Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Mariamaraki είπε:

Πότε περνάει όλο αυτό!!;;; κλαίει από της 8 ή ωραααα!!!!! Χαχαχαχ

Αγκαλιτσα??? Skin to skin?  Δεν ξέρω αν θηλάζεις, εμάς αυτό ήταν το γιατρικό μας! 

Υπομονή μανούλα!

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Κορίτσια, υπομονή με τους κολικούς!!! Θέλει πολλές αγκαλιές, μασαζακι, ποδήλατο τα πόδια και μάζεμα στην κοιλιά να κινείται το έντερο! Αν θηλαζετε ή δίνετε μητρικό, αποχή από γαλακτοκομικά! Συνήθως το απόγευμα βράδυ πιάνουν τα πονακια τους! Αληθεια, τη νύχτα όταν κοιμούνται δεν κάνουν κάτι περίεργους ήχους; Σαν να χλιμιντριζουν, σαν να βήχουν ή μόνο η δικιά μου τα έκανε αυτά;

Πήγα στο γιατρό! Το νστ καλό, στο 10 ευθεία η γραμμή. Κάναμε έναν γρήγορο υπέρηχο να δούμε βάρος είναι στα 2.800 και μου έκανε κ εξέταση τραχήλου με το χέρι... Εντάξει τα είδα όλα από το πόνο! Αλλά είναι ακόμα ψηλα κ αύριο ξεκινάω περπάτημα... Ραντεβού σε μια εβδομάδα πάλι!

  • Μου αρέσει 7

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Κορίτσια, υπομονή με τους κολικούς!!! Θέλει πολλές αγκαλιές, μασαζακι, ποδήλατο τα πόδια και μάζεμα στην κοιλιά να κινείται το έντερο! Αν θηλαζετε ή δίνετε μητρικό, αποχή από γαλακτοκομικά! Συνήθως το απόγευμα βράδυ πιάνουν τα πονακια τους! Αληθεια, τη νύχτα όταν κοιμούνται δεν κάνουν κάτι περίεργους ήχους; Σαν να χλιμιντριζουν, σαν να βήχουν ή μόνο η δικιά μου τα έκανε αυτά;

Πήγα στο γιατρό! Το νστ καλό, στο 10 ευθεία η γραμμή. Κάναμε έναν γρήγορο υπέρηχο να δούμε βάρος είναι στα 2.800 και μου έκανε κ εξέταση τραχήλου με το χέρι... Εντάξει τα είδα όλα από το πόνο! Αλλά είναι ακόμα ψηλα κ αύριο ξεκινάω περπάτημα... Ραντεβού σε μια εβδομάδα πάλι!

Έχεις καθόλου ενοχλήσεις από κάτω? Σαν να έχεις πολύ βαρος, ή σαν πιάσιμο? Όταν λες στο δέκα ευθεία γραμμή,εννοείς δεν είχες συσπάσεις??

Αχ πονάει η εξέταση τραχήλου.... Μέχρι τη γέννα θα συμβεί αρκετές φορές...


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Έχεις καθόλου ενοχλήσεις από κάτω? Σαν να έχεις πολύ βαρος, ή σαν πιάσιμο? Όταν λες στο δέκα ευθεία γραμμή,εννοείς δεν είχες συσπάσεις??

Αχ πονάει η εξέταση τραχήλου.... Μέχρι τη γέννα θα συμβεί αρκετές φορές...

Είμαι ανάλογα τη μέρα! Αλλά ένα βάρος ναι, το έχω κ πόνο στη μέση μερικές φορές... Μερικές μέρες έχω κ συσπασεις. 

