Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez said:

Πόσων ημερών είστε τώρα φίλη??

Για το θηλασμό δε θα επαναληφθω..έχεις διαβάσει πιστεύω οοοολες που λέγαμε πόσο δύσκολη ήταν η πρώτη εβδομάδα με πόνο,πληγές όλα κτλ αλλά από τη δεύτερη που κλείνουν οι πληγές μένει μόνο το γλυκό δέσιμο με το μωράκι σου..

Τώρα ότι δίνεις συμπληρωμα δε πειράζει καλέ πολλές δώσαμε ή άλλες δίνουν μόνο ξένο κ όλα καλά..αν όμως θες τον θηλασμό μη παραλείπεις να τον βάζεις κ στο στήθος σου έστω λίγο για να μην το ξεχάσει κ για να βοηθάει τη παραγωγη..δοκίμασε ψευδοθηλες ή αντλήσεις με θηλαστρο!

 

5 ημερών! 17/10 γέννησα.

 

@Blossombaby συγχαρητήρια! Παρόμοια ιστορία με τη δική μου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

 

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 18η

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 17η

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x) 21η

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x) 22η

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x) 20η

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (13/10/20:x) 19η

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 25!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

@demifilol θυμισε μου ρε φίλη την ημερομηνία που γεννησες..

 

2 ώρες πρίν, Blossombaby είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Γεννήσαμε και εμείς στις 18/10 . Μπηκαμε για προκληση, το παλέψαμε περίπου 12 ώρες μαζι με το γιατρό και τη μαία αλλά δυστυχώς απο κάποιο σημείο και μετά δε προχωρούσε και καναμε κτ. Γενικά καλά, ειμαστε πολυ ευτυχισμένοι. Εγω είναι η αληθεια ότι δυσκολεύομαι λιγο αλλά πιστευω θα συνέλθω. Με το καλό εύχομαι και τα υπόλοιπα μωράκια.

Να σου ζήσει κοριτσάρα μου!!

Ο,τι καλύτερο εύχομαι για όλη σας την οικογένεια!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

 

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 18η

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 17η

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x) 20η

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x) 21η

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x) 19η

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! 22η

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 25!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

@demifilol θυμισε μου ρε φίλη την ημερομηνία που γεννησες..

 

Να σου ζήσει κοριτσάρα μου!!

Ο,τι καλύτερο εύχομαι για όλη σας την οικογένεια!!

 

13-10 κούκλα μου !!Με το καλό στις υπόλοιπες κοπέλες !!

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Aurora S said:

Κορίτσια μου πως είστε; Εγώ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω... Είχα ταλαιπωρία στην γέννα.. προσπαθήσαμε για φυσιολογικά περίπου 18 ώρες αλλά δεν είχα καθόλου διαστολή. Οπότε πήγαμε για καισαρική.. στενοχωρήθηκα πάρα πολύ.. κάνουν πάρτι και οι ορμόνες κ δυσκολεύομαι να το ξεπεράσω! Το ήθελα πάρα πολύ να γεννούσα φυσιολογικά. Ο μπέμπης μια χαρά, παλεύω με το θηλασμό γιατί δεν έχω μεγάλη ποσότητα κ έχω πληγές στις θηλές.. του δίνω κ συμπλήρωμα αναγκαστικά.. προσπαθώ να σας διαβάζω αλλά ακόμα δεν έχω μπει σε σειρά.. 

 

50 minutes ago, Blossombaby said:

Κορίτσια καλησπερα! Γεννήσαμε και εμείς στις 18/10 . Μπηκαμε για προκληση, το παλέψαμε περίπου 12 ώρες μαζι με το γιατρό και τη μαία αλλά δυστυχώς απο κάποιο σημείο και μετά δε προχωρούσε και καναμε κτ. Γενικά καλά, ειμαστε πολυ ευτυχισμένοι. Εγω είναι η αληθεια ότι δυσκολεύομαι λιγο αλλά πιστευω θα συνέλθω. Με το καλό εύχομαι και τα υπόλοιπα μωράκια.

