Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@Renez κι εγώ αυτό διάβασα αλλά οπωςλες με τρώει...μπορει να το αλλάξω σε σανιλακ @Anastasia05 ελπίζω να σου είναι αχρείαστο!

Ερώτηση: για μεταβολικα νοσήματα κάνατε εξετάσεις? Εμένα δεν έκαναν σε αυτό το μαιευτήριο κ η παιδίατρος μ είπε ότι δεν χρειάζεται. 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

@Renez κι εγώ αυτό διάβασα αλλά οπωςλες με τρώει...μπορει να το αλλάξω σε σανιλακ @Anastasia05 ελπίζω να σου είναι αχρείαστο!

Ερώτηση: για μεταβολικα νοσήματα κάνατε εξετάσεις? Εμένα δεν έκαναν σε αυτό το μαιευτήριο κ η παιδίατρος μ είπε ότι δεν χρειάζεται. 

Μακάρι!!

Εγώ έκανα για μεταβολικά και αυτακια! Η παιδιατρος μου είχε πει να κάνω για τα αυτιά κ ο γυναικολόγος για τα μεταβολικά. Έτσι έκανα στον πρώτο,έτσι κ τωρα! Όλες οι εξετάσεις βγήκαν καλες!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@Renez κι εγώ αυτό διάβασα αλλά οπωςλες με τρώει...μπορει να το αλλάξω σε σανιλακ @Anastasia05 ελπίζω να σου είναι αχρείαστο!

Ερώτηση: για μεταβολικα νοσήματα κάνατε εξετάσεις? Εμένα δεν έκαναν σε αυτό το μαιευτήριο κ η παιδίατρος μ είπε ότι δεν χρειάζεται. 

Εμείς το κάναμε χωρίς να ρωτήσουμε αν χρειάζεται!ήταν ένα έξτρα πακέτο εξετάσεων για ακοή,όραση και μεταβολικά νοσηματα!

Όποτε θελήσεις πας και το κάνεις αυτό νομίζω,μη σε αγχωνει!ξαναρωτάω την παιδίατρο αν το σκέφτεσαι

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα τι είναι τα μεταβολικά νοσήματα ρε κορίτσια?? 

Εμείς από εξετάσεις προς το παρόν έχει κάνει μια φορά αίματος στο μαιευτήριο και την άλλη εβδομάδα κλείσαμε για τα ισχία..

Δε μου έχει πει κάτι άλλο προς το παρόν ο γιατρός..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ααα τι είναι τα μεταβολικά νοσήματα ρε κορίτσια?? 

Εμείς από εξετάσεις προς το παρόν έχει κάνει μια φορά αίματος στο μαιευτήριο και την άλλη εβδομάδα κλείσαμε για τα ισχία..

Δε μου έχει πει κάτι άλλο προς το παρόν ο γιατρός..

Μου εξήγησε η παιδίατρος κάτι για πρωτεΐνες, αμινοξέα κλ στον οργανισμό,δν τα θυμάμαι κιολας:mrgreen: Μου είπε δεν είναι απαραίτητο κ εδώ δεν έχουμε να τα κάνουν κ πρέπει να στείλουμε το αιματακι Αθήνα. Στον γιο μ κι εγώ τα είχα κανει πακέτο όλα, τώρα μόνο αυτό δν κάναμε.

 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλησπέρα μανούλες! 

Καλέ κι εγώ το δίνω αυτό το γαλα??? Φρίκη! Θα το αλλάξω ! Έχετε ιδέα από το σανιλακ της γιωτις? Μας έδωσαν στο μαιευτήριο αλλά είπαμε να μην το δώσουμε, τώρα όμως το καλοσκεφτομαι μιας κ είναι και ελληνικό!

Σήμερα είμαι πολύ χαρούμενη! Πέραν του ότι είναι οκ το κοριτσάκι μου, σήμερα δεν έχω δώσει σκόνη!!! Έχω γαλατακι! Μάλλον έκανε δουλειά η άντληση κ βοήθησε τη κατάσταση ή τώρα ήταν η ώρα του να ρθει! Χορταίνει η χοντρουκα μου!

