Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ θα ξαναρωτήσω,δεν νομίζω να είδα κάποια απάντηση. Ξυπνάτε το μωρό το βραδυ κάθε 3 ώρες για να θηλάσει?

 

 Νομίζω όταν φτάσει +200 γρ από το βάρος γέννησης σταματάμε να ξυπνάμε τα μωρά!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ θα ξαναρωτήσω,δεν νομίζω να είδα κάποια απάντηση. Ξυπνάτε το μωρό το βραδυ κάθε 3 ώρες για να θηλάσει?

 

Εγώ όχι φίλη..οπότε ξυπνήσει..πόσα κιλά είναι εσένα??

Τον ξυπνούσα μόνο τη πρώτη εβδομάδα γτ μπορεί να κοιμόταν κ 4 ώρες..κ ήταν κ τα γραμμάρια που είχε χάσει από τη γέννα κ θέλαμε να αναπληρωθούν..

Τώρα θέλω δε θέλω έτσι κ αλλιώς σπάνια να κοιμηθεί 3ωρες και..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

 Νομίζω όταν φτάσει +200 γρ από το βάρος γέννησης σταματάμε να ξυπνάμε τα μωρά!

Είναι δέκα ημερών κ τον έχει μετρήσει μια φορά μόνο η παιδιατρος. Έχουμε μέτρηση πάλι την Παρασκευή,πιστεύω θα τα έχει φτάσει. 

Κι εγώ για +200 θυμάμαι από την πρώτη φορά!

Just now, Renez είπε:

Εγώ όχι φίλη..οπότε ξυπνήσει..πόσα κιλά είναι εσένα??

Τον ξυπνούσα μόνο τη πρώτη εβδομάδα γτ μπορεί να κοιμόταν κ 4 ώρες..κ ήταν κ τα γραμμάρια που είχε χάσει από τη γέννα κ θέλαμε να αναπληρωθούν..

Τώρα θέλω δε θέλω έτσι κ αλλιώς σπάνια να κοιμηθεί 3ωρες και..

Με την ζυγαριά της παιδιάτρου ήταν 3480 πριν 5 μέρες. 

Τον ξυπνάω τον γλυκούλη κ κουτουλαει δεν τρώει κ ταλαιπωρουμαστε κ οι δύο. Χθες τον άφησα(αφού δεν έφαγε όταν τον προσπαθούσα) κ μετά από μια ώρα που κουνιόταν λιγάκι τον πήρα κ τον εβαλα κ εφάγε μια χαρά!

 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Είναι δέκα ημερών κ τον έχει μετρήσει μια φορά μόνο η παιδιατρος. Έχουμε μέτρηση πάλι την Παρασκευή,πιστεύω θα τα έχει φτάσει. 

Κι εγώ για +200 θυμάμαι από την πρώτη φορά!

Με την ζυγαριά της παιδιάτρου ήταν 3480 πριν 5 μέρες. 

Τον ξυπνάω τον γλυκούλη κ κουτουλαει δεν τρώει κ ταλαιπωρουμαστε κ οι δύο. Χθες τον άφησα(αφού δεν έφαγε όταν τον προσπαθούσα) κ μετά από μια ώρα που κουνιόταν λιγάκι τον πήρα κ τον εβαλα κ εφάγε μια χαρά!

 

Μία είναι η λύση!! Πάρε τη παιδίατρο κ ρώτησε την γιατί πιστεύω στα κιλά που είναι δε θα έχει θέμα να κοιμηθεί κ παραπάνω..έχεις δοκιμάσει ποτέ να τον αφήσεις όσο θέλει?? Για να δεις σε πόση ώρα ξυπνάει..αν πχ ξυπνάει στις 3.5 μόνος του κρίμα είναι να τον" ενοχλεις" στις 3..αν όμως πάει 4+ τότε ίσως να πρέπει..

Καλα δε πάω καλά!! Μετά είδα για εχθές που λες!!

Ρωτά τη παιδίατρο απλά να έχει γνώση κ εκείνη κ Άστον κατ εμέ φίλη!! Άσε που ξέρεις πως αλλάζουν πρόγραμμα οπότε ευχαριστησου το οσο κάνει ώρα να σηκωθεί..

