Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Anastasia05 είπε:

Ότι χρειαστείς για θηλασμός,ευχαρίστως να σε βοηθήσω όσο μπορώ!!

Αχ το ήξερα ότι γεννησες!!!! Να σου ζήσει ο προσοντουχος!!!! Καλή λοχεία κοριτσάρα μου!

Αν εξαιρέσουμε το προφανές άσχημο περιστατικό,όλα σου πήγαν όπως τα ήθελες!!! Μπραβο σου!!! Τώρα κοίτα να χαρείς το νινι σου κ γρήγορα σπίτι σας. :wub:

Για πες ρε Αναστασία μου είναι φυσιολογικό που νιώθω αυτή την ενόχληση θα έλεγα στο στήθος ? Ενώ θηλάζει κανονικά κ τον βλέπω καταπίνει κ έχει όλη τη θηλή μέσα κ τη θηλαία αλω(μου το έδειξαν οι μαίες) κ τον ακούω αλλά νιώθω ενόχληση..

Θα περάσει αν σκληρύνει το στήθος??

Just now, Eva137 είπε:

Μπράβο σου που τα αντιμετώπισες όλα έτσι συγκεντρωμένη, με ψυχραιμία, αισιοδοξία και χαμόγελο. Πραγματικά σε χαίρομαι γιατί, παρά τις αναποδιές με την επισκληρίδιο, σου ήρθαν όλα τα άλλα καλά και εσύ τα αντιμετώπισες ακριβώς όπως έπρεπε. Άντε νέα μανούλα, έτσι όμορφα να είναι και όλα τα υπόλοιπα από εδώ και πέρα... ο θηλασμός, η ανατροφή... όλα!:)

 

Ναι, αυτό με καθησυχάζει και εμένα... αφού σκοπεύω να θηλάσω, τουλάχιστον ο μπέμπης θα το έχει πάντα έτοιμο το φαγητό του!:P

Ευχαριστώ πολύ πολύ Εύα μου!!

Για αυτό σας τα ειπα όπως ακριβώς ήταν χωρίς καμία υπερβολή ή χρυσόσκονη..αλλά πιστεύω είναι είναι "μυστικουλι" το τιπ να σκέφτεστε πως κάθε πόνος είναι φίλος σας που σας ενώνει με το μωρό σας κ όχι εχθρός!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Eva137 είπε:

Μπράβο σου που τα αντιμετώπισες όλα έτσι συγκεντρωμένη, με ψυχραιμία, αισιοδοξία και χαμόγελο. Πραγματικά σε χαίρομαι γιατί, παρά τις αναποδιές με την επισκληρίδιο, σου ήρθαν όλα τα άλλα καλά και εσύ τα αντιμετώπισες ακριβώς όπως έπρεπε. Άντε νέα μανούλα, έτσι όμορφα να είναι και όλα τα υπόλοιπα από εδώ και πέρα... ο θηλασμός, η ανατροφή... όλα!:)

 

Ναι, αυτό με καθησυχάζει και εμένα... αφού σκοπεύω να θηλάσω, τουλάχιστον ο μπέμπης θα το έχει πάντα έτοιμο το φαγητό του!:P

Αυτό με το φαγητό του μωρού που είναι πάντα διαθέσιμο κι έτοιμο..μεγάλη υπόθεση Εύα μου!!! 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

 

Αχ αγαπημένη... Να σου ζήσει ο παίδαρος σου!!! Γέρος κ καλότυχος να είναι πάντα!!! Μας εσκασες να ξέρεις, την έγνοια σου είχαμε όλη μέρα!!! Πόσο χαίρομαι που είχες μια τόσο όμορφη εμπειρία... Ακόμη κ με τα μελανά της σημεία, είσαι τόσο θετικός άνθρωπος που σε λίγο δεν θα τα θυμάσαι καν κ θα κρατήσεις μόνο τα ευχάριστα, θα δεις!! Ένα ταξίδι τελείωσε κ ένα αλλο, υπέροχο ξεκινάει τώρα,!! Εύχομαι να το χαρεις στο έπακρο!! :wub:

Το ίδιο εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου σε όλες..