Συγχαρητήρια κορίτσια μου και να χαίρεστε τα μωράκια σας! Από ότι βλέπω έχετε παρόμοιες εμπειρίες με την δικιά μου και σας καταλαβαίνω απόλυτα (κι εγώ στενοχωρήθηκα που δεν κατάφερα να γεννήσω με φυσικό τοκετό), αλλά αυτό που έχει σημασία στο τέλος είναι να είναι υγιή τα μωρά μας και εμείς γερές για να μπορούμε να τα φροντίζουμε και να τα μεγαλώσουμε! Γίναμε μανούλες, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο! Μπορεί η ανάρρωση να είναι λίγο δυσκολότερη μετά την καισαρική, αλλά να ξέρετε ότι σε λίγες μέρες θα νιώθετε πολύ καλύτερα, δε θα πονάτε πια, και θα μπορείτε να φροντίζετε και τα μωρά σας πιο εύκολα. Λίγη προσοχή στις κινήσεις και υπομονή χρειάζεται! Όλα αυτά είναι περαστικά και ασήμαντα μπροστά στο θαύμα που καταφέραμε ήδη!:)

  • Μου αρέσει 6

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Blossombaby είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Γεννήσαμε και εμείς στις 18/10 . Μπηκαμε για προκληση, το παλέψαμε περίπου 12 ώρες μαζι με το γιατρό και τη μαία αλλά δυστυχώς απο κάποιο σημείο και μετά δε προχωρούσε και καναμε κτ. Γενικά καλά, ειμαστε πολυ ευτυχισμένοι. Εγω είναι η αληθεια ότι δυσκολεύομαι λιγο αλλά πιστευω θα συνέλθω. Με το καλό εύχομαι και τα υπόλοιπα μωράκια.

Συγχαρητήρια να το χαίρεστε το μπεμπάκι σας!!! Καλή ανάρρωση 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Aurora S @Blossombaby να χαίρεστε τα μωράκια σας! Γερά και τυχερά! Καλή ανάρρωση μανούλες!

Τι κάνετε μανούλες? Πως περνούν οι μέρες με τα μωράκια? Εγω απολαμβάνω τις τελευταίες μέρες στο σπίτι αν κ έχω αρχίσει ήδη διαδικτυακά εδώ κ 10 μέρες το μεσημέρι που κοιμούνται τα μωρά. Πονάει όλο μου το σώμα από τη κούραση κ τη τσίτα όλη μέρα κ την αϋπνία το βράδυ. Ξέρω όμως ότι είναι για λίγο  κ το διασκεδάζω κι αυτό όσο γίνεται. Το αγοράκι μ είναι πλέον πιο ήρεμο κ μένουμε ώρες οι 3 μας μια χαρά. Τα καμαρώνω πολύ κ κάθε βράδυ τα κοιτάμε με τον άντρα μ συγκινημένοι. Πάλι καλά βρήκα ένα κορίτσι, παλιά μ μαθήτρια, να έρχεται να βοηθάει με το μωρό τη γιαγιά όσο λείπουμε κ πιστεύω θα τα πάμε καλά γτ δεν κυκλοφορεί έξω να φοβάμαι κ έχει τελειώσει βρεφονηπιοκομος σε ΙΕΚ όποτε κάτι ξέρει. 

Η μπέμπα μου ,το στολίδι μου κάθε μέρα μεγαλώνει,μένει περισσότερο ξύπνια κ κάνει κινήσεις κ ζωηρευει. Μια λατρεία!!!

