θέλω να τα προλάβω από την άλλη όχι :-P

Κοίτα το νυχι το χεις πιστεύω,τώρα για το μαλλί..... :D

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Anastasia05 είναι πολύ υποφερτός ο πόνος αλλά είναι ενοχλητικό όπως και να το κάνεις! Προφανώς προετοιμάζεται το σώμα!

@ada32 Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Τι υπέροχα νέα!!! Να σας ζήσει το μωράκι σας και καλή λοχεία!! 
 

 


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

@ada32 συγχαρητήρια κορίτσι μου, να σας ζησει, γερό και καλοφωτισμένο να είναι!! Για πες μας την εμπειρία σου!!

Αχ εγώ κορίτσια πήγα πριν 2 μέρες κλινική γιατί με την παραμικρή κίνηση πονούσα και πονάω κάτω στο πιπί απίστευτα.. δεν μπορούσα  να κάνω βήμα καλά καλά.. έκανα λοιπον nst καμία σύσπαση :sad: έκανα κ κολπικό υπέρηχο και ο τράχηλος είναι 2.5cm.. αυτό σημαίνει ότι είναι μακρύς;;  έχω ακόμα εε; Και είμαι 39+1 σήμερα..  αυτό που έχω τελικά σχετίζεται με την  ηβικη σύμφυση γιατί απελευθερώνονται κάτι ορμόνες και χαλαρώνουν οι μύες, ανοίγει η λεκανη.. σε μένα είναι παραπάνω αυτό αποτικαταλαβα από το φυσιολογικό.. και έχω διαβάσει ότι αυτό μπορεί να γίνει χειρότερα με τον κολπικό τοκετό κ να μείνει μάλιστα μεχρι κ χρόνια! Έχω φρικαρει! Ελπίζω να μην ανήκω σε αυτήν την κατηγορία.. απογοητεύτηκα λίγο γιατί μέχρι στιγμής πήγαιναν όλα καλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@ada32 μπράβο! Όλα πήγαν τέλεια και όπως τα ήθελες! Καλή λοχεια και να το χαίρεσαι! Τώρα με το γρήγορα που είπες με αγχωσες λιγο, έχω το  φόβο μήπως γεννησω στο δρομο:unsure:. Καλή ξεκούραση και περιμένουμε λεπτομέρειες!

@Renez κ εμένα ο άντρας μου όταν τον παίρνω τηλ μου λέει τι έγινε έσπασαν τα νερά;:lol:

Σήμερα έχω ραντεβού κ ένα άγχος το έχω γιατί χτες πήγε μια φίλη μου στον δικό της, ήταν 39 εβδ και το μωρό εκεί που είχε πάρει θέση γύρισε σε εγκάρσιο και μπαίνει σήμερα καισαρική...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζήσει κορίτσι μου η μπεμπουλα!! Συγχαρητήρια για τη δύναμή σου!Καλή λοχεία εύχομαι:x


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...