Ο θηλασμός σας πως πάει γενικά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Σε λιγάκι θα μπορώ να ενταχθω και εγώ στο; Συζητήσεις σας! Πέμπτη βράδυ πάμε με πρόκληση και ότι γίνει! Θα σκάσω δεν αντέχω άλλο! Ποιες έχουμε μείνει? 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Σε λιγάκι θα μπορώ να ενταχθω και εγώ στο; Συζητήσεις σας! Πέμπτη βράδυ πάμε με πρόκληση και ότι γίνει! Θα σκάσω δεν αντέχω άλλο! Ποιες έχουμε μείνει? 

Άντε με το καλο κορίτσι μου!! Εσύ το ζήτησες να υποθέσω ε? Καλά έκανες αφού το θες κ εγώ αν με αργούσε τόσο ο μπέμπης είχα σκεφτεί να του κάνω έξωση:P πόσων εβδομαδων είσαι τώρα?

Εμείς είμαστε εδώ κ για ότι δικό σας εννοείται!! Θα βάλω το πινακακι να δεις ποιες έχετε μείνει..

Από σύμπτωματα τίποτε..?

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μία είναι η λύση!! Πάρε τη παιδίατρο κ ρώτησε την γιατί πιστεύω στα κιλά που είναι δε θα έχει θέμα να κοιμηθεί κ παραπάνω..έχεις δοκιμάσει ποτέ να τον αφήσεις όσο θέλει?? Για να δεις σε πόση ώρα ξυπνάει..αν πχ ξυπνάει στις 3.5 μόνος του κρίμα είναι να τον" ενοχλεις" στις 3..αν όμως πάει 4+ τότε ίσως να πρέπει..

Καλα δε πάω καλά!! Μετά είδα για εχθές που λες!!

Ρωτά τη παιδίατρο απλά να έχει γνώση κ εκείνη κ Άστον κατ εμέ φίλη!! Άσε που ξέρεις πως αλλάζουν πρόγραμμα οπότε ευχαριστησου το οσο κάνει ώρα να σηκωθεί..

Ο θηλασμός σας πως πάει γενικά?

Μια χαρά πάει ο θηλασμός!!! Τρώει αρκετά ,κ τσισα πολλά κ κακά πολλά! Θα τον παλέψω λίγες μέρες ακόμη μέχρι με πάρω το οκ από παιδίατρο,τι να κανωωω

Πάντως στον πρώτο δεν το τηρούσα τόσο γιατί λόγω κούρασης δεν κατάφερνα να ξυπνήσω κάθε φορά κ του άρεσε του μεγάλου ο ύπνος οπότε καταλαβαίνεις.. ευτυχώς πήγανε όλα καλά όμως.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

 

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 18η

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 17η

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 35 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 21!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

Just now, Anastasia05 είπε:

Μια χαρά πάει ο θηλασμός!!! Τρώει αρκετά ,κ τσισα πολλά κ κακά πολλά! Θα τον παλέψω λίγες μέρες ακόμη μέχρι με πάρω το οκ από παιδίατρο,τι να κανωωω

Πάντως στον πρώτο δεν το τηρούσα τόσο γιατί λόγω κούρασης δεν κατάφερνα να ξυπνήσω κάθε φορά κ του άρεσε του μεγάλου ο ύπνος οπότε καταλαβαίνεις.. ευτυχώς πήγανε όλα καλά όμως.

Ναι βρε το λένε για να είναι 1000% σίγουροι οι γιατροί όχι ότι θα πάθουν κ κάτι αν μείνουν λίγο παραπάνω!!

Εγώ κ που τον αφήνω δεν έχει νόημα γτ ξυπνάει μόνος του όπως είπα οπότε..

Ο μεγάλος πως είναι μέρα με τη μέρα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Σε λιγάκι θα μπορώ να ενταχθω και εγώ στο; Συζητήσεις σας! Πέμπτη βράδυ πάμε με πρόκληση και ότι γίνει! Θα σκάσω δεν αντέχω άλλο! Ποιες έχουμε μείνει? 

