Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Blossombaby είπε:

@Anastasia05 , @marianna1986 , @Christina θα μπορουσα να ασχοληθω λιγο με τη δουλειά μου να κανω κάποια πράγματα, αν και έχω μείνει τόσο πίσω που δε ξέρω απο πού να το πιάσω αλλά ισως με βοηθήσει. Θέλω πολυ να αιστανθώ λιγκ καλύτερα, πρέπει να μιλάω και περισσότερο στο μωράκι γιατί τώρα πιάνω τον εαυτό μου και κανω μηχανικα κάποια πράγματα, αλλαγή πάνας, θηλασμό ... εσείς μιλάτε στα μωράκια σας, βαζετε μουσική τί άλλο κάνετε τώρα αυτες τις πρωτες μέρες;

Εγώ του μιλάω!!! Αρκετά κιολας:tongue:

Κ μουσική ακούμε,τραγουδάκια (έχω κ τον μεγάλο που λέμε διάφορα) 

Just now, marianna1986 είπε:

Σε ζηλευω λίγο που θα επιστρέψεις Δεκέμβριο:P! Εντάξει αν είχα κάποιον να μου κρατήσει το μωρό θα το έκανα με 1000!!! Κ εμένα η άδεια λοχείας τελειώνει 11/12 κ άμα θέλω επιστρέφω...

Αλλά θα πάρω αντί για μειωμένο ωράριο 3.5 μήνες ανατροφη και θα επιστρέψω με το καλό 25 Μαρτίου θα είναι σχεδόν 6 μηνων και θα τον πάω σε σταθμό!

@Annou κ @OctoberMom νομίζω πως αισθάνεστε πως δεν πρόκειται να γεννήσετε ποτέ! Αλλά αυτό δεν γίνεται! Πλησιάζει η ώρα σας!!! Με το καλο (ίσως γίνετε μανουλες Νοεμβρίου)

Τι να κάνεις με ένα μωρό ημερών; Ούτε καν βλέπει καθαρά! Πολλές αγκαλίτσες, χαδακια και φιλάκια! Πάρε το μωρό σου κ πατε μια βολτιτσα να πάρετε αέρα! Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω αλλά να είσαι σίγουρη πως θα περάσει!

Κοίτα δεν έχω επιλογή! Ή θα γυρίσω ή θα πρέπει να παραιτηθώ!

Δεν πήγα νωρίτερα (έχω να δουλέψω από καλοκαίρι 2018 που σταμάτησα για την πρώτη εγκυμοσύνη) επειδή δεν είχα κάποιον να κρατήσει τον μεγάλο μου!!

Μου έχει λείψει πολύ η δουλειά! 

Τώρα όμως θα έχω τη μαμά μου κι αν χρειαστεί θα πάρω κ κάποια κοπέλα να είναι μαζί της κάποιες ώρες. Και μωρό κ νήπιο είναι λίγο ζορικα!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Blossombaby είπε:

@Anastasia05 , @marianna1986 , @Christina θα μπορουσα να ασχοληθω λιγο με τη δουλειά μου να κανω κάποια πράγματα, αν και έχω μείνει τόσο πίσω που δε ξέρω απο πού να το πιάσω αλλά ισως με βοηθήσει. Θέλω πολυ να αιστανθώ λιγκ καλύτερα, πρέπει να μιλάω και περισσότερο στο μωράκι γιατί τώρα πιάνω τον εαυτό μου και κανω μηχανικα κάποια πράγματα, αλλαγή πάνας, θηλασμό ... εσείς μιλάτε στα μωράκια σας, βαζετε μουσική τί άλλο κάνετε τώρα αυτες τις πρωτες μέρες;

Εγώ το πρωί του βάζω παιδικά τραγουδάκια κ τα τραγουδάω κ εγώ συγχρόνως κ του κουνάω απαλά χεράκια ποδαράκια κτλ να γίνεται πιο διαδραστικό..μετά μέσα στη μέρα του βάζω κ ραδιόφωνο για αλλαγή ακουσμάτων..

Το απόγευμα ασχολείται με τον μπαμπά του καμία ωρίτσα με αγκαλιές κτλ

Μετά το μπάνιο σαν διαδικασία το κάνω περίπου 40'+ γτ του αρέσει πολύ στη μπανιέρα κ τον έχω ένα 20' πάλι τραγουδώντας κτλ κ μετά έχουμε περιποίηση με μασαζακι σε κοιλίτσα(βοηθαει κ στα πονακια αν έχει) κ πλατουλα..