@ada32 πολυχρονο το αγορακι σου! Μακάρι να τους περάσει η φάση γρήγορα, εεε θα συνηθίσουν κι αυτά τα γλυκουλια μας ,δεν γίνεται...μεχρι τότε υπομονή κ συνεχή απασχόληση! Αφού έχουμε κ τις γιαγιάδες κάτι γίνεται!

@Anastasia05 πιστεύω ότι θα πάρει, απλά στην αρχή το γαλα μας δεν είναι κ πολύ θρεπτικό κ γι αυτό έχασε! Τώρα θα πάρει ο γλύκας! Εγώ έδινα κ σκόνη κ πήρε όποτε δν συγκρίνεται!

 Ευχαριστώ πολύ! Αχ μακάρι .. μπράβο σου που κατάφερε να αυξήσεις τν παραγωγή σου !!

3 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μακάρι!!

Εγώ έκανα για μεταβολικά και αυτακια! Η παιδιατρος μου είχε πει να κάνω για τα αυτιά κ ο γυναικολόγος για τα μεταβολικά. Έτσι έκανα στον πρώτο,έτσι κ τωρα! Όλες οι εξετάσεις βγήκαν καλες!

Πόση ώρα κάθεται στο στήθος το μωρό? Από την κλινική ποσό βγήκατε? Εχασε πολύ βάρος τώρα?Μην ανησυχείς, Σίγουρα θα πάρει βάρος Αφού θηλαζες τον πρώτο σου γιο, έχεις σίγουρα αρκετό γάλα πάλι. 

Κ εγω από βδομάδα θα την πάω παιδίατρο να δούμε βάρος γτ ανησυχώ λίγο αν παίρνει. Εμένα είναι 21 μερών κ ακόμα πίνει 10-15 λεπτά κ κοιμάται μετά. Κ ξυπνάει στο 3ωρο να θηλάσει . Ενώ τν νύχτα κοιμάται 4-5 ώρες. 

8 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Αααα είχε γενέθλια ο γιος σου??? Να τον χαίρεσαι !!

Προς το μωρό είναι πολύ γλυκος κ προσεκτικός τον χαϊδεύει,του χαμογελαει απλά έχει βγαλει άλλου ζόρια!  Λίγο με το φαγητό,λίγο με τη πάνα,με τον ύπνο κ πολλά νεύρα!!

Εμάς φαίνεται στο σύστημα ο μικρός αλλά όχι ο μεγάλος!:mellow: ΑΜΑ σου βγάλανε για το μωρό?

 Ναι μου βγάλανε τελικά ΑΜΑ . φαίνεται κανονικά η μικρή.

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Christinα said:

@Eva137Μα τι πατουσινια νόστιμα!!! Έτσι κι εμένα 3-4μερα άρχισε να έρχεται κι από χθες νομίζω γεμίζει καλά κ καίει. Τα κοχύλια δε τα γεμίζω, τρέχει το άλλο όμως όταν αντλω. Κανω άντληση 2 ή 3 φορές για να αυξήσω τη παραγωγή κ νομίζω όντως κάτι γίνεται! Η μπέμπα όμως δεν δείχνει να χορταίνει πάντα,κοιμάται στο στήθος κ κουράζεται. Πιάνει αλλά δεν έχω κ πολύ καλές  θηλές, οπότε φτιάχνω κ ένα συμπλήρωμα κ πίνει όσο θέλει. Την αφήνω στο στήθος σύνολο 45 ', δεν προλαβαίνω να είμαστε όλη μέρα αγκαλιά γτ ο μικρός έχει ξεσπάσματα κ πρέπει να του δίνω σημασία του αγορακου μου! Με τον θηλασμό κ τα σχετικά γάλα ρέψιμο αλλαγμα μου παίρνει 1-1.30 ώρα κ τι να τον κάνω εκείνη την ώρα τον μεγάλο???