Με το καλό να υποδεχτεις το μωράκι σου!!!

 

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ θα ξαναρωτήσω,δεν νομίζω να είδα κάποια απάντηση. Ξυπνάτε το μωρό το βραδυ κάθε 3 ώρες για να θηλάσει?

 

Εγώ δεν τη ξυπνάω! Την ημερα ξυπνάει κάθε 3-4 ώρες για φαγητό. Το βράδυ θα πάει κ 5 ώρες 2 μέρες τώρα! Αφού δεν είναι ελλιποβαρη ή πρόωρα δεν τα ξυπνάμε! Εγώ τη ξυπνάω τη μέρα μόνο αν τύχει αλλά δν θηλάζει καλά αν είναι κοιμησουλα όποτε τσάμπα ταλαιπωρία. Εμένα είναι κ πιο πετιτ  2980 φύγαμε από το μαιευτήριο, είχε χάσει περίπου 100γρ. Τη Παρασκευή έχω παιδίατρο θα μου τα πει. 

Ρε συ Αναστασία εμένα το στήθος μ είναι ακόμα μαλακό, δεν γεμίζει να το νιώσω τσίτα.  Κάθε φορά τη βάζω 30-40 λεπτά και μετά πίνει κ 60μλ. Εσένα φαντάζομαι ήταν σε ετοιμότητα. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά?

Σε εσάς κορίτσια ποτέ ήρθε γαλατακι πιο πολύ? Είμαστε σήμερα 6 ημερών. Αντλησα προχθές από περιέργεια κ αφού το είχα αφήσει 5 ώρες χωρίς θηλασμό κ έπιασα 30 μλ κ τα 2 μαζί από 1 τετάρτο το καθένα. Μετα απο θηλασμό έπιασα 10 μλ και κάτι...

Νομίζω ότι καλά το πάμε με τη σίτιση κ ούτε στο 1ο είχα γάλα, είμαι κ μέσ τη τσίτα όλη μέρα αλλα θέλω να το παλέψω γμτο όσο αντέξω! Για πείτε κι εσείς!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Christinα είπε:

Με το καλό να υποδεχτεις το μωράκι σου!!!

 

Εγώ δεν τη ξυπνάω! Την ημερα ξυπνάει κάθε 3-4 ώρες για φαγητό. Το βράδυ θα πάει κ 5 ώρες 2 μέρες τώρα! Αφού δεν είναι ελλιποβαρη ή πρόωρα δεν τα ξυπνάμε! Εγώ τη ξυπνάω τη μέρα μόνο αν τύχει αλλά δν θηλάζει καλά αν είναι κοιμησουλα όποτε τσάμπα ταλαιπωρία. Εμένα είναι κ πιο πετιτ  2980 φύγαμε από το μαιευτήριο, είχε χάσει περίπου 100γρ. Τη Παρασκευή έχω παιδίατρο θα μου τα πει. 

Ρε συ Αναστασία εμένα το στήθος μ είναι ακόμα μαλακό, δεν γεμίζει να το νιώσω τσίτα.  Κάθε φορά τη βάζω 30-40 λεπτά και μετά πίνει κ 60μλ. Εσένα φαντάζομαι ήταν σε ετοιμότητα. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά?

Σε εσάς κορίτσια ποτέ ήρθε γαλατακι πιο πολύ? Είμαστε σήμερα 6 ημερών. Αντλησα προχθές από περιέργεια κ αφού το είχα αφήσει 5 ώρες χωρίς θηλασμό κ έπιασα 30 μλ κ τα 2 μαζί από 1 τετάρτο το καθένα. Μετα απο θηλασμό έπιασα 10 μλ και κάτι...

Νομίζω ότι καλά το πάμε με τη σίτιση κ ούτε στο 1ο είχα γάλα, είμαι κ μέσ τη τσίτα όλη μέρα αλλα θέλω να το παλέψω γμτο όσο αντέξω! Για πείτε κι εσείς!

