Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

@Annou Να την χαίρεστε την ομορφιά σας! Γερή και καλότυχη να είναι :x Γρήγορα να πάτε σπιτάκι σας. 

@Thalia30 Συγχαρητήρια! Ότι καλύτερο εύχομαι! 

@butterfly1986 Ανάλογα σε ποιο μαιευτήριο είσαι κορίτσι μου. Εγώ στο Έλενα είχα την μητέρα μου μέσα κ ερχόταν κάθε απόγευμα ο άνδρας μου κ καθόταν όσο ήθελε - δεν έλεγαν κάτι. Και μπορούσαν να αλλάξουν κ το βράδυ μεταξύ τους μας είχαν πει.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, elenioz είπε:

@Annou Να την χαίρεστε την ομορφιά σας! Γερή και καλότυχη να είναι :x Γρήγορα να πάτε σπιτάκι σας. 

@Thalia30 Συγχαρητήρια! Ότι καλύτερο εύχομαι! 

@butterfly1986 Ανάλογα σε ποιο μαιευτήριο είσαι κορίτσι μου. Εγώ στο Έλενα είχα την μητέρα μου μέσα κ ερχόταν κάθε απόγευμα ο άνδρας μου κ καθόταν όσο ήθελε - δεν έλεγαν κάτι. Και μπορούσαν να αλλάξουν κ το βράδυ μεταξύ τους μας είχαν πει.

 

Βασικά εγώ στο Λητώ θα γεννήσω. Είχα ακούσει που λέγαν σε ένα μπαμπά ότι μπορεί να κάθεται ένας σύνοδος 10 το πρωί με 9 το βράδυ. Απλά δεν κατάλαβα αν πρέπει να είναι ο ίδιος κάθε μέρα.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, strs92 είπε:

Ποια κρεμουλα λέτε;;;

Προκτοσιναλαρ!

Just now, butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!!να σας ζήσουν τα μωράκια σας και να είναι πάντα χαρούμενα!!!!!!!! Εδώ μανούλα Ιανουαρίου και θα ήθελα να ρωτήσω για το συνοδό στο μαιευτήριο.εχω καταλάβει ότι πρέπει να είναι μόνο ένας απλά αυτό που δεν ξέρω είναι αν πρέπει να είναι υποχρεωτικά κάθε μέρα ο ίδιος.

 

Just now, butterfly1986 είπε:

Βασικά εγώ στο Λητώ θα γεννήσω. Είχα ακούσει που λέγαν σε ένα μπαμπά ότι μπορεί να κάθεται ένας σύνοδος 10 το πρωί με 9 το βράδυ. Απλά δεν κατάλαβα αν πρέπει να είναι ο ίδιος κάθε μέρα.

Καλησπέρα! Γέννησα στο Λητώ αρχές του μήνα. Ένας συνοδος επιτρέπεται, ο οποίος πρέπει να έχει κάνει μοριακό για κοβιντ μέχρι δύο μέρες πριν.

Επιτρέπεται μεταξύ 10:00-21:00 κ απαγορεύεται να βγει(ούτε για τσιγάρο) κ να ξαναμπεί. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Προκτοσιναλαρ!

 

Καλησπέρα! Γέννησα στο Λητώ αρχές του μήνα. Ένας συνοδος επιτρέπεται, ο οποίος πρέπει να έχει κάνει μοριακό για κοβιντ μέχρι δύο μέρες πριν.

Επιτρέπεται μεταξύ 10:00-21:00 κ απαγορεύεται να βγει(ούτε για τσιγάρο) κ να ξαναμπεί. 

Ωχ κατάλαβα..! Δύσκολα τα πράγματα δηλαδή..Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Να σου ζήσει το μικρουλι σου!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, butterfly1986 είπε:

Ωχ κατάλαβα..! Δύσκολα τα πράγματα δηλαδή..Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες!! Να σου ζήσει το μικρουλι σου!

Ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ με το καλό!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω, όταν θηλάζετε γεμίζουν και εσάς τα κοχύλια από το άλλο στήθος που δεν θηλάζει? Μου γεμίζει γάλα μέσα στο 10 λεπτό και αρχίζει με κάθε κίνηση και τρέχει.. είναι λογικό? Περνάει αυτό? Επίσης δώσατε πιπίλα? Έστω και για λίγες ώρες την ημέρα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω, όταν θηλάζετε γεμίζουν και εσάς τα κοχύλια από το άλλο στήθος που δεν θηλάζει? Μου γεμίζει γάλα μέσα στο 10 λεπτό και αρχίζει με κάθε κίνηση και τρέχει.. είναι λογικό? Περνάει αυτό? Επίσης δώσατε πιπίλα? Έστω και για λίγες ώρες την ημέρα?

Είναι πολύ λογικό και σωστό να συμβαίνει αυτό κορίτσι μου!!

Εγώ δε της έδωσα πιπίλα και νομίζω πως αφού αντέχω τώρα με την ανησυχία της από τους εντερικούς πονους,δε θα της δώσω και ποτέ!

  • Μου αρέσει 3

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω, όταν θηλάζετε γεμίζουν και εσάς τα κοχύλια από το άλλο στήθος που δεν θηλάζει? Μου γεμίζει γάλα μέσα στο 10 λεπτό και αρχίζει με κάθε κίνηση και τρέχει.. είναι λογικό? Περνάει αυτό? Επίσης δώσατε πιπίλα? Έστω και για λίγες ώρες την ημέρα?

Εμένα είναι πιπιλακιας αλλά μόνο όταν θέλει..δλδ όταν νυστάζει δεν τη θέλει..ποτέ το βράδυ..το πρωί που είναι ξύπνιος κ χαζεύει τη πιπιλαει..

Αν πάρεις πάντως να πάρεις τύπου Avent τις οβάλ λένε είναι πολύ καλύτερες ορθοδοντικά αλλά κ στο να μη γίνει σύγχιση θηλών..

Όσο για το γάλα εμένα τρέχει πολύ το βράδυ που θηλάζει πιο αραιά ο μπέμπης κ πρήζεται κ το στήθος φουλ..μες τη μέρα είναι πιο οκ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Προφανώς τους φαίνεται μεγάλο το λίκνο κ θέλουν κάτι πιο μαζεμένο, ερώτηση την καλαθουνα γιατί την βάζεις στο λίκνο κ δεν την έχεις απλά δίπλα σου;;μου το έχει πει κ άλλη κοπέλα ότι το κάνει κ είχα την απορία!!

6 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

διπλα στο κρεβατι εχω βάλει το λικνο.....και για την καλαθουνα δεν ειχα παρει βαση...... την ειχα για πάνω στον καναπέ.....οποτε τωρα που είδα οτι τον βολευειτην βαζω μεσα στο λικνο μεχρι να καταφέρει να κοιμηθεί στο λικνο του.....

 

5 ώρες πρίν, Thalia30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα και εγω την προηγουμενη τρίτη στις 20/10 με καισαρική μια πριγκίπισσα 2.690 ❤️❤️ όλα πηγαν καλά δόξα το θεό και την Παρασκευή γυρίσαμε σπίτι μας!! Ήρθε και ο παιδίατρος την Δευτέρα και μας βρήκε μια χαρά!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας σε όσες γεννησαμε και με το καλό σε όσες ακόμα περιμένουν να πάρουν τα πλασματακια τους αγκαλιά!! Δεν υπάρχει αυτό το θαύμα!!

Να σου ζήσει!!!να ειναι γερή και ευτυχισμενη!!!!