@Anastasia05μου σε ξεζουμισε ο φαγανας !θηριακι! Μια χαρά θα το βρει το παιδί, να μην το ξυπνάς οκ αλλά πρέπει να βγάζεις το γαλα σου τόση ώρα κι εγώ αυτό κάνω αν αργεί βγάζω λίγο. 

@Annou μου δεν κρατιέσαι!!!Έλα μπεμπουλα μου πες της πάρτο απόφαση...κανε περπάτημα!

Έχεις δίκιο... ο θηλασμός απαιτεί χρόνο και αν είναι για εμάς τις νέες μανούλες δύσκολο θα είναι πολύ πιο δύσκολο για εσάς που έχετε και άλλο παιδάκι να φροντίσετε! Με ποιόν να πρωτοασχοληθείς? Πάντως φαίνεται ότι τα πηγαίνεις μια χαρά, ειδικά τώρα που άρχισε να σου έρχεται περισσότερο γάλα και να χορταίνει το κορίτσι σου! :wink: Και ο δικός μου ο μικρός κουράζεται και πάντα τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος... απλά τον τσιγκλάω λίγο (μαγουλάκια, μέτωπο κτλ.) ή ζουπάω λίγο το στήθος μου για να παίρνει πάλι μπρος που και που, τουλάχιστον να κλείσουμε κάνα 20λεπτο και μετά όσο πάει, μέχρι που δε πιάνει τίποτα και κοιμάται για τα καλά.:P

 

18 hours ago, Hliolousti said:

Καλημέρα κοριτσοπουλα!!!

Ήθελα να ρωτήσω όσες θηλάζετε,δινετε βιταμίνη d στα μωρά σας;

Εμένα η κλινική έγραψε στο βιβλιάριο της μπεμπας να της χορηγηθεί,αλλά ο παιδίατρος μας είπε πως δεν χρειάζεται κ να τη βαζω στον ήλιο.

Όμως τώρα σκέφτομαι πως φθινόπωρο-χειμωνα πόσο να την βγάζω στον ήλιο;

Εμας κανένας δε μας είπε να του δώσουμε ούτε βιταμίνες ούτε τίποτε άλλο.:unsure: Αλλά για να παίρνετε όλοι με προβληματίσατε λίγο... θα ρωτήσω τον παιδίατρο σε μια εβδομάδα που έχουμε πάλι ραντεβού.

 

17 hours ago, EugenJen said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Βρε κορίτσια η δικιά μου θηλάζει 15-30 λεπτά Μαξ κ κοιμάται, μόλις κοιμηθεί την βάζω κούνια κ σε μια ώρα το πολύ θέλει πάλι!!δεν μπορώ να κουνηθώ η δολια, να κάνω μια δουλειά στο σπίτι κάτι!οπότε αναγκάζομαι να της δώσω αντλημενο με μπιμπερο, έτσι όμως δεν θα μάθει ποτέ να θηλάζει...τέλεια τα περνάμε!!

@marianna1986 αααααχ αυτό το νυσταγμενες καλημέρες πόσο , σε νιώθω, περίμενα πως κ πως να μου πει η γιατρός να μην την ξυπνάω τα βράδια κ η άτιμη λες κ έχει καταπιεί ξυπνητήρι, κάθε 3ωρο είναι στο πόδι!!! Να πας καλέ, αν νιώθεις εσύ άνετα κ έχεις την βολη σου εκεί εννοειται να πας..αυτό που λες με τον κόσμο κ εγώ το νιώθω δεν μπορώ στα πόδια μου σε αυτή την φάση 

@Hliolousti εγώ της δίνω d3 κ εμένα παίρνει κ σίδηρο γιατί είχε χαμηλό..κ εγώ αρχικά νόμιζα ότι ήταν του μαιευτηρίου υπερβολές αλλά η παιδίατρος μου είπε να τα δώσω...

