Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια μου! Χαίρομαι που είστε όλες καλά κ οι σκατομηχανουλες σας! Κατάφερα να διαβάσω λιγο τις τελευταιεσ Σελίδες κ απαντάω ότι θυμάμαι!Εμείς αύριο γινόμαστε 40 ημερών κ θα βγούμε την πρώτη μας βόλτα. Δεν έχω βγει ούτε κ εγώ.... τα frezyderm όπως είπε η Renez μας έκαναν ξηροδερμία κ έχουμε καταλήξει στα mustela, έχει κ ένα ξηρό λάδι που τους κάνω μασάζ μετά το μπάνιο κ μυρίζει όνειρο! Αίμα δεν έχω πια, την Πέμπτη θα πάω κ στο γυναικολόγο  για εξετάσεις. Κατά τ αλλά είναι πανέμορφες κ δε χορταίνω να τις έχω αγκαλιά...

  • Μου αρέσει 6

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι κορίτσι μου γιατί με στεναχωρεί πολύ. Ο μικρός είναι στο παίδων από την προηγούμενη Τρίτη και θα μείνει ακόμα άλλες 4-5 μέρες. Δε μου επιτρέπεται να τον δω καθόλου.. προσπαθώ να κάνω υπομονή και με κάποιον τρόπο να περάσουν οι μέρες. Και στο μεταξύ όλο προσεύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα.. 

Τι έγινε με το παιδι? Έχω χαθεί με τα γεννητουρια,ίσως να μου ξέφυγε καμιά σελίδα.

 

Just now, Jasmine@ είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Χαίρομαι που είστε όλες καλά κ οι σκατομηχανουλες σας! Κατάφερα να διαβάσω λιγο τις τελευταιεσ Σελίδες κ απαντάω ότι θυμάμαι!Εμείς αύριο γινόμαστε 40 ημερών κ θα βγούμε την πρώτη μας βόλτα. Δεν έχω βγει ούτε κ εγώ.... τα frezyderm όπως είπε η Renez μας έκαναν ξηροδερμία κ έχουμε καταλήξει στα mustela, έχει κ ένα ξηρό λάδι που τους κάνω μασάζ μετά το μπάνιο κ μυρίζει όνειρο! Αίμα δεν έχω πια, την Πέμπτη θα πάω κ στο γυναικολόγο  για εξετάσεις. Κατά τ αλλά είναι πανέμορφες κ δε χορταίνω να τις έχω αγκαλιά...

Πώς τα πάτε οι 3 σας??? 

Να περάσετε υπέροχα στην πρώτη σας βόλτα!!!:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι έγινε με το παιδι? Έχω χαθεί με τα γεννητουρια,ίσως να μου ξέφυγε καμιά σελίδα.

 

Πώς τα πάτε οι 3 σας??? 

Να περάσετε υπέροχα στην πρώτη σας βόλτα!!!:wub:

Εντάξει είναι δύσκολο τα 2 παιδιά μη λέω ψέμματα, αλλά πραγματικά νιώθω ευλογημένη. Είναι καλουλες, το βράδυ ξυπνάνε ανα 3-4 ώρες τρώνε κ ξανά νάνι, τη μέρα δεν κοιμούνται ποα όπως στην αρχή. Εσυ; Πως τα πάνε τα αντράκια σου; Ο μεγάλος πως το πήρε; 
@P.L.L. τώρα το είδα ότι είναι στο παίδων, δυστυχώς δεν έχω δει τι έχει γίνει. Εύχομαι να είναι όλα καλά κ να είστε συντομα μαζί στο σπίτι! Στέλνω όλη τη θετική μου ενεργεια

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τι έγινε με το παιδι? Έχω χαθεί με τα γεννητουρια,ίσως να μου ξέφυγε καμιά σελίδα.

 

Πώς τα πάτε οι 3 σας??? 