Η ευθεία γραμμή κ στο 10 είναι αυτό που είπες! Όταν υπάρχει κινητικότητα στη μήτρα η γραμμή κάνει κορυφές. Όταν πάει στο 100 η κορυφή πας για γεννα:lol:

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Πότε περνάει όλο αυτό!!;;; κλαίει από της 8 ή ωραααα!!!!! Χαχαχαχ

Υπομονή κ ψυχραιμία, δεν μπορούμε να κάνουμε κ κάτι άλλο!! Σου ρίχνει κ εσένα ωραιότατες ρουκέτες;;

@marianna1986 δεν μπορείς να φανταστείς τι τραβήξαμε το πρώτο βράδυ με αυτούς τους ήχους, να κάνει ρουθουνισματα κ χλιμιντρισματα κ να λέμε πάει το αρρώστησαμε το παιδί, κάτι του κάναμε! :Dεννοειται δεν κοιμήθηκα ουτε λεπτό!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Τι τέλεια εμπειρία!!! 

Ανα πόσα λεπτά  ήταν οι πόνοι? Μάλλον ήταν προπαρασκευαστικές συσπάσεις..

Εγ ω πάλι δεν συμφωνώ να επιμένουν οι γονείς.  Θεωρώ ότι πρεπ ει να αποφασίζει το ζευγάρι.. τώρα για τη μπέμπα κάτι πέταξε η πεθερά να βάλουμε το όνομα του πεθερου κ λέω ας βάλουμε τότε το όνομα του μπαμπά μου!! Κ το άφησε μετά!!! χαχαχα

Kalispera koritsia!!!Elpizw na mou eiste kala!!!Sas diavazw k egw opote borw.Simera etrexa oli mera san tin palavi me tin douleia!Vevaia gurisa k imoun rakos.Olo pera dwthe imoun!!!Anyway,pernane oi meres kai anupomonw san treli alla exw akoma kapoies doulitses na taktopoihsw opote tis lew kathe mera stin koilitsa na antexei k allo k na meinei ligo akoma mesa!Kala ekanes,k egw den sumfwnw katholoy sto na kanoume o,ti mas lene oi petheroi/goneis oson afora ta onomata.

Emas tin mikri mas tha tin lene Amelia.To Melaki mas!!:P

13 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Wwwww!!Sugxaritiria!!!Euxomai oooola ta kala!!!Kai s’esena @kristalenia ♥️

12 ώρες πρίν, Renez είπε:

Ε ναι ρε γαμωτο το θέλω τόσο πολύ!! Φυσικά κ θα δεχτώ οτιδήποτε αν προκύψει κάτι,δε θα διακυνδυνευα ποτέ τίποτε, τα έχουμε πει αυτά ΑΛΛΑΑΑΑ προς το παρόν έχω δει κ αυτό το όμορφο όνειρο που σας έλεγα κ έδειχναν όλα τόσο όμορφα κ φυσικά κ ευελπιστω να μου γίνει κ πραγματικότητα..

Κ εσύ φίλη επειδή ξέρω πως το έχεις ζήσει με νιώθεις..

Ουαααααουυυυ ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ Άντα μου!!

Να σας ζήσει η κοριτσάρα σας γερή κ ευτυχισμενγ!! Κ ο,τι σε μελεταγαμε για φτ!!

Περιμένουμε λεπτομέρειες ΈΝΝΟΕΙΤΑΙ!!

Καλή ξεκούραση:x

Αχχχ άντε άντε!!

Εγώ σε αντίθεση με κοπέλα που έλεγε πως την αγχωνουν τα συμπτώματα τοκετου κ δε θέλει να τα διαβάζει,σε κάθε σύμπτωμα ρε κορίτσια νιώθω τέτοια χαρά!! Τέτοια προσμονή !! Ότι με φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο μωρό μου κ ανυπομονώ για το επόμενο σύμπτωμα κάθε φορά.. τρεληηηηη:x

Πολύ καλό ότι χαμήλωσε η κοιλίτσα άρα κατεβαίνει η μπέμπα σιγα σιγά μανούλα!!

Ρε σεις σε όλες κάνουν κολπική εξέταση?? Εμένα ακόμη δε μου έχει αναφέρει κάτι..

Oute egw.Emena malista mou eipe oti exoume teleiwsei apo exetaseis.Kalutera filiiiii :P

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κόριτσια! Ευχαριστώ  όλες σας για τις ευχές και σας εύχομαι γρήγορα με τα μωράκια σας αγκαλιά.  Να

σας πω κ εγώ τν εμπειρία  μου. Καταρχήν είχα οξυ τοκετό όπως ανέφερε κ μια άλληκοπέλα .

