Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

10 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Ελένη αυτό ακριβώς έπαθα κι εγώ με τα λοχεια και το αίμα! Σε ποια ημέρα εισαι; Αν είδες πιο πάνω εμενα ο γιατρος μου είπε πως μπορεί να είναι και προάγγελος περιόδου!

Τα νυχάκια τα κόβω κι εγώ εδώ και καιρό γιατί γίνεται χάλια η γλυκουλα! Ευτυχώς παρηγγειλα φορμάκια από mothercare με ενσωματωμένα γαντακια (γυρίζουν τα μανικακια) και σώθηκα. Εννοείται τα κόβω μόνο όταν κοιμάται. Είναι πολύ εύκολο μην αγχώνεσαι!

@Renez πως καταλαβαίνεις ποσα ράμματα έμειναν;;; Εγώ δεν έχω ιδέα τι γίνεται εκεί κάτω. Περιμένω το ραντεβού με το γιατρό!!!!

Κοριτσια που αντλείτε θέλω τη βοήθεια σας! Θα χρειαστεί να αφήσω τη μικρή με τη μαμά μου την Παρασκευή για 2-3 ώρες και πρέπει να αντλησω! Πόση ώρα να τραβήξω από το κάθε στήθος; Η μια και μοναδική φορά που άντλησα ήταν στο μαιευτήριο όπου άντλησα δέκα λεπτά από το κάθε στήθος. Επίσης μου θυμίζετε πόσο διατηρείται στο ψυγείο και πόσο στην κατάψυξη;; Ευχαριστώ!!

Στις 15 μέρες είμαι! Γι'αυτό μου φάνηκε νωρίς αρκετά. Αν και εκτός από τις 5 πρώτες, μετά ήμουν απλά με σερβιετάκια είχα ελάχιστα πράγματα. Χμμμ οποτε μπορεί να ισχύει αυτό... Και εγώ πλύνε βάλε με αυτά τα φορμάκια είμαι, ενώ έχουμε πόσα. Βολεύουν πολύ! 

@Anastasia05 @Renez Ευχαριστωω! Θα προσπαθήσω να τα εφαρμόσω :mrgreen: γτ σε λίγο θα συναγωνιζομαστε ποια από τις δυο μας, έχει μεγαλύτερο μανικιούρ! 

Καλημέρα κιόλας! Πως είστε όλες σήμερα ; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, elenioz είπε:

Στις 15 μέρες είμαι! Γι'αυτό μου φάνηκε νωρίς αρκετά. Αν και εκτός από τις 5 πρώτες, μετά ήμουν απλά με σερβιετάκια είχα ελάχιστα πράγματα. Χμμμ οποτε μπορεί να ισχύει αυτό... Και εγώ πλύνε βάλε με αυτά τα φορμάκια είμαι, ενώ έχουμε πόσα. Βολεύουν πολύ! 

@Anastasia05 @Renez Ευχαριστωω! Θα προσπαθήσω να τα εφαρμόσω :mrgreen: γτ σε λίγο θα συναγωνιζομαστε ποια από τις δυο μας, έχει μεγαλύτερο μανικιούρ! 

Καλημέρα κιόλας! Πως είστε όλες σήμερα ; 

Όλα μια χαρα!

Περιμένω πως κ πως να περάσουν αυτές οι 40 μέρες... Η διάθεση μου έχει τρομερές εναλλαγές, από τη μια νιώθω πεσμένη κ την επόμενη ώρα είμαι τελεια!

Εσύ πως τα περνάς; 


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, OctoberMom said:

Πολύ περιληπτικά: Σήμερα είχα γιατρό + μαία, 3.800 η Κυρία στον υπέρηχο, μια χαρά NST, διαστολή 1 εκατοστό, μου πρότειναν sweeping και είπα "ναιιι" με ενθουσιασμό.

Όπερ και εγένετο... Δεν πόνεσα ιδιαίτερα να πω την αλήθεια. Η μαία μου πε γενικά να κρατάω μικρό καλάθι γτ ο τράχηλος είναι ακόμα ανώριμος, αλλά wish me luck! :mrgreen:

Good luuuuuuuck!:wink:

 

9 hours ago, Annou said:

Axxx k egw simera!!Piga giatro,telika den mou kane kolpiki exetasi giati akoma den exw ponous opote den thelei na me talaipwrei tsaba giati einai mono uper tou fusiologikou mexri telous.Telika simera 22/10 kanonika me eixe stin pit tou.Ara eimai 40 evdomadwn akrivws!O emvruologos me eixe 19/10.O giatraras mou opws fainetai den kanei o kaimenos lathos.H mikri mas einai konta sta 3.600 k eipe oti einai k psili!Ap toy baba tis tha pire giati an krinw apo mena vrasta Xaralabe!:D

Me esteile gia nst,ola kala me to mwro.Kanw proparaskevastikes suspaseis mou eipan.Ana 10’ tis opoies egw den tis niwthw kan kai tin paraskevi tha me xanadei o giatros mou..Autaaaa!!