 

 

Αχ, σε καταλαβαίνω. Έτσι κι ο δικος μου, θηλάζει για 15 λεπτά συνήθως και μετά από μιάμιση ώρα ζητάει πάλι. Σήμερα επέμενα λίγο περισσότερο (όταν τον έπαιρνε ο ύπνος με το στήθος στο στόμα ζουπούσα που και που το στήθος να βγάζει γάλα ή του πείραζα τα μαγουλάκια για να ξυπνήσει) και συνέχιζε να τρώει λίγο παραπάνω, 25-30 λεπτά. Νομίζω ότι αυτό έπιασε γιατί σήμερα τον θήλασα λιγότερες φορές, κάθε 2-3 ώρες περίπου (και το βράδυ ειχαμε ένα μεγάλο διάστημα 4,5 ωρών που δεν είχε φάει). Μάλλον ήταν πιο χορτάτος γιατί κατάφερε έτσι να πιει το πιο λιπαρό γάλα που έρχεται μετά από κάποια ώρα θηλασμού. Μήπως να προσπαθήσεις λιγάκι παραπάνω να κρατάς την μπέμπα ξύπνια για να θηλάζει λίγο περισσότερη ώρα?

  • Μου αρέσει 4

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , ada32 είπε:

 Ευχαριστώ πολύ! Αχ μακάρι .. μπράβο σου που κατάφερε να αυξήσεις τν παραγωγή σου !!

Πόση ώρα κάθεται στο στήθος το μωρό? Από την κλινική ποσό βγήκατε? Εχασε πολύ βάρος τώρα?Μην ανησυχείς, Σίγουρα θα πάρει βάρος Αφού θηλαζες τον πρώτο σου γιο, έχεις σίγουρα αρκετό γάλα πάλι. 

Κ εγω από βδομάδα θα την πάω παιδίατρο να δούμε βάρος γτ ανησυχώ λίγο αν παίρνει. Εμένα είναι 21 μερών κ ακόμα πίνει 10-15 λεπτά κ κοιμάται μετά. Κ ξυπνάει στο 3ωρο να θηλάσει . Ενώ τν νύχτα κοιμάται 4-5 ώρες. 

 Ναι μου βγάλανε τελικά ΑΜΑ . φαίνεται κανονικά η μικρή.

Κάθεται σίγουρα 30' ,κάποιες φορές κ παραπάνω..14 ημερών σήμερα 

Κι εγώ τον τσιγκλαω για να φάει λίγο παραπάνω όπως είπε η Εύα! 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Γεννησαμεχτες το μεσημεράκι μια μπουμπού 3260 με φ.τ.! Όλα πήγαν τέλεια ( λίγο σοκ ο φυσιολογικός τοκετός δεν ήξερες από που θα σου έρθει). Τελικά η διαστολή μου προχωρούσε αρκετά γρήγορα και για να κατέβει η μικρή έκανα όσο υπομονή είχα χωρίς επισκληριδιο και με μικρές δόσεις μετά για να κουνιέμαι να κάθομαι να γυρνάω κτλ! Λόγω της γρήγορης διαστολής φυσικά και με έπιανε για πολύ λίγο... δεν ξέρω πως το κάνετε χωρίς κάποιες ειλικρινά! η μικρή έπιασε βυζί κατευθείαν το οποίον δεν μπορώ να ακουμπήσω από το πόνο κάνω προσπαθεια! Έρωτας ειλικρινά δεν μπορώ να σταματήσω να τη κοιτάω... Μα τι συναισθήματα είναι αυτά? Δεν σκέφτεσαι κούραση δεν σκέφτεσαι πόνο όταν το έχεις αγκαλιά!Ότι θέλετε κορίτσια μου που μείνατε με ρωτάτε! 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα!!! Γεννησαμεχτες το μεσημεράκι μια μπουμπού 3260 με φ.τ.! Όλα πήγαν τέλεια ( λίγο σοκ ο φυσιολογικός τοκετός δεν ήξερες από που θα σου έρθει). Τελικά η διαστολή μου προχωρούσε αρκετά γρήγορα και για να κατέβει η μικρή έκανα όσο υπομονή είχα χωρίς επισκληριδιο και με μικρές δόσεις μετά για να κουνιέμαι να κάθομαι να γυρνάω κτλ! Λόγω της γρήγορης διαστολής φυσικά και με έπιανε για πολύ λίγο... δεν ξέρω πως το κάνετε χωρίς κάποιες ειλικρινά! η μικρή έπιασε βυζί κατευθείαν το οποίον δεν μπορώ να ακουμπήσω από το πόνο κάνω προσπαθεια! Έρωτας ειλικρινά δεν μπορώ να σταματήσω να τη κοιτάω... Μα τι συναισθήματα είναι αυτά? Δεν σκέφτεσαι κούραση δεν σκέφτεσαι πόνο όταν το έχεις αγκαλιά!Ότι θέλετε κορίτσια μου που μείνατε με ρωτάτε! 