Κ φυσικά κ όταν με το καλό γεννήσετε όλες οι υπόλοιπες δεν τελειώνουμε εδώ κυρίες μου!! Εδώ τελειώνει ο κύκλος Α κ πάμε για β!! Ανατροφή/τροφή/παιδίατροι/ύπνος/ νεύρα/αγαπη ξανά η ΓΟΥΡΛΟ-ΟΜΑΔΑ μας ενωμένη!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Για πες ρε Αναστασία μου είναι φυσιολογικό που νιώθω αυτή την ενόχληση θα έλεγα στο στήθος ? Ενώ θηλάζει κανονικά κ τον βλέπω καταπίνει κ έχει όλη τη θηλή μέσα κ τη θηλαία αλω(μου το έδειξαν οι μαίες) κ τον ακούω αλλά νιώθω ενόχληση..

Θα περάσει αν σκληρύνει το στήθος??

Ευχαριστώ πολύ πολύ Εύα μου!!

Για αυτό σας τα ειπα όπως ακριβώς ήταν χωρίς καμία υπερβολή ή χρυσόσκονη..αλλά πιστεύω είναι είναι "μυστικουλι" το τιπ να σκέφτεστε πως κάθε πόνος είναι φίλος σας που σας ενώνει με το μωρό σας κ όχι εχθρός!!

Αχ κορίτσι μου κι εγώ είχα αρκετή ενόχληση στην αρχη! Ναι είναι φυσιολογικό! Μετά δεν θα σε ενοχλεί!! Θα υποχωρήσει σιγά σιγά!:wub:

Θα σκληρύνει κ το δέρμα κι όλα καλά. Αν το νιώθεις ερεθισμένο μετά το θηλασμό,να απλώνεις λίγο γαλατακι κ να το αφήνεις να στεγνώνει.

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αχ κορίτσι μου κι εγώ είχα αρκετή ενόχληση στην αρχη! Ναι είναι φυσιολογικό! Μετά δεν θα σε ενοχλεί!! Θα υποχωρήσει σιγά σιγά!:wub:

Θα σκληρύνει κ το δέρμα κι όλα καλά. Αν το νιώθεις ερεθισμένο μετά το θηλασμό,να απλώνεις λίγο γαλατακι κ να το αφήνεις να στεγνώνει.

Ναι ναι κ οι δύο μαίες που μου έδειξαν θηλασμό γάλα μου είπαν όπως εσύ ούτε λέει λανολινη ούτε τίποτε άλλο..είναι λέει κ αντισηπτικό;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

Φυσικά κ να μην έχεις τύψεις,καλέ υπάρχει.μεγαλυτερος αγώνας από τη γέννα?? Ήμουν από το προηγούμενο βράδυ άυπνη κ νυστικη κ ενώ πραγματικά ένιωθα καλά γενικώς ήμουν ζαλισμενη,σαν να ξυπνήσω από όνειρο δε ξέρω πως να το εξηγήσω κ φοβόμουν όπως είπες ότι δεν έχω δύναμη για το μωρό..

Δόξα τον Θεό κ ο μπέμπης μου έπεσε ξερός κ δε χρειάστηκε εκείνη την ώρα να πιεστεί να τον θηλάσω!!

Έχεις δίκιο δεν είναι για όλες αλλά αξίζει να προσπαθήσουν..δε το πιστεύω ακόμη ότι το έζησα κ το λέω εγώ αυτό! Κ αν σου πω κ κάτι ,είπες για τον πανικό πολύ σωστά,εγώ που είμαι γνωστό αγχωδες πλάσμα πραγματικά δεν ένιωσα άγχος ούτε μια στιγμή..θες το κλίμα εκεί,θες η δύναμη της μανας?! Τίποτε.. μόνο πόνο βέβαια οκ..

Ναι μωρέ το τεστ βλακείες για το πρωτόκολλο ακριβώς!!

Θηλάζεις μόνο?

Υγ: @ada32 υπόθετο μου έβαλαν βολταρεν μετά τη γέννα για τα ράμματα..και όρο ναι είχα εξ αρχής..

Επίσης ενώ μια μαία μου έδωσε νερό "βάση πρωτοκόλλου" με σύριγγα!!!! Λες κ είμαι περιστερι ήρθε η προϊσταμένη οταν πυμ σε διαστολή 9 παπί κ μου έφερε ένα ποτήρι παγωμένο νερό πωωωω βάλσαμο!!

