Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι ναι,γραμμή εξάτμισης πιστεύω πως είναι.Το πρωί έκανα άλλο τεστ και δεν είδε δείξει τέτοια γραμμή,αυτό το έκανα πριν λίγο. Έχω μπερδευτεί 🤷

      Κ εγώ το βλέπω προς το θετικό. Μήπως να πάρεις αυτό με τον Σταύρο? Είναι πιο ξεκάθαρο. Ή το ηλεκτρονικό που γράφει .. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@ada32 Μπραβοο βρε κορίτσι μου! Ήρθε τελικά όπως ήθελες :x Καλή λοχεία και ξεκούραση -- περιμένουμε τα νέα σου!!! 

Έκανα και εγώ nst ξανά σήμερα (όλα καλά είχα κάποιες συσπάσεις) ξανά την Τρίτη και μετά μπαίνω σίγουρα για καισαρική μιας και η μικρή δεν έχει γυρίσει. Την βρήκε και χοντρούλα για τα δεδομένα τα δικά μου 3180. Με τόσο μικρή κοιλιά και τέτοιο βάρος, λέει είναι σχεδόν ακατόρθωτο να γυρίσει. Δεν πειράζει όμως το έχω πάρει απόφαση πλέον :D Για τους συνοδούς όσες ενδιαφέρονται για το Έλενα. Μέχρι τώρα δεν χρειαζοταν τίποτα. Με τα νέα δεδομενα πρέπει να προσκομίζει από έξω αρνητικό τεστ μέχρι δύο 24 πριν. Θα ξανά ρωτήσω και την Τρίτη. Γτ περιμένουν γενικά μια νέα εγκύκλιο μόνο για τους συνοδούς και τα τέστ. 

Κολπική Καλλιέργεια μου ζήτησε και έκανα κ εγώ. Καθαρή βγήκε! Αλλά με πόνεσε (και τι έβαλε απλά μια μπατονέτα μέσα :blink:) Νόμιζα ότι ήταν από τις δεδομένες εξετάσεις αλλά ίσως πράγματι να έχει να κάνει με τον γιατρό. 

@Eirini_ka Μην διαβάζεις πράγματα γτ περισσότερο θα αγχωθείς και τρομοκρατηθεις. Να είσαι αισιόδοξη κ όλα θα πάνε περίφημα. Πίστη στο σώμα σου! Θα περάσει ο πόνος μετά είναι σίγουρη! 

Αντε με το καλό όλες μας :wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σας κοπέλα μου!!! Γερή κ καλοτυχη να είναι πάντα!! Πολύ καλό το βάρος της, τόσο όσο! Περιμένουμε τις λεπτομέρειες... Τελικά πηγές στο εφημερεύον ε; Πώς είναι η εμπειρία στο Παπαγεωργίου αλήθεια; Τι ισχύει με covid κ συνοδούς;;

10 ώρες πρίν, kristalenia είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας! Με το καλό όλες να κρατήσετε υγιέστατα μωράκια στην αγκαλίτσα σας!

ξυπνησα το πρωί και δεν σηκώθηκα αμέσως γιατί χουζουρευα. Κατουριόμουν πολύ λίγο αλλά ένιωσα σαν να εφυγαν υγρά. Πήγα στο μπάνιο, ούρησα και όταν σηκώθηκα άρχισαν να τρέχουν νερά. Λέω ιδέα μου... σκουπίστηκα,  ξανα υγρα... πήρα τον άντρα μου και το γιατρό. Έβαλα σερβιέτα γιατί τα νερά όλο και αυξανόταν αλλά τι να κρατήσει.... είδα και λιγο ροζ. έκανα το αυτοκίνητο χάλια και μόλις έφτασα κλινική τρέχανε στα πόδια μου και δεν μπορούσα να περπατήσω γιατί φορούσα παντόφλα και γλιστρούσα! Μου έκαναν το τεστ κορονοϊού και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα έφτασα διαστολή 5. Μου έκαναν ραχιαία, δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο, μόνο αγγίγματα. Δεν είχαν περάσει 5 λεπτά και άκουσα κλάμα, μου Το έβαλαν πάνω μου όπως βγήκε με το λώρο και μόλις το εξέτασε η παιδίατρος μέχρι να με ράψουν μου το φέρανε να το δω πάλι.
 