Εγώ άρχισα να κατεβάζω το βράδυ της 3ης ημέρας κ γέμισε καλά(σε φάση που πετρωνε αν περνούσε ώρα χωρίς να θηλάσει ο μπέμπης την 7η περίπου ημέρα..

Τώρα πλεον 10 μέρες μετά (16η είμαστε) χαμουλης!! Κ τρέχει μόνο του αν αργήσει να φάει ο μπέμπης,κ γρομπαλακια κάνει κ όλα τα υπέροχα κομφορ δεν έχω παράπονο:P

Αν το θες όντως κάνε υπομονή κ δωσε τον χρόνο του..επίσης είναι λιγο λαθος να αφήνεις 5 ώρες τώρα στην αρχή όχι για το μωρό αλλά για τη παραγωγή σου..καλό είναι τις πρώτες μέρες να τη βάζεις όσο πιο συχνά στο στήθος το πολύ(!) Ανά 3ωρο ώστε να καταλαβαίνει ο οργανισμός τη ζητηση κ να παράγει..αν δε θες να την ξυπνάς θα σε βοηθούσε το θηλαστρο ανά 2-3 ώρες άσχετα αν έχει θηλάσει πριν κ η μικρή..κ λίγο να βγάλεις αυτό ενεργοποιείται!!

 

Εγώ ακόμη κ τώρα βγάζω +-90μλ κ από α δυο μαζί αλλά δεν είναι δείκτης αυτό να ξέρεις! 

Το θηλαστρο βγάζει το ΠΟΛΎ το 70% του γάλατος ενώ το μωρό το 100%!! Εγώ το νιώθω κιολας γτ όταν έχω γρομπαλακια όσο κ να έχω το θηλαστρο κάποια παραμένουν ενώ μόλις φάει ο μπεμοης έστω 10' έχουν όλα εξαφανιστει!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Άντε με το καλο κορίτσι μου!! Εσύ το ζήτησες να υποθέσω ε? Καλά έκανες αφού το θες κ εγώ αν με αργούσε τόσο ο μπέμπης είχα σκεφτεί να του κάνω έξωση:P πόσων εβδομαδων είσαι τώρα?

Εμείς είμαστε εδώ κ για ότι δικό σας εννοείται!! Θα βάλω το πινακακι να δεις ποιες έχετε μείνει..

Από σύμπτωματα τίποτε..?

 

Χαχα όχι ενταξει δεν το ζήτησα ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ του μετά τις 40 και κάτι αλλά και να ήταν μάλλον θα το ζητούσα. Τα nst μας και όλας είναι οριακά μάλλον είναι πολυυυυ υπναρου και δεν το έχει με το πρωί καο κάθε φορά με έχει καμιά ώρα για να ξυπνήσει και να κουνηθεί. Και εγώ αγχώνομαι και δεν θέλω να περιμένουμε άλλο! Όχι σύμπτωμα τίποτα δεν έχει εμπεδωθεί παρόλο που είναι χαμηλά! Την νιώθω ότι προσπαθει γιατί με σκάβει πάνω από το κουτί και δεξιά αριστερά στα κόκκαλα αλλά δε... Τη παρασκευή θα είμαι κάπου 39 και 6 ή 40 και 1! ( Είχα 26 Άρι κύκλο και όχι 28 που υπολογίζεται η Πητ)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Με το καλό να υποδεχτεις το μωράκι σου!!!

 

Εγώ δεν τη ξυπνάω! Την ημερα ξυπνάει κάθε 3-4 ώρες για φαγητό. Το βράδυ θα πάει κ 5 ώρες 2 μέρες τώρα! Αφού δεν είναι ελλιποβαρη ή πρόωρα δεν τα ξυπνάμε! Εγώ τη ξυπνάω τη μέρα μόνο αν τύχει αλλά δν θηλάζει καλά αν είναι κοιμησουλα όποτε τσάμπα ταλαιπωρία. Εμένα είναι κ πιο πετιτ  2980 φύγαμε από το μαιευτήριο, είχε χάσει περίπου 100γρ. Τη Παρασκευή έχω παιδίατρο θα μου τα πει. 

