Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, OctoberMom είπε:

Ναι, αυτό έβλεπα στο πινακάκι! Μάλλον τα υπόλοιπα κορίτσια έχουν γεννήσει απλά δε μπήκαν να δώσουν νέα!

Κοίταζα τ'άστρα κι έχει λέει μια έκλειψη στις 31 του μήνα, οπότε είτε θα γεννηθεί πάνω της είτε μετά, πρώτες μέρες του Νοέμβρη... Ουφφφφ, θα πρέπει μάλλον να περιμένω 3-4 μέρες... Σνννιφ!

Όχι τίποτ'άλλο, αλλά εγώ πρέπει να επιστρέψω στα προκαθορισμένα ραντεβού μου 30 Νοέμβρη (για ένα διωράκι την ημέρα but still...) Υπολόγιζα να γεννήσω εκεί στις 38-39 εβδομάδες ωσάν όλον τον κόσμο να χει 40αρίσει  δλδ, αλλά λογάριαζα χωρίς την ξενοδόχο που την έχει πέσει πίσω απ'τη ρεσεψιόν για υπνάκο!

Υπομονη και επιμονή στο στόχο.. Περπατημα και σκάλες... Έτσι μου ήρθαν οι συσπάσεις.. Βέβαια ήταν και δευτερη γεννά... Ευχομαι να πανε ολα καλα και την επόμενη φορά που θα μπω να δω τα ευχάριστα κι από σένα... Με το καλοοο

Κορίτσια εγώ πεταω , σαν να μην γέννησα ένα πραγμα.. Είναι τρομερό.. Τέτοια ανάρρωση δεν είχα ουτε την πρβτη φορά... Παμε σπίτι σήμερα... Η μπεμπα είναι μια γλυκα, όλο νανάκια κάνουμε... Την έχω λατρέψει.. Περιμένω να πάρω αγκαλιά τον γιο μου βέβαια.. Ανυπομονώ... 

Θα κάνω μέρες να σας διαβάσω. Όποτε φιλιά σε όλες και keep going girls!!!! 

Όλα να μας πανε καλα!!! 

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Annou να σου ζήσει! Όλα τόσο ωραία και άνετα να σας έρχονται στη ζωή σας! 

Κορίτσια μου εγώ είμαι λίγο καλύτερα βέβαια πηζω ανάμεσα σε θηλασμους και άρμεγμα δίνω και κανένα Μπιμπερο μέσα στη μέρα με δικό μου να προλάβουν λίγο οι θηλές να καλμαρουν και ένα φόρμουλα το βράδυ ο μπαμπάς όσο εγώ βγάζω με το θηλαστρο! Τις ψευδοθηλες ούτε λόγος ακόμα να τις βγάλω μάλλον θα ξαναφωναξω τη σύμβουλο όταν θα είναι ακόμα καλύτερα οι θηλές μου! Εμείς γενικά το πρωί κοιμόμαστε 1μιση με 2 ώρες ανάμεσα στα φαγητά αλλά το απόγευμα από τις 5-6 μέχρι τις 10 το βράδυ την πιάνει τρέλα. Έχει κάτι μικρά πονακια αλλά γενικά δεν κοιμάται, όλο στήθος ή βόλτα μέσα στο σπίτι! Χτες της έβαλα τον υπνοσακο με τα χεράκια μέσα και κοιμήθηκε 4 ώρες περίπου σερί... Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά το βράδυ 12-8 μάλλον αυτό θα κάνω με το φασκιωμα! Εντω μεταξύ και εμένα τα χέρια μου έχουν σκάσει απίστευτα μάλλον από το πολύ πλύσιμο! Όσο για τα κιλά εγώ πρεπει να είχα πάρει 14-15 κάπου εκεί και έχω χάσει τα 10. Η κοιλιά δεν φαίνεται καν για λεχώνας είναι απλά λίγο χαλαρή δεν το πίστευα ότι θα φύγει έτσι και δνε έχουμε κλείσει 15 μέρες (ευτυχώς δηλαδή δεν θα άντεχα να με βλέπω και παχουλουλα με την ψυχολογία μου τη τωρινή)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια από τη συννεφιασμένη κ ανεμοδαρμένη Πάτρα! Τι καιρός είναι αυτός; Ελπίζω να έχετε καλό καιρό εσείς να χαρειται κάπως την αργία!