  • Μου αρέσει 7

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Είμαι 39+4 και από τα ξημερώματα έχω καφέ υγρά παχύρρευστα και συσπάσεις ανα μια ώρα. Τπ καφέ μου ειπε ο γιατρός ότι είναι η τραχηλική βλέννα. Αλλά δεν σταματάει να βγαίνει. Είναι φυσιολογικό;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, strs92 είπε:

Καλημέρα σας. Είμαι 39+4 και από τα ξημερώματα έχω καφέ υγρά παχύρρευστα και συσπάσεις ανα μια ώρα. Τπ καφέ μου ειπε ο γιατρός ότι είναι η τραχηλική βλέννα. Αλλά δεν σταματάει να βγαίνει. Είναι φυσιολογικό;;

Βρε κορίτσι,μήπως έσπασαν τα νερά??


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, strs92 είπε:

Καλημέρα σας. Είμαι 39+4 και από τα ξημερώματα έχω καφέ υγρά παχύρρευστα και συσπάσεις ανα μια ώρα. Τπ καφέ μου ειπε ο γιατρός ότι είναι η τραχηλική βλέννα. Αλλά δεν σταματάει να βγαίνει. Είναι φυσιολογικό;;

Να πας γρηγορα να εξεταστεις μην τυχον ειναι αμνιακο κεχρωσμενο που σημαινει οτι ζοριζεται το μωρο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Βρε κορίτσι,μήπως έσπασαν τα νερά??

Επειδη χθες μ έκανε κολπική εξέταση ο γιατρός μ ειπε ότι είναι από αυτό. Δεν ειναι τόσο ρευστά τα υγρά. 

Just now, SasT είπε:

Να πας γρηγορα να εξεταστεις μην τυχον ειναι αμνιακο κεχρωσμενο που σημαινει οτι ζοριζεται το μωρο. 

Χθες ειχα εξέταση στο γτναικολογο και είδε ότι υπάρχει αρκετό αμνιακό υγρό. Και μου έκανε κολπική εξέταση. Έπιασε το μωρό. Μου ειπε ότι από αυτό είναι τα Καφέ υγρά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανουλιτσες μου!!

Εμείς δόξα τον Θεό είμαστε πολύ καλά,έχουμε ένα Α πρόγραμμα (όσο μπορούμε βέβαια) κ το αντράκι μου κάθε μέρα δυναμώνει ,παχαινει κ ζωιρευει!!

Το μόνο μελανό σημείο μας είναι τώρα που σας έχω πει κάποια χαράματα 4-5 που ξυπνάει για φαι κ μετά υποφέρει από τα κοιλιακα του..(σφίγγεται κ βογγαει χωρίς όμως να κλαίει) κ ηρεμεί μετά από 3-4 ώρες που κάνει κακακια..βέβαια ξεκινήσαμε τα προβιοτικα από εχθές κ ελπίζω στο καλύτερο!!

Το καλό μας νέο ότι εχθές πρώτο βράδυ ξύπνησε στις 4.5 ώρες αντι 3!!!!ναιιιιιιι!!!!!

@Christinα ακούγεται σούπερ η περίπτωση της νταντάς κ ευελπιστω όντως να σας βγάλει ασπροπροσωπους!! Εμένα η γνωστή μου δε μπορεί εν τέλη γτ ανανέωσε την σύμβαση της στο δημόσιο οπότε άκυρο..θα κοιτάξω εντατικά από τον νέο μήνα!!

@strs92 φίλη μου πολύ πιθανόν να είναι από την εξέταση του γιατρού..κ εμένα την μέρα που γέννησα μου έβαλαν στην αρχή χέρι να δουν που είναι το μωρό κ τον τράχηλο κ είχα αίμα μέχρι που γέννησα (10ωρες μετά δλδ!!) ΑΛΛΑ αν νιώθεις ανασφάλεια για τον οποιοδήποτε λόγο πάρε ξανά τον γιατρό σου πες του ότι αγχώνεσαι κ πήγαινε στο νοσοκομείο/κλινική να σε δουν!! Να εμπιστεύεσαι το ένστικτο σου !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, strs92 είπε:

Επειδη χθες μ έκανε κολπική εξέταση ο γιατρός μ ειπε ότι είναι από αυτό. Δεν ειναι τόσο ρευστά τα υγρά. 