Ρε συ Αναστασία εμένα το στήθος μ είναι ακόμα μαλακό, δεν γεμίζει να το νιώσω τσίτα.  Κάθε φορά τη βάζω 30-40 λεπτά και μετά πίνει κ 60μλ. Εσένα φαντάζομαι ήταν σε ετοιμότητα. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά?

Σε εσάς κορίτσια ποτέ ήρθε γαλατακι πιο πολύ? Είμαστε σήμερα 6 ημερών. Αντλησα προχθές από περιέργεια κ αφού το είχα αφήσει 5 ώρες χωρίς θηλασμό κ έπιασα 30 μλ κ τα 2 μαζί από 1 τετάρτο το καθένα. Μετα απο θηλασμό έπιασα 10 μλ και κάτι...

Νομίζω ότι καλά το πάμε με τη σίτιση κ ούτε στο 1ο είχα γάλα, είμαι κ μέσ τη τσίτα όλη μέρα αλλα θέλω να το παλέψω γμτο όσο αντέξω! Για πείτε κι εσείς!

Γέννησα Σάββατο 3 κ Δευτέρα πρωι ξύπνησα με στάμπες από γάλα στο νυχτικό.

Είχα 3 μέρες τώρα(από χθες είμαι καλύτερα) με αρκετό πόνο κ πρήξιμο.Φουλ χλιαρα ντουζακια,μασάζ κ μετά μια σαν παγοκυστη που έχω. Έτσι ηρέμησε..

Δεν τολμαω ούτε κρέμα να βάλω στο στηθος κ στάζει. Συνέχεια φοράω επιθέματα..

Πληγές έκανα κ στις δύο θηλές. Από θέμα γάλακτος μου ήρθε πιο γρήγορα από την πρώτη φορά. Δεν το περίμενα όμως να έχω τόσο πόνο και πληγές 

Γενικά για 6 εβδομαδες περίπου δεν θέλω να αντλήσω κ να του δώσω άλλο γάλα. Μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός δηλαδή. Μετά βλέποντας κ κάνοντας

  • Μου αρέσει 5

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nina13 είπε:

Ευχομαι να περασουν ολα τα της τομής συντομα... Και να ευχαριστηθείς το καμάρι σας.. 

Πες μας πως είναι? Γλυκας γλυκας???? 

Ματάκια? Φατσουλα? Και τι κορμιιιιιι!!!! 

Σε ευχαριστωωω

Θα δουμε πως θα παει.. Εχω ακόμα εγω:mrgreen:

Πως τα πατε κορίτσια??? Πως περνατε??? @Christinα @marianna1986 @P.L.L.   @Hliolousti @elenioz 

Καλησπέρα σε όλες κοριτσουδια!!

Εγώ έχω τρελαθεί με την κοπελαρα μου!!!Είχα πολλές δυσκολίες με το θηλασμό αλλά τώρα είμαι κάπως καλύτερα!Το παλεύουμε αποκλειστικά και σήμερα ο παιδίατρος μου έδωσε συγχαρητήρια!η μπέμπα μου μια χαρά,δεν είναι ιδιαίτερα κλαψιαρα,είναι βολική και κάθε μέρα τη λατρεύω και περισσότερο αφού απορώ που θα φτάσει αυτή η κατάσταση!!!!

Πολλές πάνες,πολλά τσισα και κακακία,εισαγωγές εξαγωγές στην κυριολεξία αφού όταν θηλάζει αρχίζει τα ηχητικά και τις εξαγωγές ...

Ξενύχτια έχουμε κι εμείς αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα! χαλάλι!

Τα ράμματα κάτω με τραβάνε μπορώ να πω,έχω και αρκετά εγώ...σε σκληρές καρέκλες δεν μπορώ ούτε κατά διάνοια να κάτσω!αλλά υπομονή...

Η κοιλίτσα έχει πέσει αισθηταααα πάρα πολύ!!!αλλά ακόμη δεν έχω ζυγιστει!δε μου βγήκε η ανάγκη!