Απόψε τον ανέλαβε ο άντρας μου για να κοιμηθώ λίγο! Καλά ήταν...

@Christinα κ εμένα έτσι είναι από χτες όλο γάλα θέλει αφού κ ο άντρας μου τα ίδια μου λέει ότι δεν τον πιάνει το γάλα μου. Αλλά του λέω αν δεν τον έπιανε δεν θα είχε βάλει τόσο βάρος, κοντεύει το +1.5 κιλο Τα θυμάμαι κ από την κόρη υπήρχαν μέρες που έπινε πολύ γάλα και άλλες μέρες με το ζόρι!

Γενικά έχει καθορίσει ένα πρόγραμμα να κοιμάται καλα δλδ πάνω από μία ώρα 3 φορές τη μέρα, μια πρωί μια νωρίς το μεσημέρι κ μια νωρίς το απόγευμα. Κοιμάται κ άλλο αλλά είναι ψευτούπνοι γιατί όταν τον βάζω καλαθουνα ξυπνάει. Αχαχα το απόγευμα υπάρχει μια σχετική γκρίνια μέχρι το βραδυ! Ξεραίνεται γύρω στις 9 για βράδυ κ στις 11 δίνω κοιμησμενο ξένο μήπως κοιμηθεί παραπάνω αλλά δεν... Στις 2 θα ξυπνήσει! Έχω παρατηρήσει ότι όσο πιο νωρίς κοιμηθεί για βράδυ τόσο πιο νωρίς το πρώτο νυχτερινό ξύπνημα γιατί πριν την αλλαγή ώρας κοιμόταν γύρω στις 10 και ξυπνούσε 3 και ήταν καλά! Θα προσπαθησω να το φτιάξω πάλι αυτο!

@LadyP νομίζω τα περισσότερα μωρά παθαίνουν μια βραδινή παρακρουση, δεν είναι τπτ απλά θέλει λίγο υπομονή εκείνη η ώρα πολλή αγκαλιά και περπάτημα!

  • Μου αρέσει 4

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Annou να σου ζήσει η κορακλα! Γερη και δυνατή! Κάπως έτσι γέννησα και γω!

@OctoberMomστις καθυστερήσεις! Αντε να βγει και το δικό σου κοριτσάκι!

Εμείς βγήκαμε Δευτέρα! Γυρίσαμε σπίτι και το βράδυ ηταν ιδανικα.. Ξύπνουσε ανα 2,5 και θηλάζε.. Λεω  φτου φτου το παιδί μ! Τρίτη πρωί τι ίδιο.. Ηρθε ο παιδίατρος όλα οκ.. Μου λέει έχεις φουλ γαλα και έτσι αποφάσισα για να μην παθω τίποτα να αντλησω. Νοικιάσα το νοσοκομείακο και λεω θα βγάλω και 60ml  να το μπουκωσω το βράδυ να κοιμήθω κανα 5ωρο..αμ δε.. Τα φαγε τα 50ml τσακ μπαμ και μετα ανα μια ωρα Ξύπνουσε και ήθελε στήθος.. Τι φάση?? Καμία συμβουλη? Ξεματιασμα? :shock::P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Υπομονη και επιμονή στο στόχο.. Περπατημα και σκάλες... Έτσι μου ήρθαν οι συσπάσεις.. Βέβαια ήταν και δευτερη γεννά... Ευχομαι να πανε ολα καλα και την επόμενη φορά που θα μπω να δω τα ευχάριστα κι από σένα... Με το καλοοο

Κορίτσια εγώ πεταω , σαν να μην γέννησα ένα πραγμα.. Είναι τρομερό.. Τέτοια ανάρρωση δεν είχα ουτε την πρβτη φορά... Παμε σπίτι σήμερα... Η μπεμπα είναι μια γλυκα, όλο νανάκια κάνουμε... Την έχω λατρέψει.. Περιμένω να πάρω αγκαλιά τον γιο μου βέβαια.. Ανυπομονώ... 

