Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Thalia30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να χαίρεστε τα μωράκια σας όσες έχετε γεννήσει και με το καλό και σε εμάς που περιμένουμε σύντομα να σφίξουμε τα πλασματακια μας στην αγκαλιά μας!! Χάθηκα τελευταία είμαι στην 38η εβδομάδα και αντί να είμαι χαρούμενη που πλησιάζει ο καιρός είμαι στα χειρότερα μου... Ξαφνικά έχουν έρθει πολλές ανάποδες γενικά και πολλά που δεν μπορώ να τα διαχειριστώ... Είναι και οι ορμόνες που παίζουν ταμπούρλο μάλλον και δεν είμαι καθόλου καλά..πολύ κλάμα ρε κορίτσια πολύ απόγνωση και μηδέν χαρά για το οτιδήποτε... Ούτε λαχτάρα ούτε τίποτα.. μόνο απόγνωση και στεναχώρια ακόμα και χωρίς σοβαρό λόγο πολλές φορές... Ο άντρας μου ο κακομοίρης είναι δίπλα μου και προσπαθεί αλλά νιώθει ανήμπορος και αυτός! Τρέμω στην ιδέα μην γεννήσω και πέσω σε κατάθλιψη (αν δεν έχω πέσει ήδη) δεν θέλω σε καμία περίπτωση να την πληρώσει το παιδάκι μου το περίμενα τόσα χρόνια να έρθει και απλά δεν μπορώ να το χαρώ... Είμαι σε απόγνωση πραγματικά και φοβάμαι μήπως του κάνω κακό με τόσο κλάμα....

Κορίτσι μου σε νιώθω! Η εγκυμοσύνη μου σωματικα ήταν μια χαρά καλή αλλά με τσάκισε ψυχολογικά! Δεν πρόκειται να σου χαϊδέψω τα αυτιά! Η λοχεία είναι εξίσου δύσκολη αν σε έχει ήδη πάρει από κάτω. Θα σου συνιστούσα να μιλήσεις με κάποιον ειδικό. Δεν είναι κακό! Εγώ στη μέση της εγκυμοσύνης πήγα πρώτη φορά στη ζωή μου σε ψυχολογο. Να ξέρεις είναι πολύ σημαντικό που έχεις τον άντρα σου και σε καταλαβαίνει και σε στηρίζει. Σκέψου ότι είστε μια ομάδα που δε μπορεί να τη σπάσει κανεις και τώρα θα μεγαλώσει!!! :wub:

Δεν είναι ντροπή να νιώθεις έτσι και δεν κανεις κανένα κακό στο μωράκι σου! 
Κουράγιο και υπομονή!!! Όλα θα πανε καλα!

  • Μου αρέσει 4

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρα κορίτσια! 

Μπαινω αύριο στη 39εβδμ. Και χθες ο γιατρος μου είπε οτι αργω ακομα... Και μενα δε θέλει να βγει! 

@demifilol να σου ζήσει το μωρακι σου!να πανε ολα καλα!!!

@Thalia30 να μη νιώθεις ενοχές για τα συναισθήματα σου! Το μωράκι σου ειναι μια χαρά! Και γω είμαι της άποψης από τη στιγμή που το αναγνωρίζεις να το συζητήσεις με το γυναικολόγο σου και κατόπιν με κάποιον ειδικο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Περιμένεις να μπουν. Λογικά τέλη Νοεμβρίου θα μας μπούνε εμάς!

Γιατί εκτύπωση με σφραγίδα???? 

Συμφωνώ απόλυτα (εκτός από το ντουφαλακ:P)

Εγώ βέβαια αναγκαστικά βάζω κρεμουλα εδώ κ λίγες μέρες επειδή ήμουν πολύ χάλια. Δεν πονουσα στο κουτί κ πονουσα εκεί!!

Κατερίνα,εγώ στη δεύτερη γέννα τώρα δεν έκανα περινεοτομη. Είμαι τώρα στις 11 μέρες κ δεν πονάω καθολου. Έχω κάποια ράμματα αλλα καμία σχέση με τον πρώτο τοκετό που έκανα περινεοτομη. 

