Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Hliolousti είπε:

Καλησπέρα σε όλες κοριτσουδια!!

Εγώ έχω τρελαθεί με την κοπελαρα μου!!!Είχα πολλές δυσκολίες με το θηλασμό αλλά τώρα είμαι κάπως καλύτερα!Το παλεύουμε αποκλειστικά και σήμερα ο παιδίατρος μου έδωσε συγχαρητήρια!η μπέμπα μου μια χαρά,δεν είναι ιδιαίτερα κλαψιαρα,είναι βολική και κάθε μέρα τη λατρεύω και περισσότερο αφού απορώ που θα φτάσει αυτή η κατάσταση!!!!

Πολλές πάνες,πολλά τσισα και κακακία,εισαγωγές εξαγωγές στην κυριολεξία αφού όταν θηλάζει αρχίζει τα ηχητικά και τις εξαγωγές ...

Ξενύχτια έχουμε κι εμείς αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα! χαλάλι!

Τα ράμματα κάτω με τραβάνε μπορώ να πω,έχω και αρκετά εγώ...σε σκληρές καρέκλες δεν μπορώ ούτε κατά διάνοια να κάτσω!αλλά υπομονή...

Η κοιλίτσα έχει πέσει αισθηταααα πάρα πολύ!!!αλλά ακόμη δεν έχω ζυγιστει!δε μου βγήκε η ανάγκη!

Αυτά από εμάς!!!!σας ψιλιδιαβαζω όποτε μπορώ και χαίρομαι με τα γεννητουρια που συνεχίζουν να κιτρινίζουν το πίνακακι μας!

Να σας ζήσουν όσες γεννησατε κορίτσια και με το καλό στις επόμενες!:wub:

Μπράβο κορίτσια!! Εύχομαι να συνεχίσετε για όσο θέλετε! Όσο πάει θα γίνεται κ πιο εύκολο!:wub:

Just now, Renez είπε:

Είδες ρε φίλη έρωτας που είναι αυτά τα μικρά πλάσματα γαμωτο??? Εμένα δε μου φτάνει 24ωρες το 24 ωρο όταν κοιμάται χαζεύω κ φωτό του η κουκουβάγια:x

Όσο για το θηλασμό συγχαρητήρια κοριτσάκι μου κ σε εσένα κ όλες μας που το παλεύουμε γτ πιστεύω ακράδαντα ότι είναι ο,τι καλύτερο για τα αγγελούδια μας..όσο αντέξουμε κ θέλουμε το είχα ξανά πει..κ.μια εβδομαδα θηλασμού είναι πολύτιμη από το τίποτε..!!

Όσο για τις πληγές κορίτσια μου @Anastasia05 κ λοιπές έχω καταλήξει από φουλ έρευνα κ συζητήσεις με πολλές μανουλες ότι 9/10 θα έχουμε στην αρχή πόνο/τσούξιμο/πληγές κ είναι απόλυτα φυσιολογικό εκεί θέλει υπομονή 4-5 μέρες κ επειτα σκληραγωγηται το βυζακι,μαθαίνει κ το μπεμπέ καλύτερα κ όλα πάνε κατ ευχήν! Να βρει η κάθε μία τη καλύτερη λύση για εκείνη να βοηθήσει τις πληγές κ τον πόνο της..

Άλλες όπως είπε η Αναστασία ανακουφίζονται με ζεστό μπανάκι κ μασάζ,άλλες με κρύες κομορεσες, άλλες με θηλαστρο μέχρι να κλείσουν οι πληγές (όπως εγώ ,στις 3 μέρες χρήσης του εγινα Περδικι κ τώρα μόνο ζυζι ξανά εδώ κ μια εβδομάδα που δε πίστευα ότι θα τον αφήσω να με αγγίξει ξανά με τόσο πόνο που είχα..!) Άλλες με λανολινη,άλλες με το γάλα τους..δοκιμάστε τι σας βοηθάει κ όλα θα περάσουν κ θα γίνει από τις πιο γλυκές στιγμές σας!!

Βάζω γάλα κ λανολινη αλλά δεν μένει πολύ η κρέμα επειδή θέλει να φάει ο μικρός!! Κ ξινιζει μουτρακια οπότε τη ξεβγαζω

Αυτό με τον πόνο το είχα ξεχάσει από την πρώτη φορά..

