Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Vivi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
@ada32 πως ήταν χωρίς επισκληρίδειο;;;  Μπραβο σου είσαι πολύ δυνατή!! Εύχομαι σύντομα η κούκλα σου να τρώει κανονικά και από σένα!

Κορίτσια να σας πω για οποία ενδιαφέρεται πως έχω μάθει ότι σε μια κλινική στο Περιστέρι το τεστ κοστίζει 30€ και τα αποτελέσματα βγαίνουν την επόμενη ημέρα. Οποία ενδιαφέρεται να της στειλω pm.

Εμεις στο μαιευτήριο τα κάνουμε με την εισαγωγή και κοστίζουν 200€ και για τους δύο. <_<

Σας έχουν πει για τις πρώτες εξετάσεις του μωρού; Μας είπε ο γιατρός ότι υπάρχει ένα πακέτο εξετάσεων που έτσι κι αλλιώς πρέπει να τις κάνει το νεογέννητο και να τις κάνουμε στο μαιευτηριο μας. Κοστίζουν 200€. Θα τις κάνουμε απλά ρωτάω αν σας έχουν πει κάτι αντίστοιχο!

Μιλάμε ένα αυτοκίνητο αγοράζαμε με τόσα χρήματα! Χαλάλι της!!!

Καλημέρα Βιβή μου!! 

Αν κ εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο επειδή ξέρω πολύ καλά από δικά μου άτομα για αυτές τις εξετάσεις θα σου έλεγα να ρωτήσεις τον παιδίατρο σου κ όχι τον γυναικολογο σου ο οποίος λογικό να προμοταρει τη κλινική του εννοείται αλλά οι περισσότεροι παιδίατροι λένε να τις κάνουν εκτός μαιευτηρίου αυτές τις εξετάσεις γιατί είναι πολύ φθηνότερες!!

Οπότε μίλησε μαζί του κ αναλόγως κρίνεται!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Vivi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
@ada32 πως ήταν χωρίς επισκληρίδειο;;;  Μπραβο σου είσαι πολύ δυνατή!! Εύχομαι σύντομα η κούκλα σου να τρώει κανονικά και από σένα!

Κορίτσια να σας πω για οποία ενδιαφέρεται πως έχω μάθει ότι σε μια κλινική στο Περιστέρι το τεστ κοστίζει 30€ και τα αποτελέσματα βγαίνουν την επόμενη ημέρα. Οποία ενδιαφέρεται να της στειλω pm.

Εμεις στο μαιευτήριο τα κάνουμε με την εισαγωγή και κοστίζουν 200€ και για τους δύο. <_<

Σας έχουν πει για τις πρώτες εξετάσεις του μωρού; Μας είπε ο γιατρός ότι υπάρχει ένα πακέτο εξετάσεων που έτσι κι αλλιώς πρέπει να τις κάνει το νεογέννητο και να τις κάνουμε στο μαιευτηριο μας. Κοστίζουν 200€. Θα τις κάνουμε απλά ρωτάω αν σας έχουν πει κάτι αντίστοιχο!

Μιλάμε ένα αυτοκίνητο αγοράζαμε με τόσα χρήματα! Χαλάλι της!!!

Ναι ,τις εξετάσεις του παιδιού τις είχαμε κάνει ,αλλά όχι όλες! 

Στείλε μου αν μπορείς τη κλινική στο Περιστέρι (αγαπημένο μου Περιστέρι,5 χρόνια ήμουν εκεί, ακόμη τον ίδιο γυναικολόγο έχω εκεί κ πάω κ βλέπω κ την παλιά γειτονιά:wub:) Ποια από τις δύο εξετάσεις όμως έχει τόσο ?

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα Βιβή μου!! 