Πήγα στις 8.30 το βράδυ για καρδιοτοκογραφημα όπως σας είπα κ είχα διαστολή 2 χωρίς συσπάσεις.  Στις 23.30 ξεκίνησαν οι πονοι άμα 20 λεπτο στην κοιλιά κ στην μέση κ στις 4 το πρωί έφτασαν στο 10λεπτο.υποφερτοι για μένα γτ ήξερα. έκανα μπάνιο, έπλυνα πιάτα, ετοίμασα  τα πράγματα κ 4.30 φύγαμε για το νοσοκομείο παπάγεωργιου.  Έφτασα με διαστολή 3 κ συσπάσεις στο 90! Μέχρι να γίνουν τα διαδικαστικά , εισαγωγή κ κλισμα πήγε 7.30. Εκείνη πήγα στην αίθουσα τοκετών , με έβαλαν καρδιοτοκογραφο κ στις 8 όρο Με οξυτοκινη γτ είχα διαστολή 4-5 κ ψηλά τον τράχηλο. Δεν πρόλαβα να κάνω επισκληριδιο αν κ ζήτησα.. ανέβηκα για 5 λεπτά σε μπάλα που έκανε δουλειά κ έκατσα λίγο καθιστή στο κρεβάτι . Δεν πρόλαβα να σηκωθώ να περπατήσω..από το 5 σε 45' έφτασα 10 διαστολή.. Κ 9.16 γέννησα μόνη μου αφού φώναξα ότι βγαίνει το κεφάλι . Εσπρωξα 2 φορές κ βγήκε.. έχω ράμματα εξωτερικά .  Το προσωπικό εδω πολύ καλό, οι μαιες εξαιρετικές να σου μιλάνε για να μην χωρίς τον νου σου ότι σε ραβουν. Κ στο δωμάτιο διαλεξα 4 κλινο κ είμαστε 3 κοπελες γτ φοβήθηκα στο δικλινο μόνη μου.. η γιατρός που με ξεγεννησε δεν ήταν ειδικευμένη. Έχω μια κοιλιά λες κ Είμαι  στον 7 μήνα!! τεστ κορονοιου ξεχάσαν να μου κάνουν.. γτ είχαν ένα επείγον περιστατικό . Ο άντρας μου είδε το μωρό στο επισκεπτήριο το απόγευμα. Μπορεί  να έρχεται κάθε μέρα 4-5.30.

Πάμε κ στα δυσάρεστα.. Επειδή τελικά γενναω πολύ γρήγορα , Δεν είναι καλό. Το μωρό δεν μμπορεί να προσαρμοστεί καταλληλα .. είχε φουσκωμενη κοιλιτσα γτ είχε πιει αμνιακό υγρό κ έβγαζε γουλιες συνέχεια . Την θήλασα πολύ λίγο κ έβγαζε γουλιές οπότε μου τν πήραν κ αυτή στη μενν .. ένταξει στενοχωρήθηκα πάλι πολύ αν κ μέσα μου το περίμενα. Θα δούμε αύριο πως θα πάει κ αν θα πιει γάλα χωρίς να κάνει εμετό..

Με πονάει λίγο η μέση κ η κοιλιά σε φυσιολογικό επιπεδο.

Ότι θέλετε με ρωτάτε

  • Μου αρέσει 13

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κόριτσια! Ευχαριστώ  όλες σας για τις ευχές και σας εύχομαι γρήγορα με τα μωράκια σας αγκαλιά.  Να

σας πω κ εγώ τν εμπειρία  μου. Καταρχήν είχα οξυ τοκετό όπως ανέφερε κ μια άλληκοπέλα .

