Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας και πάλι!! Γύρισα από κλινικη, η μικρούλα μου είναι σε πολύ καλό δρόμο σχεδόν έτοιμη, βέβαια διαστολή δεν εχω.. συσπάσεις το nst έδειξε κάποιες ανα τεταρτο.. μου πρότεινε ο γιατρός αν ήθελα ακόμα και σήμερα μπορούσαμε να μπουμε με προκληση ή μέσα στις επόμενες μέρες.. εκτός αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός που υπάρχουν πιθανότητες μου είπε.. αχ μακάρι.. αλλά κ με πρόκληση να πάω το πήρα λίγο πιο ζεστά, αφού είναι έτοιμη η μικρή.. να φανταστείτε στην εξέταση ακούμπησε το κεφαλάκι της και εκείνη κουνήθηκε το έδειξε και το nst χεχε!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Πήγα for it αλλά τίποτα! Καμία αλλαγή δε νιώθω. Είμαι σίγουρη πως είναι καιρός τελικά που έχω 2 διαστολή. Και θα το φτάσω το Σάββατο που έχουμε βάλει deadline. Έτσι νιώθω. 

@marianna1986 κι εγώ δεν είχα βοήθεια καμία. Τα είχα παίξει. Κυριως γιατί ένιωθα πως δεν έχω ιδέα τι να κάνω κι αν τα κάνω καλά και δεν υπήρχε κάποιος να μου πει πως ακριβώς να αντιδράσω σε κάθε περίπτωση. Είχα πρήξει την παιδίατρο. Ο άντρας μου καλό χρυσός αλλά έλειπε οοοολη μέρα στη δουλειά και μετά ερχόταν και μου έλεγε να κάνω ένα μπάνιο κι αναλαμβανω εγώ. Και μπορεί να καθόταν δυο ωρες στο μπάνιο! Περιποίηση δόντια με οδοντικό νημα κτλ. Έβγαινε κι εγώ ήμουν έξαλλη!! Έκανα μπάνιο μια δυο φορές την εβδομάδα με το χρονόμετρο! Αφού ρίξαμε κάτι ομηρικούς καβγάδες το λύσαμε αυτό το θέμα. Μετά ξεκίνησαν τα ταξίδια στο εξωτερικό. Έλειπε μια δυο εβδομαδες τη φορά. Αναγκαζομουν να αφήνω τρεις φορές τη μέρα το μωρό μόνο του για να βγάλω το σκυλάκι μας βολτα. Τα είχα παίξει! Τώρα έχουμε την νταντα και ευτυχως λόγω κορονοϊού δεν έχει ταξίδια στο εξωτερικό. Οποτε από αυτή την αποψη είμαι ποοολυυυυ καλυτερα!

Χαχα αχ ας γίνει το καλυτερο. Τι να κάνεις κ εσυ... Να σ πω θέλω εμπειρίες από το Ρέα.. Γιατί θα ακολουθήσω.. Θέλω να μου τα πεις ολαααα χαχαχαχα

Όλες στην αρχή τα ίδια κάναμε λοιπόν.. Εγώ άλλαξα πεντε παιδιατρους και κατέληξα σε δυο.. Να με ανέχονται χαχαχ

Οχι περα απο την πλακα έπεσα και σε μα... Κες γιατρους.. Και σαν πρωτομανουλα τα χα παίξει όπως λέτε... 

Μια χαρά θα τα παμε εεε

Just now, Eirini_ka είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και πάλι!! Γύρισα από κλινικη, η μικρούλα μου είναι σε πολύ καλό δρόμο σχεδόν έτοιμη, βέβαια διαστολή δεν εχω.. συσπάσεις το nst έδειξε κάποιες ανα τεταρτο.. μου πρότεινε ο γιατρός αν ήθελα ακόμα και σήμερα μπορούσαμε να μπουμε με προκληση ή μέσα στις επόμενες μέρες.. εκτός αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός που υπάρχουν πιθανότητες μου είπε.. αχ μακάρι.. αλλά κ με πρόκληση να πάω το πήρα λίγο πιο ζεστά, αφού είναι έτοιμη η μικρή.. να φανταστείτε στην εξέταση ακούμπησε το κεφαλάκι της και εκείνη κουνήθηκε το έδειξε και το nst χεχε!!

