Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Γεννησαμε! είμαι εξαντλημένη αλλά σύντομα θα σας γράψω λεπτομέρειες!

Συγχαρητήρια και σε σας! Ευχομαι τα καλυτερα! Γρήγορη ανάρρωση! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Το χει χούι αυτή φαίνεται..μας βλέπει κ μικρές,κ πρώτη φορά μανουλες κ όμως εκειιιι να μας κοψοχολιασει!! Κ εγώ είχα σκοπό αν δε με άφηνε να φυγβ ούτε την επόμενη να υοεγραφα υπ ευθύνη μου κ να έφευγα με το παιδι..ναι γίνεται κ ναι τόσο το είχα ψάξει από την απελπισία μου γτ είχα βαρεσει ψυχολογικα εκεί κ ήθελα το σπίτι μου..Πφφφ

Τέλος καλού όλα καλά!!

Πως είστε εσείς σπιτάκι σας? Έχετε μπει σε μια σειρουλα?

Ευτυχώς έχουμε κάνει ένα ψηλό πρόγραμμα. Ξυπνάμε κάθε 2.5-3 ώρες για φαγακι κ το βραδάκι κοιμάται αρκετά πάρα πάνω 4-5 ώρες. 

Αλλά έχουμε αρκετά αέρια τις τελευταίες μέρες κ ζοριζεται λιγάκι η κακομοίρα μου. Δηλαδή πολύ κλανιααα βρε κορίτσιααα :mrgreen:50 εκ μωρό από πού βγαίνουν όλα αυτά. 

Γενικά πάντως αν μου έλεγες πριν ένα μήνα ότι μπορώ να χωρέσω μέσα μου τόση αγάπη δεν θα το πίστευα. Τι συναίσθημα και αυτό :x

@Aurora S Μπράβο κοριτσάκι μου! Καλότυχο να είναι το μωράκι σας! Ξεκουράσου και περιμένουμε νεότερα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Ευτυχώς έχουμε κάνει ένα ψηλό πρόγραμμα. Ξυπνάμε κάθε 2.5-3 ώρες για φαγακι κ το βραδάκι κοιμάται αρκετά πάρα πάνω 4-5 ώρες. 

Αλλά έχουμε αρκετά αέρια τις τελευταίες μέρες κ ζοριζεται λιγάκι η κακομοίρα μου. Δηλαδή πολύ κλανιααα βρε κορίτσιααα :mrgreen:50 εκ μωρό από πού βγαίνουν όλα αυτά. 

Γενικά πάντως αν μου έλεγες πριν ένα μήνα ότι μπορώ να χωρέσω μέσα μου τόση αγάπη δεν θα το πίστευα. Τι συναίσθημα και αυτό :x

@Aurora S Μπράβο κοριτσάκι μου! Καλότυχο να είναι το μωράκι σας! Ξεκουράσου και περιμένουμε νεότερα. 

Αχαχαχα Ελένη μου κι εμένα είναι λίγο πριτσινουλα κι έλεγα ότι ως δεσποινίδα θα είναι πιο διακριτική από το αγόρι! Πάντως νομίζω ότι καλό είναι αυτό από το να είναι δυσκοιλια, για να δούμε τι θα γίνει γτ είναι κ σχετικά νωρίς και για κολικούς! Ελπίζω να τους γλιτώσουμε!

Βρε κορίτσια η μπέμπα μου όλο κάνει κι από λίγα κακά κ είναι υδαρη.κι όταν την αλλάζω αν τη πιέσω λιγάκι στον ποπο με το μαντηλάκι κάνει κι άλλο, όλο πάνες αλλάζουμε! Εν τω μεταξύ τώρα που δεν πίνει πολύ συμπλήρωμα δεν έχουν σποράκια τα κακαζινια της,είναι πιο νερουλα! Εσάς πως είναι??? :lol:

Αφήσαμε τις δικές μας σκ@+0συζητήσεις και ανοίγω των μωρών...αχ Καλημέρα είπαμε???

@P.L.L. τι κάνετε? Πως είναι ο μπεμπαρος και η μανούλα?

Κι άσχετο...καφέ πίνετε? Εγώ όχι κι ήπια μια μέρα ένα ντεκαφεινε κ νομίζω η μπέμπα ήταν λιγάκι ξαγρυπνη, μπορεί να είναι κ ιδέα μου!?

  • Χαχα 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εμείς περνάμε δύσκολα από χθες... δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κοιμάται και ξυπνάει κάθε δέκα λεπτά και μουρμουριζει.. 

Επίσης παρατήρησα ότι κάθε φορά που πινει το γαλατακι της από χθες ρευεται και κλαίει το γλυκό μου ..