Οι στιγμές μαγικές. Δεν μπορούσα να κρατήσω τα δάκρυα μου! Γεννήθηκε 3.150 και 50 πόντους. Θηλάζουμε αλλά δίνουμε και ξένο. Τον κοιτάζω και δεν πιστεύω ότι αυτό το πλασματάκι είναι δικό μου... δεν πιστεύω ότι δημιουργήθηκε αυτο το ανθρωπάκι μέσα μου. 

Να σας ζήσει το αγοράκι σας!!  Τι ωραία γέννα, γρήγορη κ χωρίς απρόοπτα!! 

Παρούσα κ εγώ κορίτσια μου! 36 εβδομάδων ακριβώς σήμερα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Μπράβο! Γερή και τυχερή!!!! Σιδερένιες κορίτσι μου! Με το καλό σπίτι σας!:wub:

Μα τι εβδομάδα!!!! Ευτυχία κ καρδούλες παντού!!! Τυχερό σουκου κορίτσια! Αναστασία ετοιμάζεσαι για έκπληξη τη Κυριακή?

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Μπράβο! Γερή και τυχερή!!!! Σιδερένιες κορίτσι μου! Με το καλό σπίτι σας!:wub:

Μα τι εβδομάδα!!!! Ευτυχία κ καρδούλες παντού!!! Τυχερό σουκου κορίτσια! Αναστασία ετοιμάζεσαι για έκπληξη τη Κυριακή?

Λες να έχουμε ουά τη Κυριακή, που λέει κ ο μπαμπάς μου!??:lol:

Δεν ξέρω,πάντως πολύ με πιέζει στη λεκάνη...μια δεξιά μια αριστερά,λες να βρει τον δρόμο????:P

Ετσι θα είναι οι εβδομάδες μας τώρα!!!:x αλλάζει κ ο μήνας!!!!:D

Για να μην αγχώνεσαι για μένα,άμα κάνω πάνω από 24 ώρες να απαντήσω εδώ, σίγουρα έχω γεννήσει:lol:

Όποτε μπαίνω κ έχει απαντήσει κάποια, σκέφτομαι 'ποια γέννησε!!???!!!' 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ada32να σας ζήσει κορίτσι μου!!!! Υπομονή και καλή ανάρρωση!! Να χαρείτε το μωράκι σας!!!

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές θα τα δοκιμάσω όσα μου είπατε για τους κολικούς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Renez said:

Ρε σεις σε όλες κάνουν κολπική εξέταση?? Εμένα ακόμη δε μου έχει αναφέρει κάτι..

Γενικά από ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι γιατροί το κάνουν αλλά όχι όλοι. Εξαρτάται κ από την περίπτωση. 

Άλλοι θέλουν να δουν τον τράχηλο κ αν έχει αρχίσει διαστολή κ άλλοι προσπαθούν κ να παρέμβουν για να βοηθήσουν την έναρξη τοκετού. 

Άρα ίσως κάποιοι το κάνουν κ καταχρηστικά ειδικά αν δε γίνεται τη σωστή χρονική στιγμή.

 

Σήμερα είχα NST, είχε πολλή κίνηση κ είδα κ 3-4 γυναίκες που είχαν έρθει να γεννήσουν... Τί ωραίο κλίμα:) ανυπομονώ να ξαναπάω την άλλη βδομάδα!! Α! Και το μωρό είναι με το κεφαλάκι κάτω! Ούτε κατάλαβα πότε γύρισε, χάρηκα πάρα πολύ!:-D

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Γενικά από ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι γιατροί το κάνουν αλλά όχι όλοι. Εξαρτάται κ από την περίπτωση. 

Άλλοι θέλουν να δουν τον τράχηλο κ αν έχει αρχίσει διαστολή κ άλλοι προσπαθούν κ να παρέμβουν για να βοηθήσουν την έναρξη τοκετού. 