Πλησιάζεις λοιπόν κι εσύ! Λίγο ακόμα υπομονή... τουλάχιστον η μικρή σου σε μέγεθος είναι σούπερ!!

  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσουδια μου!!

Κάποια με ρώτησε πώς κατάλαβαινω τα ράμματα..τα πιάνω όταν κάνω μπάνιο κ επίσης τα έχω δει με καθρέπτη:mrgreen:

Έχει μείνει ένα πίσω πίσω..

Εμμμμ δε μπορώ να ανακοινώσω την επόμενη γτ δεν έχω νεώτερα ούτε το οκ της οποτεεεε θα περιμένουμε όλες μαζί να μάθουμε!!!!;)

Εμένα κάποιες μέρες κάνει σαν να πονάει στη κοιλίτσα, σφίγγεται κ γκρινιάζει χωρίς να κλαίει όμως ο καημένος μου..κ πήρα τον γιατρό που έτσι κ αλλιώς ήταν να του πω τα κιλά του μπέμπη σήμερα κ τον ρώτησα κ μου σύστησε να πάρω προβιοτικα! Διάβασα στο ίντερνετ κ πολλοί ορκίζονται σε αυτά ακόμη κ με παιδάκια που είχαν έντονους κολικούς οπότε... ευελπιστώ κ προσεύχομαι γτ δε μπορώ να τον βλέπω να πονάει:(

Link to comment
Share on other sites

@Renez ποιο πήρες; Εγώ πήρα της biogaia κ δίνω εδώ κ 2 μέρες γιατί τον πιάνει πόνος κάθε βράδυ γύρω στις 10 και κλαίει! Από βάρος πως πάτε; Εμένα κοντεύει να φτάσει +1 κιλό από το βάρος που βγήκε!

 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@Renez ποιο πήρες; Εγώ πήρα της biogaia κ δίνω εδώ κ 2 μέρες γιατί τον πιάνει πόνος κάθε βράδυ γύρω στις 10 και κλαίει! Από βάρος πως πάτε; Εμένα κοντεύει να φτάσει +1 κιλό από το βάρος που βγήκε!

 

Δλδ πόσα είναι τώρα? Ξανά θύμισε μου Μαριάννα μου θηλάζεις?(για να συγκρίνω λίγο βάρος θηλασμού/φόρμουλας)

Εμένα από όταν βγήκαμε 3280 4η μέρα έχει φτάσει τώρα 25η μέρα 4100 δλδ +820γρ.. φτου φτου δόξα τον Θεό πολύ καλά πάμε με σχεδόν αποκλειστικο θηλασμό. Ουσιαστικά θηλάζω μόνο από τις 7 το πρωί ως 9 το βράδυ κ δίνω 2 συμπληρωματα το βράδυ που ή πίνει 40μλ τη φορά ή καθόλου(γτ πριν τον βάζω κ στήθος αναγκαστικά) 

Εμμ προβιοτικα πήρα τα biolact δεν τα έχω δοκιμάσει σήμερα θα αρχίσουμε..όλα ίδια είναι πάνω κάτω γτ έχουν ένα συγκεκριμένο μικροοργανισμο όλα που κάνει καλό στο εντερακι απ' όσο έψαξα..έχετε δει διάφορα εσείς με τα προβιοτικα??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω... Είχα ταλαιπωρία στην γέννα.. προσπαθήσαμε για φυσιολογικά περίπου 18 ώρες αλλά δεν είχα καθόλου διαστολή. Οπότε πήγαμε για καισαρική.. στενοχωρήθηκα πάρα πολύ.. κάνουν πάρτι και οι ορμόνες κ δυσκολεύομαι να το ξεπεράσω! Το ήθελα πάρα πολύ να γεννούσα φυσιολογικά. Ο μπέμπης μια χαρά, παλεύω με το θηλασμό γιατί δεν έχω μεγάλη ποσότητα κ έχω πληγές στις θηλές.. του δίνω κ συμπλήρωμα αναγκαστικά.. προσπαθώ να σας διαβάζω αλλά ακόμα δεν έχω μπει σε σειρά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω... Είχα ταλαιπωρία στην γέννα.. προσπαθήσαμε για φυσιολογικά περίπου 18 ώρες αλλά δεν είχα καθόλου διαστολή. Οπότε πήγαμε για καισαρική.. στενοχωρήθηκα πάρα πολύ.. κάνουν πάρτι και οι ορμόνες κ δυσκολεύομαι να το ξεπεράσω! Το ήθελα πάρα πολύ να γεννούσα φυσιολογικά. Ο μπέμπης μια χαρά, παλεύω με το θηλασμό γιατί δεν έχω μεγάλη ποσότητα κ έχω πληγές στις θηλές.. του δίνω κ συμπλήρωμα αναγκαστικά.. προσπαθώ να σας διαβάζω αλλά ακόμα δεν έχω μπει σε σειρά.. 

Πόσων ημερών είστε τώρα φίλη??

