Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα! Πρώτα ο Θεος θα ειμαι μανουλα Απριλιου! Η Ρενεζ με ξέρει γιατί μας συμβουλεύει στην ομαδουλα μας κ μας καθησυχάζει όταν αγχωνομαστε για κατι! Συγχαρητήρια σε όσες γεννησατε, να χαίρεστε τα μωρακια σας να είναι γερα και ευτυχισμένα και με το καλο να πάρετε αγκαλιτσα τα μωράκια σας οσες περιμένετε. Ήθελα σας παρακαλώ αν δεν σας κουραζω να μου πείτε εμπειρίες οσες γεννησατε στο Μητερα, καθώς εκεί θα γεννησω με το καλο. Αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε πμ για να μην γεμίζουμε εδω τη σελίδα. Ευχαριστώ πολυ πολυ! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 5

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Eva137 είπε:

Ο δικός μου, παρόλο που είναι πολύ καλός και τα τελευταία δυο βράδια κοιμάται όλη νύχτα (με 2-3 διαλείμματα για φαγητό-άλλαγμα), πολύ σπάνια θα κοιμηθεί πάνω από 3 ώρες. Συνήθως ζητάει φαγητό ανά 2-3ωρο, και μέσα στη μέρα μπορεί και μόλις μετά από 1 ώρα, και ο παιδίατρος χθες μας είπε ότι είναι υγιής, δυνατός, καλοθρεμμένος και φαίνεται ότι τον φροντίζουμε πολύ καλά, οπότε αν μια στο τόσο περάσει ένα 4ωρο ύπνου που δεν έχει φάει δεν ανησυχώ. Αν γενικά τρώει καλά, γεμίζει τις πάνες του και έχει καλό βάρος/ύψος/ανάπτυξη, εγώ στη θέση σου δε θα ανησυχούσα να τον ξυπνάω αυστηρά κάθε 3ωρο.  

 

Εμένα 3 μέρες μετά τη γέννα άρχισε να μου έρχεται γάλα. Θυμάμαι ήταν αρκετά άβολο γιατί το πρωί που ξύπνησα το στήθος μου ήταν πιο μεγάλο, σκληρό, και ζεστό και εκεί που καθόμουνα και είχα το σουτιέν θηλασμού ανοιχτό για να παίρνουν αέρα οι θηλές ένιωσα να στάζουν κάτι σταγόνες πάνω στα πόδια μου και ξαφνιάστηκα... μέχρι τότε είχα μόνο πρωτόγαλα και δε μπορούσα καν να καταλάβω αν είχα αρκετό και αν κατάφερνε να το πιει ο μπέμπης. Ε, τώρα είμαι σίγουρη γιατί φοράω τα κοχύλια όλη τη μέρα όταν δε θηλάζω και γεμίζουν πολύ γρήγορα. Πρέπει να έχω και μεγάλη ροή γιατί τις τελευταίες 2 μέρες ο μπέμπης εκεί που πίνει σταματάει σαν να πνίγεται λίγο, τον κρατάω να σιγουρευτώ ότι κατάπιε καλά και μετά συνεχίζουμε για όσο θέλει. Πάντως τώρα που είμαστε 8 μέρες μετά τη γέννα το στήθος μου, αν και μεγάλο και γεμάτο, είναι πάλι μαλακό, χωρίς γρομπαλάκια, και παρόλο που είναι ευαίσθητο δεν έχει κάνει καθόλου πληγές και πονάει μόνο για τα πρώτα 10 δευτερόλεπτα που αρχίζει να ρουφάει το μωρό... μετά όλα καλά. Γενικά, μη μας ματιάξω, αλλά νομίζω ότι τα πάμε πολύ καλά με το θηλασμό. Μην ανησυχείς αν το στήθος σου δεν είναι τσίτα ή αν το θήλαστρο δε βγάζει μεγάλη ποσότητα (που δεν είναι ένδειξη του πόσο γάλα έχεις έτσι κι αλλιώς). Να έχεις το νου σου να καταλαβαίνεις από τα σήματα που σου δείνει το μωρό πότε πεινάει/χορταίνει, πόσες πάνες βρέχει-λερώνει, και φυσικά τί σου λέει ο παιδίατρος για την ανάπτυξή του και την υγεία του γενικότερα.