Πήγα στις 8.30 το βράδυ για καρδιοτοκογραφημα όπως σας είπα κ είχα διαστολή 2 χωρίς συσπάσεις.  Στις 23.30 ξεκίνησαν οι πονοι άμα 20 λεπτο στην κοιλιά κ στην μέση κ στις 4 το πρωί έφτασαν στο 10λεπτο.υποφερτοι για μένα γτ ήξερα. έκανα μπάνιο, έπλυνα πιάτα, ετοίμασα  τα πράγματα κ 4.30 φύγαμε για το νοσοκομείο παπάγεωργιου.  Έφτασα με διαστολή 3 κ συσπάσεις στο 90! Μέχρι να γίνουν τα διαδικαστικά , εισαγωγή κ κλισμα πήγε 7.30. Εκείνη πήγα στην αίθουσα τοκετών , με έβαλαν καρδιοτοκογραφο κ στις 8 όρο Με οξυτοκινη γτ είχα διαστολή 4-5 κ ψηλά τον τράχηλο. Δεν πρόλαβα να κάνω επισκληριδιο αν κ ζήτησα.. ανέβηκα για 5 λεπτά σε μπάλα που έκανε δουλειά κ έκατσα λίγο καθιστή στο κρεβάτι . Δεν πρόλαβα να σηκωθώ να περπατήσω..από το 5 σε 45' έφτασα 10 διαστολή.. Κ 9.16 γέννησα μόνη μου αφού φώναξα ότι βγαίνει το κεφάλι . Εσπρωξα 2 φορές κ βγήκε.. έχω ράμματα εξωτερικά .  Το προσωπικό εδω πολύ καλό, οι μαιες εξαιρετικές να σου μιλάνε για να μην χωρίς τον νου σου ότι σε ραβουν. Κ στο δωμάτιο διαλεξα 4 κλινο κ είμαστε 3 κοπελες γτ φοβήθηκα στο δικλινο μόνη μου.. η γιατρός που με ξεγεννησε δεν ήταν ειδικευμένη. Έχω μια κοιλιά λες κ Είμαι  στον 7 μήνα!! τεστ κορονοιου ξεχάσαν να μου κάνουν.. γτ είχαν ένα επείγον περιστατικό . Ο άντρας μου είδε το μωρό στο επισκεπτήριο το απόγευμα. Μπορεί  να έρχεται κάθε μέρα 4-5.30.

Πάμε κ στα δυσάρεστα.. Επειδή τελικά γενναω πολύ γρήγορα , Δεν είναι καλό. Το μωρό δεν μμπορεί να προσαρμοστεί καταλληλα .. είχε φουσκωμενη κοιλιτσα γτ είχε πιει αμνιακό υγρό κ έβγαζε γουλιες συνέχεια . Την θήλασα πολύ λίγο κ έβγαζε γουλιές οπότε μου τν πήραν κ αυτή στη μενν .. ένταξει στενοχωρήθηκα πάλι πολύ αν κ μέσα μου το περίμενα. Θα δούμε αύριο πως θα πάει κ αν θα πιει γάλα χωρίς να κάνει εμετό..

Με πονάει λίγο η μέση κ η κοιλιά σε φυσιολογικό επιπεδο.

Ότι θέλετε με ρωτάτε

Κ ενώ διάβαζα με χαμόγελο για τον όμορφο κ γρήγορο αρχικά τοκετό σου με προσγείωσε απότομα η κατάληξη της μπέμπας στη ΜΕΝΝ αλλά οκ,δεν πιστεύω απ' ότι είπες να είναι κάτι επικίνδυνο απλά να δουλέψουν λίγο τα πνευμονακια κ το γαστρεντερικό της σύστημα να βγάλουν τα υγρακια κ θα την έχεις αγκαλίτσα σύντομα!!

Άρα κ χωρίς επισκληριδιο ήταν υποφερτοι για εσένα οι πόνοι ε? Τώρα με τα ράμματα από κάτω μπορείς να πας τουαλέτα ή τσούζουν κ πονάνε πολύ? 