Τώρα ηρέμησε που την έβαλα μπρούμυτα με μια Κουβερτουλα από κάτω και κοιμάται μισή ώρα...

Σίγουρα πονάει..αλλά δεν ξέρω τι να κάνω...απελπισία με έχει πιάσει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Εμείς περνάμε δύσκολα από χθες... δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου κοιμάται και ξυπνάει κάθε δέκα λεπτά και μουρμουριζει.. 

Επίσης παρατήρησα ότι κάθε φορά που πινει το γαλατακι της από χθες ρευεται και κλαίει το γλυκό μου ..

Τώρα ηρέμησε που την έβαλα μπρούμυτα με μια Κουβερτουλα από κάτω και κοιμάται μισή ώρα...

Σίγουρα πονάει..αλλά δεν ξέρω τι να κάνω...απελπισία με έχει πιάσει...

Μασάζ στη κοιλίτσα ίσως βοηθήσει..εγώ του βάζω κ τη κρεμουλα για τους κολικούς κ τον χαϊδεύω με αυτή. Μετά κάνει κακακια ή έχει αέρια,οπότε τον βοηθάει λίγο.

Κουράγιο και θα ηρεμήσει.. να της κάνεις κ ασκησουλες χερακια-ποδαρακια!

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Αχαχαχα Ελένη μου κι εμένα είναι λίγο πριτσινουλα κι έλεγα ότι ως δεσποινίδα θα είναι πιο διακριτική από το αγόρι! Πάντως νομίζω ότι καλό είναι αυτό από το να είναι δυσκοιλια, για να δούμε τι θα γίνει γτ είναι κ σχετικά νωρίς και για κολικούς! Ελπίζω να τους γλιτώσουμε!

Βρε κορίτσια η μπέμπα μου όλο κάνει κι από λίγα κακά κ είναι υδαρη.κι όταν την αλλάζω αν τη πιέσω λιγάκι στον ποπο με το μαντηλάκι κάνει κι άλλο, όλο πάνες αλλάζουμε! Εν τω μεταξύ τώρα που δεν πίνει πολύ συμπλήρωμα δεν έχουν σποράκια τα κακαζινια της,είναι πιο νερουλα! Εσάς πως είναι??? :lol:

Αφήσαμε τις δικές μας σκ@+0συζητήσεις και ανοίγω των μωρών...αχ Καλημέρα είπαμε???

@P.L.L. τι κάνετε? Πως είναι ο μπεμπαρος και η μανούλα?

Κι άσχετο...καφέ πίνετε? Εγώ όχι κι ήπια μια μέρα ένα ντεκαφεινε κ νομίζω η μπέμπα ήταν λιγάκι ξαγρυπνη, μπορεί να είναι κ ιδέα μου!?

Κι εμείς τα ίδια!!!πολλή κλανιτσα και μάλιστα βαρβάτη κάποιες φορες,πολλα κακακία,υδαρη, μουσταρδί,τα εκτοπίζει κανονικά,και δύο και τρεις φορές την ώρα της αλλαγής ή μόλις την αλλάξω μετά από ένα λεπτό πάλι τα ίδια!σποράκια ούτε κι εγώ βλέπω πια!

Επίσης σφίγγεται και βογγαει πολλές φορές πριν ακολουθήσουν όλα αυτά!

Α καλή ώρα,αλήθεια που λέω,στα γράφω και τα κάνει πράξη ταυτόχρονα:lol:

  • Χαχα 4

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχαχαχα Ελένη μου κι εμένα είναι λίγο πριτσινουλα κι έλεγα ότι ως δεσποινίδα θα είναι πιο διακριτική από το αγόρι! Πάντως νομίζω ότι καλό είναι αυτό από το να είναι δυσκοιλια, για να δούμε τι θα γίνει γτ είναι κ σχετικά νωρίς και για κολικούς! Ελπίζω να τους γλιτώσουμε!

Βρε κορίτσια η μπέμπα μου όλο κάνει κι από λίγα κακά κ είναι υδαρη.κι όταν την αλλάζω αν τη πιέσω λιγάκι στον ποπο με το μαντηλάκι κάνει κι άλλο, όλο πάνες αλλάζουμε! Εν τω μεταξύ τώρα που δεν πίνει πολύ συμπλήρωμα δεν έχουν σποράκια τα κακαζινια της,είναι πιο νερουλα! Εσάς πως είναι??? :lol:

Αφήσαμε τις δικές μας σκ@+0συζητήσεις και ανοίγω των μωρών...αχ Καλημέρα είπαμε???

@P.L.L. τι κάνετε? Πως είναι ο μπεμπαρος και η μανούλα?

Κι άσχετο...καφέ πίνετε? Εγώ όχι κι ήπια μια μέρα ένα ντεκαφεινε κ νομίζω η μπέμπα ήταν λιγάκι ξαγρυπνη, μπορεί να είναι κ ιδέα μου!?

