Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Nina13 είπε:

Και να μην θηλάζουν δίνουμε να ξέρεις... Επειδή έρχεται χειμώνας... Όποτε δώσε στην κουκλάρα σας..... Και άσε τον παιδιατρο... 

Καλε γίνατε ενός??? Αντε αντε φτου σκορδα

Αυτο με τα ξεσπάσματα με άγχωσε κορίτσια μου... Για πειτε περισσότερα.. @Christinα

Λογικό είναι να το πάρουν περίεργα τα παιδάκια μας μωρέ...δεν είναι πια μόνα τους κ δεν έχουν τη πλήρη προσοχή μας! Είναι κ ηλικίες με μεγάλες αλλαγές οπότε προστίθεται κ το αδερφάκι κ γίνεται πιο δύσκολο!

Χριστίνα ήθελα να σε ρωτήσω,κάνατε πισωγυρισμα με την πάνα όταν ήρθε η μπουμπού? Ή δεν τον επηρέασε σε αυτό τον τομεα!?!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, elenioz είπε:

Καλημέρααα! 

@Nina13 Όχι ακόμα δεν έχουμε βγει βολτούλα είναι η αληθεια. Περιμένουμε το καρότσι που έχουμε παραγγείλει :)

@LadyP @Blossombaby Με το καλό κορίτσια μου! Περιμένουμε νεότερα!!! 

@Aurora S Πως πήγε το ραντεβού; 

@Hliolousti Και εμένα μου είπε να το παίρνουμε ο παιδίατρος. Ακριβώς αυτό ανέφερε ότι το χειμώνα δεν θα το βλέπει ο ήλιος όσο θέλουμε. 

@demifilol Να σου ζήσει κοπέλα μου! Καλότυχο και υγιές να είναι το μωράκι σου. Ότι καλύτερο! 

 

Αντε αντε με το καλό να κάνετε τις βόλτες σας αγάπη!!! 

@Anastasia05 ναι ναι λογικοτατο.. Μα με τρομάζει σαν ιδέα.. Θα δουμε. Ευχομαι να ναι καλόβολος ο δικός μου και να μην επηρεαστεί καθώς περναμε τέλεια αυτές τις ημέρες. Σίγουρα το πρωτο σοκ θα ναι που δεν θα με δει για κάποιες μέρες.. Τώρα τα υπόλοιπα πιστευω σιγά σιγά θα τα ξεπεράσουν όλα.. Πρέπει να τους δώσουμε χρόνο... 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Έτσι είναι ο θηλασμός καλώς ή κακώς! Με το μωρό σκουλαρίκι στο βυζι:P

Τι μπιμπερο σας βόλεψε?? Έχω δύο διαφορετικά για τώρα! Δεν του έχω δώσει ακόμη,αλλά θα συμβεί πριν γυρίσω στη δουλειά γι αυτό ρωτάω! 

Έχει αρχίσει να με πιάνει άγχος ότι ταλαιπωρω την κακομοίρα που δεν χορταινει...

Εγώ έχω 5 διαφορετικά μπιμπερο τα έχει βολευτει όλα, τα είδε κ η σύμβουλος θηλασμου για την σύγχιση θηλών κ μου είπε ότι είναι οκ όλα ,chicco natutal feeling, nuk nature sense k mam easy start, τα άλλα είναι της avent αλλά δεν θυμάμαι όνομα γτ μου τα έδωσαν ...

@Nina13 ευχαριστουμε πολύ!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Έχει αρχίσει να με πιάνει άγχος ότι ταλαιπωρω την κακομοίρα που δεν χορταινει...

Εγώ έχω 5 διαφορετικά μπιμπερο τα έχει βολευτει όλα, τα είδε κ η σύμβουλος θηλασμου για την σύγχιση θηλών κ μου είπε ότι είναι οκ όλα ,chicco natutal feeling, nuk nature sense k mam easy start, τα άλλα είναι της avent αλλά δεν θυμάμαι όνομα γτ μου τα έδωσαν ...

@Nina13 ευχαριστουμε πολύ!!

Καλά σύγχυση θηλών μπορεί να πάθει ανά πάσα ώρα κ στιγμή με όλα τα μπιμπερο.. υπάρχουν εναλλακτικοι τρόποι σίτισης για να μην πάθει σύγχυση θηλών! 