Χθες ειχα εξέταση στο γτναικολογο και είδε ότι υπάρχει αρκετό αμνιακό υγρό. Και μου έκανε κολπική εξέταση. Έπιασε το μωρό. Μου ειπε ότι από αυτό είναι τα Καφέ υγρά 

Και μενα έτσι έγινε! Την τρίτη μου έκανε κολπικη εξέταση και μετα ειχα ροζ και λιγο αίμα.. Χθες έβγαλα και μια μεγάλη βλεννη κόκκινο πορτοκαλι υποθέτω το πωμα..ωστόσο ακομα δε γέννησα τώρα θα πάω στο γιατρό! Εμενς μου χε πει οτι μετά την εξέταση είναι φυσιολογικό. Αν δω ομως πολυ αιμα τότε να επικοινωνήσω.. Όπως και να χει αν αγχώνεσαι παρτον τηλ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marti είπε:

Και μενα έτσι έγινε! Την τρίτη μου έκανε κολπικη εξέταση και μετα ειχα ροζ και λιγο αίμα.. Χθες έβγαλα και μια μεγάλη βλεννη κόκκινο πορτοκαλι υποθέτω το πωμα..ωστόσο ακομα δε γέννησα τώρα θα πάω στο γιατρό! Εμενς μου χε πει οτι μετά την εξέταση είναι φυσιολογικό. Αν δω ομως πολυ αιμα τότε να επικοινωνήσω.. Όπως και να χει αν αγχώνεσαι παρτον τηλ. 

Ήρθε η μαια και με εξέτασε. Έβαλε τ δάχτυλο της κ έπιασε το μωρό. Ο τραχηλος έχει εξαλειφθεί πληρως. Αν συνεχίσουν οι πόνοι θα γεννήσω σύντομα. Με το καλό και σε σένα ❤️

Just now, Renez είπε:

Καλημέρα μανουλιτσες μου!!

Εμείς δόξα τον Θεό είμαστε πολύ καλά,έχουμε ένα Α πρόγραμμα (όσο μπορούμε βέβαια) κ το αντράκι μου κάθε μέρα δυναμώνει ,παχαινει κ ζωιρευει!!

Το μόνο μελανό σημείο μας είναι τώρα που σας έχω πει κάποια χαράματα 4-5 που ξυπνάει για φαι κ μετά υποφέρει από τα κοιλιακα του..(σφίγγεται κ βογγαει χωρίς όμως να κλαίει) κ ηρεμεί μετά από 3-4 ώρες που κάνει κακακια..βέβαια ξεκινήσαμε τα προβιοτικα από εχθές κ ελπίζω στο καλύτερο!!

Το καλό μας νέο ότι εχθές πρώτο βράδυ ξύπνησε στις 4.5 ώρες αντι 3!!!!ναιιιιιιι!!!!!

@Christinα ακούγεται σούπερ η περίπτωση της νταντάς κ ευελπιστω όντως να σας βγάλει ασπροπροσωπους!! Εμένα η γνωστή μου δε μπορεί εν τέλη γτ ανανέωσε την σύμβαση της στο δημόσιο οπότε άκυρο..θα κοιτάξω εντατικά από τον νέο μήνα!!

@strs92 φίλη μου πολύ πιθανόν να είναι από την εξέταση του γιατρού..κ εμένα την μέρα που γέννησα μου έβαλαν στην αρχή χέρι να δουν που είναι το μωρό κ τον τράχηλο κ είχα αίμα μέχρι που γέννησα (10ωρες μετά δλδ!!) ΑΛΛΑ αν νιώθεις ανασφάλεια για τον οποιοδήποτε λόγο πάρε ξανά τον γιατρό σου πες του ότι αγχώνεσαι κ πήγαινε στο νοσοκομείο/κλινική να σε δουν!! Να εμπιστεύεσαι το ένστικτο σου !!

Οι πόνοι ποτε σου ξεκίνησαν; Εμένα όλο το βραδυ και τώρα ελαττωθήκαν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...