Να περάσετε υπέροχα στην πρώτη σας βόλτα!!!:wub:

 

Just now, Jasmine@ είπε:

Εντάξει είναι δύσκολο τα 2 παιδιά μη λέω ψέμματα, αλλά πραγματικά νιώθω ευλογημένη. Είναι καλουλες, το βράδυ ξυπνάνε ανα 3-4 ώρες τρώνε κ ξανά νάνι, τη μέρα δεν κοιμούνται ποα όπως στην αρχή. Εσυ; Πως τα πάνε τα αντράκια σου; Ο μεγάλος πως το πήρε; 
@P.L.L. τώρα το είδα ότι είναι στο παίδων, δυστυχώς δεν έχω δει τι έχει γίνει. Εύχομαι να είναι όλα καλά κ να είστε συντομα μαζί στο σπίτι! Στέλνω όλη τη θετική μου ενεργεια

Είχε ένα εξάνθημα που ήταν μάλλον σταφυλόκοκκος και η γιατρος μας φοβόταν μην περάσει στο αίμα πράγμα πολύ επικίνδυνο για μωρό μόλις κάποιων ημερών. Και έτσι το πήγαμε. Και ευτυχως γιατί οι πρώτες εξετάσεις έδειξαν ότι όντως είχε περάσει στο αίμα... Ευτυχως όμως μας λένε ότι πάει καλά. Του δίνουν αντιβίωση και θα πρέπει να πάρει όλη την αγωγή που είναι τουλάχιστον 10 ημέρες. Στο μεταξύ απαγορεύεται να τον δούμε. Προχθες παρακάλεσα και με άφησαν να μπω για λίγο και να του χαϊδέψω τα ρουχαλάκια. Είναι πολύ σκληρό να είσαι μακριά από το παιδί σου. Όλο σκέφτομαι κι αν πονάει και θέλει να τον πάρω αγκαλιά;; Αχ ας πάνε καλά τα πράγματα να τον πάρουμε πάλι στο σπίτι μας να αναπληρώσω όλη την αγάπη που του χρωστάω. Κάντε καμία προσευχή και για εμάς. 

Σας φιλω όλες. Μακάρι να περνάτε υπέροχες στιγμές με τα μωράκια σας. Να σας ζήσουν και να τα φιλάτε και να τα αγκαλιάζεται όσο μπορείτε! Δεν πειράζει για την κούραση. Σύντομα θα στρώσουν όλα. Αρκει να έχουμε όλες τα παιδιά μας καλά μαζί μας! 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

 

Είχε ένα εξάνθημα που ήταν μάλλον σταφυλόκοκκος και η γιατρος μας φοβόταν μην περάσει στο αίμα πράγμα πολύ επικίνδυνο για μωρό μόλις κάποιων ημερών. Και έτσι το πήγαμε. Και ευτυχως γιατί οι πρώτες εξετάσεις έδειξαν ότι όντως είχε περάσει στο αίμα... Ευτυχως όμως μας λένε ότι πάει καλά. Του δίνουν αντιβίωση και θα πρέπει να πάρει όλη την αγωγή που είναι τουλάχιστον 10 ημέρες. Στο μεταξύ απαγορεύεται να τον δούμε. Προχθες παρακάλεσα και με άφησαν να μπω για λίγο και να του χαϊδέψω τα ρουχαλάκια. Είναι πολύ σκληρό να είσαι μακριά από το παιδί σου. Όλο σκέφτομαι κι αν πονάει και θέλει να τον πάρω αγκαλιά;; Αχ ας πάνε καλά τα πράγματα να τον πάρουμε πάλι στο σπίτι μας να αναπληρώσω όλη την αγάπη που του χρωστάω. Κάντε καμία προσευχή και για εμάς. 

Σας φιλω όλες. Μακάρι να περνάτε υπέροχες στιγμές με τα μωράκια σας. Να σας ζήσουν και να τα φιλάτε και να τα αγκαλιάζεται όσο μπορείτε! Δεν πειράζει για την κούραση. Σύντομα θα στρώσουν όλα. Αρκει να έχουμε όλες τα παιδιά μας καλά μαζί μας! 