Αντε αντε είστε έτοιμα τα κορίτσια... Πολυ χαίρομαι... Με το καλό. Ευχομαι να ξεκινήσει συντομα η διαδικασία όπως και να χει.  . 

Ετοιμάσου λοιπόν να γνωρίσεις τον έρωτα αααα, την κοράκλα σας

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Χαχα αχ ας γίνει το καλυτερο. Τι να κάνεις κ εσυ... Να σ πω θέλω εμπειρίες από το Ρέα.. Γιατί θα ακολουθήσω.. Θέλω να μου τα πεις ολαααα χαχαχαχα

Όλες στην αρχή τα ίδια κάναμε λοιπόν.. Εγώ άλλαξα πεντε παιδιατρους και κατέληξα σε δυο.. Να με ανέχονται χαχαχ

Οχι περα απο την πλακα έπεσα και σε μα... Κες γιατρους.. Και σαν πρωτομανουλα τα χα παίξει όπως λέτε... 

Μια χαρά θα τα παμε εεε

Αντε αντε είστε έτοιμα τα κορίτσια... Πολυ χαίρομαι... Με το καλό. Ευχομαι να ξεκινήσει συντομα η διαδικασία όπως και να χει.  . 

Ετοιμάσου λοιπόν να γνωρίσεις τον έρωτα αααα, την κοράκλα σας

Ανυπομονωωωωω!!!!! Με το καλό σε όλες μας κορίτσια!! Εσείς είστε και αρκετές εμπειρες, οι υπόλοιπες οι πρωτοτόκες να δούμε!! Ένα σοκ στην αρχή θα το πάθουμε!! Στην κλινική μια κοπέλα ακουγόταν που γεννουσε μέχρι που ακούστηκε το κλάμα του μωρού της, τι ωραίο αίσθημα είχα κατασυγκινηθει!! :x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Κορίτσια μου γεια σας και πάλι!! Γύρισα από κλινικη, η μικρούλα μου είναι σε πολύ καλό δρόμο σχεδόν έτοιμη, βέβαια διαστολή δεν εχω.. συσπάσεις το nst έδειξε κάποιες ανα τεταρτο.. μου πρότεινε ο γιατρός αν ήθελα ακόμα και σήμερα μπορούσαμε να μπουμε με προκληση ή μέσα στις επόμενες μέρες.. εκτός αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός που υπάρχουν πιθανότητες μου είπε.. αχ μακάρι.. αλλά κ με πρόκληση να πάω το πήρα λίγο πιο ζεστά, αφού είναι έτοιμη η μικρή.. να φανταστείτε στην εξέταση ακούμπησε το κεφαλάκι της και εκείνη κουνήθηκε το έδειξε και το nst χεχε!!

Με το καλό κι εσυ! Να δούμε τελικά ποια θα είναι η επόμενη. Κονταροχτυπιομαστε! 

Just now, Nina13 είπε:

Χαχα αχ ας γίνει το καλυτερο. Τι να κάνεις κ εσυ... Να σ πω θέλω εμπειρίες από το Ρέα.. Γιατί θα ακολουθήσω.. Θέλω να μου τα πεις ολαααα χαχαχαχα

Όλες στην αρχή τα ίδια κάναμε λοιπόν.. Εγώ άλλαξα πεντε παιδιατρους και κατέληξα σε δυο.. Να με ανέχονται χαχαχ

Οχι περα απο την πλακα έπεσα και σε μα... Κες γιατρους.. Και σαν πρωτομανουλα τα χα παίξει όπως λέτε... 

Μια χαρά θα τα παμε εεε

Αντε αντε είστε έτοιμα τα κορίτσια... Πολυ χαίρομαι... Με το καλό. Ευχομαι να ξεκινήσει συντομα η διαδικασία όπως και να χει.  . 