Ναι ρε συ κούραση, εγώ ήμουν από τις 11 το πρωί ξύπνια , νηστικη  από τις 12 το βράδυ που έκανα εμετο κ γέννησα 9 το πρωί. Πόσο να αντέξεις.. Νέρο δεν σου δίνουν μέχρι να σιγουρευτουν ότι θα γεννήσεις  φυσιολ. Γτ στην καισαρικη σε θέλουν νηστικη .Κ έμενα στο τέλος με άφησαν να πιω νερό.. είχε στεγνώσει το στόμα μου για 3 ώρες. 

Ναι υποθετο voltaren αυτό είναι κ ορο με οξυτοκινη σε έβαλαν! Τα δημόσια όλα ακολουθούν το ίδιο τελικά. 

Απλά εκείνη την ώρα λες πρέπει να γεννήσω! Κ συγκεντρώνεσαι! 

Θηλασα κάποιες ώρες μετά τον τοκετό , Τώρα όχι γτ το έχουν στην ΜΕΝΝ Αλλά μόλις το πάρω θα το  βάλω στο στήθος. Τώρα κάνω αντλήσεις Αλλά βγάζω μόνο το πυαρ

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ναι ναι κ οι δύο μαίες που μου έδειξαν θηλασμό γάλα μου είπαν όπως εσύ ούτε λέει λανολινη ούτε τίποτε άλλο..είναι λέει κ αντισηπτικό;)

Ακριβώς!

Δεν μας είπες όμως για τον προσοντουχο!

Έρωτας???:wub:

Just now, ada32 είπε:

Ναι ρε συ κούραση, εγώ ήμουν από τις 11 το πρωί ξύπνια , νηστικη  από τις 12 το βράδυ που έκανα εμετο κ γέννησα 9 το πρωί. Πόσο να αντέξεις.. Νέρο δεν σου δίνουν μέχρι να σιγουρευτουν ότι θα γεννήσεις  φυσιολ. Γτ στην καισαρικη σε θέλουν νηστικη .Κ έμενα στο τέλος με άφησαν να πιω νερό.. είχε στεγνώσει το στόμα μου για 3 ώρες. 

Ναι υποθετο voltaren αυτό είναι κ ορο με οξυτοκινη σε έβαλαν! Τα δημόσια όλα ακολουθούν το ίδιο τελικά. 

Απλά εκείνη την ώρα λες πρέπει να γεννήσω! Κ συγκεντρώνεσαι! 

Θηλασα κάποιες ώρες μετά τον τοκετό , Τώρα όχι γτ το έχουν στην ΜΕΝΝ Αλλά μόλις το πάρω θα το  βάλω στο στήθος. Τώρα κάνω αντλήσεις Αλλά βγάζω μόνο το πυαρ

Πότε με τον καλό κορίτσι μου βγαίνει η μικρή σου από ΜΕΝΝ? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Ακριβώς!

Δεν μας είπες όμως για τον προσοντουχο!

Έρωτας???:wub:

Πότε με τον καλό κορίτσι μου βγαίνει η μικρή σου από ΜΕΝΝ? 

Λογικά Τετάρτη.  Σήμερα θα μάθω

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Renez είπε:

Πιστεύω αν θέλουμε να τα δούμε θετικά θα τα δούμε θετικά!!

Είχα κ τη κακή εμπειρία γτ πάντα θα υπάρχει σε κάποιο βαθμό δε γίνεται όλα ροδινα( με τα τρυπήματα, τους πόνους,τα να βλέπουν τη διαστολή με το χέρι 4-5 διαφορετικά ατομα κ τον απαίσιο έλεγχο μήτρας μετά τη γέννα που σε ζουλανε κ πονάει ) αλλά αυτά τα άφησα στην άκρη κ κρατησα τα καλά κ ήμουν ειλικρινά ανάμεσα σε κάθε σύσπαση με ένα χαμόγελο!!

Αφού με έλεγαν παλαβή οι μαίες:P Γτ δε με ένοιαζε ο πόνος αλλά ο γιος μου κ είχα επικεντρωθεί εκεί..κ αντί να μισώ τον κάθε πονά τον αγαπούσα γτ ένιωθα πως με φέρνει πιο κοντά του.. ειλικρινά!!

@Aurora S είχα εδώ κ 4-5 μέρες πονακια περιόδου πιο έντονα απ' ότι συνήθως κ ήμουν βέβαια πως είχε εμπεδωθεί ο μπέμπης γτ πλέον ένιωθα πως θέλω πιπι κ δεν έκανα ούτε σταγόνα!! Τις συσπάσεις να τις ένιωθα σκληραίνει η κοιλιά πάνω/κάτω κ πόνος περιόδου όταν είναι πάνω από 50-60..αλλιώς απλά να σκληραίνει νιώθω..