Αχ μωρε κορίτσι μου, φαντάζομαι ποσό δύσκολο είναι. Να σκέφτεσαι όμως ότι ειναη μακριά σου για το καλό του, κ μετά θα είναι όλη μέρα στην αγκαλιά σου κ θα τα ξεχάσεις όλα! Σας είπαν πως μπορεί να κόλλησε σταφυλόκοκκο; Να είσαι δυνατή μανούλα κ να μαζεύεις δυνάμεις για όταν το πάρεις σπίτι!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

 

Είχε ένα εξάνθημα που ήταν μάλλον σταφυλόκοκκος και η γιατρος μας φοβόταν μην περάσει στο αίμα πράγμα πολύ επικίνδυνο για μωρό μόλις κάποιων ημερών. Και έτσι το πήγαμε. Και ευτυχως γιατί οι πρώτες εξετάσεις έδειξαν ότι όντως είχε περάσει στο αίμα... Ευτυχως όμως μας λένε ότι πάει καλά. Του δίνουν αντιβίωση και θα πρέπει να πάρει όλη την αγωγή που είναι τουλάχιστον 10 ημέρες. Στο μεταξύ απαγορεύεται να τον δούμε. Προχθες παρακάλεσα και με άφησαν να μπω για λίγο και να του χαϊδέψω τα ρουχαλάκια. Είναι πολύ σκληρό να είσαι μακριά από το παιδί σου. Όλο σκέφτομαι κι αν πονάει και θέλει να τον πάρω αγκαλιά;; Αχ ας πάνε καλά τα πράγματα να τον πάρουμε πάλι στο σπίτι μας να αναπληρώσω όλη την αγάπη που του χρωστάω. Κάντε καμία προσευχή και για εμάς. 

Σας φιλω όλες. Μακάρι να περνάτε υπέροχες στιγμές με τα μωράκια σας. Να σας ζήσουν και να τα φιλάτε και να τα αγκαλιάζεται όσο μπορείτε! Δεν πειράζει για την κούραση. Σύντομα θα στρώσουν όλα. Αρκει να έχουμε όλες τα παιδιά μας καλά μαζί μας! 

Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο είναι για εσένα κ το νινι. Περαστικά να είναι κ γρήγορα σπίτι σας αγκαλιτσα..

Καλή δύναμη σε εσένα κ το μωράκι σου..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ μωρε κορίτσι μου, φαντάζομαι ποσό δύσκολο είναι. Να σκέφτεσαι όμως ότι ειναη μακριά σου για το καλό του, κ μετά θα είναι όλη μέρα στην αγκαλιά σου κ θα τα ξεχάσεις όλα! Σας είπαν πως μπορεί να κόλλησε σταφυλόκοκκο; Να είσαι δυνατή μανούλα κ να μαζεύεις δυνάμεις για όταν το πάρεις σπίτι!

Μπορεί κι από εμενα, από τον τοκετο δηλαδή. Παντως το είχε από όταν γυρίσαμε από το μαιευτήριο αλλά στην αρχή δεν φαινόταν σοβαρό. 

Ειμαι πιο δυνατή απ όσο νόμιζα αφού έχω αντέξει τόσες ημέρες. Με ηρεμεί το ότι μου λένε πως πάει καλά. 

Just now, Anastasia05 είπε:

Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολο είναι για εσένα κ το νινι. Περαστικά να είναι κ γρήγορα σπίτι σας αγκαλιτσα..

Καλή δύναμη σε εσένα κ το μωράκι σου..

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου. Να πάνε όλα καλά να τον πάρουμε σπίτι μας και θα το ξεχάσω την ίδια μέρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εντάξει είναι δύσκολο τα 2 παιδιά μη λέω ψέμματα, αλλά πραγματικά νιώθω ευλογημένη. Είναι καλουλες, το βράδυ ξυπνάνε ανα 3-4 ώρες τρώνε κ ξανά νάνι, τη μέρα δεν κοιμούνται ποα όπως στην αρχή. Εσυ; Πως τα πάνε τα αντράκια σου; Ο μεγάλος πως το πήρε; 
@P.L.L. τώρα το είδα ότι είναι στο παίδων, δυστυχώς δεν έχω δει τι έχει γίνει. Εύχομαι να είναι όλα καλά κ να είστε συντομα μαζί στο σπίτι! Στέλνω όλη τη θετική μου ενεργεια

Γλυκούλες! Μεταξύ του αλληλεπιδρούν καθόλου ή είναι μικρουλες??

