Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλέ τι έγινε;;αρχίσαμε τα μαζεμένα γεννητουρια???

@kristalenia @ada32 να σας ζήσουν τα γλυκά μπεμπακια σας κορίτσια!!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση σε εσάς ! :x

@Mariamaraki κ εμείς τα ίδια με την κοιλίτσα μας, έτσι κ δεν δουλέψει το αντερακι έχει γκρινιτσα το μικρό κλανιαρικο μου :mrgreen:

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 5

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Θα είναι μόνες τους οι μαμάδες,δυστυχώς.. Σε αρκετές περιπτώσεις,όχι μόνο στα δημόσια.:(

Εμείς θα κάνουμε κ οι δύο μοριακό με 90€(αν τα καταφέρουμε να λύσουμε τη σπαζοκεφαλια με τις μέρες που θέλει ο καθενας) κι αυτό λόγω της ιδιωτικής που έχει ο άντρας μου. Που κ πάλι λίγα δε τα λες!

Εννοείται λίγα δεν τα λες!! .καλά αν μου πουν να είμαι εκεί μόνη κ είναι καλά ο μπέμπης μου πρώτα ο Θεός τη 2η μέρα έχω υπογράψει κ έχω φύγει μαζί με το παιδί μου. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εκεί που λέμε να πάμε εμείς για το τεστ, κάνει μια μέρα για τα αποτελέσματα(έτσι αναφέρει...μια μέρα από τη στιγμή που θα σταλεί για ανάλυση το δείγμα...κάθε πότε τα στέλνουν??)..κ από το μαιευτήριο θέλουν μέχρι δύο μέρες πριν να το έχεις κάνει,αν το έχεις κάνει εκτος:wacko:

Την Κυριακή που θα πάω στο μαιευτήριο θα ρωτήσω πάλι κ καπάκια θα καλέσω κ στην άλλη κλινική που θα κάνω να μάθω πότε ακριβώς βγαίνουν τα αποτελέσματα.

Αλλιώς μέσα στο μαιευτήριο με 200€......(μιας κ δεν θα δώσουμε πολλά για τη γέννα κ τις εξετάσεις του παιδιού......:blink:)

Πωωω τσεκουρωνούν στην κλινική.... Τι τραβάμε κ με αυτό το θέμα! Τόσο είναι και για τους δυο σας; Νομίζω πάντως τα στέλνουν απευθείας! Θα πάρω κ εγώ τηλέφωνο αύριο να δω εκεί που πάω κ για τις μηνιαίες εξετάσεις μου. 

@Renez Ισχύει αυτό που λες! Αχχ αν είναι ανυπόμονως να σε δει όσο εσύ, δεν θα σε αφήσει να περιμένεις πάρα πάνω :x 

Πάντως αυτό που λέει η Αναστασία μου το πέταξαν και εμένα στο νοσοκομείο. Ότι όποιος δεν το έχει το πιο πιθανόν είναι πως απλά ο συνοδός δεν θα μπει καθόλου. Δλδ η μαμά θα μείνει μόνη..... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Πωωω τσεκουρωνούν στην κλινική.... Τι τραβάμε κ με αυτό το θέμα! Τόσο είναι και για τους δυο σας; Νομίζω πάντως τα στέλνουν απευθείας! Θα πάρω κ εγώ τηλέφωνο αύριο να δω εκεί που πάω κ για τις μηνιαίες εξετάσεις μου. 

@Renez Ισχύει αυτό που λες! Αχχ αν είναι ανυπόμονως να σε δει όσο εσύ, δεν θα σε αφήσει να περιμένεις πάρα πάνω :x 

Πάντως αυτό που λέει η Αναστασία μου το πέταξαν και εμένα στο νοσοκομείο. Ότι όποιος δεν το έχει το πιο πιθανόν είναι πως απλά ο συνοδός δεν θα μπει καθόλου. Δλδ η μαμά θα μείνει μόνη..... 

200€ και οι δύο εκεί που θα γεννήσω, 90€ κ οι δύο στην άλλη κλινική .

Μακάρι να μας αφήνουν πιο νωρίς να φύγουμε,αν όλα είναι καλά..συνήθως ο ίκτερος μπορεί να μας κρατήσει λίγο πίσω.. ότι όμως κ να είναι εγώ θα έχω μιλήσει με την παιδατρο μου να είναι σε ετοιμότητα.