πρίν από 13 λεπτά , Renez είπε:

Μπαααα τα άτιμα τι δικό μας τι ξενο ίδια ώρα ξυπνάνε !! Πόσο όμορφο κ καλό να σε βοηθάει ο αντρουλης σου! Έχει κ εμπειρία από το πρώτο οπότε μια χαρά!! Εγώ μια φορά τον άφησα για μια ώρα με τον μπέμπη κ του φάνηκε αιώνας:P τουλάχιστον όταν ειμαι κ εγώ τον απασχολει κ κάνουν αγκαλίτσες..

Κουράγιο σε όλες μας μανουλες:x

εμενα προς το παρόν δεν με βοηθαει και πολύ με το παιδι..... έχει βασιστεί λίγο στην μαμα μου η οποια είναι στο σπίτι μας και δεν ασχολειται πολύ με τις περιποιησείς του παιδιού..... καλά να τον αφήσω μονο του????νομιζω ότι ούτε καν το σκεφτεται......φοβάται πολύ και οταν το παιρνει το παιδι το καταλαβαινει και κλαιει συνεχεια..... ευελπιστω οτι θα αλλαξει αυτό μολις φύγει η πεθερούλα του!

 

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω, όταν θηλάζετε γεμίζουν και εσάς τα κοχύλια από το άλλο στήθος που δεν θηλάζει? Μου γεμίζει γάλα μέσα στο 10 λεπτό και αρχίζει με κάθε κίνηση και τρέχει.. είναι λογικό? Περνάει αυτό? Επίσης δώσατε πιπίλα? Έστω και για λίγες ώρες την ημέρα?

ναι ισχυει.... εγω ακομα δεν εχω παρει κοχυλια και γεμιζουν τα μπλουζακιααααα.....χρειαζονται τα κοχυλια?> η κανουν και τα επιθεματα?

πιπίλα δεν εχω δώσει ακόμα!

δεν θελω η αληθεια ειναι!

πιπιλαει το στηθος κατι το οποίο πρπ να το κοψει και δεν ξερω πως....πιπιλαει δεν τρωει...το κανει μονο για κοιμηθεί....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

διπλα στο κρεβατι εχω βάλει το λικνο.....και για την καλαθουνα δεν ειχα παρει βαση...... την ειχα για πάνω στον καναπέ.....οποτε τωρα που είδα οτι τον βολευειτην βαζω μεσα στο λικνο μεχρι να καταφέρει να κοιμηθεί στο λικνο του.....

 

Να σου ζήσει!!!να ειναι γερή και ευτυχισμενη!!!!

εμενα προς το παρόν δεν με βοηθαει και πολύ με το παιδι..... έχει βασιστεί λίγο στην μαμα μου η οποια είναι στο σπίτι μας και δεν ασχολειται πολύ με τις περιποιησείς του παιδιού..... καλά να τον αφήσω μονο του????νομιζω ότι ούτε καν το σκεφτεται......φοβάται πολύ και οταν το παιρνει το παιδι το καταλαβαινει και κλαιει συνεχεια..... ευελπιστω οτι θα αλλαξει αυτό μολις φύγει η πεθερούλα του!

 

ναι ισχυει.... εγω ακομα δεν εχω παρει κοχυλια και γεμιζουν τα μπλουζακιααααα.....χρειαζονται τα κοχυλια?> η κανουν και τα επιθεματα?

πιπίλα δεν εχω δώσει ακόμα!

δεν θελω η αληθεια ειναι!

πιπιλαει το στηθος κατι το οποίο πρπ να το κοψει και δεν ξερω πως....πιπιλαει δεν τρωει...το κανει μονο για κοιμηθεί....

 

Κ εγώ για αυτό έδωσα πιπίλα να είμαι ειλικρινής..δε μπορούσα να τον έχω πάνω μου απλά να χαζεύει..

Όσο για τον άντρα σου θα το πάρει σιγά σιγά το κολλάει..κοιτα όσο μπορείς να τον ενθαρρύνεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Κ εγώ για αυτό έδωσα πιπίλα να είμαι ειλικρινής..δε μπορούσα να τον έχω πάνω μου απλά να χαζεύει..