Ο μεγάλος είναι πολύ τρυφερός κ προσεκτικός με τον μικρό κ προσπαθούμε να βρούμε το πρόγραμμα μας! Όλα καλά!:)

Παράθεση

 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

 

Είχε ένα εξάνθημα που ήταν μάλλον σταφυλόκοκκος και η γιατρος μας φοβόταν μην περάσει στο αίμα πράγμα πολύ επικίνδυνο για μωρό μόλις κάποιων ημερών. Και έτσι το πήγαμε. Και ευτυχως γιατί οι πρώτες εξετάσεις έδειξαν ότι όντως είχε περάσει στο αίμα... Ευτυχως όμως μας λένε ότι πάει καλά. Του δίνουν αντιβίωση και θα πρέπει να πάρει όλη την αγωγή που είναι τουλάχιστον 10 ημέρες. Στο μεταξύ απαγορεύεται να τον δούμε. Προχθες παρακάλεσα και με άφησαν να μπω για λίγο και να του χαϊδέψω τα ρουχαλάκια. Είναι πολύ σκληρό να είσαι μακριά από το παιδί σου. Όλο σκέφτομαι κι αν πονάει και θέλει να τον πάρω αγκαλιά;; Αχ ας πάνε καλά τα πράγματα να τον πάρουμε πάλι στο σπίτι μας να αναπληρώσω όλη την αγάπη που του χρωστάω. Κάντε καμία προσευχή και για εμάς. 

Σας φιλω όλες. Μακάρι να περνάτε υπέροχες στιγμές με τα μωράκια σας. Να σας ζήσουν και να τα φιλάτε και να τα αγκαλιάζεται όσο μπορείτε! Δεν πειράζει για την κούραση. Σύντομα θα στρώσουν όλα. Αρκει να έχουμε όλες τα παιδιά μας καλά μαζί μας! 

Αχου βρε κορίτσι μου! Στεναχωρήθηκα τώρα.... Ότι κ να πούμε μόνο εσύ ξέρεις πόσο πραγματικά δύσκολο είναι αυτό που περνάς. Κουράγιο! Η Παναγιά μαζί σας! Θα περάσει κ θα το θυμάστε σαν μια κακή ανάμνηση....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hliolousti είπε:

Κι εμείς τα ίδια!!!πολλή κλανιτσα και μάλιστα βαρβάτη κάποιες φορες,πολλα κακακία,υδαρη, μουσταρδί,τα εκτοπίζει κανονικά,και δύο και τρεις φορές την ώρα της αλλαγής ή μόλις την αλλάξω μετά από ένα λεπτό πάλι τα ίδια!σποράκια ούτε κι εγώ βλέπω πια!

Επίσης σφίγγεται και βογγαει πολλές φορές πριν ακολουθήσουν όλα αυτά!

Α καλή ώρα,αλήθεια που λέω,στα γράφω και τα κάνει πράξη ταυτόχρονα:lol:

Ακριβώς τα ίδια κ εμείς! Δεν ξέρω πόσες πάνες αλλάζω στο 24ωρο.. άσε πριν καλά καλά κλείσω την πάνα ξανά κατουράει κ κάνει κακα οπότε πάλι από την αρχή.. άντε να 40σει να σταματήσουν τα πολλά κακα.. Δεν παλεύεται γτ κλαίει κιόλας όταν κάνει..

2 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

να σας ζήσει!!!!!!!

κοριτσι μια από τα ίδια κ εγω!!!!!η μερα περνάει χωρις να το καταλάβω!!!!!

και εγω τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα!!!!κοιλίτσα τώρα πώς φτιάχνει?πως μαζευεται?