Αν κ εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο επειδή ξέρω πολύ καλά από δικά μου άτομα για αυτές τις εξετάσεις θα σου έλεγα να ρωτήσεις τον παιδίατρο σου κ όχι τον γυναικολογο σου ο οποίος λογικό να προμοταρει τη κλινική του εννοείται αλλά οι περισσότεροι παιδίατροι λένε να τις κάνουν εκτός μαιευτηρίου αυτές τις εξετάσεις γιατί είναι πολύ φθηνότερες!!

Οπότε μίλησε μαζί του κ αναλόγως κρίνεται!!

 

Εμας ο γυναικολόγος είπε να μη τις κάνουμε κι ότι νταξει άμα θέλουμε οπωσδήποτε, μας πρότεινε ποιες να κάνουμε:P

1 hour ago, ada32 είπε:

Καλησπέρα κόριτσια! Ευχαριστώ  όλες σας για τις ευχές και σας εύχομαι γρήγορα με τα μωράκια σας αγκαλιά.  Να

σας πω κ εγώ τν εμπειρία  μου. Καταρχήν είχα οξυ τοκετό όπως ανέφερε κ μια άλληκοπέλα .

Πήγα στις 8.30 το βράδυ για καρδιοτοκογραφημα όπως σας είπα κ είχα διαστολή 2 χωρίς συσπάσεις.  Στις 23.30 ξεκίνησαν οι πονοι άμα 20 λεπτο στην κοιλιά κ στην μέση κ στις 4 το πρωί έφτασαν στο 10λεπτο.υποφερτοι για μένα γτ ήξερα. έκανα μπάνιο, έπλυνα πιάτα, ετοίμασα  τα πράγματα κ 4.30 φύγαμε για το νοσοκομείο παπάγεωργιου.  Έφτασα με διαστολή 3 κ συσπάσεις στο 90! Μέχρι να γίνουν τα διαδικαστικά , εισαγωγή κ κλισμα πήγε 7.30. Εκείνη πήγα στην αίθουσα τοκετών , με έβαλαν καρδιοτοκογραφο κ στις 8 όρο Με οξυτοκινη γτ είχα διαστολή 4-5 κ ψηλά τον τράχηλο. Δεν πρόλαβα να κάνω επισκληριδιο αν κ ζήτησα.. ανέβηκα για 5 λεπτά σε μπάλα που έκανε δουλειά κ έκατσα λίγο καθιστή στο κρεβάτι . Δεν πρόλαβα να σηκωθώ να περπατήσω..από το 5 σε 45' έφτασα 10 διαστολή.. Κ 9.16 γέννησα μόνη μου αφού φώναξα ότι βγαίνει το κεφάλι . Εσπρωξα 2 φορές κ βγήκε.. έχω ράμματα εξωτερικά .  Το προσωπικό εδω πολύ καλό, οι μαιες εξαιρετικές να σου μιλάνε για να μην χωρίς τον νου σου ότι σε ραβουν. Κ στο δωμάτιο διαλεξα 4 κλινο κ είμαστε 3 κοπελες γτ φοβήθηκα στο δικλινο μόνη μου.. η γιατρός που με ξεγεννησε δεν ήταν ειδικευμένη. Έχω μια κοιλιά λες κ Είμαι  στον 7 μήνα!! τεστ κορονοιου ξεχάσαν να μου κάνουν.. γτ είχαν ένα επείγον περιστατικό . Ο άντρας μου είδε το μωρό στο επισκεπτήριο το απόγευμα. Μπορεί  να έρχεται κάθε μέρα 4-5.30.

Πάμε κ στα δυσάρεστα.. Επειδή τελικά γενναω πολύ γρήγορα , Δεν είναι καλό. Το μωρό δεν μμπορεί να προσαρμοστεί καταλληλα .. είχε φουσκωμενη κοιλιτσα γτ είχε πιει αμνιακό υγρό κ έβγαζε γουλιες συνέχεια . Την θήλασα πολύ λίγο κ έβγαζε γουλιές οπότε μου τν πήραν κ αυτή στη μενν .. ένταξει στενοχωρήθηκα πάλι πολύ αν κ μέσα μου το περίμενα. Θα δούμε αύριο πως θα πάει κ αν θα πιει γάλα χωρίς να κάνει εμετό..

