Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μιας κ είδα τη συζήτηση για το λέιζερ... η αποτριχωτικη κρέμα επιτρέπεται? Αν ξέρετε καμία φαρμακείου που να βγάζει τις τρίχες ομως, να μην μένουν όλες πάνω!

Όχι όχι ξέχνα το !!!! Είναι ότι πιο ανθυγιεινό. Και έγκυος να μην ήσουν το ίδιο θα σου λεγα. Εδώ το laser που λένε πολλοί ότι είναι αθώο ο γιατρός μου το απαγόρευσε ρητά γιατί δεν έγιναν μελέτες περί του θέματος. Άστο λίγο. Είναι ειδική περίπτωση!!!!

Μια φορά το κάνα κ γω πριν την εγκυμοσύνη κ το μετάνιωσα. Κοκκινησα πολύ και μύριζε απαίσια το δέρμα μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρα κορίτσια πως είστε????ερώτηση έχει κάποια κοπέλα πρόβλημα με την οδοντόπαστα??με το που την βάλω στο στόμα κατευθείαν εμετό, πήρα και της frezyderm pregnancy μια από τα ίδια!!Με μασέλα θα καταλήξω!! 

  • Χαχα 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε????ερώτηση έχει κάποια κοπέλα πρόβλημα με την οδοντόπαστα??με το που την βάλω στο στόμα κατευθείαν εμετό, πήρα και της frezyderm pregnancy μια από τα ίδια!!Με μασέλα θα καταλήξω!! 

καλησπέρα!Καλά είμαστε! εγώ δεν έχω όρεξη για κανένα φαγητό.Τρώω μόνο και μόνο για να τρώω. Μόνο με το μοσχάρι έχω αντιμετωπίσει λίγο θεματάκι.

Με την οδοντόκρεμα όχι ακόμα ευτυχώς.λίγο μας έμεινε ακόμα ελπίζω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

καλησπέρα!Καλά είμαστε! εγώ δεν έχω όρεξη για κανένα φαγητό.Τρώω μόνο και μόνο για να τρώω. Μόνο με το μοσχάρι έχω αντιμετωπίσει λίγο θεματάκι.

Με την οδοντόκρεμα όχι ακόμα ευτυχώς.λίγο μας έμεινε ακόμα ελπίζω.

 

 

Κρέας το έχω κόψει τελείως δεν μπορώ καθόλου να το φάω ....αχ υπομονή ελπίζω να ηρεμήσουμε όντως στους 3 μήνες!!δεν ξέρω τι να κάνω με τα δόντια μου τα πλένω κ κάνω εμετό κατευθείαν!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε????ερώτηση έχει κάποια κοπέλα πρόβλημα με την οδοντόπαστα??με το που την βάλω στο στόμα κατευθείαν εμετό, πήρα και της frezyderm pregnancy μια από τα ίδια!!Με μασέλα θα καταλήξω!! 

 

Just now, EugenJen είπε:

Κρέας το έχω κόψει τελείως δεν μπορώ καθόλου να το φάω ....αχ υπομονή ελπίζω να ηρεμήσουμε όντως στους 3 μήνες!!δεν ξέρω τι να κάνω με τα δόντια μου τα πλένω κ κάνω εμετό κατευθείαν!!

Αχ ρε κορίτσι σε έχει βασανίσει πόλυ το μπεμπουλι σου αλλά αξίζει!! Και ναι,είπαμε θετική σκέψη,μέρα τον τρίτο τέλος!! :-) αυριο έχω ξανά ραντεβού με τον γιατρό κ εγώ.. ελπίζω πλέον να φανεί λίγο καλύτερα το νινι να έχει μεγαλώσει..τελευταία φορά ήταν μόνο 7 χιλιοστά :-p

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου πριν λίγο γύρισα από το γιατρό! Είναι πλέον 2,20 εκατοστά κ ήταν κ κουλουριασμένο το σκατουλι μου κ πριν 2.5 εβδομάδες που είχα πάει ήταν μόλις 7 χιλιοστά!! Πώς μεγαλώνουν ε?! Η καρδούλα του ακουγόταν σαν το πιο όμορφο τυμπανακι :-) μου βρήκε μόνο ένα μικρό αιματωμα που προφανώς όπως συζήτησα μαζί τον έγινε γιατί εδώ κ 4 ημέρες είμαι 12 ωρκ στη δουλειά με τις 10 περίπου ώρες ορθοστασία..οπότε μου συνέστησε περισσότερη ξεκούραση κ είπε πως θα απορροφηθεί μόνο του.. 