Ετοιμάσου λοιπόν να γνωρίσεις τον έρωτα αααα, την κοράκλα σας

Ναι ναι θα ενημερώσω για όλα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Με το καλό κι εσυ! Να δούμε τελικά ποια θα είναι η επόμενη. Κονταροχτυπιομαστε! 

Ναι ναι θα ενημερώσω για όλα! 

Και ότι χρειαστείς να μου στειλεις... Αχρείαστη να μαι και να πανε ολα τέλεια... 

Μου εχουν στείλει παρα πολλα κορίτσια που γέννησαν τελευταία... Έχουν διαβάσει τις εμπειρίες μας και ταυτίζονται...

Και γενικά βλέπω ότι όλες οι γυναίκες έχουμε ανάγκη από υποστήριξη και να τα συζητάμε μεταξυ μας.. Τα όμορφα μα και τα άσχημα.. Ευχομαι σε όλες μόνο όμορφα παντως.... 

Just now, Eirini_ka είπε:

Ανυπομονωωωωω!!!!! Με το καλό σε όλες μας κορίτσια!! Εσείς είστε και αρκετές εμπειρες, οι υπόλοιπες οι πρωτοτόκες να δούμε!! Ένα σοκ στην αρχή θα το πάθουμε!! Στην κλινική μια κοπέλα ακουγόταν που γεννουσε μέχρι που ακούστηκε το κλάμα του μωρού της, τι ωραίο αίσθημα είχα κατασυγκινηθει!! :x

Σοκ βέβαια... Αλλά θα το ξεπεράσετε και ολα θα πανε καλα, μα και να μην πανε.. Θα τα κάνετε εσείς να πανε... Έτσι να το πατετε δυναμικά ααα

Ωραίο συναίσθημα.. Λυτρωση για την γυναίκα και μετά ατελειωτη απέραντη αγάπη για το μωρό της

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina13 είπε:

Και ότι χρειαστείς να μου στειλεις... Αχρείαστη να μαι και να πανε ολα τέλεια... 

Μου εχουν στείλει παρα πολλα κορίτσια που γέννησαν τελευταία... Έχουν διαβάσει τις εμπειρίες μας και ταυτίζονται...

Και γενικά βλέπω ότι όλες οι γυναίκες έχουμε ανάγκη από υποστήριξη και να τα συζητάμε μεταξυ μας.. Τα όμορφα μα και τα άσχημα.. Ευχομαι σε όλες μόνο όμορφα παντως.... 

Σοκ βέβαια... Αλλά θα το ξεπεράσετε και ολα θα πανε καλα, μα και να μην πανε.. Θα τα κάνετε εσείς να πανε... Έτσι να το πατετε δυναμικά ααα

Ωραίο συναίσθημα.. Λυτρωση για την γυναίκα και μετά ατελειωτη απέραντη αγάπη για το μωρό της

Α ναι. Θα στείλω. Εννοείται πως η μια ειναι εδώ για να βοηθαει την άλλη! 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Irinoula86 said:

Κορίτσια εγώ πήγα σήμερα γιατρο..... Δεν είδε κάτι διαφορετικό..... Ουτε κολπική με εξετασε..... Μου είπε την επόμενη φορά που θα είναι σε μια εβδομαδα..... Έχουμε Μ είπε άλλες 10 μέρες ακόμα και αν δεν έχω γεννήσει θα με κοιτάζει κάθε μέρα για να δουμε πως θα προχωρησουμε..... Στενοχωρήθηκα λίγο γτ έλεγα ότι είναι κοντά.... Αλλά όχι.... Έχει βολευτει ο κυριος!!!!αιώνας μ φαίνονται οι 10 μερες..... 

Ειρηνουλα ήθελα να σε ρωτήσω! Με το τεστ του συζύγου τί θα κάνετε; Εγώ θα κάνω το δικό μου αύριο αλλά από ότι είπες του συνοδού πρέπει να είναι τις τελευταίες 72 ώρες; Και ζητούν και για εκείνον το μοριακό, σωστά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

Κορίτσια μουυυυ τι κάνετε??

Εγώ πλέω σε πελάγη ευτυχίας καθώς σε λίγο πάμε σπίτι μας!!!!

