Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@P.L.L. περαστικά στο αγοράκι σας! Κρίμα να ταλαιπωρείται έτσι... Στεναχωριέμαι πραγματικά... Εύχομαι γρήγορα να επιστρέψει στο σπίτι σας υγιης και δυνατός και η κουκλίτσα σας να ανταμώσει με τον αδερφούλη της!:wub:

@LadyP μην σε παίρνει από κάτω! Κ να δώσεις λιγο ξένο δεν πειράζει... μου θυμίζεις εμένα στο πρώτο παιδι πόσο κλάμα είχα ρίξει κ όταν έδωσα λίγο ξένο έκανα λες κ εδωσα δηλητήριο. Σκέψου πως θα πάτε σπίτι σας και θα βρείτε τους ρυθμούς σαν με υπομονή και επιμονή θα τα καταφέρετε! Δεν είναι για όλες εύκολο αλλά θα το παλέψεις κ θα τα καταφερετε!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια. Όλες. Νιώθω κι εγώ σιγά σιγά πιο αισιόδοξη πως θα πάνε καλά τα πράγματα. 

@Renez το όνομα μου είναι Αναστασια. Ευχαριστώ πολύ! 

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν με θυμάσαι τα πρώτα μας είναι κοντά τώρα διάβασα τα νέα σας και ήθελα να ευχηθώ να πάνε όλα κατ ευχήν.....θα σας βάλω στην προσευχή μου γρήγορα να έρθει ο μπέμπης σας σπίτι για πολλές πολλές αγγαλιτσες!!!! Να σου ζήσει κιολας

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλέ μόνο στήθος όλη τη μέρα μέχρι να κατέβει ! Με το ξένο κοιμάται Μαξ 3μιση ώρες και στο διάστημα αυτό κάνω ένα θηλαστρο για να μη μείνει 2 Ώρο χωρίς ρουφηγμα. Ψευδοθηλες επίσης και τις βγάζω και λίγο και γενικά τα τρώει ολα δεν την νοιάζει τι είναι.

Αγάπη μου καλή σε κατάλαβαινω κ εγώ κ όλες μας γιατί ειλικρινά ΟΛΕΣ το περάσαμε!! Καμιά δεν είχε γάλα μέχρι 3η ημέρα ,σε όλες είναι βυζοτσιμπουρα τα μωρά κ όλες πολεσαμε τη πρώτη εβδομάδα κ καναμε πληγές..

Κ να ξέρεις πως ο θηλασμός τουλάχιστον για τις πρώτες 4-5 εβδομαδες το εχει αυτό..όχι τον πόνο,ο πόνος από 2η εβδομαδα θα φύγει κ θα συνηθίσεις αλλά το μωρό θα θέλει να είναι σχεδόν όλη μέρα στο στήθος..έτσι είναι μέχρι να εδραιωθεί..κ γιατί γίνεται το αποκουμπι του μωρού όχι μόνο για φαι αλλά κ για παρηγοριά που λέω..

Για αυτό σου είπα σπίτι σας στην ηρεμία σας σκέψου κ δες πως κ αν θα συνεχίσετε..ως τότε υπομονή, λανολινη,γαλατάκι σου πάνω στις πληγές κ συμπληρωμα οπότε νιώθεις..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλέ μόνο στήθος όλη τη μέρα μέχρι να κατέβει ! Με το ξένο κοιμάται Μαξ 3μιση ώρες και στο διάστημα αυτό κάνω ένα θηλαστρο για να μη μείνει 2 Ώρο χωρίς ρουφηγμα. Ψευδοθηλες επίσης και τις βγάζω και λίγο και γενικά τα τρώει ολα δεν την νοιάζει τι είναι.

Αυτό που είπε κ η @Renez ότι θέλουν να είναι πάνω μας..

τα μωράκια μας περνάνε ένα ειδους σοκ όταν γεννιούνται. Ήταν μαθημενα μέσα στη κοιλίτσα..δεν ένιωθαν πόνο,πείνα, κρύο! Κ το μέρος που νιώθουν ασφάλεια είναι η αγκαλιά μας,να ακούνε τη καρδιά μας(τόσο καιρό μέσα στη κοιλίτσα την ακούνε) κ να μας αισθάνονται.

Μη περιμένεις να κοιμάται από τώρα για βράδυ!!! Ξυπνάει επειδή είναι μικρό το στομαχακι του κ θέλει συχνά γέμισμα! Κ θέλει κ τη μαμά!!!

Κι εγώ φοράω ακόμη ψευδοθηλη στο ένα στήθος γιατί μου έκανε βαρβατη πληγή ...