Πφφφ πάλι καλά τουλάχιστον που πρόλαβε κ το είδε εκεί ο γιατρός κ δεν είδα εγώ κάνα αίμα στο εσώρουχο να τρελαινομουν!! 

Αυτααα.. εύχομαι να είστε όλες καλά!! :-*

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα, συγνωμη ειχα μερες να μπω. Ειμαι χαλια απο εμετους και ζαλαδες. Ειχα παει τη Δευτερα στον γιατρο, ειδε αρκετα αιματωματα και παιρνω αρκετη προγεστερονη και μου ειπε ξαπλα! Με πονανε ολα, η μεση μου, η πλατη, σηκωνομαι για τουαλετα κ εμετο κ εχω πεσει σε ψιλοκαταθλιψη με το ολο θεμα..γιατι εχω κ τις τυψεις που δεν μπορω να παιξω κ να φροντισω τον μικρο μου. Του χω πει οτι ειμαι αρρωστη, τον στελνω πολλες ωρες στην πεθερα μου, περναει κι αυτος μια αντιδραση μια απορριψη..

On 24/2/2020 at 4:46 ΜΜ, EugenJen είπε:

Ax κορίτσι μου δεν ξέρεις ποσο κουράγιο μου δίνεις που λες οτι σου περνάνε οι ναυτίες, εχω αρχίσει πραγματικά να απελπίζομαι, οι εμετοί είναι πλεον καθημερινοί!:sad:

Δυστυχως κ γω ειμαι κ στη 2η εγκυμοσυνη στην ιδια κατασταση, το περασα με την πρωτη σε ασχημο βαθμο κοντεψα 2 φορες να νοσηλευτω για αφυδατωση γιατι ουτε νερο δεν μπορουσα να πιω, δε συζητω για φαι, ειχα χασει πολλα κιλα, ουτε τα δοντια επλενα, ειχαν σπασει τα αγγεια μου στα ματια κ γυρω απο τα ματια απο τους πολλους εμετους κ ενα σωρο..Στον 4ο μηνα συνηλθα καπως...και τωρα ξεκινησα τα ιδια..κ μου φαινεται βουνο, οπως ειπα κ πιο πανω λογω του οτι ηδη εχω ενα παιδι που δεν καταλαβαινει ξαφνικα τι γινεται..

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2020 at 11:36 PM, EugenJen said:

Κρέας το έχω κόψει τελείως δεν μπορώ καθόλου να το φάω ....αχ υπομονή ελπίζω να ηρεμήσουμε όντως στους 3 μήνες!!δεν ξέρω τι να κάνω με τα δόντια μου τα πλένω κ κάνω εμετό κατευθείαν!!

Υπομονή κορίτσι... Αλατόνερο, αν δεν την αντέχεις... Πρώτο τρίμηνο είναι θα περάσει

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα κάπως καλύτερα κ μπήκα να δω τα νεακια σας!! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες για την συμπαράσταση!

@Renez πολύ χάρηκα πόσο γρήγορα μεγάλωσε το μόνο σου !! Ανυπομονώ κ εγώ την επόμενη Δευτέρα να πάω να ακούσω καλά νέα κ να το δω καλύτερα! Να προσέχεις όμως κορίτσι μου κ να ξεκουράζεσαι!!!

@Stavroula1 πραγματικα κ μόνο που σκέφτομαι ότι με όλα αυτά που έχεις , έχεις κ το μικρουλι σου με πιάνει η ψυχή μου!!εγώ έχω εξαντληθεί , ηρωίδα είσαι κορίτσι μου, τι να κάνουμε;υπομονή να περάσει ο 3ος!!

@Ntepaki22 αυτό κάνω αλατόνερο , δεν μπορώ να κάνω κ αλλιώς αλλά φοβάμαι πολύ για τα δόντια μου γτ με τους εμετούς κλπ είναι πιο εύκολο να έχω θέμα!! Να πάνε όλα καλά να περάσουν οι εμετοί κ θα πάω κατευθείαν οδοντίατρο!!

Ποια κοπέλα είναι επόμενη για γιατρό??Εγώ είμαι 9/03!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Stavroula1 είπε:

Κοριτσια καλησπερα, συγνωμη ειχα μερες να μπω. Ειμαι χαλια απο εμετους και ζαλαδες. Ειχα παει τη Δευτερα στον γιατρο, ειδε αρκετα αιματωματα και παιρνω αρκετη προγεστερονη και μου ειπε ξαπλα! Με πονανε ολα, η μεση μου, η πλατη, σηκωνομαι για τουαλετα κ εμετο κ εχω πεσει σε ψιλοκαταθλιψη με το ολο θεμα..γιατι εχω κ τις τυψεις που δεν μπορω να παιξω κ να φροντισω τον μικρο μου. Του χω πει οτι ειμαι αρρωστη, τον στελνω πολλες ωρες στην πεθερα μου, περναει κι αυτος μια αντιδραση μια απορριψη..