Θα κάνω μέρες να σας διαβάσω. Όποτε φιλιά σε όλες και keep going girls!!!! 

Όλα να μας πανε καλα!!! 

Μπράβο ρα κορίτσια μας! Άντε να δεις το αγοράκι σου! Καλή δύναμη μανούλα!

@Renez @marianna1986 εντάξει απόψε καλά τη βγάλαμε. Στο 3ωρο σταθερή αλλά κοιμόταν αμέσως! Έδωσα κ μπουκαλάκι αλλά αντλώ να έχω για το βράδυ και τη βάζω λίγο στήθος κ λίγο αντλημενο. Είναι φαγανιαρα και ζουμπουρλουλα!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια σήμερα ήταν ένα δραμα το βράδυ! Ξύπνησε στις 5 και μέχρι τις 7 παρα μας κορόιδευε!!!!!! Στο στήθος κοιμόταν και μόλις την έπαιρνα αγκαλιά εκλαιγε!!! Κάποια στιγμή λέω του άντρα μου παρτην γιατί θα στην αφήσω και θα πηδήξω από το μπαλκόνι! Είχα βάλει τα κλαματα από τα νευρα μου! Την πήρε ο μπαμπάς, της έβαλε τραγούδια στο κινητό και κοιμήθηκε!!!!!!!!!!!!!! Με κορόιδευε τόση ώρα! Τα νευρα μου κουρέλια...

Ετσι θα είναι υποθετω! Μια μέρα πιο δύσκολη, μια μέρα πιο εύκολη!!

  • Μου αρέσει 3

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα και εγω την προηγουμενη τρίτη στις 20/10 με καισαρική μια πριγκίπισσα 2.690 ❤️❤️ όλα πηγαν καλά δόξα το θεό και την Παρασκευή γυρίσαμε σπίτι μας!! Ήρθε και ο παιδίατρος την Δευτέρα και μας βρήκε μια χαρά!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας σε όσες γεννησαμε και με το καλό σε όσες ακόμα περιμένουν να πάρουν τα πλασματακια τους αγκαλιά!! Δεν υπάρχει αυτό το θαύμα!!

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thalia30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα και εγω την προηγουμενη τρίτη στις 20/10 με καισαρική μια πριγκίπισσα 2.690 ❤️❤️ όλα πηγαν καλά δόξα το θεό και την Παρασκευή γυρίσαμε σπίτι μας!! Ήρθε και ο παιδίατρος την Δευτέρα και μας βρήκε μια χαρά!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας σε όσες γεννησαμε και με το καλό σε όσες ακόμα περιμένουν να πάρουν τα πλασματακια τους αγκαλιά!! Δεν υπάρχει αυτό το θαύμα!!

Να σου ζήσει!!! Καλή λοχεία!:wub:


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Annou είπε:

Koritsia mou!!!Epitelous GENNHSA!!!

Mia koukla melaxroini skorpina 3.470 kai 52 cm.

Ola irthan para ma para polu grigora!!!

Xtes gurisame apo giatro kata tis 8:30 spiti k 22:30 me epiasan ponoi.To lew ston antra mou,moy leei pame maieutirio!Ma tou lew einai upofertoi k EUTUXWS pou den me akouse k pire tin maia mou.H maia mas eipe na to parakolouthoume k otan ftasei ana 10’ na pame siga siga.Ela pou egw eixa ana 3’.

Bainw kuria kai kanw ena banio kai tou lew ok pame.

