Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Εγώ σήμερα 38κ2 εκεί που έφτιαχνα tacos (μ έπιασε το TexMex σήμερα @Eva137 ), κατάλαβα τί είναι οι Braxton-Hicks! Στην αρχή νόμιζα ότι τεντωνόταν η μπέμπα αλλά μετά κατάλαβα ότι η μπέμπα ροχαλίζει του καλού καιρού και κάτι άλλο συμβαίνει!

Επιτέλους γιατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι θα μείνω με την κοιλούμπα εσαεί... Καλά, μη φανταστείτε, σφίγγει λιγάκι, δε με βλέπω σύντομα!

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 7

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Aurora S είπε:

@Renez @marianna1986 το ίδιο ακριβώς λέει κ η μαία... Κ φαντάζομαι ότι θα το ξεχάσω όταν πάω εκεί... Αλλά αυτή τη στιγμή με μπλοκάρει:???:

Αχ εγώ είχα τον άντρα μου στον τοκετό και όταν ξεκίνησαν οι εξωθήσεις σκεφτόμουν μην έχω κανένα ατύχημα και κοιτάξει προς τα κει και δεν με ξαναδεί ποτε ερωτικά και δεν έσπρωχνα σωστά :P Τελικά του φώναξα να μην τολμήσει να γυρίσει το κεφάλι του προς τα εκεί (Είναι ψηλός 2 μέτρα, όπου και να κάτσει βλέπει) και όταν κατέβασαν το κρεβατι και μου έβαλαν εκείνα τα σεντόνια και δεν έβλεπε τιποτα, αφέθηκα να σπρώξω για να βγει το μωρό. 

Η αλήθεια είναι πως εκείνη τη στιγμή δε μπορείς να καταλάβεις αν γίνεται ατύχημα!!! Έτσι όπως σπρώχνεις και έρχεται το μωρό δεν καταλαβαίνεις.. ειδικά αν έχεις επισκληρίδειο. 

  • Χαχα 3

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 said:

Αχ εγώ είχα τον άντρα μου στον τοκετό και όταν ξεκίνησαν οι εξωθήσεις σκεφτόμουν μην έχω κανένα ατύχημα και κοιτάξει προς τα κει και δεν με ξαναδεί ποτε ερωτικά και δεν έσπρωχνα σωστά :P Τελικά του φώναξα να μην τολμήσει να γυρίσει το κεφάλι του προς τα εκεί (Είναι ψηλός 2 μέτρα, όπου και να κάτσει βλέπει) και όταν κατέβασαν το κρεβατι και μου έβαλαν εκείνα τα σεντόνια και δεν έβλεπε τιποτα, αφέθηκα να σπρώξω για να βγει το μωρό. 

Η αλήθεια είναι πως εκείνη τη στιγμή δε μπορείς να καταλάβεις αν γίνεται ατύχημα!!! Έτσι όπως σπρώχνεις και έρχεται το μωρό δεν καταλαβαίνεις.. ειδικά αν έχεις επισκληρίδειο. 

Εμείς έχουμε συμφωνήσει να είναι μέσα μόνο στην αρχή στις ωδίνες. Μόνο μπει η επισκληριδιος κ μπω στο κρεβάτι θα φύγει για να συγκεντρωθω καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά και με κλίμα μπορεί κάτι να βγει:lol: αλλά εκείνη την ώρα ούτε καν το σκεφτεσαι!

@Renez αχ ωραία και εσύ δικιά μου είσαι! Απλά μέχρι να γίνουν 3 μηνών πρέπει να προσέχουμε αλλά πιστεύω σε εξωτερικούς χώρους όλα καλά!

Βρε με τον ιό τώρα (αν κ όσο ισχύει) πρέπει να προσέχουμε γενικά αλλά όχι να λολαθουμε στους 4 τοίχους!!

Με προσοχή,εννοείται σε εξωτερικούς χώρους κ όχι σε πολυκοσμία άλλα γτ να μην εκμεταλλευτουμε τον ήλιο της χώρας μας...??;)

Εγώ ρε άλλαξα ψυχολογια αλήθεια! Θα περιμένω τη κάθε Κυριακή πως κ πως!!

Just now, Aurora S είπε:

@Renez @marianna1986 το ίδιο ακριβώς λέει κ η μαία... Κ φαντάζομαι ότι θα το ξεχάσω όταν πάω εκεί... Αλλά αυτή τη στιγμή με μπλοκάρει:???:

Ενταξει σεβαστό να το σκέφτεσαι τώρα αλλά κ να το σκέφτεσαι ρε αγάπη μου τι μπορεί να αλλάξει? Δεν είναι στο χέρι σου..ο,τι είναι να γίνει θα γίνει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Εμείς έχουμε συμφωνήσει να είναι μέσα μόνο στην αρχή στις ωδίνες. Μόνο μπει η επισκληριδιος κ μπω στο κρεβάτι θα φύγει για να συγκεντρωθω καλύτερα..

Αν θεωρεις ότι θα σου αποσπάσει την προσοχή πολύ καλα συμφωνήσατε!!! Εγώ νόμιζα πως από την αρχή θα ρίξουν το κρεβατι, θα μου βάλουν τα σεντόνια και δε θα βλέπει τιποτα αλλά δυστυχώς το σπρώξιμο το ξεκινήσαμε έτσι όπως ήμουν ξαπλωμένη στο κρεβατι και μόνο όταν ήταν έτοιμο να βγει το μωράκι έριξαν το κρεβατι. Είναι όμορφο να βιώνει κι εκείνος αυτές τις στιγμές αρκεί να μη σε αποσπά γιατί εκείνη την ώρα πρέπει όντως να σκέφτεσαι μόνο το μωρό και το σπρώξιμο.