Ποιο θηλαστρο έχεις? Θα ξεκινήσω μετά τις 6 εβδομαδες να αντλώ κ να αποθηκεύω κι εγώ γαλατακι

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Μπράβο κορίτσια!! Εύχομαι να συνεχίσετε για όσο θέλετε! Όσο πάει θα γίνεται κ πιο εύκολο!:wub:

Βάζω γάλα κ λανολινη αλλά δεν μένει πολύ η κρέμα επειδή θέλει να φάει ο μικρός!! Κ ξινιζει μουτρακια οπότε τη ξεβγαζω

Αυτό με τον πόνο το είχα ξεχάσει από την πρώτη φορά..

Ποιο θηλαστρο έχεις? Θα ξεκινήσω μετά τις 6 εβδομαδες να αντλώ κ να αποθηκεύω κι εγώ γαλατακι

Έχω νοικιάσει το νοσοκομειακό της Μαντέλα το symphony..το οποίο μάλλον θα τι αγοράσω κιόλας γτ το θέλω για να κάνω κ εγώ αποθήκευση κ συμφέρει η αγορά εν τελη..έκανε 80€ για ένα μήνα κ 200 κάτι έχει η αγορά..

Εσύ ποιο έχεις..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έχω νοικιάσει το νοσοκομειακό της Μαντέλα το symphony..το οποίο μάλλον θα τι αγοράσω κιόλας γτ το θέλω για να κάνω κ εγώ αποθήκευση κ συμφέρει η αγορά εν τελη..έκανε 80€ για ένα μήνα κ 200 κάτι έχει η αγορά..

Εσύ ποιο έχεις..?

To elegance cang@roo. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές.. οπότε δεν ξέρω αν τελικά θα με βολεψει! Θα ξεκινήσω με αυτό κι αν δε με καλύπτει θα πάρω άλλο.

Εννοείται ότι συμφέρει η αγορά. Αφού το δοκίμασες κ σε καλύπτει!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

To elegance cang@roo. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές.. οπότε δεν ξέρω αν τελικά θα με βολεψει! Θα ξεκινήσω με αυτό κι αν δε με καλύπτει θα πάρω άλλο.

Εννοείται ότι συμφέρει η αγορά. Αφού το δοκίμασες κ σε καλύπτει!

Δεν έχω σύγκριση με άλλο βέβαια αλλά είμαι ικανοποιημένη με αυτό..θα κοιτάξω κ αυτό που λες..

Είναι διπλής άντλησης?? Βασικό για να γλυτώνουμε χρόνο!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Δεν έχω σύγκριση με άλλο βέβαια αλλά είμαι ικανοποιημένη με αυτό..θα κοιτάξω κ αυτό που λες..

Είναι διπλής άντλησης?? Βασικό για να γλυτώνουμε χρόνο!!

Όχι, μονό είναι το δικό μου!  Βγαίνει όμως κ διπλό!;)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Όχι, μονό είναι το δικό μου!  Βγαίνει όμως κ διπλό!;)

Τέλεια!! Λοιποοον άλλη μαμαδοσυζητηση 

Τι σαμπουάν/αφρολουτρο χρησιμοποιείται κ ποιες κρεμουλες? Έστω όσα έχετε δοκιμάσει ως τώρα..είχατε πρόβλημα με κάποιο?

Πχ εγώ παρότι έχω σχεδόν πραγματικά όλες τις μάρκες ξεκίνησα με frezydΕrm κρέμα κ απογοητεύτηκα γτ του έκανε πολύ ξηροδερμια κ δεν είχα κ καμία μυρωδιά ιδιαίτερη το ίδιο με τη frezydΕrm το έπαθε κ η @Jasmine@..τώρα χρησιμοποιω ως κρέμα σώματος μία τη Κιλό με θεϊκή μυρωδιά μωρουδιλας κ του έκανε ξανά το δερματακι μαλακό μαλακό!

Αφρολουτρο τώρα του έχω της Σεπτονα με αυτό ξεκίνησα κ έχω παραμείνει γτ είμαι ευχαριστημένη κ είπα να το έχω μέχρι να τελειώσει μη το διακυνδινεψω:P

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τέλεια!! Λοιποοον άλλη μαμαδοσυζητηση 

Τι σαμπουάν/αφρολουτρο χρησιμοποιείται κ ποιες κρεμουλες? Έστω όσα έχετε δοκιμάσει ως τώρα..είχατε πρόβλημα με κάποιο?