Afou xekiname k eimaste ston dromo apo Varkiza gia Marousi, olo kai dunamwnan oi ponoi kai mou espasan ta nera MESA sto amaxi to opoio eixame kanei viologiko.(XALALI)

Ftanoume,mou kanoun test.Entwmetaxy oi ponoi anupoforoi.Fwnazw na mou kanoun episkliridio k mou eipan oti eprepe na perimenoume 1 wra gia to test.

Eixa diastoli 3 k meta apo 1 wra pou vgike arnitiko epitelous eixa 8

I maia mou eixe erthei.Mou leei xekiname siga siga na sprwxnoume.Afou loipon exw iremisei apo episkliridio,xekinaw kai sprwxnw apo tis 3:10.

To mwro irthe 03:45.

Bam bam.Den talaipwrithikame katholou.Eimaste triseutuxismenoi!!!Den exw koimithei katholou,olo kathomai k tin xazevw..

Να σου ζήσει ο κοριτσαρος!!μπράβο σου που πήγαν όλα τέλεια, πολύ χαλαρουιτα σε βρήκα φίλη!! Καλή ανάρρωση να έχεις κ να μας πεις λεπτομέρειες!!!

Just now, Thalia30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα και εγω την προηγουμενη τρίτη στις 20/10 με καισαρική μια πριγκίπισσα 2.690 ❤️❤️ όλα πηγαν καλά δόξα το θεό και την Παρασκευή γυρίσαμε σπίτι μας!! Ήρθε και ο παιδίατρος την Δευτέρα και μας βρήκε μια χαρά!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας σε όσες γεννησαμε και με το καλό σε όσες ακόμα περιμένουν να πάρουν τα πλασματακια τους αγκαλιά!! Δεν υπάρχει αυτό το θαύμα!!

Να σου ζήσει!!! Γερή κ δυνατή :x:)

12 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Μου κάνει αυτο ακριβώς....σαν να ξεφλουδιζει το δερματακι του.... τα χερακια, ποδαρακια και λιγο στην κοιλίτσα..... αρα αυτό ειναι ξηροδερμία ε? εν τω μεταξύ τα χερια μου τελείως σκασμενα και εμενα ...... ουτε το χειμώνα με το πολύ κρύο έτσι....λετε και αυτο να είναι από τα αφρολουτρα και κρεμες η να είναι επειδή τον πλένω συνέχεια?
 

κορίτσι μου...... σήμερα και εμενα πολυ γκρίνια..... και είναι ξύπνιος από τις 2-6 (χθες) και σήμερα από 6 και κοιμηθηκε πριν λίγο..... του δινω συνέχεια φαγητό αλλα δεν χορταίνει.... του δίνω και το αλλο και παλι δεν χορταίνει... επίσης σήμερα πνίγεται και εμενα..... δυο φορέςςς φοβήθηκα τόοοσοοο πολύυυ..... τον σηκωνω κι του χτυπαω πλατούλα.....αλλά ετσι θα συνεχίσει?????

 

εγω πάντως αυτό κάνω..... να φανταστείτε τον βαζω στην καλαθουνα και την καλαθουνα την βαζω μεσα στο λίκνο.... στο λικνο είναι ανησυχος.....

Προφανώς τους φαίνεται μεγάλο το λίκνο κ θέλουν κάτι πιο μαζεμένο, ερώτηση την καλαθουνα γιατί την βάζεις στο λίκνο κ δεν την έχεις απλά δίπλα σου;;μου το έχει πει κ άλλη κοπέλα ότι το κάνει κ είχα την απορία!!