Όλα καλά δόξα τον Θεό εγώ είμαι σούπερ από την ώρα που γέννησα ήδη οπότε δε μιλάω καν κ ο μπέμπης μου είναι ένα γάμο βυζοτσιμπουρο!! Δεύτερη μέρα του έδωσα 3 φορές συμπλήρωμα ανά 6 ωρο γτ δεν είχε κατέβει το γάλα μου κ αρνιομουν να τον βλέπω να βασανίζεται καθώς είχε μείνει ξύπνιος όλο το βράδυ 10 ώρες κ πάλευε με το στήθος..φυσικά συνέχισα ανά μία ώρα να τον έχω στήθος κ από τη 3 ημέρα ξημερώματα έχω ροή κανονικοτατη!!! Σημερα 4η μερα κ ήδη πήρε κάποια γραμμάρια από αυτά που είχε χάσει!!

Στα δικά σας, @elenioz κοριτσάκι μας μικρό καλή επιτυχία  κ μη σε νοιάζει τίποτε παρά το θαύμα που σε λίγο θα κρατάς στην αγκαλιά σου!!

@Anastasia05 μου πολύ χαίρομαι που κανονισες το ραντεβού σου γτ ήξερα πόσο το θες!! Ανυπομονώ να ακούσω τα ευχάριστα!!

@Eva137 χμμμμ το μυστικό μου..? Τον παρακαλούσα από τη κοιλιά κ με λυπήθηκε:P όλα έρχονται όταν εκείνα βρουν τη καταλήλη στιγμή,εμπιστεψου τον!! Εν τω μεταξύ σου ακούγεται πολύ 3500 κιλά αλλά ο δικός μου γεννήθηκε 3450 κ ήταν ένα γατάκι στα μάτια μου...

Άντε άντε να γεμίσω το πινακακι μας ανυπομονώ!!!!!!

Γλυκιά μανούλα πόση ευτυχία εχεις μέσα σου;;;; αχχχχχ με κάνεις να λαχταράω ακόμα παραπάνω!!!

Τώρα που έχεις ροή βουυυυρρρρ όλη μέρα στα μεμε ο πασακας σου να πιάσει και να ευχαριστηθεί γαλατάκι μανουλας!!!!

Πολύ καλό πάντως που πήρε ήδη γραμμάρια!!!!

Δώστου ένα φιλί στα πατουσινια από μένα!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Πήγα for it αλλά τίποτα! Καμία αλλαγή δε νιώθω. Είμαι σίγουρη πως είναι καιρός τελικά που έχω 2 διαστολή. Και θα το φτάσω το Σάββατο που έχουμε βάλει deadline. Έτσι νιώθω. 

@marianna1986 κι εγώ δεν είχα βοήθεια καμία. Τα είχα παίξει. Κυριως γιατί ένιωθα πως δεν έχω ιδέα τι να κάνω κι αν τα κάνω καλά και δεν υπήρχε κάποιος να μου πει πως ακριβώς να αντιδράσω σε κάθε περίπτωση. Είχα πρήξει την παιδίατρο. Ο άντρας μου καλό χρυσός αλλά έλειπε οοοολη μέρα στη δουλειά και μετά ερχόταν και μου έλεγε να κάνω ένα μπάνιο κι αναλαμβανω εγώ. Και μπορεί να καθόταν δυο ωρες στο μπάνιο! Περιποίηση δόντια με οδοντικό νημα κτλ. Έβγαινε κι εγώ ήμουν έξαλλη!! Έκανα μπάνιο μια δυο φορές την εβδομάδα με το χρονόμετρο! Αφού ρίξαμε κάτι ομηρικούς καβγάδες το λύσαμε αυτό το θέμα. Μετά ξεκίνησαν τα ταξίδια στο εξωτερικό. Έλειπε μια δυο εβδομαδες τη φορά. Αναγκαζομουν να αφήνω τρεις φορές τη μέρα το μωρό μόνο του για να βγάλω το σκυλάκι μας βολτα. Τα είχα παίξει! Τώρα έχουμε την νταντα και ευτυχως λόγω κορονοϊού δεν έχει ταξίδια στο εξωτερικό. Οποτε από αυτή την αποψη είμαι ποοολυυυυ καλυτερα!