Άρα ίσως κάποιοι το κάνουν κ καταχρηστικά ειδικά αν δε γίνεται τη σωστή χρονική στιγμή.

 

Σήμερα είχα NST, είχε πολλή κίνηση κ είδα κ 3-4 γυναίκες που είχαν έρθει να γεννήσουν... Τί ωραίο κλίμα:) ανυπομονώ να ξαναπάω την άλλη βδομάδα!! Α! Και το μωρό είναι με το κεφαλάκι κάτω! Ούτε κατάλαβα πότε γύρισε, χάρηκα πάρα πολύ!:-D

Έλα Μπραβοοο! Πολύ χάρηκα τώρα!!!!! Ούτε η δική μου να είχε γυρίσει :lol: 

Με το καλό να έχεις ένα όμορφο φυσιολογικό τοκετό τώρα κοριτισι μου :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eirini_ka είπε:

@ada32 συγχαρητήρια κορίτσι μου, να σας ζησει, γερό και καλοφωτισμένο να είναι!! Για πες μας την εμπειρία σου!!

Αχ εγώ κορίτσια πήγα πριν 2 μέρες κλινική γιατί με την παραμικρή κίνηση πονούσα και πονάω κάτω στο πιπί απίστευτα.. δεν μπορούσα  να κάνω βήμα καλά καλά.. έκανα λοιπον nst καμία σύσπαση :sad: έκανα κ κολπικό υπέρηχο και ο τράχηλος είναι 2.5cm.. αυτό σημαίνει ότι είναι μακρύς;;  έχω ακόμα εε; Και είμαι 39+1 σήμερα..  αυτό που έχω τελικά σχετίζεται με την  ηβικη σύμφυση γιατί απελευθερώνονται κάτι ορμόνες και χαλαρώνουν οι μύες, ανοίγει η λεκανη.. σε μένα είναι παραπάνω αυτό αποτικαταλαβα από το φυσιολογικό.. και έχω διαβάσει ότι αυτό μπορεί να γίνει χειρότερα με τον κολπικό τοκετό κ να μείνει μάλιστα μεχρι κ χρόνια! Έχω φρικαρει! Ελπίζω να μην ανήκω σε αυτήν την κατηγορία.. απογοητεύτηκα λίγο γιατί μέχρι στιγμής πήγαιναν όλα καλά.. 

Μην αγχώνεσαι βρε με τέτοια,να δεις που μόλις βγουν τα πουλάκια μας θα είμαστε Περδικια όλες !!

Το ίντερνετ πάντα λέει τα χειρότερα..πονάει το νύχι κ έχουμε τη παλιό αρρώστια ξέρω γω,οπότε αστο αυτό τώρα,έχουμε που έχουμε τις ορμόνες μας:mrgreen:

Κ γιατί απιγοητευτηκες ρε αγάπη? Ακόμη καλά πάνε όλα? Τι το κακό??? Κ εγώ ποναω εκεί που λες ενιοτε..

1 ώρα πρίν, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@ada32 μπράβο! Όλα πήγαν τέλεια και όπως τα ήθελες! Καλή λοχεια και να το χαίρεσαι! Τώρα με το γρήγορα που είπες με αγχωσες λιγο, έχω το  φόβο μήπως γεννησω στο δρομο:unsure:. Καλή ξεκούραση και περιμένουμε λεπτομέρειες!

@Renez κ εμένα ο άντρας μου όταν τον παίρνω τηλ μου λέει τι έγινε έσπασαν τα νερά;:lol:

Σήμερα έχω ραντεβού κ ένα άγχος το έχω γιατί χτες πήγε μια φίλη μου στον δικό της, ήταν 39 εβδ και το μωρό εκεί που είχε πάρει θέση γύρισε σε εγκάρσιο και μπαίνει σήμερα καισαρική...

Περιμένουμε νέα σου ε?!

Κ σταματά πουλάκι μου με αυτό το άγχος της θέσης!! Κάναμε αμάν κ τι να γυρίσει κ ησυχάσεις:P

πρίν από 9 λεπτά , elenioz είπε:

@ada32 Μπραβοο βρε κορίτσι μου! Ήρθε τελικά όπως ήθελες :x Καλή λοχεία και ξεκούραση -- περιμένουμε τα νέα σου!!! 