Εμείς νερουλά φουλ! Οι κλανιτσες του είναι δυνατές κ οποτε τις αφήνει χαλαρώνει..

 

Κ πάντα αφήνει κ λίγο περιεχόμενο

 

Κ μένα μου φαίνεται νωρίς για κολικούς, σίγουρα όμως τον ενοχλεί κάτι εκεί..

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Marti ούτε εσύ σε βλέπεις ε?? Ούτ'εγώ... All is quiet in the eastern front που λένε και οι φίλοι Ramones... Και σεξ κάνουμε, και κανελλόζουμα ρουφάμε, και πιπέρι καγιέν ρίχνουμε και πάμε βολτίτσες στη γειτονιά ωσάν τις πάπιες, και στη μπάλα μας καθόμαστε.... Νάθινγκ, τίποτις, rien de rien που λέει η άλλη φίλη η Edith... 

Μου το λένε ότι κάποια στιγμή θα γεννηθεί, εσύ τους πιστεύεις όταν σου το λένε??

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 7

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα ωραία κι εσείς! @Hliolousti @Anastasia05 όποτε καλά πάμε με το εντερακι μας!

@Mariamaraki υπομονή! Βάλε κρεμουλα κ μασαζακι,λίγο πίεση στη κοιλίτσα,καλό ρέψιμο και ασκησουλες,τα ποδαρακια μαζεμένα στη κοιλιά. Διαφορετικά ρωτα παιδίατρο για φαρμακακι. Υποφέρει το πουλάκι μου, υποφέρει κι η μανούλα!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, OctoberMom είπε:

@Marti ούτε εσύ σε βλέπεις ε?? Ούτ'εγώ... All is quiet in the eastern front που λένε και οι φίλοι Ramones... Και σεξ κάνουμε, και κανελλόζουμα ρουφάμε, και πιπέρι καγιέν ρίχνουμε και πάμε βολτίτσες στη γειτονιά ωσάν τις πάπιες, και στη μπάλα μας καθόμαστε.... Νάθινγκ, τίποτις, rien de rien που λέει η άλλη φίλη η Edith... 

Μου το λένε ότι κάποια στιγμή θα γεννηθεί, εσύ τους πιστεύεις όταν σου το λένε??

Έλα δε σε μπορω:mrgreen:

Η αλήθεια βρίσκεται στους σεξ πιστολς

Ετοιμάζεται η σκορπίνα μη μου ανησυχείς καθόλου:wub: Σε μια εβδομάδα ετοιμάσου!

Τη μπάλα να τη πάρεις κ στο μαιευτήριο,σε μένα έκανε δουλίτσα!!

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Κορίτσια!!!!

λοιπόν εμείς κλείσαμε μια εβδομάδα σήμερα και είμαστε σε καλά επίπεδα νομίζω,...έχω λίγη αιμορραγία ακόμη....θα σταματήσει πιστευω τις επόμενες ημέρες.

Θηλάζουμε αποκλειστικά από την πρώτη μερα και καθε μερα γινεται ολο και καλύτερο το πράγμα.....το μόνο που με ανησυχεί λίγο είναι ότι τα κάνει συνέχεια..... μετά από καθε θηλασμό λερώνει πάνα......όχι μονο με τσισακια αλλα και με κακακια!!!!είναι φυσιολογικό αυτο?

ρώτησα και την παιδίατρο και μ είπε ότι ειναι φυσιολογικό.

 

το έχει κάποια άλλη?

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια!!!!

λοιπόν εμείς κλείσαμε μια εβδομάδα σήμερα και είμαστε σε καλά επίπεδα νομίζω,...έχω λίγη αιμορραγία ακόμη....θα σταματήσει πιστευω τις επόμενες ημέρες.

Θηλάζουμε αποκλειστικά από την πρώτη μερα και καθε μερα γινεται ολο και καλύτερο το πράγμα.....το μόνο που με ανησυχεί λίγο είναι ότι τα κάνει συνέχεια..... μετά από καθε θηλασμό λερώνει πάνα......όχι μονο με τσισακια αλλα και με κακακια!!!!είναι φυσιολογικό αυτο?

ρώτησα και την παιδίατρο και μ είπε ότι ειναι φυσιολογικό.

 

το έχει κάποια άλλη?

 

Φυσιολογικοτατο!! Κι εμείς έτσι ακριβώς!:)


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Φυσιολογικοτατο!! Κι εμείς έτσι ακριβώς!:)

αχ τελεια! τετοια να ακούω να καθησυχάζομαι......

 

επίσης ο μπεμπάκος μας κοιμαται 3 ώρες περίπου και ξυπνάει.....