Το βράδυ του λέω κ ένα παραμύθι κάθε φορά,είτε γνωστό είτε από το μυαλό μου..

Καπως έτσι περνάει η μέρα μας κ στο ενδιάμεσο θηλασμός κ αγκαλιές..

Κ κάθε Κυριακή πάμε οικογενειακώς βόλτα,θα συμφωνήσω με την @marianna1986 θα σου κάνει πολύ καλό στη ψυχολογία σου!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blossombaby είπε:

@Anastasia05 , @marianna1986 , @Christina θα μπορουσα να ασχοληθω λιγο με τη δουλειά μου να κανω κάποια πράγματα, αν και έχω μείνει τόσο πίσω που δε ξέρω απο πού να το πιάσω αλλά ισως με βοηθήσει. Θέλω πολυ να αιστανθώ λιγκ καλύτερα, πρέπει να μιλάω και περισσότερο στο μωράκι γιατί τώρα πιάνω τον εαυτό μου και κανω μηχανικα κάποια πράγματα, αλλαγή πάνας, θηλασμό ... εσείς μιλάτε στα μωράκια σας, βαζετε μουσική τί άλλο κάνετε τώρα αυτες τις πρωτες μέρες;

Από την κούραση είναι λογικό κάποια πράγματα να τα κάνεις μηχανικά, κ εγώ. Τα άγρια χαράματα που ξυπνάω να την ταισω κ να την αλλάξω δεν τραγουδάω μέσα στην τρελή χαρά!!μέσα στην ημέρα να μιλάς στο μωράκι σου, να εξηγείς πχ εγώ της λέω ότι τώρα θα αλλάξουμε πάνα να μην μυρίζει το κωλι μας :mrgreen:, κλπ κλπ και τραγουδάκια της βάζω όχι απαραίτητα ζουζούνια κ τέτοια βάζω απλά μουσική

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Κορίτσια γέννησαμε σήμερα μια γοργοναρααα με τέλεια μαλλιά και ματάκια.. Μια ζωγραφιά σας λέω!!! Τρελαινομαιιιιιιιιιι

Λοιπόν θα τρελαθείτε και πιστευω οτι δεν θα με πιστεψετε. Αυτό που βίωσα είναι απίστευτο κι όμως αληθινό...!!! 

Πέρασα ένα εικοσιτετράωρο με πονους ανά δεκάλεπτο, μισάωρο, κτλ κτλ... Και σήμερα είχα αρκετά έντονους πονους (συσπασεις?) ανά δεκάλεπτο παντα... Ε είπα να κάνω τον κόπο να παω στο μαιευτήριο.. Σας λέω έφθασα με ετοίμασαν και σε μισή ώρα είχα γεννήσει.. Χωρίς καν επισκληριδιο. Ήταν τόσο βιαστική που με το που μου έσπασε ο γιατρός τα νερά, βγήκε αμέσως. Δεν προλαβαν, και με έσκισε λίγο η μπεμπα μα κάναμε πλαστικη. 

Λοιπόν ποιος θα μου το έλεγε ότι θα ζουσα δευτερη γεννά έτσι.. Εγώ που ζητουσα καισαρική, κατάφερα να γεννήσω φυσιολογικότατα με μια  εξωθηση και χωρίς επισκληριδιο... Δεν υπάρχει το θαυμα που ζω σήμερα... 

Ο Άγιος Δημήτριος είχε έρθει στον υπνο μου και μου είχε πει ότι θα γεννήσω σήμερα μα δεν το πιστευα.. Και τα φέρε ο θεος όλα όπως ακριβώς τα ήθελα... Σας γράφω από το δωμάτιο περιμενοντας την γοργονα μου... 

Ευχομαι σε όλες να μας ζήσουν και στα επόμενα κορίτσια να χουν μια εμπειρία σαν τη δική μου.. Ειλικρινά δοξάζωμεν τον Θεό που ήρθαν όλα τόσο ευκολα. 

Δεν το συνιστώ να κάνετε γεννά χωρίς επισκληριδιο, μα ειλικρινά δεν θυμάμαι πονο αυτή τη στιγμή... Είμαι σε κατάσταση νιρβάνα... Σας ευχαριστω για την παρεα ολο αυτο το διάστημα και σε όσες δεν έχω προλαβει να ευχηθώ.. Να σας ζήσουν και να ναι καλοτυχα και γερά!!! 