 

Just now, EugenJen είπε:

Καλέ τι έγινε;;αρχίσαμε τα μαζεμένα γεννητουρια???

@kristalenia @ada32 να σας ζήσουν τα γλυκά μπεμπακια σας κορίτσια!!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση σε εσάς ! :x

@Mariamaraki κ εμείς τα ίδια με την κοιλίτσα μας, έτσι κ δεν δουλέψει το αντερακι έχει γκρινιτσα το μικρό κλανιαρικο μου :mrgreen:

Για πες μας για τη μπουμπουκα σου!!! Πώς τα πάτε οι δυο σας?? Που μοιάζει τελικά?!! Έχει μαλλί???:wub:

Πάντως εγώ έχω πάρει απόφαση ότι ίσως να μην τον αφήσουν στον τοκετό.. Δεν έχω όμως θέμα. Αν όμως ήμουν στη πρώτη εγκυμοσύνη....δεν μπορώ να φανταστώ πόσο άγχος θα είχα.

Κακά τα ψέματα..αν ξέρεις κ τον χώρο κ την διαδικασία(έστω κι αν δεν είναι ακριβώς ίδια κάθε φορά) είναι αλλιώς... Η πρώτη φορά είναι λίγο κρυάδα,πωςνα το κάνουμε??

Οπότε ψυχραιμία κ συγκέντρωση στο λόγο που πρέπει να πάμε εκεί κι όλα καλά να πάνε!:) 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μην αγχώνεσαι βρε με τέτοια,να δεις που μόλις βγουν τα πουλάκια μας θα είμαστε Περδικια όλες !!

Το ίντερνετ πάντα λέει τα χειρότερα..πονάει το νύχι κ έχουμε τη παλιό αρρώστια ξέρω γω,οπότε αστο αυτό τώρα,έχουμε που έχουμε τις ορμόνες μας:mrgreen:

Κ γιατί απιγοητευτηκες ρε αγάπη? Ακόμη καλά πάνε όλα? Τι το κακό??? Κ εγώ ποναω εκεί που λες ενιοτε..

Περιμένουμε νέα σου ε?!

Κ σταματά πουλάκι μου με αυτό το άγχος της θέσης!! Κάναμε αμάν κ τι να γυρίσει κ ησυχάσεις:P

Ααααα δλδ θα πρέπει να το έχει κάνει σε κάποιο εξωτερικό ιατρείο ? Δε του το κάνουν εκεί? Κ όσες είμαστε πχ με φτ πως θα ξέρει πότε θα το κάνει ο δόλιος??:|

Ουφ έφτασες 36 φίλη με τα μωράκια σου ε?? Πολύ πολύ καλά κορίτσι μου!! 

Είδες που είχες φοβηθεί με τον πλακούντα? Την έχεις κ αυτή την εβδομάδα πιστεύω!!

Σούπερ το νινι!!

Κορίτσια έχω πλέον τέτοια ανυπομονησία που θα με δει 5 μέρες μετά (ούτε καν εβδομάδα εννοώ ) κ πάλι μου φαίνεται ουυυυυ

Ναι, ναι!! Έφτασα!!! Ελπίζω να πάρουμε κ την επόμενη, αυτός είναι ο στόχος κ στις 37 να μπούμε! 

Αχχ αυτή η ανυπομονησία των τελευταίων ημερών... Όσο γρήγορα περνούσαν οι μερες μέχρι πρόσφατα, τόσο έχει κολλήσει ο χρόνος τώρα!!

Εγώ λοιπόν κορίτσια θα γεννήσω στο Γένεσις Θεσσαλονίκης κ ισχύει το εξής: ο άντρας επιτρέπεται να είναι στη γέννα μόνο εάν έχει κανει κ αυτός το τεστ, το οποίο μπορείς να κάνεις είτε έξω είτε στην κλινική.. μετά τη γέννα λοιπον, δεν επιτρέπεται συνοδός παρά μόνο σε μονοκλινο κ αυτό με την προϋπόθεση ότι δεν θα βγει έξω.. αν βγει, δεν ξαναμπαίνει!!! Ο,τι να ναι.. λες κ όλες οι μαίες κ οι γιατροί εκεί κάνουν κάθε μέρα τεστ κ ξέρουμε.. εμείς δεν μπορούμε να αφήσουμε τον μικρό 4 βράδυα (τόσο θέλει λέει για καισαρική) τον οποίο δεν έχουμε αφήσει ποτέ κ ξαφνικά να σκάσουμε μύτη με δύο νέα μωρά! Από την άλλη, κ εγώ μόνη δεν θα μπορώ να είμαι γτ θα ειμαι χειρουργημενη με rooming in κ δύο μωρά!! Έτσι όπως το κόβω, μάλλον θα μείνει ο άντρας μου μαζί μου τις πρώτες δύο μέρες κ μετά θα πάει στον γιο μας...