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianna1986 είπε:

Σε αυτή τη γέννα δεν πρόλαβα να κάνω όμως στην προηγούμενη είχα κάνει και ήταν άκρως αποτελεσματικο:huh:

Όσες έχετε γεννήσει έχετε βγει έξω με τα μωρά σας; Χτες πήγα κούνιες και για ψωνια με τη μεγάλη (το μωρό σπίτι) και σήμερα πήγαμε οικογενειακώς για καφέ (σε εξωτερικό χώρο) και το μωρο το είχα σε sling. Μήπως είμαι λίγο απερίσκεπτη; Λίγες μέρες έκατσα μέσα κ κόντεψα να πάρω ναρκωτικά από την απαλεψια.

Καλέ πλάκα κάνεις;;κάθε σουκου είμαστε έξω κ τις καθημερινές εάν γυρίσει ο άντρας μου νωρίς από δουλειά πάμε εδώ γύρω ...δεν παλεύεται καλέ μέσα στο σπίτι , κ έρχεται κ χειμώνας ,βροχές που αναγκαστικά θα μαζευτούμε μέσα κ θα βαρεσουμε ενέσεις!!!μαζέψτε ηλιοοοοοο

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Κορίτσια μου άλλη μία ερώτηση σε όσες γεννησατε φυσιολογικά. Το κλύσμα ήταν αποτελεσματικό;

Nαι!

Just now, Aurora S είπε:

@Renez με προβληματίζει μη γίνει ατύχημα στις εξωθήσεις:ph34r: ξέρω ότι συμβαίνει μερικές φορές κ οι γιατροί κ οι μαίες δεν απασχολούνται καν... Αλλά η ιδέα κ μόνο με μπλοκάρει

@Renez αλήθεια, όσες ήσασταν ήδη σκύλο ή γάτο-μανες πώς είναι η κατάσταση με τα νέα μέλη;;

Εκείνη τη στιγμή δε νομίζω να σε νοιάζει τόσο . Τώρα που το σκέφτεσαι,λογικό είναι να σε προβληματίζει.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Irinoula86 Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου! Να σας ζήσει! Ότι καλύτερο εύχομαι :x 

@Aurora S Εμένα μου είπε σίδηρο κ ασβέστιο για δύο μήνες ακόμα :evil: Πάντως για το κλύσμα είχα κ εγώ ένα άγχος (αν και κ.τ) τελικά θα δεις ότι είναι το λιγότερο από όλα! Το τελευταίο που θα σκέφτεσαι εκείνη την ώρα είναι τι θα σκεφτούν οι γιατροί κτλπ. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia mou!!

@Irinoula86 na sou zisei koritsi mou!Ola ta  kala!!!

Axx kathe fora pou bainw olo kai kapoia exei gennisei!Ti wraia,kitrinizei o pinakas mas!Bravo @Renez pou sunexizeis akathekti na mas exeis se mia taxi k den mas exeis paratisei twra me to mwraki sou!!

Egw piga xtes gia nst.Oute mia suspasi.To mwro mia xara alla egw tipota!Argw ap’oti fainetai akoma:(

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Annou είπε:

Kalispera koritsia mou!!

@Irinoula86 na sou zisei koritsi mou!Ola ta  kala!!!

Axx kathe fora pou bainw olo kai kapoia exei gennisei!Ti wraia,kitrinizei o pinakas mas!Bravo @Renez pou sunexizeis akathekti na mas exeis se mia taxi k den mas exeis paratisei twra me to mwraki sou!!

Egw piga xtes gia nst.Oute mia suspasi.To mwro mia xara alla egw tipota!Argw ap’oti fainetai akoma:(

Βρε γκρινιαρικο ον εσύ δεν έλεγες να κάτσει εκεί το μωράκι σου να κάνεις τις δουλίτσες σου κ να ετοιμαστειτε? Εμ σε ακούει εμ γκρινιάζεις??? Ααααα φιληηηη!!

Φυσικά οπότε βρίσκω χρόνο μπαίνω εδώ,κάνω δουλίτσες σπίτι,κάνα μποτε σε εμένα,παίζω με τα σκυλιά..γενικά προσπαθώ κ θέλω να συνεχιζω όσο μπορώ κ τη δική μου ρουτίνα προσαρμοσμένη στου μπέμπη μου βέβαια αλλά αν ασχολούμαι μόνο με το μωρό 24/24 θα βγωε ζουρλομανδύα μετά :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Καλησπερα!!!! Να σου ζήσει Ιιιι κορίτσι μου!!!!! Μεγάλος ε??? ¿? Τελει;λα.... 

Φαντάζομαι επιστρέψετε σπιτάκι σας!!! Με το καλό να βρείτε τους ρυθμους σας και να είναι υγιής και καλοτυχο ς!!!! 

Παρακαλω να γίνει κίτρινο και το δικό μου όνομα!!!!χαχαχαχ γέννησαμε!!!!! Επιτέλους!!!!! 

Ελα... Επιτελουυυυς

Να σας ζήσει να ναι γέρο και καλότυχο

Να το τσιμπήσεις στα μπουτακι αααα

Πες μας πως είναι το κουκλί σας???? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Κορίτσια από κιλά πως πάτε; Έχετε χάσει τπτ;

Εγώ είχα πάρει 16.5 κιλά. Από 60.5 έφτασα 77. Μόλις βγήκα από το μαιευτήριο ήμουν 70 και τώρα 10 μέρες μετά 68.5 κ πιστέψτε με μέχρι προχθές έτρωγα φουλ!! Τώρα άρχισα να προσέχω κ πήρα πιο υγιεινά σνακ,φρούτα κτλ να έχω..

Εσείς?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...