 

επίσης κορίτσια έχω κ αλλες 2 ερωτήσεις:

 

ο αφαλουλης μας πότε πεφτει συνήθως?????

και 2 ) κανετε καμια βόλτα με τα παιδακια σας??????? πήρατε κάποια ευχούλα από την εκκλησία? δεν τα ξέρω αυτα ρε κορίτσια!!!! εγώ εν τω μετάξυ ήδη βγηκα με το μωρο από την πρω΄τη μερα καθώς βγηκαμε τρίτη και τεταρτη ξαναπήγαμε νοσοκομείο για να κανουμε την εξέταση για ίκτερο καθώς ο αντράκος μας έχει έλλειψη ενζύμου και φοβήθηκαν για ίκτερο αλλα ολα οκ τελικα΄!

και την δευτερη μέρα βγηκα πάλι εγώ και πήγα ικα γτ κατι με χρειαστηκε ο αντρας μου! το είπα σε κάποιους και μονο π δεν με χτυπησαν πως βγηκα ετσι έξω χωρίς ευχή????

μπορείτε λίγο να με διαφωτισετε τι γντ σε τετοιες περιπτώσεις γτ ειμαι λίγο ασχετη??????

 

@Vaso11.4.11Κορίτσι μου εγω γέννησα στο Μητέρα! σε γενικές γραμμές ήταν όλα άψογα..... υπήρχαν κάποια μελανα σημεία αλλά με λίγη πίεση εκεί στις μαιες κααφερνεις τα πάντα γτ εσυ είσαι αυτή που πληρωνείς και εσυ πρπ να τα διεκδικήσεις!!!!έχε μονο αυτό στο μυαλό σου και όλα θα είναι τέλεια!

 

 Αχ πως νευριάζω όταν σου λένε  να μην βγεις... Κ δεν κάνει κτλ (κάληώρα η πεθερά μου, μαμά, θεία..) δλδ εγώ που την είχα στην ΜΕΝΝ  κ  πήγαινα 3 φορές την μερα να τη  δω , τι θα έπρεπε να κάνω? Να κάτσω σπίτι?? Κ κάθε μέρα βγαίνω σχεδόν!Χαζομάρες.. αυτο για τον 40σμο κ να βγει η ω γυναίκα το είχαν βγάλει παλιά για να κάθονται να ξεκουράζονται λίγο πριν πάμε στην δουλειά.  (Όσο για τα μωρά, Ναι θεωρώ να μην. Έρχονται σε κοντινή επαφή με πολύ κοσμο).. Εγώ στις 40 μέρες θα την πάω στην εκκλησία για την ευχή!

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

@Marti ούτε εσύ σε βλέπεις ε?? Ούτ'εγώ... All is quiet in the eastern front που λένε και οι φίλοι Ramones... Και σεξ κάνουμε, και κανελλόζουμα ρουφάμε, και πιπέρι καγιέν ρίχνουμε και πάμε βολτίτσες στη γειτονιά ωσάν τις πάπιες, και στη μπάλα μας καθόμαστε.... Νάθινγκ, τίποτις, rien de rien που λέει η άλλη φίλη η Edith... 

Μου το λένε ότι κάποια στιγμή θα γεννηθεί, εσύ τους πιστεύεις όταν σου το λένε??

Θολό το τοπίο φιλη μου... Τωρα ετοιμάζομαι για βολτα... Την τρίτη εχω γιατρό και μάλλον θα δούμε τις "τελευταίες" εξέλιξεις.. Αλλα δεε το κόβω..εν τω μεταξύ χθες εβαζα ramones στη κοιλια μου για να δουμε αν αρέσκεται και τίποτις λες να δοκιμάσω και entith? Τι αλλο να κανουμε οι δόλιες μάνες πχια:P