Όσο για τον άντρα σου θα το πάρει σιγά σιγά το κολλάει..κοιτα όσο μπορείς να τον ενθαρρύνεις..

Κι εγώ γι αυτό θα δώσω πιπίλα σε λίγο καιρό:P Το βράδυ την δίνεις καθόλου?

 

Συμφωνώ με αυτό που λες..όσο μπορούμε να τους ενθαρρύνουμε να συμμετέχουν στη φροντίδα του παιδιού κ να τους δείχνουμε εμπιστοσύνη:) 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ γι αυτό θα δώσω πιπίλα σε λίγο καιρό:P Το βράδυ την δίνεις καθόλου?

 

Συμφωνώ με αυτό που λες..όσο μπορούμε να τους ενθαρρύνουμε να συμμετέχουν στη φροντίδα του παιδιού κ να τους δείχνουμε εμπιστοσύνη:) 

Του δίνω ρε συ οπότε γκρινιαξει αλλά δεν τη θέλει πάντα..το βράδυ γενικά συνήθως μετά το θηλασμό κ το μπάνιο ξερενεται..το πρωί του δίνω μπας κ κερδίσω κάνα μισάωρο ύπνο ακόμη:D

Κ εγώ είχα πιπίλες μικρή οπότε είπα να μη σπάσω τη παράδοση:P

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

:lol:

Τι εννοείς είχες πιπίλες???? Το θυμάσαι!??

 

Δε Μ αφήνουν να το ξεχάσω οι φωτογραφίες..

Και οι διηγήσεις των γονιών μου ότι ήμουν παιδικό σταθμό κ με κορόιδευαν αλλά παιδάκια κ έκανα κρυφα πιπίλα στη τουαλέτα μέχρι που την έκοψα το καημένο..

Επίσης δεν είχα μια αλλά τρεις.......κ κρεμοντουσαν από μια πλαστική αλυσίδα κ τις ήθελα λέει κ τις τρεις:rolleyes:

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχ @Renez έτσι ήταν η αδερφή μου! Εγω αντίχειρα έβαζα μέχρι τα 7 περίπου. Στη μπουμπού έδωσα πιπίλα γτ ήθελε να κοιμάται στο στήθος. Δν γινόταν να τν έχω πάνω μου κ με το άλλο παιδί να ξεροσταλιαζει για λίγη σημασία. Δν τη δίνω πάντα όμως μόνο όταν θέλει να κοιμηθεί κ κλάψει γτ δν μπορεί. Ειχα πει να μη δώσω αλλά υπέκυψα. Θέλει βέβαια να κοιμάται στην αγκαλιά μ πολλές φορές αλλά θα το δούμε κι αυτό,ήδη σήμερα πηγαμε καλύτερα. Απολαμβάνω κι εγώ αυτές τις αγκαλιές, τις λατρεύω αλλά δν προλαβαίνω. Κ στο αγοράκι μ είχα δώσει αλλά δν ήταν κ φαν της πιπίλας, τη κόψαμε πολύ εύκολα. 

Το ζιζι εμένα δν τρέχει, δν τα βάζω τα κοχύλια. Μόνο όταν θηλάζει από το 1 μπορεί να τρέξει το άλλο ή αν έχω ώρα να τη θηλασω πχ βράδυ κ έχει πρηστει! 

Άσχετο θα πετάξω! Μαλλί βάφουμε τώρα στον θηλασμό? Κομμωτήριο δν έχω χρόνο να πάω κ λέω να τα βάψω μόνη μου,κάνει να τα βαψουμε? Έχει δοκιμάσει καμμία σας βαφή κορρε? Θέλω ένα ζεστό καστανο σοκολατι, ίσως να κοκκινίζει κ λίγο, έχετε καμμία ιδέα?

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...