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

200€ και οι δύο εκεί που θα γεννήσω, 90€ κ οι δύο στην άλλη κλινική .

Μακάρι να μας αφήνουν πιο νωρίς να φύγουμε,αν όλα είναι καλά..συνήθως ο ίκτερος μπορεί να μας κρατήσει λίγο πίσω.. ότι όμως κ να είναι εγώ θα έχω μιλήσει με την παιδατρο μου να είναι σε ετοιμότητα.

 

Για πες μας για τη μπουμπουκα σου!!! Πώς τα πάτε οι δυο σας?? Που μοιάζει τελικά?!! Έχει μαλλί???:wub:

Πάντως εγώ έχω πάρει απόφαση ότι ίσως να μην τον αφήσουν στον τοκετό.. Δεν έχω όμως θέμα. Αν όμως ήμουν στη πρώτη εγκυμοσύνη....δεν μπορώ να φανταστώ πόσο άγχος θα είχα.

Κακά τα ψέματα..αν ξέρεις κ τον χώρο κ την διαδικασία(έστω κι αν δεν είναι ακριβώς ίδια κάθε φορά) είναι αλλιώς... Η πρώτη φορά είναι λίγο κρυάδα,πωςνα το κάνουμε??

Οπότε ψυχραιμία κ συγκέντρωση στο λόγο που πρέπει να πάμε εκεί κι όλα καλά να πάνε!:) 

Έχει μποοοοολικο μαλλί, έχουν τρελαθεί όλοι με την κόμμωση της!!δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιον μοιαζει, το δικό μου σοι λέει ότι μοιάζει σε έμενα ,του άντρα μου σε εκείνον! Άντε βγάλε άκρη τώρα! Πάντως πήρε τα λακακια του άντρα μου στα μαγουλακια :x 

Είναι πολύ καλουλα, τα πάμε πολύ καλά, εκτός όταν την πιάνει η κοιλίτσα της που έχει γκρινιτσα ,επίσης μου έχει βγει νυχτοπουλι κ το βράδυ δεν κοιμάται, δεν κλαίει βέβαια απλά κάθεται στο λίκνο κ λέει τα δικά της νιαουριζει..

  • Μου αρέσει 10
  • Χαχα 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια μου δε με απασχολεί καθόλου να είναι μαζί στον τοκετό(θα τον ήθελα βέβαια αλλά οκ) ο γιατρός μου με νοιάζει να είναι εκεί κοντά μου κ θα είναι!!

Εγώ τον θέλω μαζί μου μετά! Δε μπορώ να διανοηθω πως θα γεννήσω κ θα είμαι μόνη 4 βράδυα σε νοσοκομείο χωρίς κανέναν δικό μου με τον μπέμπη! Κ τι ο άντρας μου δε θα έχει δει καν το παιδί??

Φαντάζομαι πως ένας έστω σύνοδος θα μπορεί να μπαίνει..

Αλλιώς πράγματι θα φύγω το 2ο 24ωρο..λ ίκτερο να έχει το μωρό έχεις τη δυνατότητα να το πηγαίνεις εσύ 2 φορές τη μέρα να το βάζουν στη λάμπα κ για εμένα είναι εφικτό αυτό καθώς είναι δίπλα το Μαιευτηρίο..