 

Ωχ, υπομονή κοπέλα μου. Δυστυχώς τα βράδια είναι δύσκολα, ειδικά αν ένα μωρό έχει κολικούς. Τουλάχιστον σε βοηθάει λίγο η μαμά σου... υπομονή και θα περάσει και αυτό το στάδιο. Ο μπέμπης μου ευτυχώς μέχρι στιγμής δε φαίνεται να έχει κολικούς, αλλά ένα βράδυ που πονούσε και έκλαιγε ασταμάτητα για πολύ ώρα αναγκάστηκα και τον πήρα και κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα. Ξέρω ότι δεν πρέπει και είχα συνέχεια το νου μου σε αυτόν (να μη γυρίσει πλευρό, να μη μπει τίποτα μπροστά στο στόμα/μύτη του κτλ.) αλλά μόνο αγκαλιά κατάφερα να τον ηρεμήσω. 

 

Μπράβο, συγχαρητήρια!! Τί καλά που γέννησες τόσο γρήγορα και εύκολα (όσο εύκολη μπορεί να είναι μια γέννα βέβαια)! Να το χαίρεσαι το θαυματάκι σου!!!

Πατουσακια όμορφα!!!

Ο μικρός μου σήμερα ήταν στο στήθος από το μεσημέρι περίπου 14:00 μέχρι τις 23:00.... Ψωφια θα πέσω για ύπνο...ελπίζω η μέτρηση αύριο να είναι καλη μετά από τοοοοσο φαγητό ! 

 

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 said:

Επιτέλους πατουσακιααααα:x

Μα είναι για φάγωμα! :P

Just now, Anastasia05 said:

Πατουσακια όμορφα!!!

Ο μικρός μου σήμερα ήταν στο στήθος από το μεσημέρι περίπου 14:00 μέχρι τις 23:00.... Ψωφια θα πέσω για ύπνο...ελπίζω η μέτρηση αύριο να είναι καλη μετά από τοοοοσο φαγητό ! 

 

Χαχα, φαγανούλης κι ο δικός σου!! Καλή ξεκούραση!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@LadyP και @Blossombaby με το καλό τα μωράκια σας! Με έναν πόνο σας εύχομαι! Όλα τα καλά!

@Aurora S περιμένουμε νέα σου!

Καλέ μην πιστεύετε στα ζώδια! Ο κάθε άνθρωπος έχει το μοναδικό του χαρακτήρα 50% γεννιέται έτσι και το άλλο 50 διαμορφώνεται από την οικογενεια κλπ! Μια χαρά είναι κ οι ζυγοί και οι σκορπιοί!

Πόσο συμφωνώ!!

Just now, Anastasia05 είπε:

Πατουσακια όμορφα!!!

Ο μικρός μου σήμερα ήταν στο στήθος από το μεσημέρι περίπου 14:00 μέχρι τις 23:00.... Ψωφια θα πέσω για ύπνο...ελπίζω η μέτρηση αύριο να είναι καλη μετά από τοοοοσο φαγητό ! 

 

Ουαου ένας παίδαρος Παναγίτσα μου!! Φτου φτου!! Τέλειος θα είναι καλε!!

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! Πρώτα ο Θεος θα ειμαι μανουλα Απριλιου! Η Ρενεζ με ξέρει γιατί μας συμβουλεύει στην ομαδουλα μας κ μας καθησυχάζει όταν αγχωνομαστε για κατι! Συγχαρητήρια σε όσες γεννησατε, να χαίρεστε τα μωρακια σας να είναι γερα και ευτυχισμένα και με το καλο να πάρετε αγκαλιτσα τα μωράκια σας οσες περιμένετε. Ήθελα σας παρακαλώ αν δεν σας κουραζω να μου πείτε εμπειρίες οσες γεννησατε στο Μητερα, καθώς εκεί θα γεννησω με το καλο. Αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε πμ για να μην γεμίζουμε εδω τη σελίδα. Ευχαριστώ πολυ πολυ! ❤❤❤

@Irinoula86 @Efi@ εσείς νομίζω ήσασταν στο Μητέρα..σωστά..?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πατουσακια όμορφα!!!