Just now, Vivi8 είπε:

Αχ κορίτσια σήμερα ήταν ένα δραμα το βράδυ! Ξύπνησε στις 5 και μέχρι τις 7 παρα μας κορόιδευε!!!!!! Στο στήθος κοιμόταν και μόλις την έπαιρνα αγκαλιά εκλαιγε!!! Κάποια στιγμή λέω του άντρα μου παρτην γιατί θα στην αφήσω και θα πηδήξω από το μπαλκόνι! Είχα βάλει τα κλαματα από τα νευρα μου! Την πήρε ο μπαμπάς, της έβαλε τραγούδια στο κινητό και κοιμήθηκε!!!!!!!!!!!!!! Με κορόιδευε τόση ώρα! Τα νευρα μου κουρέλια...

Ετσι θα είναι υποθετω! Μια μέρα πιο δύσκολη, μια μέρα πιο εύκολη!!

Υπομονή δεν μπορείς να κάνεις κ κάτι άλλο, πολύ καλά έκανες κ την έδωσες στον άντρα σου να ηρεμήσεις λιγο.εχεις δοκιμάσει τα διάφορα λούτρινα που λέγαμε κατά καιρούς που έχουν νανούρισματα;;η έστω στο youtube σίγουρα θα έχει...μήπως την ηρεμούν;;επίσης σε κάποια παιδιά δουλεύει ο απορροφητήρας,πιστολάκι κλπ κλπ δοκίμασε τα κ αυτά...

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Thalia30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα και εγω την προηγουμενη τρίτη στις 20/10 με καισαρική μια πριγκίπισσα 2.690 ❤️❤️ όλα πηγαν καλά δόξα το θεό και την Παρασκευή γυρίσαμε σπίτι μας!! Ήρθε και ο παιδίατρος την Δευτέρα και μας βρήκε μια χαρά!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας σε όσες γεννησαμε και με το καλό σε όσες ακόμα περιμένουν να πάρουν τα πλασματακια τους αγκαλιά!! Δεν υπάρχει αυτό το θαύμα!!

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Γρήγορη ανάρρωση να έχεις! Καλές αγκαλίτσες τώρα με το θαυματακι σου!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/10/2020 at 9:24 ΜΜ, Anastasia05 είπε:

Δεν ξέρω αν θα φύγει,σίγουρα όμως θα υποχωρήσει κ δεν θα σε πονάει! Να ρωτήσεις κ τον γυναικολόγο σου πρώτα,να δεις πότε μπορείς να την ξεκινήσεις

Ποια κρεμουλα λέτε;;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια από τη συννεφιασμένη κ ανεμοδαρμένη Πάτρα! Τι καιρός είναι αυτός; Ελπίζω να έχετε καλό καιρό εσείς να χαρειται κάπως την αργία!

Απόψε τον ανέλαβε ο άντρας μου για να κοιμηθώ λίγο! Καλά ήταν...

@Christinα κ εμένα έτσι είναι από χτες όλο γάλα θέλει αφού κ ο άντρας μου τα ίδια μου λέει ότι δεν τον πιάνει το γάλα μου. Αλλά του λέω αν δεν τον έπιανε δεν θα είχε βάλει τόσο βάρος, κοντεύει το +1.5 κιλο Τα θυμάμαι κ από την κόρη υπήρχαν μέρες που έπινε πολύ γάλα και άλλες μέρες με το ζόρι!

Γενικά έχει καθορίσει ένα πρόγραμμα να κοιμάται καλα δλδ πάνω από μία ώρα 3 φορές τη μέρα, μια πρωί μια νωρίς το μεσημέρι κ μια νωρίς το απόγευμα. Κοιμάται κ άλλο αλλά είναι ψευτούπνοι γιατί όταν τον βάζω καλαθουνα ξυπνάει. Αχαχα το απόγευμα υπάρχει μια σχετική γκρίνια μέχρι το βραδυ! Ξεραίνεται γύρω στις 9 για βράδυ κ στις 11 δίνω κοιμησμενο ξένο μήπως κοιμηθεί παραπάνω αλλά δεν... Στις 2 θα ξυπνήσει! Έχω παρατηρήσει ότι όσο πιο νωρίς κοιμηθεί για βράδυ τόσο πιο νωρίς το πρώτο νυχτερινό ξύπνημα γιατί πριν την αλλαγή ώρας κοιμόταν γύρω στις 10 και ξυπνούσε 3 και ήταν καλά! Θα προσπαθησω να το φτιάξω πάλι αυτο!