Ξυριζομουν ψιλαφιστα..

Χαχαχα εγώ αυτά δεν ήθελα να τα αναφέρω για  να μην τρομάξουν οι υπόλοιπες!! Έμενα ρε συ η μαία της εφημερίας που μου πήρε αίμα , επειδή την είπα να μου πάρει αριστερά που έχω φλέβες  μου άφησε εκεί την πεταλούδα χωρίς να μου πει ότι θα έχω κ πεταλούδα. . Κ επειδη ξεντυθξκα, μου έκαναν κλίμα,έκανα ντουζ!!! Το χέρι σε ένα μισάωρο στον αγκωνα μάτωσε κ μέχρι να μου αλλάξουν θέση κ να μου βάλουν τη πεταλούδα μπροστά στο χέρι , έγινε μπλε...Κ τώρα έχω ένα ωραιότατο μωβ μελανιασμενο κύκλο εκεί. Εντάξει κ χέρι σου βάζουν Αλλά αυτό δεν με πείραξε γτ ήθελα να ξέρω πόσο γρήγορα πάει η διαστολή.

Όσο για την μήτρα, εκεί Ναι νιώθεις λιγάκι πόνο.. Αλλά  κ όταν σε πατάει , Είναι σαν  να αδειάζεις γτ βγάζεις αίμα ακόμα.  Εμένα λίγο τα ράμματα δεν μου αρέσουν γτ τα εξωτερικά τα νιώθεις λιγάκι

Just now, Renez είπε:

Ναι ναι κ οι δύο μαίες που μου έδειξαν θηλασμό γάλα μου είπαν όπως εσύ ούτε λέει λανολινη ούτε τίποτε άλλο..είναι λέει κ αντισηπτικό;)

Θα περάσει..  εγώ δν το νιώθω,  ούτε στο πρώτο ούτε τώρα .. Αλλά θα περάσει.. λίγο υπομονή στην αρχη

Just now, Anastasia05 είπε:

Με το καλό!!!! Να τη χαρείς κ να σε χαρεί!!!:)

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Τώρα περιμένουμε τα δικά σου νεα σε λίγες μέρες..

Εντωμεταξύ κ τα 2 μωρά μου μόλις γεννιούνται είναι ολόιδια ο Μπάμπας τους. τίποτα δεν μου πήραν???


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

Χαχαχα εγώ αυτά δεν ήθελα να τα αναφέρω για  να μην τρομάξουν οι υπόλοιπες!! Έμενα ρε συ η μαία της εφημερίας που μου πήρε αίμα , επειδή την είπα να μου πάρει αριστερά που έχω φλέβες  μου άφησε εκεί την πεταλούδα χωρίς να μου πει ότι θα έχω κ πεταλούδα. . Κ επειδη ξεντυθξκα, μου έκαναν κλίμα,έκανα ντουζ!!! Το χέρι σε ένα μισάωρο στον αγκωνα μάτωσε κ μέχρι να μου αλλάξουν θέση κ να μου βάλουν τη πεταλούδα μπροστά στο χέρι , έγινε μπλε...Κ τώρα έχω ένα ωραιότατο μωβ μελανιασμενο κύκλο εκεί. Εντάξει κ χέρι σου βάζουν Αλλά αυτό δεν με πείραξε γτ ήθελα να ξέρω πόσο γρήγορα πάει η διαστολή.

Όσο για την μήτρα, εκεί Ναι νιώθεις λιγάκι πόνο.. Αλλά  κ όταν σε πατάει , Είναι σαν  να αδειάζεις γτ βγάζεις αίμα ακόμα.  Εμένα λίγο τα ράμματα δεν μου αρέσουν γτ τα εξωτερικά τα νιώθεις λιγάκι

Θα περάσει..  εγώ δν το νιώθω,  ούτε στο πρώτο ούτε τώρα .. Αλλά θα περάσει.. λίγο υπομονή στην αρχη

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Τώρα περιμένουμε τα δικά σου νεα σε λίγες μέρες..

Εντωμεταξύ κ τα 2 μωρά μου μόλις γεννιούνται είναι ολόιδια ο Μπάμπας τους. τίποτα δεν μου πήραν???