Ο μικρός μου σήμερα ήταν στο στήθος από το μεσημέρι περίπου 14:00 μέχρι τις 23:00.... Ψωφια θα πέσω για ύπνο...ελπίζω η μέτρηση αύριο να είναι καλη μετά από τοοοοσο φαγητό ! 

 

W re tin xezoumise tin mama!!!:mrgreen:

 

Na sas pw oti ekana kai diarroia polu!!!

Mallon siga siga etoimazetai to koritsi mou..Auto niwthw alla tha deixei!!!Bika ekana ena banaki k twra molis xaplwsa!Alla pou nani?Exw bei k exw diavasei oooola ta arthra gia otan plisiazei o toketos!Kanoniki treli diladi!!:D

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Eva137Μα τι πατουσινια νόστιμα!!! Έτσι κι εμένα 3-4μερα άρχισε να έρχεται κι από χθες νομίζω γεμίζει καλά κ καίει. Τα κοχύλια δε τα γεμίζω, τρέχει το άλλο όμως όταν αντλω. Κανω άντληση 2 ή 3 φορές για να αυξήσω τη παραγωγή κ νομίζω όντως κάτι γίνεται! Η μπέμπα όμως δεν δείχνει να χορταίνει πάντα,κοιμάται στο στήθος κ κουράζεται. Πιάνει αλλά δεν έχω κ πολύ καλές  θηλές, οπότε φτιάχνω κ ένα συμπλήρωμα κ πίνει όσο θέλει. Την αφήνω στο στήθος σύνολο 45 ', δεν προλαβαίνω να είμαστε όλη μέρα αγκαλιά γτ ο μικρός έχει ξεσπάσματα κ πρέπει να του δίνω σημασία του αγορακου μου! Με τον θηλασμό κ τα σχετικά γάλα ρέψιμο αλλαγμα μου παίρνει 1-1.30 ώρα κ τι να τον κάνω εκείνη την ώρα τον μεγάλο???

@Anastasia05μου σε ξεζουμισε ο φαγανας !θηριακι! Μια χαρά θα το βρει το παιδί, να μην το ξυπνάς οκ αλλά πρέπει να βγάζεις το γαλα σου τόση ώρα κι εγώ αυτό κάνω αν αργεί βγάζω λίγο. 

@Annou μου δεν κρατιέσαι!!!Έλα μπεμπουλα μου πες της πάρτο απόφαση...κανε περπάτημα!

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@Eva137Μα τι πατουσινια νόστιμα!!! Έτσι κι εμένα 3-4μερα άρχισε να έρχεται κι από χθες νομίζω γεμίζει καλά κ καίει. Τα κοχύλια δε τα γεμίζω, τρέχει το άλλο όμως όταν αντλω. Κανω άντληση 2 ή 3 φορές για να αυξήσω τη παραγωγή κ νομίζω όντως κάτι γίνεται! Η μπέμπα όμως δεν δείχνει να χορταίνει πάντα,κοιμάται στο στήθος κ κουράζεται. Πιάνει αλλά δεν έχω κ πολύ καλές  θηλές, οπότε φτιάχνω κ ένα συμπλήρωμα κ πίνει όσο θέλει. Την αφήνω στο στήθος σύνολο 45 ', δεν προλαβαίνω να είμαστε όλη μέρα αγκαλιά γτ ο μικρός έχει ξεσπάσματα κ πρέπει να του δίνω σημασία του αγορακου μου! Με τον θηλασμό κ τα σχετικά γάλα ρέψιμο αλλαγμα μου παίρνει 1-1.30 ώρα κ τι να τον κάνω εκείνη την ώρα τον μεγάλο???