Αλλά δε θέλω να το σκέφτομαι..μένω στο σενάριο έστω του ενός συνόδου κ ας μη μπορεί να βγει..αρκεί να είμαστε όλη η οικογένεια εκεί κ να μείνω 4 μέρες για μεγαλύτερη ασφάλεια του παιδιού μου κ δική μου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Έχει μποοοοολικο μαλλί, έχουν τρελαθεί όλοι με την κόμμωση της!!δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιον μοιαζει, το δικό μου σοι λέει ότι μοιάζει σε έμενα ,του άντρα μου σε εκείνον! Άντε βγάλε άκρη τώρα! Πάντως πήρε τα λακακια του άντρα μου στα μαγουλακια :x 

Είναι πολύ καλουλα, τα πάμε πολύ καλά, εκτός όταν την πιάνει η κοιλίτσα της που έχει γκρινιτσα ,επίσης μου έχει βγει νυχτοπουλι κ το βράδυ δεν κοιμάται, δεν κλαίει βέβαια απλά κάθεται στο λίκνο κ λέει τα δικά της νιαουριζει..

Αχ τα λακακια είναι υπέροχα!!! Κ με τόσο μαλλί θα κάνετε κ κοτσιδακια σε λίγο καιρό!!:wub:

Ε η κοιλίτσα θα περάσει!:) 

Αφού δεν κλαίει,δεν την ενοχλεί κάτι οπότε εντάξει, όποτε κοιμηθεί!!!

Γλυκα ακούγεται, να τη χαίρεσαι τη μπουμπού σου!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια, τί βάσανο κι αυτό. Έχουμε που έχουμε τις φυσιολογικές ανησυχίες μας για τον τοκετό και την υγεία των μωρών και την δική μας, να έχουμε και τους περιορισμούς του κορονοϊού μέσα σ'όλα! Ελπίζω πως όλοι θα τη βρούμε την άκρη όταν έρθει η ώρα. Πάντως στο νοσοκομείο που θα είμαι εγώ εδώ στα ξένα μέχρι στιγμής λένε ότι επιτρέπεται ένας συνοδός... για να δούμε. 

 

6 hours ago, ada32 said:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Μπράβο, τί ωραία... γεννήθηκε και το πρώτο μωρό του γκρουπ με φυσικό τοκετό... ούτε καν έφτασε το σαβ/ακο που λέγαμε!:wink: Χαίρομαι που όλα ήρθαν όπως τα ήθελες (από ότι κατάλαβα δηλαδή, θα μας πεις κι εσύ λεπτομέριες αργότερα). Να χαίρεστε την μπεμπούλα σας και καλή ξεκούραση τώρα!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αχ τα λακακια είναι υπέροχα!!! Κ με τόσο μαλλί θα κάνετε κ κοτσιδακια σε λίγο καιρό!!:wub:

Ε η κοιλίτσα θα περάσει!:) 

Αφού δεν κλαίει,δεν την ενοχλεί κάτι οπότε εντάξει, όποτε κοιμηθεί!!!

Γλυκα ακούγεται, να τη χαίρεσαι τη μπουμπού σου!!!

Αχ αυτά τα κοτσίδακια περιμένω πως κ πως !! Χθες βάλαμε την πρώτη μας κορδέλα αλλά της ήταν μεγάλη...

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Με το καλό να γράφετε όλες για τα μπεμπακια σας!!άντε να ξαναμπώ να σας διαβάσω  κ να δω νέα νινακια :x

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Εμένα κορίτσια μου δε με απασχολεί καθόλου να είναι μαζί στον τοκετό(θα τον ήθελα βέβαια αλλά οκ) ο γιατρός μου με νοιάζει να είναι εκεί κοντά μου κ θα είναι!!

Εγώ τον θέλω μαζί μου μετά! Δε μπορώ να διανοηθω πως θα γεννήσω κ θα είμαι μόνη 4 βράδυα σε νοσοκομείο χωρίς κανέναν δικό μου με τον μπέμπη! Κ τι ο άντρας μου δε θα έχει δει καν το παιδί??

Φαντάζομαι πως ένας έστω σύνοδος θα μπορεί να μπαίνει..

Αλλιώς πράγματι θα φύγω το 2ο 24ωρο..λ ίκτερο να έχει το μωρό έχεις τη δυνατότητα να το πηγαίνεις εσύ 2 φορές τη μέρα να το βάζουν στη λάμπα κ για εμένα είναι εφικτό αυτό καθώς είναι δίπλα το Μαιευτηρίο..

Αλλά δε θέλω να το σκέφτομαι..μένω στο σενάριο έστω του ενός συνόδου κ ας μη μπορεί να βγει..αρκεί να είμαστε όλη η οικογένεια εκεί κ να μείνω 4 μέρες για μεγαλύτερη ασφάλεια του παιδιού μου κ δική μου..