Πχ εγώ παρότι έχω σχεδόν πραγματικά όλες τις μάρκες ξεκίνησα με frezydΕrm κρέμα κ απογοητεύτηκα γτ του έκανε πολύ ξηροδερμια κ δεν είχα κ καμία μυρωδιά ιδιαίτερη το ίδιο με τη frezydΕrm το έπαθε κ η @Jasmine@..τώρα χρησιμοποιω ως κρέμα σώματος μία τη Κιλό με θεϊκή μυρωδιά μωρουδιλας κ του έκανε ξανά το δερματακι μαλακό μαλακό!

Αφρολουτρο τώρα του έχω της Σεπτονα με αυτό ξεκίνησα κ έχω παραμείνει γτ είμαι ευχαριστημένη κ είπα να το έχω μέχρι να τελειώσει μη το διακυνδινεψω:P

 

 

 

Κ εγώ σεπτονα αφρολουτρο/σαμπουάν! Ωραίο είναι, μια χαρά! Κρέμα σώματος frezyderm αλλά δεν βάζω πάντα μόνο αν δω ξηροδερμια κάπου. Στην κλινική μας έδωσαν ένα κουτί με πολλά δείγματα από κρέμες, αφρολουτρα, απορρυπαντικά σε διάφορες μαρκες αλλά δεν έχω δοκιμάσει κανένα ακόμα!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eva137 Πωπω ακούγεται ένας κούκλος :wub: Δεν μπορώ με τα ζουζουνακια μας! 

@Nina13 Πως είσαι εσύ κορίτσι; Έτοιμη η οικογένεια για το νέο μέλος ; 

Εμείς σπίτι πλέον, προσπαθούμε να προσαρμοστούμε. Στο νοσοκομείο κοιμόμασταν πολλές ώρες (6 σερί) πλέον ειδικά το βράδυ ξυπνάει σχεδόν ανά 1.5 ώρα. Με το θηλασμό έχω ζοριστει αρκετά. Αλλά το προσπαθώ. Χθες είχαν πρηστεί υπερβολικά πολύ κ πονούσαν, ένιωθα και γρουμπαλακια μέσα. Φοβήθηκα λίγο μην πάθω καμία μαστίτιδα οποτε ξεκίνησα και βγάζω κ με θηλαστρο και δίνω. Κάνω και πολλές ζέστες κομπρέσες. Και στρώνει σιγά σιγά το πράγμα νμζ. Όσο για την εγχείρηση ξεχνιέμαι καμιά φορά και αρχίζω τις δουλειές και μετά με πονάει αφάνταστα η τομή αλλά γενικά αν δεν ζοριστω είμαι καλά. Αίμα επίσης δεν εχω, πολύ λίγα πράγματα (τα καλά της κ.τ να φανταστώ) 

Just now, Renez είπε:

Τέλεια!! Λοιποοον άλλη μαμαδοσυζητηση 

Τι σαμπουάν/αφρολουτρο χρησιμοποιείται κ ποιες κρεμουλες? Έστω όσα έχετε δοκιμάσει ως τώρα..είχατε πρόβλημα με κάποιο?

Πχ εγώ παρότι έχω σχεδόν πραγματικά όλες τις μάρκες ξεκίνησα με frezydΕrm κρέμα κ απογοητεύτηκα γτ του έκανε πολύ ξηροδερμια κ δεν είχα κ καμία μυρωδιά ιδιαίτερη το ίδιο με τη frezydΕrm το έπαθε κ η @Jasmine@..τώρα χρησιμοποιω ως κρέμα σώματος μία τη Κιλό με θεϊκή μυρωδιά μωρουδιλας κ του έκανε ξανά το δερματακι μαλακό μαλακό!

Αφρολουτρο τώρα του έχω της Σεπτονα με αυτό ξεκίνησα κ έχω παραμείνει γτ είμαι ευχαριστημένη κ είπα να το έχω μέχρι να τελειώσει μη το διακυνδινεψω:P

Ρε συ και εμένα δεν μ'αρεσε της frezyderm. Νομίζω αρχικά το σαμπουάν μας έκανε ξυροδερμια (το χρησιμοποιουσαν στο νοσοκομείο) κ η μικρή ήταν χάλια στο δέρμα (εγώ φανταστικά πως ίσως επειδή είναι πολύ βρεφάκι) αλλά μόλις ηρθαμε σπίτι κ έβαλα τα δικά μας συνήλθε. Αλλά και η αλοιφή συγκαματος τίποτα το ιδιαίτερο, η υφή καθόλου καλή. Πρώτα χρησιμοποίησα της Weleda αλλά δεν με βολεύει πολύ γτ δεν έχει αντλία κ τώρα και εγώ Septona που μ'αρεσει πολύ! Αξιοπρεπέστατο! 