Είναι αρχή κ σου φαίνονται όλα βουνό!! Όπως βγει ομως! Κι αν χρειαστεί κ ξένο γάλα ,δεν πειράζει! Κι αν θες να θηλάσεις ένα μήνα κ δεις ότι δεν σου πάει,ούτε αυτό πειράζει!! Αν θες να θηλάσεις 3 χρόνια,ούτε αυτό πειραζει! :)

  • Μου αρέσει 8

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marti είπε:

Θολό το τοπίο φιλη μου... Τωρα ετοιμάζομαι για βολτα... Την τρίτη εχω γιατρό και μάλλον θα δούμε τις "τελευταίες" εξέλιξεις.. Αλλα δεε το κόβω..εν τω μεταξύ χθες εβαζα ramones στη κοιλια μου για να δουμε αν αρέσκεται και τίποτις λες να δοκιμάσω και entith? Τι αλλο να κανουμε οι δόλιες μάνες πχια:P

Εγώ τα περπάτησα τα 3 χιλιομετράκια μου σήμερα, να τρομοκρατήσω τον κόσμο να μου κάνει χώρο στο πεζοδρόμιο... Έπλυνα μόλις κι ένα μπαλκόνι, μπας και... Συσπάσεις γιοκ αλλά τουλάχιστον πλύθηκε το μπαλκόνι!

Ααααα, μπορεί το παιδί σου να ναι του κλασσικού ρεπερτορίου, να θέλει λίγη Νανά Μούσχουρη, πού ξέρεις?? Χαχαχααα... 

  • Χαχα 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου! Αισθάνθηκα καλύτερα γιατί έκανα με το ξένο λες και πραγματικά έδωσε δηλητήριο όπως τα λες @marianna1986 και τρέμω για σύγχυση θηλών κτλ αλλά όντως δεν χορταινει η φαγανουλα μου τι να την κάνω?  Άντε να γυρίσουμε σπίτι να το βρούμε λίγο έστω ρε παιδί μου να κατέβει το γάλα να δούμε που πάνε τα 4 και να φτιάξουν λίγο οι θηλές γιατί και με κρέμα και με γάλα και ελεύθερες δεν φτιάχνει καθόλου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου! Αισθάνθηκα καλύτερα γιατί έκανα με το ξένο λες και πραγματικά έδωσε δηλητήριο όπως τα λες @marianna1986 και τρέμω για σύγχυση θηλών κτλ αλλά όντως δεν χορταινει η φαγανουλα μου τι να την κάνω?  Άντε να γυρίσουμε σπίτι να το βρούμε λίγο έστω ρε παιδί μου να κατέβει το γάλα να δούμε που πάνε τα 4 και να φτιάξουν λίγο οι θηλές γιατί και με κρέμα και με γάλα και ελεύθερες δεν φτιάχνει καθόλου.

Βρε τρελό μου δε θα φτιάξουν σε μια μέρα..κάνε εσύ αυτά που κάνεις κ θα δεις την επόμενη εβδομάδα θα είναι σούπερ!!

Εγώ σου είπα χρειάστηκα 3 μέρες θηλαστρο να κλείσουν..από την 5η της γέννας ως την 8η.. η Αναστασία πχ κ η Ευγενία βάζουν ψευδοθηλες..προσπάθησε με όλες τις εναλλακτικές να δεις ποια θα σας ταιριάξει..

Πάντως είπαμε είναι φυσιολογικό κ ο πόνος στην αρχή,κ οι πληγές,κ να ξυπνάει το νινι κ να θέλει όλο ζυζι..

Υπομονή κ αγάπη κ όλα θα γίνουν..κ εγώ είμαι βραδυα που ξυπνάω κ τον έχω να θηλάζει κ ειλικρινά φοβάμαι μη με σπρέι ο ύπνος έτσι..αλλά τι να κάνουμε..ανοιγω ένα φωτακι, μπαίνω ίντερνετ κ παλεύω να μη βάλω οδοντογλυφίδες στα βλέφαρα:P

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Βρε τρελό μου δε θα φτιάξουν σε μια μέρα..κάνε εσύ αυτά που κάνεις κ θα δεις την επόμενη εβδομάδα θα είναι σούπερ!!

Εγώ σου είπα χρειάστηκα 3 μέρες θηλαστρο να κλείσουν..από την 5η της γέννας ως την 8η.. η Αναστασία πχ κ η Ευγενία βάζουν ψευδοθηλες..προσπάθησε με όλες τις εναλλακτικές να δεις ποια θα σας ταιριάξει..

Πάντως είπαμε είναι φυσιολογικό κ ο πόνος στην αρχή,κ οι πληγές,κ να ξυπνάει το νινι κ να θέλει όλο ζυζι..