και τις 2 μέρες τις τελευταίες και το βράδυ τώρα.....ωραία είναι... ελπίζω να παιρνει τη σειρούλα του σιγά σιγά.....

επειδη δεν έχει πάρει ακόμα το βαρος γέννησης τον ξύπναω ακόμη εγω για να φάει.... μέχρι να παρει το βαρος του.

γεννήθηκε 3930 και βγήκαμε 3745 και χθες που ηρθε ο παιδιατρος ήταν 3840. ο παιδιατρος μας είπε ότι είναι φυσιολογικός αλλά να συνεχίσουμε να τον ξυπνάμε...

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Αχαχαχα Ελένη μου κι εμένα είναι λίγο πριτσινουλα κι έλεγα ότι ως δεσποινίδα θα είναι πιο διακριτική από το αγόρι! Πάντως νομίζω ότι καλό είναι αυτό από το να είναι δυσκοιλια, για να δούμε τι θα γίνει γτ είναι κ σχετικά νωρίς και για κολικούς! Ελπίζω να τους γλιτώσουμε!

Βρε κορίτσια η μπέμπα μου όλο κάνει κι από λίγα κακά κ είναι υδαρη.κι όταν την αλλάζω αν τη πιέσω λιγάκι στον ποπο με το μαντηλάκι κάνει κι άλλο, όλο πάνες αλλάζουμε! Εν τω μεταξύ τώρα που δεν πίνει πολύ συμπλήρωμα δεν έχουν σποράκια τα κακαζινια της,είναι πιο νερουλα! Εσάς πως είναι??? :lol:

Αφήσαμε τις δικές μας σκ@+0συζητήσεις και ανοίγω των μωρών...αχ Καλημέρα είπαμε???

@P.L.L. τι κάνετε? Πως είναι ο μπεμπαρος και η μανούλα?

Κι άσχετο...καφέ πίνετε? Εγώ όχι κι ήπια μια μέρα ένα ντεκαφεινε κ νομίζω η μπέμπα ήταν λιγάκι ξαγρυπνη, μπορεί να είναι κ ιδέα μου!?

Ααα και εμείς έτσι ακριβώς! Και όταν της σηκώνω τα ποδαράκια κ πιέζεται η κοιλίτσα συντριβάνι :D Άσε που είναι το μέρος που ευχαριστιεται περισσότερο. Τέτοια χαρά με το ξεσκάτομα δεν το περίμενα! 

Εγώ πίνω ένα καφεδάκι το πρωί (δεν αντέχω αλλιώς όλοι μέρα) προσπαθώ να την ταίσω μετά από κανένα 3ωρο αλλά δεν το καταφέρνω πάντα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 13/10/2020 at 8:30 ΜΜ, Renez είπε:

Τέλεια!! Λοιποοον άλλη μαμαδοσυζητηση 

Τι σαμπουάν/αφρολουτρο χρησιμοποιείται κ ποιες κρεμουλες? Έστω όσα έχετε δοκιμάσει ως τώρα..είχατε πρόβλημα με κάποιο?

Πχ εγώ παρότι έχω σχεδόν πραγματικά όλες τις μάρκες ξεκίνησα με frezydΕrm κρέμα κ απογοητεύτηκα γτ του έκανε πολύ ξηροδερμια κ δεν είχα κ καμία μυρωδιά ιδιαίτερη το ίδιο με τη frezydΕrm το έπαθε κ η @Jasmine@..τώρα χρησιμοποιω ως κρέμα σώματος μία τη Κιλό με θεϊκή μυρωδιά μωρουδιλας κ του έκανε ξανά το δερματακι μαλακό μαλακό!

Αφρολουτρο τώρα του έχω της Σεπτονα με αυτό ξεκίνησα κ έχω παραμείνει γτ είμαι ευχαριστημένη κ είπα να το έχω μέχρι να τελειώσει μη το διακυνδινεψω:P

 

 

 

εγω με frezyderm ειμαι οκ προς το παρόν!οντως δεν εχουν καποια ιδιαίτερη μυρωδιά.... αλλά δεν έχουμε κανει ξηροδερμία προς το παρόν....

On 14/10/2020 at 1:30 ΠΜ, demifilol είπε:

Ευχομαι να σας ζήσουν τα μωράκια σας και με το καλό να έρθουν τα υπόλοιπα !!απο την αρχή ήξερα ότι θα είμαι μανούλα Οκτωβρίου ,,,κ σήμερα λοιπον γέννησα την κορούλα μου φυσιολογικά μέσα σε δυο ώρες το πολύ !!Ειμαι ευγνώμων για αυτό το θαυματακι μου !!καλη συνεχεια να έχετε !!!

να σου ζήσει κορίτσι μου να είναι γερός και καλότυχος!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...