Δυστυχως κ γω ειμαι κ στη 2η εγκυμοσυνη στην ιδια κατασταση, το περασα με την πρωτη σε ασχημο βαθμο κοντεψα 2 φορες να νοσηλευτω για αφυδατωση γιατι ουτε νερο δεν μπορουσα να πιω, δε συζητω για φαι, ειχα χασει πολλα κιλα, ουτε τα δοντια επλενα, ειχαν σπασει τα αγγεια μου στα ματια κ γυρω απο τα ματια απο τους πολλους εμετους κ ενα σωρο..Στον 4ο μηνα συνηλθα καπως...και τωρα ξεκινησα τα ιδια..κ μου φαινεται βουνο, οπως ειπα κ πιο πανω λογω του οτι ηδη εχω ενα παιδι που δεν καταλαβαινει ξαφνικα τι γινεται..

Κουραγιο κοπέλα μου!! Μη στεναχωριέσαι για τον μικρό γιατί θα αναπληρώσεις το χρόνο μαζί του μόλις νιώσεις καλύτερα κ όταν γεννηθεί με το καλό το αδερφακι του θα του το ανταποδώσει καθώς θα τον έχει δίπλα του όλη τους τη ζωή!! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !!! Εγώ σήμερα έκλεισα ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια, πρώτα ο Θεός την 18η Μαρτίου ! 

Εσείς ρωτήσατε γ αυτή την εξέταση ως προς το οικονομικό ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό τριήμερο!!!

Πηγα στο γιατρό, όλα μια χαρά! Για αυχενική θα πάω γύρω στις 25 Μαρτιου!

Απ' αυτά που θυμάμαι από το πρώτο μου παιδί στην αυχενική είχα πληρώσει 120€. (όπως κ στη β-επιπεδου και στο ντοπλερ)

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Eval είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Εγώ σήμερα έκλεισα ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια, πρώτα ο Θεός την 18η Μαρτίου ! 

Εσείς ρωτήσατε γ αυτή την εξέταση ως προς το οικονομικό ;

100-150€ μου έχουν πει κ εμενα.. εγώ έχω στις 23 Μαρτίου.. άντε κορίτσια μου να μας φύγει το πρώτο "άγχος" κ ίσως δούμε κ φύλλο τότε :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/2/2020 at 11:48 ΠΜ, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σήμερα ξύπνησα κάπως καλύτερα κ μπήκα να δω τα νεακια σας!! Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες για την συμπαράσταση!

@Renez πολύ χάρηκα πόσο γρήγορα μεγάλωσε το μόνο σου !! Ανυπομονώ κ εγώ την επόμενη Δευτέρα να πάω να ακούσω καλά νέα κ να το δω καλύτερα! Να προσέχεις όμως κορίτσι μου κ να ξεκουράζεσαι!!!

@Stavroula1 πραγματικα κ μόνο που σκέφτομαι ότι με όλα αυτά που έχεις , έχεις κ το μικρουλι σου με πιάνει η ψυχή μου!!εγώ έχω εξαντληθεί , ηρωίδα είσαι κορίτσι μου, τι να κάνουμε;υπομονή να περάσει ο 3ος!!

@Ntepaki22 αυτό κάνω αλατόνερο , δεν μπορώ να κάνω κ αλλιώς αλλά φοβάμαι πολύ για τα δόντια μου γτ με τους εμετούς κλπ είναι πιο εύκολο να έχω θέμα!! Να πάνε όλα καλά να περάσουν οι εμετοί κ θα πάω κατευθείαν οδοντίατρο!!

Ποια κοπέλα είναι επόμενη για γιατρό??Εγώ είμαι 9/03!

κ εγω 09/03 επόμενο ραντεβού! αναμένουμε νεάκια!!!!!

On 29/2/2020 at 11:41 ΜΜ, Eval είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Εγώ σήμερα έκλεισα ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια, πρώτα ο Θεός την 18η Μαρτίου ! 

Εσείς ρωτήσατε γ αυτή την εξέταση ως προς το οικονομικό ;

σε ποια εβδομάδα γίνεται η αυχενική? εμένα λογικά την επόμενη εβδομάδα θα μ πει πότε θα κάνω την αυχενική......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...