Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@LadyP @Aurora S και εγώ εδώ μαζί στην αναμονή. Θα δούμε το γιατρό πάλι μέσα στην εβδομάδα να αποφασίσουμε. Μας είπε όμως ότι θέλει να το αφήσουμε το πολυ 40+1/40+2 και μετά να σκεφτουμε για πρόκληση. Τον εμπιστεύομαι σιγουρα αλλά λίγο με αγχώνει η προοπτικη. Μακάρι να ξεκινήσει κάτι φυσιολογικά.:x:x Αν και καταλαβαίνω ότι όλα αυτά στο τέλος δεν έχουν σημασία. Καλά να είναι ολα τα μωράκια μας μόνο!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Irinoula86 ????

Ρε συ γεννησες? Χαχαχαχαχα δεν ξέρω αν σε πιστεύω...Αχαχαχαχα

Μπράβο κορίτσι μου! Σιδερενιοι και οι 2 σας! Να χαίρεστε το παιδάκι σας! Περιμένουμε λεπτομέρειες!!!:wub:

  • Χαχα 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλησπερα!!!! Να σου ζήσει Ιιιι κορίτσι μου!!!!! Μεγάλος ε??? ¿? Τελει;λα.... 

Φαντάζομαι επιστρέψετε σπιτάκι σας!!! Με το καλό να βρείτε τους ρυθμους σας και να είναι υγιής και καλοτυχο ς!!!! 

Παρακαλω να γίνει κίτρινο και το δικό μου όνομα!!!!χαχαχαχ γέννησαμε!!!!! Επιτέλους!!!!! 

Ιιιιιιιιιιιιιι να σου ζήσει!!!!!! Πες μας καλέ λεπτομερείες!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Irinoula86 Aαα συγχαρητήρια!!!!! Να σας ζήσει! Όποτε μπορείς πες μας λεπτομέρειες! Και καμιά λεπτομέρεια για το μαιευτήριο :) Καλή λοχεία και καλή ανατροφή!

Just now, Blossombaby said:

@LadyP @Aurora S και εγώ εδώ μαζί στην αναμονή. Θα δούμε το γιατρό πάλι μέσα στην εβδομάδα να αποφασίσουμε. Μας είπε όμως ότι θέλει να το αφήσουμε το πολυ 40+1/40+2 και μετά να σκεφτουμε για πρόκληση. Τον εμπιστεύομαι σιγουρα αλλά λίγο με αγχώνει η προοπτικη. Μακάρι να ξεκινήσει κάτι φυσιολογικά.:x:x Αν και καταλαβαίνω ότι όλα αυτά στο τέλος δεν έχουν σημασία. Καλά να είναι ολα τα μωράκια μας μόνο!!!

Υπομονή!! Εμένα μου είπε και να διανύσουμε την 40η! Αλλά αύριο έχω ραντεβού οπότε θα δω τί καινούργιο θα συζητήσουμε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Efi@ να σου ζήσει!!!! Καλέ 56 εκατοστα; Ολόκληρος παίδαρος! Να τον γράψεις μπάσκετ από τώρα!!!

@Irinoula86 να σου ζήσει!!!! Τι τέλεια! Επιτέλους! Μας πέταξες όμως έτσι ξερά ότι γεννησες χωρίς λεπτομέρειες; Αχαχα! Περιμένουμε μόλις μπορέσεις!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Irinoula86 άντε κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Να σου ζήσει το αντράκι σου γερό κ δυνατο να είναι!!!:x

Εννοείται συμφωνώ με τους προλαλησαντες κ θέλω λεπτομέρειες!!;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλησπερα!!!! Να σου ζήσει Ιιιι κορίτσι μου!!!!! Μεγάλος ε??? ¿? Τελει;λα.... 

Φαντάζομαι επιστρέψετε σπιτάκι σας!!! Με το καλό να βρείτε τους ρυθμους σας και να είναι υγιής και καλοτυχο ς!!!! 

Παρακαλω να γίνει κίτρινο και το δικό μου όνομα!!!!χαχαχαχ γέννησαμε!!!!! Επιτέλους!!!!! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Περιμένουμε λεπτομέρειες όποτε μπορέσεις!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Κορίτσια μου άλλη μία ερώτηση σε όσες γεννησατε φυσιολογικά. Το κλύσμα ήταν αποτελεσματικό;

Σε αυτή τη γέννα δεν πρόλαβα να κάνω όμως στην προηγούμενη είχα κάνει και ήταν άκρως αποτελεσματικο:huh:

Όσες έχετε γεννήσει έχετε βγει έξω με τα μωρά σας; Χτες πήγα κούνιες και για ψωνια με τη μεγάλη (το μωρό σπίτι) και σήμερα πήγαμε οικογενειακώς για καφέ (σε εξωτερικό χώρο) και το μωρο το είχα σε sling. Μήπως είμαι λίγο απερίσκεπτη; Λίγες μέρες έκατσα μέσα κ κόντεψα να πάρω ναρκωτικά από την απαλεψια.

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aurora S είπε:

Κορίτσια μου άλλη μία ερώτηση σε όσες γεννησατε φυσιολογικά. Το κλύσμα ήταν αποτελεσματικό;

Φουλ φίλη!!! Χαχαχαχακ δε πονάει καθόλου καλέ!! Απλά σε εμένα έδρασε 20'-30' μετά !!