Κ εγώ τα ίδια... Τον πρώτο καιρό ήμουν πολύ πελαγωμενη αλλά ο άντρας μου με βοήθησε να ξεμπλοκαρω... Είναι όμως πολύ της λογικής δλδ οκ είναι ένα μωρό, τρωει, κοιμάται σιγά την κούραση! Στην ουσία έτσι είναι αλλά άντε αυτό να το καταλάβει μια λεχώνα! 

Μακάρι αυτή τη φορά να το πάρουμε πιο χαλαρά και να μην μας πιάσουν τα ψυχολογικά μας!

  • Μου αρέσει 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Κ εγώ τα ίδια... Τον πρώτο καιρό ήμουν πολύ πελαγωμενη αλλά ο άντρας μου με βοήθησε να ξεμπλοκαρω... Είναι όμως πολύ της λογικής δλδ οκ είναι ένα μωρό, τρωει, κοιμάται σιγά την κούραση! Στην ουσία έτσι είναι αλλά άντε αυτό να το καταλάβει μια λεχώνα! 

Μακάρι αυτή τη φορά να το πάρουμε πιο χαλαρά και να μην μας πιάσουν τα ψυχολογικά μας!

Μεγάλη αλήθεια.. πολύ πιο δυσκολη περίοδος (ψυχολογικά) η λοχεία από την εγκυμοσύνη. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βιωσα

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Μεγάλη αλήθεια.. πολύ πιο δυσκολη περίοδος (ψυχολογικά) η λοχεία από την εγκυμοσύνη. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βιωσα

Ναιιι και για εμενα έτσι ήταν. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Renez said:

Κορίτσια μουυυυ τι κάνετε??

Εγώ πλέω σε πελάγη ευτυχίας καθώς σε λίγο πάμε σπίτι μας!!!!

Όλα καλά δόξα τον Θεό εγώ είμαι σούπερ από την ώρα που γέννησα ήδη οπότε δε μιλάω καν κ ο μπέμπης μου είναι ένα γάμο βυζοτσιμπουρο!! Δεύτερη μέρα του έδωσα 3 φορές συμπλήρωμα ανά 6 ωρο γτ δεν είχε κατέβει το γάλα μου κ αρνιομουν να τον βλέπω να βασανίζεται καθώς είχε μείνει ξύπνιος όλο το βράδυ 10 ώρες κ πάλευε με το στήθος..φυσικά συνέχισα ανά μία ώρα να τον έχω στήθος κ από τη 3 ημέρα ξημερώματα έχω ροή κανονικοτατη!!! Σημερα 4η μερα κ ήδη πήρε κάποια γραμμάρια από αυτά που είχε χάσει!!

Στα δικά σας, @elenioz κοριτσάκι μας μικρό καλή επιτυχία  κ μη σε νοιάζει τίποτε παρά το θαύμα που σε λίγο θα κρατάς στην αγκαλιά σου!!

@Anastasia05 μου πολύ χαίρομαι που κανονισες το ραντεβού σου γτ ήξερα πόσο το θες!! Ανυπομονώ να ακούσω τα ευχάριστα!!

@Eva137 χμμμμ το μυστικό μου..? Τον παρακαλούσα από τη κοιλιά κ με λυπήθηκε:P όλα έρχονται όταν εκείνα βρουν τη καταλήλη στιγμή,εμπιστεψου τον!! Εν τω μεταξύ σου ακούγεται πολύ 3500 κιλά αλλά ο δικός μου γεννήθηκε 3450 κ ήταν ένα γατάκι στα μάτια μου...

Άντε άντε να γεμίσω το πινακακι μας ανυπομονώ!!!!!!