 

Εγω με το ντουφαλακ το ξεπέρασα παντως... Χαχαχα

Να σου πω πως τα περνατε??? Ολα καλα? Τα παιδακια? 

1 ώρα πρίν, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Μπαινω αύριο στη 39εβδμ. Και χθες ο γιατρος μου είπε οτι αργω ακομα... Και μενα δε θέλει να βγει! 

@demifilol να σου ζήσει το μωρακι σου!να πανε ολα καλα!!!

@Thalia30 να μη νιώθεις ενοχές για τα συναισθήματα σου! Το μωράκι σου ειναι μια χαρά! Και γω είμαι της άποψης από τη στιγμή που το αναγνωρίζεις να το συζητήσεις με το γυναικολόγο σου και κατόπιν με κάποιον ειδικο! 

Υπομονη... Μπορεί να φτάσεις 40+

Υπομονή και ξεκουραση ως τότε χαχαχα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Εγω με το ντουφαλακ το ξεπέρασα παντως... Χαχαχα

Να σου πω πως τα περνατε??? Ολα καλα? Τα παιδακια? 

Υπομονη... Μπορεί να φτάσεις 40+

Υπομονή και ξεκουραση ως τότε χαχαχα

Καλά !! Θα τολμήσω να πω πως έχουμε μπει σε ένα πρόγραμμα οικογενειακώς!! Σίγουρα θα αλλάξει τώρα που θα δουλεύει ο μπαμπάς κ σίγουρα θα ξαναλλαξει! Είμαστε καλά όμως!

Έχουμε κ ξεσπάσματα από τον μεγάλο αλλά με τον μικρό αλληλεπιδρά μόνο καλά , ευτυχώς!!

 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλά !! Θα τολμήσω να πω πως έχουμε μπει σε ένα πρόγραμμα οικογενειακώς!! Σίγουρα θα αλλάξει τώρα που θα δουλεύει ο μπαμπάς κ σίγουρα θα ξαναλλαξει! Είμαστε καλά όμως!

Έχουμε κ ξεσπάσματα από τον μεγάλο αλλά με τον μικρό αλληλεπιδρά μόνο καλά , ευτυχώς!!

 

Τελεια κορίτσι μου.. Πολυ χαίρομαι... Η ρουτίνα θα ναι σταθερή με μικρά σκαμπανεβάσματα.. Παντα έτσι είναι η ζωή... Ολα θα πανε καλα

Εσυ εισαι καλυτερα? 

Ξεσπάσματα ε?? Τυπου? 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina13 είπε:

Τελεια κορίτσι μου.. Πολυ χαίρομαι... Η ρουτίνα θα ναι σταθερή με μικρά σκαμπανεβάσματα.. Παντα έτσι είναι η ζωή... Ολα θα πανε καλα

Εσυ εισαι καλυτερα? 

Ξεσπάσματα ε?? Τυπου? 

Εγώ μια χαρά είμαι! Λίγο άυπνη:P

Ξεσπάσματα τύπου να μη θέλει να αλλάξει πάνα,να μη θέλει να βάλει μακριά πιτζάμα ..χωρίς σημαντικό λόγο δηλαδη. Κ κάθεται κάτω ,τσιριζει κ το δάκρυ ροδάνι!!! Με τον μπαμπά το κάνει πιο έντονα με εμένα όχι τόσο. 

Τον έχει επηρεάσει η αλλαγή ευτυχώς όμως με το παιδί κ με εμένα (είναι πολλές ώρες πάνω μου ο μπέμπης) είναι προσεκτικός κ τρυφερός

Εσύ πως είσαι??! Ο μικρός? Η μπουμπου στη κοιλίτσα??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ μια χαρά είμαι! Λίγο άυπνη:P

Ξεσπάσματα τύπου να μη θέλει να αλλάξει πάνα,να μη θέλει να βάλει μακριά πιτζάμα ..χωρίς σημαντικό λόγο δηλαδη. Κ κάθεται κάτω ,τσιριζει κ το δάκρυ ροδάνι!!! Με τον μπαμπά το κάνει πιο έντονα με εμένα όχι τόσο. 