Το μπιμπερο δεν είναι κάποιος από αυτούς αλλά είναι ο πιο εύκολος!!

Μπορεί να πίνει απ' όλα τα μπιμπερο κ να παίρνει κ πιπίλα κ να μη πάθει ποτέ σύγχυση θηλών. Μπορεί να πιει λίγες φορές από μπιμπερο κ να παθει. 

Εγώ έχω nuk k dr browns που είχε προτείνει μια κοπέλα εδώ. Θα δω ποιο θα προτιμήσει κ πως θα συνεχίσουμε!

Ο καλός ο μύλος είναι η μπουμπού σου, Μπραβο!!:wub: φαι να εχει μέσα κτο μπιμπερο  ότι θέλει ας είναι! Σωστή τη βρίσκω!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλά σύγχυση θηλών μπορεί να πάθει ανά πάσα ώρα κ στιγμή με όλα τα μπιμπερο.. υπάρχουν εναλλακτικοι τρόποι σίτισης για να μην πάθει σύγχυση θηλών! 

Το μπιμπερο δεν είναι κάποιος από αυτούς αλλά είναι ο πιο εύκολος!!

Μπορεί να πίνει απ' όλα τα μπιμπερο κ να παίρνει κ πιπίλα κ να μη πάθει ποτέ σύγχυση θηλών. Μπορεί να πιει λίγες φορές από μπιμπερο κ να παθει. 

Εγώ έχω nuk k dr browns που είχε προτείνει μια κοπέλα εδώ. Θα δω ποιο θα προτιμήσει κ πως θα συνεχίσουμε!

Ο καλός ο μύλος είναι η μπουμπού σου, Μπραβο!!:wub: φαι να εχει μέσα κτο μπιμπερο  ότι θέλει ας είναι! Σωστή τη βρίσκω!!

Ναι ναι ευτυχώς μπιμπερο κ πιπίλες τα παίρνει όλα, έχει βέβαια μια προτίμηση στην πιπίλα της chicco την τεράστια της σιλικόνης γιατί μπορεί κ την πιάνει από την λαβή :D και ναι δυστυχώς έχει μάθει στην πιπίλα από την μενν κ αν δεν της δώσω πιπίλαει αντίχειρα,...

Τους έχω δει τους άλλους τρόπους σίτισης που λες αλλά το είχε ήδη μάθει το μπιμπερο από την μενν , έπρεπε να ζητήσω στο μαιευτήριο να της δίνουν με σύριγγα αλλά δεν το σκεφτήκα!! 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κοριτσοπουλα!!!

Ήθελα να ρωτήσω όσες θηλάζετε,δινετε βιταμίνη d στα μωρά σας;

Εμένα η κλινική έγραψε στο βιβλιάριο της μπεμπας να της χορηγηθεί,αλλά ο παιδίατρος μας είπε πως δεν χρειάζεται κ να τη βαζω στον ήλιο.

Όμως τώρα σκέφτομαι πως φθινόπωρο-χειμωνα πόσο να την βγάζω στον ήλιο;

Καλημέρα ηλιόλουστη μας!!

Κ εμένα το έγραψαν από το μαιευτήριο αλλά συμφώνησε κ ο παιδίατρος οπότε του δίνω 2 σταγόνες την ημέρα..κακό δε κάνει φιλη,βιταμίνη είναι..

Και η @EugenJen και η @Jasmine@ ξέρω ότι δίνουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Η μπεμπουκα μου σήμερα πήγε στη γιατρινα της!!! Είναι μια χαρά κοριτσάρα και έχει πάρει βάρος πολύ. 3130 γεννήθηκε, έχασε 100γρ και τώρα είναι 3400! Η χοντρούλα μ η μοσχοαναθρεμενη!!!

Βιταμίνη Ναι δίνω κι εγώ!