Με ένα πονο στα κοριτσια μου @Annou @OctoberMom

Να σου ζήσει η κοριτσαρα σου !! Που ήρθε τόσο ευχάριστα κ γρήγορα!!!:)

Πολύ χαίρομαι για εσάς!!! Καλή λοχεία κοπέλα μου!

Σήμερα έχει γενέθλια κ ο πρώτος μου γιος!!! :wub:  

Πιστεύω πολύ στα όνειρα γιατί βλέπω κι εγω διάφορα κατά καιρους;-) 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nina13 είπε:

Κορίτσια γέννησαμε σήμερα μια γοργοναρααα με τέλεια μαλλιά και ματάκια.. Μια ζωγραφιά σας λέω!!! Τρελαινομαιιιιιιιιιι

Λοιπόν θα τρελαθείτε και πιστευω οτι δεν θα με πιστεψετε. Αυτό που βίωσα είναι απίστευτο κι όμως αληθινό...!!! 

Πέρασα ένα εικοσιτετράωρο με πονους ανά δεκάλεπτο, μισάωρο, κτλ κτλ... Και σήμερα είχα αρκετά έντονους πονους (συσπασεις?) ανά δεκάλεπτο παντα... Ε είπα να κάνω τον κόπο να παω στο μαιευτήριο.. Σας λέω έφθασα με ετοίμασαν και σε μισή ώρα είχα γεννήσει.. Χωρίς καν επισκληριδιο. Ήταν τόσο βιαστική που με το που μου έσπασε ο γιατρός τα νερά, βγήκε αμέσως. Δεν προλαβαν, και με έσκισε λίγο η μπεμπα μα κάναμε πλαστικη. 

Λοιπόν ποιος θα μου το έλεγε ότι θα ζουσα δευτερη γεννά έτσι.. Εγώ που ζητουσα καισαρική, κατάφερα να γεννήσω φυσιολογικότατα με μια  εξωθηση και χωρίς επισκληριδιο... Δεν υπάρχει το θαυμα που ζω σήμερα... 

Ο Άγιος Δημήτριος είχε έρθει στον υπνο μου και μου είχε πει ότι θα γεννήσω σήμερα μα δεν το πιστευα.. Και τα φέρε ο θεος όλα όπως ακριβώς τα ήθελα... Σας γράφω από το δωμάτιο περιμενοντας την γοργονα μου... 

Ευχομαι σε όλες να μας ζήσουν και στα επόμενα κορίτσια να χουν μια εμπειρία σαν τη δική μου.. Ειλικρινά δοξάζωμεν τον Θεό που ήρθαν όλα τόσο ευκολα. 

Δεν το συνιστώ να κάνετε γεννά χωρίς επισκληριδιο, μα ειλικρινά δεν θυμάμαι πονο αυτή τη στιγμή... Είμαι σε κατάσταση νιρβάνα... Σας ευχαριστω για την παρεα ολο αυτο το διάστημα και σε όσες δεν έχω προλαβει να ευχηθώ.. Να σας ζήσουν και να ναι καλοτυχα και γερά!!! 

Με ένα πονο στα κοριτσια μου @Annou @OctoberMom

Να σου ζησει η κορίτσαρα η πανέμορφη, πολύ ευχάριστο που είχες θετική εμπειρία!! Καλή ανάρρωση κ σε εσένα !!!

@Anastasia05 να το χαίρεσαι το αντράκι σου!! Γερό και καλότυχο σε όλη του την ζωή! :x

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Κορίτσια γέννησαμε σήμερα μια γοργοναρααα με τέλεια μαλλιά και ματάκια.. Μια ζωγραφιά σας λέω!!! Τρελαινομαιιιιιιιιιι

Λοιπόν θα τρελαθείτε και πιστευω οτι δεν θα με πιστεψετε. Αυτό που βίωσα είναι απίστευτο κι όμως αληθινό...!!! 

Πέρασα ένα εικοσιτετράωρο με πονους ανά δεκάλεπτο, μισάωρο, κτλ κτλ... Και σήμερα είχα αρκετά έντονους πονους (συσπασεις?) ανά δεκάλεπτο παντα... Ε είπα να κάνω τον κόπο να παω στο μαιευτήριο.. Σας λέω έφθασα με ετοίμασαν και σε μισή ώρα είχα γεννήσει.. Χωρίς καν επισκληριδιο. Ήταν τόσο βιαστική που με το που μου έσπασε ο γιατρός τα νερά, βγήκε αμέσως. Δεν προλαβαν, και με έσκισε λίγο η μπεμπα μα κάναμε πλαστικη. 