Τον έχει επηρεάσει η αλλαγή ευτυχώς όμως με το παιδί κ με εμένα (είναι πολλές ώρες πάνω μου ο μπέμπης) είναι προσεκτικός κ τρυφερός

Εσύ πως είσαι??! Ο μικρός? Η μπουμπου στη κοιλίτσα??

Αχ θα κοιμηθείς κι εσυ κορίτσι μου. Όταν μεγαλώσει και το τρίτο χαχαχαχα

Α αυτά τα περασαμε πριν ένα μήνα. Τώρα έχει στρωσει. Λες να χαλάσει όταν δει τη μπεμπα!!! Χαχαχα

Εμείς όλοι καλά, και εγώ προσωπικα κάνω τα παντα για να γεννήσω γιατί κουράστηκα... Και θέλω φτ τρομάρα μου και λέω αφου ειναι η τελευταία φορά θα το ζήσω μέχρι τέλους.. Εκτός απροόπτου παντα χαχαχχ

Ποια εγώ?!?! Που έπινα κρασι στην κτ. Χαχαχαχ:mrgreen:

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Εγω με το ντουφαλακ το ξεπέρασα παντως... Χαχαχα

Να σου πω πως τα περνατε??? Ολα καλα? Τα παιδακια? 

Υπομονη... Μπορεί να φτάσεις 40+

Υπομονή και ξεκουραση ως τότε χαχαχα

Για 40+ με κοβω..και ηθελα να βγει ζυγάκι τρομάρα μ! Λεω να περπαταω μπας και γίνει τίποτα! Χαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Αχ θα κοιμηθείς κι εσυ κορίτσι μου. Όταν μεγαλώσει και το τρίτο χαχαχαχα

Α αυτά τα περασαμε πριν ένα μήνα. Τώρα έχει στρωσει. Λες να χαλάσει όταν δει τη μπεμπα!!! Χαχαχα

Εμείς όλοι καλά, και εγώ προσωπικα κάνω τα παντα για να γεννήσω γιατί κουράστηκα... Και θέλω φτ τρομάρα μου και λέω αφου ειναι η τελευταία φορά θα το ζήσω μέχρι τέλους.. Εκτός απροόπτου παντα χαχαχχ

Ποια εγώ?!?! Που έπινα κρασι στην κτ. Χαχαχαχ:mrgreen:

 

Είναι νωρίς να λέω για τρίτο!!!

Μα αυτά να τα κάνει αφού ήρθε το μωρο!!! Όλα καινούργια! Πριν το μωρό έκανε λιγότερα κ πιο ήπια..

Όλα καλά θα πάνε τη δεύτερη φορά.  Εγώ το έζησα φουλ κι ας ήταν πρόκληση. Δύο μισές δοσεις αναισθησίας κ όλα καλά! Ήξερα τι πόνο να περιμένω κ μου ήταν όλο πιο ευκολο! Θα το δεις!!:wink:

Just now, Marti είπε:

Για 40+ με κοβω..και ηθελα να βγει ζυγάκι τρομάρα μ! Λεω να περπαταω μπας και γίνει τίποτα! Χαχχα

Εσύ κ η οκτομπερμαμ που θέλατε ζυγακια!!! θα βγάλετε τελικα σκορπιούς,το καλύτερο ζώδιο! :D

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Είναι νωρίς να λέω για τρίτο!!!

Μα αυτά να τα κάνει αφού ήρθε το μωρο!!! Όλα καινούργια! Πριν το μωρό έκανε λιγότερα κ πιο ήπια..

Όλα καλά θα πάνε τη δεύτερη φορά.  Εγώ το έζησα φουλ κι ας ήταν πρόκληση. Δύο μισές δοσεις αναισθησίας κ όλα καλά! Ήξερα τι πόνο να περιμένω κ μου ήταν όλο πιο ευκολο! Θα το δεις!!:wink:

Εσύ κ η οκτομπερμαμ που θέλατε ζυγακια!!! θα βγάλετε τελικα σκορπιούς,το καλύτερο ζώδιο! :D

Καιβεγω ζυγινα θέλω.. Και την παρακαλαω να βγει κάθε μέρα.. Μα δεν ξέρω.. Εχω ακόμα ελπίδες ως τις 22.