Λοιπόν που λέτε το αγορακι μου ενώ είναι τρυφερός και όταν κλάψει η κάνει κάποιο ηχακι τρέχει να τη δει,έχει αδικαιολόγητα κλάματα, φωνάζει, τραγουδάει,μιλάει παααρα πολύ δυνατά! Μόνιμος πονοκέφαλος,θέλω να να πιω τα Ντεπόν όλου του κόσμου! Κάνουμε υπομονή και τον απασχολουμε συνέχεια, βόλτες κ παιχνίδια! Έρχεται η μαμά μ ή πεθερά μ γτ μόνη μου δεν παίζει ...πετάει παιχνίδια,θέλει να τη πιάσει να την επεξεργαστεί κ είναι όλα επικίνδυνα. Όλα αυτά δεν τα έκανε πριν κ δεν του είχαμε επιτρέψει, τα είχαμε κομμένα αλλά... Με πάνα και φαγητό ευτυχώς δεν έχουμε παρατράγουδα! Η ώρα του θηλασμού με τρομάζει όταν είμαι μόνη μου,είμαι περιορισμένη κι αυτός ανεξέλεγκτος! Πάλι καλά η μικρή είναι ήσυχη κ βολική ως τώρα τουλάχιστον. 

Να δω τι θα γίνει όταν πάω για δουλειά...αυπνη με πονοκέφαλο, βαβούρα στη δουλειά κ στο σπίτι...Δεν έχω χάσει ακόμα την αισιοδοξία μου όμως, θα περάσει κι αυτό.. φάση είναι.. 

  • Μου αρέσει 6

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Καλημέρα μανούλες!!!

Η μπεμπουκα μου σήμερα πήγε στη γιατρινα της!!! Είναι μια χαρά κοριτσάρα και έχει πάρει βάρος πολύ. 3130 γεννήθηκε, έχασε 100γρ και τώρα είναι 3400! Η χοντρούλα μ η μοσχοαναθρεμενη!!!

Βιταμίνη Ναι δίνω κι εγώ!

Λοιπόν που λέτε το αγορακι μου ενώ είναι τρυφερός και όταν κλάψει η κάνει κάποιο ηχακι τρέχει να τη δει,έχει αδικαιολόγητα κλάματα, φωνάζει, τραγουδάει,μιλάει παααρα πολύ δυνατά! Μόνιμος πονοκέφαλος,θέλω να να πιω τα Ντεπόν όλου του κόσμου! Κάνουμε υπομονή και τον απασχολουμε συνέχεια, βόλτες κ παιχνίδια! Έρχεται η μαμά μ ή πεθερά μ γτ μόνη μου δεν παίζει ...πετάει παιχνίδια,θέλει να τη πιάσει να την επεξεργαστεί κ είναι όλα επικίνδυνα. Όλα αυτά δεν τα έκανε πριν κ δεν του είχαμε επιτρέψει, τα είχαμε κομμένα αλλά... Με πάνα και φαγητό ευτυχώς δεν έχουμε παρατράγουδα! Η ώρα του θηλασμού με τρομάζει όταν είμαι μόνη μου,είμαι περιορισμένη κι αυτός ανεξέλεγκτος! Πάλι καλά η μικρή είναι ήσυχη κ βολική ως τώρα τουλάχιστον. 

Να δω τι θα γίνει όταν πάω για δουλειά...αυπνη με πονοκέφαλο, βαβούρα στη δουλειά κ στο σπίτι...Δεν έχω χάσει ακόμα την αισιοδοξία μου όμως, θα περάσει κι αυτό.. φάση είναι.. 

Μπράβο στο κορίτσι σου! Υπομονή με το αγόρι σου,περνάνε δύσκολα κι αυτά ! Αργά ή γρήγορα θα μπούμε όλοι σε πρόγραμμα!!

Κι εγώ σκέφτομαι τι θα γίνει με τη δουλειά..με φοβίζει αλλά περιμένω πως κ πως να γυρίσω μετά από τοοοοσο πολύ καιρό!!

Εμένα έχασε ο δικός μου μπεμπης κ δεν έχω άλλα κόλπα να του κανω! Γάλα έχω φουλ αλλά τεμπελιαζει κ κάποιες φορές δεν τρώει καλά .. Θα τον μετρήσουμε πάλι σε λίγες μέρες κ μετά βλέποντας κ κάνοντας..

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Μπράβο στο κορίτσι σου! Υπομονή με το αγόρι σου,περνάνε δύσκολα κι αυτά ! Αργά ή γρήγορα θα μπούμε όλοι σε πρόγραμμα!!