Λοιπόν ποιος θα μου το έλεγε ότι θα ζουσα δευτερη γεννά έτσι.. Εγώ που ζητουσα καισαρική, κατάφερα να γεννήσω φυσιολογικότατα με μια  εξωθηση και χωρίς επισκληριδιο... Δεν υπάρχει το θαυμα που ζω σήμερα... 

Ο Άγιος Δημήτριος είχε έρθει στον υπνο μου και μου είχε πει ότι θα γεννήσω σήμερα μα δεν το πιστευα.. Και τα φέρε ο θεος όλα όπως ακριβώς τα ήθελα... Σας γράφω από το δωμάτιο περιμενοντας την γοργονα μου... 

Ευχομαι σε όλες να μας ζήσουν και στα επόμενα κορίτσια να χουν μια εμπειρία σαν τη δική μου.. Ειλικρινά δοξάζωμεν τον Θεό που ήρθαν όλα τόσο ευκολα. 

Δεν το συνιστώ να κάνετε γεννά χωρίς επισκληριδιο, μα ειλικρινά δεν θυμάμαι πονο αυτή τη στιγμή... Είμαι σε κατάσταση νιρβάνα... Σας ευχαριστω για την παρεα ολο αυτο το διάστημα και σε όσες δεν έχω προλαβει να ευχηθώ.. Να σας ζήσουν και να ναι καλοτυχα και γερά!!! 

Με ένα πονο στα κοριτσια μου @Annou @OctoberMom

Μπράβο κούκλα!!! Να σου ζησει! Ήμουν σίγουρη πως θα είχες μια εύκολη γέννα! Όπως κ όλες οι δευτερομανουλες εδώ! Ο τοκετός χωρίς επισκληριδιο και για μένα ήταν κάτι που δεν περίμενα να ζήσω και είμαι 100% υπέρ της επισκληριδιου όμως αξίζει μια να το ζήσει μόνο κ μονο για τον τελευταίο πόνο... Όταν βγαίνει το παιδί βγαίνει κ ο τελευταίος πόνος και μετά η ανακούφιση και η νιρβάνα που περιγράφεις!!! 

Μιας κ γεννησες σε τέτοια γιορτή και είδες και τον Άγιο... Μήπως να την έβγαζες Δήμητρα;

@Anastasia05 πολύχρονος να είναι ο γιος σου! Να τον δεις όπως επιθυμείς!

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Κορίτσια γέννησαμε σήμερα μια γοργοναρααα με τέλεια μαλλιά και ματάκια.. Μια ζωγραφιά σας λέω!!! Τρελαινομαιιιιιιιιιι

Λοιπόν θα τρελαθείτε και πιστευω οτι δεν θα με πιστεψετε. Αυτό που βίωσα είναι απίστευτο κι όμως αληθινό...!!! 

Πέρασα ένα εικοσιτετράωρο με πονους ανά δεκάλεπτο, μισάωρο, κτλ κτλ... Και σήμερα είχα αρκετά έντονους πονους (συσπασεις?) ανά δεκάλεπτο παντα... Ε είπα να κάνω τον κόπο να παω στο μαιευτήριο.. Σας λέω έφθασα με ετοίμασαν και σε μισή ώρα είχα γεννήσει.. Χωρίς καν επισκληριδιο. Ήταν τόσο βιαστική που με το που μου έσπασε ο γιατρός τα νερά, βγήκε αμέσως. Δεν προλαβαν, και με έσκισε λίγο η μπεμπα μα κάναμε πλαστικη. 

Λοιπόν ποιος θα μου το έλεγε ότι θα ζουσα δευτερη γεννά έτσι.. Εγώ που ζητουσα καισαρική, κατάφερα να γεννήσω φυσιολογικότατα με μια  εξωθηση και χωρίς επισκληριδιο... Δεν υπάρχει το θαυμα που ζω σήμερα... 

Ο Άγιος Δημήτριος είχε έρθει στον υπνο μου και μου είχε πει ότι θα γεννήσω σήμερα μα δεν το πιστευα.. Και τα φέρε ο θεος όλα όπως ακριβώς τα ήθελα... Σας γράφω από το δωμάτιο περιμενοντας την γοργονα μου... 

Ευχομαι σε όλες να μας ζήσουν και στα επόμενα κορίτσια να χουν μια εμπειρία σαν τη δική μου.. Ειλικρινά δοξάζωμεν τον Θεό που ήρθαν όλα τόσο ευκολα. 