Με πονάει λίγο η μέση κ η κοιλιά σε φυσιολογικό επιπεδο.

Ότι θέλετε με ρωτάτε

Μπράβο για τον γρήγορο τοκετό!!! 

Τώρα για την μικρούλα σου, υπομονή κ σε λίγες μέρες θα την έχεις στη αγκαλιά σου ,θα βρείτε τους ρυθμούς σας να γυρισετε σπιτάκι σας:wub:

Καλά έκανες κ πήγες κ με αλλες κοπέλες να έχεις λίγη παρέα,να περάσουν πιο εύκολα οι μέρες. 

Καλή λοχεία κορίτσι μου ! Όποτε μπορείς να μας λες τα νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι ,τις εξετάσεις του παιδιού τις είχαμε κάνει ,αλλά όχι όλες! 

Στείλε μου αν μπορείς τη κλινική στο Περιστέρι (αγαπημένο μου Περιστέρι,5 χρόνια ήμουν εκεί, ακόμη τον ίδιο γυναικολόγο έχω εκεί κ πάω κ βλέπω κ την παλιά γειτονιά:wub:) Ποια από τις δύο εξετάσεις όμως έχει τόσο ?

Εμας ο γυναικολόγος είπε να μη τις κάνουμε κι ότι νταξει άμα θέλουμε οπωσδήποτε, μας πρότεινε ποιες να κάνουμε:P

Μπράβο για τον γρήγορο τοκετό!!! 

Τώρα για την μικρούλα σου, υπομονή κ σε λίγες μέρες θα την έχεις στη αγκαλιά σου ,θα βρείτε τους ρυθμούς σας να γυρισετε σπιτάκι σας:wub:

Καλά έκανες κ πήγες κ με αλλες κοπέλες να έχεις λίγη παρέα,να περάσουν πιο εύκολα οι μέρες. 

Καλή λοχεία κορίτσι μου ! Όποτε μπορείς να μας λες τα νέα σου!!!

Ε ναι το ίδιο λένε κ οι παιδίατροι..κ της κουμπαράς μου ,της κολλητής μου,της Ευγενίας τώρα..

Αφού έξω τις κάνεις σε πολυυυ χαμηλότερη τιμή! Απλά ποντάρει το νοσοκομείο ότι όπως είναι λογικό θα αγχωθουν οι γονείς κ σου λέει ε τώρα τόσα δώσαμε να μη κάνουμε κ αυτό?!:P

Πως είσαι σήμερα φίλη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε ναι το ίδιο λένε κ οι παιδίατροι..κ της κουμπαράς μου ,της κολλητής μου,της Ευγενίας τώρα..

Αφού έξω τις κάνεις σε πολυυυ χαμηλότερη τιμή! Απλά ποντάρει το νοσοκομείο ότι όπως είναι λογικό θα αγχωθουν οι γονείς κ σου λέει ε τώρα τόσα δώσαμε να μη κάνουμε κ αυτό?!:P

Πως είσαι σήμερα φίλη?

Φούσκα και σήμερα!!! Ευτυχώς κοιμάμαι καλά..και το βραδυ κ το μεσημέρι!

Τα κλασικά πονακια μου,μέση,κουτι, και κάποια καινουργια! Χθες που έριξε μια κλωτσιά ο κύριος στη κοιλιά κ με έπιασε νευροπονος σ οοοολο το αριστερο πόδι,ευτυχώς για δευτερόλεπτα!

Θα πάμε το παιδί στη μαμά μου απο σήμερα, να κλείσω βαλίτσα κι αύριο πρωί πρωί φορτώνουμε κ κατηφορίζουμε για να πάμε γιατρό κ μαιευτηριο για εξετάσεις. Να κάνω κι εγώ nst να δούμε τι γίνεται!

Έχεις κι εσύ αύριο γιατρό?

