Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Βρε κορίτσι μου ,που να ξέρεις κι εσύ ποτε θα βγει το μωράκι??? Κ πως να μην αγχωθεις,πρώτη σου εγκυμοσύνη???

Έχετε περιθώριο να το περιμένετε κι άλλο το μωράκι, κι αν γίνει πρόκληση,δεν έγινε κ τίποτα!:)

Προσπάθησε να είσαι ήρεμη κ να σκέφτεσαι ότι δεν αργει η μέρα που θα κρατήσεις το μωράκι σου! 

Με τον γιατρό τι έχετε πει? Πόσο μετά την Πητ θα περιμένετε?

 

Just now, Hliolousti είπε:

Πώς να μπορέσουμε να υπολογίσουμε οι ερμες ποτέ θα σκάσουν μύτη τα νινιά μας!?Εσύ καλά έκανες και τον έχεις σε επιφυλακή κορίτσι μου γιατί ποτέ δεν ξερεις!

Προσευχουλα και για σένα και για όλες μας!μα δε βλέπεις τί γ(-ζ)ουρλο-ομαδα είμαστε;;;;)ολα θα πάνε τέλεια!!!!

1/10 γιορτάζει κι η Παναγιά!Να σε φυλάει εύχομαι υπό τη Σκέπη Της κι εσένα και το μπεμπινι και όλες μας!

(Μια χαρά είναι κι η πρόκληση,φλερτάρω στην ιδέα γτ είμαι ανυπόμονη:mrgreen:)

Το ότι έχω χρόνο θεωρητικά ναι, αλλά η άδεια του συζύγου τελειώνει και στο τέλος δε θα προλάβει κ θα γυρίσει πίσω φαντάζεστε;; Ούτε που θέλω να το σκέφτομαι! Ο γιατρός κανονικά μ' αφήνει μέχρι και την 41η δλδ 8/10, αλλά όπως το κόβω αν δ έχω γεννήσει μέχρι την ΠΗΤ θα πάμε με πρόκληση.. και μετά με το καλο είτε που θα φύγουμε όλοι μαζί πίσω ή το πιθανότερο να μείνω λίγο διάστημα Θεσκη κ μετά πίσω στη βάση..

Μεγάλη η χάρη της Παναγίτσας μας να μας φυλάει τα μωράκια μας και εμάς!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Eirini_ka και πού να ξέρεις κι εσύ πότε θα έρθει το μπεμπακι σου αφού πηγαίνεις φυσιολογικά; 

Τα παραπάνω κολπικά υγρά μπορεί να είναι σημάδι.. εύχομαι να έρθει σύντομα για να προλάβει κι ο άντρας σου να το χαρεί πριν χρειαστεί να επιστρέψει Αθήνα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Να σας ζήσει γερό και τυχερό το μωράκι σας!!!!!

Με το καλό και στην επόμενη μανούλααααααα:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Μια χαρά! Τελικά τζάμπα την πήρες κοντά τη βαλιτσα. Το Σάββατο λοιπόν θα κρατάς στα χέρια σου το μωρό σου! Σκέφτεσαι να το ρίξεις στο περπάτημα μήπως κ αποφύγεις την πρόκληση;

Καλά μέχρι το Σάββατο θα έχουν γεννήσει κ άλλες!

Δεν τη πήρα τη βαλίτσα:lol: τελικά!!! Δεν είναι 100% έτοιμη!!

Δε μπορώ να περπατήσω... Πάω σαν πιγκουίνος από τον πόνο κ κουράζομαι αμέσως.. ίσως επιχειρήσω να πάω καμιά παιδική χαρά με το παιδί που είναι κάτω από το σπίτι,όχι μονοι μας όμως.

Σήμερα δεν περπάτησα πολύ αλλακουραστηκα πααααρα πολύ κ είμαι ξαπλωμένη να ηρεμήσω λιγάκι.. 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια! Γουρλίδικο το γκρουπ! Γέννησα στις 4 το πρωί ένα λουκουμάκι με ΦΤ.