1 hour ago, marianna1986 είπε:

Κορίτσια, υπομονή με τους κολικούς!!! Θέλει πολλές αγκαλιές, μασαζακι, ποδήλατο τα πόδια και μάζεμα στην κοιλιά να κινείται το έντερο! Αν θηλαζετε ή δίνετε μητρικό, αποχή από γαλακτοκομικά! Συνήθως το απόγευμα βράδυ πιάνουν τα πονακια τους! Αληθεια, τη νύχτα όταν κοιμούνται δεν κάνουν κάτι περίεργους ήχους; Σαν να χλιμιντριζουν, σαν να βήχουν ή μόνο η δικιά μου τα έκανε αυτά;

Πήγα στο γιατρό! Το νστ καλό, στο 10 ευθεία η γραμμή. Κάναμε έναν γρήγορο υπέρηχο να δούμε βάρος είναι στα 2.800 και μου έκανε κ εξέταση τραχήλου με το χέρι... Εντάξει τα είδα όλα από το πόνο! Αλλά είναι ακόμα ψηλα κ αύριο ξεκινάω περπάτημα... Ραντεβού σε μια εβδομάδα πάλι!

Οοοοχι οχιιι φίλη κ καλό με 10αρες :P τώρα θέλω 50αρες + εγώ Χαχαχα

Τέλεια οπότε σιγά σιγά περπάτημα κ υπομονή κ θα έρθει κ το μωράκι σου..38 φιληηηη!!

Link to comment
Share on other sites

Πως πάτε από ύπνο εσείς μανουλες??

Εγώ σήμερα ενώ ξάπλωσα από τις 11:30-5:30 χωρίς κινητό ή κάτι να με αποσπάσει κατάφερα να κοιμηθώ περίπου 3 ώρες κ αυτές σπαστες..πραγματικά με τόσο στριφογυριζμα αν δεν έβλεπα όνειρα δε θα ήμουν σίγουρη πως έχω κοιμηθεί:|

Κ ξύπνησα κ πιασμένη,που να βολευτω με τη κοιλουμπα πια?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Renez εγώ αρκετά καλύτερα από εσένα.. ξυπνάω μες στη νύχτα λόγω έντονου πόνου στα πόδια, για να γυρίσω πλευρό αλλά καταφέρνω κ ξανακοιμαμαι. Κ το πρωί συνήθως ξυπνάω για αρκετή ώρα αλλά μένω στο κρεβάτι κ με ξαναπαίρνει ο ύπνος. Από όνειρα... Όχι κάτι διαφορετικό από ότι εκτός εγκυμοσύνης! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@Renez εγώ αρκετά καλύτερα από εσένα.. ξυπνάω μες στη νύχτα λόγω έντονου πόνου στα πόδια, για να γυρίσω πλευρό αλλά καταφέρνω κ ξανακοιμαμαι. Κ το πρωί συνήθως ξυπνάω για αρκετή ώρα αλλά μένω στο κρεβάτι κ με ξαναπαίρνει ο ύπνος. Από όνειρα... Όχι κάτι διαφορετικό από ότι εκτός εγκυμοσύνης! 

Κ εμένα τα όνειρα μου δεν είναι περίεργα γενικά σε περιεχόμενο απλά βλέπω πολλά κ σκέφτομαι πως ίσως είναι επειδή είναι συνέχεια σε εγρήγορση το μυαλό μου αυτόν τον καιρό.. κ για αυτό κ δε κοιμάμαι καλά προφανώς..πάντως έτσι όπως με πάει 10+ μέρες τώρα με τον ύπνο θα γεννήσω κ ο μπέμπης θα μου φανεί παιχνιδάκι (στον ύπνο..)

Ας δω τη θετική πλευρά:D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 said:

Καλησπέρα κόριτσια! Ευχαριστώ  όλες σας για τις ευχές και σας εύχομαι γρήγορα με τα μωράκια σας αγκαλιά.  Να

σας πω κ εγώ τν εμπειρία  μου. Καταρχήν είχα οξυ τοκετό όπως ανέφερε κ μια άλληκοπέλα .