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
@ada32 πως ήταν χωρίς επισκληρίδειο;;;  Μπραβο σου είσαι πολύ δυνατή!! Εύχομαι σύντομα η κούκλα σου να τρώει κανονικά και από σένα!

Κορίτσια να σας πω για οποία ενδιαφέρεται πως έχω μάθει ότι σε μια κλινική στο Περιστέρι το τεστ κοστίζει 30€ και τα αποτελέσματα βγαίνουν την επόμενη ημέρα. Οποία ενδιαφέρεται να της στειλω pm.

Εμεις στο μαιευτήριο τα κάνουμε με την εισαγωγή και κοστίζουν 200€ και για τους δύο. <_<

Σας έχουν πει για τις πρώτες εξετάσεις του μωρού; Μας είπε ο γιατρός ότι υπάρχει ένα πακέτο εξετάσεων που έτσι κι αλλιώς πρέπει να τις κάνει το νεογέννητο και να τις κάνουμε στο μαιευτηριο μας. Κοστίζουν 200€. Θα τις κάνουμε απλά ρωτάω αν σας έχουν πει κάτι αντίστοιχο!

Μιλάμε ένα αυτοκίνητο αγοράζαμε με τόσα χρήματα! Χαλάλι της!!!

Καλημέρα! Εμενα ο γιατρος μου μου είπε αν σε πλησιάσουν στο μαιευτήριο και δου πουν για κάποιο πακέτο εξετάσεων μην το κανεις. Δεν χρειάζεται καθόλου και είναι περιττά λεφτά. Τι να σου πω! Δεν έχω εμπειρία σπίτι τώρα γιατί στο Αλεξάνδρα δεν είχα τέτοια θέματα. 

Κοριτσια δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει αλλά με βλαστοκύτταρα τι θα κάνετε; Θα κρατήσει κάποια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Φούσκα και σήμερα!!! Ευτυχώς κοιμάμαι καλά..και το βραδυ κ το μεσημέρι!

Τα κλασικά πονακια μου,μέση,κουτι, και κάποια καινουργια! Χθες που έριξε μια κλωτσιά ο κύριος στη κοιλιά κ με έπιασε νευροπονος σ οοοολο το αριστερο πόδι,ευτυχώς για δευτερόλεπτα!

Θα πάμε το παιδί στη μαμά μου απο σήμερα, να κλείσω βαλίτσα κι αύριο πρωί πρωί φορτώνουμε κ κατηφορίζουμε για να πάμε γιατρό κ μαιευτηριο για εξετάσεις. Να κάνω κι εγώ nst να δούμε τι γίνεται!

Έχεις κι εσύ αύριο γιατρό?

 

Ναιιι μαζί έχουμε!!:)

Άντε να δούμε τι θα δούμε!! Εμένα σήμερα είναι πολύ κινητικός κ μου δίνει κάτι καλές εδώ κ καμιά ώρα..κ επίσης έχω σήμερα πονάκια τύπου περιόδου κοιλίτσα κ μέση..

Λοιπόν στον καρδιοτοκογραφο θα δεις πάνω πάνω λέει παλμούς εμβρύου,από κάτω ακριβώς τις συσπάσεις που κανείς (την ένταση τους που σου λέμε από 0-100) κ κάτω κάτω τις κινήσεις του..

Στο λέω για να κοιτάς τις συσπάσεις οπότε αν δεις κάποια από 30+ (γτ οι πιο μικρές είναι αναιπεσθητες) να έχεις το νου σου να δεις κ πως γίνεται η κοιλίτσα σου κ πως νιώθεις ώστε να τις καταλαβαίνεις!! Έτσι έμαθα κ εγώ ποτέ εχω:P

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα! Εμενα ο γιατρος μου μου είπε αν σε πλησιάσουν στο μαιευτήριο και δου πουν για κάποιο πακέτο εξετάσεων μην το κανεις. Δεν χρειάζεται καθόλου και είναι περιττά λεφτά. Τι να σου πω! Δεν έχω εμπειρία σπίτι τώρα γιατί στο Αλεξάνδρα δεν είχα τέτοια θέματα. 