Κι εγώ σκέφτομαι τι θα γίνει με τη δουλειά..με φοβίζει αλλά περιμένω πως κ πως να γυρίσω μετά από τοοοοσο πολύ καιρό!!

Εμένα έχασε ο δικός μου μπεμπης κ δεν έχω άλλα κόλπα να του κανω! Γάλα έχω φουλ αλλά τεμπελιαζει κ κάποιες φορές δεν τρώει καλά .. Θα τον μετρήσουμε πάλι σε λίγες μέρες κ μετά βλέποντας κ κάνοντας..

Εχασε πολυ,? Πόσων ημερών είστε τώρα..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εχασε πολυ,? Πόσων ημερών είστε τώρα..?

13 ημερών.. έχασε αλλά δεν με αγχωσε η παιδιατρος θα το δούμε κ την Δευτέρα. Κ μετά θα το συζητήσουμε περισσότερο.

Ότι χρειαστεί θα το κανουμε απλά δεν το περίμενα,τόσο που τρώει!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είχε γεννηθεί πάνω από 3κιλα αν θυμάμαι ε?

Καλά έκανε εννοείται κ δε σε αγχωσε..είναι αγώνας ο άτιμος ο θηλασμός αλλά αξίζει!! Εγώ στη θέση σου θα αντλουσα ώστε να βλέπω πόσο τρώει μέχρι να πάρει ξανά.οχι όλα τα γεύματα θα έδινα κ στήθος εννοείται αλλά τουλάχιστον 2-3 μες τη μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Είχε γεννηθεί πάνω από 3κιλα αν θυμάμαι ε?

Καλά έκανε εννοείται κ δε σε αγχωσε..είναι αγώνας ο άτιμος ο θηλασμός αλλά αξίζει!! Εγώ στη θέση σου θα αντλουσα ώστε να βλέπω πόσο τρώει μέχρι να πάρει ξανά.οχι όλα τα γεύματα θα έδινα κ στήθος εννοείται αλλά τουλάχιστον 2-3 μες τη μέρα..

Αρκετά πάνω από 3 κιλά,κοντά 4..

Κι εσύ με μπιμπερο δινεις αντλημενο? Ποια χρησιμοποιείς?

Μωρέ έλεγα στην αρχή να μην αντλώ..αν συνεχίσει έτσι όμως ίσως το κάνω.

Ξέρω ότι είναι αγώνας κ αξίζει,το έχω κάνει για αρκετό καιρό!!!

 

 

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Αρκετά πάνω από 3 κιλά,κοντά 4..

Κι εσύ με μπιμπερο δινεις αντλημενο? Ποια χρησιμοποιείς?

Μωρέ έλεγα στην αρχή να μην αντλώ..αν συνεχίσει έτσι όμως ίσως το κάνω.

Ξέρω ότι είναι αγώνας κ αξίζει,το έχω κάνει για αρκετό καιρό!!!

 

 

Θυμάμαι πόσο καιρό θηλαζες αλλά στα δύσκολα νομίζω πάντα έχουμε ανάγκη να μας υπενθυμίζουν τα καλά;) κ εμείς για αυτό είμαστε εδώ!!

Κοίτα εγώ να είμαι ειλικρινής αντλησα μόνο 3 μέρες ακριβώς λόγω του ότι είχαν πληγωθεί οι θηλες μου κ δεν μπορούσε να με αγγίζει..βέβαια κ τότε ακόμη εσφιγγα δόντια κ 3 φορές την ημέρα πρωι-μεσημερι-βραδυ τον έβαζα στηθος για να μην ξεχαστεί..

Έπειτα τη 4η μέρα είχαν γίνει σχεδόν όπως ήταν οι θηλές μου κ συνέχισα μόνο με στήθος..το βράδυ δίνω 2 φορές συμπληρωμα (αφού θηλάσει πρώτα γτ αλλιώς θα εκραγεί το ζυζι) μπας κ κοιμηθεί περισσότερο βέβαια δεν πιάνει πάντα..άσε που πολλές φορές δε το θέλει καν κ αν το πιει πίνει 40-50μλ αλλά νταξει...

Από μπιμπερο έχω της nukx τα anti colic κ επειδή από το πρωτο το βολεύτηκε πήρα αλλά δυο ίδια..εσύ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...