Αυτά από εμάς!!!!σας ψιλιδιαβαζω όποτε μπορώ και χαίρομαι με τα γεννητουρια που συνεχίζουν να κιτρινίζουν το πίνακακι μας!

Να σας ζήσουν όσες γεννησατε κορίτσια και με το καλό στις επόμενες!:wub:

  • Μου αρέσει 9

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Καλησπέρα σε όλες κοριτσουδια!!

Εγώ έχω τρελαθεί με την κοπελαρα μου!!!Είχα πολλές δυσκολίες με το θηλασμό αλλά τώρα είμαι κάπως καλύτερα!Το παλεύουμε αποκλειστικά και σήμερα ο παιδίατρος μου έδωσε συγχαρητήρια!η μπέμπα μου μια χαρά,δεν είναι ιδιαίτερα κλαψιαρα,είναι βολική και κάθε μέρα τη λατρεύω και περισσότερο αφού απορώ που θα φτάσει αυτή η κατάσταση!!!!

Πολλές πάνες,πολλά τσισα και κακακία,εισαγωγές εξαγωγές στην κυριολεξία αφού όταν θηλάζει αρχίζει τα ηχητικά και τις εξαγωγές ...

Ξενύχτια έχουμε κι εμείς αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα! χαλάλι!

Τα ράμματα κάτω με τραβάνε μπορώ να πω,έχω και αρκετά εγώ...σε σκληρές καρέκλες δεν μπορώ ούτε κατά διάνοια να κάτσω!αλλά υπομονή...

Η κοιλίτσα έχει πέσει αισθηταααα πάρα πολύ!!!αλλά ακόμη δεν έχω ζυγιστει!δε μου βγήκε η ανάγκη!

Αυτά από εμάς!!!!σας ψιλιδιαβαζω όποτε μπορώ και χαίρομαι με τα γεννητουρια που συνεχίζουν να κιτρινίζουν το πίνακακι μας!

Να σας ζήσουν όσες γεννησατε κορίτσια και με το καλό στις επόμενες!:wub:

Είδες ρε φίλη έρωτας που είναι αυτά τα μικρά πλάσματα γαμωτο??? Εμένα δε μου φτάνει 24ωρες το 24 ωρο όταν κοιμάται χαζεύω κ φωτό του η κουκουβάγια:x

Όσο για το θηλασμό συγχαρητήρια κοριτσάκι μου κ σε εσένα κ όλες μας που το παλεύουμε γτ πιστεύω ακράδαντα ότι είναι ο,τι καλύτερο για τα αγγελούδια μας..όσο αντέξουμε κ θέλουμε το είχα ξανά πει..κ.μια εβδομαδα θηλασμού είναι πολύτιμη από το τίποτε..!!

Όσο για τις πληγές κορίτσια μου @Anastasia05 κ λοιπές έχω καταλήξει από φουλ έρευνα κ συζητήσεις με πολλές μανουλες ότι 9/10 θα έχουμε στην αρχή πόνο/τσούξιμο/πληγές κ είναι απόλυτα φυσιολογικό εκεί θέλει υπομονή 4-5 μέρες κ επειτα σκληραγωγηται το βυζακι,μαθαίνει κ το μπεμπέ καλύτερα κ όλα πάνε κατ ευχήν! Να βρει η κάθε μία τη καλύτερη λύση για εκείνη να βοηθήσει τις πληγές κ τον πόνο της..

Άλλες όπως είπε η Αναστασία ανακουφίζονται με ζεστό μπανάκι κ μασάζ,άλλες με κρύες κομορεσες, άλλες με θηλαστρο μέχρι να κλείσουν οι πληγές (όπως εγώ ,στις 3 μέρες χρήσης του εγινα Περδικι κ τώρα μόνο ζυζι ξανά εδώ κ μια εβδομάδα που δε πίστευα ότι θα τον αφήσω να με αγγίξει ξανά με τόσο πόνο που είχα..!) Άλλες με λανολινη,άλλες με το γάλα τους..δοκιμάστε τι σας βοηθάει κ όλα θα περάσουν κ θα γίνει από τις πιο γλυκές στιγμές σας!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...