Έκανα και εγώ nst ξανά σήμερα (όλα καλά είχα κάποιες συσπάσεις) ξανά την Τρίτη και μετά μπαίνω σίγουρα για καισαρική μιας και η μικρή δεν έχει γυρίσει. Την βρήκε και χοντρούλα για τα δεδομένα τα δικά μου 3180. Με τόσο μικρή κοιλιά και τέτοιο βάρος, λέει είναι σχεδόν ακατόρθωτο να γυρίσει. Δεν πειράζει όμως το έχω πάρει απόφαση πλέον :D Για τους συνοδούς όσες ενδιαφέρονται για το Έλενα. Μέχρι τώρα δεν χρειαζοταν τίποτα. Με τα νέα δεδομενα πρέπει να προσκομίζει από έξω αρνητικό τεστ μέχρι δύο 24 πριν. Θα ξανά ρωτήσω και την Τρίτη. Γτ περιμένουν γενικά μια νέα εγκύκλιο μόνο για τους συνοδούς και τα τέστ. 

Κολπική Καλλιέργεια μου ζήτησε και έκανα κ εγώ. Καθαρή βγήκε! Αλλά με πόνεσε (και τι έβαλε απλά μια μπατονέτα μέσα :blink:) Νόμιζα ότι ήταν από τις δεδομένες εξετάσεις αλλά ίσως πράγματι να έχει να κάνει με τον γιατρό. 

@Eirini_ka Μην διαβάζεις πράγματα γτ περισσότερο θα αγχωθείς και τρομοκρατηθεις. Να είσαι αισιόδοξη κ όλα θα πάνε περίφημα. Πίστη στο σώμα σου! Θα περάσει ο πόνος μετά είναι σίγουρη! 

Αντε με το καλό όλες μας :wub:

Ααααα δλδ θα πρέπει να το έχει κάνει σε κάποιο εξωτερικό ιατρείο ? Δε του το κάνουν εκεί? Κ όσες είμαστε πχ με φτ πως θα ξέρει πότε θα το κάνει ο δόλιος??:|

πρίν από 9 λεπτά , Hope89 είπε:

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σας κοπέλα μου!!! Γερή κ καλοτυχη να είναι πάντα!! Πολύ καλό το βάρος της, τόσο όσο! Περιμένουμε τις λεπτομέρειες... Τελικά πηγές στο εφημερεύον ε; Πώς είναι η εμπειρία στο Παπαγεωργίου αλήθεια; Τι ισχύει με covid κ συνοδούς;;

Να σας ζήσει το αγοράκι σας!!  Τι ωραία γέννα, γρήγορη κ χωρίς απρόοπτα!! 

Παρούσα κ εγώ κορίτσια μου! 36 εβδομάδων ακριβώς σήμερα!!

Ουφ έφτασες 36 φίλη με τα μωράκια σου ε?? Πολύ πολύ καλά κορίτσι μου!! 

Είδες που είχες φοβηθεί με τον πλακούντα? Την έχεις κ αυτή την εβδομάδα πιστεύω!!

Just now, Aurora S είπε:

Γενικά από ότι έχω καταλάβει οι περισσότεροι γιατροί το κάνουν αλλά όχι όλοι. Εξαρτάται κ από την περίπτωση. 

Άλλοι θέλουν να δουν τον τράχηλο κ αν έχει αρχίσει διαστολή κ άλλοι προσπαθούν κ να παρέμβουν για να βοηθήσουν την έναρξη τοκετού. 

Άρα ίσως κάποιοι το κάνουν κ καταχρηστικά ειδικά αν δε γίνεται τη σωστή χρονική στιγμή.

 

Σήμερα είχα NST, είχε πολλή κίνηση κ είδα κ 3-4 γυναίκες που είχαν έρθει να γεννήσουν... Τί ωραίο κλίμα:) ανυπομονώ να ξαναπάω την άλλη βδομάδα!! Α! Και το μωρό είναι με το κεφαλάκι κάτω! Ούτε κατάλαβα πότε γύρισε, χάρηκα πάρα πολύ!:-D

Σούπερ το νινι!!