Υπομονή κ αγάπη κ όλα θα γίνουν..κ εγώ είμαι βραδυα που ξυπνάω κ τον έχω να θηλάζει κ ειλικρινά φοβάμαι μη με σπρέι ο ύπνος έτσι..αλλά τι να κάνουμε..ανοιγω ένα φωτακι, μπαίνω ίντερνετ κ παλεύω να μη βάλω οδοντογλυφίδες στα βλέφαρα:P

Τέλεια μου δώσατε τρελό κουράγιο πραγματικά! Και ευτυχώς βλέπω και το γαλατάκι στο ζιζι που έχει ξεπροβάλλει και νιώθω πολύ καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Τέλεια μου δώσατε τρελό κουράγιο πραγματικά! Και ευτυχώς βλέπω και το γαλατάκι στο ζιζι που έχει ξεπροβάλλει και νιώθω πολύ καλύτερα! 

Μπράβο Λαίδη μας!! 

Εδώ είμαστε η μία για την άλλη..

Όλες τα περάσαμε καιιιιι τα ΞΕΠΕΡΑΣΑΜΕ!!

καληνύχτα κοριτσουδια μου,φιλάκια στα πατουσομορφα σας:x

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου κοριτσι μου και να χαίρεσαι το νινακι σου!!! Να ειναι γερο και τυχερο ❤ ήσουν σε 3κλινο; εγω σε 3κλινο θα ειμαι. Για τις μαιες κ εγω εχω ένα άγχος, είμαι κ ντροπαλή σαν άνθρωπος κ ειδικά αν ειμαι κ μόνη δεν θα μπορώ να μιλήσω πολυ εύκολα. Τον σύζυγό τον αφήνουν στο τοκετο και μετα; ή μονο στις ώρες του επισκεπτηριου μπορεί να ερχεται;

Ναι σε τρικ λινο ήμουν αλλά γενικά να ξέρεις βάζουν 2 άτομα και σε τρίκλιτη λόγω κατάστασης.... Τώρα βέβαια αυτό! Γι; τις μαίες μην ντρέπεσαι καθόλου! Όσο ντρέπεσαι εσυ τοσο θα σε αφήνουν χωρίς βοήθεια και θα νομίζουν ότι τα καταφέρνεις.... Κουδουνάκι και τις καλεις η τρέχει ο άντρας σ ου από πισω και τις φωνάζει.... Ο συζυγος μπορουσε να είναι παντου μαζί μου.... Εκτός από την ώρα της καισαρικής.... Αν προχωρουσς φυσιολογικά; κι; παλι θα μπορουσε να ειναι μεσα. Ήθελαν τεστ τουλάχιστον 72 ωρών για τον συνοδο αρνητικό.... Εμείς το ειχαμε οπότε και μας άφησαν... Ο συζυγος έμεινε μεσ; στο νοσοκομείο και μπορουσε ν; βγαίνει κιόλας με ένα ειδικό χαρτί που τ έδιναν από εκεί... Επίσης κατέβαινε στο καφέ και μπορουσε εκεί να συναντήσει κόσμο που ερχόταν ;π έξω.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Ναι σε τρικ λινο ήμουν αλλά γενικά να ξέρεις βάζουν 2 άτομα και σε τρίκλιτη λόγω κατάστασης.... Τώρα βέβαια αυτό! Γι; τις μαίες μην ντρέπεσαι καθόλου! Όσο ντρέπεσαι εσυ τοσο θα σε αφήνουν χωρίς βοήθεια και θα νομίζουν ότι τα καταφέρνεις.... Κουδουνάκι και τις καλεις η τρέχει ο άντρας σ ου από πισω και τις φωνάζει.... Ο συζυγος μπορουσε να είναι παντου μαζί μου.... Εκτός από την ώρα της καισαρικής.... Αν προχωρουσς φυσιολογικά; κι; παλι θα μπορουσε να ειναι μεσα. Ήθελαν τεστ τουλάχιστον 72 ωρών για τον συνοδο αρνητικό.... Εμείς το ειχαμε οπότε και μας άφησαν... Ο συζυγος έμεινε μεσ; στο νοσοκομείο και μπορουσε ν; βγαίνει κιόλας με ένα ειδικό χαρτί που τ έδιναν από εκεί... Επίσης κατέβαινε στο καφέ και μπορουσε εκεί να συναντήσει κόσμο που ερχόταν ;π έξω.... 