Ελπίζω να περάσουν κι αυτές οι μέρες γιατί έχω μπολικα πονακια

Μετά άλλαξε ο πρώτος σου ή έμεινε ίδιος ο μπαμπάς??? Οπότε μοιάζουν τα μωρά σου μεταξύ τους???:wub:

Εμένα κ από τη κοιλιά του μοιάζουνε....ο μεγάλος φέρνει κ σε μένα τώρα!! Να δούμε κ τον μικρό!!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!!!! Όλοι μέρα σε σκεφτόμασταν χθες και να που έγινε τελικά. Δυνατή μανούλα! Πως είναι ο μικρός; Ένας κούκλος να φανταστώ;; :wub: 

Δεν θα σε προλάβω από ότι φαίνεται μιας και μπαίνω Πέμπτη (θα είμαι μέσα στις πολλές καισαρικές τους χεχε) αλλά δεν πειράζει! Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας, να τον χαρείς ακόμα περισσότερο. 

@ada32 Σήμερα βγαίνεις κοπέλα μου; Άντε με το καλό να μπείτε σε νέους ρυθμούς! Νομίζω ότι δύσκολα βλέπουμε τα δικά μας χαρακτηριστικά στα μωράκια ενώ του άλλου είναι πιο εύκολο να τα ξεχωρίσουμε. Εκτός και αν είναι πράγματι φωτοτυπίες του μπαμπά :tongue:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

@Renez Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!!!! Όλοι μέρα σε σκεφτόμασταν χθες και να που έγινε τελικά. Δυνατή μανούλα! Πως είναι ο μικρός; Ένας κούκλος να φανταστώ;; :wub: 

Δεν θα σε προλάβω από ότι φαίνεται μιας και μπαίνω Πέμπτη (θα είμαι μέσα στις πολλές καισαρικές τους χεχε) αλλά δεν πειράζει! Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας, να τον χαρείς ακόμα περισσότερο. 

@ada32 Σήμερα βγαίνεις κοπέλα μου; Άντε με το καλό να μπείτε σε νέους ρυθμούς! Νομίζω ότι δύσκολα βλέπουμε τα δικά μας χαρακτηριστικά στα μωράκια ενώ του άλλου είναι πιο εύκολο να τα ξεχωρίσουμε. Εκτός και αν είναι πράγματι φωτοτυπίες του μπαμπά :tongue:

Είσαι η επομενη??? Με το καλό!!!

Εγώ μια χαρά τα ξεχωρίζω τα χαρακτηριστικά μου στο παιδί μου! Άσε που άμα δεν ξέρει η μάνα που μοιάζει το παιδί της,τότε ποιος?!!!:lol:

  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Είσαι η επομενη??? Με το καλό!!!

Εγώ μια χαρά τα ξεχωρίζω τα χαρακτηριστικά μου στο παιδί μου! Άσε που άμα δεν ξέρει η μάνα που μοιάζει το παιδί της,τότε ποιος?!!!:lol:

Κοίτα με τόσες ανατροπές που έχουμε σαν γουρλο-ομάδα ποτέ δεν ξέρεις :D Αλλά σίγουρα είμαι μέσα στις επόμενες! 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ σωστή σωστή! Απλά έχω την αίσθηση ότι π.χ θα κοιτάς το παιδί κ θα βλέπεις ένα λακακι που κάνει σαν το μπαμπά του, την μυτούλα κτλπ και δεν θα επικεντρωνεσαι σε άλλα που ίσως φέρνουν σε σένα. Θα σας πω στην πράξη ^_^

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Κοίτα με τόσες ανατροπές που έχουμε σαν γουρλο-ομάδα ποτέ δεν ξέρεις :D Αλλά σίγουρα είμαι μέσα στις επόμενες! 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ σωστή σωστή! Απλά έχω την αίσθηση ότι π.χ θα κοιτάς το παιδί κ θα βλέπεις ένα λακακι που κάνει σαν το μπαμπά του, την μυτούλα κτλπ και δεν θα επικεντρωνεσαι σε άλλα που ίσως φέρνουν σε σένα. Θα σας πω στην πράξη ^_^

Κι αλλάζουν κ συνεχεια,αυτό που το πας?? Ειδικά τον πρώτο χρόνο αλλάζουν συνεχώς φάτσες!!:D


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...