@Anastasia05μου σε ξεζουμισε ο φαγανας !θηριακι! Μια χαρά θα το βρει το παιδί, να μην το ξυπνάς οκ αλλά πρέπει να βγάζεις το γαλα σου τόση ώρα κι εγώ αυτό κάνω αν αργεί βγάζω λίγο. 

@Annou μου δεν κρατιέσαι!!!Έλα μπεμπουλα μου πες της πάρτο απόφαση...κανε περπάτημα!

Δεν θέλω να μπει τουλάχιστον για 40 μέρες θηλαστρο.. εντάξει είναι λίγο βαριά όταν κοιμάται,ξυπνάει όμως κ τρωει καλά κ μετά είμαι οκ. 

Δοκίμασε ψευδοθηλες άμα δεν πιάνει καλα! Εμένα με έσωσαν από την πρώτη εγκυμοσύνη! Βοηθάνε το παιδί να πιάνει κ διαμορφώνουν κ τις θηλες!

με ξυπνούσε αυτός το βράδυ(μετά τον χθεσινό μαραθώνιο) εγώ δεν άκουγα ξυπνητήρια! 

Έχετε κι εσείς ξεσπάσματα ε? Απέναντι στην μικρή πως ειναι?

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νυσταγμενες καλημέρες κοριτσια!

Πότε θα κοιμηθούμε λίγο έστω 4 ώρες;

Σήμερα λέω να πάμε στο χωριό του άντρα μου στα Καλάβρυτα... Θα είναι υπερβολή; Έχει μια δουλειά και πρέπει να πάει το σκ κ ή θα πρέπει να φέρω τη μάνα μου ή να πάω μαζί του. Δεν θέλω βοήθεια όμως από μάνες/ πεθερες του έχω πει ότι θέλω μόνοι μας να τα βγάλουμε περα! Τα πολλά άτομα μέσα στο σπίτι με κουράζουν...

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Νυσταγμενες καλημέρες κοριτσια!

Πότε θα κοιμηθούμε λίγο έστω 4 ώρες;

Σήμερα λέω να πάμε στο χωριό του άντρα μου στα Καλάβρυτα... Θα είναι υπερβολή; Έχει μια δουλειά και πρέπει να πάει το σκ κ ή θα πρέπει να φέρω τη μάνα μου ή να πάω μαζί του. Δεν θέλω βοήθεια όμως από μάνες/ πεθερες του έχω πει ότι θέλω μόνοι μας να τα βγάλουμε περα! Τα πολλά άτομα μέσα στο σπίτι με κουράζουν...

Καλημερα κορίτσι μου.. Να πας εννοείται και να περασετε τέλεια... Θα χεις κάποιον να σε βοηθήσει να καθαρίσεις το σπίτι σας εκεί η θα μείνετε στα πεθερικα σου?? 

Κορίτσια καλημέρα, οποία ενδιαφέρεται και χρησιμοποιεί φρεζυντερμ, έχει στον φαρμακοποιό μου. Γρ

Με την αγορά δυο προιοντων, δώρο αυτό το υπεροχο κιτρινο βελουτέ κουβερτακι αγκαλιάς/καροτσιου , με το αρκουδάκι μαζί... Κορίτσια εγώ το βολευτηκαν πολυ στον γιο μου, φανταστείτε ακόμα και τώρα το χρησιμοποιουμε, και πηρα και ένα για την κόρη... 

Απλά το λέω για όσες ενδιαφέρονται  

Με δυο προιοντα και κουβερτακι και αρκουδάκι.. Δώρο

Και πιστεψτε με είναι τέλειο και πολυ ζεστό και μαλακο

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσοπουλα!!!

Ήθελα να ρωτήσω όσες θηλάζετε,δινετε βιταμίνη d στα μωρά σας;

Εμένα η κλινική έγραψε στο βιβλιάριο της μπεμπας να της χορηγηθεί,αλλά ο παιδίατρος μας είπε πως δεν χρειάζεται κ να τη βαζω στον ήλιο.