Κορίτσια έχω πλέον τέτοια ανυπομονησία που θα με δει 5 μέρες μετά (ούτε καν εβδομάδα εννοώ ) κ πάλι μου φαίνεται ουυυυυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Μην αγχώνεσαι βρε με τέτοια,να δεις που μόλις βγουν τα πουλάκια μας θα είμαστε Περδικια όλες !!

Το ίντερνετ πάντα λέει τα χειρότερα..πονάει το νύχι κ έχουμε τη παλιό αρρώστια ξέρω γω,οπότε αστο αυτό τώρα,έχουμε που έχουμε τις ορμόνες μας:mrgreen:

Κ γιατί απιγοητευτηκες ρε αγάπη? Ακόμη καλά πάνε όλα? Τι το κακό??? Κ εγώ ποναω εκεί που λες ενιοτε..

Περιμένουμε νέα σου ε?!

Κ σταματά πουλάκι μου με αυτό το άγχος της θέσης!! Κάναμε αμάν κ τι να γυρίσει κ ησυχάσεις:P

Ααααα δλδ θα πρέπει να το έχει κάνει σε κάποιο εξωτερικό ιατρείο ? Δε του το κάνουν εκεί? Κ όσες είμαστε πχ με φτ πως θα ξέρει πότε θα το κάνει ο δόλιος??:|

Ουφ έφτασες 36 φίλη με τα μωράκια σου ε?? Πολύ πολύ καλά κορίτσι μου!! 

Είδες που είχες φοβηθεί με τον πλακούντα? Την έχεις κ αυτή την εβδομάδα πιστεύω!!

Ναι σε εμάς το κάνουν κανονικά όταν πάμε ενώ ο συνοδός να έχει φέρει από έξω αρνητικό έτσι μου είπαν. Μααα αντε ντε! Αυτό τους ειπα κ εγώ φίλη! Λέω εμείς θα πάμε κάπως προγραμματισμένα μπορούμε να το κάνουμε αν έρθει μια κοπέλα έκτακτα για γέννα; Και λέει και εμείς στην πράξη θα το δούμε δεν ξέρουμε ακόμα, αλλά τέτοιες είναι οι εντολές <_< Γενικά από ότι κατάλαβα δεν ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα (συγνώμη κιόλας). Γι'αυτό θέλω να ξανά ρωτήσω την Τρίτη (να δεις που παίζει να πούνε αλλα :tongue:) όχι τίποτα μην σκάσουμε κ τσάμπα εξω λεφτά, δεν είναι κ φθηνό. 

Τώρα μόνο nst σου κάνει ε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Ναι σε εμάς το κάνουν κανονικά όταν πάμε ενώ ο συνοδός να έχει φέρει από έξω αρνητικό έτσι μου είπαν. Μααα αντε ντε! Αυτό τους ειπα κ εγώ φίλη! Λέω εμείς θα πάμε κάπως προγραμματισμένα μπορούμε να το κάνουμε αν έρθει μια κοπέλα έκτακτα για γέννα; Και λέει και εμείς στην πράξη θα το δούμε δεν ξέρουμε ακόμα, αλλά τέτοιες είναι οι εντολές <_< Γενικά από ότι κατάλαβα δεν ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα (συγνώμη κιόλας). Γι'αυτό θέλω να ξανά ρωτήσω την Τρίτη (να δεις που παίζει να πούνε αλλα :tongue:) όχι τίποτα μην σκάσουμε κ τσάμπα εξω λεφτά, δεν είναι κ φθηνό. 

Τώρα μόνο nst σου κάνει ε; 

Ναι Τετάρτη που πήγα μόνο nst..γενικά μόνο nst απ' ότι κατάλαβα πλέον..καλά πόσα να έχω ακόμη 2..? 38η είμαι πλέον..

Θα ρωτήσω κ εγώ κ τη Κυριακή που θα πάω..