Να σου ζήσει το αστέρι σου κορίτσι μου!! Καλή λοχεία κ καλή ανατροφή! 

Μοναδική εμπειρία ε? Χαίρομαι που κύλησε ευχάριστα ο τοκετός κ είχες θετική εμπειρία!

Με τον θηλασμο υπομονή κ θα μπει σε μια σειρά κι αυτό!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP said:

Καλημέρα!!! Γεννησαμεχτες το μεσημεράκι μια μπουμπού 3260 με φ.τ.! Όλα πήγαν τέλεια ( λίγο σοκ ο φυσιολογικός τοκετός δεν ήξερες από που θα σου έρθει). Τελικά η διαστολή μου προχωρούσε αρκετά γρήγορα και για να κατέβει η μικρή έκανα όσο υπομονή είχα χωρίς επισκληριδιο και με μικρές δόσεις μετά για να κουνιέμαι να κάθομαι να γυρνάω κτλ! Λόγω της γρήγορης διαστολής φυσικά και με έπιανε για πολύ λίγο... δεν ξέρω πως το κάνετε χωρίς κάποιες ειλικρινά! η μικρή έπιασε βυζί κατευθείαν το οποίον δεν μπορώ να ακουμπήσω από το πόνο κάνω προσπαθεια! Έρωτας ειλικρινά δεν μπορώ να σταματήσω να τη κοιτάω... Μα τι συναισθήματα είναι αυτά? Δεν σκέφτεσαι κούραση δεν σκέφτεσαι πόνο όταν το έχεις αγκαλιά!Ότι θέλετε κορίτσια μου που μείνατε με ρωτάτε! 

Nα σας ζήσει το μωράκι σας, να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη! Πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν ήρεμα όσο γίνεται και καλά! Περίμενα να διαβάσω νέα σου, μου δίνεις κουράγιο μακάρι να ακολουθήσω και εγώ χωρίς μεγάλη δυσκολία γιατί ένα φόβο τον έχω χεχε :x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα!!! Γεννησαμεχτες το μεσημεράκι μια μπουμπού 3260 με φ.τ.! Όλα πήγαν τέλεια ( λίγο σοκ ο φυσιολογικός τοκετός δεν ήξερες από που θα σου έρθει). Τελικά η διαστολή μου προχωρούσε αρκετά γρήγορα και για να κατέβει η μικρή έκανα όσο υπομονή είχα χωρίς επισκληριδιο και με μικρές δόσεις μετά για να κουνιέμαι να κάθομαι να γυρνάω κτλ! Λόγω της γρήγορης διαστολής φυσικά και με έπιανε για πολύ λίγο... δεν ξέρω πως το κάνετε χωρίς κάποιες ειλικρινά! η μικρή έπιασε βυζί κατευθείαν το οποίον δεν μπορώ να ακουμπήσω από το πόνο κάνω προσπαθεια! Έρωτας ειλικρινά δεν μπορώ να σταματήσω να τη κοιτάω... Μα τι συναισθήματα είναι αυτά? Δεν σκέφτεσαι κούραση δεν σκέφτεσαι πόνο όταν το έχεις αγκαλιά!Ότι θέλετε κορίτσια μου που μείνατε με ρωτάτε! 