Κοριτσια δεν ξέρω αν το έχετε συζητήσει αλλά με βλαστοκύτταρα τι θα κάνετε; Θα κρατήσει κάποια;

Εγώ για εμάς όχι δε θα τα κρατήσω..έχω διαβάσει πολλά κ κατέληξα εκεί,κάνε μια έρευνα κ εσύ αλλά πλέον δεν τα επιφημουν όπως παλιά γτ υπάρχουν νέοι τρόποι για την ίδια χρήση..

Σκεφτόμουν όμως μήπως τα δωρίσω σε δημόσια τράπεζα ώστε κάποιο παιδάκι αν τα χρειαστεί να υπάρχουν..όπως κ εγώ αν χρειαζόταν να έβρισκα εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναιιι μαζί έχουμε!!:)

Άντε να δούμε τι θα δούμε!! Εμένα σήμερα είναι πολύ κινητικός κ μου δίνει κάτι καλές εδώ κ καμιά ώρα..κ επίσης έχω σήμερα πονάκια τύπου περιόδου κοιλίτσα κ μέση..

Λοιπόν στον καρδιοτοκογραφο θα δεις πάνω πάνω λέει παλμούς εμβρύου,από κάτω ακριβώς τις συσπάσεις που κανείς (την ένταση τους που σου λέμε από 0-100) κ κάτω κάτω τις κινήσεις του..

Στο λέω για να κοιτάς τις συσπάσεις οπότε αν δεις κάποια από 30+ (γτ οι πιο μικρές είναι αναιπεσθητες) να έχεις το νου σου να δεις κ πως γίνεται η κοιλίτσα σου κ πως νιώθεις ώστε να τις καταλαβαίνεις!! Έτσι έμαθα κ εγώ ποτέ εχω:P

Μου ειχανε δώσει κ ένα κουμπί να πατάω οπότε νιώθω ότι κουνιέται.. Θα του πω του γιατρού να μου εξηγήσει ακριβώς τι βλέπει να δω τι γίνεται!! Ελπίζω να μπορέσει να είναι κ ο άντρας μου μαζί αν κ το βλέπω χλωμο!!

Εγώ φωτό του nst από την πρώτη εγκυμοσύνη, θα του ρίξω μια ματιά να δω αυτά που λες !


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναιιι μαζί έχουμε!!:)

Άντε να δούμε τι θα δούμε!! Εμένα σήμερα είναι πολύ κινητικός κ μου δίνει κάτι καλές εδώ κ καμιά ώρα..κ επίσης έχω σήμερα πονάκια τύπου περιόδου κοιλίτσα κ μέση..

Λοιπόν στον καρδιοτοκογραφο θα δεις πάνω πάνω λέει παλμούς εμβρύου,από κάτω ακριβώς τις συσπάσεις που κανείς (την ένταση τους που σου λέμε από 0-100) κ κάτω κάτω τις κινήσεις του..

Στο λέω για να κοιτάς τις συσπάσεις οπότε αν δεις κάποια από 30+ (γτ οι πιο μικρές είναι αναιπεσθητες) να έχεις το νου σου να δεις κ πως γίνεται η κοιλίτσα σου κ πως νιώθεις ώστε να τις καταλαβαίνεις!! Έτσι έμαθα κ εγώ ποτέ εχω:P

Εγώ για εμάς όχι δε θα τα κρατήσω..έχω διαβάσει πολλά κ κατέληξα εκεί,κάνε μια έρευνα κ εσύ αλλά πλέον δεν τα επιφημουν όπως παλιά γτ υπάρχουν νέοι τρόποι για την ίδια χρήση..

Σκεφτόμουν όμως μήπως τα δωρίσω σε δημόσια τράπεζα ώστε κάποιο παιδάκι αν τα χρειαστεί να υπάρχουν..όπως κ εγώ αν χρειαζόταν να έβρισκα εκεί..