Δεν το συνιστώ να κάνετε γεννά χωρίς επισκληριδιο, μα ειλικρινά δεν θυμάμαι πονο αυτή τη στιγμή... Είμαι σε κατάσταση νιρβάνα... Σας ευχαριστω για την παρεα ολο αυτο το διάστημα και σε όσες δεν έχω προλαβει να ευχηθώ.. Να σας ζήσουν και να ναι καλοτυχα και γερά!!! 

Με ένα πονο στα κοριτσια μου @Annou @OctoberMom

Μπράβο κορίτσι μου! Συγχαρητήρια στην ευτυχισμένη σας οικογένεια, γερό και καλότυχο να είναι! 

@Anastasia05 Να το χαίρεστε τον κούκλο σας! Πολύχρονος! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

 

 Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) Κ.Τ

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) Κ.Τ

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) Κ.Τ

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,)  Φ.Τ

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x)

 

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x)  Κ.Τ

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (17/10/20:x) Κ.Τ

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) Φ.Τ

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x) Φ.Τ

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) Κ.Τ

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) Κ.Τ

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/10/20:x) Φ.Τ

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (26/10/20:x) Φ.Τ

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (13/10/20:x) Φ.Τ

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 28!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

6 ΕΝΑΠΟΜΕΊΝΑΝΤΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!! ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΠΟΛΙΚΗ... ΣΚΑΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ:mrgreen:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Να σου ζήσει το γοργονομωρο σου κ να είναι ευτυχισμένη σε όλη της την ζωή!! 

Έτσι για να θυμόμαστε να μη κάνουμε μόνες σχέδια,πιστη κ εμπιστοσύνη να έχουμε κ όλα θα έρχονται κατ ευχήν! Ο,τι καλύτερο στην οικογένειά σας!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Nina13 Νινααααα!!!! Μπράβο τα κορίτσια μας!!! Σιδερένιες! Καλοτυχο το γοργονομωρο σου, να χαίρεστε την οικογένεια σας! Όλα τέλεια  ,φτου φτου!

@Anastasia05 Πολύχρονος ο μεγάλος αδερφός! Υγεία στα αγοράκια σας όλα τα καλά στον δρόμο τους!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλησπέρα Ειρήνη μου!!

Κ εμένα έχει σπυράκια λίγα λευκά μικρά είναι η λεγόμενη βρεφικη ακμή κ θα φύγουν σύντομα! Εγώ δε του βάζω τπτ..

Πόσα κιλά είναι κ ποιες πάνες έχετε??

Καλησπερα είναι 4.200 τώρα και έχω τις pampers premium! 

Link to comment
Share on other sites

@Nina13 κορίτσι μου να σου ζήσει!!!! Να είναι γερή και καλο τυχη!!!! Όλα πήγαν περιφημα!!!! Μ το καλό να γυρίσετε σπίτι σας!!!!! 

Κορίτσια (αν θυμάμαι καλά @Renez k @Jasmine@  εσείς το είχατε πει) πως καταλαβατε για τα  frezyderm  και ξηροδερμια στο μωρό????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Καλησπερα είναι 4.200 τώρα και έχω τις pampers premium! 

Τι να πω εγώ με αυτές κ παρότι είμαστε ίδια κιλά ακριβώς δεν έχουμε διαρροές..με το νούμερο 2 μου εκανε:|

Δοκίμασε κ τις 2 να δεις..

Just now, Irinoula86 είπε:

@Nina13 κορίτσι μου να σου ζήσει!!!! Να είναι γερή και καλο τυχη!!!! Όλα πήγαν περιφημα!!!! Μ το καλό να γυρίσετε σπίτι σας!!!!! 

Κορίτσια (αν θυμάμαι καλά @Renez k @Jasmine@  εσείς το είχατε πει) πως καταλαβατε για τα  frezyderm  και ξηροδερμια στο μωρό????

Ξεκίνησα να του βάζω αυτή μετά το μπάνιο κ είδα ένα πρωί που τον άλλαζα ξηροδερμια στα ποδαράκια του οπότε είπα να αλλάξω κ πλέον του βάζω μόνο κεραλοιφη κ έχει βρει την υγεία του!

Επίσης καλή σε εμάς βγήκε κ της κικο κ μυρίζει πολύ όμορφα..απλά είπα να το πάω τέρμα φυτικά αφού του κάνει καλό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...