Να σου πω ρε Ελένη μου δε τους κατηγορώ σε αυτό γιατί με τις παλιό οδηγίες του εοδυ που αλλάζουν κάθε μήνα πλέον κ να θέλανε πως να οργανωθούν κ αυτοί?? Τη μια έτσι την άλλη αλλιώς μλκιες..

Κ εμείς να είμαστε σε αναμονή κ άγνοια!! Μια ομορφιά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Ναι σε εμάς το κάνουν κανονικά όταν πάμε ενώ ο συνοδός να έχει φέρει από έξω αρνητικό έτσι μου είπαν. Μααα αντε ντε! Αυτό τους ειπα κ εγώ φίλη! Λέω εμείς θα πάμε κάπως προγραμματισμένα μπορούμε να το κάνουμε αν έρθει μια κοπέλα έκτακτα για γέννα; Και λέει και εμείς στην πράξη θα το δούμε δεν ξέρουμε ακόμα, αλλά τέτοιες είναι οι εντολές <_< Γενικά από ότι κατάλαβα δεν ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα (συγνώμη κιόλας). Γι'αυτό θέλω να ξανά ρωτήσω την Τρίτη (να δεις που παίζει να πούνε αλλα :tongue:) όχι τίποτα μην σκάσουμε κ τσάμπα εξω λεφτά, δεν είναι κ φθηνό. 

Τώρα μόνο nst σου κάνει ε; 

Εκεί που λέμε να πάμε εμείς για το τεστ, κάνει μια μέρα για τα αποτελέσματα(έτσι αναφέρει...μια μέρα από τη στιγμή που θα σταλεί για ανάλυση το δείγμα...κάθε πότε τα στέλνουν??)..κ από το μαιευτήριο θέλουν μέχρι δύο μέρες πριν να το έχεις κάνει,αν το έχεις κάνει εκτος:wacko:

Την Κυριακή που θα πάω στο μαιευτήριο θα ρωτήσω πάλι κ καπάκια θα καλέσω κ στην άλλη κλινική που θα κάνω να μάθω πότε ακριβώς βγαίνουν τα αποτελέσματα.

Αλλιώς μέσα στο μαιευτήριο με 200€......(μιας κ δεν θα δώσουμε πολλά για τη γέννα κ τις εξετάσεις του παιδιού......:blink:)

  • Λυπημένη/-ος 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εκεί που λέμε να πάμε εμείς για το τεστ, κάνει μια μέρα για τα αποτελέσματα(έτσι αναφέρει...μια μέρα από τη στιγμή που θα σταλεί για ανάλυση το δείγμα...κάθε πότε τα στέλνουν??)..κ από το μαιευτήριο θέλουν μέχρι δύο μέρες πριν να το έχεις κάνει,αν το έχεις κάνει εκτος:wacko:

Την Κυριακή που θα πάω στο μαιευτήριο θα ρωτήσω πάλι κ καπάκια θα καλέσω κ στην άλλη κλινική που θα κάνω να μάθω πότε ακριβώς βγαίνουν τα αποτελέσματα.

Αλλιώς μέσα στο μαιευτήριο με 200€......(μιας κ δεν θα δώσουμε πολλά για τη γέννα κ τις εξετάσεις του παιδιού......:blink:)

Ότι να ναι!! Κ δλδ στα δημόσια που ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ ότι πάνε κ άνθρωποι πραγματικά άποροι πως θα μπορέσει ο πατέρας να πληρώσει για το τεστ? Ας τους κάναν το απλό αντισωμάτων που δεν είναι τόσο "ακριβό"..

Δε ξέρω..αλλά λογικά αυτό το μέτρο που υπάρχει τώρα θα πετύχουμε όλες γτ απ' ότι άκουσα θα έχει σίγουρα ισχύ ενός μηνός..

Just now, Anastasia05 είπε:

Εκεί που λέμε να πάμε εμείς για το τεστ, κάνει μια μέρα για τα αποτελέσματα(έτσι αναφέρει...μια μέρα από τη στιγμή που θα σταλεί για ανάλυση το δείγμα...κάθε πότε τα στέλνουν??)..κ από το μαιευτήριο θέλουν μέχρι δύο μέρες πριν να το έχεις κάνει,αν το έχεις κάνει εκτος:wacko:

Την Κυριακή που θα πάω στο μαιευτήριο θα ρωτήσω πάλι κ καπάκια θα καλέσω κ στην άλλη κλινική που θα κάνω να μάθω πότε ακριβώς βγαίνουν τα αποτελέσματα.