Πήγα στις 8.30 το βράδυ για καρδιοτοκογραφημα όπως σας είπα κ είχα διαστολή 2 χωρίς συσπάσεις.  Στις 23.30 ξεκίνησαν οι πονοι άμα 20 λεπτο στην κοιλιά κ στην μέση κ στις 4 το πρωί έφτασαν στο 10λεπτο.υποφερτοι για μένα γτ ήξερα. έκανα μπάνιο, έπλυνα πιάτα, ετοίμασα  τα πράγματα κ 4.30 φύγαμε για το νοσοκομείο παπάγεωργιου.  Έφτασα με διαστολή 3 κ συσπάσεις στο 90! Μέχρι να γίνουν τα διαδικαστικά , εισαγωγή κ κλισμα πήγε 7.30. Εκείνη πήγα στην αίθουσα τοκετών , με έβαλαν καρδιοτοκογραφο κ στις 8 όρο Με οξυτοκινη γτ είχα διαστολή 4-5 κ ψηλά τον τράχηλο. Δεν πρόλαβα να κάνω επισκληριδιο αν κ ζήτησα.. ανέβηκα για 5 λεπτά σε μπάλα που έκανε δουλειά κ έκατσα λίγο καθιστή στο κρεβάτι . Δεν πρόλαβα να σηκωθώ να περπατήσω..από το 5 σε 45' έφτασα 10 διαστολή.. Κ 9.16 γέννησα μόνη μου αφού φώναξα ότι βγαίνει το κεφάλι . Εσπρωξα 2 φορές κ βγήκε.. έχω ράμματα εξωτερικά .  Το προσωπικό εδω πολύ καλό, οι μαιες εξαιρετικές να σου μιλάνε για να μην χωρίς τον νου σου ότι σε ραβουν. Κ στο δωμάτιο διαλεξα 4 κλινο κ είμαστε 3 κοπελες γτ φοβήθηκα στο δικλινο μόνη μου.. η γιατρός που με ξεγεννησε δεν ήταν ειδικευμένη. Έχω μια κοιλιά λες κ Είμαι  στον 7 μήνα!! τεστ κορονοιου ξεχάσαν να μου κάνουν.. γτ είχαν ένα επείγον περιστατικό . Ο άντρας μου είδε το μωρό στο επισκεπτήριο το απόγευμα. Μπορεί  να έρχεται κάθε μέρα 4-5.30.

Πάμε κ στα δυσάρεστα.. Επειδή τελικά γενναω πολύ γρήγορα , Δεν είναι καλό. Το μωρό δεν μμπορεί να προσαρμοστεί καταλληλα .. είχε φουσκωμενη κοιλιτσα γτ είχε πιει αμνιακό υγρό κ έβγαζε γουλιες συνέχεια . Την θήλασα πολύ λίγο κ έβγαζε γουλιές οπότε μου τν πήραν κ αυτή στη μενν .. ένταξει στενοχωρήθηκα πάλι πολύ αν κ μέσα μου το περίμενα. Θα δούμε αύριο πως θα πάει κ αν θα πιει γάλα χωρίς να κάνει εμετό..

Με πονάει λίγο η μέση κ η κοιλιά σε φυσιολογικό επιπεδο.

Ότι θέλετε με ρωτάτε

Μπράβο σου που τα κατάφερες και χωρίς επισκληρίδιο... πρέπει να έχεις αντοχές στον πόνο, αλλά θα μου πεις όταν εξελίσσονται όλα τόσο γρήγορα δεν έχεις και άλλη επιλογή. Τουλάχιστον δε βασανίστηκες πολύ ώρα. Φαντάζομαι για τα ράμματα θα σου έβαλαν ένα τοπικό αναισθητικό. Τώρα σε πονάει όλη η περιοχή κάτω με τα ράμματα, ή είναι υποφερτά? Η καημενούλα η μπουμπού σου ήπιε υγρό οπότε λογικό είναι να βγάζει γουλιές, αλλά δε μπορεί, θα σταματήσει σύντομα. Ελπίζω να της περάσει γρήγορα και να μπορέσεις να την θηλάσεις κανονικά χωρίς να κάνει εμετό. Της έχουν δώσει και καθόλου συμπλήρωμα εν τω μεταξύ? (φαντάζομαι πως όχι γιατί λογικά θα το βγάλει κι αυτό)