Όμως τώρα σκέφτομαι πως φθινόπωρο-χειμωνα πόσο να την βγάζω στον ήλιο;


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κοριτσοπουλα!!!

Ήθελα να ρωτήσω όσες θηλάζετε,δινετε βιταμίνη d στα μωρά σας;

Εμένα η κλινική έγραψε στο βιβλιάριο της μπεμπας να της χορηγηθεί,αλλά ο παιδίατρος μας είπε πως δεν χρειάζεται κ να τη βαζω στον ήλιο.

Όμως τώρα σκέφτομαι πως φθινόπωρο-χειμωνα πόσο να την βγάζω στον ήλιο;

Καλημέρα κοριτσαρα!Ναι δίνουμε!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Βρε κορίτσια η δικιά μου θηλάζει 15-30 λεπτά Μαξ κ κοιμάται, μόλις κοιμηθεί την βάζω κούνια κ σε μια ώρα το πολύ θέλει πάλι!!δεν μπορώ να κουνηθώ η δολια, να κάνω μια δουλειά στο σπίτι κάτι!οπότε αναγκάζομαι να της δώσω αντλημενο με μπιμπερο, έτσι όμως δεν θα μάθει ποτέ να θηλάζει...τέλεια τα περνάμε!!

@marianna1986 αααααχ αυτό το νυσταγμενες καλημέρες πόσο , σε νιώθω, περίμενα πως κ πως να μου πει η γιατρός να μην την ξυπνάω τα βράδια κ η άτιμη λες κ έχει καταπιεί ξυπνητήρι, κάθε 3ωρο είναι στο πόδι!!! Να πας καλέ, αν νιώθεις εσύ άνετα κ έχεις την βολη σου εκεί εννοειται να πας..αυτό που λες με τον κόσμο κ εγώ το νιώθω δεν μπορώ στα πόδια μου σε αυτή την φάση 

@Hliolousti εγώ της δίνω d3 κ εμένα παίρνει κ σίδηρο γιατί είχε χαμηλό..κ εγώ αρχικά νόμιζα ότι ήταν του μαιευτηρίου υπερβολές αλλά η παιδίατρος μου είπε να τα δώσω...

 

 

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κοριτσοπουλα!!!

Ήθελα να ρωτήσω όσες θηλάζετε,δινετε βιταμίνη d στα μωρά σας;

Εμένα η κλινική έγραψε στο βιβλιάριο της μπεμπας να της χορηγηθεί,αλλά ο παιδίατρος μας είπε πως δεν χρειάζεται κ να τη βαζω στον ήλιο.

Όμως τώρα σκέφτομαι πως φθινόπωρο-χειμωνα πόσο να την βγάζω στον ήλιο;

Και να μην θηλάζουν δίνουμε να ξέρεις... Επειδή έρχεται χειμώνας... Όποτε δώσε στην κουκλάρα σας..... Και άσε τον παιδιατρο... 

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Βρε κορίτσια η δικιά μου θηλάζει 15-30 λεπτά Μαξ κ κοιμάται, μόλις κοιμηθεί την βάζω κούνια κ σε μια ώρα το πολύ θέλει πάλι!!δεν μπορώ να κουνηθώ η δολια, να κάνω μια δουλειά στο σπίτι κάτι!οπότε αναγκάζομαι να της δώσω αντλημενο με μπιμπερο, έτσι όμως δεν θα μάθει ποτέ να θηλάζει...τέλεια τα περνάμε!!

@marianna1986 αααααχ αυτό το νυσταγμενες καλημέρες πόσο , σε νιώθω, περίμενα πως κ πως να μου πει η γιατρός να μην την ξυπνάω τα βράδια κ η άτιμη λες κ έχει καταπιεί ξυπνητήρι, κάθε 3ωρο είναι στο πόδι!!! Να πας καλέ, αν νιώθεις εσύ άνετα κ έχεις την βολη σου εκεί εννοειται να πας..αυτό που λες με τον κόσμο κ εγώ το νιώθω δεν μπορώ στα πόδια μου σε αυτή την φάση 

@Hliolousti εγώ της δίνω d3 κ εμένα παίρνει κ σίδηρο γιατί είχε χαμηλό..κ εγώ αρχικά νόμιζα ότι ήταν του μαιευτηρίου υπερβολές αλλά η παιδίατρος μου είπε να τα δώσω...