Αλλιώς μέσα στο μαιευτήριο με 200€......(μιας κ δεν θα δώσουμε πολλά για τη γέννα κ τις εξετάσεις του παιδιού......:blink:)

Ότι να ναι!! Κ δλδ στα δημόσια που ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ ότι πάνε κ άνθρωποι πραγματικά άποροι πως θα μπορέσει ο πατέρας να πληρώσει για το τεστ? Ας τους κάναν το απλό αντισωμάτων που δεν είναι τόσο "ακριβό"..

Δε ξέρω..αλλά λογικά αυτό το μέτρο που υπάρχει τώρα θα πετύχουμε όλες γτ απ' ότι άκουσα θα έχει σίγουρα ισχύ ενός μηνός..

Just now, Anastasia05 είπε:

Εκεί που λέμε να πάμε εμείς για το τεστ, κάνει μια μέρα για τα αποτελέσματα(έτσι αναφέρει...μια μέρα από τη στιγμή που θα σταλεί για ανάλυση το δείγμα...κάθε πότε τα στέλνουν??)..κ από το μαιευτήριο θέλουν μέχρι δύο μέρες πριν να το έχεις κάνει,αν το έχεις κάνει εκτος:wacko:

Την Κυριακή που θα πάω στο μαιευτήριο θα ρωτήσω πάλι κ καπάκια θα καλέσω κ στην άλλη κλινική που θα κάνω να μάθω πότε ακριβώς βγαίνουν τα αποτελέσματα.

Αλλιώς μέσα στο μαιευτήριο με 200€......(μιας κ δεν θα δώσουμε πολλά για τη γέννα κ τις εξετάσεις του παιδιού......:blink:)

Ότι να ναι!! Κ δλδ στα δημόσια που ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ ότι πάνε κ άνθρωποι πραγματικά άποροι πως θα μπορέσει ο πατέρας να πληρώσει για το τεστ? Ας τους κάναν το απλό αντισωμάτων που δεν είναι τόσο "ακριβό"..

Δε ξέρω..αλλά λογικά αυτό το μέτρο που υπάρχει τώρα θα πετύχουμε όλες γτ απ' ότι άκουσα θα έχει σίγουρα ισχύ ενός μηνός..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ότι να ναι!! Κ δλδ στα δημόσια που ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ ότι πάνε κ άνθρωποι πραγματικά άποροι πως θα μπορέσει ο πατέρας να πληρώσει για το τεστ? Ας τους κάναν το απλό αντισωμάτων που δεν είναι τόσο "ακριβό"..

Δε ξέρω..αλλά λογικά αυτό το μέτρο που υπάρχει τώρα θα πετύχουμε όλες γτ απ' ότι άκουσα θα έχει σίγουρα ισχύ ενός μηνός..

Ότι να ναι!! Κ δλδ στα δημόσια που ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ ότι πάνε κ άνθρωποι πραγματικά άποροι πως θα μπορέσει ο πατέρας να πληρώσει για το τεστ? Ας τους κάναν το απλό αντισωμάτων που δεν είναι τόσο "ακριβό"..

Δε ξέρω..αλλά λογικά αυτό το μέτρο που υπάρχει τώρα θα πετύχουμε όλες γτ απ' ότι άκουσα θα έχει σίγουρα ισχύ ενός μηνός..

Θα είναι μόνες τους οι μαμάδες,δυστυχώς.. Σε αρκετές περιπτώσεις,όχι μόνο στα δημόσια.:(

Εμείς θα κάνουμε κ οι δύο μοριακό με 90€(αν τα καταφέρουμε να λύσουμε τη σπαζοκεφαλια με τις μέρες που θέλει ο καθενας) κι αυτό λόγω της ιδιωτικής που έχει ο άντρας μου. Που κ πάλι λίγα δε τα λες!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...