Να σας ζήσει αγάπη!!! Να ναι γερή η κουκλάρα σας!!! Χαίρομαι που είχες ευκολο τοκετό... Μπράβο!!!! 

Είσαι καλυτερα να φανταστώ ε? Πέρασαν όλοι οι πονοι τόσο συντομα? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλημέρα!!! Γεννησαμεχτες το μεσημεράκι μια μπουμπού 3260 με φ.τ.! Όλα πήγαν τέλεια ( λίγο σοκ ο φυσιολογικός τοκετός δεν ήξερες από που θα σου έρθει). Τελικά η διαστολή μου προχωρούσε αρκετά γρήγορα και για να κατέβει η μικρή έκανα όσο υπομονή είχα χωρίς επισκληριδιο και με μικρές δόσεις μετά για να κουνιέμαι να κάθομαι να γυρνάω κτλ! Λόγω της γρήγορης διαστολής φυσικά και με έπιανε για πολύ λίγο... δεν ξέρω πως το κάνετε χωρίς κάποιες ειλικρινά! η μικρή έπιασε βυζί κατευθείαν το οποίον δεν μπορώ να ακουμπήσω από το πόνο κάνω προσπαθεια! Έρωτας ειλικρινά δεν μπορώ να σταματήσω να τη κοιτάω... Μα τι συναισθήματα είναι αυτά? Δεν σκέφτεσαι κούραση δεν σκέφτεσαι πόνο όταν το έχεις αγκαλιά!Ότι θέλετε κορίτσια μου που μείνατε με ρωτάτε! 

Να σας ζήσει κοπελάρα μου! Έτσι όλα φεύγουν μόλις αντικρίζουμε τα αγγελούδια μας :x Καλή λοχεία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Είμαι κ εγώ μια εναπομείνασα μελλοντική μανούλα Οκτωβρίου με τελική ημερομηνία 26/10. Εδώ και μέρες βλέπω Αλλαγές στον οργανισμό μου. Συσπάσεις πιο έντονες,η κοιλιά μου από προχθές έχει κατέβει πιο χαμηλά, εκκενώσεις χαλαρές και χθες το βραδυ ξύπνησα με πολύ δυνατό πόνο στην λεκάνη. Από Τις ήδη γεννημένες μανούλες ήθελα να ρωτήσω, πόσες μερουλες πιστεύετε απέχει ο τοκετός;;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! Δνε ξέρω αν ήταν εύκολος σίγουρα επίπονος αλλά τίποτα που να σου μένει άσχημα! Δεν πρεπει να έχω πολλά ράμματα κάτω δεν ρώτησα πόσα! Πονάνε δε λέω αλλά είναι σε ανεκτό επίπεδο! @Blossombaby ρωτάμε ότι χρειαστείς κορίτσι μου! Όσο για τον θηλασμό έπιασε η πειναλω κατευθείαν αλλά μου έχει κάνει πληγές έχω πολύ μεγάλη θηλή για το στόμα της και θα μου δείξουν λίγο με ψευδοθηλες για αρχή και μετά με σύμβουλο θηλασμού στο σπίτι θα τα φτιάξουμε όλα! 

Just now, Nina13 είπε:

Να σας ζήσει αγάπη!!! Να ναι γερή η κουκλάρα σας!!! Χαίρομαι που είχες ευκολο τοκετό... Μπράβο!!!! 

Είσαι καλυτερα να φανταστώ ε? Πέρασαν όλοι οι πονοι τόσο συντομα? 

Ευχαριστούμε πολύ! Κορίτσι η αλήθεια είναι ότι είναι ανεκτοί οι πόνοι από κάτω. Με τραβάνε τα ράμματα αλλά οκ παλεύεται! Πόνους περιόδου και κράμπες δνε έχω πολλές δεν ξέρω αν έχω αργότερα βέβαια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...