Ναι κι εγώ σκέφτομαι να τα κάνω δωρεά στην εθνική τράπεζα βλαστοκυττάρων. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Θα ρωτήσω τον γιατρό. Παντως και η δωρεά κοστίζει πλέον 250€. Το ξέρατε;

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Μου ειχανε δώσει κ ένα κουμπί να πατάω οπότε νιώθω ότι κουνιέται.. Θα του πω του γιατρού να μου εξηγήσει ακριβώς τι βλέπει να δω τι γίνεται!! Ελπίζω να μπορέσει να είναι κ ο άντρας μου μαζί αν κ το βλέπω χλωμο!!

Εγώ φωτό του nst από την πρώτη εγκυμοσύνη, θα του ρίξω μια ματιά να δω αυτά που λες !

Ναι αυτό που σου λέω κάτω κάτω οι κινήσεις σημειώνονται όταν τις πατάς με το κουμπάκι..

Δες από τη φωτό αλλά κ εκείνη την ώρα ρώτησε τον κ θα καταλάβεις..

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι κι εγώ σκέφτομαι να τα κάνω δωρεά στην εθνική τράπεζα βλαστοκυττάρων. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Θα ρωτήσω τον γιατρό. Παντως και η δωρεά κοστίζει πλέον 250€. Το ξέρατε;

Όχι!! Κ μόλις με έπεισες να μην την κάνω:mrgreen:

Όντως????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι αυτό που σου λέω κάτω κάτω οι κινήσεις σημειώνονται όταν τις πατάς με το κουμπάκι..

Δες από τη φωτό αλλά κ εκείνη την ώρα ρώτησε τον κ θα καταλάβεις..

Όχι!! Κ μόλις με έπεισες να μην την κάνω:mrgreen:

Όντως????

Έτσι μου είχε πει ο γιατρος την τελευταία φορά που ρωτησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Ναι κι εγώ σκέφτομαι να τα κάνω δωρεά στην εθνική τράπεζα βλαστοκυττάρων. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Θα ρωτήσω τον γιατρό. Παντως και η δωρεά κοστίζει πλέον 250€. Το ξέρατε;

Ποσοοοοο??

Ε να δώσουμε κι εκεί ένα 200€αρι, τόσα θα δώσουμε αλλού κι αλλου:blink:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Γύρισα και εγώ από nst μια χαρά η μπέμπα αλλά δεν έκανα συσπάσεις και μου είπε ότι δεν με τσεκαρει ακόμα από κάτω δεν έχει νοημα! Την επόμενη εβδομάδα οπότε μάλλον θα τις πατήσουμε τις 38 εβδομάδες και βλέπουμε! Γενικά την νιώθω χαμηλά ! Από ύπνο και εμένα έχει χαλάσει λίγο αλλά τίποτα το ιδιαίτερο! Οπότε μάλλον θα τα προλάβω όλα τα καλλωπισματα μέχρι να έρθει :-P

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !! Σας γράφω από την αίθουσα τοκετού!! Γέννησα την μπεμπουλα μας στις 9.15 το τώρα  με Φ.τ στο Παπαγεωργίου ,3520 γρ. Πολύ γρήγορος τοκετός!!! Τώρα θα κοιμηθώ κ θα σας τα πω αργότερα.  Φιλάκια

Να σας ζήσει και να ναι καλότυχο.. Γέρο και δυνατό!!! Καλη ανάρρωση και επιστροφή σπίτι σας

Λυπάμαι που είχες τέτοια εμπειρία μα δεν είναι όλα ρόδινα δυστυχώς.. Θα περασει όμως. Μην τα σκέφτεσαι, θα την παρετε σπίτι και όλα θα ναι καλά.. Πρώτη φορά το ακουω να καταπίνει το μωρό πολυ αμνιακο υγρό και να θέλει μένν 

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να πατε γρήγορα σπίτι σας!!! 