@LadyP νομίζω τα περισσότερα μωρά παθαίνουν μια βραδινή παρακρουση, δεν είναι τπτ απλά θέλει λίγο υπομονή εκείνη η ώρα πολλή αγκαλιά και περπάτημα!

Μπαααα τα άτιμα τι δικό μας τι ξενο ίδια ώρα ξυπνάνε !! Πόσο όμορφο κ καλό να σε βοηθάει ο αντρουλης σου! Έχει κ εμπειρία από το πρώτο οπότε μια χαρά!! Εγώ μια φορά τον άφησα για μια ώρα με τον μπέμπη κ του φάνηκε αιώνας:P τουλάχιστον όταν ειμαι κ εγώ τον απασχολει κ κάνουν αγκαλίτσες..

Κουράγιο σε όλες μας μανουλες:x

5 ώρες πρίν, Marti είπε:

@Annou να σου ζήσει η κορακλα! Γερη και δυνατή! Κάπως έτσι γέννησα και γω!

@OctoberMomστις καθυστερήσεις! Αντε να βγει και το δικό σου κοριτσάκι!

Εμείς βγήκαμε Δευτέρα! Γυρίσαμε σπίτι και το βράδυ ηταν ιδανικα.. Ξύπνουσε ανα 2,5 και θηλάζε.. Λεω  φτου φτου το παιδί μ! Τρίτη πρωί τι ίδιο.. Ηρθε ο παιδίατρος όλα οκ.. Μου λέει έχεις φουλ γαλα και έτσι αποφάσισα για να μην παθω τίποτα να αντλησω. Νοικιάσα το νοσοκομείακο και λεω θα βγάλω και 60ml  να το μπουκωσω το βράδυ να κοιμήθω κανα 5ωρο..αμ δε.. Τα φαγε τα 50ml τσακ μπαμ και μετα ανα μια ωρα Ξύπνουσε και ήθελε στήθος.. Τι φάση?? Καμία συμβουλη? Ξεματιασμα? :shock::P

Φίλη μου είναι τόσο μικρό ακόμη κ καλώς ή κακώς όσο πιο που είναι στο στήθος μας τόσο ρυθμίζουν τη παραγωγή μας κ μαθαίνουν κ εκείνα..

Δυστυχώς όσο είναι τόσο μικρά είναι αδύνατο να έχουν πρόγραμμα..απλά πρέπει να πάρουμε απόφαση ότι μέχρι να χρονισουν τουλάχιστον θα μας έχουν στο πόδι..μια είναι νεογέννητα..μετά πονακια κ κολικοί..μετά δοντακια..αλλαααα τόσο καιρό αυτά τα πλάσματα δε περιμέναμε πως κ πως?? Τώρα πρέπει να είμαστε εδώ για εκείνα..

3 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Αχ κορίτσια σήμερα ήταν ένα δραμα το βράδυ! Ξύπνησε στις 5 και μέχρι τις 7 παρα μας κορόιδευε!!!!!! Στο στήθος κοιμόταν και μόλις την έπαιρνα αγκαλιά εκλαιγε!!! Κάποια στιγμή λέω του άντρα μου παρτην γιατί θα στην αφήσω και θα πηδήξω από το μπαλκόνι! Είχα βάλει τα κλαματα από τα νευρα μου! Την πήρε ο μπαμπάς, της έβαλε τραγούδια στο κινητό και κοιμήθηκε!!!!!!!!!!!!!! Με κορόιδευε τόση ώρα! Τα νευρα μου κουρέλια...

Ετσι θα είναι υποθετω! Μια μέρα πιο δύσκολη, μια μέρα πιο εύκολη!!