Αληθεια; αχ τι ωραια που αφήνουν τον συζηγο. Εγω νόμιζα επειδή είναι τρικλινο οτι δεν μπορεί να κοιμαται το βραδυ ουτε να μπαινοβγαινει παρα μονο τις ώρες του επισκεπτηριου. Αρα μπορει να έρχεται κ να φευγει οποτε θέλει κ αμα θέλει να κοιμάται κ το βραδυ; 

Θα ρωτησω κ τον γιατρο μου αν έχει δικια του μαια, δεν ξέρω πως πάνε αυτά. Εγω παντως δεν θα πληρώσω για δικιά μου μαία.. εχω κλείσει ένα πακέτο (που ελπιζω να ισχύει μέχρι τον Απρίλιο που γενναω με το καλο), το οποίο έχει μέσα 3 μερες νοσηλεία, αναισθησιολογο, αμοιβή γιατρου, επισκληριδιο, καισαρικη/φυσιολογικο. Οποτε τα έχει όλα κ ειναι μια χαρα. Αλλα αυτο για τις μαιες πρέπει να το ψάξω λίγο. Στην ουσία είναι με οποιες εφημερεύουν; δεν μπορεί ο γιατρός να έχει δικιά του; και γενικά βοηθάνε με τον θηλασμό; από καθαριοτητα ηταν καλα; σορρυ για τις απανωτές ερωτήσεις. Ελπιζω να μην σε κουράζω.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν με θυμάσαι τα πρώτα μας είναι κοντά τώρα διάβασα τα νέα σας και ήθελα να ευχηθώ να πάνε όλα κατ ευχήν.....θα σας βάλω στην προσευχή μου γρήγορα να έρθει ο μπέμπης σας σπίτι για πολλές πολλές αγγαλιτσες!!!! Να σου ζήσει κιολας

Φυσικά και σε θυμάμαι Βαλεντίνα. Σ ευχαριστώ παρα πολύ. Με συγκινείται ολες κορίτσια.. 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κουτό όλες λίγο πολύ ολες έτσι το περάσαμε! Και τα ζιζακια μας είναι ευαίσθητα, δεν ήταν έτσι η καθημερινότητα τους..χιχι! Εμένα είναι μικρές κ δν έπιανε καλά αλλά τώρα πετάχτηκαν λίγο κ πιάνει,προσαρμόζονται κι αυτές.  Με τη κρέμα κ αέρα ήμουν στο μαιευτήριο κ στο σπίτι τη 1η εβδομάδα. Έκανα κ θήλαστρο κ αυξήθηκε κ έδωσα κ ξένο κ τώρα δεν δίνω σχεδόν καθόλου αν και δν έχω και πολύ γάλα να τρέχει αλλά χορταίνει το μωρό κ αν δω ότι δν φτάνει δίνω 30ml ή φροντίζω να έχω αντλήσει κ δίνω αυτο. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα πάθει σύγχυση με το μπιμπερό αρκεί να μπαίνει και στήθος κάθε φορά. Πάλεψε το και θα δεις στο σπίτι σας όλα θα γίνουν όπως θες. Εγώ από τις 10 μέρες είδα κ διάφορα στο παιδί,είναι πιο δυνατό κ ανταποκρίνεται διαφορετικά. Επίσης μερικές φορές θέλει το στήθος για πιπίλα να κοιμηθεί κ αν και δεν το ήθελα έδωσα πιπίλα για να κοιμάται γτ εκλαιγε,ήθελε αγκαλιά κ ζιζι για νανι κι εγώ ήθελα να είμαι κ με το άλλο παιδί λίγο. Ευτυχώς σπάνια τη θέλει. Και της κάνω και έναν ήχο τύπου τσου τσου που μοιάζει με τη καρδιά, της χαϊδεύω λίγο το κεφαλάκι κ κοιμάται. Αυτά όμως τώρα μετά από 10 μερες. Δεν λέω ότι είναι το σωστό αλλά θα βρεις τα κουμπιά του. Δοκίμασε κόλπα. @LadyP

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Φυσικά και σε θυμάμαι Βαλεντίνα. Σ ευχαριστώ παρα πολύ. Με συγκινείται ολες κορίτσια.. 

Κορίτσι μου θα ναι όλα περαστικά! Υπομονή και θετική σκεψη! 

8 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Εγώ τα περπάτησα τα 3 χιλιομετράκια μου σήμερα, να τρομοκρατήσω τον κόσμο να μου κάνει χώρο στο πεζοδρόμιο... Έπλυνα μόλις κι ένα μπαλκόνι, μπας και... Συσπάσεις γιοκ αλλά τουλάχιστον πλύθηκε το μπαλκόνι!

Ααααα, μπορεί το παιδί σου να ναι του κλασσικού ρεπερτορίου, να θέλει λίγη Νανά Μούσχουρη, πού ξέρεις?? Χαχαχααα... 

Λες??? Νανα???και γω πλένω καθαρίζω δουλεύω εχω καταντήσει η Μαίρη Παναγιώταρα στον 9ο! Αλλα που θα πάει.. Υπολογίζω μεχρι την έθνικη επέτειο να χουμε γεννήσει επαναστάτες με αιτία! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...