 

Όσο για τον ύπνο, κι εγώ κορίτσια δεν κοιμάμαι καλά τα βράδυα. Ξυπνάω ενδιάμεσα μία για να αλλάξω πλευρό, μία για τουαλέτα, μία για να σκεπαστώ/ξεσκεπαστώ... Επίσης κοιτούσα το fitness tracker ρολόι που φοράω και δείχνει ότι δεν κάνω σχεδόν καθόλου βαθύ ύπνο, μόνο ελαφρύ και REM, που δεν είναι φυσιολογικό υπό κανονικές συνθήκες. Αλλά από ότι φαίνεται τα μωρά μας ήδη μας προετοιμάζουν για τα ξενύχτια που θα ακολουθήσουν!:P


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

Μπράβο σου που τα κατάφερες και χωρίς επισκληρίδιο... πρέπει να έχεις αντοχές στον πόνο, αλλά θα μου πεις όταν εξελίσσονται όλα τόσο γρήγορα δεν έχεις και άλλη επιλογή. Τουλάχιστον δε βασανίστηκες πολύ ώρα. Φαντάζομαι για τα ράμματα θα σου έβαλαν ένα τοπικό αναισθητικό. Τώρα σε πονάει όλη η περιοχή κάτω με τα ράμματα, ή είναι υποφερτά? Η καημενούλα η μπουμπού σου ήπιε υγρό οπότε λογικό είναι να βγάζει γουλιές, αλλά δε μπορεί, θα σταματήσει σύντομα. Ελπίζω να της περάσει γρήγορα και να μπορέσεις να την θηλάσεις κανονικά χωρίς να κάνει εμετό. Της έχουν δώσει και καθόλου συμπλήρωμα εν τω μεταξύ? (φαντάζομαι πως όχι γιατί λογικά θα το βγάλει κι αυτό)

 

Όσο για τον ύπνο, κι εγώ κορίτσια δεν κοιμάμαι καλά τα βράδυα. Ξυπνάω ενδιάμεσα μία για να αλλάξω πλευρό, μία για τουαλέτα, μία για να σκεπαστώ/ξεσκεπαστώ... Επίσης κοιτούσα το fitness tracker ρολόι που φοράω και δείχνει ότι δεν κάνω σχεδόν καθόλου βαθύ ύπνο, μόνο ελαφρύ και REM, που δεν είναι φυσιολογικό υπό κανονικές συνθήκες. Αλλά από ότι φαίνεται τα μωρά μας ήδη μας προετοιμάζουν για τα ξενύχτια που θα ακολουθήσουν!:P

Ακριβώς έτσι νιώθω κ εγώ..βαθύ ύπνο έχω από τη προηγούμενη Κυριακή να κάνω..μα το νιώθω..

Αχχχχ τα άτιμα αντράκια μας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 
@ada32 πως ήταν χωρίς επισκληρίδειο;;;  Μπραβο σου είσαι πολύ δυνατή!! Εύχομαι σύντομα η κούκλα σου να τρώει κανονικά και από σένα!

Κορίτσια να σας πω για οποία ενδιαφέρεται πως έχω μάθει ότι σε μια κλινική στο Περιστέρι το τεστ κοστίζει 30€ και τα αποτελέσματα βγαίνουν την επόμενη ημέρα. Οποία ενδιαφέρεται να της στειλω pm.

Εμεις στο μαιευτήριο τα κάνουμε με την εισαγωγή και κοστίζουν 200€ και για τους δύο. <_<

Σας έχουν πει για τις πρώτες εξετάσεις του μωρού; Μας είπε ο γιατρός ότι υπάρχει ένα πακέτο εξετάσεων που έτσι κι αλλιώς πρέπει να τις κάνει το νεογέννητο και να τις κάνουμε στο μαιευτηριο μας. Κοστίζουν 200€. Θα τις κάνουμε απλά ρωτάω αν σας έχουν πει κάτι αντίστοιχο!

Μιλάμε ένα αυτοκίνητο αγοράζαμε με τόσα χρήματα! Χαλάλι της!!!


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...