Υπομονή υπομονή υπομονή κ ηρεμία κοριτσάκι μου..

Ξέρω πόσο δύσκολο είναι να διαχειριστούμε τη κούραση μας κ λογικό να μας δημιουργεί νεύρα,όλες το ζούμε,όμως να σκέφτεσαι οπότε ξεφεύγεις πόσο περίμενες να την έχεις αγκαλιά σου κ πως φυσικά κ δε σε κοροϊδεύει..είναι πολύ μωρό για να το κάνει..απλά σε χρειάζεται..έχει πονακια κ ανησυχία κ μας χρειάζονται..κ ξέρεις γτ έκατσε κ κοιμήθηκε στον μπαμπά της? Επειδή τον ένιωσε πιο ήρεμο κ την ηρεμησε κ εκείνη..

Ενώ αν είμαστε εμείς ταραγμένοι τότε γίνονται χειρότερα κ αυτά γτ το νιώθουν..

2 ώρες πρίν, Thalia30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα και εγω την προηγουμενη τρίτη στις 20/10 με καισαρική μια πριγκίπισσα 2.690 ❤️❤️ όλα πηγαν καλά δόξα το θεό και την Παρασκευή γυρίσαμε σπίτι μας!! Ήρθε και ο παιδίατρος την Δευτέρα και μας βρήκε μια χαρά!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας σε όσες γεννησαμε και με το καλό σε όσες ακόμα περιμένουν να πάρουν τα πλασματακια τους αγκαλιά!! Δεν υπάρχει αυτό το θαύμα!!

Άντε ρε φίλη κ περίμενα τα νέα σου!!!

Να σου ζήσει η πριγκίπισσα σου Θάλεια μου,κάθε ευχή για ότι καλύτερο!!!!.

Κ είδες τι είπαμε ε? Ηρεμία,υπομονή κ πολύ πολύ αγάπη!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!!να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να είναι πάντα χαρούμενα!!!!!!!! Εδώ μανούλα Ιανουαρίου και θα ήθελα να ρωτήσω για το συνοδό στο μαιευτήριο.εχω καταλάβει ότι πρέπει να είναι μόνο ένας απλά αυτό που δεν ξέρω είναι αν πρέπει να είναι υποχρεωτικά κάθε μέρα ο ίδιος.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο μας πινακακι:x

  

 Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) Κ.Τ

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) Κ.Τ

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) Κ.Τ

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,)  Φ.Τ

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x)

 

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) Φ.Τ

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x)  Κ.Τ

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (17/10/20:x) Κ.Τ

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (18/10/20:x

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) Φ.Τ

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (16/10/20:x) Φ.Τ

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) Κ.Τ

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) Κ.Τ

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/10/20:x) Φ.Τ

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) Κ.Τ

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/10/20:x) Φ.Τ

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (20/10/20:x) Κ.Τ

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (26/10/20:x) Φ.Τ

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (13/10/20:x) Φ.Τ

Απολογισμός:

Μανουλες 32!!

Αγοράκια 12!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 34 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 30!

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

4 ΕΝΑΠΟΜΕΊΝΑΝΤΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!! ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΠΟΛΙΚΗ... ΣΚΑΤΟΣΥΖΗΤΗΣΗ!!

Just now, butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!!να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να είναι πάντα χαρούμενα!!!!!!!! Εδώ μανούλα Ιανουαρίου και θα ήθελα να ρωτήσω για το συνοδό στο μαιευτήριο.εχω καταλάβει ότι πρέπει να είναι μόνο ένας απλά αυτό που δεν ξέρω είναι αν πρέπει να είναι υποχρεωτικά κάθε μέρα ο ίδιος.

Στο Έλενα ένας ήταν αλλά τον άφηναν να μπαινοβγαίνει..

Βέβαια τόσο συχνά που αλλάζουν τα μέτρα μη το δέσεις κόμπο μέχρι τον Γενάρη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...