Είχα πόνους από τις 5 το απόγευμα, έφτασα στο μαιευτήριο 20.30 για nst και με κράτησαν! Ο τοκετός μου φάνηκε πολύ βατός. Τώρα περιμένω να την ξαναδώ.

Και στα δικά σας!

Να σου ζήσει το μωράκι σου κοπέλα μου!! Γερο κ καλότυχο πάντα!! Τι καλά που είχες τόσο καλή εμπειρία! Καλή λοχεία να έχεις!!

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Να σου ζήσει!!!!:wub: Καλή λοχεία κ καλή ανατροφή !!

Πολύ ευχάριστο που ήταν τόσο θετική η εμπειρία σου από τη γέννα!!! Περιμένουμε λεπτομέρειες οταν θελεις!

 

Να σας πω κ τα δικά μου, 3475 ο κύριος, λίγες συσπάσεις στο nst κ πάμε για πρόκληση Σάββατο ,εκτός κι αν μας κανει έκπληξη νωριτερα:mrgreen:

Μακάρι να είμαι η επόμενη!!!:D

Πω πω πω ένα θρεφταρακι!!! Μακάρι να σας κάνει την έκπληξη νωρίτερα, αλλά ακόμη κ με πρόκληση να πάτε όλα θα πάνε σούπερ!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου κοπέλα μου!! Γερο κ καλότυχο πάντα!! Τι καλά που είχες τόσο καλή εμπειρία! Καλή λοχεία να έχεις!!

Πω πω πω ένα θρεφταρακι!!! Μακάρι να σας κάνει την έκπληξη νωρίτερα, αλλά ακόμη κ με πρόκληση να πάτε όλα θα πάνε σούπερ!!! 

Θρεφταρακι δε λες τίποτα!! Σ ευχαριστώ πολύ!:wub:

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια, σπάνια γράφω γιατί δεν προλαβαίνω αλλά συνήθως σας παρακολουθώ. Έχω ΠΗΤ 16/10, αλλά θα μπω για καισαρική στις 2/10, είναι προγραμματισμένη λόγω του ότι και με τον πρώτο μου γιό κατέληξα σε καισαρική, κι έχουν περάσει μόλις 2 χρόνια.

Γεννάω στο Λητώ, αρκετά αργά με ενημέρωσαν ότι θέλουν και αιμοδότες να δώσουν αίμα για μένα πριν την καισαρική, για παν ενδεχόμενο, μιας και λόγω της πανδημίας οι τράπεζες αίματος έχουν αδειάσει, υπάρχει μεγάλη έλλειψη. Με άγχωσε κι αυτό γιατί έπρεπε ξαφνικά να βρω αιμοδότες, αλλά οκ, τελικά βρήκα και εύχομαι να δώσουν κανονικά από βδομάδα όπως έχουμε πει.

Αυστηρά έναν συνοδό επιτρέπει το μαιευτήριο, αφού έχει κάνει φυσικά το τεστ, ελεύθερο να έρχεται από τις 10 το πρωί και να κάθεται με ανώτατο όριο τις 9 το βράδυ. Επίσης μπορεί να έρχεται μόνο μία φορά την ημέρα κι όχι να μπαινοβγαίνει μέσα στην ίδια μέρα. Πάλι καλά, γιατί πριν μήνες που η πανδημία ήταν σε μεγαλύτερη έξαρση δεν επέτρεπαν στον συνοδό να βγαίνει καθόλου, έπρεπε να κάθεται εκεί μέρα-νύχτα μέχρι το εξιτήριο, πράγμα πολύ βασανιστικό. Επισκεπτήριο εννοείται απαγορεύεται. Τα μέτρα βέβαια αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή, ανάλογα με την κατάσταση όπως μου είπαν.