@LadyP Με το καλό κορίτσι μου! Περιμένουμε νεότερα!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Άρα γενικά προφανώς τα έχει τα θέματα της η φρεζιντερμ δεν είναι τυχαίο κ στις 3 μας..

Δοκιμάστε κ τη κρέμα σώματος της κικο,είναι τέλειο:x!!

Υπομονή @elenioz μου,είδες όλες μας έχουμε στην αρχή τα θέματα μας με το θηλασμό αλλά θα περάσουν!! Καλά κάνεις κ βάζεις θηλαστρο,βοηθάει κ στη παραγωγή κ στις πληγές!! Όλα θα πάνε σούπερ..αλλιώς εδώ είμαστε να προτείνουμε κάμποσα γαλατακια;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Renez @Anastasia05 έχετε δίκιο για τον θηλασμό, όλα αυτά τα ξέρω αλλά στο 1ο μ παιδάκι ήρθαν όλα τόσο εύκολα...επιανε το στήθος κ ρουφαγε  δυνατά, ενώ η μπέμπα κοιμάται στο στήθος αλλά ρουφαει, πιπιλίζει? Δεν ξέρω? Θα κάνω θήλαστρο όταν κοιμάται! Σε κάποια πράγματα σας έχω πει είμαι πρωταρα γτ το 1ο ήταν τοοοοσο εύκολο!

Από κρέμες εγω δεν έχω βάλει σώματος, μου είπαν ν μη βάλω ακόμα. Είναι απαλή κ ωραία! Στον ποπο έβαλα 2 φορές welleda καλή μ φάνηκε. Το αφρόλουτρο της εταιρίας καλό δεν κάνει σαπουναδα αλλά παχυρευστο κ δεν ξεβγαζεται εύκολα . Και δεν έχει βαλβίδα αλλά το βάζω λίγο λίγο σε ένα που έχω. Τα φρεζυντερμ τα αγαπώ,τα είχα στο 1ο κ μια χαρά! Απλά δεν μ'άρεσε που ήταν χωριστά αφρόλουτρο κ σαμπουάν. Κ οι κρεμουλες της πολύ μ άρεσαν. Τώρα έχω 2  κουτιά που μ έδωσαν στο μαιευτήριο, θα τα χρησιμοποιώ κ στα 2.

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Christinα είπε:

@Renez @Anastasia05 έχετε δίκιο για τον θηλασμό, όλα αυτά τα ξέρω αλλά στο 1ο μ παιδάκι ήρθαν όλα τόσο εύκολα...επιανε το στήθος κ ρουφαγε  δυνατά, ενώ η μπέμπα κοιμάται στο στήθος αλλά ρουφαει, πιπιλίζει? Δεν ξέρω? Θα κάνω θήλαστρο όταν κοιμάται! Σε κάποια πράγματα σας έχω πει είμαι πρωταρα γτ το 1ο ήταν τοοοοσο εύκολο!

Από κρέμες εγω δεν έχω βάλει σώματος, μου είπαν ν μη βάλω ακόμα. Είναι απαλή κ ωραία! Στον ποπο έβαλα 2 φορές welleda καλή μ φάνηκε. Το αφρόλουτρο της εταιρίας καλό δεν κάνει σαπουναδα αλλά παχυρευστο κ δεν ξεβγαζεται εύκολα . Και δεν έχει βαλβίδα αλλά το βάζω λίγο λίγο σε ένα που έχω. Τα φρεζυντερμ τα αγαπώ,τα είχα στο 1ο κ μια χαρά! Απλά δεν μ'άρεσε που ήταν χωριστά αφρόλουτρο κ σαμπουάν. Κ οι κρεμουλες της πολύ μ άρεσαν. Τώρα έχω 2  κουτιά που μ έδωσαν στο μαιευτήριο, θα τα χρησιμοποιώ κ στα 2.

Όλες Πρωταρες είμαστε γτ είτε έχετε είτε όχι άλλο παιδάκι κάθε ένα είναι τόσο διαφορετικό απ' ότι έχω καταλάβει που πάντα θα είναι σαν τη πρώτη μας φορά..