Ολα θα πανε καλα μα και να μην πανε θα κάνω κτ. Δεν σκάω... Μάνα θα γίνω.. Και με τους δυο τρόπους πονας.. Χαχα άρα ας γίνει ότι είναι να γίνει... :tongue:

  • Χαχα 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nina13 είπε:

Καιβεγω ζυγινα θέλω.. Και την παρακαλαω να βγει κάθε μέρα.. Μα δεν ξέρω.. Εχω ακόμα ελπίδες ως τις 22.

Ολα θα πανε καλα μα και να μην πανε θα κάνω κτ. Δεν σκάω... Μάνα θα γίνω.. Και με τους δυο τρόπους πονας.. Χαχα άρα ας γίνει ότι είναι να γίνει... :tongue:

Ο πόνος είναι το μόνο σίγουρο!

Πλησιάζουν οι μέρες σου κι εσένα!:wub:

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Μπαίνω εγώ σήμερα το βραδάκι για πρόκληση και ξεκινε με υπόθετο και αύριο το πρωί τα δύσκολα! Το άγχος χτυπάει κόκκινο! Ελπίζω αύριο τέτοια ώρα να σας γράφω τα νεα μου!! @Anastasia05 επειδή θυμάμαι και εσύ με υπόθετο είχες ξεκινήσει για να μαλακώσει το τράχηλος σε πιάνουν πονακια όταν μαλακώνει ή τίποτα μόνο στους τεχνητούς? 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Μπαίνω εγώ σήμερα το βραδάκι για πρόκληση και ξεκινε με υπόθετο και αύριο το πρωί τα δύσκολα! Το άγχος χτυπάει κόκκινο! Ελπίζω αύριο τέτοια ώρα να σας γράφω τα νεα μου!! @Anastasia05 επειδή θυμάμαι και εσύ με υπόθετο είχες ξεκινήσει για να μαλακώσει το τράχηλος σε πιάνουν πονακια όταν μαλακώνει ή τίποτα μόνο στους τεχνητούς? 

Με το καλό χιονατη!!! Να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις συντομα ευχομαι... 

Να μας πεις νέα σου:x

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP said:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Μπαίνω εγώ σήμερα το βραδάκι για πρόκληση και ξεκινε με υπόθετο και αύριο το πρωί τα δύσκολα! Το άγχος χτυπάει κόκκινο! Ελπίζω αύριο τέτοια ώρα να σας γράφω τα νεα μου!! @Anastasia05 επειδή θυμάμαι και εσύ με υπόθετο είχες ξεκινήσει για να μαλακώσει το τράχηλος σε πιάνουν πονακια όταν μαλακώνει ή τίποτα μόνο στους τεχνητούς? 

Mε το καλό εύχομαι! Εχουμε και εμείς το ίδιο πλάνο για σάββατο βράδυ μάλλον, 40+ και εγώ τότε. Όλα θα πανε καλά. :x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Μπαίνω εγώ σήμερα το βραδάκι για πρόκληση και ξεκινε με υπόθετο και αύριο το πρωί τα δύσκολα! Το άγχος χτυπάει κόκκινο! Ελπίζω αύριο τέτοια ώρα να σας γράφω τα νεα μου!! @Anastasia05 επειδή θυμάμαι και εσύ με υπόθετο είχες ξεκινήσει για να μαλακώσει το τράχηλος σε πιάνουν πονακια όταν μαλακώνει ή τίποτα μόνο στους τεχνητούς? 

Δεν μου το έβαλαν αυτή τη φορά! Κ την πρώτη φορά απ' ότι θυμάμαι όμως δεν είχα πονακια από το υποθετο

Με το καλό κορίτσι μου!!! Περιμένουμε τα νέα σου!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...