Αφού την 3η μέρα μετά τον τοκετό δεν είχα πάει τουαλέτα γτ φοβόμουν (με τα ράμματα από κάτω..) κ παρακαλαγα να ξανά κάνω κλισμα να ξεφουσκώσω... χαχαχαχα τρεληηηηη!!

 

Just now, marianna1986 είπε:

Σε αυτή τη γέννα δεν πρόλαβα να κάνω όμως στην προηγούμενη είχα κάνει και ήταν άκρως αποτελεσματικο:huh:

Όσες έχετε γεννήσει έχετε βγει έξω με τα μωρά σας; Χτες πήγα κούνιες και για ψωνια με τη μεγάλη (το μωρό σπίτι) και σήμερα πήγαμε οικογενειακώς για καφέ (σε εξωτερικό χώρο) και το μωρο το είχα σε sling. Μήπως είμαι λίγο απερίσκεπτη; Λίγες μέρες έκατσα μέσα κ κόντεψα να πάρω ναρκωτικά από την απαλεψια.

Είσαι μια χαρά λογική κ για να παραμείνουμε ψυχικά υγιείς (πράγμα εξίσου σημαντικό με τη σωματική υγεία κατά εμέ!) Πολύ καλά κάνατε κ βγήκατε!!

Εμείς τη προηγούμενη εβδομάδα (ήταν 1ας εβδομάδας ο μπέμπης) πήγαμε στη γειτονιά καροτσαδα κ για καφέ σε εξωτερικό χώρο βέβαια κ κάτσαμε κ απομονωμένα γτ όσο κ να ήθελα να βγω έχω κ ένα φόβο ενδομοιχα ομολογώ! Κ σήμερα που έκλεισε 2 εβδομαδες πήγαμε οικογενειακώς (κ με τα σκυλοπαιδα μας!) 2 ώρες καροτσαδα περικαλω στο κέντρο κ το χαρήκαμε οοολοι φουλ!! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Renez με προβληματίζει μη γίνει ατύχημα στις εξωθήσεις:ph34r: ξέρω ότι συμβαίνει μερικές φορές κ οι γιατροί κ οι μαίες δεν απασχολούνται καν... Αλλά η ιδέα κ μόνο με μπλοκάρει

@Renez αλήθεια, όσες ήσασταν ήδη σκύλο ή γάτο-μανες πώς είναι η κατάσταση με τα νέα μέλη;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@Renez με προβληματίζει μη γίνει ατύχημα στις εξωθήσεις:ph34r: ξέρω ότι συμβαίνει μερικές φορές κ οι γιατροί κ οι μαίες δεν απασχολούνται καν... Αλλά η ιδέα κ μόνο με μπλοκάρει

Μπααα φίλη είναι πολύ δραστικό το κλισμα πιστεψε με...

Όπως επίσης να σου πω πως εκείνη την ώρα το μόνο που δε θα σκέφτεσαι είναι αυτό(ειδικά αν δε κάνεις επισκληριδιο) αλλά κ επισκληριδιο να κάνεις θα έχεις τόσο το νου σου στο να βγει το μωρό κ να είστε κ οι δύο καλά που ειλικρινά δε θα σκέφτεσαι τίποτε άλλο!!

Σας είχα πει το μεγαλύτερο σοκ μου μετά τη γέννα? Λοιπόν επειδή οκ το ήθελε η μοίρα κ γέννησα τελείως φυσικά χωρίς αναισθησία κ ένιωσα σε κάθε μου κύτταρο τον πόνο 10 ώρες μόλις βγήκε ο μπέμπης κ με έραβαν ήμουν πολύ αδύναμη κ ζαλισμενη κ τα αυτιά μου βουιζαν σκεφτείτε από το σπρώξιμο κ τη πίεση..κ τότε πάνω στη ζαλάδα μου σκέφτηκα "έχε γούστο απλά να κοιμάμαι κ να ονειρεύομαι πως γέννησα κ να ξυπνήσω έγκυος στο δωμάτιο οδυνων κ να πρεπει να το ξανά ζήσω όλο αυτό???" 

Κ ειλικρινά δάγκωσα με δύναμη τα χείλη μου να πονέσω να σιγουρευτώ ότι ξύπνησα..

Κ πίστεψε με το μόνο που σκεφτόμουν ήταν να γεννήσω κ να είμαστε καλά,δε με ενδιέφεραν ατυχήματα/πως με έκοψαν/πως με εραψαν τίποτε!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

@Renez με προβληματίζει μη γίνει ατύχημα στις εξωθήσεις:ph34r: ξέρω ότι συμβαίνει μερικές φορές κ οι γιατροί κ οι μαίες δεν απασχολούνται καν... Αλλά η ιδέα κ μόνο με μπλοκάρει

Δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά και με κλίμα μπορεί κάτι να βγει:lol: αλλά εκείνη την ώρα ούτε καν το σκεφτεσαι!

@Renez αχ ωραία και εσύ δικιά μου είσαι! Απλά μέχρι να γίνουν 3 μηνών πρέπει να προσέχουμε αλλά πιστεύω σε εξωτερικούς χώρους όλα καλά!

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...