Κ ίσως αυτό είναι κ το ωραίο..το ζείτε κ εσείς ξανά από την αρχή:x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Να πεταχτώ και εγώ κάπου εδώ :P στο πρώτο μου παιδί το Γιώργο είχα τρομερό θέμα με την φρεζιντερμ, ξηροδερμία φουλ και τύπου ατοπία χωρίς λόγο παρά μόνο με την χρήση προϊόντων σαμπουάν κ αφρόλουτρο , με την baby cream συνεχώς ακάλυπτοι μέναμε... ενώ αντίθετα με weleda και mustela εμεινα απόλυτα ικανοποιημένη! Και septona πια που εύκολα την προμηθεύεται και από το σούπερ μάρκετ!!

  • Μου αρέσει 4

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Όλες Πρωταρες είμαστε γτ είτε έχετε είτε όχι άλλο παιδάκι κάθε ένα είναι τόσο διαφορετικό απ' ότι έχω καταλάβει που πάντα θα είναι σαν τη πρώτη μας φορά..

Κ ίσως αυτό είναι κ το ωραίο..το ζείτε κ εσείς ξανά από την αρχή:x

Ισχύει και αλήθεια είναι το ίδιο όμορφα! Εμένα μ αρέσουν αυτά τα συναισθήματα, ακόμα κ οι ανησυχίες γτ είναι για λίγο,είναι ίσως η τελευταία φορά κ είναι για τα θαυματακια μου! Όλα τα αντιμετωπίζω με θετική σκέψη!

 

Just now, Geo81 είπε:

Να πεταχτώ και εγώ κάπου εδώ :P στο πρώτο μου παιδί το Γιώργο είχα τρομερό θέμα με την φρεζιντερμ, ξηροδερμία φουλ και τύπου ατοπία χωρίς λόγο παρά μόνο με την χρήση προϊόντων σαμπουάν κ αφρόλουτρο , με την baby cream συνεχώς ακάλυπτοι μέναμε... ενώ αντίθετα με weleda και mustela εμεινα απόλυτα ικανοποιημένη! Και septona πια που εύκολα την προμηθεύεται και από το σούπερ μάρκετ!!

Είναι πως θα κάτσει κάθε προϊόν στο δερματακι όπως κ με τα δικά μας! Πάντως όντως mustela κ welleda είναι πολύ καλες! Και τα septona σούπερ που τα βάζω στον μεγάλο! Τώρα στη μπέμπα θα δω τι θα κάτσει πιο καλά! Εμείς τα κοριτσάκια θέλουμε κ ποικιλία κ αρώματα..Αχαχαχα 

@Renez τα chicco δεν μ'αρέσουν καθόλου, εμένα όχι στο παιδί δν έκαναν τπτ! Από άρωμα όμως σκίζουν!!!!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ποσό ζηλεύω εσάς που κοιμούνται τα μωράκια σας 4-5 ώρες! Καλοπροαίρετα πάντα! Εμάς ξεκίνησαν την Κυριακή οι κολικοί (μάλλον) και έχουμε μαρτυρήσει. Σφιγγεται, γκρινιάζει, κλαίει, ξυπνάει κάθε 1-2 ώρες και κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μας. Όταν θα την ακουμπήσουμε στο λίκνο θα κάτσει λίγο και μετά θα αρχίσει η γκρίνια. Πλέον κοιμάμαι μόνο το πρωί που έρχεται η μαμά μου και με βοηθάει.

Εμεις προς το παρόν είμαστε πολύ ευχαριστημένες με αφρόλουτρο,σαμπουάν,κρέμα αλλαγής και ενυδατική φρέζιντερμ. Δεν έχει χρειαστεί να δοκιμάσω κάτι άλλο.

  • Μου αρέσει 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Ισχύει και αλήθεια είναι το ίδιο όμορφα! Εμένα μ αρέσουν αυτά τα συναισθήματα, ακόμα κ οι ανησυχίες γτ είναι για λίγο,είναι ίσως η τελευταία φορά κ είναι για τα θαυματακια μου! Όλα τα αντιμετωπίζω με θετική σκέψη!

 

Είναι πως θα κάτσει κάθε προϊόν στο δερματακι όπως κ με τα δικά μας! Πάντως όντως mustela κ welleda είναι πολύ καλες! Και τα septona σούπερ που τα βάζω στον μεγάλο! Τώρα στη μπέμπα θα δω τι θα κάτσει πιο καλά! Εμείς τα κοριτσάκια θέλουμε κ ποικιλία κ αρώματα..Αχαχαχα 

@Renez τα chicco δεν μ'αρέσουν καθόλου, εμένα όχι στο παιδί δν έκαναν τπτ! Από άρωμα όμως σκίζουν!!!!

Συμφωνώ απόλυτα για τις κρέμες! 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...