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Γύρισα και εγώ από nst μια χαρά η μπέμπα αλλά δεν έκανα συσπάσεις και μου είπε ότι δεν με τσεκαρει ακόμα από κάτω δεν έχει νοημα! Την επόμενη εβδομάδα οπότε μάλλον θα τις πατήσουμε τις 38 εβδομάδες και βλέπουμε! Γενικά την νιώθω χαμηλά ! Από ύπνο και εμένα έχει χαλάσει λίγο αλλά τίποτα το ιδιαίτερο! Οπότε μάλλον θα τα προλάβω όλα τα καλλωπισματα μέχρι να έρθει :-P

Αντε πλησιαζει και η σειρά σας.. Με το καλό κορίτσι!!! Κάνε τα μποτέ σου και όλα καλα

Just now, Anastasia05 είπε:

Ποσοοοοο??

Ε να δώσουμε κι εκεί ένα 200€αρι, τόσα θα δώσουμε αλλού κι αλλου:blink:

Εγώ στον γιο τις είχα κάνει τις εξετάσεις.. Τώρα λέω απλά να μην τις κάνω.. 120 ευρώ ήταν, και παλι πολλα είναι όμως... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Να σας ζήσει και να ναι καλότυχο.. Γέρο και δυνατό!!! Καλη ανάρρωση και επιστροφή σπίτι σας

Λυπάμαι που είχες τέτοια εμπειρία μα δεν είναι όλα ρόδινα δυστυχώς.. Θα περασει όμως. Μην τα σκέφτεσαι, θα την παρετε σπίτι και όλα θα ναι καλά.. Πρώτη φορά το ακουω να καταπίνει το μωρό πολυ αμνιακο υγρό και να θέλει μένν 

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να πατε γρήγορα σπίτι σας!!! 

Αντε πλησιαζει και η σειρά σας.. Με το καλό κορίτσι!!! Κάνε τα μποτέ σου και όλα καλα

Εγώ στον γιο τις είχα κάνει τις εξετάσεις.. Τώρα λέω απλά να μην τις κάνω.. 120 ευρώ ήταν, και παλι πολλα είναι όμως... 

Εμείς κάναμε κάποιες..όχι όλες. Η διπλανή μου στο μαιευτήριο τις έκανε όλες κ κάθε τρεις κ λίγο της έπαιρναν το παιδί για εξετάσεις!!!

Τώρα θα ρωτήσω κ την παιδατρο ποιες να κάνουμε


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εμείς κάναμε κάποιες..όχι όλες. Η διπλανή μου στο μαιευτήριο τις έκανε όλες κ κάθε τρεις κ λίγο της έπαιρναν το παιδί για εξετάσεις!!!

Τώρα θα ρωτήσω κ την παιδατρο ποιες να κάνουμε

Εμένα μια φορά το πηραν, όπως και για την φωτογράφηση.. Στο Ρέα βέβαια... Εγώ σκοπεύω να παρω τηλ παιδιατρο όπως κι εσυ να εξακρίβωσω τι εξετάσεις πρεπει να κάνω από όλο αυτό το πακετο.. 

Καλημερα πως είσαι?? Αγχωμένη? Δεν πιστευω... Έρχεται ο παίδαρος no 2 

Εχω ερώτηση.. Είχες παρει αυτοκινητάκι ride on  περπατούσα για τον μεγάλο? Ο δικός μου, του πηρα ένα φορτηγό μεγάλο, και αφαίρεσε την καρότσα και ανεβαίνει πανω και κάνει ότι προχωραει. Και αναρωτιέμαι μήπως θέλει να του παρω ενα τέτοιο.. Βέβαια ως περπατουρα δεν θα την χρησιμοποιήσουμε καθώς όλη μέρα περπατανε, αλλά θα το έχει να κόβει βόλτες; μέσα στο σπίτι.. Χαχα η στο μπαλκόνι. 

Τι λες? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...