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγώ είμαι έτοιμη να τρελαθώ! Τώρα . μπήκα 3ο 24ωρο και φυσικά τώρα αρχίζει σιγά σιγά να πετρώνει το στήθος και να έχω γάλα! Η μικρή είναι πειναλας όμως δεν σταματάει να είναι στο στήθος το οποίο έχει πληγές και όσο και αν βοήθησαν από εδώ οι κοπέλες Λόγω μεγααααααααλης θηλής δεν μπορεί να την πιάσει και πολύ καλά. ρε κορίτσια δεν κοιμάται αν δνε δώσω ξένο. 2 ώρες στο στήθος την αφήνω κάτω ουρλιάζει. Περιμένω να κατέβει το γάλα αλλά προς το παρών κάνουμε μεικτή και απο αύριο κλείνω ραντεβού με σύμβουλο θηλασμού. Έχω στεναχωρηθεί δεν σας κρύβω και οι ορμόνες κάνουν πάρτυ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

 

Είχε ένα εξάνθημα που ήταν μάλλον σταφυλόκοκκος και η γιατρος μας φοβόταν μην περάσει στο αίμα πράγμα πολύ επικίνδυνο για μωρό μόλις κάποιων ημερών. Και έτσι το πήγαμε. Και ευτυχως γιατί οι πρώτες εξετάσεις έδειξαν ότι όντως είχε περάσει στο αίμα... Ευτυχως όμως μας λένε ότι πάει καλά. Του δίνουν αντιβίωση και θα πρέπει να πάρει όλη την αγωγή που είναι τουλάχιστον 10 ημέρες. Στο μεταξύ απαγορεύεται να τον δούμε. Προχθες παρακάλεσα και με άφησαν να μπω για λίγο και να του χαϊδέψω τα ρουχαλάκια. Είναι πολύ σκληρό να είσαι μακριά από το παιδί σου. Όλο σκέφτομαι κι αν πονάει και θέλει να τον πάρω αγκαλιά;; Αχ ας πάνε καλά τα πράγματα να τον πάρουμε πάλι στο σπίτι μας να αναπληρώσω όλη την αγάπη που του χρωστάω. Κάντε καμία προσευχή και για εμάς. 

Σας φιλω όλες. Μακάρι να περνάτε υπέροχες στιγμές με τα μωράκια σας. Να σας ζήσουν και να τα φιλάτε και να τα αγκαλιάζεται όσο μπορείτε! Δεν πειράζει για την κούραση. Σύντομα θα στρώσουν όλα. Αρκει να έχουμε όλες τα παιδιά μας καλά μαζί μας! 

Αχχ ρε κοριτσάκι μου κ εγώ τώρα είδα τι περνάτε..

Θα το πάρουμε όμως θετικά ,θα πούμε ευτυχώς που το είδατε εγκαίρως κ τώρα το μωράκι σας το επιβλέπουν κ ήδη έχει ξεπεράσει τον κίνδυνο..κ σε λίγες ημέρες θα τον έχετε αγκαλιά να του δώσετε οοολη την αγάπη σας για μια ζωή πλέον!!

Θα ειστε στη βραδυνή μου προσευχή (θύμισε μου το μικρό σου) κοπέλα μου κ όλα θα πάνε κατ ευχην!!

Υπομονή κ δύναμη!!

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσια μου εγώ είμαι έτοιμη να τρελαθώ! Τώρα . μπήκα 3ο 24ωρο και φυσικά τώρα αρχίζει σιγά σιγά να πετρώνει το στήθος και να έχω γάλα! Η μικρή είναι πειναλας όμως δεν σταματάει να είναι στο στήθος το οποίο έχει πληγές και όσο και αν βοήθησαν από εδώ οι κοπέλες Λόγω μεγααααααααλης θηλής δεν μπορεί να την πιάσει και πολύ καλά. ρε κορίτσια δεν κοιμάται αν δνε δώσω ξένο. 2 ώρες στο στήθος την αφήνω κάτω ουρλιάζει. Περιμένω να κατέβει το γάλα αλλά προς το παρών κάνουμε μεικτή και απο αύριο κλείνω ραντεβού με σύμβουλο θηλασμού. Έχω στεναχωρηθεί δεν σας κρύβω και οι ορμόνες κάνουν πάρτυ! 

Να μη στεναγχωριεσαι!!