Τί ωραία, τώρα θα είστε σπιτάκι σας!:wub: Χαχα, έτσι είναι τις πρώτες εβδομάδες, βυζοτσιμπουρα!:D Αφού έχει μάθει να θηλάζει και πήρε ήδη και κάποια γραμμάρια, όλα τέλεια! Εσένα σου πέρασε ο πόνος στο στήθος? Μωρέ όλα τα μωράκια έρχονται κάποια στιγμή, στην ώρα του το καθένα. Κι εγώ να σου πω την αλήθεια δεν είναι ότι βιάζομαι (αν και μια δυσφορία τη νιώθω όσο να ναι)... το exit strategy με απασχολεί, όπως πιστεύω και όλες μας, και ο γιατρός μου με προειδοποίησε ήδη ότι ίσως χρειαστούμε πρόκληση ή στην έσχατη λύση καισαρική, αλλά ό,τι είναι να γίνει θα γίνει στο τέλος. Δεν μπορούμε να το ελέγξουμε από πριν, μόνο υπομονή κάνουμε. Πάντως το πινακάκι θα αρχίσει να γεμίζει για τα καλά τώρα που μπήκαμε στον Οκτώβριο!:wink: Καλό μήνααααα κιόλας!!

 

5 hours ago, Anastasia05 said:

Ναι λίγο έμεινε!:wub: Πρήξιμο δεν έχω,τη βέρα εχθές την έβγαλα φαντάσου. Η κοιλιά όμως κ ολα αυτά τα πονακια μόνο σε αυτη την εγκυμοσύνη ! Σαν σαραβαλακι νιώθω!

Κουράγιο για τον γιο! Ξέρω είναι σκληρό, αλλά όλα θα γίνουν για την αδερφούλα του!!!:)

Όλα καλά λοιπόν! Θα το παλέψει κ θα το βρει! Όσο δυναμώνει θα του είναι πιο εύκολο! 

Ευχαριστώ πολύ! Μέσα στο Σούκου θα σας πω κι εγώ τα νέα μου για τον λεβέντη μου,με το καλο:wub:

Εγώ πάλι ευτυχώς την βέρα μου την είχα βγάλει κάπου στον 5ο μήνα, όσο ακόμα μπορούσα. Χθες άδειαζα την κούτα με τα κοσμήματα/καλλυντικά και πήγα να την δοκιμάσω και έφτανε με το ζόρι μέχρι το μεσαίο κόκκαλο του παράμεσου. Μετά θυμήθηκα την αδερφή μου που μου είπε ότι ακόμα δε μπορεί να φορέσει τα δαχτυλίδια της (ένα χρόνο μετά την γέννα του 2ου παιδιού) και τρόμαξα λίγο. Ελπίζω να επανέλθουν τα δάχτυλά μου μετά τη γέννα και να μην έχουν μεγαλώσει για τα καλά.:wacko:

 

4 hours ago, LadyP said:

Άντε να δούμε! Αν και νομίζω ότι παίζει η μπέμπα μαζί μου και θα με τραβήξει έτσι μεεεερες! Πάντως έστειλα τον άντρα να πάρει κανένα ανανά και τσάι raspberry ! Τόσο ξεπεσα και αρχίζω να δοκιμάζω βλακείες που διαβάζω:razz: πάντως δεν θέλω να περιμένω και πολύ γιατί η ψυχολογία μου δεν είναι η καλύτερη! Είναι που όλη μέρα δνε κάνω τίποτα... Έχω ανυπομονησία, όσο κάθομαι και τα σκέφτομαι αγχώνομαι και όλας δεν περνάω πολύ καλά!

Κι εγώ ήπια τσάι raspberry χθες για πρώτη φορά, χαχα! Δεν είχε γεύση raspberry αλλά ευτυχώς πίνεται. Καυτερά να σου πω φοβάμαι να φάω μήπως μου φέρουν παραπάνω καούρες. Επίσης έκανα και μερικά καθίσματα/squats και abdominal lift & tuck (γκούγκλαρέ το αν θες) που υποτίθεται ότι μπορεί να βοηθήσει το κεφάλι του μωρού να εμπεδωθεί στη λεκάνη... αχ, τί άλλο θα κάνουμε πια!:P

 

Just now, Eirini_ka said:

Κορίτσια μου γεια σας και πάλι!! Γύρισα από κλινικη, η μικρούλα μου είναι σε πολύ καλό δρόμο σχεδόν έτοιμη, βέβαια διαστολή δεν εχω.. συσπάσεις το nst έδειξε κάποιες ανα τεταρτο.. μου πρότεινε ο γιατρός αν ήθελα ακόμα και σήμερα μπορούσαμε να μπουμε με προκληση ή μέσα στις επόμενες μέρες.. εκτός αν ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός που υπάρχουν πιθανότητες μου είπε.. αχ μακάρι.. αλλά κ με πρόκληση να πάω το πήρα λίγο πιο ζεστά, αφού είναι έτοιμη η μικρή.. να φανταστείτε στην εξέταση ακούμπησε το κεφαλάκι της και εκείνη κουνήθηκε το έδειξε και το nst χεχε!!

Μπράβο, όλα δείχνουν ότι πλησιάζει ο τοκετός... με το καλό! Αν όχι η επόμενη, είσαι σίγουρα από τις επόμενες!:wink: Εύχομαι όλα να σου έρθουν βολικά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

@Eva137 καλό μήνα μακρινή μέλλουσα μανούλα! 

Εμένα το μόνο άγχος που μου έσκασε αυτές τις μέρες είναι μήπως βγει θετικό το τεστ κοβιντ (που δεν έχω κανένα σύμπτωμα και είμαι κλεισμένη και μέσα στο σπίτι!) και καταλήξω να γεννήσω σε νοσοκομείο με γιατρό που δεν τον έχω ξαναδεί!! Παιχνίδια του μυαλού είναι αυτά! Για τον τοκετό άγχος μηδέν προς το παρόν!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S said:

@Eva137 καλό μήνα μακρινή μέλλουσα μανούλα! 

Εμένα το μόνο άγχος που μου έσκασε αυτές τις μέρες είναι μήπως βγει θετικό το τεστ κοβιντ (που δεν έχω κανένα σύμπτωμα και είμαι κλεισμένη και μέσα στο σπίτι!) και καταλήξω να γεννήσω σε νοσοκομείο με γιατρό που δεν τον έχω ξαναδεί!! Παιχνίδια του μυαλού είναι αυτά! Για τον τοκετό άγχος μηδέν προς το παρόν!

Μπράβο σου που δεν έχεις άγχος για τον τοκετό... έτσι χαλαρή να είσαι μέχρι το τέλος! Και για το κοβιντ τεστ μην ανησυχείς μωρέ, αφού δεν έχεις κάποιο λόγο. Για τον γιατρό σίγουρα λογικό είναι να θες να σε ξεγεννήσει ο δικός σου και θα δεις όλα θα γίνουν όπως πρέπει. Αυτό και μένα με απασχολεί λίγο γιατί ο γιατρός μου φεύγει για διακοπές 4 μέρες μετά από την πητ μου, οπότε πιθανό να μη με ξεγεννήσει αυτός, αλλά τί να κάνω... θα δούμε.


vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου,μανούλες έτοιμες αχ σας διάβασα πεταχτά κ πόσο καταλαβαινω τις ανησυχίες όλων,όλα αυτά σκέφτομαι κι εγώ! Κ το μετά πως θα αντέξω με 2 μωρά, κ τον σύζυγό που με βοηθάει αλλά μου σπάει κ τα νεύρα ώρες ώρες, ορμόνες είναι αυτές...Κ μην με βρει καμμία συμφορά με τον ιό...Έλεος!

Σαν τα καρτούν που έχουν τα αγγελάκια κ τα διαβολακια γύρω γύρω από το κεφάλι αλλά εγώ έχω κοριτσάκια! Αχαχαχα μέσα στο μυαλό μου!

Βρε κορίτσια μου έχω άγχος Μήπως σπάσουν ρα νερά νωρίτερα, φοβάμαι! Βρε σεις που περιμένετε με διαστολή κ πονάκια από ώρα σε ώρα πως αντέχετε την αναμονή! Δύναμη που την έχουμε οι μανούλες!!! Μεγάλη συμπαράσταση είστε! :)

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...