Καλά σε εμάς έτσι κ αλλιώς ήδη δεν αφήνουν μέσα στο τοκετό. Για μετά λέμε... Πάντως να σου πω Αρετή μου εγώ πιστεύω δεν θα είναι τόσο αυστηρά που να μην αφήσουν κανένα (ειδικά σε όσες είναι σε μονοκλινο). Τα λένε κ λίγο για να έχουν κλεισμένα και αυτοί όλα τα ενδεχόμενα κ σενάρια.  

Θα δείξει φυσικά! Εγώ μπαίνω 1 Οκτώβριος οποτε θα σας ενημερώσω με σιγουριά! Σίγουρα θα με πιάνουν τα νέα δεδομένα. 

@EugenJen Έλα η γλυκιά μου :x Έχει πάρει το κορίτσι τα ωραία και από τους δύο!!!Μακάρι να περάσει γρήγορα και η κοιλίτσα! 

@Eva137 Να δούμε πως θα είναι και η δική σου εμπειρία Αμερικανίδα φίλη, με το τόσο διαφορετικό σύστημα από εμάς! Η ομαδάρα μας θα έχει τις καλύτερες ιστορίες γέννας :D:wub: 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz said:

Καλά σε εμάς έτσι κ αλλιώς ήδη δεν αφήνουν μέσα στο τοκετό. Για μετά λέμε... Πάντως να σου πω Αρετή μου εγώ πιστεύω δεν θα είναι τόσο αυστηρά που να μην αφήσουν κανένα (ειδικά σε όσες είναι σε μονοκλινο). Τα λένε κ λίγο για να έχουν κλεισμένα και αυτοί όλα τα ενδεχόμενα κ σενάρια.  

Θα δείξει φυσικά! Εγώ μπαίνω 1 Οκτώβριος οποτε θα σας ενημερώσω με σιγουριά! Σίγουρα θα με πιάνουν τα νέα δεδομένα. 

@EugenJen Έλα η γλυκιά μου :x Έχει πάρει το κορίτσι τα ωραία και από τους δύο!!!Μακάρι να περάσει γρήγορα και η κοιλίτσα! 

@Eva137 Να δούμε πως θα είναι και η δική σου εμπειρία Αμερικανίδα φίλη, με το τόσο διαφορετικό σύστημα από εμάς! Η ομαδάρα μας θα έχει τις καλύτερες ιστορίες γέννας :D:wub: 

Για να δούμε κοριτσάκι μου! Εύχομαι όλα να μας έρθουν όσο πιο βολικά γίνεται σε όλες μας... και στους αναπάντεχους φυσικούς τοκετούς και στους προγραμματισμένους όπως στην περίπτωσή σου. Εσένα πλησιάζει η μέρα σου πολύ σύντομα!:wink:

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Έχει μποοοοολικο μαλλί, έχουν τρελαθεί όλοι με την κόμμωση της!!δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιον μοιαζει, το δικό μου σοι λέει ότι μοιάζει σε έμενα ,του άντρα μου σε εκείνον! Άντε βγάλε άκρη τώρα! Πάντως πήρε τα λακακια του άντρα μου στα μαγουλακια :x 

Είναι πολύ καλουλα, τα πάμε πολύ καλά, εκτός όταν την πιάνει η κοιλίτσα της που έχει γκρινιτσα ,επίσης μου έχει βγει νυχτοπουλι κ το βράδυ δεν κοιμάται, δεν κλαίει βέβαια απλά κάθεται στο λίκνο κ λέει τα δικά της νιαουριζει..

Μα τι γλυκιά που ακούγεται!!!! Να τη χαίρεστε κορίτσι μου ! Και λακακιαααα τρέλα κ μαλλί κορδέλα! Πωπωωω 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλέ τι έγινε;;αρχίσαμε τα μαζεμένα γεννητουρια???

@kristalenia @ada32 να σας ζήσουν τα γλυκά μπεμπακια σας κορίτσια!!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση σε εσάς ! :x

@Mariamaraki κ εμείς τα ίδια με την κοιλίτσα μας, έτσι κ δεν δουλέψει το αντερακι έχει γκρινιτσα το μικρό κλανιαρικο μου :mrgreen:

Πότε περνάει όλο αυτό!!;;; κλαίει από της 8 ή ωραααα!!!!! Χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...