Δώσε κ συμπλήρωμα αλλά ως συμπληρωμα αν θες να συνεχίσεις θηλασμό..εννοώ πάλευε το όλη μέρα(ναι δυστυχώς έτσι είναι η πρώτη εβδομάδα ειδικά συνέχεια στο στήθος είναι γτ κ το μωρό μας έχει ανάγκη ακόμη δεν έχει συνειδητοποιησει πως βγήκε από εμάς καλά καλά κ καλό για το στήθος ώστε να ενεργοποιηθεί ακόμη περισσότερο η παραγωγή του!!) Κ το βράδυ δίνε συμπληρωμα αφού πρώτα το έχεις βάλει έστω λίγο στο στήθος σου ώστε να στο ξαλαφρώνει κ να το ενεργοποιεί...

Κ όταν πάτε σπίτι που θα είστε κ πιο ήρεμα βλέπεις πως θα συνεχίσεις..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Αχχ ρε κοριτσάκι μου κ εγώ τώρα είδα τι περνάτε..

Θα το πάρουμε όμως θετικά ,θα πούμε ευτυχώς που το είδατε εγκαίρως κ τώρα το μωράκι σας το επιβλέπουν κ ήδη έχει ξεπεράσει τον κίνδυνο..κ σε λίγες ημέρες θα τον έχετε αγκαλιά να του δώσετε οοολη την αγάπη σας για μια ζωή πλέον!!

Θα ειστε στη βραδυνή μου προσευχή (θύμισε μου το μικρό σου) κοπέλα μου κ όλα θα πάνε κατ ευχην!!

Υπομονή κ δύναμη!!

Να μη στεναγχωριεσαι!!

Δώσε κ συμπλήρωμα αλλά ως συμπληρωμα αν θες να συνεχίσεις θηλασμό..εννοώ πάλευε το όλη μέρα(ναι δυστυχώς έτσι είναι η πρώτη εβδομάδα ειδικά συνέχεια στο στήθος είναι γτ κ το μωρό μας έχει ανάγκη ακόμη δεν έχει συνειδητοποιησει πως βγήκε από εμάς καλά καλά κ καλό για το στήθος ώστε να ενεργοποιηθεί ακόμη περισσότερο η παραγωγή του!!) Κ το βράδυ δίνε συμπληρωμα αφού πρώτα το έχεις βάλει έστω λίγο στο στήθος σου ώστε να στο ξαλαφρώνει κ να το ενεργοποιεί...

Κ όταν πάτε σπίτι που θα είστε κ πιο ήρεμα βλέπεις πως θα συνεχίσεις..

Καλέ μόνο στήθος όλη τη μέρα μέχρι να κατέβει ! Με το ξένο κοιμάται Μαξ 3μιση ώρες και στο διάστημα αυτό κάνω ένα θηλαστρο για να μη μείνει 2 Ώρο χωρίς ρουφηγμα. Ψευδοθηλες επίσης και τις βγάζω και λίγο και γενικά τα τρώει ολα δεν την νοιάζει τι είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. μπράβο βρε κορίτσι μ ,έχεις δύναμη κ θα του δώσεις μετά όλη την αγάπη κ τις αγκαλιές σας! Πάλι καλά που το είδατε εγκαίρως! Όλη η θετική μου ενέργεια μαζί σας!

@LadyP μην νιώθεις τύψεις, το παιδί πρέπει να φάει! Βαζε πάντα στο στήθος, δώσε ξένο κ κανε κ θήλαστρο. Βάλε κρεμουλα τις medela στη πληγές κ άστο ελεύθερο, να τη ξεπλενεις πριν βάλεις το παιδί. Όταν θα πάτε σπίτι θα το βρείτε, θα δυναμώσει το μωρό κ θα πιάνει πιο καλά. Κι εμένα τώρα πιάνει καλά κ χορταίνει κ αδειάζει κ το στήθος μου.

@Jasmine@ καλέ εσείς μεγαλωσατε!!! Να πάτε τις βόλτες σας να τα κυκλοφορησεις τα κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...