 

 

Καλε γίνατε ενός??? Αντε αντε φτου σκορδα

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν θέλω να μπει τουλάχιστον για 40 μέρες θηλαστρο.. εντάξει είναι λίγο βαριά όταν κοιμάται,ξυπνάει όμως κ τρωει καλά κ μετά είμαι οκ. 

Δοκίμασε ψευδοθηλες άμα δεν πιάνει καλα! Εμένα με έσωσαν από την πρώτη εγκυμοσύνη! Βοηθάνε το παιδί να πιάνει κ διαμορφώνουν κ τις θηλες!

με ξυπνούσε αυτός το βράδυ(μετά τον χθεσινό μαραθώνιο) εγώ δεν άκουγα ξυπνητήρια! 

Έχετε κι εσείς ξεσπάσματα ε? Απέναντι στην μικρή πως ειναι?

Αυτο με τα ξεσπάσματα με άγχωσε κορίτσια μου... Για πειτε περισσότερα.. @Christinα

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Βρε κορίτσια η δικιά μου θηλάζει 15-30 λεπτά Μαξ κ κοιμάται, μόλις κοιμηθεί την βάζω κούνια κ σε μια ώρα το πολύ θέλει πάλι!!δεν μπορώ να κουνηθώ η δολια, να κάνω μια δουλειά στο σπίτι κάτι!οπότε αναγκάζομαι να της δώσω αντλημενο με μπιμπερο, έτσι όμως δεν θα μάθει ποτέ να θηλάζει...τέλεια τα περνάμε!!

@marianna1986 αααααχ αυτό το νυσταγμενες καλημέρες πόσο , σε νιώθω, περίμενα πως κ πως να μου πει η γιατρός να μην την ξυπνάω τα βράδια κ η άτιμη λες κ έχει καταπιεί ξυπνητήρι, κάθε 3ωρο είναι στο πόδι!!! Να πας καλέ, αν νιώθεις εσύ άνετα κ έχεις την βολη σου εκεί εννοειται να πας..αυτό που λες με τον κόσμο κ εγώ το νιώθω δεν μπορώ στα πόδια μου σε αυτή την φάση 

@Hliolousti εγώ της δίνω d3 κ εμένα παίρνει κ σίδηρο γιατί είχε χαμηλό..κ εγώ αρχικά νόμιζα ότι ήταν του μαιευτηρίου υπερβολές αλλά η παιδίατρος μου είπε να τα δώσω...

 

 

Έτσι είναι ο θηλασμός καλώς ή κακώς! Με το μωρό σκουλαρίκι στο βυζι:P

Τι μπιμπερο σας βόλεψε?? Έχω δύο διαφορετικά για τώρα! Δεν του έχω δώσει ακόμη,αλλά θα συμβεί πριν γυρίσω στη δουλειά γι αυτό ρωτάω! 

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα! 

@Nina13 Όχι ακόμα δεν έχουμε βγει βολτούλα είναι η αληθεια. Περιμένουμε το καρότσι που έχουμε παραγγείλει :)

@LadyP @Blossombaby Με το καλό κορίτσια μου! Περιμένουμε νεότερα!!! 

@Aurora S Πως πήγε το ραντεβού; 

@Hliolousti Και εμένα μου είπε να το παίρνουμε ο παιδίατρος. Ακριβώς αυτό ανέφερε ότι το χειμώνα δεν θα το βλέπει ο ήλιος όσο θέλουμε. 

@demifilol Να σου ζήσει κοπέλα μου! Καλότυχο και υγιές να είναι το μωράκι σου. Ότι καλύτερο! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...