Με αγχώνει και λίγο το θέμα του ζαχάρου, είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη ενώ στη δεύτερη επειδή ακολούθησα σε μεγάλο βαθμό τη διατροφή που είχα πάρει δεν έκανα. Αλλά όταν βγήκε καλή και η καμπύλη μου τέλη Ιουλίου, από κει και πέρα έκανα γαϊδουριά και χαλάρωσα, έφαγα αρκετά γλυκά. Μα πως να βγει και όλο το Καλοκαίρι με μεγάλη κοιλιά χωρίς ένα δροσιστικό παγωτάκι; Από τότε δεν έχω ξαναμετρήσει το ζάχαρο, πόσο πιθανό είναι άραγε να έχω πάθει τους δύο τελευταίους μήνες; Εύχομαι το μωρό τουλάχιστον να μην έχει τέτοιο θέμα, ο πρώτος ευτυχώς δεν έκανε.

Εύχομαι μία πολύ καλή γέννα σε όλες και υγιέστατα μωράκια!

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, silverstar είπε:

Γειά σας κορίτσια, σπάνια γράφω γιατί δεν προλαβαίνω αλλά συνήθως σας παρακολουθώ. Έχω ΠΗΤ 16/10, αλλά θα μπω για καισαρική στις 2/10, είναι προγραμματισμένη λόγω του ότι και με τον πρώτο μου γιό κατέληξα σε καισαρική, κι έχουν περάσει μόλις 2 χρόνια.

Γεννάω στο Λητώ, αρκετά αργά με ενημέρωσαν ότι θέλουν και αιμοδότες να δώσουν αίμα για μένα πριν την καισαρική, για παν ενδεχόμενο, μιας και λόγω της πανδημίας οι τράπεζες αίματος έχουν αδειάσει, υπάρχει μεγάλη έλλειψη. Με άγχωσε κι αυτό γιατί έπρεπε ξαφνικά να βρω αιμοδότες, αλλά οκ, τελικά βρήκα και εύχομαι να δώσουν κανονικά από βδομάδα όπως έχουμε πει.

Αυστηρά έναν συνοδό επιτρέπει το μαιευτήριο, αφού έχει κάνει φυσικά το τεστ, ελεύθερο να έρχεται από τις 10 το πρωί και να κάθεται με ανώτατο όριο τις 9 το βράδυ. Επίσης μπορεί να έρχεται μόνο μία φορά την ημέρα κι όχι να μπαινοβγαίνει μέσα στην ίδια μέρα. Πάλι καλά, γιατί πριν μήνες που η πανδημία ήταν σε μεγαλύτερη έξαρση δεν επέτρεπαν στον συνοδό να βγαίνει καθόλου, έπρεπε να κάθεται εκεί μέρα-νύχτα μέχρι το εξιτήριο, πράγμα πολύ βασανιστικό. Επισκεπτήριο εννοείται απαγορεύεται. Τα μέτρα βέβαια αλλάζουν από στιγμή σε στιγμή, ανάλογα με την κατάσταση όπως μου είπαν.

Με αγχώνει και λίγο το θέμα του ζαχάρου, είχα κάνει στην πρώτη εγκυμοσύνη ενώ στη δεύτερη επειδή ακολούθησα σε μεγάλο βαθμό τη διατροφή που είχα πάρει δεν έκανα. Αλλά όταν βγήκε καλή και η καμπύλη μου τέλη Ιουλίου, από κει και πέρα έκανα γαϊδουριά και χαλάρωσα, έφαγα αρκετά γλυκά. Μα πως να βγει και όλο το Καλοκαίρι με μεγάλη κοιλιά χωρίς ένα δροσιστικό παγωτάκι; Από τότε δεν έχω ξαναμετρήσει το ζάχαρο, πόσο πιθανό είναι άραγε να έχω πάθει τους δύο τελευταίους μήνες; Εύχομαι το μωρό τουλάχιστον να μην έχει τέτοιο θέμα, ο πρώτος ευτυχώς δεν έκανε.

Εύχομαι μία πολύ καλή γέννα σε όλες και υγιέστατα μωράκια!

Μαζί θα είμαστε στο Λητώ!!! Με το καλό κορίτσι μου,όλα να πάνε καλά εύχομαι!!! Ίσως σε πετύχω εκεί!:)

Έτσι γίνεται με τα χειρουργεία συνήθως δεν ήξερα ότι ισχύει κ στη καισαρική

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...