Για το θηλασμό δε θα επαναληφθω..έχεις διαβάσει πιστεύω οοοολες που λέγαμε πόσο δύσκολη ήταν η πρώτη εβδομάδα με πόνο,πληγές όλα κτλ αλλά από τη δεύτερη που κλείνουν οι πληγές μένει μόνο το γλυκό δέσιμο με το μωράκι σου..

Τώρα ότι δίνεις συμπληρωμα δε πειράζει καλέ πολλές δώσαμε ή άλλες δίνουν μόνο ξένο κ όλα καλά..αν όμως θες τον θηλασμό μη παραλείπεις να τον βάζεις κ στο στήθος σου έστω λίγο για να μην το ξεχάσει κ για να βοηθάει τη παραγωγη..δοκίμασε ψευδοθηλες ή αντλήσεις με θηλαστρο!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aurora S είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω... Είχα ταλαιπωρία στην γέννα.. προσπαθήσαμε για φυσιολογικά περίπου 18 ώρες αλλά δεν είχα καθόλου διαστολή. Οπότε πήγαμε για καισαρική.. στενοχωρήθηκα πάρα πολύ.. κάνουν πάρτι και οι ορμόνες κ δυσκολεύομαι να το ξεπεράσω! Το ήθελα πάρα πολύ να γεννούσα φυσιολογικά. Ο μπέμπης μια χαρά, παλεύω με το θηλασμό γιατί δεν έχω μεγάλη ποσότητα κ έχω πληγές στις θηλές.. του δίνω κ συμπλήρωμα αναγκαστικά.. προσπαθώ να σας διαβάζω αλλά ακόμα δεν έχω μπει σε σειρά.. 

Να σκέφτεσαι ότι το παλέψατε όσο περισσότερο μπορούσατε και σημασία μόνο έχει πως πλέον έχεις το όμορφο μωράκι σου αγκαλιά! 

@marianna1986 Και εγώ έτσι! Συνήθως είμαι πολύ καλά αλλά με πιάνουν κάτι περίεργα ώρες ώρες - ευτυχώς φεύγουν όσο γρήγορα έρχονται. Επίσης δύο μέρες νιώθω και σωματικά αρκετά πεσμένη. Ίσως επειδή δεν κοιμάμαι τόσο καλά. 

@Nina13 Που είσαι κορίτσι γέννησες μήπως;; Κατάφερες να βγει ζυγίνα; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα! Γεννήσαμε και εμείς στις 18/10 . Μπηκαμε για προκληση, το παλέψαμε περίπου 12 ώρες μαζι με το γιατρό και τη μαία αλλά δυστυχώς απο κάποιο σημείο και μετά δε προχωρούσε και καναμε κτ. Γενικά καλά, ειμαστε πολυ ευτυχισμένοι. Εγω είναι η αληθεια ότι δυσκολεύομαι λιγο αλλά πιστευω θα συνέλθω. Με το καλό εύχομαι και τα υπόλοιπα μωράκια.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Γεννήσαμε και εμείς στις 18/10 . Μπηκαμε για προκληση, το παλέψαμε περίπου 12 ώρες μαζι με το γιατρό και τη μαία αλλά δυστυχώς απο κάποιο σημείο και μετά δε προχωρούσε και καναμε κτ. Γενικά καλά, ειμαστε πολυ ευτυχισμένοι. Εγω είναι η αληθεια ότι δυσκολεύομαι λιγο αλλά πιστευω θα συνέλθω. Με το καλό εύχομαι και τα υπόλοιπα μωράκια.

Nα σου ζήσει κορίτσι μου!!! Περαστικά κ καλή λοχεια:wub:

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Aurora S, @Blossombaby να σας ζήσουν τα μωράκια σας! :wub:Καλή ανάρρωση! 

@Renez δίνω αντλημενο αλλά η αλήθεια είναι ότι τον μπούκωνω συνέχεια! Άμα δεν μου φτάνει δίνω κ ξένο συνήθως ένα γεύμα την ημερα. Βγήκαμε 2.750 κ χτες ήταν 3.650.λ

@elenioz υπομονή, θα έρθουν πολύ καλύτερες μερες:wub: Παρ όλο που τα έχω ξαναπεράσει αισθάνομαι σαν πρωτάρα αλλά αυτή τη φορά ξέρω τι θα ακολουθήσει κ παρηγοριεμαι κάπως:lol:

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Γεννήσαμε και εμείς στις 18/10 . Μπηκαμε για προκληση, το παλέψαμε περίπου 12 ώρες μαζι με το γιατρό και τη μαία αλλά δυστυχώς απο κάποιο σημείο και μετά δε προχωρούσε και καναμε κτ. Γενικά καλά, ειμαστε πολυ ευτυχισμένοι. Εγω είναι η αληθεια ότι δυσκολεύομαι λιγο αλλά πιστευω θα συνέλθω. Με το καλό εύχομαι και τα υπόλοιπα μωράκια.

Να σας ζήσει το μωρακι!!! Να αναρρώσεις γρήγορα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...